Reklama

středa 1. února 2017

Čím se baví Pražská kavárna & čím se baví alternativa


Jiří Babača
1. 2. 2017
Je známou skutečností, že elitáři tzv. Pražské kavárny si zakládají na svém intelektu, vzdělání a na své morální nadřazenosti oproti „plebsu“, který podle nich podléhá údajné ruské propagandě, čte dle nich neseriózní „prokremelské weby“ a skáče na špek kdejakému „fejku“ (smyšlené informaci).
Podívejme se na to, čím se baví a na čem ujíždí elitáři tzv. pražské kavárny a porovnejme to s humorem „hledačů pravdy“ jak občas posměšně označují kavárníci čtenáře tzv. alternativy:


Humor tzv. Pražské kavárny:

Podívejme se na satirický portál AZ247 (zde) ( www.az247.cz ), který svým názvem zjevně paroduje web AC24 zde ( www.ac24.cz ) , který je první na seznamu tzv. „závadových medií“ sestaveným evropskými pornohodnotami zde ( http://www.evropskehodnoty.cz/wp-content/uploads/2016/07/Fungování-českých-dezinformačních-webů_F.pdf ) . Kavárenští satirici mají v záhlaví slogan „NIKDO NÁM NEDIKTUJE O ČEM SMÍME LHÁT“. Což bude nejspíš pokus o parodování reklamního sloganu Parlamentních listů, které v reakci na drsnou dehonestační kampaň mainstreamových medií, na svých reklamních plakátech píší „Nikdo nám nebude diktovat, o čem smíme psát“.
Vybírám tři poslední články na téma „Rusko“ (když už je NR na seznamu „prokremelských údajně dezinformačních webů“: „Rusové plánují přistát na Slunci. Poletí v noci, aby se vyhnuli vysokým teplotám“ (zde) (http://az247.cz/rusko-planuje-pristani-na-slunci-kvuli-vysokym-teplotam-poleti-v-noci/ ).

„’Země, kde včera snědli to, co měli na zítra‘, Rusové se chtějí zbavit špatné pověsti a dva dny nebudou jíst“ zde (http://az247.cz/zeme-kde-vcera-snedli-co-meli-na-zitra-rusove-se-chteji-zbavit-spatne-povesti-dva-dny-nebudou-jist/ ).

„Rusové vysvětlili bombardování syrských nemocnic: Jde o součást reformy syrského zdravotnictví“ (zde) (http://az247.cz/rusove-vysvetlili-bombardovani-syrskych-nemocnic-jde-o-soucast-reformy-syrskeho-zdravotnictvi/ ).

A teď tento svěží humor intelektuální elity tzv. Pražské kavárny porovnejme s pokleslým humorem plebejců někdy též označovaných „hledačů pravdy“.

Humor tzv. alternativy: 

Poslední článek z pera Václava Umlaufa „Chovanci na vnitru dostali konečně solidní práci (VIII.)“ zde (http://e-republika.cz/article3813-Chovanci-na-vnitru-dostali-konečně-solidni-praci-VIII ).

Web první zprávy.cz a jeho rubrika „Kachna na neděli“: „Je nutné ke stavbě iglů stavební povolení? Řeší to stavební zákon?“ zde ( http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/je-nutne-ke-stavbe-iglu-stavebni-povoleni-resi-to-stavebni-zakon/ ).

„Vtip na dnešní den“ (31.1.2017) z blogu Kosa zostra:

„Jednoho krásného slunečného dne na konci ledna 2017 se blížil starý muž od Pennsylvania Avenue k Bílému domu a příslušníkovi US Marine který stojí na stráži řekl: ‚Chtěl bych se setkat s prezidentem Obamou.‘
Námořník se podíval a odpověděl: ‚Pane, pan Obama už není prezident a nebydlí tady.‘
Starý muž poděkoval za informaci a odešel. Následující den ten samý člověk přišel znovu k Bílému domu a opět řekl stejnému mariňákovi: ‚Chtěl bych se setkat s prezidentem Obamou.‘
Námořník se podíval a odpověděl: ‚Pane, už jsem vám včera říkal, že pan Obama už není prezident a nebydlí tady.‘
Stařík opět poděkoval a odešel. Třetího dne se stařík opět dostavil k Bílému domu a řekl: ‘Chtěl bych se setkat s prezidentem Obamou.‘
Námořník už byl pochopitelně rozrušený a odpověděl: „Pane, to je už třetí den v řadě co mne žádáte o rozhovor s panem Obamou. Řekl jsem vám, že pan Obama už není prezident a nebydlí zde. Copak to nechápete?“
Starý muž se podíval a řekl: „Ale ano, já to chápu, ale prostě miluju když to slyším pořád dokola.“
Námořník se postavil do pozoru a řekl: ´Uvidíme se zítra, pane!´“
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/01/31/vtip-na-tento-den-341/

A na závěr přikládám pro porovnání ještě ukázku pořadu „Blázinec“ německé veřejnoprávní (!) ZDF z 20.10.2015 „Bavorská vnější politika, o konfliktu v Sýrii“ (Titulky CZ) zde
( https://www.youtube.com/watch?v=712oMasf11A )

Co z výše uvedeného je projevem satiry vytříbeného humoru a co infantilní zoufalství „4. cenové“ nechám na posouzení laskavého čtenáře NR.

28 komentářů :

 1. No jistý je čím se baví Ivan David. V pracovní době jistě velmi slušně placené pozice náměstka ředitele léčebny si provozuje tento webík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně, že jste nadšený protiruskou propagandou amerických lokajů a že vám nevadí ani její ubohost! Nadarmo se neříká, že pravičák je diagnóza pro blbce nebo zloděje !

   Smazat
  2. Jdi do hajzlu, debile !

   Smazat
  3. 11:08

   Děkuji, ale o pozvání k tobě domů opravdu nestojím.

   Smazat
  4. 10:56 Puberťáčku,dodej důkaz,že to ten
   David dělá v pracovní době.Jinak jsi
   jen hloupý žvanil,jako politici.
   Petr Majevský

   Smazat
  5. Nesvéprávný debílku Majevský,
   David tady postuje články každý den od rána až do noci. Projdi si to zpětně sám. O čem se chceš bavit?
   Sedí někde v teploučkém kanclu za nejmíň 50.000 z našich daní a pojistek, dělá úplný hovno a s kafíčkem za počítačem věnuje většinu času provozováním svého koníčku.

   Smazat
  6. Anonymní 1. února 2017 10:56

   Pokud se nepletu, tak každý zaměstnanec má dle zákoníku práce nárok na přestávku. Přičemž je jen a jen na něm, jak tento čas využije. Zda si během té doby dá kafíčko a cigaretku a nebo, zda místo toho vloží na svůj web článek, který mu někdo pošle. Přičemž k tomu zveřejnění článku nepotřebuje víc, než svůj mobil a cca jednu minutu času…maximálně dvě minuty.

   Zdraví Vás
   Jiří Babača

   Smazat
  7. 18:34 - Tak to by byla ještě horší varianta! Znamenala by totiž že to ten olezlej čurák ani nečte, než to sem mrdne ... stačí že to přišlo z mobilu ňákýho podobnýho mamrda a šup! Už je to tu! Chycht!:)

   Smazat
  8. Pro nezasvěcené: program, na kterém je testována Nová republika je Blogger. Ten dovoluje zveřejňování článků plánovat. David připraví články ráno a ty postupně vycházejí. V pracovní době se pak věnuje pacientům. Ostatně já to dělám stejně. Takže trapný útok na MUDr. Davida vám opět nevyšel. Zkuste to příště jinak. Tohle kolo je pro vás se ztrátou květinky.

   Smazat
  9. Oprava: ne "testována", ale "redigována".

   Smazat
 2. Děkuji za tip. Skočil jsem si na minutku na portál AZ247 a opravdu nevěřil svým očím. Taková dávka ubohosti a naprosto neuvěřitelně stupidního (občas i fekálního) humoru se jen tak nevidí. Prostě tohle mohou pravidelně číst jen skuteční duševní kvaci...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:57 áá,ozval se duševní gigant a laskavý čtenář NR.Člověče,naordinuje si aspoň jednou v týdnu číst web.Necyklopedie,to aby jste ouplně nezblbnul jak Jiří Baťa..

   Smazat
  2. No, mrknul jsem tam taky a děcka na prvním stupni ZŠ mají lepší vtipy, nez tahle parta budižkničemů a "inteligentů". Trapnost a hloupost z toho jen čiší.

   Smazat
  3. Takové humory si říkají Štětina-Plavec s Schwarzenbergem a sadistický buzík Herman se tomu hyhňá.

   Smazat
 3. Kdyby to byla jenom sranda, bez následků o nic by nešlo. Jenomže, když tzv. elita přesvědčuje všechny, že migrační vlna muslimů a mezi nimi nekontrolované množství radikálních islamistů je to nejlepší co nás mohlo postihnout, tak je to sebezničující. Nejhorší je, že to co prosazuje pražská kavárna, postihne nenávratně všechny a dokonce i je samé, včetně jejich potomků. Jenže z historie dobře víme, že elita se vždy stavěla proti svému národu a pravidelně svůj národ zrazovala ve jménu, jak elita říká, ve jménu vyšších principů, které ale celý národ vedou do záhuby. Jenom z praktického hlediska připomeňme, že 1,5 milionů uprchlíků které Merkelová přizvala do Německa stojí samotné Německo miliardy EUR. Takže elita Německého národa předá miliardy EUR vybrané na daních od pracujících Němců uprchlíkům, než by je dala těm, kteří se o bohatství Německa nejvíce zasloužili a naopak jim na důchodech a sociálních dávkách ubírá, aby tyto peníze mohla rozdávat uprchlíkům a ještě toto všechno předkládá obyvatelstvu jako ekonomický pokrok. Z histoire víme, že jediní kdo nakonec národ zachrání jsou ti, kteří nejsou a ani se nepovažují za elity a už vůbec ne za příslušníky pražské kavárny, kterou musí dnes a denně snášet v ČT, kde nekonečně vystupují elitáři a přesvědčují ostatní národ jak jsme všichni blbci, když nechceme spáchat sebevraždu a vážíme si všeho co pro nás vybudovali naší předci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano,souhlasím a dobře jste to napsal.Jaroslav

   Smazat
 4. Ha ha. Když to má šmrnc, tak je šumák které kavárně to patří. Kavárna NR nemá pro humor vlohy,což už dokázal pan David a další. Ubohá banda důchodců a choleriků srandu nezná.Komenti na NR jsou mistři v předpovídání všemožných katastrov,včetně válek na celém světě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:27 Ale jo, srandy je tu kopec. Starají se nám o ní takoví šaškové, jako jsi ty, katastrovo jedna. Tvůj názor má váhu asi jako muší pšouk. Jsi takový kříženec komára a mouchy. Do všeho pícháš a všechno posereš. To je maximum co dokážeš.

   Smazat
 5. Už to, jak "Pražská kavárna" dělí občany na elitu a nulitu na VIP a nonVIP je ukázkou její představy o občanské rovnosti. Můžeme zavzpomínat, jak především intelektuálové z řad umělců byli nejen v době obrození, ale také válek a meziválečných období avantgardou národa a dnes jsou jeho nechutným sotva chvostem. Ale to bude asi tím, kdo všechno se dnes pasuje do role českého intelektuála a přitom sotva zvládá roli agenta USA, nyní tedy i s pomocí inkvizitorů z Chovancova ústavu. Jak lákavé je být příjemcem korupného, tedy moci si podojit občany, než stát na jejich straně a přispívat k národní jednotě. Kde jsou doby Halasů, Holanů, Mikulášků, Werichů, Čapků, Pešků, Slavíčků, Fillů? A už tedy víme, proč pražská kavárna tak pléduje pro 3. světovou válku, proč je asociální, nafouklá svou vlastní hloupostí a zaslepená penězi z korupce! Proč je to scuknuté Emanuelů Moravců!

  OdpovědětSmazat
 6. Co pražská kavárna za posledních dvacet sedm let vykonala? Natřít tank na růžovo, vyvěsit červené trenýrky, zorganizovat Brady show, sestrojit Entropu, parazitovat na parazitovi Havlovi i po jeho smrti, umetat neschopnému a nemožnému kandidátu na prezidenta cestičku hloupou propagandou včetně hloupé písně. Opravdu, to jsou kulturní počiny, které vznikly z autorské impotence a za cizí peníze, takové spojení může vyprodukovat jen kulturní temno. Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zničit a zadlužit republiku , zničit slušnost a morálku !

   Smazat
 7. PŘEDVOJ (elita) bez kořenů v národě je jako PĚNA na znečištěné řece.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:33 Spíše jako špinavá pěna na čisté řece.

   Smazat
 8. Proč řešíte ksindl z pražské kavárny??Je to chcípající kobyla...plná samostředných blbců...Honzejkové,Mitrofanové,Fendrychové.....koho dneska jejich kvikot zajímá....

  OdpovědětSmazat
 9. 11.48 - je klasickej provokáterskej přihlouplej blbeček.....K smíchu....A smrdí....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... mu hnáty! křičí z vokna Aranka Dežová!:)))

   Smazat
 10. Nahlídnul jsem na ty stránky AZ247. No...Jsou tři možnosti. Buď mají v Bohnicích kavárnu, nebo se baví zhulení puberťáci, nebo mi to i při dvou VŠ dochází pomaleji a začnu smát až za týden.
  Že tam nebyly třeba vtipy z ,,druhé" strany. Třeba na Bushe jr., který se jednou vážně přiznal, že má IQ 80. .
  To by bylo téma na legraci na dvě stránky.
  Nebo fotka spícího knížete na jakési besedě s prominutím s pomočenými kalhotami. Je to by byly komentáře. Na elegána , šlechtice by se dalo vtipkovat na téma oblek a červené ponožky. Nebo vzdělanost, ředitele CEVRA Klvani, který začátkem prosince v televizi, řekl při jakési besedě, že za exodus Syřanů můžou svým zásahem Rusové. Nevím jestli je demagog, nebo tak blbý a nebo obé dohromady. Já mu druhý den psal email. Rusové zasáhli v Sýrii koncem září tr. Válka v Sýrii trvá už čtyři roky a stejně tak ten exodus. Nechtěl bych tu ,,prestižní" školu studovat, abych nebyl terčem vtipů, kdo že tam učí a kdo tomu šéfuje. Takže by šlo vtipkovat i ze strany plebsu. Jenže...Ona je inteligence získaná poctivým studiem, pak je ,,inteligence" koupená na nějaké té prestižní ,,univerzitě." A pak je ta přirozená plebejská a každý ten plebejec ví co je slušnost.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.