Reklama

.

.

středa 22. února 2017

Generál McMaster – výstražný signál Rusku i světu. Názor (z Ruska)

Alexandr Chrolenko
22.2.2017  Sputnik

Americký prezident Donald Trump v pondělí informoval o tom, že byl jmenován do funkce poradce pro národní bezpečnost Herbert Raymond McMaster, a řekl, že je to talentovaný, zkušený a vážený člověk.


Americký armádní generálporučík v činné službě Herbert Raymond McMaster se narodil 24.července 1962 ve Filadelfii, stát Pensylvánie. V roce 1980 ukončil vojenskou akademii Valley Forge, v roce 1984 akademii ve West Pointu, vysokou školu pozemních vojsk USA.

Získal vědecký titul doktora vojenské historie na Univerzitě Severní Karolíny. Je autorem kritické knihy o válce USA ve Vietnamu: "Dereliction of Duty: Johnson, McNamara, the Joint Chiefs of Staff, and the Lies That Led to Vietnam".

V různých letech sloužil na vojenských základnách v Německu a USA. Během války v Perském zálivu sloužil v bojové skupině Eagle. V letech 2003-2004 sloužil v Ústředním velení USA, v letech 2007-2008 byl speciálním pomocníkem velitele mezinárodních koaličních sil v Iráku.

Od roku 2014 současně vykonával povinnosti zástupce velitele pozemních vojsk a vedoucího centra pro integraci sil a prostředků pozemních vojsk USA.

V Pentagonu ho považují za jednoho z hlavních myslitelů-stratégů pozemních vojsk. Co můžeme očekávat od podobného jmenování?


Nové koncepce


Do jaké míry bude Americe užitečný generál McMaster ve funkci prezidentova poradce pro národní bezpečnost, je zatím těžké posoudit. Ale pověst tohoto vojenského náčelníka už je „vytesána do žuly".

Americký časopis Politico uvádí: „Generálporučík Herbert Raymond McMaster má hladce vyholenou hlavu a bojového ducha, což pouze upevňuje jeho pověst předního vojenského intelektuála americké armády, často citujícího slavného pruského generála a vojenského teoretika Carla von Clausewitze. <…> Po ohromném úspěchu údajně tajného vpádu Ruska na Ukrajinu se McMaster bez zbytečného hluku postavil do čela speciální skupiny, která se snažila pochopit, jak se americká armáda může přizpůsobit této nové ruské hrozbě. Částečně se to stalo tichým přiznáním neúspěchů americké armády a státu celkově".

McMaster je ochoten napravovat americké chyby, plány snižování pozemních vojsk z 490 000 na 450 000 vojáků a už asi 10 let pracuje na nových koncepcích vedení války a komplexní strategii protipartyzánské války v Iráku a v Afghánistánu, nehledě na konzervativní odpor v Pentagonu.

Herbert McMaster jako první upozornil: „Zatímco naše pozemní vojska bojovala v Afghánistánu a Iráku, Rusko prozkoumalo americké možnosti a nedostatky a zahájilo ambiciózní a v podstatě úspěšný program modernizace".

A nejen zkritizoval kolegy, ale popsal průzkum ukrajinské scény vojenských akcí „Ruská válka nové generace" (Russia New Generation Warfare).

Generál prosazuje taktiku „protknuté palebné síly" (cross domain fires), s jejíž pomocí pozemní vojska budou mít možnost zasahovat širší spektrum cílů. V senátním výboru pro věci Ozbrojených sil McMaster řekl:
„Rusko má k dispozici nejrozmanitější řízené i neřízené rakety a také dělostřelecké systémy, které dosahem a efektivitou překonávají dělostřelecké systémy pozemních vojsk USA a střelivo k nim".

Výmluvné porovnání, vždyť Rusko a USA se nikdy nesetkaly na válečném poli jako protivníci. McMastera také znepokojuje termobarická munice, systém aktivní ochrany tanku T-90, přenosné protiletadlové raketové komplexy, integrované s mobilními radary, efektivní spojení bezpilotních létajících strojů, útočných kybernetických prostředků a nejnovějších systémů radioelektronického boje ruské výroby (které generál nebo jeho pomocníci bezprostředně zkoumali na Ukrajině).

Dnes se v Pentagonu domnívají, že úsilí Ruska, týkající se modernizace jeho jaderných sil, a události na východě Ukrajiny a v Sýrii způsobí vážné změny v pozemních vojskách USA. A nový poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost dokáže přidat značný impuls militarizaci země.


Hybridní válka


Velitel brigády McMaster se roce 2005 v Iráku účastnil vývoje strategie „Čisti, opevňuj se, zvětšuj úsilí". Podle této strategie americká vojska za podpory letectva obsazují obydlenou oblast, opevňují se tam a vytvářejí bezpečnostní síly z místních obyvatel, přičemž tam zůstávají do té doby, než tyto místní síly nebudou připraveny zajišťovat bezpečnost na periodu formovaní místních vládních orgánů.

McMaster zmínil, že protipartyzánská válka počítá i s bojovými činnostmi, i s mnohaletými kampaněmi na vybojování „mozků a srdcí". Pentagon ovšem neplánoval zdržet se na Blízkém východě po desítky let.

Ukrajinské reálie navracejí McMastera k vojenským koncepcím a protipartyzánským strategiím na úplně jiné úrovni — činění zahraničně-politických rozhodnutí. Cílem je přímé i zástupné vojenské „zadržování" Ruska bez zatahování USA do třetí světové války.

Na jaře roku 2016 v Centru strategických a mezinárodních výzkumů generál Herbert McMaster vystoupil s projevem, ze kterého vyplývalo, že Rusko je nepřítelem USA a američtí vojáci tajně působí v konfliktu v Donbasu.

Pokud extrapolujeme mnoholetou vojenskou zkušenost poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Herberta McMastera jeho pohledy na zahraniční politiku, tak je možné s velkou přesností prorokovat na nejbližší roky nové ozbrojené konflikty v různých částech planety. Předpokládám, že ministr obrany USA James Mattis podpoří hybridní koncepce a vojenská rozhodnutí svého myšlenkového souputníka.Názor autora nemusí shodovat s názorem redakce (Sputniku).

73 komentářů :

 1. Soudruzi, kurva co teď? Kde najednou jste vy všichni Trumpovi jeho fanatičtí uctívači kteří jste začali hystericky vřískat na každého kdo vyjádřil jen malou pochybnost?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádný "soudruh" by nemohl být tak hloupý, aby se obdivoval zlodějskému miliardáři i kdyby zastupoval trampy ! Nadšení z Trumpa byli moloměšťáčtí příznivci chameleóna Zemana !

   Vymazat
  2. To nebohé stvoření (21:03) je schopno z Trumpety udělat komouše. To je ale ... (následuje několik hrubých výrazů, které podceňují autora poznámky v 21:03).

   Vymazat
  3. Víš ty co ? Jdi do 3,14 či !!!

   Vymazat
  4. 21:03 z ceho? Z tohodle nic nerikajiciho clanecku?

   Vymazat
  5. Byt tam Clintonova, valcilo by se, urcite k Tve spokojenosti

   Vymazat
 2. Jedna vlastovka leto nedela,proc tady opet blouznite !?

  OdpovědětVymazat
 3. Stálý zástupce Ruské federace při OSN Vitalij Ivanovič Čurkin zemřel náhle 20.února 2017 v New Yorku. Při stavu a situaci války Ruska proti Ukrajině,kdy "Donbas" sděluje,že pokud selžou politická jednání,zmocní se celého ukrajinského Donbasu silou a při faktu podpory Ruska tomuto separatistickému uskupení jakož i při skutečnosti výhrůžek Ruska,že dobyje za několik dnů Kyjev a i celou Ukrajinu,pokud bude chtít,myslím,že nějaká spojitost tedy do budoucna,.. třeba tedy pro příští rok 2018, s rokem 1918 a to s tímtéž 20.únorem, asi je. 20.2.1918 totiž oddíly Rudé armády dobyly Kyjev. Německá a rakousko-uherská vojska však podpořila Ukrajinskou lidovou republiku a vytlačila vojáky Rudé armády 1.3.1918 z Kyjeva a obnovila ukrajinskou moc a pak i z Ukrajiny. Jen uvažuji,proč asi nečekaně zemřel ten nejvýše mezinárodně postavený Čurkin zrovna v ten den 20. února.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Tatare, nauč se pravopis. Pokud dobYje , tak jen s měkkým a pokud bys chtěl vyjádřit , že se něčeho zmocní, tak dobude.Já vím, je to těžké, ale jako absolvent nového multi kultivzdělávání si s tím nelam hlavu.Budeš Kanonenfutter v nově utvářené jednotce pod velením Agnes.

   Vymazat
  2. Měl jsem s tím slovem problém,protože textový editor mi to ukazoval červeně,.. proto to nemohla být nevědomá "chyba". Záměrně jsem se rozhodl opravit dementní gramatickou databázi výrazem,který je běžně používaný a především vyhovuje obsahu i významu,který vyjadřuji. Původně jsem chtěl napsat dobyde ale pak to dobyje se mi zdálo lepší pro srozumitelnost.

   Vymazat
  3. Jak říká kolega - jediný správný výraz je dobude.

   Vymazat
  4. 21:36 jdi s tim garamatickym nacismem do pryč, zkus neco k tématu

   Vymazat
 4. Co se stane nikdo neví.Ukáže čas,co bude.Pokud
  se rozhodnou dobýt zbytek Donbasu silou,může se
  jim to podařit.Ovšem v části,kde bude jen armáda
  ukrajinská.Protože ti příliš žhaví do boje nejsou.
  Když Azov a spol. narukují na Kyjev,příjdou o
  celý Donbas.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Mně to taki ukazuje červene a rudě editor a proto píšem tak jak hubou kecám a kašlu na pravopiys.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ok, nejsme stroje

   Vymazat
  2. Jenze ty hujere delas dve chyby v kazdem slove, to se nestydis?

   Vymazat
  3. Dalsi zurivej" MAD DOG "do poctu a psychopatickej ZOMBIE ....Z kteryho krchova, z ktery rakve tohle na nas vytahli ?
   Neni dost cesneku a je drahej a dubovy kuly taky ....Na vsechny ty Upiry...Kde je jich konec ?
   Nemohli by jednou aspon jen PRO ZMENU jmenovat nekoho NORMALNIHO ?

   Vymazat
  4. Takze v USA Trumpove jsou velice CHYTRY s tim ,ze Evropske narody budou platit NATO VYDAJE.
   A my jsme ty hloupy a nevime nic, ani nic NEVIDIME.
   O co jde ? Co mame videt ? PREDEVSIM TOHLE.
   Placenim na NATO KTERE JE VE SKUTECNOSTI JENOM SLUZKA USAKU , PLACENI PAK ZNAMENA, HRADIT VESKERE VYDAJE US PENTAGONU, VELKE MNOZSTVI VOJENSKYCH ZAKLADEN, VALKY trvajici a ty co Usaci zacnou ,platit stedre teroristy na celem svete a podporovat je v cele Evrope i s jejich utoky....Bombardovani mest a vesnic a civilniho obyvAtelstva , kdekoliv na svete A VUBEC COKOLIV SI PENTAGON BUDE PRAT !!!
   EVROPO zacni setrit. To nebude levny !!!

   Vymazat
  5. A napravovat taky treba USA chyby !!
   Platit nebo se ztratit..

   Vymazat
 6. A teď k veci,podle mně tenhle konflikt v Donbase zamrzne tak isto ako v Podnestří a nikoho to nebude zaímat,ať si Ukrajina uvízne v svoji bíde sama kde se dostala.Kdiby bili Ukrajinci moudři,mohli se stát obylnicí Europske Unie a "Nemeckího chalifátu".

  OdpovědětVymazat
 7. Trump vyslal do jihocinskeho more letadlovou lod Carl Vinson provokovat Cinu, pekne se nam chlapec odkopava.
  Pouze dalsi z rady valecnych presidentu, nic jineho se od neho cekat nedalo, musi slouzit Israeli jako ti pred nim jinak dostane prez drsku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Provokovat zloděje aby věc vrátil? To je fakt drzost.

   Vymazat
  2. Situace v USa se podoba lodi , kde Trump beha v podpalubi a snazi se ucpavat diry , z nichz nektere udelal sam...Sotva jednu spravi objevi se dalsi. Take spravovanim der , nektere udela vetsi a nasleduje potopa v lodi. Mimo nej i dalsi behaji a delaji diry do lodi , ktere nikdo z vybranych Opravaru nestaci ani neumi ucpat...
   Navic Trump vyhrozuje stale ,ze se bude snazit potopit i jine lodi ,zvnejsku nebo pomoci teroristu zevnitr.Coz se zda byt nepravdepodobne v tom vsem zmatku, chaosu a neprehlednych situacich , ktere hrozi mnoha konflikty NAJEDNOU./Na co byla napr. navsteva brit. a Japonsky min.predsedu ?
   Morbidni zurivost, spilani a nenavist pokracuje smerem na vsechny strany.
   I nema koncu..Take zbavuje USA rozumu jiz po mnoho let. Marx nasel rozpory v kapitalismu , ale zapomnel na ROZPORY V SOCIALISMU.
   A tak za divokou ,za silenou a nekontrolovanou nenavisti se take JIM vloudil a vplizil ten totalni socialismus do USA , nepovsimnut a nepozorovana zadnimi dvermi v podobe politicke KOREKTNOSTI. Az do Bilyho BARAKU. A take tam vsude zakorenil.My starsi , kteri jsme zili v totalnim socialismu /Rude Pravo, Pravda atd./,, vime ,ze komunisti se meli dobre a ti co jim slouzili, smirovali a udavali take. Jinak trable , policie , soudy a persekuce za kazdy "spatny "krok' jinym smerem.
   Bratre Zizko , jedna koule zulova , hrube tesana na leve kridlo hradu Rozmberka nedoletela. Nevadi bratri , popojedem..

   Vymazat
  3. Rusko najednou a necekane po obrovskych krizich a katastrofach a vnitrnich valkach a financnich nestesti a krachu vstalo s Putinem doslova z popela.
   Ale zustalo miliony zbrani namirenych na Rusko z celeho sveta a stovek zakladen a vyroba silena dalsich zbrani a bomb.atd..
   A tak kdyz Putin pod obrovskym tlakem se ubranit tomu vsemu ,se rozkroci trochu aby udrzel rovnovahu a narod , ktery ma na starosti, ozve se hlasity jekot vsech fasistu ,ze bude Rusko napadeno /a nebo aspon sankce/. A kdyz zvedne vetvicku v zoufale snaze obrany ,zase vyhruzny a ohlusujici jekot pokracuje a sili...
   /Dnes to za poslednich nekolik let to neni jen vetvicka snad/.
   Je udesne neuveritelne jak fanaticti ANTIRASISTI, neohrozeni bojovnici vsech lidskych prav atd. ZALOSTNE PREDSTIRAJI, ale pritom bezohledne populaci sveta VYDIRAJI a nalezaji dalsi cesty aby se paraziti nasakli,vydiraji a vysavaji pomoci sve moci nad svetem.
   Zbroji silene v TRILIONECH z nich , JEN MALA CAST BY POSTACILA ZAJISTIT VSEM LIDEM , RODINAM A DETEM SLUSNE A NORMALNI ZIVOBYTI .
   Plati za zbrojeni do posledniho/VYPUJCENEHO/ dolaru od Ciny bohuzel,a priotm chystaji na ty same lidi a populaci celeho sveta CERNY DEST HIROSIMY A NAGASAKI , uz dlouho a pres 70 let !!!
   A prej jim mame VERIT $^&*&%$#@!!!

   Vymazat
  4. 0:29 podepis se 0:29 je divny
   Jo mas pravdu ze se lod potapi, a ze Trump musi moc ohanet a ze vlastizradce obama na nej nastrazil, na nej a na lid Ameriky nastrazil spoustu pasti. Amerika je v obanske valce ci jinak, obcanska valka nikdy neskoncila a furt trva. Ty pises o vecech ktere kazdy informovany jedinec zna
   Amerika je v obcanske valce. Ale Cesko taky. Na zapad od Ceska uz neni evropa funkci, zapad nezvlada migracni problem a tim konci, Trump Netrump
   A kolonie a protektorat Cechy a Morava ktery uz poslal sve voruzenie sily pod veleni nemeckeho protektora budou obetovany prvni
   V Americe je zle, v cesku bude hure
   Cesi se vzdali suverenity
   To je horsi nez nevolnictvi. No chybi mi tu Honolulu, on je pozitivnejsi.

   Vymazat
  5. 0:29, 0:44 Marx nezapomněl na rozpory socialismu, ani nemohl, vždyť jeho vědecké analýzy jsou založeny na aplikaci dialektických zákonů vývoje hmoty. Stačí si znovu pročíst manuskripta z r. 1844. Kromě toho nemohl hodnotit socialismus, který v praxi neexistoval, ale předvídal rozpory plynoucí z přežívání staré dělby práce, jakož i z přetrvávání zbožní výroby, která musí rozložit jakoukoli jinou společnost kromě kapitalismu. Je toho mnohem více k diskuzi, ale to se sem nevtěsná. Co se týče Ruska, máš naprostou pravdu. T

   Vymazat
  6. Umysl byl nejak zobrazit situaci moznou na konkretnich ukazkach , obcanska valka jeste neni na kritickem urovni , snad zacina , ale stale je jine reseni mozne a cesta zpet i kdyz jen v teorii,...
   Diky za slova...
   Veci speji do kritickeho stavu u nas kde je Vlada versus obcane se octli ve stale se zvysujicim napeti ...
   a ve stale kontrastnich nepreklenutelnych rozporech..Asi.
   Ze Marx nezapomnel je jasny , jen kdyz neco kritizujeme a vytvarime , meli bychom take upozornit na mozne , pripadne nedostatky a chyby ve vyvoji a jejich napravu /O coz se neuspesne pokouseli lenin a Stalin/...
   .Napsal jsem o tom s upozornenim na Marxuv pathologicky, nenavistny a zhoubny rasismus ve 100% proti Slovanum !!!, ktery jiz ovlivnil , cele ty jeho teorie ukazoval spatnym smerem a kdyz tim byl Marx zaslepen/ a posedly/ jako kote...
   Jako z velke casti analyza systemu ale jako navod k pouziti Kapital ani dalsi dila neslouzi...
   Jisty vehlasny dnes ekonom, Keynes v roce 1922 vydal ostrou kritiku Versajlske smlouvy , ktera udajne dle jeho nazoru "ublizovala" germayum /Totalni Opak byl pravdou /.
   Proc?
   Keynes se ZAMILOVAL v Parizi do nekoho /Melchior/, z nemecke delegace...!!!/
   Take zde muzeme videt ,jak se Marx doslova zamiloval /a nebyl sam/ do germanu jako naroda !!! A vidime ,zde ty lasky a jejich nasledky vedouci do zhouby ...

   Vymazat
 8. Co Cina Americe ukradla? Povidejte, prehanejte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je tam pri nejmensim spor o more, to nevis?

   Vymazat
 9. Kdež jest Honolulu? Mně se jeví, že ten Trump se čím dále tím více odkopává v duchu USSA imperialistických banksterských tradic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cekal jste neco jineho? Musi slouzit Izraeli jako ti pred nim, jinak to nejde.

   Vymazat
  2. Ale dnes neni jistota v nicem. Ani ve znicujici sluzbe ve prospech Izraeli... Bylo jiz mnoho pratel...

   Vymazat
 10. Jo to vim ale co je Americe do toho? To je vec zemi okolo South Cina Sea. Trochu daleko od Ameriky aby se do toho srala. At si dela poradek doma a nezacina zase dalsi konflikt

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to mezinárodní území,má do toho stejně jako Ty,pokud náhodou zrovna nejseš Číňan.

   Vymazat
  2. Ted je to uzemi Ciny a ti to nepusti, investovali do toho miliardy a nenechaji se zastrasit. Jedina cesta je valka s Cinou a toho se SSA neodvazi, budou jen chrastit zbranema. Cina si dela z Ameriky sradndu po vsech valecnych uspesich ktere Amerika predvedla treba ve Vietnamu odkud utekli jak spraskani psi. Nedokazali ani porazit bandu talibanu v Afghanistanu kde valci do ted.

   Vymazat
  3. Jo, měkkost se ve válce nevyplácí. To například Rusko,to zmasakrovalo všechny,tedy děti,děti a ženy, i ženy a také muže a všechnu zvěř,kterou měli v čečenském hlavním městě Grozném tak,že ho i s nimi srovnalo se zemí. To byla válka,která byla úspěšná,protože nikdo nepřežil a ti,kteří jinde,ti nenávidí. Ale výhra to byla,pouze je zapotřebí správně určit,zda je to správné.

   Vymazat
  4. 0:27 pracky pryc od Ruska
   Kdo koliv kritizuje Rusko je hitlerohavlohermanomerkloobamovec

   Vymazat
  5. Štětina s Petrou Procházkovou pod označením 0:27 opět vaří tu dávno zkyslou polévku protiruské propagandě. Rusové ukázali extremistům, že použijí jakoukoli sílu proti islámskému fašismu. Kdyby tehdy Čečenci postupovali podle demokratických pravidel a ne podle pravidel hrdlořezů, tak mohli mít dávno samostatnost. Takže Procházková a Štětino, běžte se dál líbat a pelešit s ukronáckama a Čečně dejte pokoj. Dnes je to vzkvétající země, obnovená a bojující proti islámskému fašismu. A to je snad dobře, ne?! Leo

   Vymazat
  6. 0:27 My Lai Vietnam hrdinni americti vojaci zavrazdili 504 lidi vetsinou zen a deti.
   Fallujah opet hrdinni americti vojaci zavrazdili pres 600 lidi vetsinou deti a zen na ktere umyslne hazeli bomby s bilym fosforem.
   Na to jste asi omylem pozapomel, ze?

   Vymazat
  7. 20:16
   General Mattis je plne zodpovedny za Fallujah masakr coz ho cini valecnym zlocincem, a takove lidi si Trump vybira do sve administrativy.
   Mattis se nechal slyset jak se mu libilo v Avghanistanu jelikoz je fajn zabava strilet lidi je to pry nadhernej pocit.

   Vymazat
  8. 10:15 Já snad sdělil,že bylo špatně nerespektovat právo národa na sebeurčení a na sebeobranu v případě Čečenska ze strany Ruska? Fakt jsem to sdělil? Sdělil jsem snad také,že s fanatickými islamisty je nutné jednat mírně, sdělil jsem to? tak se uklidni,Leo, suverénní Čečensko by tehdy bylo objektivně mezinárodně neúnosné a Rusko tehdy objektivně nemělo jinou volbu.

   Vymazat
 11. PROC TOMU NEROZUMITE ? ?
  Kdyz president Trump si vyvoli nejakeho generala, tak ten musi projit i schvalenim kongresu.

  Proto se casto stava, ze Trupovi lide pred kongresem reknou neco, co je proti filozofii presidenta Trumpa.
  Po schvaleni zmeni nazor a prijmou rozkaz presidenta.

  Mitch Mc Conell a Paul Ryjan jsou ted velkymi sabotery Trumpova usili.
  Zadne strachy panove, jejich dny jsou spocitany a vsem dalsim v teto skupine take. (Je jich 15.)
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste bych upresnil ze Trumpuv slavny vyrok je you are fired
   Takze frnk, to ze se nekdo dostane do Trumpova tymu neznamena ze tam muze zlobit, Trump se zlobivcem muze vyrazit futro
   A jasne ze ti svinaci mica a rajen a hovado mccain a graham a jini od republikanu jsou velmi ostudni vlastizradci takovi Benedict Arnoldove
   Velka hanba, do hnoje s nima
   Kde je madona velkohuba, jedna poznamecka a uz zalezla do studeneho mocalu k hillarce
   Bylo by treba aby tam evropaci poslali i merklovou kdyz ted ten ohavny Junkers hnusny dojunkroval
   Ale evropani nemaj koule aby si zvolili svuj Trump
   Aby vynesli Trumpove eso

   Vymazat
 12. Zmeni-li se neco v nahledu presidenta Trumpa na Evropu, tak o tom napisi.
  Zde se nedeje nic jineho, nez zhorsena situace v Obama Care (zdravotnictvi) a vetsi vzajemne hadky, jak to napravit.
  Nejaka zahranicni politika Ameriky v tuto dobu ani neexistouje, protoze byla VYPUSTENA BASINA ve State Departmentu. Rex Tillerson (Secretary of state ) VYHODIL stovky uredniky. Samozrejme, ze nekteri jeci jako Viktorky nad splavem a my Trumpovi lide jecime smichem a poskakujem radosti.

  Prvni se musi vyresit nase nedostatky ! Nas bordel a pak se budeme zajimat o Evropu. O nejaky Krym se nebudeme zajimat nikdy. My sereme na Krym - vzdyt je to nekde v rusku a tam je zima jako v Kanade.

  At si to president Putin a Prosenko vyridi sami.

  Novy general - porucik H.R. McMaster, t.j. asi nejaka sarze pod Fild Marsalem, je fanatikem na DEJINY a ja mam dejiny rad, tak je mi sympaticky.
  (Moje vojenska sarze byla PUCFLEK, ale po rvacce se sergantem jsem byl prerazen k NAVNADAM. Oh, to byla krasna doba !)

  Jinak se jevi jako chlap s pateri a ne jako nejaky prizdisrac - cesky politik. On totiz kritizoval ve sve knize - z kdysi jeho male pozice vedeni americke armady a politiku ve vietnamske valce.
  Ja byl v te dobe v Africe, tak mi to uslo.
  On take ucil na vojenske skole (West Point) budouci dustojniky, strategii a dejiny.
  Na kterou dobu se soustreduje ve studovani dejin nevim.
  Pravdepodobne to bude Prusko , ne Rusko.
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pocitam s tebou Honolulu ze hlidas praesidenta, a ze kdyby zradil tak to hned vybubnujes do sveta.

   Vymazat
  2. Obamacare no kdyz ji nedokazi zrusit tak se to bude zhorsovat a zhorsovat a zhorsovat, budou rejt hubou v blate

   Tyrannisaurus Rex tam udelal vychrici, ano a bude chvili trvat nez State Department udela paru na dalsi pohyb, no tak co nez se dostane pod pohyb tak holt bude Amerika kaslat na svet, a na Evropu at se vykasle uplne, co furt Evropanum davat dolary
   Ted je treba aby Trump stejne vycistil FBI a CIA, za falesne lzi o Ruskem vlivu na Americke volby a taky proto ze bezpecnostni agentury ani v jejich lhani nedokazali zabezpecit Trumpuv telefonat s Australii proti odposlechu. To je velky maler a je treba aby to Trump vycistit

   No a vime ze Trump ma pravdu ze nejvetsi nepritel Ameriky je nemecko

   Vymazat
 13. Na oslavu generala a jeho citace Carla von Clausewitze
  hraje pucflek honolulu oslavnou fanfaru !
  PREUSENS GLORIA PUSSIAN GLORY HD na youtube.

  Cesi, proc vas vzrusuje kdejaka informace v mediich ?
  Cesi , proc jste jako hystericke baby a hned delate predcasne zavery ohledne kde ceho a celkovy obraz situace vam unika.
  "Jaaaa dyt je to tu PSSSAAAANO pomoc, pomoc..." !

  Americka armada musi byt zesilena a zmodernizovana, protoze Obama vyrazil 300 generalu. Chybi nam regimenty, lode a konzervy s Makrelama.
  Obama nadrzoval Muslimum a ted to za nas na Middle East musi vybojovat president Putin.

  A obejde-li kongres presidenta a bude se masirovat proti Rusku, tak rikal Soros, ze s vami pocita do prvni linie.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takze si si Honolulu odpovedel na vlastni otazku, proc jsou cesi hystericke jecici baby, no protoze vedi ze je havel obetoval a udelal z nich navnadu a obet nemeckeho hitleromerklismu
   Cesi to vedi ale boji se o tom jenom myslet

   Vymazat
 14. CEREMONIALNI PERO, kterym president Trump podepise executivni rozkaz, je po podpisu atrakce pro sberatele a cena pera stoupne na $ 150 - $ 880..
  Presiden podepsal tolik rozkazu pro zmeny , ze oni tam nemaji uz zadna pera, tak president sel do musea nez prijdou nove do White Housu.

  Posledni tyden se cernosi zacali pridavat k Trumpovi coz me dolekalo. Je to vsak kvuli Muslimum, kteri jim rekli, ze v budoucnosti prestanou existovat. Ale oni to rikaji i Zidum uz 50 let.

  Ted jsem vam rekl vsechny nejposledneji veci, ktere se resi v Americe, krome zmen v danovych zakonech, ale to by vas nezajimalo.

  Cena kremace na Floride ted stoji $ 800, drive to bylo
  $ 500 . Samozrejme, ze jim to po kremaci odmitnu zaplatit.
  Nic jineho se nedeje.
  nick HONOLULU - A NENADAVEJTE MI , KDYZ TO NENI Z ME HLAVY !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tebe magore zakopu do spolecneho hrobu s bezdomovci. Ucet vezme vlastovka a horni . Zalez a neotravuj s tvym kyhanim

   Vymazat
  2. 3:46 je divny ale typicky ze tebe redakce nemaze a to ani kdyz neukazujes ani minimalni uctu k stari atd a nemas co rict
   Nestydis se za sebe? Myslim ze stydis

   Vymazat
 15. Witchdoctor honolulu predepisuje UKLIDNOVAC, vsem hysterickym chlapum do Ceska a take se pokusi o vysvetleni - objasneni budoucnosti !

  Nana Mouskouri COUNTRY SONGS (na YouTube je uklidnovac.)

  Tyto krasne uklidnujici melodie s velmi krasnymi slovy vystihuji spirit Ameriky, ktery je jako tezke vino. Kdyz vam vztoupi do krve, tak se ho nejde zbavit.

  Amerika je jako krasna a pysna zena, ktera je indeferentni k vasim uspechum i prohram a vzpominka na ni pujde s vami az do poslednich vasich dnu na teto planete..

  Pisi to, protoze kdyz se podari presidentu Trumpovi prosadit jeho cile, tak se zvedne ekonomicka situace i v Cesku tak, ze se i vy budete toulat po statech, ktere vas zaujaly... A potom poznate i vy kouzla teto zeme - (krasne zeny...)

  V pripade, ze se president Trump neubrani spojenym silam zradcu GOP, mediim, Sorosovym lidem a zalezlym Neoconum
  ve tme pleticharicich,
  tak potom prijde ke konfrontaci s Ruskem a k zaplaveni Evropy VELMI NEPRATELSKYMI barbary z Middle East a Afriky.

  Zatim je vse v nejlepsim poradku, ale protoze posloucham alternativni media ze vsech koutu Ameriky a jejich varovani, tak vim, ze nebezpeci pro Trumpa existuje.

  Zduraznuji, ze ZATIM VYHRAVA ! ! Resi se dane a zdravotnictvi.
  Co se bude resit pristi tyden nevim.
  President Trump se neciti dobre ve Washingtone a kazdou volnou chvili je zde na Floride. On je Geminy (Blizenci) a ti maji nejlepsi intuici z celeho zodiaku.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump to ma po Obamove zamoreni tezke
   Ale Amerika ho ma, zatimco cesko ma jen reptalky a antitrumpivske vlatizradne media, ktera napriklad na rozdil od Trumpa lzou o udajne uzasne integraci bezencu ve Svedsku

   Vymazat
 16. 3:46...Uz se tesim az se pokusis dodrzet slib ! Ty cerviku - budes zaslapnut, aniz to nekdo zaznamenal.
  nick HONOLULU

  Ahoj HORNI DOLNI 4:48 !
  Mas hluboke znalosti o Americe (Benedict Arnold).
  To se uci studenti na americkych skolach.
  Proto vis co se deje.
  Kdybych se nekdy docasne odmlcel, tak pokracuj v boji pod korouhvi presidenta Trumpa. Budu muset jet na sever.
  Kdyz tu nebudu, tak to zde budou dominovat bratranci barbaru. Vseliaci kozomrdi, UFOuni, a zouzel !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem tvuj Wingman, Honolulu, mam tvuj 6.
   Nicmenez, kapitane, spoleham na tve presne mirici rakety tveho aeroplanu
   Spoustu informaci co pises neznam, unikaji mi, tak jsem za ne vdecnej
   Ono prehrabovani v informacich je jako kydani hnoje
   Pozdravuj sever a nezmrzni tam
   A zahraj Trumpovi Dixie

   Vymazat
 17. Nekdy zde slzim smichem ! Dostavam prosebne i vyhruzne zadosti : " Nechod sem ! Nemluv nam do toho ! Odejdi ! Nepis sem ! Zde nemas co delat !" atd. atd.
  HURVINCI, ja sem chodim pro radost - vam NAKADIT do piskoviste, kde placate vase nedokonale babovecky.
  Nick HONOLULU - SUPPORTER of president Trump.
  Koncim pro dnesek k vasi docasne uleve - good night ! (U nas je 11:30 p.m.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez tebe by tu zapecnici leda opakovali ceske statni zpravy

   Vymazat
  2. Right on Honolulu! Good night.
   Redneck.

   Vymazat
  3. Nadeje ze to jsou vyhruzne zminky neni zadna, JSOU TO VYRAZY VELKE ZNECHUCENOSTI...
   Vzdycky se rikavalo PRIJDTE ZAS , CO BY JSTE TADY DELAL...Nekdo se i dovtipi.
   KDYZ TOTIZ NEKDO BLOKUJE OSTANI A NEMA CO RICT A MELE stale dokola jako maniak , tak to ale prijde lito...Snad se dat vysetrit , Obamacare prijde vhod...Postizenym..

   Vymazat
 18. No to je zas diskuze, Honolulu laškuje se svými vlezdoprdelníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezavid tady, a pokud mas co dodat tak dodej, ale zatim jsem tu od tebe nic nevidel.
   A je to o Trumpovi, vis o nem neco? Treba jen jedno procento toho co vi a rika nam Honolulu? Nevis a tak zavidis

   Vymazat
 19. Po Obamovy mimo jine zustala hnijici a krvaceji Obamacare
  S tim bude jeste ostudy

  OdpovědětVymazat
 20. Tak na Stetinace je podan zatykac, doufam ze toho smrada valkychtiveho Cesko vyda k soudu

  OdpovědětVymazat
 21. Skvely Trump! Tak uzasny Trump zrusil Obamovo narizeni o zachodech, ze si transexualni uchylove muzou chodit na zachod podle toho jestli se zrivna citi muzem ci zenou a tim mohli prznit. Tak hovno, na zachod podle toho jak vypadaj a ne jak chtej. A klidne at se uchylaci treba poserou a pochcijou

  OdpovědětVymazat
 22. No, autor toho mnoho neví. McMaster je typickým produktem WestPoitntu a svůj stín prokazatelně dosud nebyl schopen překročit tím spíše, čím více staví na údajné ruské agresi. Je otázkou, nakolik je pevně spjat i s rozvědkou a civilně silovými tajnými službami, protože nijak se neprojevuje v tomto směru a pouze přijímá vše, co odtut přichází. Takže poněkud zelenější mozek, než jsme si mysleli. Na druhou stranu je patrně dostatečně kompetentním vojenským stratégem směrem dovnitř do ozbrojených sil USA. Klíčovým bude celkový defence rozpočet, protože dosavadní vývoj je zcela neudržitelný a fiskálně destruktivní. Nepodceňovat, ale ani nepořeceňovat, prosím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podlouchejte Honolulu, jasne vam rek ze abyste nehystercili nad kazdym trolem ktereho si Trump zaradi do tymu, trolove jsou uzitecni v boji pro jinym trolum

   Vymazat
 23. Z tisíce omylů nelze sestavit správný závěr. Nepovede se to ani panu Trumpovi ani panu McMasterovi.
  Jediný kdo si to uvědomil je V.V.Putin.

  OdpovědětVymazat
 24. Mozna mas pravdu Jiriku, mozna ne
  Svet se meni
  Je nutna izolace
  A nechat sebevrazednou hloupou Evropu plavat
  Zavrit hranice, postavit plot, a nechat hlouope Evropany lovit sve budouci vrahy z mori

  OdpovědětVymazat