Reklama

.

.

pátek 17. února 2017

Demokracie bez dému

Naom Chomsky
17.2.2017  Tribun

V nejmocnější zemi, která bude mít hlavní slovo při rozhodování o budoucnosti světa, probíhala prezidentská kampaň – a nejpalčivějším otázkám, jakým kdy lidstvo čelilo [vážná hrozba jaderné války s ekologická katastrofa], se naprosto nevěnovala pozornost. (…) 


Podle mě tu jde o jakousi nepsanou dohodu, že by se do fungování demokratického systému neměli zapojovat lidé. Není to jejich parketa, zabavíme je něčím jiným, třeba konzumem, obscénními poznámkami o ženách, čímkoli, jen od těch nejpalčivějších problémů je musíme udržet dál. Nemyslím si, že jde o rozhodnutí vědomé, ale spíše implicitní, podvědomé, o jakési *elitářské chápání toho, jak by měl fungovat svět.
(Noam Chomsky: „Nejpalčivější problémy dneška nikdo neřeší“)

16 komentářů :

 1. tak pánové a dámy o tohle jde:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/CT-predvadi-primitivni-propagandu-a-jeste-ma-tu-drzost-pozadovat-dalsi-penize-Normalni-Cesi-jsou-pro-ne-chatrou-A-tento-clovek-by-mohl-porazit-Zemana-Sociolog-promlouva-475838

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborné, doporučuji všem ke shlédnutí a k umístění na web NR.

   Vymazat
 2. Nemyslím si, že to budou USA, které budou pozitivně rozhodovat o osudu Světa. Trump nezvládne nezkrotnou agresi militaristů transatlantického prostoru. Ti jsou si vědomi svého konce a v okamžiku, kdy zjistí, že svůj pád nejsou schopni zastavit, stanou se sebevražednými atentátníky celého Světa. Pokud něco zbude, tak to bude Asie, tam je budoucnost lidstva a snesitelného způsobu života. Ostatně jaká kdy mohla být demokracie v diktatuře kapitálu?

  OdpovědětVymazat
 3. USA začaly svou existencí násilím, a násilím, které neustále vyvolávají i pojdou. A my s nimi pokud budeme vazalové zločinných protektorů. Morave

  OdpovědětVymazat
 4. Článek: krátký a vystižný.

  OdpovědětVymazat
 5. Co je jejich představa demokracie?
  Podvod na lidi.
  Lid nemůže "vládnout prostřednictvím volených zástupců", protože nemá páky, jak s nimi zúčtovat.
  Vyměnit je u dalších voleb a nepotrestat, je jen příležitost pro ty další. Na každém náměstí by měla stát šibenice a na ní se houpat předchozí politik, který zradil voliče.
  Jinak se to nezlepší nikdy.

  OdpovědětVymazat
 6. USA už o ničem rozhodovat nebudou. T doba je pryč. A když nedají pokoj tak, tak skončí na dně průlivu mezi Kanadou a Mexikem. Ne nadarmo nedávno Putin varoval, že v případě útoku USA na Rusko, spustí v USA hotové peklo na zemi, aby ochránil zbytek světa před zničením. Je to na USA jaký osud si vyberou.

  OdpovědětVymazat
 7. Vcera jsem docetl VZPOURU POVESENCU, tam je to nejlepe videt, k cemu panstvo lid potrebuje. A tam je take reseni, jak se tohoto udelu ma lid zbait, jenze to by se musel nekdo vzbourit, tak jako naznacuje 16.10.Jenze my tady silime a skoro tolik lidi je proti namnavic maji moc, a drtivou vetsinu naroda zajimaji jen slevy v obchodech, takze triumvirat: USA, Zide a Trump (jestli je Zid, a podle toho, jak se jich zastava, tak asi je) si budou nadale pokracovat ve sve demokracii, takze budeme nadale poslouchat, hur nez za protektoratu.

  OdpovědětVymazat
 8. USA sice nebudou rozhodovat,ale budou stále ničit
  podle své tradice.Vyhlásí to za americké zájmy a
  pak už není co řešit.Je naivní si myslet,že USA
  jsou v koncích.Nejsou a dlouho nebudou.Raději pak
  zničí celý svět,jenom aby neprohrály.V současnosti
  je situace v USA značně nepřehledná a nikdo neví,
  ja se bude dál vyvíjet.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. Pan Dvořák tento článek,který publikoval levicový web A2larm vložil zřejmě omylem.
  Že by se hnuly ledy na webu Nová republika ?
  V žádném případě.Provozovatelé serverů typu Parlamentních listů či Nové republiky bez ohledu na pravdivost informace, autora a obsah článku včetně možnosti si informační zdroj ověřit,které publikují hlavu nelámou. Na čtenosti je třeba hlavně umět vydělat.Takový server musí finančně dobře provozovatelům vydělávat. Ne tak pitomě, jak to dělá proevropský a humanistický intelektuál Čulík(BL) nebo progresivně/idealistický levičák Fiala(A2larm).
  Pět minut pro Hitlera a pět pro Žida.Jak je to jednoduchý a prašule se jen hrnou.
  Se seriózním zpravodajstvím a publicistikou běžte do háje.
  Ivo Valenta-Parlamentní listy a Ivan David-Nová republika bezpochyby ví jak na to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Reakce redakce na Vaše tvrzení může být jistě zajímavá. Jen, když už jsme u té serióznosti, nezapomněl jste se podepsat?

   Vymazat
  2. židohitleři převtělení v estébáckého fízla
   evolučně pokročili v "proevropského humanistického inteletkuála Čulíka"
   autore příspěvku citovaného,jsi sarkastický
   do míry nepochopení?Jevíš se tvorem,pro kterého vzduch již není určen.

   Vymazat
 10. Já myslím, že celá ta západní demokracie je založena na lži. Včera v Evropském parlamentu řečnil kandský premiér, přitom to bylo samé podbízení, fráze a evropské hodnoty. Přitom
  Ameriku dobyli dobrodruzi drancováním, vražděním a sobectvím k původním obyvatelům. U nás je britská demokracie brána za vzor, přitom jejich koloniální impérium nebylo nic jiného než fašismus, z kterého si Hitler bral vzor.
  Jak říkal feldkurát Katz, ono se to hoduje, když nám lidi půjčují. Kanada je prázdná, tak ať si vezme milión uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghanistánu. I v Africe jsou na útěku miliony.
  Severní Amerika, Austrálie je pořád prázdná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kanadu a Austrálii mají Globální paraziti
   v současné době jako haciendu.Tak proto.

   Vymazat
 11. Všechny velké a mocné říše padly na vnitřní rozpory ve vládnoucí třídě.
  Americká obchodní říše není výjimkou. Doufejme, že se to obejde bez války.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a na to,čím vznikly.krví,krutostí.tak velkou,
   že začaly plodit ve velkém obrannou reakci:
   namísto válečníků a lepých děv
   teplouše a kurvy

   Vymazat