Reklama

čtvrtek 2. února 2017

Expert: Trump si počíná správně. Jenom pozapomněl na PR. Obama se rozhodl pohřbít USA: exprezident povstal proti Trumpovi

2. 2. 2017   zdroj
Bývalý americký prezident Barack Obama podpořil protesty proti svému nástupci Donaldu Trumpovi a konstatoval "zásadní rozpory" s novým prezidentem v souvislosti s dekretem o ochraně země proti terorismu. Dříve se rozhodla podpořit protesty, které propukly po celé zemi po té, co Donald Trump podepsal dekret o pozastavení přijímání uprchlíků a migrantů, i bývalá kandidátka na prezidentský úřad Hillary Clintonová.

Připomeňme, že jde o dekret o ochraně USA před terorismem, podepsaný prezidentem USA. Dokument pozastavuje přijímání uprchlíků ze Sýrie na dobu neurčitou, z jiných zemí na 120 dnů. Na 90 dnů je zakázán vstup občanů zemí, které vyvolávají "zvláštní znepokojení". Podle zpráv z médií jde o Sýrii, Írán, Irák, Libyi, Somálsko, Súdán a Jemen.

O komentář k reakci bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy k tomuto dekretu Pravda.Ru požádala prezidenta Americké univerzity v Moskvě Eduarda Lozanského.

Cožpak opatření, přijatá Donaldem Trumpem, jsou příliš odlišná od toho, co udělal v roce 2011 samotný Barack Obama, když jeho administrativa výrazně zpomalila přijímání uprchlíků a udělování víz pro občany Iráku? Byl to přece Obamův projekt - seznam zemí, jejichž občanům je nutno omezit vstup do USA?
Zdá se mně, že Trump udělal chybu v tom, že začal provádět reformy velmi rychle. Měl vzít v úvahu přirozenou reakci těch, kteří budou protestovat, včetně, samozřejmě, Obamy a Demokratické strany, která hledá každou příležitost, jak Trumpovi zamezit provádět reformy.

To znamená, že Trump se dopustil určité taktické chyby, ale ve strategickém plánu má naprostou pravdu, protože hrozba terorismu, jak vidíme, každý den roste prakticky ve všech zemích. Dokonce i ve zdánlivě prosperující Kanadě. A pro boj proti této hrozbě jsou potřebné nové metody.

Kromě toho není v Trumpových návrzích nic mimořádně radikálního. Bylo tam zadrženo asi 100 lidí z 300 tisíc, kteří každý den přicestují do Ameriky, a byl vydán zákaz na omezení vstupu ze sedmi muslimských na 120 dní nebo na 90 dní. To znamená, že se ubírá správným směrem, ale s ne příliš dobrým PR. A, bohužel, v politice se bez PR nedá obejít.

Že část establishmentu povstala proti Trumpovi, to je jen boj o peníze nebo rozkol v zemi? Mohou dnes nezávislý Texas, Kalifornie s velkým podílem HDP, mohou vystoupit?

K vystoupení pravděpodobně nedojde. Nemyslím si, že to je otázka peněz, spíše to je o vlivu. Establishment prohrál bitvu, ale nechce přiznat porážku ve válce. A Trumpa čekají těžké časy. Konkretizoval úkol - "vysušení washingtonského bahna". Je pochopitelné, že jeden člověk to nemůže zvládnout. A jeho úřad ještě není v plné sestavě. Možná, že s těmito radikálními kroky bylo třeba trochu počkat, dokud nebude úřad kompletní. Ale co se stalo, stalo se. Myslím, že po nějaké době se to všechno nějak uklidní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

93 komentářů :

 1. Trump slibuje především ohledně "pracovních míst" nesplnitelné. To, zda jeho nesmyslné výroky posuzujeme jako lži nebo projev ignorance, není důležité. Jeho základní postoj můžeme také shrnout do teze, že postaráme-li se, aby se druzí (např. Čína, Mexico,...) měli hůře, budeme se "my" mít lépe.
  Jak velký blbec musí člověk být, aby něčemu takovému věřil?!
  Trump a jeho našeptávači i nohsledové - stejně jako drtivá většina evropských politiků - ignorují základní skutečnost: dnes se nerozděluje práce (zaměstnání), ale nezaměstnanost. /Ulrich Beck/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to ale není o tom,že když se USA budou mít lépe,logicky Mexiko a Čína hůře.

   Smazat
  2. 0:00
   Nejsem expert a už vůbec ne jasnovidec, ale nejpravděpodobnější je, že se hůře budou mít všichni. Globální ekonomika jsou spojité nádoby.

   Smazat
  3. 0:04
   Máte odněkud informace, že se USA chystají úplně vystoupit z mezinárodního obchodu, zastavit veškerý export i import?

   Smazat
  4. 23:57 drz hubu o Trumpovi
   Nevolici nevolniku

   Smazat
 2. Trumpův dekret je dílo idiota (tím nemyslím jen Bannona, ale i Donalda Trumpa samotného). Jeho efekt, ať už pozitivní nebo negativní, ale bude pravděpodobně nulový.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejhorší je nedělat nic a ještě horší než nejhorší je přijímat nepřítele,kterým je potenciálně každý muslim,jak je vidět.

   Smazat
  2. 0:00
   Je to jenom okázalé divadýlko pro voliče. Pro velký úspěch se bude jistě reprizovat.

   Smazat
  3. 0:03
   Nepřítelem koho/čeho?

   Já například vidím stejně velkého nepřítele v hlupácích jako jsi ty. A ani tě nemusím "přijímat" - už jsi tady.

   Smazat
  4. Jen formálně,jsem tady,Vy nevíte kdo jsem a koho zastupuji ani kam patřím,směji se. Muslim a to asi každý,protože mu to přikazuje jeho víra a přímo Korán, je nepřítelem všech nevěřících, a všech odpadlíků od víry v islám ještě více.

   Smazat
  5. 0:25
   Hm, tak to jsem v prdeli. Já totiž odmítám jakékoli náboženství, takže už se z obklíčení nedostanu. Ledaže by se podařilo nasměrovat ty různé "věřící" proti sobě navzájem. Malá naděje, ale umírá poslední...
   (Naštěstí Turek, který bydlí naproti je taky ateista.)

   Smazat
  6. Jo, nejlepší je myslet.

   Smazat
  7. 0:35
   A nebo se opřít o vyšší autoritu:

   Prezident Donald Trump oznámil, že se "zbaví a zcela zničí" šedesát let platného ustanovení, které brání církevním organizacím zbaveným daňové povinnosti v podpoře nebo oponování politickým kandidátům. Souběžně se objevila zpráva o chystaném exekutivním výnosu, který má v politice ukotvit konzervativně křesťanská přesvědčení.

   Smazat
  8. 0:52
   To není až tak veliké překvapení. Mafiáni měli vždycky modlitební knížku po ruce.
   A nejzdatnějšími bojovníky za pravoslaví jsou dnes bývalí důstojníci KGB. Zvláště v opilosti pak bývají zázraky na spadnutí.

   Smazat
  9. 0:52
   Školství bude reformovat Jerry Fallwell, Jr. jehož tatík se kdysi soudil s Larry Flyntem. Možná by se měl Miloš Forman začít zajímat o filmová práva?

   Smazat
  10. 0:00 drz hubu smrade o Trumpovi
   Nevolnik nevolil tak at drzi hubu

   Smazat
  11. 0:25 vime kdo jsi, jdi nemocny s cukem ktery se trapne opakuje vyrazem "smeji se"
   Da se to lecit?

   Smazat
  12. Seznam zemi z kterych nesmeji do USA by se mel rozsirit, aspon na 50 zemi, vcetne zlolajneho havloceska

   Smazat
  13. Tvé příspěvky,Dolní,jsou impozantní.

   Smazat
  14. Co tik "smeji se"?

   Smazat
 3. Není jasné, jestli si potměšilý nepodepsaný autor z "Pravdy" nedělá z Ameriky taky trochu srandu. Každopádně jde o text pro ruského čtenáře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (0:09 - Pardon: dotazovaný se jmenuje Eduard Lozanskij a je prezidentem "Americké univerzity v Moskvě". Takže možná dokonce Sorosův člověk? Tomu by ta velejemná ironie docela odpovídala.)

   Smazat
  2. Samozřejmě,že je to Sorosův pohůnek z čeledi obřezanejch....

   Smazat
 4. Zmeny jdou velkym fofrem. neni to davno , co milovany president BUsh vyhlasil velmi nemilosrdnou a hroznou a globalni valku proti teroru ! A zamilovaL se do nej snad cely svet...
  I kdyz se splet a napad Irak , kde nic nebylo ani Usama ,ale i snaha se pocita ,ze jo ?
  A co dela Trump jen posloucha a snazi se splnit ,co bylo vyhlaseno a prikazano !! A sklizi nenavIst i kdyz jeste nestacil neco udelat...Jenom to rek a uz je v trablu jako hrom...
  Kdyz dva chteji a delaji totez...Nevdek cirej , vladne svetem...
  Jeden se ted nevyzna v tom co bylo vcera a co bude zitra a co je skutecne myslene a co jen tak pro zabavu vrchnosti a snadno spadne do lecky i kdyz je nevinny...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:14
   Trump už "pel nevinnosti" ztratil dávno. Dneska se jenom z kriminálního stavitele přeškoluje na kriminálního prezidenta. Ale srandy je s ním přitom kopec, to se mu musí nechat!

   Smazat
  2. 0:18 drz hubu, nevolniku, vsimej si tech ktery mozna smis volit

   Smazat
 5. Trump prostě plní své předvolební sliby a tak to má být.

  Následky pozitivní či případně negativní pocítí hlavně jeho nejvyšší nadřízení, voliči;)

  A tak to také má být;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volič SPD 0:15

   Máš pravdu, brachu - za blbost se platí.
   Dobře to poznají i voliči Okamury.

   Smazat
 6. Naktere vase prohlaseni, zde pod timto clankem nejsou pouze hloupe, ale jsou na hranicich IDIOTISMU.

  Pouze mimoradne !! Dnes nepoukazi na vase nejhorzsi zvasty a radej vas poucim o neposlednejsim boji, ktery vede nas oblibeny president Trump.

  BETSY DEVOS, Trumpem prosazovana Secretary of
  Education, pravdepodobene nebude nominovana. Aljaska a Maine (staty) se stavi proti ni. Tento boj president asi prohraje, proti opozici v Kongresu.
  Tento boj by mel zajimat kazdeho ucitele v Cesku , aby vedel, co za zmeny budou v budoucnosti.

  NIEL GORCHUCH, Supreme Court Nomine je Trumpuv clovek , ktereho dokazal Trump prosadit do nejvyssiho soudu, coz je dulezity uspech a nasmerovani Ameriky smerem, ktery prosazuje Trump.

  A ted - toto bude tezke vysvetlit. Tyka se to ISRAELE !
  Jak jiste vite president Obama nedovolili Israeli expanzi za hranice z roku 1967, prestoze hranice byla umluvena jako docasna. Zide zacali okupovat zapadni breh (West Bank) "illegalne"- rikal Obama - Muslim !
  Je to 2 hod. stara zprva. President Trump nerekl NIC, co by zmenilo nepratelsky vztah Obamuv k Israeli.
  On toto thema odlozil a zneutralizoval - nechal otevrene, coz nazlobylo mnoho Zidu.

  Rozepsat to bez emoci a chladne se neda. Protoze to bude smazano. Historickym faktem vsak zustava , ze Zide tam zili 1000 let pred tim nez existovala nejaka Palestina.
  Oni tomu rikali SAMARIA. Nekteri "velemozci" to berou jako varovani Zidum , aby ustali v medialni kampani proti Trumpovi.

  Podrzte se stolu ! Zde je hodne lidi, kteri sympatizuji s Putinem , protoze byl na strane Trumpa, proti Hillary .
  Na 100 % - kdyby vyhrala ONA, tak mate v Evrope VALKU, kterou by z vas nikdo neprezil ! Melo to prijit na jare 2017 !

  JEFF SESSIONS, byl nominovan na Attorney General, a to je nejvetsi uspech ktery, president Trump zaznamenal za posledni hodiny.

  Inch po inchu, metr po metru, president Trump ziskava pudu smerem k ovladnuti Washingtonu.

  Tak mu dejte cas, k tomu, aby postavil kabinet. A nedelejte predcasne zavery ! Jemu stale chybi lide.
  (Rim nebyl postaven za mesic.)
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatim dobry
   A ano, Putin byl vzdy oblibenejsi v Americe nez Obama

   Smazat
  2. Historickym faktem vsak zustava , ze Zide tam zili 1000 let pred tim nez existovala nejaka Palestina. - hlúposť - žiadny žid v Samarii nežil, dokonca ani Ježiš nebol "žid" existovala provincia Judea, kde žila kopa národností a kmeňov, terajší "židia" pôvodom z CCCP rozhodne tam nepatria, naviac obyvatelia Palestíny sú semiti tak isto ako potomkovia dnes sa nazývajúcimi sefardi -

   Smazat
  3. Synku, synku. Ty tvoje dedukce jsou z oblasti silence fiction. My bychom asi v Evropě tu válku fakt nepřežili, ale to ty už by jsi dávno nevěděl. Ten tvůj Trump začíná zklamávat lidi co mu drželi palce. Doufám, že bude pan Putin nadále rozumný a rozvážný a udrží toho tvého favorita na uzdě.

   Smazat
 7. Byl to David Axelrod s jeho skupinou z Chicaga, ktera prosadila Obamu za presidenta. (Levicovi Zide)!

  On se casem vymkl z jejich vlivu a zadelal jim na poradny prusvich v budoucnosti. T.j. demostrace jejich "proziravosti". President Obama poslal milliony US $, jak
  Iranu , tak Palestincum a oni si ho tak hyckali..

  Cela jejich media byla na strane Hillary proti Trumpovi.
  Dal k tomu nebudu nic psat, abych nebyl smazan, ale sledujte to. Tam je take zarodek k svetove valce.
  Jen posledni veta 25 % z nich je na strane presidenta Trumpa. 75 % z nich volilo Hillary a Sanderse.
  A boj jde dal.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Washington Post divne a prekvapive provolava ze media nemaji jit proti Trumpovi
   To je prekvapive

   Smazat
 8. Obama nic jinyho nez buzerovani neumi
  Ale ze hillary vystrkuje tu jeji klaunskou hlavu z baziny kde se skryva, to me prekvapuje
  Sessions je federalni prokurator, ted schvalen, hillary provokuje zacit ji stihat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem z nějakého důvodu přímo osobně a přímo fyzicky z očí do očí kontaktován jednotlivými vesmírnými civilizacemi a i opakovaně,Honolulu a něco o tom tedy vím. Třeba Aldebaranci nebo třeba rostlinami civilizace Or,kteří jsou zelení ale existují i "odrůdy" šedomodrých, menšími lidmi krásných a nahých těl,směji se,protože ta žena byla oděna jen v průsvitných šatech a pod nimi naprosto nahá, nebo těmi,kteří mají lidské postavy k nerozeznání ale ostře svítivé jasně krvavě rudé oči a těmi,kteří jsou vlastně lidmi ale odjinud. Proč píšete pod dvěma nicky?

   Smazat
  2. Nejsem Honolulu
   Takovy machr jako ty co rizumi zahadam vsehomiru by to moh vedet

   Smazat
  3. No právě.

   Smazat
 9. 3:12... No jo, to jsou veci zahadne !... A mladi jsem pracoval na Zambezy v Africe a chtil jsem tam CIZOPASNIKY. (Filcky to nebyly !) Mel jsem z to strasne horecky a v horeckach na me mluvily Bohyne..
  Az me z toho doktori dostali, tak uz jsem ty Bohyne nevidel. (Jedine kdyz do sebe obratim flasku Burgundy.)

  Ty to mas jednoduche ! Ty vidis Aldebaran z okna kazdou noc, kdyz chces.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně,Honolulu, ale ono se o tom mluví a píše už hodně dlouho a také se to fotí a snímá na video. Také je toho plná historie. Otázkou je,zda je dobré to ignorovat a nebo i tajit.

   Smazat
  2. ..... Ona totiž na Zemi už vznikla nová civilizace,která je vyvíjena a bude i vyzbrojena právě těmi vesmírnými civilizacemi a bude mít ten rozhodující "vliv" na lidstvo. Například nyní se zrovna píše o expanzi Ruska do Arktidy,přičemž pokud se jakýkoliv stát světa snaží zmocnit jakýchkoliv mezinárodně neutrálních území,mezi něž třeba zrovna ta Arktida patří,vznikne tím možnost i pro ostatní,.. pokud mu to mezinárodně "projde". Těmi ostatním myslím doslova kohokoliv,protože pokud není respektováno vaše lidské mezinárodní právo v této věci vámi lidmi civilizace Země,proč by mělo být respektováno jinými.

   Smazat
  3. 3:48- leda kulový! Projde cokoliv tomu, kdo na to má! Kdyby Arabáši měli jádro a nosič, tak by Izrael taky nemoh beztrestně okupovat pravý břeh, stavět tam osady a militarizovat Golany. To dá rozum. Ale kdo jim to zakáže? Na rezoluce VS OSN serou a v RB OSN vše vetují jejich kámoši USA ... kdo má v ruce správný klacek nebo kámoše který ho mají, je vždy v právu! Chycht!

   Smazat
 10. 3:19.. Pozdraveni, rytiri pravdy - Horni Dolni..
  To se zacina jevit tak, ze Trump se zacina branit mediim, tim ze se odcizuje ISRAELI.

  Washington Post byl nejhorsi atrocitni platek, proti Trumpovi. Zmenil politiku kvuli Israeli, nebo proto , ze mu hrozi bankrot. ?
  Uvidime co z toho vyleze.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 11. Nejnovejsi zprava je ze Trump mel nejhorsi zatim telefonni rozhovor s Turnbull z Tramtarie , z Goldman sachs ,co si koupil svoje volby za 1.7 milionu..Kdyz z tramtarie jedou do USA na statni navstevu tak se zacinaji pliziti uz nekde u Perthu. V zajmu specialniho spojenectvi , pri kterem Tramtarie plati stale dluhy z valek do kterych byla rozkazana a porad valci v Afganistan...
  ...Dostali od Obami narizeno navic zbrojit za 1 trilion , coz je hodne na malou zemi. Samou ponizenosti pozadali Trumpa aby dodrzel slib a vzal ilegalni prchavce afroarabie..
  Trump zacal pistet silnym hlasem , hovor trval jen 20minut a jecel ,ze obamy "dumb deal" nebude dodrzovat , aby prijeli do USA hazet bomby jako v Bostonu...A prasknul s telefonem..
  A specialni spojenectvi jest nekde...Bye , bye its american pie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 24 milionů,to je 2,8 obyvatel Austrálie na 1 km2, Čína bude už brzy prskat. A nejen Čína,směji se.

   Smazat
  2. 4:11 ty se nesmejes, ty mas tik "smeji se"

   Smazat
 12. 4:03.. t.j. v poradku ! Obama udelal smlouvy s nekolika HLOUPAKY "statniky", aby dostal na cerno do Ameriky jeho Afriku. UPLNE OBYCEJNA RASOVA VALKA proti belochum a Trump Australce zprdnul a rekl, ze nema s Obamou nic spolecneho...

  Australie ma ted stejny problem jako Mexico. Jsou zahnojeni barbary , ktere Amerika nechce . Tak jako Mexico, tak i Australie je bude muset poslat domu a nebo VYDRZOVAT A ZIVIT !
  To znamena dalsi zchudnuti obcanu Australie a Mexica.

  Dalsi vec ! Media se sikuji do utoku na STEPHENA K. BANNONA, ktereho zacinaji nenavidet vice nez presidenta Trumpa. To se jevi, ze bude nejmocnejsi muz v kabinete, hned po presidentovi Trumpovi..Tento byvaly namorni dustojnik ma dva mozky a je nejlepsi strategist v Americe. Cista logika.

  A dalsi vec, CIELITO LINDO (modre nebe) je stara mexicka pisen o prichazejicim stesti. Mame stesti panove , ze nebesa poslala presidenta Trumpa. - Rytire Templare, jak rikaji vedmy.
  CIELITO LINDO .. Nana Mouskouri na youtube
  good night nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy tomu říkáte nebesa,Honolulu? My jsme tuto naši akci začali už v roce 1968,těsně po okupaci,kdy byl osobně v Praze.

   Smazat
  2. Existuje jednoduchý způsob jak zjistit kdo je představitelem lidstva,respektive nějakého vyššího počtu lidí,například národa. Jde o počet mitochondrií v jeho buňce a myslím tím jednotné číslo,tedy v jedné jakékoliv jeho buňce,protože tak se "zrcadlí",respektive projevuje jeho spojení-propojení s ostatními lidmi. Ten,kdo jich má v jedné buňce třeba jen sto,ten není vládcem,respektive nereprezentuje lid.

   Smazat
  3. DOMINE, NON NOBIS, TUA DA GLORIA

   Smazat
 13. Honolulu + HorniDolni - obvyklá noční smršť hloupých a nesmyslných keců.

  OdpovědětSmazat
 14. Musím se smát předpovědím o Trumpovi, ten vám to všem ukázal je na stejné úrovni, jako Obama v OSN to jasně řekla poskok Trumpa. Kdypak to autor psal, Trump se ještě vybarví, vždyť prezidenti USA jsou poskoci byznysu.

  OdpovědětSmazat
 15. Lidé zoufalí z toho hnusu so se na planetě děje vždy s nadějí vyhlížejí vůdčí osobnost, která by ten hnus měla zlikvidovat. A vždy znovu a znovu se ukáže, že představitelé kapitalistického světa hájí a prosazují vždy jen zájmy velkokapitálu. Jinak to ani nemůže být, byli by sami proti sobě. Takže Trump není a nemůže být výjimkou. T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sestavuje vládu miliardářů a křesťanských fanatiků. Chová se přesně ve stylu svých mafiánských kamarádů z New Yorku.

   Smazat
 16. 9:58... To co jsem napsal jsou neposlednejsi informace, problemy, ktere Amerika resi. Ja to nemam ze sve hlavy. Ty jsi nerekl zadny PROTIARGUMENT, ty jsi me napadl bez priciny, stejne jako Hornioho Dolniho.

  Chci te verejne obvinit, ze jsi SVINSKE PRASE a jeste bez nicka nebo jmena. Ty P..O z babuna, bud dej protiargumenet, nebo zavri tvuj hnusny rypak !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:59
   Mluvíš ke svému obrazu v zrcadle. Ten ti ale neodpoví. Podívej se pořádně jestli tam vidíš svinské prase nebo prasečí svini.

   Smazat
 17. 11:41 & 11:46 vy vubec nevite o co kraci.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kráčí o to dělat sviňárny a přitom se modlit, hlupáčku.

   Smazat
 18. 13:35..Ty nejsi informativnim prinosem pro nikoho ty paraziticka p..o na NR !
  Misto toho, aby jsi hodnotil to, co ce deje a co si pro tvoji tupost nedokazes vycuchat sam, tak napadnes me, misto, aby jsi me podekovat ty DOBYTKU svinskej.
  Tupane ja nemohu za to, co se ve Washigtone deje. Ja to sleduji. Kdyz nemas protiargument, tak zavri tu svinskou tlamu - kdyz nemas co rict k thematu tak drz rypak.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 19. 13:51
  Nenadávaj na zrcadlo, když máš křivou hubu!

  OdpovědětSmazat
 20. 13:29 Kdo se modli a pritom dela svinirny ? Blbecku !
  Jste abstraktni jak knezka v Delphah. Reknete jmena !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 21. 13:53...Jsem krasavec ty opicaku !
  Ty zakomplexovana vlezprdelko, vzdy policky korektni - krecovite na spravne strane - ted jsi cely poleteny a desorientovany ? Prestal ti fungovat kompas !
  nick honolulu ti pod nej stracil kladivo na blbce.

  Ty nemas nic, co by jsi na to mohl rict, co se deje, tak odsoudis MESSENGERA !
  Ty jsi HAD a vzdy byl !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:07

   1. To opravdu nemáte nic jiného na skladě než křečovité výkřiky?

   2. Pokud jste nepochopil, co měl Gogol na mysli: je hloupé rozčilovat se nad tím, že na Vás lidé reagují stejným mzpůsobem, jaký tu zavádíte.

   3. Vytýkáte opakovaně lidem, že se nepodepisují, ale sám tu vystupujete pod směšným pseudonymem.

   4. Nepamatuji se, že bych Vám někdy byl nabídl, že si budeme tykat.

   Smazat
 22. Kopecky, kdyz napisi informaci, ktera se tyka vsech a neni z moji hlavy, (snadno k overeni), z toho co se deje ve Washingtone a jsem za to napaden. Tak jste SUPER SPROSTACI, kazdy z cele tve pruhledne party.

  Sa vami se neda vazne diskutovat o nicem. Vse skonci u nadavek, dehonistace a agresivniho napadni.

  Chyba je i ve me . Bible zakazuje hazet perly SVINIM !
  Kopecky prece nechcete, abych svinim vykal ?

  1...To je obrana, to nejsou vykriky !
  2...Nikdy jsem to nebyl ja, co to zavedl !
  3...Zacal jsem psat z Honolulu pred 10 lety.
  4...bylo uz vysvetleno.

  PROC ja sem lezu, kdyz zde vzdy slapnu do hovna ? Asi z nostalgie na Afriku. Tolik opic nebylo ani na Limpopu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:42
   Lžete, reagujete nadávkami na cokoli, s čím nesouhlasíte.

   Smazat
  2. Autor clanku je zase pripad dalsiho a nepricetnyho optimistya taky uzitecny a duverivy /Leninuv/ idiot.

   Smazat
 23. Anonymní 3.února 2017 15:42

  "nick Honolulu" je jako šestileté dítě:

  "Paní učitelko, oni mi ale nadávají. Když oni si pořád začínají...!"

  OdpovědětSmazat
 24. Guardian: "Donald Trump is making China great again"
  https://www.theguardian.com/commentisfree/2017/feb/03/donald-trump-making-china-great-again-xi-jinping

  OdpovědětSmazat
 25. Guardian: "Steve Bannon: 'We're going to war in the South China Sea ... no doubt'"
  https://www.theguardian.com/us-news/2017/feb/02/steve-bannon-donald-trump-war-south-china-sea-no-doubt

  OdpovědětSmazat
 26. 17:56...Ty lzez ty hovnometniku ! Ty jsi dnes znovu
  zacal !
  Vy nevyjadrujuete nesouhlas, protoze nemate argument, tak zautocite, odsudky a nadavkami.

  16:29.. Ty bez take do prdele ! TO JSTE VY, kdo si stezuje redakci NR. Ja si nikdy nestezoval ! Pro me je daleko prijemnejsi vas poslat do prdele. T.j. uleva !

  Stejne vy PITOMCI budete exterminovani od kozomrdu.
  Protoze mate NASRANO v palicich, tak to zatim nevite.

  Jste oportunisticke sracky, ktere hledaji vyhody z jejich rectalniho alpinismus - vzdy krecovite uvedomeli podle instrukci Ct.24

  Kopecky, ty POLOIDIOTE, tobe nikdo nedal pravo zde delat Arbitra a rozhodovat o tom, ktera informce je vhodna a ktera je "blbost". Tam si to najdi sam ty politicka STETKO. Pokud vim, tak rozumis anglictine a stejne je ti hovno platna.

  Ty zde STEKAS odsudky jako pan ucitel v prvni tride.
  Pane "uciteli" , jste arogantni vul ! To rika honolulu.
  A kdyz z necim nesouhlasis, tak predloz protiargumet na zadane thema, ktere bylo deni ve Washingtone..

  Proc mas pseudonym KOPECKY, kdyz se jmenujes jinak ?
  A pritom se pozastavujes nad mojim nickem.

  Pripominas me nasilniky, kteri mlatili na ulicich volice Trumpa. Potom, kdyz byli zmlaceni oni, tak nas obvili ze vseho mozneho a nemozneho..
  Kopat do lidi a potom plakat jak profesionalni placky - to umite nejlepe.

  Vy jste klesli tak hluboce , ze i Robertse se dozadujete umlcet.

  17:59... nemohu vysvetlit byl bych napaden !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 27. USA dávno přestaly být demokratické, pokud vůbec kdy byly, byla to vždy tvrdá diktatura kapitálu a ta se s humanitou, lidskými právy, občanskou rovností vždy dostávala do křížku (ne..re se). To, že rádi zametáme neduhy vlád na cizích dvorech a ne na euroatlantických či aspoň na českém dvorečku, je jen ukázkou servility sluhovského národa, jak nás do této role pasovali již Habsburkové, církev svatá a nacisté. Má to ovšem právě své výhody, že ten kdo stojí níže, vždy více touží po demokracii, než ten kdo se nad něj povýšil. Tak to je náš osud a ani modrá krev, kterou nám vedle té červené z agresívních válek servíruje televize, nic na tom nezmění. Snad proto, že největší mírou sluhovství vedle politiků trpí medializátoři.

  OdpovědětSmazat
 28. 18:43 - t.j. vystizny prispevek ! Je to presne tak, jak to bylo napsano.
  Verte vsak tomu, ze Amerika je jina, svobodnejsi, lepsi.

  Proto v tyto dny, se vede tak tvrdy, vnitropoliticky boj.
  80% informaci se vsak nedostane do Evropy , protoze skupina majici monopol na pravdu, to ma posichrovano.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 29. Je otázka, proč mezi těmi 80% "utajenými" informacemi není také následující zpráva:
  Donald Trump nezapomíná ani na lidi jako "Honolulu" - v USA byl zrušen zákon zakazující prodej zbraní duševně postiženým jedincům.

  OdpovědětSmazat
 30. A tady něco z těch 20-ti %:

  Trumpovy bláboly na Twitteru v pátek ráno

  "Nový radikální islámský terorista právě zaútočil na muzeum Louvre v Paříži. Turisti zůstali v obležení, Francie znovu zděšená. CHOVEJTE SE CHYTŘE, USA!"

  (Trump se vyjádřil na Twitteru k útoku v Paříži, který lehce zranil jednoho člověka. Mlčí ale o útoku v Quebeku, kde jeho stoupenec usmrtil šest lidí.)

  "Profesionální anarchisté, násilníci a placení demonstranti znovu dokazují, že pravdu mají miliony lidí, kteří hlasovali, ABY UDĚLALI AMERIKU ZNOVU VELKOU!"

  "Budu dnes dopoledne jednat s největšími podnikatelskými vůdci. Dobrá zaměstnání se vracejí do USA, zákony o zdravotnictví a daních jsou formulovány PRÁVĚ TEĎ!"

  "Děkuji australskému premiéru, že řekl pravdu o našem velmi zdvořilém rozhovoru, o němž média šířící LŽIVÉ ZPRÁVY lhala. Velmi přijemné."

  (Jak uvádí deník Washington Post, není jasné, k čemu se tento výrok váže. Australský premiér Turnbull neodvolal své svědectví, že na něho Trump řval a že se chová jako násilník.)

  "Írán si hraje s ohněm - nechápou, jak 'hodný' na ně byl prezident Obama. Já takový nebudu!"

  "Ano, Arnold Schwarzenegger opravdu selhal jako guvernér Kalifornie a ještě horší je v televizi v pořadu Apprentice - ale aspoň se opravdu snažil!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pockat , pockat ted dyz Trump vyhral , tak kde kdo pisti ,ze je stoupenec a jak ma mit Trump zodpovednost za kazdyho stoupence , kdyz je ani v zivote nevidel...Proste je media Trumpovi ty stoupence nasuperglujujou a smytec.
   Unfair enough.

   Smazat
 31. 7:35.. mel by jste o tom napsat vice...Obohatit nas.
  12:39.. zatim nikoho nezklamal.

  20:31.. "Vyjadril se k utoku a nezminil se"..T.j. v poradku ! To se naucil od vas ! Vy jste take vzdy mlvili pouse o mrtvych na vasi strane.

  Trump na neho rval ? VYBORNE , skoda, ze ho nenazval blbcem !

  Iran si hraje s ohnem ? To je sice pravda, ale Obama mu koupil zapalovac.

  Arnold Schwarzenegger, je proti Trumpovi. Ma syna s Hispankou, tak musi, nebo by ho pomlouvala ohledne toho, cim ji ho udelal.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 32. Milý Nicku,
  zdravím Tě !!
  Doufám,že jsi v pořádku-
  já jsem byla skoro 3 neděle nemocná hnusnou plíživou chřipkou-
  vždycky ,když jsem myslela ,že už jsem zase
  na nohou ,se to vrátilo ...prostě jsem vstala dřív než jsem měla....takže pozor..
  ale teď trochu z politického soudku :
  Nicku ,je mi jasné,že nikdo nemůže všechno vědět dopředu -ale když člověk odečítá ze slovních projevů D.Trumpa(však víš ,jak jsme mu zde převážně všichni drželi palce) moc moudrý z toho není...
  já jsem nešťastná z té ukrajiny doslova a do písmene,a vidíš ? zase je tam krveprolití,ve kterém právě americké síly (NATO )
  všemu velí a podporují ten hnus...dokonce
  Trumpem do úřadu zvolená zàstupkyně do OSN
  opět se navážela do Ruska a označila ho za nebezpečí!Co to znamená?vždyť on to byl -Trump ,
  který slíbil v předvolební kampani ,že NATO zruší a že dokonce usa opustí OSN?že nastane doba míru a spolupràce s Ruskem!?
  a teď ?
  máme zde v evropě další a další bojovou techniku a žoldáky ze všech stran (pod amivlaječkou)!tvoří přímo hranici -lépe řečeno beranidlo proti Rusku !
  máš na to odpověď-názor?
  co si o tom myslîš!?
  možná z toho také nejsi nadšený a ještě to nedovedeš zařadit,ale opravdu - nepřipadá Ti to
  jako pokrytecká hra ?
  Nicku - odpověz!
  zdravím
  jituš  OdpovědětSmazat
 33. Vrele pozdraveni pani Prazska vlastovko...
  Jsem rad, ze jste zdrava, coz je to nejdulezitejsi.

  A ted vysvetleni.. Trump sice vyhral volby, ale Neocons, Globaliste, NWO a cast vyvolenych proti nemu mobilizovala vse co maji...

  Tak jako jeho kabinet, tak i on musi manevrovat a uklidnit, desorientovat, rozdelit ty skudce sveta... Nekdy to dela skvele a vyhrava, nekdy prohra jako napr. se snahou jmenovat do kabinetu Betsy DeVos.

  Neni treba to brat zatim vazne. Tu kterou jmenujete se jmenuje NIKKI HALEY . Ta se proslavila tim, ze zakazala na jihu Confederacni vlajku. Timto ze sebe udelala slepici, tak byla poslana do OSN, na uklidneni blbecku.

  President v OSN nechce zustat. Stejne jako v NATO. Pamatuji si kazde jeho slovo, z jeho projevu.

  Nekdy male couvnuti od vytceneho cile, nam umozni delsi doskok.
  Neda se vsak rici , ze by couval - kdyz neco odlozi.

  Valka proti Rusku, kterou president nikdy nechtel a nechce je protlacovana medii a Neocon's.

  Media jsou nejvetsi zbrani skudcu svata a IDIOTI v
  Cesku , kteri jim veri, to zaplati zivotem, prijde-li k valce.

  Ukrajina neni dulezita pro Ameriku. Krome Neoconu.
  Oni tam vladl v celem SSSR - 1918-1938 a chteji vladnout znovu. Kdo se zucastni tazeni proti Rusku, tak bude mit na krku i Cinu...
  Nevinni lide v Evrope a Americane, kteri na to doplati jsou trestani za to, jake kreteny tolerovali tak dlouho.

  Bezohledu na to co media prskaji, tak Trumpova pozice je silna.

  Soros mu dal ten NEJVETSI kompliment. Obvinil ho z toho, ze zastavil NWO.
  nick honolulu


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Jerry Fallwell Jr. je výhra nebo prohra?

   Smazat
  2. Jak dlouho to asi vezme omlouvat , USA vojenske vyboje a agrese vseho druhu, valky a ve stejny cas ty Trumpovi zlociny neustale omlouvat !!
   And, How many times...

   Smazat
 34. 0:14 pokracovani...Lide v Cesku delaji chybu, kdyz kladou duraz a zvysenou pozornost na to, co nejaka nula rika a pise. Oni to cituji a upozornuji na to. To je ztrata casu, protoze 99 % z techto lidi nama zadny vliv.

  Pozdravujte Viden, moji stratovaci plochu na let svetem.
  To byl fantasticky let. Mam Viden rad.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vídeň Vás má taky ráda. Rezervujeme jednolůžkový pokoj na Baumgartner Höhe.

   Smazat
  2. RADŠI NEJEZDĚTE! Vypadá to, že Vídeň kontrolují Trumpovi nepřátelé!

   The Austrian chancellor, Christian Kern, said Trump’s ban on travellers from some Muslim-majority countries was “highly problematic”. He added: “We should win these countries as allies in the fight against [radical] Islamism, not as adversaries, and we shouldn’t corner them.”

   He went on to highlight what he described as America’s “responsibility for the refugee flows through the way it intervened militarily” in the Middle East.
   He said: “It’s not acceptable for the international community if America shirks responsibility. We need to make this clear to our American friends. I’m convinced that there will be a high degree of unanimity [among EU leaders] on this question … The tangible aspects of Trump’s politics are raising some concern.”

   https://www.theguardian.com/world/2017/feb/03/eu-leaders-trump-may-attempt-act-bridge-malta-summit

   (Rakouský kancléř Christian Kern zdůraznil, že Trumpův zákaz pro cestující z určitých muslimských zemí je "silně problematický". Dodal: "Měli bychom tyto země získat na svou stranu jako spojence proti radikálnímu islamismu, neměli bychom z nich dělat nepřátele a neměli bychom je zahánět do kouta." Kern dodal, že "Amerika nese odpovědnost za příchod uprchlíků v důsledku toho, jakým způsobem na Blízkém východě zasáhla vojensky". "Pro mezinárodní společenství není přijatelné, aby se Amerika vyhýbala své odpovědnosti. To musíme jasně vyjádřit našim americkým přátelům. Jsem si jist, že v této věci vládne mezi vedoucími představiteli EU velké shoda. Konkrétní aspekty Trumpovy politiky vyvolávají znepokojení.")

   Smazat
  3. POZOR!!
   Vypadá to, že Vás chtějí vylákat do Vídně (0:31) a svázat do kozelce!!

   Smazat
  4. Milý Nicku !
   moc Ti děkuji za Tvou odpověď ,plnou trpělivosti -se mnou s naivkou :-)..jsi mi moc sympatický.
   děkuji Ti..
   ty dortíky u Landsmanna si spolu určitě dáme!:-)
   zůstaň zdráv !
   zase si napíšeme ..
   j.

   Smazat
  5. Pozor, chce Vás vylákat !!
   Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají !!

   Smazat
  6. Hrají naivky, ale jsou to rafinované bestie...

   Smazat
  7. Pro 0:41
   Kerna nebere nikdo vážně -je to dosazená loutka zelenáčema a zprofanovanou ničivou levicí,zrovna jako van Bellen..
   podle mèho nàzoru bude kanclèřem
   Sebastian Kurz -
   mám z něj dobrý pocit (pokud mám vůbec tady z něčeho politicky vedeného
   dobrý pocit) a to i když zastupuje stranu ,kterou
   vlastně nevolím .Myslím ,že si získal sympatie
   mnoha lidí pro svůj nepokrytě sympatizující přístup k Rusku .Možnà lépe vysloveno :realistický - normàlní.Je to mladý muž,který má charisma -snad se nezkazí..
   jituš

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.