Reklama

sobota 18. února 2017

Džabarov o setkání Lavrova a Tillersona: strany hledají styčné body


18. 2. 2017      zdroj
Rusko a USA se snaží najít styčné body a diskutují o otázkách, které jsou důležité pro obě země, soudí první zástupce vedoucího mezinárodního výboru Rady federace Vladimír Džabarov. Ve čtvrtek se v Bonnu konalo první setkání ministra zahraničí RF Sergeje Lavrova a amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona. Po jednání strany konstatovaly, že setkání bylo produktivní. Podle Lavrova se ministři zahraničí dotkli situace v bilaterálních vztazích.


"Ministři zahraničí RF a USA se navzájem seznámili v novém statusu, navzájem si oťukávají pozice", řekl Džabarov ve čtvrtek agentuře RIA Novosti.

Poznamenal, že pro Tillersona to nebylo snadné, protože situace, která nastala s příchodem administrativy Donalda Trumpa k moci, doslovně "svázala ruce" pracovníkům týmu nového amerického prezidenta. A ministr zahraničí se musí chovat zdrženlivě, aby mu oponenti nezačali vytýkat proruské nálady.

"Budou to mít v nadcházejících týdnech a měsících při budování vztahů s Ruskem velmi těžké", konstatoval senátor.

Vyjádřil naději, že obrovské diplomatické zkušenosti Lavrova umožní, aby s Tillersonem navázal konstruktivní pracovní vztahy.

"Ne náhodou hovořili o Sýrii, na této trati mohou najít společnou řeč", uvedl poslanec.

Pokud jde o situaci na Ukrajině, USA se do ní nechtějí příliš hluboce pohroužit, protože v zemi může již v nejbližších týdnech nastat kolaps v souvislosti s energetickou blokádou, kterou zorganizovali radikálové, domnívá se senátor.

"Myslím, že každé další setkání Lavrova a Tillersona bude snazší, budou zde dvoustranné kontakty, telefonní hovory", soudí Džabarov.

Senátor se rovněž domnívá, že v průběhu jednání vedoucí zahraničněpolických rezortů Ruska a USA mohli oťukat ta témata, "která by se mohla stát předmětem diskuse mezi oběma prezidenty".

Celkově při posouzení prvních výsledků jednání ministra zahraničí RF a jeho amerického protějšku Džabarov konstatoval, že složité a sporné otázky se strany budou snažit odložit na pozdější dobu, "ale takové společné a důležité problémy, jako je boj proti terorismu, budou projednávány". Když poslanec hovořil o započatém politickém dialogu mezi oběma zeměmi, zdůraznil: "Všechno probíhá normálně, ale nemá cenu mít iluze".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Kazdy normalny clovek planety,musi podporit stat,ktory sa chce vyhnut vojne.Amerika potrebuje zbrojit a predavat.Na tom je zalozeny kapitalismus,na dobrotu,by zanikol!Preto v pripade nebezpecenstva je potrebne zasadit usa preventivny jadrovy uder,to hovorim s vedomim,co by nastalo.Amerike je potrebne ukazat,co je vojna,nie len na videu.

  OdpovědětVymazat
 2. Putler tuší že je odhalen a v krizi! Proto bude ještě více kopat do NATO, ale narazí! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429729-evropa-musi-ze-strany-ruska-ocekavat-dalsi-falesne-zpravy-proti-nato-mini-general-pavel.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty už sis zase zapomněl vzít prášek, Jandovo filcko? A ze sebe děláš ještě většího pitomce odkazy na Novinky a výblitky soudruha generála?

   Vymazat
  2. Tož co Vy Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého davida, vyvadila, petránka a imigranta pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, kteříž se snadno poznáte podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnete prchat do ráje SSSR, co ?
   Chlastoslovanské barbarské Rusácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později. Chycht!

   Vymazat
  3. Zase už jsi sprostej jako prase chychte!! Ty se v tom nejspíš vyžíváš. Doma tě vůbec nikdo neposlouchá, každej na tvoje bláboly sere - nekopeš taky náhodou vzteky do psa? Co ti tady kdo na diskuzích udělal, že musejí číst ty tvoje oplzlý, perverzní a sprostý nadávky! Do prdele - nejsi schopnej napsat nějakej názor slušně? NE! Nejsi. Píšeš nějaký sračky, s článkem to nemá vůbec nic společnýho, a hlavně zase a opět ty svý hnusný nadávky. Jsi fakt hnusný hovado - smradlavej tchoř.Komu ty tady nadáváš Putinův agent - a proč? Lidi, kteří nechtějí válku, a chtějí slušně a rozumně vyjít s každým státníkem a se všemi vládami, jsou u tebe agenti? Jsi totálně vymaštěnej, a jestli ty toužíš po smrti a zmaru, neser se tady do nás - hoď si mašli. Nebo jsi hnusnej feťák, a ty sračky píšeš ve stadiu zfetovanosti - jdi do prdele!

   Vymazat
  4. 21:46-Hrozně se mi líbí,když někdo stále
   obviňuje Rusko z alkoholismu.Pokud byste
   trochu sledovali statistiky,věděli byste,
   že Rusové ve spotřebě alkoholu jsou až za
   Čechy,kteří jsou ve spotřebě alkoholu na
   hlavu druhém místě v Evropě.Takže snaha
   někoho urazit je úsměvná.Divím se,proč se
   tak všichni tolik bojíte barbarského Ruska?
   Vždyť jsou vývojově strašně pozadu a mají
   ve výzbroji šrot!Podle Vás a Vašich hňupů.
   Každý z Vás je posr-ný strachem,ale silácké
   řeči máte jak páni světa.Nemá cenu s Vámi
   debatovat,neboť jste evidentně mimo.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. 23:02 - já všechny přežil, víš - lidi i psi. Pamatuju si jako dítě jsem slýchával a to vícekrát od několika dospěláků tu průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, jestli to praskne a já věřil že praskne! Táta mi tvrdil furt že je to pitomost, že už by se sem kapitalismus nemoh vrátit, že tu nikdo fabriky neumí řídit atp. a babička zas, ať si táhnu na západ,když se mi tu nelíbí, že prej tu takovým jako já pšenka nepokvete. A měla pravdu, jenže jinak! Protože na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Revoluce!

   Vymazat
  6. 23:08

   Ve spotřebě OFICIÁLNÍHO alkoholu, idiote. Ne samohonky, okeny a fridexu jak Rusáci. Proto taky Rusáci chcípali ještě před 15 lety v průměru v 58 letech. Dnes to tedy dotáhli už na 65.

   Vymazat
  7. 2:48 cesti nevolnici chlastaji vic nez Rusove
   Cesti nevolnici chlastaji na zal
   Ty taky
   A zerou sul ze silnic
   A zradlo co se v nemecku nesmi dat ani prasatum

   Vymazat
  8. Сукин сын, ты должен умереть!

   Vymazat
  9. 3:09 - přesně! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%95-%D0%96-%D0%A7-%D0%92-12.png

   Vymazat
 3. pavel Petr generálem jasně oznámil,
  že lhát bude dál,až do prvního výbuchu
  svého bunkru,vzhledem k tomu,že jeho přesvědčení
  se netýká nikoho jiného,než ochrany svého ega před svým egem.jeb jeho mať

  OdpovědětVymazat
 4. já chci krást
  neblbni to už je moc
  a chci a chci a chci
  no tak můžeš tohle a tadyto je přes čáru
  to ti nedovolímE.
  není nad diplomacii zasvěcených :)

  OdpovědětVymazat
 5. VYVRCHOLENÍ UPRCHLICKÉ KRIZE – FRANCIE NA POKRAJI OBČANSKÉ VÁLKY, POLOVINA ARMÁDY JE V ULICÍCH MĚST
  http://freedomeurope.eu/vyvrcholeni-uprchlicke-krize-francii-zasahla-obcanska-valka-polovina-armady-je-v-ulicich-mest/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:48..a ta druhá polovina bude přičleněna k Bundeswehru a pod německým velením odjede bránit Pobaltí před ruským nebezpečím. Panebože, copak se všichni už načisto zbláznili?

   Vymazat
 6. Podívejte se na ty kraviny co jsou tady od shora k článku napsané. Tomuhle se dnes říká diskuze? Takový ubohý sračky? V ulici kde bydlím, je herna otevřená non stop. Kdykoliv jdu okolo, dřepí tam pár zoufalců,a čumí do těch automatů.-Dřepí tam ráno, v poledne, večer, končí o půlnoci a ráno v sedm už tam dřepí zas. Stejný vymaštěný paka jako jsou lidi, kteří se slejzají na diskuzích. Taky to dřepí u počítačů, píšete už úplný sračky k těm mediálním prefabrikátům, které vám neustále strkají pod nos, protože na tom vydělávají prachy - vaše blbost a závisláctví dobře živí ty, kteří ty srajdy - taky pořád stejný - píšou. Všechno už má směšnou úroveň bulváru, ale to závislákům nevadí. Píšete svoje nadávky a svoje sračky, pořád kolem dokola -v podstatě pořád to samý - co vás na tom pořád tak baví? Přece život venku je úplně o něčem jiném než jsou ty články plné hovadin a blábolů - mají za úkol vzbudit emoce, abyste k tomu psali, proto vám sem, a nejen sem, strkají pořád ty nasrávačky. Jděte do práce, nebo ven mezi normální lidi, jděte od toho, než úplně zcvoknete. Už jste zkusili někdy přečíst všechny diskuze pod články? Určitě ne - nikdo by to nevydržel. Takový hovadiny boha jeho! Potřebujete psychiatra!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:12 Vaše snaha napravit ostatní je dojemná. Napadlo vás někdy, že by jste mohl začít u sebe? Vždyť právě vy tady "melete pořád stejný sračky", vůbec nesouvisející s obsahem článků. Řiďte se vlastní radou a "jděte do práce, nebo ven mezi normální lidi, jděte od toho, než úplně zcvoknete."

   Vymazat
  2. Tohle si normálně vožralí lidi v hospodě povídaj, jenomže si to pak nepamatujou. Kdyby je někdo nahrával a pak jim to pustil,budou z toho v depresi:)))

   Vymazat
 7. Pod normálním článkem o setkání dvou diplomatů se zrodilo spousta debilních připomínek, které se vůbec nevztahují k tématu.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co takhle misto buceni a skuceji kdybys napsal neco ty vasiku

   Vymazat
 8. V článku se píše: " Poznamenal, že pro Tillersona to nebylo snadné, protože situace, která nastala s příchodem administrativy Donalda Trumpa k moci, doslovně "svázala ruce" pracovníkům týmu... "
  V další odkazech jsou k tomuto velice zajímavé podrobnosti: (Děda)

  http://aeronet.cz/news/ve-washingtonu-probiha-3-tydny-po-inauguraci-prezidenta-pokus-o-palacovy-prevrat-trumpovi-hrozi-vysetrovani-pred-kongresem-impeachment-a-dokonce-se-muze-do-bileho-domu-dostat-hillary-clinton/

  http://aeronet.cz/news/video-donald-trump-radil-na-tiskovce-jako-utrzeny-ze-retezu-a-razne-utnul-vsechny-spekulace-o-nepratelstvi-k-rusku-americka-media-jsou-v-soku-trump-omlouval-putina-i-ruskou-spionazni-lod/

  https://www.youtube.com/watch?v=xBLZ3M-hWMU&list=PLi6d1lxErOCygnoJHb50l0meIVC5CfvJW&index=1

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.