Reklama

úterý 28. února 2017

"Hrobnice prezidentů" Marie Yovanovitchová přijela na Ukrajinu, aby svrhla Porošenka

Oxana Volgina
28. 2. 2017      zdroj
Americká velvyslankyně na Ukrajině, Marie Yovanovitchová, která má pověst "hrobnice prezidentů", přijela k Petru Porošenkovi. V programu "Politický detektiv" to řekl předseda Výboru budování státu Novorossija Vladimír Rogov. "Marie Yovanovitchová je tvrdá politička a je slavná jako krvavá Mary nebo hrobnice prezidentů", řekl Rogov. Po jejím příjezdu se v kuloárech Nejvyšší rady začalo šeptat o jejím zvláštním poslání. Experti nepochybují o tom, že příchod Yovanovitchové by mohl znamenat velmi rychlou výměnu politického režimu v zemi.

"Je to odiózní postava. Je zaměřena na výměnu režimu na Ukrajině, na uspořádání nových voleb, včetně voleb do Nejvyšší rady. Aby byla zformována nová koalice", zdůraznil ředitel Ústavu pro soudobou ekonomiku Nikita Isajev.

Marie Yovanovitchová již na Ukrajině působila jako diplomatický zástupce USA a zastávala post zástupkyně velvyslance za prezidentování Leonida Kučmy.

Právě tehdy měla za úkol rozšíření skandálu s filmy Melničenka, na jejichž základě byl Kučma obviněn z objednání vraždy novináře Gangadze. Tento precedens způsobil prezidentovi Ukrajiny velký šrám na dobré pověsti.

Paní Yovanovitchová poskytla také rozhovor a obvinila Kučmu z prodeje radiolokačních stanic Kolčuga režimu Saddáma Husajna v době, kdy platily sankce proti Iráku.

Připomeňme si, že prezidentování Leonida Kučmy nakonec skončilo politickou krizí, která vyústila do oranžové revoluce a vedla k další změně moci.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Hlavně, děvče, aby se ti to podařilo. Nedej se svést ohavnou čokoládou fašisty Prasečenka Banderovce a vytři s ním zahnojený ukrajinský parlament !

  OdpovědětSmazat
 2. Ještě je brzy. Q.

  OdpovědětSmazat
 3. Vybaví se mi jedna pohádka: Duchu, jsi dobrý, či zlý? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 4. Prostě dostanu zadání a splním. Nevím co je na tom tak sympatického. Včera jsem smetla nevinného, dnes
  smetu masového vraha a zítra .. no to se uvidí jaké bude zadání a za kolik.

  OdpovědětSmazat
 5. Nevíte náhodou, jestli se na té fotce směje, nebo jestli na někoho cení zuby.

  OdpovědětSmazat
 6. 22:01,za B je správně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za B,toť emerický,falešný a nucený zubejda úsměv ☺.

   Smazat
  2. Nekdo je velvyslanec z prdele , jiny jsou velvyslankyne od korektni pici...Vyber nepreberny !!

   Smazat
 7. Já tedy nevím, možná nemám dostatečné informace, ale předseda budování státu Novorossie Vladimir Rogov mi opravdu nic neříká a to už sleduji Donbas více než dva roky velmi podrobně. Je Rogov oligarcha, který snad financuje zlomek potřeb nutných pro existenci DNR a LNR? Nebo je to zástupce Kremlu? Vím naprosto jistě, že Plotnický a Zacharčenko jezdí pravidelně do Kremlu. Ale že by si jakýsi Rogov dělal nároky na Novorossii, to jsem opravdu nikde nezaznamenal. Navíc další převrat na Ukrajině bude v režii radikálů a možná Savčenkové, ale americkou zástupkyni asi nejen davy, ale především oni radikálové vynesou z Kyjeva v zubech. Hmm, nevím, co si o tom článku myslet. Četl jsem už mnoho akademických úvah v ruských médiích, ale já se vždy zásadně držím pramenů u zdroje a odvažuji se predikovat události maximálně tak týden dopředu, jelikož situace na Ukrajině je velmi nestabilní. V současné době zvlášť. Směřování republik je jasně k Rusku, ale Rogova tam fakt nevidím. Hmm...

  OdpovědětSmazat
 8. Re (2:05):
  Rogov nebude náležet ani k tamním oligarchům ani k vůdcům.
  Je to spíš politolog, který se (stejně jako každý trochu slušný člověk) vymezuje proti kyjevským ukro-nacistům.
  (jmenovců má mnoho, proto je skutečně obtížné jej na webu nalézt a přečíst si o něm co bližšího).
  Zde je např. jeho rozhovor pro ruský TV kanál "Poznavateľnoje" v roku 2014: https://youtu.be/BRTHLxcjJZU (rusky s angl. titulky)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za odpověď. Trochu jsem ho hledal, myslel jsem, že je bloger, ale máte pravdu, bude to pravděpodobně politolog.

   Smazat
 9. To rozhodnou peníze, jen je otázka kdo je bude za USA platit, nejspíše "Východní civilizovaní". Úsměv má docela hezký, ale krvavá Mary, stejně jako řeznice Madlén... J jatka, kdo by to do staré krabaté odbarvené babky byl řekl, ale kšeft je kšeft - A NA MNOŽSTVÍ - MRTVOL - NEHLEĎTE!
  Lituji ukrajinské děti, až se budou muset učit dějepis své země, ti budou z těch pučů úplně zmatení. A teď ta předpověď, že další puč bude zase jen předposlední!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.