Reklama

.

.

úterý 21. února 2017

Dnes ještě patříme milosrdnému věřiteli

Vladimír Balhar
21. 2. 2017
Tak jsem byl včera, v neděli, se svým synem v nákupním centru, koupit kablík k mobilu. Menší prodejna s telefony v mé ulici dávno zanikla, i musel jsem ekologicky osedlat zhruba 100 naftových koňských sil a urazit asi 10km tam. Synek navíc vyžadoval kulinářský zážitek ve fast foodu, a já si říkal, že si dám někde dobré kafe, uvedení dva a půl tunového zázraku automobilového průmyslu do chodu bylo dostatečně zdůvodněno.Přijeli jsme na parkoviště obchodního centra, no narváno, parkoval jsem kdesi vzadu. Jako podnikatel koukám po autech, od pohledu podnikatelská auta, no ta jsou všechna na dluh, jinak řečeno, na splátky, ojetiny taky na dluh, to jedete do autobazaru místní dopravou, odjíždíte svým autem, akorát, že za auto nakonec zaplatíte 2x tolik. Tedy, skoro všechna auta na dluh.

Koukám na budovu a říkám si, tučné miliardy. Na dluh, dnes jinak řečeno, zahraniční prospěšná investice. Úroky jdou do zahraničí, nezdaněny. Jak je mezi podnikateli s nemovitostmi známo, byty a nákupní centra nesou cca 6% ročně a lze snadno zařídit, aby peníze tekly do zahraničí volně, samospádem, bez jakéhokoliv zdanění.

Vstoupím do haly, a koukám po zákaznících. Všichni krásně oblečení, bohatí a úspěšní. Důchodce v rádiovkách nevidím, asi v parku krmí holuby. Kdo je dnes bohatý? Soudci, prokurátoři, poslanci, političtí zaměstnanci, političtí podnikatelé, státní úředníci. Ti všichni žijí ze státních peněz. Ty jsou na dluh, protože stát prodělává. Taky advokáti a exekutoři. Ti žijí ze zákonů, schválených a vymáhaných tou první skupinou. Pana podnikatele z telefonní prodejny nepotkávám, asi někde zavádí éété, paní cukrářku nevidím, asi je na podpoře, nebo na důchodě. Ze státních peněz, na dluh.

V regálech elektro prodejny čínské zboží. To je taky na dluh, protože číňani mají s námi přebytkovou obchodní bilanci.

I zakoupili jsme se synkem čínský kablík v ceně 50kč a jdeme za kulinářským zážitkem.

Stojím ve frontě na kulinářský zážitek a maně přemýšlím. Za užívání mezinárodního obchodního jména, či frančízy odcházejí do zahraničí poplatky, takže provozovny s mezinárodním jménem u nás neplatí daně. Inu autorská a jiná práva. Firmy odvádějí pouze dépéhá, ale pozor, dépéhá platí zákazník, jako koncový uživatel. Firma to za zákazníka pouze odvádí. Dépéhá neovlivňuje firemní majetek, ani zisky, to vám snadno vysvětlí jakýkoliv účetní.

Všechno na dluh, evropská civilizace je zadlužená po až uši. Je to omyl, nebo úmysl? No úmysl, jistě. Kdo vlastní pohledávky, ovládá dlužníka. Kdo nás dnes ovládá? Zatím nevíme, a možná, že se to nikdy nedozvíme. Pohledávky lze prodávat, takže dnes patříme jednomu, zítra budeme patřit jinému. Kšeft je kšeft. Dluhy nikdy nesplatíme, to je jasné, kolonie Česko dnes dluží celkem 3 biliony korun. Část v dolarech. Ten dolarový dluh je krutá legrace, protože změnami kurzu koruny vůči dolaru lze z pohledávek vytřískat ještě více, než je úrok. A dlužník to ani nepochopí.

Tak si říkám, dnes ještě patříme milosrdnému věřiteli. Jezdíme si auty, máme kde bydlet a soudci a prokurátoři mají dostatek peněz. Třeba si nás někdy koupí páníček, který nebude tak hodný. To pak nebudeme jezdit auty a nebudeme mít kde bydlet. Možná, že si nás potom v Syrii vezmou jako imigranty.

36 komentářů :

 1. A komu ty kraviny cpeš? Tak si nepujčuj když tě to tak sere. Šetři si celý život na barák a pak si ho v 60 postav.
  A jak jsi došel na to že dlužíme 3 biliony?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21.33 Sancta simplicitas... co jiného na váš příspěvek pomyslet a napsat?

   Vymazat
  2. 21:59
   Když nic nemáš, nic nepiš. Že si prdneš latinsky z tebe intelektuála neudělá.

   Vymazat
  3. Douč se pravidla českého pravopisu a potom se cpi do diskuze, Einsteine. A i tak potom jenom odpovídej, když jsi tázán. Tady se tě nikdo na nic neptal, kapiš?

   Vymazat
  4. Tak můj děda - svářeč si postavil barák pro svou rodinu v 60.letech, to mu bylo něco přes 30..

   Vymazat
  5. Pro 22:03h z 21.2.17:
   Lze to říct i česky "Svatá prostoto.." a většinou se nad tím dotyčným "chudáčkem" ještě sprásknou ruce v údivu..., ale to by jste si asi myslel, že se Vám tleská..
   Pavel p

   Vymazat
  6. 1:28
   Aááá, Pavlík p. Další debil co nemá nic k tématu, jen smradlavé uprdnutí. Další z mnoha debilů který píše místo "byste" "by jste".

   Vymazat
  7. to 23:01 Když už se probírají pravidla českého pravopisu, pak bychom mohli zvážit částici "kapišto", a nikoli "kapiš". :-)

   Vymazat
 2. autoopičky píší žádost o odpustku?

  OdpovědětVymazat
 3. Idiote 22:03, chovancův trole, poděkuje rodičům co splodili za vola, taková lopata co tu meleš, to se tak hned nevidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22.03 je zřejmě brácha 21.33. Co není shůry dáno, v apatice nekoupí. Přednášej čuníkovi o šábesu, když jde v pátek ráno k řezníkovi na zabíjačku...

   Vymazat
  2. Rudým podlidem:

   „Co je dobré? Všechno, co v člověku zvyšuje cit moci, vůli k moci, moc samu. Co je špatné? Všechno co pochází ze slabosti. Co je štěstí? Cit, že moc vzrůstá, že překonáváme překážku. Nikoliv spokojenost, nýbrž více moci ... „Křesťanství…zdvihlo válku na život a na smrt proti (nadčlověku), dalo do klatby všechny základní instinkty tohoto typu, vydestilovalo z těchto instinktů zlo …(prohlásilo) silného člověka člověkem zavrženíhodným, zvrhlým ... dosud všichni velicí duchové, kteří se nejvíce ve světě uplatnili, byli, posuzujeme-li je s hlediska dnes rozšířeného hodnocení, lidmi zlými ... Zlého boha je zapotřebí stejně jako dobrého…Coby záleželo na bohu, jenž by neznal hněvu, pomsty, lsti, násilí? Vskutku není jiné alternativy pro bohy: buď jsou vůlí k moci anebo jsou nemohoucností k moci – a pak se stávají dobrými.“

   Fridrich Nietzche

   Vymazat
 4. Když máš ty uvědomělý kecy, proč sis koupil tak nechutný velký fáro a ještě k tomu na dluh.A ještě kupuješ dítěti to nekvalitní žrádlo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby mi ho rudí kriplové jako ty záviděli.
   Co je ti po tom co já si kupuju, debile? Proč se nestaráš vo svý?

   Vymazat
 5. Místo nadávek byste měli tomu chytráčkovi říci
  něco o těch 3 bilionech.Pro jeho informaci,kterou
  stejně není schopen pochopit,je to zahraniční
  dluh tohoto státu.Komouši měli po 40ti letech
  dluh cca 100 miliard.Český majetek rozprodán za
  1,7 bilionu a k tomu ten nynější dluh povídá,že
  za vlády"demokracie"zmizelo z ČR asi 4,7 bilionu.
  Že se nedovedeš jako správný havloid orientovat
  je pouze tvoje chyba.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dluh státu není 3 biliony a zahraniční už vůbec ne. Zase žvatláš hovadiny, Majevský.

   Vymazat
  2. tady je dluh ČR a ještě si budou kapitalisti otvírat držky:
   http://www.verejnydluh.cz/

   Vymazat
  3. „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
 6. Stado volu ani snad kravy zadne nebuci jen ty volove Skoda casu neco psat pro blby co mysli ze tahaji ty provazky ,neb preci "voli" ti volove

  OdpovědětVymazat
 7. Hezký a pravdivý článek děkuji

  OdpovědětVymazat
 8. pockam az mi to honolulu vysvetli, ten to bude vedet!!!
  fucik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Perfektní, řekněme fejetonek. Byste, by jste, obojí je správně, druhé je bráno jako již archaické. No, proč si nezamachrovat s čerstvým vysvědčením když na to stačí takové to ze základní školy. K věci by toho víc nebylo? Ne, pro mnohé obtížné k pochopení.To by jste (byste) někteří, museli být bystřejší.

   Vymazat
 9. Čáry máry fuk, ať jsou všechny dluhy pryč!! A jsme jako opice na stromech s holým zadkem a ani ten strom nám už nepatří!! Hlavně , že jsou banány v nabídce každý den.....

  OdpovědětVymazat
 10. Jen TŘI BILIONY ??? Není to nějak málo?? Vždyť ČNB utratila k dnešnímu dni 1160 miliard Kč za udržení zlodějského kurzu pro větší zisky zahraničních investroů.......

  OdpovědětVymazat
 11. To, že naše ekonomika funguje, potažmo že funguje správně, je jen iluze. To, že kolem nás všechno jakoby běží jak má, že auta jezdí a obchody jsou plné, je jen zdání funkčnosti. Protože, jednoduše vyjádřeno, je naše ekonomika doslova „DLUHOKRATICKÁ“ (samozřejmě nejen naše, my jsme se prostě pouze k dluhokratickému systému přidali po roce 89). K tomu kolik dlužíme lze jen napsat, že je potřeba sečíst dluhy komplet, tedy nejen dluh státu, ale i dluhy fyzických a právnických osob. Potom se dostaneme k číslu cca kolem 5ti bil. Kč. Pak je třeba se ptát, kde a jakým způsobem jsou dluhy poskytovány. Kdo to neví, tak (světe div se) jsou dluhy poskytovány pomocí „vymyšlených“ peněz a to v soukromých bankách! (k tomuto tématu info např. zde: https://www.youtube.com/watch?v=SfgsKdeS9Ek&t=72s) A co z toho plyne? Vlastníci soukromých bank vytvářejí nové peníze a posílají je dál do oběhu právě pomocí dluhu. To není žádná konspirace, to je ekonomický fakt! Za tímto musíme hledat ty, jenž nás ovládají. Proč jsme dopustili, aby nějaký soukromý subjekt mohl vytvářet peníze? Jde to proti veškeré logice normálního měnového systému. Jenže náš měnový systém není ani trochu normální. Kdo si může vytvářet sám peníze, stává se automaticky pánem situace. To je ta hlavní mocenská klika, která v pozadí ovládá úplně vše! Dokud jim neodebere právo vytvářet měnu a nevrátíme tuto roli zpět do rukou státu, tak budeme žít v iluzi, že vše vlastně funguje, ovšem jen do doby, než se „dluhokratický“ systém zadrhne, což se stává ve chvíli, když není komu masívně půjčovat a všichni přijdeme o všechno.........kromě těch, kteří stojí za systémem z něhož tyjí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Plácáš úplný hovna, Brusi.
   1) Jak je možné, že se kterákoliv banka může dostat do problému a dokonce zkrachovat, když si může vytvářet peníze jen tak?
   2) Jak je možné že tu každý s trochou peněz nemá vlastní banku a netiskne si kolik ho napadne?
   3) Víš kolik dluhů má tolik vyzdvihovaná Čína?

   Vymazat
  2. Naprosto přesné.
   Ke krachu tohoto dluhového systému však nikdy nedojde - skoro se nabízí napsat bohužel - protože se nikdy nestane, aby někdo v jediném okamžiku zúčtoval všechny dluhy a pohledávky naráz. To by pak byl rachot!

   Vymazat
  3. Staníku, pálí tě dobré bydlo, viď? Nic si z toho nedělej. Takových hlupáčků co si nevidí do huby je.

   Vymazat
  4. 9:24 Normálně na sprostotu nereaguji (co jiného než sprostota je Tvůj úvodní výlev?), nicméně mě dojímá Tvoje (všiml jsem si, že si tykáme, ač z toho nejsem potěšen) absolutní neznalost dané věci. Tak udělám výjimku a odpovím Ti na tvé dotazy. 1. Ano, i přestože soukromé banky vytvářejí peníze, tak mohou zkrachovat. To je právě ta chvíle, kdy se nafoukne tzv. „bublina“ a systém se zadrhne. Nicméně ti, kteří stojí v pozadí vlastnických struktur a jejich nohsledi (nejvyšší management bankovních poboček) pouze přijdou o „stroj na tištění peněz“, ale to co utržili je odlito jinde. A zdaleka to nedosahuje objemu dané „bubliny“, aby mohli zachránit stroj (svůj bankovní řetězec), to sanují občané z jejich daní! ........to, že nevíš jak dnes vzniká tzv.fiat měna, neznamená, že se to neděje. Mimochodem máš v mém příspěvku výše odkaz na video z odborné přednášky.......tento princip tvorby peněz není žádným tajemstvím.......ale to by Ti zabralo více času, se trochu dovzdělat, než vypálit urážky bez podkladu fakty. ......k otázce 2. Každý nemůže zřídit banku, protože pravidla jsou nastavena pomocí zákonů, ty jsou nastaveny pro velice úzký okruh jedinců a do toho klubu bankéřů se prostě normálně nedostaneš. Jen tak mimochodem, koukni do našeho českého zákona o bankách (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-21) na §4 odst.1 a zjistíš, že pro zřízení licence budeš potřebovat bratru půl miliardy základního kapitálu. Dokonce našemu nejbohatšímu Čechovi mr. Petru Kellnerovi se podařilo do klubu vstoupit až nedávno a to založením Airbank! .........k otázce 3. nevím a teď mě to ani nezajíma, ač víš, že to lze zjistit jedním klikem........a jen podotknu, že z Číny opravdu nejsem na větvi..... Tak co, ještě nějaký dotaz? A slušně prosím :DD

   Vymazat
 12. Ten článeček není špatný, má pointu i vtip, když někdo nemá shůry dáno v apatyce nekoupí, takže se zbytečně nečilte v diskuzi, pouze ukazujete, že jste v apatyce nekoupili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je k neuvěření, co a kolika lidem tady a témšř jistě i mimo tuto diskuzi, lidem nedochází. Jak snadno a lacino se nechají koupit. Blbcům neradno pomáhat, natož radit. Dokud si nenamlátí, nepochopí.

   Vymazat
  2. 10:11
   A ty jsi nějaká autorita, že chceš někomu radit? Na základě čeho? Co jsi dokázal? Máš nějaké reálné výsledky? Proč by tě měl kdokoli poslouchat a tvé bláboly brát vážně?

   Vymazat
  3. Kdo říkal, kde je psáno, že chci radit? Nepodsouvej co není dáno.

   Vymazat
 13. Debata debilů , zřejmě vytvořena ,nemá to hlavu ani patu VOLOVÉ !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 14. Pěkný článek, bohužel, se moc podobá pravdě.

  OdpovědětVymazat
 15. Dobrý satirický článek. Sohlas.
  Václav

  OdpovědětVymazat