Reklama

středa 8. února 2017

Chovanci na vnitru dělají nefalešné zprávy. Z pracovní porady - jedině naše oddělení v nejbližších měsících připraví dva zcela odlišné mediální prefabrikáty, které vytvoří novou formu agenda-setting pro další spinning takto prefabrikovaných fake-news ohledně Putina a Trumpa... Kdo nerozumí, toho tady nepotřebujeme!

Václav Umlauf
8. 2. 2017  E-republika
Na vnitru budeme rozhodovat o falešných zprávách nikoliv z hlediska jejich falešnosti, ale z hlediska jejich společenské nebezpečnosti. A to je ten bývalý marxistický skok z kvantity do kvality.

Milí soudruzi a soudružko,

vítám vás na pravidelné pracovní poradě našeho týmu po více než týdenní přestávce. Zase jsem otravoval bezpečáky kvůli únikům z porad, protože ten hnusný web nás opět práskl (Chovanci na vnitru dostali konečně solidní práci). Jako kdybychom nepracovali, nebo co. Ten web začal doopravdy soutěžit o zlatou demokratickou mříž, už na nás ušil osm pokračování. Jenže na vnitru mají jako obvykle další poplach, ale tentokrát je už konečně hoden našeho zájmu. Proto jsem tam také strávil celkem dva dny, abychom věci pořádně domluvili. Oficiálně to nebude publikováno, ale vnitráci dostali příkaz od vládních globalistů z EU a Soroše atd., že mají volné ruce při útoku na Trumpa. Takže máme hned dva prezidenty-nepřítele, jednoho ve Washingtonu a druhého v Moskvě. Takovou výzvu ohledně mediálních manipulací jsem v životě nezažil, je to opravdu vrchol mé kariéry. Ale k tomu se ještě dostaneme.

A nyní ke kolegovi Novákovi, šíří se o něm divné zvěsti, které bych rád uvedl na pravou míru. U nás se dezinformace pěstovat nesmí, protože je máme kontrolovat. A nemůžete kontrolovat chaos nebo věci, o kterých nic nevíte. Mediální tok musí být kontrolovaný a někdo musí mít od toho chaosu klíče. Ptejte se, na co chcete, to je princip našeho úřadu. Co nebudu moci odpovědět, to bude prostě tajné, a hotovo.


Kolega Novák byl z úřadu opravdu propuštěn, viz ten lyžařský úraz v pracovní době ve Špindlu. Ten druhý lyžař tam byl naštěstí také na černo a byl zaměstnanec na ministerstvu financí. Má zranění, ale toho nevyhodí jako my na vnitru chudáka Nováka. Jejich šéf své lidi chrání, jsou to většinou zaměstnanci z jeho bývalé firmy, protože teď řídí celý stát jako svou firmu. Takže Novák díky opět existujícímu bohu má kliku jako blázen a nemusí platit tomu chlapovi statisíce za úraz. Zjistilo se, že Novák má zvláštní formu gamblerského syndromu. Je prý totálně závislý na mobilu a na jednoduchých mobilních střílečkách a na mechanickém ubíjení nějakých plazících se červů. Moc tomu nerozumím, jsem ze staré školy, ale prý to tak na mobilu funguje. Původně jsme mysleli, že to je znak jeho zpravodajské posedlosti, s níž kontroluje své zdroje a komunikuje se svými agenty, troly a diskutujícími na fórech. Ale má štěstí, dali jsme ho na námi kontrolovanou psychiatrii, kde jsou umístěni bývalí agenti posedlí paranoiou. Jak již víte, to je na našem úřadu oficiálně klasifikovaná nemoc z povolání. Lehké případy samozřejmě pracují dál a mají i přes svůj zdravotní handicap výborné výsledky. Viz poslední proces s těmi přihlouplými pražskými postpuberťáckými anarchisty, kteří byli obžalováni a nyní jsou souzeni za přípravu teroru. Novák se léčí na psychiku, ale tam je i nemocnice. Takže ho za daňové peníze dají nejprve dohromady v tamější vysoce specializované vládní klinice. Plán léčení je takový, že své gamblerství udrží pod kontrolou na úrovni běžného paranoika zaměstnaného na tomto ministerstvu. Pak jej nasadíme jako agenta provokatéra do gamblerského prostředí, kde máme zatím málo lidí a děje se tam spousta zajímavých věcí, o kterých bychom měli vědět. Takže když se to vezme kolem a kolem, kolega Novák zase nedopadl tak špatně.

A nyní k té důležité věci, kterou jsme dva dny projednávali s bezpečáky. Jsme oficiálně pověření koordinací mediální kampaně proti Trumpovi a Putinovi, což je opravdu velká pocta naší práci a našemu mladému oddělení. Prostě jsem šéfy po dvou dnech intenzivních debat a plánování přesvědčil, že my na to máme. A proč? Protože jste se pod mým vedením nedali blbě zkompromitovat v posledních časech zmatků a pitomých reakcí, ve kterých excelovala Česká televize a Zaorálkovo zamini. Proti Trumpovi se pojede pouze interně, tam není oficiální odpor povolen. Proti Putinovi máme úplně volnou ruku v souladu se směrnicí EU a s postupem světových novin, kde to řídí majitelé globálních korporací. Ty pochopitelně na Trumpa útočit mohou a budou, tam je to dáno jako svoboda projevu. My takto frontálně útočit nesmíme, protože jsme státní úředníci ve věku korporátního kapitalismu oficiálně řízeného miliardářem Trumpem jako americkým prezidentem. Prostě se nebude normálním lidem zbytečně motat hlava, i tak je situace dost složitá.

Teď si globalisté k tomu boji proti Trumpovi zadarmo zjednali i levici. Ale ta už je tak hloupá, že je jí to jedno, jestli na Trumpa nadává s korporacemi nebo ne. Ale tím nám aspoň pomůže a třeba je korporátky konečně vezmou na milost, když už ti salónní levičáci přestali marxisticky myslet a začali pořádně pracovat pro korporátní kapitalismus. Docela bych jim to přál, jsou mezi nimi opravdu dobří psavci, které bych měl rád v tomto oddělení místo některých z vás. Pozor, ani u nás interně se nesmí používat termín "korporátní fašismus", který začala používat zdivočelá postmoderní levice proti Trumpovi. Pro ně je to ok, patří to k jejich rétorickému folklóru. Ale tento termín má historicky negativní konotaci, protože neprávem špiní korporátní kapitalismus. Tento zákaz je pro vaše dobro. Pak někdy vystoupíte veřejně, ujede vám to, a tuto nadávku už nelze vzít zpět. Jak víte, byl jsem nějakou dobu pod vlivem démonu komunismu a z mé podvědomé psychiky to občas jde ven. Tomu se prostě neubráníte, když jste byl bývalý levičák. Počkejte, až se to zase otočí, a vy mladí to poznáte sami.

Proč jsem vyhrál a proč jsme dostali hlavní úlohu v novém propagandistickém boji, na který bude vyčleněn speciální ministerský fond? Je to jednoduché, ale musíte vědět, že máte kvalitního vedoucího, který na to konto po vás bude chtít kvalitní práci. Ale vaše práce bude slušně zaplacena. Kdo neobstojí, ten poletí a jeho plat si rozdělí zbytek mužstva. Když vás jednou vyhodím všechny, tak si najmu tu salónní levici a pražskou kavárnu, a ti budou pro mne psát, co potřebuji. Tím je dána platová linie a odměňování v příštím čtvrtletí. Hodnocení se bude dělat přímo na těchto pracovních poradách, tak s tím počítejte.

Takže k věci. Nejprve jsem bezpečákům a jejich bezradným analytikům vysvětlil smysl celé korporátní kampaně ohledně falešných zpráv. Oni moc nečtou a nikdy moc nemysleli, protože také pocházejí z bývalé komunistické nomenklatury. Některé z nich ještě ovládá démon pseudo-levicového myšlení, jak je to dobrým zvykem na fašistickém, pardon, na pravicově-korporátním vnitru pod vedením socdem. Zkrátka jsem jim řekl, že fake-news mají všichni, protože žijeme ve věku tzv. post-truths, kdy si každý lže do kapsy podle svých proměnlivých potřeb. Ta cizí slova je uklidnila a pochopili, že tomu opravdu rozumím, protože proměnlivé potřeby teď máme všichni. Takže pánové a dámo, my na vnitru budeme rozhodovat o falešných zprávách nikoliv z hlediska jejich falešnosti, ale z hlediska jejich společenské nebezpečnosti. A to je ten bývalý marxistický skok z kvantity do kvality, za který mi zatleskali. Mocensky budeme řídit falešné zprávy dál, ale bude k tomu vypracována nová vnitrácká agenda pod našim vedením. Tím jsme se konečně stali nepostradatelnými a budoucnost našeho oddělení a mé rodiny je zajištěna.

A druhý můj tah byl neméně působivý. Vysokým a vysoce zmateným vnitrákům jsem kompetentně vysvětlil, že jedině naše oddělení je schopno splnit náročný úkol mediální manipulace proti americkému Trumpovi a ruskému Putinovi. Proč zrovna naše oddělení pod mým vedením? Protože jedině naše oddělení v nejbližších měsících připraví dva zcela odlišné mediální prefabrikáty, které vytvoří novou formu agenda-setting pro další spinning takto prefabrikovaných fake-news ohledně Putina a Trumpa. Kdo z vás opravdu nerozumí tomu, co jsem teď řekl, tak už rovnou může dát výpověď. Takové lidi tady v příštích měsících opravdu nebudeme potřebovat.

25 komentářů :

 1. Bezvadný článek. Úžasně trendy - tak to prostě je. A ten uhrančivej výraz ( ještě vedle těch trendy anglovýrazů) "mediální prefabrikát" to už je na novinářskou medaili. Ještě jsem to takhle nikde nezaslechl ani nečetl, ale je to trefa přímo mezi oči. Doufám, že se výraz "mediální prefabrikát" ujme, přesto se naskýtá otázka - kde probíhá velkovýroba mediálních prefabrikátů pro různé zájmové odběratele?
  No a Chovanec je vůbec extra třída.Například v Plzni se ví, že se dříve realizoval jako podnikatel - jeho firma vyráběla nábytek, myslím ještě předtím, než se stal západočeským hejtmanem. A současný primátor Martin Zrzavecký - s nedodělanou průmyslovkou ( vyloučen pro časté absence) a posléze i nedoučený zámečník, v jeho firmě tehdy pracoval. Tak se asi seznámili. Kdy vlezli - pardon vstoupili - do ČSSD - nevím, ale kdysi tam vstoupili všichni regionální komunisti, ( částečně i do ODS, aby to bylo přesné) No a pak šel Chovanec v kraji hejtmanit, a jeho zaměstnanec nedoučený zámečník Zrzavecký šel dělat ekonomického náměstka nově dosazenému primátorovi Martinu Baxovi ( učitel). Asi byl Chovanec v té době veden na ministerstvu jako kádrová rezerva, protože následně šel ministrovat vnitro, a hejtmanit za něj šel tradiční komunista Šlajs. Primátorem se stal nedoučený zámečník Zrzavecký - exprimátor Baxa mu dělá náměstka, vyhryzové platy zůstaly všem zachovány, Chovanec si polepšil. Tak se dělá politická kariéra vy gypsové hlavy - řekl by polní kurát Otto Katz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozde na analyzu ceskych politiku
   Cas na defenestraci

   Smazat
  2. Je jisté, že jakmile někdo prohlásí, že bude odhaloval "nepravdy jiných" a uvádět je na "skutečné pravdy", je to důvod pro jeho oblečení do pruhovaného hábitu, neboť toto bylo vždy znakem pro podvodné jednání. V lepším případě je to na poukaz do Bohnic.

   Smazat
 2. Perfektní článek.Tak jsem nevěděla,zda plakat,ale rozhodla jsem se smát a to tak,že jsem až slzela.Pánové a dámo-už toto je k popukání!

  OdpovědětSmazat
 3. Chovancův nově zřízený odbor má zvláštní úkol.
  Stejně,jako STB,musí bojovat proti vnitřnímu
  nepříteli.Nikam jsme se nepohnuli od r.1989.
  Petr Majevský
  Udavači Romancovové,konejte svou povinnost!
  Nebo nedostanete plat.

  OdpovědětSmazat
 4. Doporučuji všem sledovat výstupy CTHH.
  https://twitter.com/CTHH_MV
  Jak se zdá, největší současnou teroristickou hrozbou je ohrožení voleb. Radím úplně je zrušit. Na tom si teroristé vylámou zuby, když je nebudou moci ohrozit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Největší hrozbou jsou demokratické volby občanů. Jak PIGs zjistili, že někde volby mohou něco změnit, vypukla panika a chovanci všech zemí EU vyrazili do boje za mír, humanitu, pravdu alásku a tk nás asi čeká humanitární bombení ala Havel a kroucení rukou ala Obama. Oni do nás ten správnej názor a volbu demokraticky natlučou. Pakáž.

   Smazat
  2. Nic takového se samozřejmě nestane - toto je na úrovni blábolu blaf blaf....Volby proběhnou, volební kampaň bude zase šaškárna, protože se všechno napíčí proti Babišovi - už teď si připravujou a kypří a hnojí půdu. Hnutí ANO podněkud stoupají preference a to se jim nemůže trpět. Musí se počítat s cikánama - ti budou tradičně volit ČSSD, neboť je to chlebodárce ( pardon dárce dávek a přidělovač nových bytů zadarmo) takže všechny ty enklávy, kde jsou cikáni ve větším množství, budou chrlit oranžovou. Myslím, že tím ANO projde celkem úspěšně, ale zas tak velkej úspěch to nebude, protože ODS a TOP si zase nějaké ty bodíky odnesou - taky mají své příznivce z řad zbohatlíků, to prostě nejde zrušit - takže výsledek bude zase nějaké lepení koalice, tudíž pořád stejný. Možná neuvidíme na obrazovkách tak často Sobotku a Zaorálka - ti odejdou do jiných kalných vod, ale pořád tam bude nesmrtelný Kalousek. Na tomto vzhledu vlády už se nezmění nikdy nic -leda zas nějaký převrat. A jestli naše politika ještě někoho "ze západu" zajímá, tak taky pohoda, protože se neděje nic proti ničemu. A EU? Kdyby postupně vystoupily všechny státy, tak ČR jako poslední. My slyšíme jen na převraty, které uspořádá někdo jinej, pak si z nové ideologie vybereme, co se našim tradičním regulovčíkům života občanů a toku peněz ( ti zůstanou stále stejní, i kdyby se museli převléknout za marťany) bude hodit, a co se nebude hodit, ideologicky znehodnotíme a theatrálně odhodíme s nějakou tou sochou za účasti medií. Věnce se budou nosit někam jinam, a výrazně se zlepší život bezdomovců, které vyhrabou i pod zemí, aby přispěli k jejich nové ideologii, zatímco "tamta" byla špatná. Bezdomovci to dosvědčí. Budou za mediální hrdiny a příbuzní se k nim začnou hlásit.

   Smazat
 5. Hurvinci na vnitru ! S vami se jeden zasmeje.
  Gigantickou informacni valku, kterou vede president Trump proti presile a VYHRAVA ! - Nemate nejmensi moznost nicim ovlivnit...

  Svet se pridava k presidentu Trumpovi ! Vztah k Rusku bude urcovat president Trump a president Putin...

  Rusko a Amerika se vzajemne potrebuji v boji proti Islamu. Vitace v prazske kavarne, kazdy povazuje za hlupaky a nemaji uz zadne slovo.

  Presiden Trump ma na sve strane nejznamejsi ESA v broadcastingu a kazdy je zna..
  Nas nepritel je Islam a rozhodne ne president Putin !

  Rychle se prispusobte, nebo pujdete na pracak, vy korouhvicky !

  Az se uklidni a ustali situace na domacim poli, tak se budou resit problemy v zahranicni politice, ktera se lisi od politiky drivejsi administrace - velmi.

  Pssst ! Musite se prekabatit ! Pamatujte, ze president Trump = budoucnost ! Globaliste = minulost ! NWO = zkolaboval ! Tato myslenka chcipla ! Neocons = cirkusova klauniada ! Statnici zitrka = Trum, Zeman, Orban, pani Le Pen, Geert Wilders, Nigel Farage , Beppe Grillo, BANNON (pozor t.j. hvezda !), Sessionns, Pompeo, a dvacet dalsich.

  Vyridte ucitelum vsech stupnu v Cesku, ze pani Betsy DeVos (dalsi viteztvi presidenta Trumpa), je prijde ZMORALIZOVAT a narovnat jim, jejich pokrivenou gumovou pater !
  nick honolulu - keen observer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. me jmeno ii 007
   A zde opet Nick Honolulu jako 9-ti lety chlapecek s Americkou vlajkou v ruce mava a vola “ At zije president Trump” “At zije TRUMP!!!” , neb maminka a pani ucitelka mu to ve skole vysvetlili. Myslici clovek se ptat : o co tady jde, neb clovek v politice mysli minimalne 5 let ku predu lepe 10. Jaky ma Trump plany na 20 -30 let nikdo nevi . 6% dluhu USA vlastni Cina , kdo vlastni 94% dluhu USA ?? nam pan Trump nerekne. Ja mam za to , ze Trump je pouze jina metoda na udrzeni Americke ho imperia a zastavit Cinu. Cina je problem cislo 1 muslimove cislo 2 , kratkodobe, dlouhodobe je tomu naopak. Atd nikdo nic nevi . Ale moje otazka je proc Chovanci vyrabeji (padelaji) zpravy o Trumpovi Putinovy , ale ne o Cine ??? Politika Chovancu vuci Cine je klicova otazka. Podle meho nazoru , kdyby nebyla Cina , Trump by se v zivote nedostal k moci nedostal a Globalisti by vesele zvali Mexicany do USA horem dolem , vice je lepsi. Tim nechci rici , ze nemam rad Trumpa, jen to , ze co hraje kosher.
   ii 007

   Smazat
  2. U nás milý Honolulu, už začíná docházet na Hate Free.
   Ale buzeranti ve vládě pořád neví, jestli vrátit takzvaným Norům jejich výživné na ty parchanty:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kampan-HateFree-konci-a-za-ni-se-ozyva-krik-Nenavist-zdarma-Napada-kazdeho-kdo-ma-jiny-nazor-nez-Dienstbier-Sobotka-a-Pelikan-Ale-ne-at-pokracuje-474815

   Smazat
  3. 007 evropaku velmi opatrne s urazkama trumpa
   Vaz slova
   Americani trumpa chvali, ma podporu za zakaz vstupu ze sedmi zemi, za boj s mesty co si hyckaji ilegaly atd. A Americani ejeou zvedavy na evropske urazky americkeho presidenta. Tak bacha
   Jinak evropsti hitlerovci typu merklova zase poznaji hamburg a drazdany srovnane se zemi
   Trump SPRAVNE za cislo jedna nepritele Ameriky povazuje NEMECKO
   169 let vezeni pro sefifka Volkswagenu

   Cine pokud Trump zavre Americke trhy tak upadne do krize. A dluh v dolarech? No a co, tak USA vytiskne bankovku v cene dluhu a da ji Cinanum, a hotovo. Tak nezvan o dluhu furt jak flasinet.
   Co dela sasek Chovanec a cesti nevolnici je jen komedie
   Bezmocne havlocesko je pro smutny smich

   Smazat
  4. me jmeno ii 007
   Nikdo neurazi pana Trumpa , ja to nemam zapotrebi. Ja konstatuji co jsou fakta a co Trump rika. Capish??! Chapes jak funguje Americke bankovnictvi ?? My ne.
   .) Kdo vlastni 94% americkeho dluhu , mozna , ze by jsi to nam mohl vysvetlit.
   .) A jak je daleko Trump s presunem prumysl z Ciny zpet do Ameriky??
   .)Jak bude financovat 15 miliard $ na plot mezi USA Mexiko?
   .) Proc Nemecko je nepritel cislo 1 !!??
   .) Cina predstavuje je 6% Americkeho dluhu, co s tim zbytkem.

   Tak prosim te prestan blouznit a napis nam prostym lidem jasne!! jak to chteji udelat. A nebo Nick Honolulu.
   Diky za tvoji odpoved
   ii 007

   Smazat
  5. 007 nesrat tady
   Trump je v kancelari tri tydny
   Za tim stih spoustu veci
   Amerika muze inflatovat svuj dolar takze kecy od dluhu vis co
   Plot zaplati Mexiko
   Nemci jsou svine, tyji ze sousedu uz tisic let a spravne Trump rek ze nemecko a ne Rusko je nepritel Ameriky cislo jedna
   Co tam jeste mas?
   Vic cti, vic mysli, min nadavej

   Smazat
 6. Jeste neco o vztahu presidenta Trumpa, k presidentu Putinovi.
  Nejlepe by to vyjadrila slova RESPECT - ke statnickym schopnostem presidenta Putina.... On je dobry pro Rusko a ma silne vlastenecke citeni, coz je stejne, jako ma president Trump pro Ameriku.

  T.j. zaklad souladu a porozumeni techto svetovych statniku.

  Moc bych si pral, aby se co nejdrive setkali. Setkani by urcite zavrelo huby tem, co volaji stale po valce.

  Prumerny American NEVI o Rusku NIC ! Nam atrocitni media tolikrat lhala, ze uplne ztratila schopnost nas o necem informovat...My akorat vime, ze president Putin ma rad sport a je vlastenec. Vime ze v Rusku vsichni chlastaji, ale my chlastame take.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. Ztratil se mi prispevek pro 007 a dovetek pro ministra Chovance. Koncim proto pozdravem -
  "polibte mi prdel cenzori" -
  Vy stalinsti hitlercici !
  Mate stejne statnicke vlastnosi, jako mel kun cisare Caliguli v rimskem senate.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do prdele, nemazte Honolulu
   Je jedinej co tu ma co rict

   Smazat
 8. Trumpuv zakaz vstupu ze sedmi zemich vysoce schvaluje vetsina amiku
  Trumpuv zakaz platit mestum co ukryvaji ilegaly schvaluje jeste vetsi vetsina americamu
  Vetsina evropanu nechce bezence

  OdpovědětSmazat
 9. Evropani co urazeji trumpa potrebuji rozkopad drzky
  Evropani bud ty nactiutrhace pozaviraji nebo evropa bude terc atomovek
  Evropa vyhlasila valku trumpovi, tudis si evrooa zaslouzi srovnat se zemi jako byl srovnan Hamburg, Berlin a Drazdany

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ma pan Trump dlouho doby plan ??, tak nam ho vysvetli prosim.
   Ma Evropa plan ??, je spatny ano , ale ma plan. Chapes tento plan tak nam ho vysvetli.

   Porovnej plany. Vykopat mexicany z USA neni plan to je pouze jedna akce.

   Co dal . ????
   Diky
   ii 007

   Smazat
  2. Ma, mockrat o nem mluvil. AMERIKA FIRST
   Evropa ma plan akorat na sebevrazdu, zmekcila Evropa
   EVROPA LAST EVROPA POSLEDNI
   to je evropsky plan
   Jeste rozdad jedove pilulky jako hitler
   To je plan evropy
   Nemci uz prchaji i do madarska

   Ja furt nevim co ale cekas, USA kdyby se osvobodila od svetovych vydriduchu a vyhnala nelegaly tak je celkem ok
   Dluz zaplati kusem lisovany bavlny
   To evropa bez zdroju a armady to je jine maler
   Tam reseni neni

   Smazat
  3. Evropany odzbrojuji aby globalisti mohli evropany zase vyvrazdit

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.