Reklama

pátek 3. února 2017

Dvojí metr: objevily se fotografie, jak OBSE přikrývá tanky OSU v Avdějevce, "Evropa" na straně zločinu


3. 2. 2017      zdroj
Eskalace konfliktu na jihovýchodní Ukrajině nabírá na síle a ve vzduchu je již naplno cítit velká válka se všemi jejími důsledky. Kyjev, samozřejmě, rozhoupává situaci a "zasypává" Donbas mrtvolami svých vojáků. Taktika Porošenka se za ty tři roky nezměnila - čím více je na obou stranách fronty krve, tím větší je pravděpodobnost upoutat pozornost na mezinárodní scéně.


Překvapuje pozice Západu, konkrétně Evropy, v souvislosti s novou eskalací bojů v okolí Avdějevky. Na jedné straně se vůdci EU snaží svým způsobem umýt ruce a poprvé za dlouhou dobu obviňují Kyjev z porušení Minských dohod. Dokonce i loajální Porošenkova "chůva" Angela Merkelová konečně změnila priority a vyzvala ukrajinskou stranu k co nejrychejšímu urovnání konfliktu. Nestálí pozorovatelé OBSE také zpočátku příjemně překvapili pro ně neobvyklým zaujetím postoje. Ale, bohužel, ne na dlouho.

Ještě včera dopoledne zástupci monitorovací mise uznávali, že hlavními narušiteli klidu v Avdějevce jsou právě vojáci OSU a nacionalistických praporů. O něco později zástupce vedoucího OBSE Alexandr Hug opět zaujal "neutrální postoj" a stejně jako dříve obvinil obě strany ze stupňujícího se konfliktu. A dnes již byla odhalena nová fakta, která činí z pracovníků evropské mise spoluúčastníky ukrajinských bojovníků.Obyvatelé Avdějevky novinářům řekli, že OSU, v rozporu se všemi normami mezinárodního práva, nemluvě o Minských dohodách, zapomenutých Kyjevem, umísťují tanky ve dvorech obytných domů na okraji města. A přikrývají všechny tyto činy pozorovatelé OBSE, jejichž auta doprovázela každou improvizovanou tankovou kolonu. Doslova během jednoho dne Evropa, konkrétně její pozorovatelé v pásmu ATO, nejméně dvakrát změnila kurz. A nyní jsou otevřeně na straně zločinců.

Dvojí standardy Evropské unie v celé své kráse vzkvétají na jihovýchodě Ukrajiny.

Článek byl opublikován 2.2.2017.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

56 komentářů :

 1. Celá OBSE je bandou prolhaných sráčů!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mají společně se zvěrstvy Ukrajiny krev na rukách.Źvaní tady o Rusech když tady jde jenom o spor ukrajinců,kteří nechtějí dopanout jako upálení v Oděse

   Smazat
 2. Kdo ví, odkud je OBSE placena, ten se nediví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsou to vojáci NATO jak jinak.

   Smazat
  2. Jestli je to OBSE na ukru nebo modré přílby v Sirii je to stejná pakáž podporovaná zmrdy z NATA.

   Smazat
  3. Nevím,kým je placena OBSE,ale vím,že od
   začátku kryje podvody Ukrajinců tím,že o
   nich nereferuje.V Sýrii jsou tzv.Bílé
   přilby.svou činnost maskují účastí natěch
   místech,která utrpěla palbou nebo bombami
   Smozřejmě ze strany Rusů a vojáků Asada.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. asi tou s....u sorosom

   Smazat
 3. ...zdravím Buffera, máš recht ..
  doufám jen,že tyto i jiné snímky budou dostatečně v pravý čas (vlastně je v podstatě stále ten pravý) rozkryty i s konsekvencí .
  je to hnus .
  na místo také (někam k marketu) údajně dopravili i nějakou prodejnou
  "hérečku" ,která lkala jak je dobře ,že přijeli...
  jeden nemà slov !!!!!!! !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jo. Jenže ty pražska flundro nad snímky Buku v rukách rebelů s RF vojáky jsi drštila síru,že letoun MH17 je práce Ukrajiny.,,jeden nemà slov !!!!!!! !!!!,co jseš za prodejnou rajdu která je placená,,Kdo ví, odkud,,Ty vráno od Dunaje jsi nedávno zde tvrdila,že Karel Kryl byl tvůj kamarád.Ty náno,ten by tě za tvoje inkonitentní komenty poslal víš kam.Příště ješte jak zhyne USA díky Yellowstounu celá Amerika.Ne.Ne tohle ne.IQ husa mravence

   Smazat
  2. Ty šmejde -provokatére!
   co to meleš za bláboly ?
   vpiš si to do kebule ještě jednou ,źe to všechno dělá kyjev s pomahači z venku -dokonce se to píše už i tady -
   psychopate!
   j.

   Smazat
  3. 19:27:
   ty šmejde.....dále jak shora v 20:18...
   debile!

   Smazat
  4. ...19:27:
   ...a na Karla nešahej svojí sprostou ,špinavou držkou -to byl čistej člověk -
   smrade!

   Smazat
  5. 19:27 chcipni, havlosmrade

   Smazat
  6. 19:27 Ty "snímky Buku v rukách rebelů s RF vojáky" mně nějak unikly. Nemáte odkaz?

   Smazat
  7. 4:46 málčik,tobě toho uniká víc.Když dám odkaz tak ty budeš tady psát ruskou verzi o stíhačkách Ukrajinců. Je trapné od rusů,když popírají sestřel Bukem a tvrdí,že šlo o sestřel SUškou.Kdyby byl Vladimír Vladimírovič chlap a né paskřivec ,tak si mohl ušetřit tuto trapnou blamáž

   Smazat


  8. Anonymní4. února 2017 8:37

   4:46 málčik,tobě toho uniká víc.Když dám odkaz tak ty budeš tady psát ruskou verzi o stíhačkách Ukrajinců. Je trapné od rusů,když popírají sestřel Bukem a tvrdí,že šlo o sestřel SUškou.Kdyby byl Vladimír Vladimírovič chlap a né paskřivec ,tak si mohl ušetřit tuto trapnou blamáž
   iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
   Jsi hnusná prolhaná svině.

   Smazat
  9. 18:37 - a co jako by měl říkat? Že povstalcům pomohli experti z Ruska s jejich špičkovou technikou? To se nesmí Aby mohl toto přizant,museli by nejprv fašistický chcípáci z Kyjeva přiznat, že přišli k moci nelegálně, že nezákonně svrhli z zvoleného prezidenta a v rozporu s ústavou poslali armádu proti vlastnímu obyvatelstvu! Kdyby jejich letadla neshazovaly bomby na občany Doněcka, tak by tam Putin nemusel posílat žádný rakety a nikdo by nesstřelil žádný MH-17! Vono je hrozně jednoduchý posílat bombardovat letadla a pak tam náhle pustit civilní let, co? Dobrá provokačka! To mohli ti dobytci z Kyjeva vědět, e je to nebezpečný, když jim předtím sestřelili Antonova v několika kilometrech!
   A co Západ! Je nevinnej! Hovno! ak to že vyhrožovali legálnímu prezidentovi, aby se neopovážil použít sílu proti násilnickým bandám na Majdanu a totéž neučinili vůči poraženým ve volbách pučistům,když svévolně a nezákonně vyhlásili tzv. antiteroristickou operaci! Nééé -tu jedinými paskřivnci jsou ti hajzlové ve Washingtonu, Bruselu a Kyjevě! Putine zatloukej - máš na to plný právo!

   Smazat
  10. Není možné,aby volbu všech občanů podvakráte zmařila jedna sorta! Když si potomci poddaných cara zvolí Stranu regionů a potomci občanů habsburské monarchie zase oranžády, je tam rozpor špatně řeštitelný! Jednou dvakrát se vystřídaj, ale když edna ze stran opakovaně volbu zruší převratem na náměstí, tak ta druhá strana má právo jednat! Pokud Západ uznal že poražená opozice v Kyjevě má právo sesadit vládu a prezidenta a obsadit úřady a dosadit tam svý lidi, tak musí totéž právo přiznat i občanům Sevastopolu a Charkova! V Charkově je ale zatkla policie na příkaz kyjevských pučistů dle zásady "co je dovoleno Bohům ..."! Proto občané Donbasu a Krymu rozhodli že se oz brojí a požádaj o pomoc Putina!
   Kdyby u nás zůstal unitární stát jako do roku 68 a vláda by byla poločeská a poloslovenská, předseda Čech, podpředseda Slovák a prezident Čech a předseda parlamentu Slovák a Slováci by ěmi právo veta na zákony a my tu udělali puč, vykopali jejich zástupce z vlády a zrušili jim právo veta, tak by se asi taky na to vysrali, zůstávat v takovým státě a udělali by si svůj! Logicky!

   Smazat
  11. 8:37 Ani jsem nic jiného než trapné výmluvy nečekal. Kecy + kecy + kecy. Fakta nikde.

   Smazat
 4. To má být jako jediný důkaz těch vašich očerňujících blábolů, ta fotka?
  Jděte už s tou vaší z ruských plátků překládanou propagandou do prdele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro čuráčka13:37,48,53.
   Hoax, ty demente?
   Ty tanky, s auty OBSE za zády, natočila na VIDEO BBC, imbecile!
   Tanky ukr. army, na videích, které se prohánějí ulicemi Avdějevky, natáčí mimo jiné taky Reuters, ze které bere i naše posraná ČTK.
   Videa s tanky zaparkovanými na sídlištích Avdějevky, jsou na netu dostupná každému, vymrdanče! OBSE nedělá nic, jen žere a chlastá za peníze vyjebanců z EU a USA.
   Těš se, přijde noc dlouhých nožů.
   Půjdete, deviantní havloidi, všichni!
   Další revoluce nebude plyšová.

   Smazat
  2. Nesnažte se mu to vysvětlit,není co.Vola nepřesvědčíš a proto zůstává pořád volem.

   Smazat
 5. 13:37, 13:43, 14:33
  Ach jo, máte pravdu, Jandovo analytici. A to si opravdu myslíte, že toto něco znamená, vy Jandové???

  http://zpravy.idnes.cz/usa-osn-haleyova-rusko-ukrajina-krym-sankce-fz3-/zahranicni.aspx?c=A170203_070557_zahranicni_fka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1440 to znamená obrat ruské propagandy o 180 stupňů, křepčení a radostné bučení nad výhrou Trumpa skončilo.
   To jsem zvědavý, jak se zanou obracet korouhvičky třeba tady na NR..
   Sputnik bude muset vysvětlovat první, proč balamutil čtenáře: https://cz.sputniknews.com/svet/201701274618890-Trump-vynos-zruseni-sankce-rusko/

   Smazat
  2. Za to CNN a FUCKINGTOWN POST SAMA KRYSTALICKY ČISTÁ....ty jsi fakt genitální loutka na vocase Jandy a Putny!!!!:-D

   Smazat
  3. Vykašli se na nej Blooma, ať si rozmlouvá sám sobě a baví se se svým "miláškem" a ne s Tebou. Jestli ňákýho má mezi nohama. Snad mu nechceš dělat náhradu:-).

   Smazat
  4. A Rudá úderka začíná soptit. Haháháháháháhá. Trump vám to nandal, co?

   Smazat
  5. 16:22
   No jasně,jsem z toho tak v hajzlu stejně jako v den,kdy zdechla ta udavačská a kolaborantská kurva Havel!!!!!:-))))

   Smazat
  6. 16:22 smrt havlovskym vlastizradcum

   Smazat
 6. Díky Ivan David za zajímavý článek. Další kamínek do mozaiky událostí na (u)krajine. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 7. 16:22
  Neztrapňuj se více, Jandovo anylytiku, tvými odkazy. Moc rozumu jste tam v tom tingl-tanglu nepobrali.

  OdpovědětSmazat
 8. Protiklady, které se vzájemně vylučují. Až se to tady začne mydlit, o nepřátele nebude nouze. Vyhraje ten, kdo bude lépe připraven. Pravda to nebude.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak dneska snad tu agresi kyjevské fašistické junty může obhajovat opravdu jen nedovzdělaný hlupáček co si sám přihrává(třeba 13:37, 13:43, 14:33) z party Romancevové, co to má sice v náplni práce, ale pro takovou prasečinu musí být sakra nátura...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 10. Západ vycítil poslední šanci. Změna postoje, kdy nejdříve přiznali porušení Minských dohod Kyjevem a nyní obrátili a navíc se, podle všeho snaží maskovat tyto Porošenkovo válečnické choutky, se dá vysvětlit jediným možným způsobem. Současné elity tuší svůj brzký konec. Po jejich odstavení od moci by se někdo mohl začít ptát, kdo to dotáhl až do současného stavu a lidé by mohli chtít jejich hlavy. Velká válka by dala zapomenout a lidi by měli jiné starosti. V ideálním případě by je válečný stav zafixoval u moci.Volby by se jednoduše odložily.
  Je to velmi nebezpečná hra, ale Merkelová a spol už nemají co ztratit. Krom svého života. Ale pro určitý druh lidí, opilých mocí, je představa ztráty místa na výsluní asi horší, než představa smrti.

  OdpovědětSmazat
 11. Já bych byl pro humanitární bombardování, aby už byl na té Ukrajině konečně mír. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho se můžeme dočkat. Ale bombardovat se bude Donbas a Luhansk.

   Smazat
  2. Horáku jsem pro ale to bombardování by se týkalo Moskvy

   Smazat
  3. 9:30 To může napsat je úplné hovado
   Václav

   Smazat
  4. Hovado Václave,žeby se měl bombardovat Donbas a Luhansk může psát jen fašistický kolaborant jako je hricák a mírotvorci ruských tradic zde na NR.Havel Vám smrdí ale Vaše chování je nemlich stejné.Humanisti od dob Hitlera se ve Vás nezapřou

   Smazat
  5. 15:24 pokud vím nikdo krom zkurvené fašistické ukrajincké vlády Donbas a Luhansk nebombarduje a neostřeluje. Nezákonná vláda útočí na Donbas, Luhansk a pokouší se o teroristiké akce proti Krymu.
   Tak si udělej pořádek v hlavě 15:24
   Václav

   Smazat
 12. Odpovědi
  1. Dobre
   Ale nadavat trolum snad smim
   Nadavka neni krmivo

   Smazat
 13. OBS je jen přisluhovačem euroatlantických agresorů a vůbec nechápu, jak může hrát nějakou rozhodčí roli v konfliktu mezi ukrajinským nacismem a ruským antinacismem. Ti tak zvaní pozorovatelé jsou jen paňácové v žoldu a kdo platí ten jede. Pokud bychom snad si troufli uvažovat o nějakém objektivním posuzování, tak bychom museli požádat o pozorovatele některý stát, který je v konfliktu neutrální, třeba Indii a Egypt. Na východě Ukrajiny je OBSE zcela bezcenná a naopak jen k další agresi provokující faktor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy jste si ještě nevšiml, že je celý západ na palici? I ten pitomý islámský fundemantalismus má svou racionalitu proti tomu, jak se chová západ. Nobelovu cenu míru dostávají teroristé a váleční štváči. Hrdlořezové a sadisti jsou prezentováni, jako demokratická opozice, bombardování civilistů dostalo přídavek "humanitární" a dalo by se dlouze pokračovat. Jakou chcete dnes hledat na západě logiku?

   Smazat
 14. 19:49
  Zavři tlamu ty nevymáchaná držko....jsi jen podělanej havloidní potrat opičí kurvy!!!!!
  Platil tě čokovopicák nebo Hitlery ty mamrde?!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Havloidy je třeba vybít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak začni! Ty ale umíš jen klepat pičoviny do klávesnice, ty "hrdino".

   Smazat
  2. 21:44 jeste chvili provokuj
   A pak budes zase plakat a huhnat o nasili jako kvicis o Gottwaldovi atd

   Smazat
 16. Ohniska
  Izrael
  Pákistán
  Severní a Jižní Korea
  atd.
  smí vznikat jen zezhora
  pokud si jej založí zezdola
  jsou nežádoucí.
  do posledního dechu.

  OdpovědětSmazat
 17. Chovani a zlociny Ukrajinskych fasistu podporuji vsechna tvrzeni a podezreni ,ze spachali vsechny zlociny ze kterych obvinuji Rusko !!
  To je nepochybne...A spachaji dalsi.
  Zakladnim planem je "vyrabet" a provokovat neustale obvinovani a utoky ma Rusko v zajmu falesnych zprav a agresi vsech fasistu /USA,NATO, EU /k tomu najmutych a placenych..
  Ani Trump to nezastavil .
  Pokracuje v Obamovych agresivnich provokacich vyvolat konflikty za kazdou cenu !!

  OdpovědětSmazat
 18. Troll ma pravdu ze z tohodle jsme my trumpetisti ponekud rozpaciti
  Snad se Trump s Putinem dohodnou
  Na Krymu je klid a mir a prosperita
  To bylo spravne reseni a fungovalo by pro celou Vychodni Evropu
  Proste podle jaltske dohody
  Rusku patri vse az po Labe ne li dal
  Kdo vi
  Nevim co se deje u Donbasu
  Ale co se deje na letisti Havla
  200 ozbrojencu se samopaly
  Moc divne

  OdpovědětSmazat
 19. Ta mistrovská fotka utíkající dvojice je dílo Valji Melnikova z RIA Novosti a je stará dva roky. Jde tedy o ilustračku, za kterou autor v roce 2015 obdržel v Londýně novinářskou cenu. Není to tedy snímek z počátku roku 2017, jak by se mohlo zdát. Další Valjovy ne zrovna radostné fotky jsou zde: https://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/2015_02_25/photo-Cerne-dny-Ukrajiny-Foto-laureata-Sony-WPA-Valerije-Melnikova-9396/?slide-1

  Válečné dokumentární záběry jsou jinak prakticky vždy velmi, velmi ceněny na všech stranách, protože při jejich pořizování jde fotografům často fakt o kejhák!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:21 Děkuji za informaci, opravdu jsem zíral, jak skvěle je ta fotka udělaná.

   Smazat
 20. Toto je stav, kedy sa už nedá veriť takmer nikomu. Svet sa pustil smerom k seba zniceniuzničeniu. Tí, čo toto reziruju, sú zodpovední za vznik extrémizmu. Oni sami sú super extrémisti. Kto môže zastaviť tento diabolský kolotoč? Človeku je to nemožné, Bohu áno.

  OdpovědětSmazat
 21. Toto je stav, kedy sa už nedá veriť takmer nikomu. Svet sa pustil smerom k seba zniceniuzničeniu. Tí, čo toto reziruju, sú zodpovední za vznik extrémizmu. Oni sami sú super extrémisti. Kto môže zastaviť tento diabolský kolotoč? Človeku je to nemožné, Bohu áno.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.