Reklama

.

.

neděle 5. února 2017

Co může Doněck očekávat? Zacharčenkův poradce komentoval rozhovor Porošenka a Trumpa


Alexandr Kazakov
5. 2. 2017      zdroj
Poradce hlavy DLR, známý politolog Alexandr Kazakov s matematickou přesností nastínil možné scénáře vývoje událostí, které zřejmě budou brzy jasné. Nu což, první údaje o rozhovoru Trumpa s Porošenkem jsou známy. V podání administrativy samotného Porošenka. A co můžeme říci? Poukázal bych na dva aspekty.


1. Rusko není vůbec zmiňováno (a to i přesto, že rozhovor je vyložen v podání Kyjeva), což nejspíše znamená, že Trump se zdržel obvinění na adresu Ruska a, pravděpodobně, varoval Porošenka, aby neučinil stejnou chybu, kterou již učinila Tymošenková, a nepřekrucoval obsah rozhovoru pro vnitřní použití.

2. Mluvilo se o dosažení míru výhradně politickou a diplomatickou cestou. Co to znamená v překladu do ruštiny?

Včera jsem předpověděl tři varianty, jak se bude rozhovor vyvíjet, a také tři varianty vývoje událostí na Donbasu po něm. Přesněji řečeno, varianty vývoje rozhovoru jsou 3 a varianty vývoje situace 2.

Jak se mi jevilo, 1. Trump mohl jednoznačně podpořit Kyjev v jeho "východní politice"; 2. Trump mohl jednoznačně odsoudit "východní politiku" Kyjeva a 3. Trump mohl Porošenkovi doporučit, aby "seděl na ř..i" a čekal, až "velcí bratři" (tj. USA, Rusko a případně EU) rozhodnou o osudu Ukrajiny.

Z těchto tří možností by mohly následovat dvě varianty konání. I v první i v druhé variantě vývoje rozhovoru, by, pravděpodobně, následovala eskalace bojů na straně Ukrajiny, buď v důsledku štěstí z podpory "velkého bratra", nebo v důsledku toho, že "není co tak jako tak ztratit" a za příznivých okolností, "vítěz není souzen".

Ale pokud Trump Porošenkovi poradil, aby "seděl na místě" a čekal, pak OSU a karatelské prapory zastaví tlak na pozice domobrany. Ostřelování Doněcku a dalších měst DLR se buď zastaví nebo bude ojedinělé a téměř slepé.

A tato poslední možnost by znamenala, mimochodem, začátek konce "majdanové banderovské Ukrajiny".

Nyní se podívejme, co bude zítra a následující dny na první linii a v našich městech.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

10 komentářů :

 1. Já bych řekl,že ještě nedošlo k jednotě názorů na Ukrajinu mezi Merkelovou a Trumpem.Za touto eskalaci je zodpovědná Merkelová,bude záležet co udělá Trump.Porošenko chce dokázat,že je pánem situace,ale právě bez podpory Merkelové by už dávno byl sesazen v tom lepším případě.Kdyby se opravdu jednalo o ovládnutí Doněcka Lugaňska,tak by tam nahnal půl Ukrajiny co umí střílet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že by Makreal měla od němckého voliče dostat v příštích volbách padáka a den jejich Reichswehr by ji měl na tom padáku letecky vysadit někde u jejích přádel v Kataru, nebo u Saudů, nebo ještě lépe u jejích ISILgenose. Trumpovi je u prdele a je v jeho zájmu, v zájmu Evropy a v zájmu všech slušných lidí této planety, aby šla do prdele a vzala tam tu svou evropskou pakáž. Bušovce a klintonovce tam už Trump poslal.

   Vymazat
  2. Řekl bych, že nějaká shoda názorů není na pořadu dne. Trump sere na Ukrajinu i na Angelu, prostě zastaví jakoukoliv podporu fašounům (jedněm i druhým) a to i mediální a politickou. Nemluvě o finanční a vojenské. Trump Waltzamnnovi doporučil ( ani nenařídil ) vést jednání, ne válku. Co si vybere, je jeho věc. Asi nebude moct před spravedlností prchnout do USA.
   Abych nebyl nepochopen : "druzí fašouni" - eurohujeři.

   Trumpa teď čekají nelítostné boje doma, nepotřebuje se starat o nějaké vypatlané makovice, ať jsou kdekoliv. A pokud na tom území bude chtít udělat pořádek Putin? "Tak se do toho pusť, máš mou podporu. Udělej tam pořádek, protože ještě jednou uvidím tu copatou čubku nebo uslyším toho ožralu, tak fakt zmáčknu červený tlačítko !!"

   Kdo spustil nynější boje ? Angela OPRAVDU NE. Ta je ráda, že žije. Ale kdopak nám to "byl pověřen předložit prezidentu Trumpovi" návrh zákona o dodávkách lethální pomoci Ukrajině, sotva se konflikt znovu rozhořel ? Sám ničitel letadlových lodí .. loutka bez páteře a mozku, jen jukebox s pamperskama - vložte milion dolarů a budu všude roznášet vaši píseň.

   Jen názor
   Koloděj

   Vymazat
 2. Trump neni navzdory svymu egu magor. Je to obchodnik a to moc chytrej. A taky manager se sirokym rozhledem. Tak se rysuje obsah tohoto telefonatu asi takhle: chci vedet pane Prasacenk kde jsou ty penize v sume radove miliard dolaru ktere do ukrajiny investoval muj predchudce cernej makak a jak s nima bylo nalozeno. Pripadne kde se ztratili.A az mne prinesete vyuctovani techto miliard ukradenych lidem Ameriky, a ja to odkevnu tak se budeme bavit dal!
  Zatim si delejte co uznate za vhodne jakozto je to vas problem!Ale nezijte v blahove nadeji ze Amerika bude na svuj vlastni ukor podporovat vase avantyry a srat se do vasi vsive politiky.
  Nepocitejte s tim,ze vas budu podporovat v cemkoli co povede k ohrozeni zajmu SSA a ruska,protoze pro mne budou v budoucnu prioritni vztahy s ruskem a ne s vasi rozkradenou zemi.
  A ted mne omluvte,chce se mne curat! See you later...

  OdpovědětVymazat
 3. Je třeba zjistit,kdo za boje v Donbasu může.Ty
  nevznikly jen tak z ničeho.OBSE na Ukrajině je
  na nic(proukrajinská)a Trump to ví.Porošenko teď neví,co může a co ne.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poroš je obyčejnej proradnej chazarskej zkurvysyn,kterej si podpisem už dvou smluv a jejich porušováním sere imrvére do huby a EU taky a vzhledem,že věrchuška EU je stejného ražení,nic se na vraždění civilistů nezmění,jedině,že by se už konečně Ukrajinci probudili a to ožralé cynické monstrum konečně pověsili,jinak tam budou pro jeho špinavý kšefty chcípat dál nejen separatisti,ale hlavně oni.

   Vymazat
 4. Mně se Poroš nejvíc líbí v té nažehlené polní uniformě asi v ní chodí i spát.

  OdpovědětVymazat
 5. Paní překladatelko, slovo řiť je spisovný výraz, není třeba jej vytečkovávat. Když vytlačíme poslední český název této části těla, budeme mít po prdeli i s řití, a budeme nuceni uchylovat se k cizojazyčným novotvarům. Přehnaná snaha o korektnost už vyhnala ze spisovné Češtiny spousty krásných slov jen kvůli předstírání že civilizovaný člověk je duch bez těla který nevylučuje a rozmnožuje se knihtiskem.

  OdpovědětVymazat