Reklama

sobota 4. února 2017

Další schůzka o Sýrii v Astaně se bude konat 6. února


4. 2. 2017     zdroj
Ministerstvo zahraničí Kazachstánu potvrdilo, že v Astaně se bude konat technická schůzka k urovnání situace v Sýrii. Informovala o tom agentura TASS. Setkání je naplánováno na 6. února. Zúčastní se jej delegace Ruska, Íránu a Turecka a také zástupce OSN.


Podle tiskové služby Ministerstva zahraničních věcí Kazachstánu rezort skutečně obdržel žádost o pomoc při organizaci této schůzky.

Během akce strany posoudí, jak je dodržováno příměří a také prodiskutují návrhy ozbrojené syrské opozice o opatřeních k dalšímu zajištění příměří.

První setkání tří zemí-zprostředkovatelek se syrskou opozicí se konalo v Astaně 23. a 24.ledna. Na základě výsledků bylo rozhodnuto, že v budoucnu se budou v Astaně konat jednání o technických a vojenských detailech příměří a v Ženevě budou probíhat politická jednání o urovnání v Sýrii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Rusko si nejspíš potřebuje s Tureckem vyříkat, co to provádějí v Černém moři. P.K.

  OdpovědětSmazat
 2. Je dobře, že příměří je konečně dodržováno, když Rusko zjistilo, že USA neměly sílu nebo ochotu jej zajistit a tak se dohodlo s Tureckem a Iránem. Dřívější koloniální mocnosti V.Británie a Francie, které válku pomohly rozpoutat, zůstaly naštěstí za dveřmi. Teď ještě ty nesčetné ozbrojené skupiny zbavit financování a vyzbrojování a bude možno dohodnout politické řešení, s obnovou země a návratem uprchlíků. Uvidíme, jak tomu napomohu ti, kteří tu zemi pomohli zničit.

  OdpovědětSmazat
 3. Přílišný optimista nejsem.Mám jenom přání,aby
  se politické urovnání v Sýrii podařilo.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Ked pri mierovom jednani v Ženeve boli prítomne USA,Británia, Francie tieto štáty podporovali tzv.umiernených teroristov čo boli zase teroristi z IS. Preto v Syrii pokračovala vojna. I Turecko si uvedomilo že uvedené štáty hraju špinavú,krvavú hru a preto vyjednava mier v Syrii s Ruskom a Iranom. Ked sa dosiahne mier bude to debakel pre USA i EU a bude jasné že týmto štatom išlo iba o zvrhnute Assada pomocou teroristickych umiernenych a IS. Ake to nazvanie od USA i EU umiernení ?! Umiernení = teroristickí zabijaci ,korektní z USA = svetoví zabijaci vo velkom svetovom meradle.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.