Reklama

středa 1. února 2017

Donbas znovu v ohni, Zacharčenko na frontě (VIDEO)


Napsal/přeložil: ea24 
1.2. 2017   Eurasia 24 V posledních dnech došlo k prudkému zhoršení situace na Donbasu. Rozhořely se nové boje, ukrajinské síly ostřelují obytné čtvrti, umírají civilisté i vojáci.Lídr Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko se v úterý 31. ledna vypravil mezi bojovníky v první linii v rajónu Advějevky severně od Doněcka, kde je situace v posledních dnech nejhorší.Situace na frontě je podle něj obtížná, Ukrajinci se už třetím dnem pokoušeli probít k městu Doněcku.„Ukrajina zahájila bojové akce proto, že Rusko a Amerika našly styčné body,“ řekl Zacharčenko s tím, že Ukrajině za dané situace (po prezidentských volbách v USA) již nic jiného nezbývá:

36 komentářů :

 1. Nevědomému je vždy a každý nepřítelem. Každý domněle ohrožuje jeho osobní dobro a blaho viděné v majetku. A pak už jsou potřeba pušky, pasti a kyj schopný každého zabít. Kde je za takového stavu věci předpoklad celosvětového štěstí? …
  Nevyznává-li někdo teorii o všeobecném nepřátelství, je viděn jako intelektuální zaostalec. A krkolomné teorie o způsobu jak přivést na svět štěstí nepomáhají. …
  Nanejvýš dochází ke krutým bojům s věčným odkazováním na dobro a spravedlnost. Jde o to, jak to dobro a spravedlnost chápou ti, jimž ti spravedliví rozbíjejí kyji hlavy. Zlo nezačíná ve zlé vůli, nýbrž v nevědomosti.
  Jen neschopnost chápat, že dobro vzniká obětí, je pěstěním sobectví, jež se pomalu zintelektualizuje a potom koná rafinované zlo. Pak teprve zavládne všeobecná nevědomost, která dává termínům jiný než přirozený smysl; pak
  „spravedlnost“ loupí, „dobrota“ si podrobuje druhé a „soucitění“ vyžaduje uznání, které „soucítícímu“ dává moc a pomáhá mu rozvinout nesmyslné sebevědomí.
  Kořen dobrého je tedy v ideji „nechat žit“.
  http://www.stahujte.cez-okno.net/kvetoslav-minarik/kvetoslav-minarik-drahokamy-1.pdf

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I v té demokracii je skrytý podvod, protože ji prosazují lidé stižení mocí a mamonem.

   Smazat
  2. 15:59 Obzvlášť na banderovské Ukrajině. Ale je patrné, že záměna pojmů proběhla na celém světě. V EU je to cítit na každém kroku.
   Díky této záměně je zřejmé, co za těmito pojmy vlastně stojí. Opravdu jen touha po moci a mamonu, i když jsou často oděny v krásném šatu.

   Smazat
 2. Doufám , že to Zacharčenko ustojí ! Chudáci lidi !

  OdpovědětSmazat
 3. https://www.youtube.com/watch?v=IlTI6Q8oj68
  Teroristé (separatisti) v Doněcku střílí z gradu na ukrajinské vojáky, kteří obraňují Andeevku.
  Pochopitelně grady umístili mezi paneláky v Doněcku - i diskuze pod videem je výživná, doporučuji.
  Potom tady kecejte jednostranné lži z ruské propagandy , vy šašci. Zkuste někdy ohodnotit i druhou strany téže mince .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 16:45
   Šašek budete asi Vy,oni se separatisté snaží probojovat na Kyjev?Pokud vím,tak se Kyjev snaží probojovat na Doněck.

   Smazat
  2. Zmrde i na tebe dojde tak,jako teď dochází na tu židofašistickou svoloč vedenou Porošenkem,kterého už ani v USA ani v EU nechce nikdo financovat,už je UA vymačkaná,jako citrón a proto se odhazuje do odpadků...teď je to už jen na domácích,kdy se konečně probudí a udělají si mezi sebou pořádek,nikdo jim v tom už nebude překážet,nikomu už na nich v EU a USA nezáleží,ta eu.vrchnost totiž bude mít teď problémy sama se sebou....

   Smazat
  3. 16:45-Pubertální šašku,když chcete něco
   sdělit,prostudejte si zprávy z poslední
   doby.Ukrajinská armáda vpadla na území,
   které bylo dohodnuto jako neutrální.Tak
   se zmocnili prasečí farmy,neboť vojáky
   tam dopravili v autech,maskovaných za
   dodávky.Zdroj:Radio Free Europa,dnes.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Žádná "Andeevka neexistuje, kašpare! Kdybys aspoň věděl o co tam go, místo mektání píčovin! Já to sledoval od začátku na Rusvesně a tam v době kdy nám tu kretén Źelezný (Kuba, ne Vovka) oznamoval na Čtyřiadvacítce, že "padl Lugansk", tak já už dávno věděl, že je to chujovina,páč ukronácci obsadili jen železniční stanici "Luganskaja"!

   Smazat
  5. Kdyžužtak Avdijivka! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Avdijivka

   Jenže tobě to je fuk! Nejde ti o žádný lidi tam, ale chceš jen provokovat a nasírat tu ...

   Smazat
  6. Male ztraty Ukrajinskych vladnich vojaku jsou zpusobeny jejich bojechtivosti az nemirnou, castymi utoky na nepritele , akorat ze si zapomenou zbrane v zakopech, taky hromadnym pohybem vpred , plizenim se bez zastaveni taky hrdinne vpred tak dlouho az se jich zmocni nepritel!!
   Nepritel pak nema ani na chleba , ani kde se ohrat musi zivit mrznouci zajatce.
   Zbyvaji nemrznouci generalove a vojevudci z kancelari, kteri to maji na frontu daleko.
   Ti pak telefonem porizuji vystrely z del z bezpecne vzdalenosti , kdyz je nemozne dotlacit dela daleko dopredu..
   Vyzvy aby Ukrajinska Armada neutocila tak casto jsou casto ignorovany...Dombranci se tak musi branit presile..

   Smazat
 4. Nelze zpochybnit, že Doněck a území ovládaná antinacistickými silami uvedly v trosky nacistické kyjevské vojenské a polovojenské oddíly. Samozřejmě toto území se snaží nacisté získat zpět a tedy je nesmyslné tvrdit, že je tomu obráceně. Prolhanost - geblsovština - byly nacismu vždy vlastní a není důvod si myslet, že se nacisté na Ukrajině nějak obrodili opět v lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:47
   Hlavně nelze zpochybnit, že když někdo ostřeluje vlastní armádu a snaží se o separaci území, tak je to terorista - a to všude na světě.
   I u nás by naše armáda a vláda určitě neseděla s rukama založenýma, kdyby třeba Brno a okolí se chtělo připojit k Rakousku, rakušané by tomuto hnutí silně pomáhali a dokonce poslali i techniku a vojska.
   A k tomu videu: pochází z Ruska, je rétoricky zaměřené proti Ukrajině - a ve skutečnosti vlastně prozrazuje, jak to tam chodí.
   Grady umístí mezi paneláky - třeba v Doněcku, pálí na ukrajinské pozice, ti je zaměří - odpoví palbou, mezitím nějaká ruská propaganda tam pošle televizní kamery a ty to potom ukazují na ruském státním kanálu.
   Sorry - to je jasné braní civilistů jako živé štíty.
   Není to žádný Goebels - ale možná ještě horší, je to přímo z ruské televize.

   Smazat
  2. 17:29 - Pomezí (tedy přeložený pojem "Ukrajina") to je vymyšlenej stát a je nelegální! Jde o ruské Pomezí! Pokud by naše Pomezí se odtrhlo a dlouhodobě nás sralo ve spolupráci s židáckým Bruselem, kterej by mu slíbil vstup do EU a na nás sral a ještě tam provedli puč a buzerovali tam centristy - ćechy odmítající se připojit k rotičeské EU, tak bysem je taky rozdrtili. Ale celý!! nejen třeba jakési Chodsko, nýbrž celej ten sajrajt sudeťáckej! A to samý by učinila skutečně ruská, tedy neputlerská vlda! Měla by obsadit celý Pomezí i s Kyjevem, jak ústřednímu (Velkýmu) Rusku náleží na základě andruševského míru!!

   Smazat
  3. - https://cs.wikipedia.org/wiki/Andrusovsk%C3%A9_p%C5%99%C3%ADm%C4%9B%C5%99%C3%AD

   Smazat
  4. A jak to vidí Antirus Vysloužil! - http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Mgr-Ing-Petr-Vyslouzil-33097/clanek/Ztrati-Ukrajina-vychodni-teritoria-na-dalsich-300-let-39018

   Smazat
 5. Kanál RU ministerstva obrany tvrdí, že ukrajinská armáda ostřeluje Avdějevku. Asi jim nikdo neřekl, že ta je pod kontrolou Kyjeva.
  Můžete si to tady přečíst:
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201701310752-vg38.htm
  A přitom třeba v tomto článku popisují, jak místní obyvatelé prosí ukrajinské vojáky , aby neopouštěli území a nenechali je na pospas teroristům, separatistům: http://korrespondent.net/ukraine/3808876-ne-sdavaite-nas-novye-vydeo-yz-avdeevky

  Pravděpodobně se do toho všeho už ruská propaganda nějak zamotala.

  Zkuste mi to někdo vysvětlit, hlavně ti, kteří hltají každé slovo z ruských zdrojů - a vydávají ho za pravdu pravdoucí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejlepší je podle žůžovky věřit agresorům z USSA,tam kde začala jejich operace"TRVALÁ OKUPACE"se lidé mají pochopitelně nejlíp....pro ussacký agresory to do češtiny přeloženo znamená =Jsou mrtví!!!!

   Smazat
  2. možná je dobré přečíst si i diskusi za článkem: Учитывая, что добрая половина Авдеевки воюет за ДНР, на кого эта статья?

   Smazat
  3. nebo se podívat i na zprávy z jiného ukrajinského media třeba kanálu 112: https://www.youtube.com/watch?v=hlo0G3guRZ4

   Smazat
  4. 17:38 a zjistil jsi, kdo ten příspěvek napsal ?? podle IP je to nějaký občan z Rostova..
   To je určitě ten správný informační zdroj.
   Navíc dost si nedovedu představit, že nějací místí bojují proti ukrajinské armádě, která je po celém městě a okolí. Je to hraniční pásmo a pod kontrolou Ukrajinců.
   A ted vážně - i na mapách je toto město a okolí na straně ukrajinské armády, separatisté tam skutečně střílí naprosto jasně jakoby přes tu linii fronty . Srandovní je, že si toho ruská propaganda ani nevšimla a mele pořád svou, že jakoby Ukrajinci střílí do Andejevky.
   A tak je to velmi často.
   Jednostranné informace vzbuzují vášně, a přitom realita je naprosto opačná.
   Rusové potřebují neustále narušovat stabilní situaci, nějaká silná Ukrajina s potenciálem bezvízového styku, členství v NATO a nebo členství V EU je pro ně černá můra.
   Jak by to Kreml vysvětlil svým občanům ?

   Smazat
  5. 17:58 ohledně toho výroku jde o citát místních lidí, zveřejnili ho i na videu kanálu112

   Smazat
  6. 17.58 domnívám se že vysvětlení je poměrně jednoduché zaznělo z úst oficiálních ukrajinských představitelů - většina ruských médii cituje vyjádření ukrajinského ministerstva obrany, Igor Pavlovskij:"На сегодняшний день, как бы оно ни было, но метр за метром, шаг за шагом, имея возможность, наши ребята героически продвинулись вперед"

   Smazat
  7. 17.58 tzn. konkrétně v tomhle případě zdaleka není jasné kdo narušil stabilní situaci a tím pádem, kdo narušil minské dohody.

   Smazat
  8. 17.58 ovšem cosi by mohla napovědět i kamerou zachycená situace, co udělali místní lidé, když se reportéři kanálu 112 vzdálili od bezprostředního kontaktu s ukrajinskými vojáky a objevili se mezi lidmi na sídlišti

   Smazat
  9. 17:58 - Ono totiž "Ukrajina s potenciálem bezvízového styku, členství v NATO a nebo členství V EU" je hlavně černou můrou pro nás ty idiote! Chceš je tu mít nasáčkovaný i s jejich žebráckýma famíliema natrvalo? Lepší asi když takový jak ty čapnem za flígr a vykopnem je k nim! Můžete se hoši modří dát k azovákům neb ajdarčikům a padnout za Prasenko-Waltzmanna a jeho židobandu!

   Smazat
  10. 17.58 ještě definitivní řešení - Ukrajinské televizní kanály zcela nepokrytě informují o zahájení ofenzivy ukrajinské armády, tím je myslím vše vysvětleno. Naše sdělovací prostředky o ofenzivě Ukrajiny na donbasu mlčí a v důsledku toho je pak možné klást podobně absurdní dotazy, jako kladete vy: https://www.youtube.com/watch?v=VREUDG7208k

   Smazat
 6. Zbavte svět jednou provždy ukrajinského fašismu!

  OdpovědětSmazat
 7. To válčení u Ardijevky přišlo jako na zavolanou,aby se mohli prodloužit sankce proti Rusku.
  To samé u nás,prý nabourání do Zaorálkové emailové stránky,jako na zavolanou,aby se schválil zákon o vojenském šmírování.

  OdpovědětSmazat
 8. Pro všechny tukany z havloidní teplárny.
  zamysleli jste se někdy vy buzny nad tím, že povstalci nejsou žádní teroristi, protože pouze chtěli zachovat legitimní systém, v čele s legitimním prezidentem?
  A že pár vyjebaných zmrdů na ploše Majdanu, o dvou čtverečních kilometrech, není Ukrajina?
  Ta měla před pučem cca 45 milionů lidí. Kolik jich bylo na Majdanu? 3-4 tisíce? To je pro vás
  45 milionová Ukrajina, do piče?
  Pár placených vyjebanců na jednom "golfovém hřišti"?
  A zamysleli jste se vy tukani nad tím, proč Rusko zabralo Krym? Neporušilo ŽÁDNÉ vypičené Jelcinovy závazky, ty porušila naopak Kyjevská junta už státních převratem. Dále pak tím, že tato zcela nelegitimní banda chtěl proti všem dohodám postavit na Krymu základnu pro NATO, do kterého zcela nelegitimně chtěla nacpat 45 milionovou zemi.
  Podobně jako to u nás učinil jeden prolhaný kulisácký vyjebanec, po kterém se dnes jmenuje letiště v Ruzyni. Bez toho, aby se zeptal národa,
  naprosto v rozporu s jedním z pilířů plyšového puče u nás, kdy země nechtěla ŽÁDNÝ další vojenský pakt s naší účastí.
  Táhněte už ve vlastním zájmu do piče, zasraní havloidní buzeranti nebo vás tam normální lidi poženou brzo kvérama.

  OdpovědětSmazat
 9. 17:58
  A ty jsi tam teď byl, Jando?

  OdpovědětSmazat
 10. Na Ukrajině se dostali ke slovu skuteční blázniví nacionalisté, hrdí na svou nacistickou minulost. Tu skutečnost mám OSOBNĚ OVĚŘENOU, protože nevěřím ŽÁDNÉ propagandě.
  Ukrajinští nacisté "mají smůlu". Už v roce 2014 byli v izraelských sdělovacích prostředcích tvrdě odsouzeni k zániku. A to je konečný rozsudek.

  OdpovědětSmazat
 11. Tak nám zase ČT sděluje, že Rusko ničí Ukrajinu, dokonce to šéf NATO sdělil Rusku, ačkoliv NATu do toho nic není, protože signatáři dohody bylo jen Rusko, Francie a Německo. Ti dva poslední zřejmě mají jiné problémy. Tak si nakupte zase nějaké konzervy, přátelé.

  OdpovědětSmazat
 12. Nevěřím, že separatisté padnou. Spíš bych si vsadil na druhé Debalcevo. Až se tam nakvartýruje houf ukrů, vymažou je gradama. Lidí je mi líto, ale nedivím se jim, že nechtějí být pod Kyjevem. Ještě před dvěma lety bych možná řekl, že v něm vládnou jenom zloději. Dnes už můžu s klidem říct, že jsou to masoví vrazi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18.22 evidentně by mělo zasáhnout naše protihybridní a protifejkové centrum, bez vztahu k jakékoliv straně či ideologii tu jde o pokus o mystifikaci: přestože událostí byla přestřelka, informuje se o krocích pouze jedné ze zúčastněných stran, čímž je automaticky jeden z protivníků obléván bahnem a druhý svatořečen.

   Smazat
 13. 01.02.17. Видео от репортера BBC Тома Бурриджа.

  "Украинцы пригнали в Авдеевку много танков из тыла. Солдаты ВСУ в приподнятом настроении, готовятся прорывать оборону Донецка. Боеприпасов и топлива хватит на несколько недель боев. Пока танкисты ВСУ готовятся к решающему прорыву, артиллерия наносит удары по ополчению из тяжелых САУ, гаубиц и РСЗО. Грохот строит постоянный. Люди в подвалах на обеих сторонах фронта."

  https://vk.com/strelkov_info

  https://vk.com/strelkov_info?z=photo-57424472_456247040%2Falbum-57424472_00%2Frev

  Banderovští ukropové, které podporuje pražská kavárna spolu s EU, musí upoutat pozornost na svůj zbankrotovaný pastát, aby jim zase někdo půjčil, když jim nechtějí dát ty atomovky.
  A na tyhle fašounky dáváme peníze ze svých daní, protože "naši" politici by se rádi zapojili do války s RF.
  Tfuj vy havloidní neřádi. Nemyslete, že vás bude někdo příště volit! Zaorálkem počínaje a Schwarzenbergem s Kalouskem, Štětinou, Kocábem a sudeťáčkem Hermanem konče!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.