Reklama

.

.

pátek 24. února 2017

Exekutorské praktiky v ČR a jejich důsledky...Kdy si naši politici na exekutorskou mafii posvítí?

Josef Nožička
24.2. 2017   Rukojmí
Asi nejsem sám, koho zasáhla včerejší zpráva o tragické smrti kolegy blogera Jaroslava Janoty. Nehodlám však v tomto článku psát pouze o ní.Jak nejspíš většina čtenářů ví, pan Janota vloni v lednu střílel na exekutory, kteří vnikli do jeho bytu v Napajedlích v době, kdy spal po noční službě (dle jeho tvrzení byl přesvědčen, že šlo o lupiče a měl obavy o svůj život). Soud jeho počínání vyhodnotil jako pokus o vraždu a odsoudil ho k 12 -letému trestu.
 Janota se proti tomuto rozsudku odvolal, Vrchní soud v Olomouci však letos v lednu jeho odvolání zamítl. Zoufalost z toho, že mu české soudy udělily dle jeho přesvědčení nepřiměřeně vysoký trest, nakonec, jak známo, přiměla pana Janotu k sebevraždě.

V první řadě je na místě vyjádřit nad touto lidskou tragédií politování a příbuzným pana Jaroslava Janoty vyslovit upřímnou soustrast. Ale také mě (tak jako některé další blogery) tato tragédie přiměla k napsání úvahy o tom, nakolik jsou praktiky některých českých exekutorů adekvátní, a zda je české soudy netolerují příliš moc.

Samozřejmě i já souhlasím s tvrzením, že dluhy se platí a lidé by si v první řadě měli dávat pozor, aby se do dluhové pasti nedostali a žádná exekuce jim tak nehrozila. Ale přece jen si nemyslím, že je adekvátní, když například kvůli jedné jízdě načerno v tramvaji se exekuční náklady vyšplhají na částku vyšší než 10 i více tisíc korun. To už totiž asi oprávněně zavání podezřením, že si někdo z vymáhání dluhů dělá velmi dobrý byznys.

A především nechápu, jak se v civilizovaném právním státě může například stát případ, kdy exekuce za jízdu načerno v městské hromadné dopravě míří i na nevidomého člověka. Jak je popsáno v článku zde, u tohoto muže zřejmě někdo zneužil ztracený rodný list, kterým se prokázal revizorovi. Přestože postižený se dožadoval zastavení exekuce u obvodního soudu s poukazem na to, že jako nevidomý má ze zákona jízdu v městské hromadné dopravě zdarma a nemohl tudíž přestupek spáchat, obvodní soud mu odmítal vyhovět a po vleklých soudních sporech se ho zastal až Ústavní soud.

Stejně tak je odsouzeníhodný například případ starší paní, které exekutoři zabavili řadu věcí (včetně například notebooku, který měla pouze půjčený od souseda), přestože nic nedlužila. Měla však tu smůlu, že v exekučním řízení byl její vnuk, který u ní přechodně přespával (viz odkaz zde). A podobných případů, kdy se obětí exekutorů stali zcela nevinní lidé, je bohužel známo spousta.
Za do nebe volající pak považuji případ bývalého „krále exekutorů“ Tomáše Vrány. Přestože byl svými nekalými praktikami dlouhodobě známý a jen za léta 2013-2015 na něj bylo kvůli nim podáno 460(!) stížností, ve funkci šéfa Exekutorského úřadu v Přerově vydržel téměř 15 let. Až loni pod mediálním tlakem rezignoval.

Nechápu zkrátka, že ani takové skutečnosti nepřiměly řadu let naše politiky si na exekutorskou mafii posvítit – snad až současný ministr spravedlnosti Pelikán tuto odvahu částečně našel. A také nechápu, proč jsou lidé, poškození exekucí, stranou zájmu společností typu Člověk v tísni i jiných humanitárních organizací.

21 komentářů :

 1. Vážený pane Nožičko, v poslední větě se velice mýlíte. Člověk v tísni, jak je známo z Majdanu, není humanitární organizace, ale krycí firma pro vnitřní i vnější špionáž a další nevládní aktivity, na které není možno ze zákona poslat armádu ani policii. Znám některé jejich aktivity z Afghanistánu a Kosova. PK2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověk v tísni je vysílán všude tam, kam nemůže CIA přímo. U nás je pak využíván jako vlivová agentura neokonů - indoktrinuje naši mládež na gymnáziích a běda řediteli, který si jejich "přednášky" neobjedná. Ať žije Velký Bratr, ať žije a vzkvétá Nová Totalita!

   Vymazat
  2. zcela konkrétně Člověk v tísni vozil prostřednictvím určitých lidí, kteří se tvářili jako turisté na Kubu peníze na podporu rozvraceni tamního společenského systému a otevřeně tam organizoval nepokoje. Člověk v tísni to samé organizoval pod záminkou humanitární pomoci na území Donbasu a Luhanska až se jeho činnost ve prospěch Ukrajinských vojenských sil a amerických soukromých jednotek Academi (dříve Blac Watter) provalila a museli toto území opustit. Jinými slovy pod záminkou humanitární pomoci tato organizace provádí záškodnickou a špionážní politiku po celém světě a to tam kde mají na tom zájem USA potažmo CIA. A jinými slovy, velí tomu jeden z největších aktivistů dění po 17. listopadu 1989 u nás, takže tady máte i odpověď, že tedy 17 listopad nebyl tak docela spontální akcí naších obyvatel proti režimu, ale byl docela dobou ukázkou jak budou probíhat barevné revoluce v ostatních zemích světa.

   Vymazat
 2. Spravedlnost je u nás a kde ?Sám jsem měl možnost poznat jednání exekutorky z Kladna.Nic jsem nedlužil a dluh způsobila podnájemnice.Ač bylo vše sepsané přes realitní kancelář ,náhle se objevil dluh,který vyžadovali po mě zaplatit.Nejdříve to nechal soud všechno uležet šest let a potom zřejmě ve společném kšeftu ochotně předal exekutorce.V té době jsem těžce onemocněl a nebyl jsem schopný ani někam dojít.Exekutorka nám zablokovala konto a my jsme neměli ani na jídlo.Když jsem onu soukromnici konečně dostal k telefonu ,tak byla velice drzá a neurvalá.TRVALA NA OKAMŽITÉM ZAPLACENÍ DLUHU ,NEBO ŽE NÁM ZABAVÍ I BYT.Policie chtěla abych za dluhem udělal tlustou čáru a zlodějku nechal být.A nejhorší je bezmoc .Kdybych tehdy byl zdravý ,tak bych asi tu soukromnici přinejmenším přerazil.Proto je mi pana Jaroslava Janoty líto.Podle všeho to byl člověk ochotný a oblíbený u lidí.Tudíž ne u tzv.JUSTICE a exekutorů.

  OdpovědětVymazat
 3. Samotná instituce exekutora je zločin.
  Uvědomte si už, že u nás je každý trestán za jednu věc několikrát!!!!!
  Až bude zase nějaký imbecil vykládat, že máme přeplněné věznice, tak vězte, že je to z důvodu snahy většiny vězňů o obyčejné přežití.
  Tento státní systém, který zde je, je nejhorší v historii. Stát je zde v roli nezpochybnitelného zločince.

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Nožičko, čemu se divíte? Toto jsou všechno formy pohybu kapitalistického systému. A nemůže to být jinak. T

  OdpovědětVymazat
 5. Jenom další zločin kapitalizmu !!

  OdpovědětVymazat
 6. Spravedlnost je slepá ale naši soudci a prokurvátoři (pardon pokurátoři) jsou bystrozrací vševědoucí neomylní a jinak na h...o.

  OdpovědětVymazat
 7. Dopravní společnosti, poté co byl někdy v druhé polovině devadesátých let zaveden do českého práva institut exekutora, začali se zvláštní praxí. Většinou zrušili podnikové právniky a začaly využívat služeb advokátů. Podnikový právnik dvě , tři černé jízdy sloučil do jednoho případu, černý pasažer zaplatil pokuty, náhradu konání a pokud ne tak se to dalo exekutorovi en bloc. Po té co těchto pŕípadů ujali advokáti, tak každý jeden případ se dával zvlášt, čímž se výrazně zvýšily náklady na vymáhání asi na trojnásobek, taktéž to podobnou cestou dávali advokáti na exekuci, kde se opět znásobily celkové náklady. Podle mne to bylo proti dobrým mravům takto postupovat, dokonce byl v tehdejším občanském zákoníku paragraf, který obsahoval ustanovení, že neplatný je právní úkon, který odporuje dobrým mravům. Tímto způsobem byli lidé trestaní v podstatně více než zamýšlel zákonodárce. A takto to běželo velmi dlouho. Stát byl inertní, tak co se státem, který není schopný a ochotný zaručit obyvatelům spravedlnost a bezpečnost, to je stát tak do operety.
  A zase musím vzpomenout toho ostravského vizionáře, který napsal i toto:
  "Spravedlnost nenajdeš tam žádnou a připadáš si jako tajtrlík."
  Myslím si, ostravský vizionář viděl budoucnost lépe než celý Prognostický ústav.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud se nemýlím,autorem exekutorského zákona byl
  člen ČSSD Otakar Motejl.Veden snahou,aby se mohly
  lépe vymáhat dluhy,stvořil paskvil,jak je zvykem.
  Jak je zvykem,poslanci a senátoři to schválili,
  přesto že tomu nerozuměli.Zavedení soukromých
  exekutorů se to dostalo místo vymáhání dluhů do
  výše položeného vydírání a loupeže.Jenom je to
  schválené zákonem.Exekutoři(zloději)porušovali
  sami ustanovení tohoto zákona.Podle něho mohli
  exekutoři použít jen jeden způsob vymáhání,což
  vesele obcházeli a způsoby vymáhání slučovali.
  Zřejmě tak činí i dnes.Co vychází z ČSSD je vždy
  poněkud proti lidem.Mají to asi ve stanovách.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se pane Majevský. Autorem zákona je Marvanová a spol.

   Vymazat
  2. "Mýlíte se pane Majevský. Autorem zákona je Marvanová a spol." - Jak dokládají její praktické výsledky, Marvanová skládala zkoušky s kolínky daleko od sebe. Jak situaci vidí pan Majevský?

   Vymazat
 9. Jo - ale přesto toho mizeru Vránu ( Přerovský exekutor) potrestali, potrestaná byla i exekutorka Tetzelliová, a řada dalších. Ale když už jsme u těch MHD - už jste někdy slyšeli, že byl za černou jízdu pokutován cikán? Ne - to by byla science fiction. Žádný kontrolor si netroufá kontrolovat ty černý svině, nalezou do vozidla MHD, plivou a řvou. Aby to nebylo blbý a vokatý, když vleze kontrolor do vozidla kde je cikánská svoloč, zase vyleze ven, a kontrolu neprovádí. Roztahujou si huby jen na bílé české lidi ( viz slepec???) totéž je s exekutory. Za to množství úplně zničených a vybydlených baráků by museli cikáni platit - veškeré sociální dávky sebrat na úhradu zničených bytů, nechat jen existenční minimum parchantům! A udělal to někdy někdo? Zákony, hrozby, justici, exekutory, bezdomovectví - jen pro bílé Čechy. Nikdy pro cigoše! A o tom to všechno je - všechen ten pokrytecký hnus. Pan Janota se měl ještě dál bránit. Rozsudek by nenabyl právní moci - až do úplného vyčerpání všech možností.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to se ti dobre radi, ale jak jsi pomoh a podporil Janotu?

   Vymazat
 10. Proč by si měli politici svítit na psychopatické mafiány, když jsou jedněmi z nich?

  OdpovědětVymazat
 11. Nikdy! Cesko ne zalozene na podvodu

  OdpovědětVymazat
 12. jedinný soudce který na tuhle smečku státních zlodějů platí je pan Lynch !!!!

  OdpovědětVymazat
 13. na exekutorskou mafii posvítit – snad až současný ministr spravedlnosti Pelikán tuto odvahu částečně našel.
  NA TO AUTOR PŘIŠEL JAK???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. pelikán je součástí mafie.

   Vymazat
 14. Exekutorská a justiční mafie zde od roku 2003 provádí doslova Genocidu národa ! Jak je vůbec možné ve 21.století nechávat okrádat , loupit , psychicky a fyzicky likvidovat občany naší země takovými zrůdami jako Runtákův koncetrační tábor Přerov alias Jícha , dříve Vrána ?!! Tito dobytci už měli sedět dávno ve vězení za zločiny proti lidskosti !! Je normální se takovým způsobem nechávat zabíjet těmi lidskými bestiemi ?? Mobiliární exekuce kde se chovají hůře než GESTAPO za 2. svět. války ?!!! Vyhlašme otevřenou válku těmto nacistům a novodobým teroristům , když stát dovolí takové zvěrstva páchat na svých občanech !

  OdpovědětVymazat