Reklama

.

.

středa 22. února 2017

ČSSD potřebuje Zemana s jeho 56 %

Erik Best
22. 2. 2017      EB
Může si předseda středolevé strany s 19% preferencemi dovolit otočit se zády ke středolevému prezidentovi s 56% preferencemi? Ne, pokud chce strana s 19 % vyhrát volby. Bohuslav Sobotka se snaží působit důrazně a přesvědčivě, nemůže se ale rozhodnout, zda podporovat kandidaturu Miloše Zemana na znovuzvolení. Pohrává si s myšlenkou, že by Zemana zařadil do vnitrostranického referenda. Premiér by se tím dopustil té samé chyby jako Kroměřížská výzva. Ta zveřejnila seznam 25 možných kandidátů v preferovaném pořadí, a odradila tím skoro všechny zúčastněné. Úspěšní politici jsou marniví lidé, kteří se chtějí cítit jedinečně. Pokud se Sobotka rozhodne Zemana vtěsnat do společnosti více rádoby kandidátů, prvním instinktem současného prezidenta bude poslat Sobotku někam a zakázat mu, aby ho do referenda zahrnul. Sobotkovi v současné situaci zbývá už jen jedna možnost - na březnovém kongresu aklamací vyhlásit, že i přes několik výhrad je Zeman s 56 % kandidátem ČSSD s budoucími 30 %.

17 komentářů :

 1. Pod to bych se podepsal. Teď je to na Sobotkovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irko Bača.
   Sobotka dělá všechno proto,aby to Zemanovi s tížil.Pokud dosadí Prouzu Schapirova člověka na post MPO,tak Zemana ještě více popudí proti sobě.

   Vymazat
  2. Je mi líto, ale tahle kalkulace nezapůsobí ani na voliče, ani na Zemana, ani na Sobotku, který v minulosti Zemana podrazil. Voličům je celkem ukradené, kdo se nalepí na Zemana, ČSSD to nepomůže. Zeman Sobotku nepotřebuje a mohlo by s stát, že prohlásí, že nestojí o podporu ČSSD se současným vedením. A ČSSD se Sobotkou, Zaorálkem a spoustou podobných politiků, kteří se mimo svou stranu těžko uživí vlastní prací, padá do stále většího bahna a mám obavu, že jí nepomůže, ani kdyby jí radili nejlepší volební poradci z celého světa. Strana musí podobně jako ODS padnout na hubu, potom se snad některým lemplům rozsvítí.

   Vymazat
 2. Sobotka je něco jako vyhořelé palivo v jaderné elektrárně: aktivní, ale k ničemu se už nehodí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělý postřeh a formulace, kolego. Dovolil bych si dodat, problém je, že na něj není úložiště a pn bude dál překážet v meziskladu. V.A.L.

   Vymazat
  2. Nesouhlas. Nikdy nebyl k ničemu užitečný, jenom pro sebe. Je to typický aparátčík, ale teď už mu jeho piruety v rozjíždějícím se vlaku s kopce nestačí. NA to, aby vůbec jenom pomyslel na pozici vůdce národa nemá koule, ani neví co to je, výběrčí poplatků a za psí hovínka a profesionální kariérista.

   Vymazat
 3. Je to složitější o jednu "maličkost".
  Zeman není středolevý, ale středový. Je to čistokrevný pragmatik. Naštěstí aspoň není úplně katastrofální a je špatně vydíratelný. Snad.

  Parafrázuji jeden bonmot původně na "demokracii":
  "Zeman" je nejhorší ze všech prezidentských kandidátů, s výjimkou všech ostatních kandidátů.

  Z těch 56% příznivců Zemana si valná část tohle snad uvědomuje, a přesto jej preferuje, určitě z dobrých důvodů.
  Ti ostatní jsou především idioti, protože nevidí nebo nechtějí vidět hlavní hrozby v budocnu.

  Nositelem a pozvolným prosazovatelem těch hlavních hrozeb je i ČSSD, navzdory čistě účelovým a hlavně dočasným předvolebním proklamacím jejich vedoucího šaška.

  OdpovědětVymazat
 4. A co takhle postavit otázku opačně, Pana prez. Zemana rozhodně ano, ale bez Sobotky, Opravdu to nejde? No abychom se nedivili. Už proto, že ho Sobotka dvakrát podrazil. Je to " sice " politika, ale už bych takovému šlověku nevěřil.

  OdpovědětVymazat
 5. Zeman 56% preferencí? Co kdyby jsme při průzkumech místo oblíbenosti prezidenta položili otázku: Respektujete prezidenta jako u nás nejdemokratičtěji zvolenou hlavu státu? Nemám ho rád a nejsem jeho pžíznivec ale odpověděl bych ano! Kolik % by bylo pak na jeho straně? Toto si myslím, že je to hlavní. Kdo tu teda útočí na základy demokracie?

  OdpovědětVymazat
 6. ČSSD Zemana nepotřebuje, je to strana vychcánků a vypasených oportunistů, kteří půjdou do každé koalice, která je udrží u moci. Zeman je starý a samorost, kterému je celkem jedno co si socani o něm myslí. Jemu je dnes jasné, že i kdyby šli do koalice s komunisty, mediální a finanční síly by stejně zařídili, aby volby prohráli. Porvat se skutečně o jiný systém ve státě, to vyžaduje odvahu a předpokládá, že nezůstane kámen na kameni. Toho určitě ČSSD není schopna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za první republiky se socdemáci jako snažili o to soc.! Ale nikdy to nedotáhli do konce a své voliče, dělníky vždy(!) zradili. Proto se od nich odtrhli v roce 1921, ti kteří nechtěli být socdemáckým humusem a začali si říkat komunisti. Můj děda říkal: socdemáci vyprovokují bordel a pak zalezou, komunisti alespoň drží slovo a neuhýbají i když s nima nesouhlasím, tak je uznávám...

   Vymazat
 7. Mám proti Zemanovi řadu výhrad.V podstatě by měl
  být pro mne nevolitelný.Pokud jsem sledoval,kdo se
  chce stát prezidentem,tak je Miloš Zeman jasnou
  jedničkou.ČSSD už nepomůže ani to,že by se zbavila
  Sobotky,Chovance,Zaorálka či Prouzy.Neskutečně
  tato prolhaná partaj své voliče zklamala a vlastně
  je nahnala k volbě Babiše.Proto má tak vysoké
  preference.V současné době zřejmě nemá Zeman mezi
  těmi kandidáty žádného vážného protivníka.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mluvíte mi z duše. Atmosféra před budoucími prezidentskými volbami je taková, že se zaměřuje na to aby Zeman nebyl prezidentem. On není to pravé ořechové ale kvalitního protikandidáta naše celebrity nejsou schopni ze svých řad vybrat.No, máme komedianta ministrem války, Američani měli prezidenta herce Reagana. No mít ještě za prezidenta u nás dalšího komedianta, to už by bylo asi moc, navíc naše současná kulturní a umělecká fronta, to je celkově intelektuální síla(žumpa)!?

   Vymazat
  2. Petr Majevský Anonymní22. února 2017 18:13 přesně tak být tam jejich kandidát to by byla katastrofa

   Vymazat
 8. Na celém tomhle šmírovém divadle je nejhorší, že to jenom posiluje ANO.
  A ani obludy z ODS a TOP09 ještě vůbec nemuseli říct poslední slovo,kdoví, jestli si už nepřipravují nějakou další překvapivou kampaň na dobu těsně před volbami.
  Vemte si, kolik lidí nalítlo kavárníkům díky skvěle načasované náhlé kampani Knížete k lidu blížete s čírem, tohle dopadlo dobře jenom se štěstím.

  Nejen ČSSD, ale i všechny tyhle další strany, jestli tu možnost dostanou, budou hned po volbách dál pokračovat ve svém vlastizrádcovství!!
  A my se zatím dokážeme spojit, i když samozřejmě oprávněně, jenom proti Socdem. To je málo.

  Jo jo, to že jsem paranoik, ještě neznamená, že po mně nejdou :-(

  OdpovědětVymazat
 9. Až občané zjistí, že p. president podává k ústr. soudu námitky proti lex Babiš, ale nechává nepovšimnuté nezákonné jednání komedianta Stropnického, jdenání o vojenských základnách cizích armád na území ČR, zločinnou politiku guvernera Č. banky jím jmenovaného a chráněného.Možná už vypadne v prvník kole presidentských voleb jako ubohý žvanil.

  OdpovědětVymazat
 10. Doufám, že se Zeman v případě, že by byl nominován za ČSSD na prezidenta, jim "poděkuje". Soc. dem., jdoucí ve stopách menševiků, je totálně zdiskreditovanou a pro jen trochu myslící v příštích a NĚKOLIKA DALŠÍCH VOLBÁCH NEVOLITELNOU. Jistě bychom přáli této historické straně obrodu, ale za tohoto vedení, kdy zbytky soc. dem. reprezentující Zimola a Foldyna jsou vlastní partají diskreditováni, obrody není soc. dem. schopná.
  Pozitiva Zemana natolik převažují nad jeho některými postoji, plynoucími z nesprávných informací, že nevidím nikde na českém obzoru možného konkurenta. Jistě by pražská kavárna ráda kandidovala nějakou loutku ať již z řad populárních písničkářů, herců, či princů Drahošů, protože potřebuje na post prezidenta z hlediska této funkce nulu, byť třeba ve svém oboru známou "veličinu". Jenže občané potřebují člověka s politickým rozhledem, se zkušenostmi s loutkoherci z pražské kavárny a jejich vajíčkovými zbrojnoši, ale také i se zkušenostmi s komunálními politiky a znalostí problémů lidí a země. A to jsou právě vlastnosti, které se nehodí do krámu těm, co ze samé nenávisti a lži, deklarované jimi jako láska a pravda, si s občany ani nechtějí, nejen nemohou rozumět. Oni se považují za elitu, což jim - podle nich samých - dává právo komandovat národ do poddanosti tuhé diktatury kapitálu a Německa. Myslím, že pro pravicově smýšlející zůstává v podzimních volbách volitelnou jen ANO. Útoky proti Babišovi jsou naprosto účelové - jsou vedené těmi, kdo rozkradli totálně národní majetek v neuvěřitelné hodnotě a navíc nadělali stejně neuvěřitelné dluhy všem občanům státu. Do toho Babišovci zapleteni nejsou a ty nové podoby Kubiceho zpráv, které chrlí její staří aktéři proti Babišovi, nemají jiný cíl, než si pro sebe urvat prebendy: JE NAOPAK NUTNÉ, ABY TITO VÝROBCI DEHONESTACÍ ANO VYPADLI ZE SVÝCH KANDIDÁTEK JAKO PRVNÍ. Nejsem voličem ANO, ale pravicově orientovaným nemohu nikoho jiného doporučit. Potřeba zbavit se Babišovy strany je evidentní a je vedena naprosto osobními prospěchářskými cíli hlavních aktérů tohoto tažení. Tak pozor, nenechat se zblbnout, jako kdysi pověstnou "Kubiceno zprávou", která ze dne na den otočila výsledek voleb ve prospěch zlodějů a neprospěch občanů.

  OdpovědětVymazat