Reklama

.

.

úterý 14. února 2017

Falešné dluhopisy

Eric Best
14. 2. 2017   Final Word

Loni v říjnu, tedy ještě předtím, než se z korporátních dluhopisů stalo jedno z nejžhavějších témat české politiky, podnikly Finanční analytický útvar ministerstva financí a Česká národní banka právní kroky proti většinovému vlastníku ERB banky (která mezitím přišla o licenci) Romanu Popovovi.


FAÚ zmrazil bance účty a centrální banka podala na Popova trestní oznámení kvůli podezření, že přes dluhopisy rakouské společnosti M&A InvestConsult v hodnotě 60 milionů eur banku vytuneloval. Popov tvrdí, že se na něho úřady zaměřily proto, že je Rus. ČNB dospěla k závěru, že jediným účelem dluhopisů bylo vyvést peníze z ERB.

Mezi tímto případem a nezdaněnými korunovými dluhopisy, které v roce 2012 vydaly stovky českých společností, je sice velký rozdíl, je ale možné najít i několik paralel. Mnoho z těchto korunových dluhopisů bylo zjevně vydáno za jediným účelem - vyhnout se 15% srážkové dani. Jestliže ministerstvo financí nekoná, je to pravděpodobně proto, že by se muselo zaměřit také na nezdaněné dluhopisy Agrofertu. Popov měl tu smůlu, že vydal nesprávný typ falešných dluhopisů.

6 komentářů :

 1. Hlavně by měl být postižen ten kdo tyto korunové dluhopisy vydal. Snad nechcete říci, že toto nevěděl nebo to je takový neumětel?

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní 15:43
  Správně.
  Pokud vím tak s těmi korunovými dluhopisy přišel Kalousek,ale to byly státní dluhopisy,snad přes 10mld a těm se také vydal stát úroky,takže se také vyhnuly srážkové dani.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to sice hezké od ČNB,ale sama škodí národu
  intervencemi.Ať ti guvernéři táhnou do pryč i
  s Kalouskem.Hledí jen na svou kapsu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:33 vy jste expert na všecko jak ten Baťa,taky se vyjadřujic ke všemu.
   Ale řeč je o První česko ruské bance,té která půjčila Le Pen 9 mil.€ a v r.2009 musela se přejmenovat na ERB to aby v názvu nebyla zmínka o Rusku.Banka vznikla za účelem financování obchodu RF s ČR né však k praní peněz.To co pan Best přidal tj.vydání českých dluhopisů s EBR nesouvisí a je jen neomalený útok na Babiše.

   Vymazat
  2. Babiš žádný zákon neporušil, jen využívá jeho mezery. Oni to dobře vědí. Kdyby ano, už by seděl. Tak jen řvou a obviňují ho z vlastích lumpáren. Jinak je ale součástí vlády, která se "sbližuje" se Sudeťáky, zavádí sankce vůči Rusku, hodlá sem nahrnout nelegály, aktivně podporuje okupaci Afghánistánu, Iráku, banderovce na Ukrajině, bojkotuje zákon o referendu, zavádí ministerstvo propagandy a další chuťovky.

   Vymazat
 4. Nevím, co jsou to tzv. korunové dluhopisy, ale pokud je s nimi možné takto jednoduše vyvádět peníze - třeba do daňových rájů - nebo zisky nedanit, je zapotřebí se podívat na ty vynálezce, kteří povolili korunové dluhopisy v ČR vydávat. Pokud byly vydávány v souladu se zákonem, je nutné se podívat na jména zákonodárců, kteří zákon vypracovali a pro něj hlasovali, co za to dostali - a ostatních je nutné se ptát, proč to neskončilo u soudu. "Já nic, já muzikant". Pro naše politiky norma. Rozhodovat - ano, nést odpovědnost - ne.
  Mimochodem - kdy už bude posvíceno na lobbisty? Proč volíme za poslance takovou mentální subordinaci, že potřebuje masivně rozumy lobbistyckých dohlížitelů na parlament?
  Pokud Babiš vydal dluhopisy podle zákonů - předpisů platných v ČR, není o čem mluvit a jde čistě o útok na ANO, od těch, kteří si své volby neúctou k občanům sami předem pro..ali.
  Voliči pozor, s blížícími se volbami bude houstnout dehonestace těch, kteří mají rostoucí oblibu občanů, budou hojně vydávány Kubiceho zprávy - tedy pomlouvačné podvrhly, zejména těsně před volbami, což je nejúčinnější. Možná, že právě Schovancovy inkvizitoři jsou právě na to školeni, neb je řídící parta je svými volebními preferencemi v propadáku. Pozor tedy na Kubicovské gardy!!!

  OdpovědětVymazat