Reklama

.

.

neděle 5. února 2017

DNR: Od počátku eskalace na Donbasu bylo zabito více než 200 ukrajinských bojovníků


5.2.2017  Antifašist,  překlad NWOO

Ukrajinští vojáci se během pěti dní desetkrát pokoušeli prorazit pozice Ozbrojených sil Donbasu, přičemž více než 200 jich bylo zabito a asi 450 zraněno. Informoval o tom zástupce velitele operačního velitelství Doněcké národní republiky Eduard Basurin.

„Od 29. ledna protivník podnikl deset neúspěšných útoků na naše pozice. Z nich dva v prostoru obce Kominternovo a zbytek v zóně Avdějevky. Jak bylo potvrzeno zprávami ze štábu ATO, v důsledku těchto nepromyšlených útoků ukrajinské jednotky utrpěly veliké ztráty: více než 230 zabitých a asi 450 zraněných. Také bylo zničeno sedm dělostřeleckých zbraní, dva tanky, tři BMP a pět aut s municí,“ – řekl Basurin.

Oznámeny byly i vlastní ztráty DNR. Podle Basurina od začátku zhoršení situace v Donbasu více než 20 lidí zemřelo, z toho 6 civilistů, a 60 bylo zraněno, včetně 34 civilních obyvatel.

„Při masivní dělostřelecké palbě ukrajinských vojáků na obydlené oblasti DNR bylo zabito 6 a zraněno 34 obyvatel… Naše ztráty jsou 18 mrtvých vojáků a 26 zraněných,“ – řekl.

„Ztráty na straně protivníka jsou řádově vyšší, což mluví samo za sebe o tom, kdo vlastně vede útok a kdo se brání. A není pochyb o tom, že agresorem je ukrajinská armáda,“ – řekl mluvčí operačního velení DNR.

Podle verze OSU jsou ztráty ukrajinské armády samozřejmě menší. Tak zástupce vedoucího společného operačního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), generálmajor Andrej Cvetkov, řekl, že od začátku zhoršení situace na Donbasu zemřelo 10 ukrajinských vojáků a 66 jich bylo zraněno v oblasti Avdějevky. Je třeba poznamenat, že v prohlášení mluvčího státního tajemníka Marka Tonera o situaci v Avdějevce od 31. ledna se hovoří o desítkách mrtvých ukrajinských vojáků. „Oběťmi bojů se staly desítky ukrajinských vojáků a deset civilistů,“ uvádí Toner na oficiálních stránkách ministerstva.

O velkých ztrátách ukrajinské armády svědčí nemocnice a polikliniky Kyjeva, ověšené výzvami k obyvatelům, aby darovali krev na pomoc zraněným vojákům ATO, kteří chrání „jejich mír a klid“. Výzvy tohoto druhu jsou vyvěšeny například v hale a na vstupu polikliniky №10. Výzvy visí také mimo zdravotnická zařízení, zejména ve výlohách pekáren sítě „Kuliniči“. Dárcům jsou za to slibovány peníze, pravda, neuvádí se kolik. Měli by si však s sebou rozhodně přinést identifikační kód. Samozřejmě proto, aby pak nezapomněli za svou prodanou krev zaplatit státu daň.

Zdroj: http://antifashist.com/item/dnr-s-nachala-obostreniya-v-donbasse-ubity-bolee-200-ukrainskih-boevikov.html

19 komentářů :

 1. Havlocesko zase bude lecit agresory a Cechy necha chcipnout bez pomoci

  OdpovědětVymazat
 2. Dahnete z Ukrajiny, rusti nackove.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Pomezí (což je česky "Ukrajina") maj dost svejch. Lidi se jich chtěj zbavit a volaj, prosej o pomoc ruské vojáky! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/1424273_10203962471531403_6760123801180051841_n2.jpg


   Putler na ně ale sere a radši se paktuje s Prassolinim - http://iks2010.info/?p=110485
   - http://iks2010.info/wp-

   Vymazat
  2. Но ДНР и ЛНР сумели в конце концов не только отбиться, но разбив войска хунты, перешли в решительное наступление. Под Илловайском хунта потерпела сокрушительный разгром.

   Войска хунты, смазав пятки, бежали из Мариуполя и Дебальцево, хунта затрещала по всем швам. Осталось ополченцам только добить её…

   Но… тут Путин снова спасает фашистскую хунту!

   Вместо того, чтобы помочь ополченцам добить хунту, освободить Украину от фашизма, и сделать Украину другом России (законный президент Украины Янукович вместе с премьером Азаровым – в России, так что ничего сложного) Путин останавливает ополченцев, не давая завершить полный разгром хунты.

   Vymazat
  3. Tady je krátký dokument o tom jak a proč kremelský nosatci zradili lid Novoruska! - https://www.youtube.com/watch?v=pVYfBaT-TBM

   Vymazat
  4. Ruští náckové chtějí světovou válku. Aspoň podle jejich příspěvků výše to tak vidím. Putin je naštěstí rozumný politik a ví, že na Ukrajině si její občanů musí udělat pořádek sami. Bude to sice trvat ještě dlouho, než jim všechno dojde, ale zato pak to bude trvalé. A o to tu jde. Taurus

   Vymazat
 3. 19:08-Pletete si pojmy s dojmy.Banderovci jsou
  fotografováni s fašistickými emblémy spolu s
  vlajkou Ukrajiny.Kromě toho se naučte česky a
  aspoň to,jak vypadají písmena abecedy.Od azbuky
  jsou odlišná.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:55 ano a fotky vznikaly v ruských propagandistických dílnách.
   Vy Majevský taky všemu hned věříte ..
   ach jo.

   Vymazat
  2. Bože, bože, vy 10:52 - vy jste ale kus hlupáka omezeného. Vy tomu blábolu o padělcích snad i věříte.

   Vymazat
 4. 19:08
  Táhni do plynu ty havlobanderovskej vohone bez mozku!!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Ta ukrajinská ,,armáda", mne fascinuje. Ukrajina je, pardon byla silná země a měla i kvalitně vyzbrojenou armádu. Od začátku konfliktu dostává regulérní armáda na frak od vyzbrojených horníků. Jestli tam působí Rusové, to nevím. Ale zatím žádného ruského vojáka regulérní armády nezajali. A že mají povstalci ruské zbraně? No pochopitelně.V průmyslové oblasti jako je Donbas jsou i zbrojovky. Jenže problém bude v tom, že Donbasané ví za co bojují. Ukrajinští vojáci ne. Nemyslím tím fašistické jednotky. A pak vyšší důstojníci...Známý tam byl. Jsou tam i Američané a další jako pozorovatelé, nebo instruktoři.
  Jedinou starostí generálů bylo jak sehnat eura, nebo dolary. Že vojáci na východě mrznou a nemají co jíst je nezajímalo. Já nevím, kde jsou ti Ukrajinští velitelé. Kdysi na akademii, jsem měl spolužáka. Vasil se jmenoval. Sovětský kapitán, ale národností Ukrajinec a ,,afghančik." Je, nebo byl o něco starší než já, takže k šedesátce. Přemýšlím, kde teď je. Ale určitě by se nechoval jako ti soudobí. Můj tankový prapor porazit tlupa polovyzbrojených civilistů, tak si strhnu výložky a vpálím si kulku do hlavy. A to chce Porošenko do NATO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22.42
   Dnes je jiná doba, soudruhu podplukovníku.
   . Jsou lepší PTŘS.
   A "tlupa" civilistů , kteří vědí za co bojují by porazila i ten váš prapor bigošů, kteří sedí v rezavých tancích z donucení pod pohrůžkou smrti, s trestním praporem za zády.
   To je případ hrdinné ukrajinské armády.

   Podplukovníku, prostudujte si, v rámci sebevzdělávání útok dvou obrněných divizí Izraelské armády na "poloozbrojené civilisty" z Hisballahu. Libanon 2006.
   Pak si klidně prožeňte kulku svojí zelenou palicí.

   Vymazat
  2. Ukrajina je, pardon byla silná země a měla i kvalitně vyzbrojenou armádu.......
   Armáda se rozdělila na západní a východní. Východní část je jedna průmyslová oblast, kde se vyráběli a asi nadále vyrábějí zbraně. Tudíž Novorusko jich má dostatek dostatek.
   Kyjev své, polské, české a americké zbraně prodával IS.
   Ještě pro zajímavost, náboje do kalašnikova se vyrábí v Luhasku. A ten je pro Kyjev nedostupný.

   Vymazat
  3. A proto banderovští hrdinové dostávají munici z Maďarska, Polska a od hurvínka Sobotky a ANO-bude válka Stropnického.

   Vymazat
 6. Zacharčenko mluvil v týdnu o 46 mrtvých civilistech po raketových útocích ukrošů.

  OdpovědětVymazat
 7. O svých ztrátách lžou pravděpodobně obě strany. Ale větší budou mít s největší pravděpodobností Kyjevští. Pokud armáda útočí na bráněné pozice, vyplývá to z logiky věci. Samostatnou kapitolou jsou ztráty na civilistech.
  Těžko odhadovat, kdy a jak tahle válka skončí. Ale nevylučoval bych ani konec Ukrajiny v současné podobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kyjevští mají větší ztráty, jelikož jejich zranění skončí jako dárci orgánů. Přísun z IS asi dost vázne.

   Vymazat