Reklama

.

.

středa 15. února 2017

Gallup: Šok pro Porošenka! Ukrajinci opět uviděli hrozbu v NATO!

kou
15.únor 2017 První zprávy

Podle výzkumné společnosti Gallup, dnes většina obyvatel Ukrajiny, která byla považována za „potenciálního člena NATO", považuje alianci za hrozbu.
Nepříjemná čísla pro Petro Porošenka.


Je to studená sprcha nejen pro současnou popřevratovou vládu Petro Porošenka, ale i samotnou alianci. Navíc nedávno ukrajinský prezident ohlásil možné referendum ohledně vstupu Ukrajiny do NATO. Výsledky Gallupu relativizují představu Porošenka o jednoznačném výsledku plebiscitu.

Jak Gallup uvedl, totéž platí pro mnoho dalších zemí v rámci „sféry vlivu Ruska". Ale většina zemí východní Evropy si žádá ochranu NATO před „vojenskou a politickou expanzí" Moskvy, takže otázka amerického účasti v bloku v tuto chvíli je velmi důležitá, poukazují analytici.

Zatímco nový prezident USA Donald Trump označil NATO za „zastaralé", obyvatelé mnoha východoevropských zemích - členů aliance věří, že blok je pro ně ochranou, uvedl výzkumná společnost.

Takže v NATO věří velká část populace Polska, Estonska a Litvy, kam v poslední době aliance poslala vojáky, aby uklidnily znepokojení vyvolané údajnými ruskými akcemi na Ukrajině. Na ochranu alinace nejvíce spoléhá Kosovo, které není oficiálně členem. Gallup připomíná, že NATO podporovalo Kosova během války v Jugoslávii, takže dnes na alianci spoléhá 90% obyvatel regionu. Z podobných důvodů ochraně NATO věří 70% Albánců, ale většina Srbů naopak v něm vidí hrozbu.

Jde-li o Rusko a země náležející do jeho sféry vlivu, tam je NATO z velké části také viděn jako hrozba. V roce 2016 tento postoj vyjádřilo 67% Rusů, což byla nejvyšší úroveň od začátku průzkumu v zemi v roce 2008. Hrozba NATO také vidí většina obyvatel Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Moldavska, Arménie a Tádžikistánu.

Je zajímavé, že na Ukrajině, který byla „potenciálním členem NATO", považuje většina ze zkoumané populace rovněž alianci za hrozbu. Přičemž v roce 2014, poté, co Rusko „připojilo" Krym, počet Ukrajinců, kteří spoléhali na ochranu NATO, poprvé převýšil počet těch, kteří se obávali akcí bloku. Dnes je však statistika „vrácena zpět", a 35% Ukrajinců je unaveno z konfliktu ve východní části země, a ekonomických problémů, a pochybuje o schopnost NATO, že jim pomůže vyrovnat se s krizí (opačný názor má 29 procent), vysvětlil Gallup poněkud zvláštně postoj Ukrajinců vidících v NATO hrozbu.

16 komentářů :

 1. Ukrajina je blízko, ale ČR je blíž. Dovolím si na okamžik o pár set kilomerů blíž a do aktuálního dění u nás odskočit.

  " Německý list Frankfurter Allgemaine Zeitung přinesl minulý týden článek [1] Johannese Leithäusera o chystané nové dohodě, kterou by dnes měli podepsat ministři obran jednotlivých zemí NATO v Bruselu. " ......
  " Česká 4. Brigáda se skládá ze 2 mechanizovaných praporů, výsadkového praporu a lehkého motorizovaného útvaru. Z hlediska národní obrany jde o krok, který balancuje na pokraji zrady národních mechanismů velení obrany, protože v případě jakéhokoliv konfliktu na evropském území by tato české brigáda spadala pod vrchní velení spolkových vojsk německého Bundeswehru, kde vrchním velitelem je německý prezident. Dochází tak k absurdní a nebezpečné situaci, kdy generální štáb AČR předává „klíčky“ od velení brigády cizí mocnosti, která nereprezentuje alianční svazek NATO, ale pouze německý Bundeswehr. Tady je potřeba rozlišovat mezi velením v rámci zahraniční bojové mise, kde české jednotky působí na základě mandátu parlamentu a mezi převedením velení nad českou brigádou doma. Německé ambice na vedoucí úlohu v Evropě lze v těchto krocích vidět zcela zřetelně. " .... Co my na to??? Děda.
  Více zde:
  http://aeronet.cz/news/prezident-milos-zeman-uz-de-facto-neni-vrchnim-velitelem-ceskych-ozbrojenych-sil-pentagon-horecne-stahuje-techniku-z-polska-do-zemi-ktere-by-se-mohly-chtit-uchylit-pod-ochranu-bundeswehru-a-berlina/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .... "V polovině ledna tohoto roku proběhlo jedno z posledních jednání mezi gen. štábem AČR a velícím štábem německého Bundeswehru [2]. Jednání proběhlo mezi plukovníkem Meinhardem Sawuschem a genmjr. Štefanem Kaletou. Mluvilo se právě o 4. Brigádě, o jejím zapojení do struktur německého velení a o dalším prohloubení spolupráce. Tady je právě vidět důsledek zničení a rozkladu ČSLA po roce 1989 a po rozpadu federace. Původní čtvrtmilionová armáda ve zbrani se na straně ČR smrskla na 21,000 „zaměstnanců“, z nichž jenom cca. 16,000 je ve zbrani. S takovými počty, které nedosahují pomalu ani populace malého okresního města, nelze bránit republiku a její zájmy. Nastává tak proces „vojenské affinity“, který známe velmi dobře z dob 1. Republiky. Tehdy slabá armáda pociťovala potřebu spojit se se silnými armádami, takže vzniklo spojenectví na ose Praha – Paříž – Londýn – Řím, což byla aliance proti Německu."

   Vymazat
  2. Pamatuji druhou světovou. A tohle je katastrofa.

   Vymazat
  3. ... "Donald Trump bude rozpočtově udržovat vliv americké armády v klíčových zemích v EU pouze na bilaterální úrovni. Peníze budou pro americkou armádu ve střední Evropě (Polsko, ČR a Maďarsko), ovšem základny US Army v Německu mají na kahánku. Bundeswehr to už tuší, oslabování amerického velení je cítit všude a německý Bundeswehr poprvé po II. sv. válce cítí, že má možnost konečně velet a rozhodovat nejen o německé obraně, ale o obraně celé Evropy. Pentagon bude udržovat blok a klín vražený mezi Německo a Rusko, aby nedošlo z pohledu Pentagonu k nebezpečnému konkordátu na ose Berlín – Moskva. Pro Pentagon pod kuratelou Trumpa bude všechno vedlejší. V ČR se dá ale očekávat mohutný zápas o vliv nad Prahou mezi Berlínem a Washingtonem (potažmo Tel Avivem). Výkřiky z okolí Trumpa směrem k výstavbě radaru v ČR je pouze potvrzením důležitosti ČR pro americké a potažmo židovské elity, které kontrolují Washington. Americká základna v ČR, i kdyby byla symbolická, by byla obranou US elit proti tomu, aby za pár let nebyly na území ČR naopak základny německého Bundeswehru."

   Vymazat
  4. "Politik ANO začlení část české armády pod přímé velení Bundeswehru!
   Plíživá okupace České republiky pokračuje."

   http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7179-politik-ano-zacleni-cast-ceske-armady-pod-prime-veleni-bundeswehru.htm

   Vymazat
  5. 22:13 Tato jednání vyplývají z jednáni v červnu V4,pomalu a plíživě bez pozornosti ovčanů.Včera večer jsem na liště ČT 24 četla,že se dohodli!Tak jak je to?S týdenním zpožděním nás jenom jemně informují tak,aby si toho nikdo nevšiml.Proč tyto podrazy nechávají klidné členy strany T.OKAMURY? TOTO JE ŘÍZENÁ VELEZRADA,KTEROU ŘÍDÍ STROPNICKÝ,SOBOTKA,HERMAN A NAKONEC ,ZDÁ SE I PREZIDENT.PROTO NEVOLIT TYTO ZRÁDCOVSKÉ ZMRDY,ANO vůbec ne,sledujte Teličku a Jourovou!Stačí tyto dva,aby jste si udělali obrázek,co je to zač to ANO.O hujerech z TOP 09,KDU ČSL,ODS a ČSSD nepíšu,zvedl by se mi po ránu žaludek.PROTO JE DŮLEŽITÉ VOLIT OKAMURU!

   Vymazat
 2. Máte volit s rozmyslem,ne za koblihy či guláš a
  už vůbec ne za sliby.ANO je stejně vlastizrádná
  parta vlastizrádců,jako socani.Slovák v jejich
  čele má ČR na háku,protože je cizinec.Pro něho
  jsou rozhodující peníze a národní zájmy jsou pro
  něho pojmem neznámým.Dokud budou voliči volit jen
  podle prospěchu,a ještě ne svého,Budou na tom
  pořád stejně.Místo aby hnali vlastizrádce,hádají
  se raději mezi sebou.Pokud není vláda zodpovědná
  lidem za své jednání,jsou lidé oprávněni odsunout
  je od zdroje moci,jakýmkoliv způsobem,který
  uznají za vhodné.(Tz.lidi,kteří se za vládu jen
  vydávají).
  Petr Manevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Som Slovák, Bratislavčan a ekonóm. Len toto ma spája s Babišom. Neverím Babišovi a jeho partaji.

   Vymazat
  2. Babiš je liška vyčuraná, který to hraje na všechny strany. Už jenom pro ty šmejdy, kteří se mu tam do té partaje nahrnuli (Zlatuška, Komárek, atd. atd.) je pro mně ta strana nevolitelná. Jediná volba je SPD Okamura!

   Vymazat
  3. Souhlasím 9.14 a 1.54.
   Měl jsem kdysi takovou bláhovou představu, že konečně přišel mezi tu smečku nějaký element, který tam udělá pořádek,Nechá pozavírat pár zlodějů na výstrahu a snad bude klid. Jenže jak čas běží a s touto představou, kdo je členem této strany, ( Žilka ) a podobné individua, tak prostě je to proti normálnímu rozumu. Jak se v poslední době situace vyvijí, tak je to opravdu na vyhnání cekého parlamentu od leva doprava. Vzpomeňme na kauzu výhazovu protokoláře z hradu. Kdy redaktorka Slonková se svým kolegou dali najevo, že to byl něčí zájem. O Min kultury se odmítám bavit, ten tam neměl být nikdy dosazen, nakonec to řekl i prez. Zeman.
   No a tady je další kauza, která točí republikou. Někde jsem slyšel názor, nebo spíše rozhovor. ˇ%Ze ruská mafie je hrozná a mocná. To platilo někdy po revoluci.Mám takový dojem, že je to slabý odvar od toho, co se děje u nás ve vládě.
   Už opravdu není koho volit. Tito lidé , jen aby se udrželi u moci, jsou schopni všeho. Vlastizradu a podvody nejhrobšího zrna. Opravdu zbude jen KSČM a Okamura.Ostatní se jen rvou o koryta.
   Dobře vnímejte:
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/rathovo-tajemstvi-muze-smest-sobotku-utajeny-svedek-odkryl-financovani-cssd-27991

   Vymazat
 3. Po volbach uz ochranku mit nebudou. A svet je maly.
  voda je mokra a Satan Klaus na nas ciha.Kazdy si je strujcem svyho osudu.Po volbach uz ochranku mit nebudou.
  Karty jsou na stole.

  OdpovědětVymazat
 4. v Česku tuším od čias istej Ľudmily je prognostikované, že sa nikdy nič nepodarí - furt si v rámci zlého a horšieho vyberáte najhoršie riešenie

  OdpovědětVymazat
 5. nejhorší je že Česká republika začíná být jen prázdné slovo, země kde se kálí na prezidentskou vlajku, ministr kultury obcuje se sudeťáky, a v bývalém koncentračním téboře Terezíně zní nad hroby umučených říšskoněmecká hymna
  stydím se za to co se děje v této zemi posledích 20 let, je to ostuda

  OdpovědětVymazat
 6. Je naprosto správné, že se Polsko, Rumunsko a pobaltí, případně další zájemci o US pomoc bojí Ruska. Je velice důležité jim tuto pomoc dodat a následně je nechat vydržovat si na svém území tuto okupační armádu. Pokud možno co největší. Samozřejmě nějaké výdaje to budou i pro USA, ale to se rovněž naúčtuje těm bojícím se chráněným. Po čase to bude mít stejný efekt jako v Německu, Japonsku, Koreji a dalších okupovaných koloniích, že totiž budou muset platit stále více na svou "ochranu", stále více posloucht svého pána a bude se jim to zajídat a silně nelíbit jako se nám nelíbila okupační vojska SSSR. Jediný problém těchto bojících se bude ten, že USA se usazují v cizích domovech rádi na hodně dlouhou dobu a většinou se k odchodu už nemají vůbec. Takže gratuluji a ať si je tam navozí, ale sem ať USA vojáčci nelezou.

  OdpovědětVymazat
 7. I já se stydím, za veřejné činitele, s vyjímkou prezidenta republiky, za protektorátní vládu a její "vládní vojsko." Morave

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím, v čem je spařována expanze Ruska? Kde překročilo Rusko své hranice, naopak Rusko - proti carskému bylo připraveno o rozsáhlá území a nevím, že by vznášelo jakékoliv územní požadavky. Rusko nepožadovalo ani navrácení Ukrajinou okupovaného Krymu, o tom rozhodli občané této autonomní republiky v referendu poté, co se vydala Ukrajina cestou nacismu. Rusko nepožaduje ani o navrácení Novoruska, které bylo přifařeno ke vznikající Ukrajině za bolševiků po 1. světové válce. Stojí nějaká vojska Ruska na hranicích USA, je Západní Evropa, Kanada, či Mexiko prošpikované ruskými vojenskými základnami? Není, ale naopak USA okupují svojí armádou celý EU prostor a US army stojí na hranicích Ruska. To je tedy klasika expansionismu. Takže o expanzi Ruska může mluvit jen ten, komu expanduje vodnatý mozek.
  Jaký je vlastně zájem USA o Rusko? U občanů prakticky nulový, ale oligarchové by si rádi přivlastnili ruské nerostné bohatství, nejenom podrobili, ale doslova ukradli a to je celý problém, který NATO žene do světových jatek - tentokrát nejen kvůli orgánům pro transplantaci vyžilým bohatcům na západě vražděním mladých Srbů, jak tomu bylo v Kosovu! A po tom že by toužili a tomu sloužili Češi? I když se objevilo u nás po r. 1989 hojně zvrhlosti, tak toto nebude česká parketa.

  OdpovědětVymazat