Reklama

.

.

úterý 21. února 2017

DLR o své integraci do všeruského prostoru

20. 2. 2017    zdroj
Ministerstvo zahraničí DLR poukázalo na novou úroveň mezinárodní právní subjektivity republiky. Prozatímní uznání dokladů a SPZ vozidel DLR a LLR Ruskou federací je projevem ochrany a péče o obyvatele republiky. Jak informovala tisková služba Rady ministrů DLR, 20. února to konstatovala zmocněnkyně pro lidská práva DLR Darja Morozova. Sdělila to IA Regnum.

"V jádru tohoto dokumentu, který podepsal prezident Ruské federace (Vladimír Putin - pozn. IA REGNUM), je nepřipuštění diskriminace obyvatel Donbasu. Prezidentský dekret o uznávání dokladů ještě jednou zdůraznil, že svrchovanost lidských práv a svobod je hlavní hodnotou státu a že ochrana těchto práv je prvořadým úkolem a nejvyšší prioritou. Tento dokument se stal ztělesněním skutečné demokracie, realizace mezinárodního humanitárního práva, příkladu respektu a projevu péče o obyvatele Donbasu, ochrany jejich práv a svobod", domnívá se Morozova.

Podle ní dekret ruského prezidenta Putina posílí mezinárodní právní subjektivitu DLR". Jménem všeho lidu Doněcké lidové republiky mně dovolte vyjádřit vděčnost prezidentovi a bratrskému lidu Ruské federace za podporu a ochranu základních práv obyvatel Donbasu. Mezinárodní právní subjektivita naší republiky je, bohužel, jen částečná a umožňuje nám zajišťovat zájmy obyvatel pouze na území našeho státu", řekla Morozova.

"Dekret prezidenta RF o uznání dokladů DLR o vzdělání a kvalifikaci na území Ruska je další vynikající krok k posílení naší spolupráce v oblasti školství a vědy. Tento krok významně urychlí proces naší integrace do vzdělávacího, vědeckého a kulturního prostoru Ruské federace", řekl Doněcké zpravodajské agentuře první náměstek ministra školství a vědy DLR Michail Kušakov.

Ujistil také, že DLR a RF budou i nadále prohlubovat společné projekty v oblasti vzdělávání. "Kromě toho budou zachovány všechny existující společné projekty a programy: naši studenti jako dříve mohou skládat státní zkoušky, studenti dostávat diplomy ruských vysokých škol, účastnit se stáží, učitelé si mohou zvyšovat odbornou kvalifikaci a tak dále", konstatoval ministerský úředník.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Vlastíku, vyprávěj a přeháněj.

   Vymazat
  2. Janda,Janda,z tebe by diplomat nebyl!Jak to děláš Janda?

   Vymazat
 2. Demokratický západ obviňuje Asada v Sírii, že jeho vládní jednotky bojují proti vlastním občanů. My všichni víme, že vládní jednotky Sírie bojují hlavně proti teroristům z okolních států vyzbrojeným z USA, kterým USA začala říkat umírněná opozice. To že Porošenko střílí na Donbase a Luhansku do vlastních lidí těžkými zbraněmi a zabíjí civilisty, to demokratickému západu vůbec nevadí a naopak za zabíjení rusky mluvících Ukrajinců Porošenka demokratický západ chválí. Americký viceprezident řekl, že USA nedovolí Rusku měnit hranice Evropy a přitom zapomenul, kdo první měnil hranice v Evropě, když USA a EU ukradla bombardováním civilních objektů a vražděním civilistů Srbska, Kosovo, což byl po druhé světové válce na území Evropy válečný zločin spáchaný všemi státy NATO včetně naší ČR. Rusko neudělalo nic jiného než zabránilo Banderovcům upálit rusky mluvící Ukrajince na Krymu. Dodnes nevyšetřený zločin z Oděsy, který je podporovaný demokratickým západem je toho důkazem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlatá pravda 7:19. A kdo to tak bohužel nevidí? Myslím, že bohužel naše ukradená mládež. TES

   Vymazat
  2. Kdyby jenom mládež,ale i tá učitelská verbež.Kdysi to byl vtip, dnes realita¨ta levá je pí.a,ta pravá le ku.va a tá prostřední je taky učitelka¨¨.

   Vymazat
 3. Americky vicepresident nema Rusku co dovolovat nebo zakazovat, nato je moc maly pan. Putina asi tento vyrok rozesmal.
  Americky president a vicepresident jsou jen poslusni pudli Israele kteremu prisahali vernost az za hrob.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Az za hroby svych vojaku ktere posilaji vrazdit a umirat v proxy valkach pro Israel.
   Pristi ale bude velmi tezka jelikoz se Iran lehce neda. To zase bude mrtvol ze to nebudou stacit vozit zpatky do SSA.

   Vymazat
 4. Kosovo - nejen že bylo ukradeno Srbsku teroristy pomocí "humanitárního bombardování" (proslavený výrok Václava Havla ukazuje, co mínil pravdou a láskou, kterou nám tak přál). Kdo stojí za vznikem islámského státu - Kosova - na Evropském kontinentě, kdo tam dopravoval jím vycvičené a vyzbrojené bojovníků Talibanu? Kdo se bude odpovídat za porážky mladých Srbů na lidských jatkách v průběhu "humanitární" války v Kosovu pro export orgánů na transplantace na Západ? (Viz. DePonteová - soudkyně z Haagu - od toho soudu, který se neštítil zavraždit Miloševiče, když mu nemohl nic prokázat.) To ani Adolf Veliký v Lipském procesu po požáru Říšského sněmu nedokázal! Zdar největší a nejcivilizovanější "demokratické" diktatuře kapitálu, největšímu výsměchu občanům Světa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom článku není o Kosovu ani slovo.

   Vymazat
  2. Stačí domyslet souvislosti. T

   Vymazat
 5. V Doněcké oblasti se autům přidělují doněcké espézetky? :-)

  OdpovědětVymazat