Reklama

čtvrtek 2. února 2017

Ekonomická krize, rozdělení Ukrajiny, rozpad EU, „nová Jalta“. Ruský analytik líčí scénáře pro nejbližší budoucnost

Michail Chazin
Napsal/přeložil: mbi, Geo
2.2. 2017   Eurasia 24

Ruský ekonom a analytik Michail Chazin, známý mimo jiné předpovědí eskalace ekonomické krize v roce 2008, vylíčil pro server EurAsia Daily některé scénáře vývoje světa po přelomových událostech poslední doby. Nepochybuje o uspořádání „nové Jalty“ i „Brettonwoodské konference“.
Čínsko-americké vztahy

„Čína a USA, to jsou dvě strany jedné mince. Kolaps Číny by znamenal i krach USA a naopak. Přikláním se proto k názoru, že spolu brzy začnou jednat. Je možné, že o tom Trump již předběžně jedná. Čína v těchto věcech také není žádný hlupák,“ konstatuje Chazin.

Také Říše středu má podle něj problémy. „Tak jako existuje strukturální krize v USA, existuje i v Číně. Pokud pro ni budou (Trumpem) uzavřeny americké trhy, bude to pro Čínu ekonomická katastrofa. Ovšem tyto trhy se pro Čínu stejně dříve či později uzavřou v souvislosti s poklesem životní úrovně v USA,“ domnívá se analytik.

Krizi se podle něj nelze vyhnout: „Nastane jak v USA, tak i v Číně, a proto si myslím, že všechny země, na které dolehne, budou jednat velmi opatrně.“

Ukrajina

Američané se podle Chazina pokusili Ukrajinu přivlastnit a výsledkem je občanská válka. Podobné pokusy udělat Ukrajinu proruskou povedou nevyhnutelně k témuž problému: kam s několika miliony lidí orientovaných na Západ?

„Existují dvě možnosti. Ta první spočívá v pomalé a dlouhodobé cestě národního usmíření. Druhou variantou je rozdělení země,“ domnívá se analytik.

Jakým směrem se bude situace dále vyvíjet, není podle něj jasné, jedno je však možno říci zcela přesně: „Pokud předcházející administrativa USA nepokládala Rusko za rovnocenného hráče, pak administrativa Trumpova bude počítat s tím, že rozhodující roli v této otázce sehraje Rusko.“

Přiklání se k názoru, že další osud Ukrajiny bude záviset na tom, zda se tam objeví politik vnitřně přesvědčený o potřebě národního usmíření. „V takovém případě má země šanci. Pokud se nikdo takový neobjeví, čeká Ukrajinu rozpad.“

A kdo by měl být oním národním usmiřovatelem? „Může to být někdo z bývalých činitelů, ne však někdo, kdo je spojen se současným politickým životem Ukrajiny. Šlo by o člověka zařazeného dnes ve druhé nebo třetí ‚politické lize'.“

„Jalta“ a „Brettonwood“ 21. století

V průběhu roku, už koncem jara, by podle Chazina měly být teoreticky uzavřeny nové globální dohody. „Na podzim by mělo dojít k ‚nové Brettonwoodské konferenci' (tj. konferenci týkající se stanovení a regulace nových mezinárodních měnových vztahů – pozn. překl.) a také k ‚nové Jaltské konferenci', jejichž podstatou by mělo být stanovení pravidel hry ve finančně-ekonomické a politické oblasti,“ domnívá se ekonom s tím, že USA už nemohou monopolně vládnout světu.

„Je proto nutné jednat a dohodnout se. Kdo se zúčastní ‚nové Jalty', je známo přesně. Jistí účastníci budou čtyři: Trump, Si Ťin-pching, ministerský předseda Indie a Vladimir Putin. Teoreticky by to mohl být i někdo z Evropy, možná někdo z Anglie a někdo z Brazílie.“

Zato složení účastníků „nové Brettonwoodské konference“ tak jasné není. „To z toho důvodu, že síly, které v současné době ‚hýbou' financemi, jsou bankéři, kteří patří k Trumpovým nepřátelům a kteří se v případě akutní krize ‚vypaří',“ vysvětluje Chazin, podle kterého je ale uspořádání takové konference nezbytné.

Evropská unie

Pokud jde o Evropskou unii, hlavní otázkou je, zda vůbec přežije, nebo zda přestane existovat: „V takovém případě bude s největší pravděpodobností do konce roku jasné, zda zanikne rychle, nebo zda bude ‚umírat' pomalu.“

A co by znamenal hypotetický rozpad EU pro Rusko? „Rusko by posílilo svůj vliv ve východní Evropě. Protože klíčovou zemí je v této oblasti Polsko, pak pokud rozpad EU proběhne rychle a pokud Ukrajina nenajde osobnost, která by zajistila národní usmíření, nejlepším řešením pro východní Evropu bude rozdělení Ukrajiny. Protože jediným způsobem jak Polsko ‚uklidnit', je vrátit mu Lvov a okolí. Pak by přestalo dělat problémy na cestě Ruska k posílení jeho pozice v tomto regionu.“

Turecko

Podaří se Rusku navzdory posledním událostem prosadit plynovod Turecký proud? „Určitě. S Tureckem proběhne všechno bez problémů. Erdogan se již definitivně rozhodl. Nemá jinou možnost než přátelství s Ruskem. A nemá ani jinou variantu z ekonomických důvodů. Sice dlouho vzdoroval, ne však proto, že by měl něco proti Rusku. Jednoduše je ve vztazích s Ruskem tím mladším z obou partnerů – a rád by byl tím starším. Nevyšlo mu to.“

mbi, Geo, Eurasia24.cz

71 komentářů :

 1. Podle českých analníků, pardon analytiků se stane novým premierem Janda, protože všicni češi jsou prozápadní, tak nám nezbude nic jiného než, že budeme běhat s holýma řitěma a vtom je jedinný odborník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, jaký je rozdíl mezi Evropskou Unií a malým dítětem?
   Malé dítě se nejdříve posere a pak vyroste. Evropská Unie nejdříve vyroste a pak se posere !

   Smazat
  2. To ne, Džanda neběhá jen s holou řití, ten fekál svou nechutnou špinavou řiť roztahuje na buzerant-kameru.

   Smazat
  3. videl so ho na webe ako si leští bambus...aj v tom nie je zly-)))

   Smazat
 2. Plány jsou potřeba, je nutno být připravený. Ale myslím, že ten medvěd, které si chtějí dělit, ještě v relativně dobré kondici běhá po lese. P.K.

  OdpovědětSmazat
 3. Anonymní 16:41
  Přesně tak,nedají medvědu klid,aby se uklidil k zimnímu spánku a to bude zuřit,napadat všechno co přijde do cesty.

  OdpovědětSmazat
 4. Rusové hodně staví, budou potřebovat hromady zajatců:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen absolutní ignorant může něco tak cynického vypustit z úst. Mluvíte o válce, která má ve strategickém záměru vyhnat nebo vyhladit miliony lidí. Ať z jedné či druhé strany. bylo by na místě se nad touto tragédií zamyslet a né plkat ve stylu Ministerstva pravdy

   Smazat
  2. 22:57 zklidni hormon
   Ta predchozi veta je z vtipu o Napoleonovi atd
   Jinak samozrejme mas pravdu ze ta Stetinova a Knizeci situace neni vtip ale velka hruza
   Putin by mel jit na pomoc, zastavit krveproliti jako ho zastavil na Krymu
   A Trump by mel pomoct
   Vslecni stvaci stetinac, knize dozivotni vezeni

   Smazat
 5. Chazinovi moc nevěřím zejména proto, že před mnoha lety prorokoval rozpad USA v roce 2010, že se prý nevyhnutelně rozpadnou jako SSSR (tam se ale v bankrotu trefil zcela přesně, všechna čest). No a vidíte, Státy jsou i více než 6 let po "Chazinově proroctví" stále vcelku a jak se jim dobře daří. Z každého Nostradamus nebo Vanga být nemůže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekřič hop,dokuds'nepřeskočil,v Texasu na Kalifornii se organizují petice pro vystoupení z USA...

   Smazat
  2. Chudák Soros, ten se něco naběhá a napodplácí, aby sehnal někoho, kdo se podepíše pod takové petice.

   Smazat
  3. Pan Soros je velmi chytrý, ale i starý
   unavený muž. Neměl by se už tolik vyčerpávat
   a měl by si odpočinout. K čemu ta šílená a vlastně zbytečná snaha? Nazí jsme přišli na
   svět a nazí odejdeme.

   Smazat
  4. 17:04 Nezačala v roce 2008 celosvětová krize právě v USA? A že se jim dobře daří říkáte vy. Trump říká něco úplně jiného. Asi byste měl být americkým prezidentem vy, když znáte její stav lépe.

   Smazat
  5. 17:20 tak do kalifornie nastehovat volice hillary a vykopnout z USA
   Ale co Free California co volila Trumpa
   Tak vykopnout par mest, ty mesta co krejou illegaly

   Smazat
  6. 19:41 Amerika je na tom zle ale ma Trumpa a tim kulove eso
   Cesko je na tom hur a nema trumpy

   Smazat
 6. Představa prvního diskutujícího, že všichni občané ČR jsou "prozápadní" je směšná, to je stejné, jako říci, že jsme pronacističtí - i když EUnacismus není totéž jako býval ten německý, nicméně stejně velikášský a nadutý. Cesta neutrality by byla výhodná, ale příležitost jsme zmeškali, na rozdíl např. od Finů. Že by chtěli Poláci Lvovsko s půlkou Ukrajiny, půlku Běloruska, kus Slovenska a kousek Česka, to je stejně reálné, jako že se posunou i zpět hranice Německa někam daleko za Odru na východ. Že svět nemůže dlouho přešlapovat mezi atomovou válkou a aspoň trochou souzvuku mezi velmocemi i menšími státy, je také zřejmé. Vše je o penězích. Je jich méně než co svět vyrobí a co by se dalo za ně koupit, nebo jsou jen mezi občany světa špatně rozmístěné - jedni neví, co už by si měli koupit a druzí neví zač koupit dětem chleba. Nejsem ekonom, ale proto si neberu černé brýle, abych neviděl otřesné porušování lidských práv v nejmocnějších i méně mocných kapitalistických zemích a sociální nerovnost mezi občany, národy a státy. Zdá se, že do rozhodování o budoucnosti světa buď za supervelmoci vstoupí racionální vyjednávači, nebo si aspoň přizvou racionálně uvažující a špetkou sociálního vnímání disponující poradce, nebo vše skončí buď válkou mezi velmocemi nebo světovou revolucí občanů proti těm, kteří vládnou z pozice svých peněz a elitářského pocitu svého nadlidství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. VĚTŠINA TĚCH, CO NEVĚDÍ ZA CO KOUPIT DĚTEM CHLEBA, NEUZNÁVÁ JINOU PRÁCI, NEŽ VÝROBU SVÝCH NENASYTNÝCH POTOMKŮ. Tak holt zase musí příroda (hladomor příživníků z lenosti či z náboženství) provést jako dosud vždy redukci a následnou recyklaci.

   Smazat
  2. 17:58 K tomu chybí jen zamečet a vyskočit. Jinak to je dokonalá úvaha obecního blba.

   Smazat
  3. 17:58 tady se musim tebe zastat
   Pro ostatni, NEKAMENUJME PROROKY

   Smazat
  4. 19:50 proč hnedka "škatulkujete"? Při vašich úvahách vám asi taky moc neřekla,za našeho předsednictvi EU,Černého Entropa,že?Hele chytrotíne,podle vás ten obecný blb,17:58 má svým způsobem pravdu.Jsme děti vesmíru o nic ví a o nic míň než strom či hvězda,jak říká klasik.Myšlení lidí nepředěláte,tak jsme naprodramováni a jen bloud může věřit v světovou revoluci proti těm co vládnou.To už "tu" bylo.

   Smazat
 7. Je to tady ňáký divný. Proč sakra není každý třetí příspěvek nadepsaný "Horní Dolní"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, Hliník se přestěhoval do Humpolce.

   Smazat
  2. Nastoupili profesionálové.

   Smazat
  3. Anonymnich prispevku od tebe, trole je vic nez mych, jenze ty jsi pirat a nebojujes pod vlastni vlajkou
   Ale styskalo se ti po me, jen to priznej jako chlap

   Smazat
 8. Jandův tingl-tangl je pro smích.Po volbách zmizí
  jeho chráněnci od socanů,lidovci budou nevýznamní
  a ANO je nebude potřebovat.Tím Jandův tingl-tangl
  skončí.Je to módní záležitost.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pujde do opozice
   Bude buzerovat dal
   Media jsou vlastizradna

   Smazat
 9. Moc nechápu jak "Polsko dělá problémy". Má stejnou armádu to jest cirkus Humberto, jak my. S čím tedy tyto problémy dělat bude. Dosavad možná troubilo před americkým vojskem, když se Američané stáhnou, s čím potom bude dělat problémy /J.V. Stalin - Kolik Vatikán má divizí? - to v mezinárodních vztazích bude platit vždy/. Polsko bylo vybráno Američany jako nejdůležitější stát ve Východní Evropě, protože má nejvíce obyvatel - 40 milionu - Friedman americký analytik, který tento stát srovnal s Jižní Koreou, která po druhé světové válce byla vybrána stejně tak USA - tehdy s bídou byla schopná vyvážet nějako rýži. Takže obavy 17:42 jsou víceméně fantasmagorie - o tom, že Polsko nám vezme kus Česka. Pochybuji, že Rusové připustí nový Drang nach Osten Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:23 Srovnávat naší armádu s polskou armádou je "k smíchu" - viz údaje z r.2014:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Polsk%C3%A1_arm%C3%A1da
   Těch 32 našich tanků T-72 by zřejmě ani nevyjelo ...

   Smazat
 10. Anonymní2. února 2017 18:23
  „J.V. Stalin - Kolik Vatikán má divizí? - to v mezinárodních vztazích bude platit vždy“
  Jestli se nepletete. Moc Stalinova SSSR je pryč a moc vatikánské církve trvá, nehledě na nějaké divize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vatikánská církev nemá čas na nějakou moc. Její náčelník olizuje špinavé hnáty migrantským islámistům.

   Smazat
 11. No, a máme to tady! První odvážný s návrhem na balkanizaci Ukrajiny!
  Dnes se to ještě zdá většině nezúčastněných, jako fantasmagorie, ale to se nám, pamětníkům, zdálo v případě Jugoslávie také. A kde je jugošce konec?

  OdpovědětSmazat
 12. Dobře řízena mafie s několika převleky vydrží dlouho.
  I takových 3400 - 3500 let.

  OdpovědětSmazat
 13. Chazin.... to je ten ruský debil který už 15 let předvídá kolaps USA, kolaps dolaru, hyperinflaci v USA, kolaps US ekonomiky?

  http://www.zvedavec.org/komentare/2009/03/3041-skutocne-priciny-svetovej-financnej-krizy.htm

  http://www.zvedavec.org/komentare/2008/11/2876-michail-chazin-usa-budu-coskoro-celit-novej-velkej-depresii.htm

  Tak to je "expert" kalibru PrC Robertse :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubožáček troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
   Tenhle troll co sem stále chodí
   a po pás se v sračkách brodí.
   Páchne jako tchoří kůže, Amerika zato může.
   Z Americké řiti čouhá, je to přeci jejich slouha.
   Každému tu nadává, přitom blahem uchcává.
   Kdo ho platí toho čmouda, nebo je jen blbej jouda?

   Smazat
  2. 20:56
   No tak Hrubín z tebe teda nebude, debile.

   Smazat
  3. 20:59 a z tebe nebude nikdy svéprávný občan.
   jednou vůl - stále vůl.
   Václav

   Smazat
  4. 19:17 vaz slova
   Kalifornie se trha

   Smazat
  5. 20:59 me se ta basnicka libi, je to basnik
   Zato z tebe, prase, nebude clovek

   Smazat
  6. Trole 20:59
   Vasek ti to vysvetlil

   Smazat
 14. 18:50: S tou polskou armádou máte pravdu. Přesto mi připadá jejich armáda jako trochu větší Humberto, než ta naše. Jinak pochybuji, že Poláci budou dělat nějako samostatnou politiku, tu ostatně nedělali ani před 2. světovou válkou, kdy je využili Angličané a Francouzi - ostatně podobně jako nás. Rusové jim myslím z Česka nic nedovolí vzít. A když jim to nedovolí Rusové, tak kdo? Němci myslím, že do stejné pozice, jakou měli před druhou světovou válkou se nedostanou. Myslím, ale že raději diskutovat na taková témata nebudu, protože žádný expert nejsem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že po pádu komunismu bylo cílem odzbrojit občany. A jde se na to dost sofistikovaně a nenápadně. Zpočátku dokonce populárně. Zrušíme vojnu. Zejména mladí jásají. Spousta pamětníků volá, že to byly dva ztracené roky života. Tak proč ne? Místo záklaďáků nabereme "profíky". Ale k čemu to? K obraně? To je k smíchu. Koho a co by měli oni profíci bránit? Třicet tisíc by neubránilo déle, než týden ani průměrně velký okres. Po prvních ztrátách není kam sáhnout pro vycvičené zálohy. Tak že pro obranu asi "armádu" nemáme. Tak k čemu jí vlastně máme? To vědí jenom ti, co tenhle hybrid stvořili, ale na naší obranu to určitě nebude.
   A teď o kousek dál. Z mužů se vytratila bojovnost, nezískali alespoň základní dovednosti se zacházením se zbraněmi a absolutně nechápou fungování armády. Dnešní mladí nedokážou pochopit, že v armádě žádná demokracie neexistuje. O rozkazech se nediskutuje, rozkazy se plní. I když se zdají sebehloupější a při jejich plnění jde o kejhák.
   A zase o kousek popojedem. Tak že armádu jsme zlikvidovali, resp. jsme jí přeměnili na tlupu žoldáků. Z národa jsme zrušením vojny udělali stádo neschopné organizovaného odporu. Ale pozor! Ještě nám zbývají držitelé zbraní! Ti se organizují v různých spolcích, organizují cvičné střelby a kdo ví, zda nekují nějaké pikle. Tak že odzbrojíme i je! No a aby to nebylo moc hrr a lidi se moc necukali, vezmeme to postupně. Nejdřív jim sebereme kvéry, které mají zásobníky, jako banán. Na vzduchovky zavedeme zbrojáky a celkově ztížíme novým žadatelům přístup ke zbraním. A pak budeme pokračovat dál, až jim nenecháme ani praky.

   Smazat
  2. A to jsem si myslel, že komouši byli ti nejnedůvěřivější pod sluncem. Jak je vidět Brusel /to jest vlastně Rotschild a spol, podle něhož Brusel tančí/ je předčil.

   Smazat
  3. Hricáku, ujasni si to v té své duté makovici.
   Jednou tady blábolíš že naše panstvo chce hnát naše občany na Rusa, dělá vše pro rozpoutání války, chce dobýt jejich zdroje, bla bla...
   A jindy zase že naše panstvo cíleně zlikvidovalo armádu a dělá vše proto aby byla neakceschopná.
   řekni upřímně, nepřipadáš si někdy jako debil?

   A to že po pádu komunismu bylo cílem odzbrojit občany je tedy blábol roku. Za komoušů běžný člověk naprosto zbraň neměl šanci získat a držet. Komouši se ozbrojeného obyvatelstva právem báli jako čert kříže. Po pádu komoušů si zbraň mohl požádat kdokoli ji chtěl a prošel psychotesty a zkouškou.

   Smazat
  4. A daří se jim to, daří. T

   Smazat
  5. 21,08
   Debil jsi ty. Na Rusa stačí postačí náš skromný příspěvek našeho sboru žoldáků. Tak jako v Iráku, nebo v Afghánistánu je naše účast pouhou vlajkou v mezinárodní koalici, aby akce skutečných agresorů dostala punc rozhořčeného světového davu.
   Ale jinak jsi se trefil. Komunisti se skutečně ozbrojeného národa báli. Ale proč nás chce odzbrojit Brusel?

   Smazat
  6. 21:08 a ty si prošel. No to je sláva. Musím říct, že volové jako ty projdou i dnešním vysokým školstvím na výbornou.
   Václav

   Smazat
  7. 23:14

   Vašku, zkus si cvičně udělat Test studijních předpokladů a Test obecných studijních předpokladů, jejichž zdárné splnění je nutnou podmínkou k přijetí na Karlovku nebo Masaryčku. Všechno je to online. Budeš čumět jak péro z gauče, ty chytrolíne. O studiu samotném ani nemluvě.

   Smazat
  8. 23:14 Mně plně stačí když jsi to zvládl ty z pláže a mobilním telefonem. Genie.
   Václav

   Smazat
  9. 21:18 nepodepsanej, ty nemas pravo kritizovat podepsany
   Kapisto
   Zizala nema pravo ani komentovat let orla

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  11. 23:28 sazku o vzdelani odmitas, srabe

   Smazat
 15. Považuji za jedinou možnost přežití Evroamerické civilizace její oddělení od zbytku světa a třeba a asi i především ale,ekonomicky. Trump zjevně brání USA,respektive snaží se o jejich přežití a to i o to mocenské. Lze toho dosáhnout jen konkurencí levné pracovní síle států,které USA ekonomicky dohánějí. V tom má Trump nepochybně pravdu. Trump je kapitalista,který válčí s konkurencí celý svůj život a když k tomu přičte i obranu USA,je naprosto jasné,že musí zničit Čínu především.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. .... Rozdělení Ukrajiny je samozřejmě možné a bylo by i zdravé,za podmínky,že bude spravedlivé. To ale nesouvisí s etnickým a politickým rozložením na jeho území. Například, Ukrajina by měla mít přístup k Černému moři. Hranice mezi novými alespoň dvěma státy by měla být na řece Dněpr a procházet tedy Kyjevem aby byla jasná a neměnná do budoucna. V tomto případě bych souhlasil a podpořil tuto změnu,která by vyřešila válečný spor s Ruskem a to definitivně včetně věci ruské anexe Krymu. Záleží ale na vůli Ukrajinců a k té bude asi muset být prolito ještě mnoho krve,což ale přináší reálné riziko anexe celé Ukrajiny Ruskem a nebude už o čem v této věci mluvit. Chce to rozum a záměr,který jsem nyní vyslovil.

   Smazat
  2. Italská vláda uzavřela s místními muslimy "pakt o neútočení" (v Itálii jich je asi tak dva miliony a další přicházejí). Italský ministr vnitra tento pakt odůvodnil "pravdou",že "jsme všichni Italové i když každý vyznáváme jiné náboženství". Bože,směji se, Bože proč jsou ve i funkcích ministrů ti největší magoři,kteří věří ,že Ital a jeho křesťanská Itálie, jsou pro muslima víc než Alláh,respektive že muslim upřednostní a navíc více než spornou,svou italskou národnost, nad svou vírou v Alláha.

   Smazat
  3. 22:10 Bože itálská vláda je spolek nesvéprávných magorů.

   Smazat
  4. Je nutné postavit se problému jako prezident USA Trump. Trója přijala dar od nepřítele,ale nevěděla,že jsou v něm nepřátelé ukryti. Dodnes je Trójský kůň příkladem. Trója tak byla zničena,padla. EU přijímá ne dar od nepřítele ale dokonce přímo toho nepřítele a omluva pro její jednání už není přípustná. Je to zjevná a plně vědomá zrada a snaha o zničení EU,snaha o zničení států EU a asi i jejich lidu. Islám není kompatibilní s EU a její všechny státy,na jejichž území menšinoví muslimové žijí,jsou už dlouho důkazem.

   Smazat
  5. 21:37 Odhadoval bych, že Ukrajina "se" nebude dělit. Obvykle slabé nebo malé státy "si" rozděluje jejich silné okolí. Dosud hrál prim pohled vojenskostrategický, USA - Rusko.
   A toto okolí je nyní v divokém procesu změn. Takže "jedno po druhém". Prozatím se budou proevropsky a prodemokraticky vzájemně vraždit. Děda.

   Smazat
  6. 21:37 nesmysl, nerozdelovat
   Pripojit k Rusku

   Smazat
 16. Česká nezávisla Televize :http://cntv.ubunturadio.cz/

  OdpovědětSmazat
 17. Zajimavy clanek a komecne zajimave komenty... v kazdem se da najit neco logickeho.... a horni dolni - hura asi se mu rozbil pc nebo ho skolila chripka.... mozna se udusil i temi svymi "osvicenymi zvracenostmi"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:20
   Zloprejici hovado jsi
   A dute bez nazoru
   Nudnik

   Smazat
 18. Jsem si jistej ,ze Putin da Ukrajinu zdarma kdykoliv a jeste neco penez prida jako odmenu...Tajne doufa ,ze usetri a opravdu to tak zatim vypada...
  Chvala sankci nebere koncu a myslim ,ze se rusove nepretvaruji ani trochu..Vyhnuli se krizim vseho druhu a stejne dostanou co chteji i treba podloudne...Co jim zbejva. Myslim ,ze si mysli, ze ty sankce potrebujou , jako koza drbani...
  Kdyz obyvatel nejak zaprotestuje Putin pak odpovi , to vis ty nepratele nam neprejou nic dobreho a vyleza z toho jeste s pochvalou pred nastoupenou populaci...
  Ukrajina je ted "horkej brambor" , kdo to chyti, hodi to rychle dal ...co nejdal...
  Hrozeni krizema pak umi kazdej , to uz nezabira , ja napriklad jsem v krizi celej zivot...a nemam pochyby ze budu i nadale..Mlati nas kazdej krizema po hlavach , hlava nehlava a je v tom akorat bordel. Krizi je moc a pletou se jedna do druhy a druha do treti...Krizove Nekonecno vladne a neni zadna legrace rozdavat pamlskove kolacky neprozretelne a zdarma , spadnes pak do nekonecnych ALIMENTU, hladovy krky jsou pak bezohledny a rvou /milionari rvou nejvic/,,ze maji hlad a ty ber kde ber ,zivit je musis...Alimentacni tunel...
  EU se dle expertu furt rozpada akorat nenapisou , protoze nevedi proc a ja to vim , ale uz nemam cas , tak az jindy..

  OdpovědětSmazat
 19. Hadanka. Proc je v Rusku a na Ukrajine nadprumerne urodny pas zeme siroky asi 300km...
  Napoveda. Ma to souvislosti.
  /S Napoleonem, Wilhelmem Kaizrem a Dolfem , taky s leninem atd/.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je morbidní.

   Smazat
  2. Je taky zcela mozny , mozna naplanovany/ a vyhodny/ a provadi se ted ,rozpad EU.
   EU byla a je hovadina stale vetsi a absurdnejsi.
   Vladci jsou peclive vybirani a stale se ukazuji , DALEKO vice zakrivenejsi nez okurky a OHNUTEJSI /shrbenejsi/ , vic nez banany , na ktere si zasedli ..
   JUncker, merkel, Rumpuy ,baronka Ashton , bezmocna flundra Monhegrini tak skodi nejen vsem , prirode i sobe...
   Vzdycky jsem tvrdil , ze nekteri jedinci a je jich dost se vyplati , kdyz se jim naridi zustat doma a kdyz ostatni je zivi zdarma.
   Prospech z takove jednoduche akce je neuveritelny. Po vsech strankach se narody a spolecnosti se zdrave vyvijeji a bohatnou atd..!!!
   Ani priroda netrpi a odmeni se svoji krasou a uzitecnosti . Jakmile. Skonci.
   Skody , ktere jsou tito zmineni schopni napachat daleko predci ztraty zpusobene jejich zbytecne existence zdarma..
   Hlavni je pravidlo NEPUSTIT NICEMY K NICEMU !!
   Pak vse speje zakonite a bez prekazek automaticky k lepsimu...

   Smazat
 20. Vždycky se dívím, že se objevují tyto kalkuly. EU do všeho kecá, přitom není schopna si zajistit ani vnější hranice. Magorové v NATU chrastí zbraněmi, přitom nejsou chopni zajistit v pochybných zemích sousedících s EU pořádek, jen se zúčastňují jakýchsi vzdušných operacích,kde se ani nedá rozeznat nepřítel od civilisty.
  Tak ať se vylodí v Lybiji a do každé osady napochoduje vojsko. Dělali to angličani, francouzi i němci ještě před válkou a byl tam klid. Místo toho žvanění a vyhazování peněz je třeba skutečnou intervenci se vším všudy a skutečnou odpovědností a nehrát si na humanismus, či lidská práva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU sice do všeho kecá, ale neví, co má dělat. Nejenomže každej stát z EU už dnes chce něco jiného, ale Bruselu se zvolením Trumpa zhroutila vertikála mocí, která Brusel úkolovala z Bílého domu. EK je z toho bez sebe a neví kudy kam.

   Smazat
 21. Stávající Ukrajinu poskládal skoro celou Lenin (pouze Ukrajinec Chruščov si přidal i Krym). Tak by to asi chtělo vrátit se k té Leninově skládačce a zase to podle ní pěkně rozložit. Pro Ukrajince to byl největší nepřítel z dob SSSR a jeho sochy už pokáceli. Teď by to chtělo už jenom zničit i to jeho "ukrajinské dílo" a bude po vtákách!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co jsi tady napsal je velká blbost.Základ je v tom že někdo tohle zavinil z důvodů osobního prospěchu a ono to jaksi nevyšlo

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.