Reklama

sobota 11. února 2017

Ideologický rozkol: A opět vzplanou kontrarevoluce

Alexandr Rahr
11. 2. 2017      zdroj
Politolog Alexandr Rahr o tom, proč liberální Evropa považuje konzervativce Trumpa za hrozbu pro svůj světový řád. Elity Evropské unie jsou na rozpacích. Ukázalo se, že novopečený vůdce celého západního světa - prezident USA - je jim cizí. Nevyznává zákony liberální demokracie. Co dělat? Západní elity mají jen dvě možnosti: doufat, že americké vládnoucí kruhy samy odstraní Donalda Trumpa nebo že společným úsilím "barbara převychovají". V tomto případě se lze vyhnout rozkolu mezi USA a Evropskou unií.


V posledních letech bylo pro Západ obětním beránkem Rusko. Západu se nelíbilo, že Moskva se řídila svou historickou cestou rozvoje, požadovala, aby byly respektovány její národní zájmy a sféry vlivu, pohrdala liberální doktrínou Západu, nabízela vlastní model "tradiční Evropy". Západ, který se považoval za vítěze studené války, si nedokáže představit evropskou architekturu, která není postavena na liberálních hodnotách. Úspěšně pohřbil jaltský model evropské bezpečnosti a vyzdvihl na oltář "svátost" Pařížské charty z roku 1990. Evropa má být i nadále společenstvím, které se řídí výhradně liberálními hodnotami. Evropa dosáhla "konce dějin" v tom smyslu, že podle názoru západních elit není možné si pro budoucnost lidstva představit úspěšnější model, než je liberální demokracie. Západ si pro sebe vytvořil ráj na zemi.

V minulém roce USA a Evropská unie málem uzavřely dohodu o vytvoření volné ekonomické zóny, která by se stala základem pro věčnou prosperitu transatlantického bloku. Ale vtom se objevil Trump a všechno pokazil. Nový vojevůdce-velitel, který se opovážil zpochybnit instituty, na nichž se zakládala budoucnost Západu. Strach, že Donald Trump by se mohl za zády Evropanů na něčem domluvit s Vladimírem Putinem, roste každým dnem. Západní média nešetří úsilí na to, aby proti sobě poštvala vůdce USA a Ruska. Komentátoři na stránkách západních časopisů zapřísahají americkou rozvědku, aby omezila Trumpův vliv.

Západní elita bude tvrdě vzdorovat pokusům změnit svět, který je pro ně komfortní. Vždyť z pohledu Západu jsou alternativy k dnešku katastrofické. Ztráta principů liberální demokracie a právního systému znamená kolaps Západu. Zvláště v tomto jubilejním roce, kdy celá severní Evropa slaví 500. výročí protestantské revoluce Martina Luthera, který položil základy moderní individualistické liberální společnosti. Západní elity budou bojovat se zjevnými a imaginárními vnitřními i vnějšími hrozbami, strašit občany vnějším agresorem, ekonomickými a sociálními otřesy, ztrátou evropské solidarity.

Západní elity vkládají své naděje pouze do Německa, které je podle jejich názoru s to zachránit svět. Když bude třeba, Němci vybudují novou bojeschopnou evropskou armádu, která nebude horší než americká, a budou s to zachránit eurozónu, evropskou ekonomiku a bruselskou byrokracii. Jednoho z nejvýraznějších představitelů bruselské byrokracie - Martina Schulze - láká nyní bezradná evropská elita na křeslo německého kancléře.

Němci bojují. Ze všech sil. Za liberální model. Ale co se děje kolem? Angličané vystupují z Evropské unie. Pozvolna je budou následovat Francouzi, pokud přijde k moci Marine Le Pen. Maďarsko, Bulharsko a Řecko se přeorientují na Moskvu. Polsko odmítá diktát liberálních hodnot Západu, Rakousko požaduje zrušení sankcí proti Rusku. A nikdo nechce odebrat od Německa milion arabských uprchlíků. Pro Turecko se EU stala méně zajímavou než Rusko. Pro Berlín nebude snadné ukáznit vzpurné partnery v Evropské unii.

Před sto lety obcházel strašák komunismu Evropou, která se otřásala rudými revolucemi a dělnickými revoltami. Vystřídaly je kontrarevoluce a fašistické režimy. Pak nastaly hrůzy druhé světové války. Poté přišla studená válka. Ale tehdejší svět se ještě dlouho třásl strachem ze světové revoluce. Pád berlínské zdi v roce 1989 dal vzniknout novému revolučnímu hnutí v Evropě - liberálních hodnot, nuceného vývozu demokracie a změn režimů. Tato epocha skončila ukrajinským majdanem.

Výměnou nyní opět vzplanou kontrarevoluce. Časy jsou to zajímavé, ale jsou velmi nebezpečné.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

55 komentářů :

 1. Ti, kteří chtějí změnit svět podle svých představ, pravděpodobně narazí jestliže se uchýlí k násilí a teroru pomocí zbraní a to jakýchkoliv, i hromadného ničení. V Bývalé SSSR již od Stalina, byla přísně utajená skupina, která monitorovala aktivity UFO. Z podrobné analýzy, která zahrnovala od roku 1948 cca 50let, zjistili zajímavou věc, která může něco znamenat pro budoucnost. Tím je poznatek, že UFO i útočilo na letecké, či pozemské cíle v tom případě, když z místa útoku vyzařuje, nebo vyzařovala NEGATIVNÍ ENERGIE!

  Vyložte si to jak chcete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zajimave, nicmene zdali je to pravda?

   Smazat
  2. Rusove maji, dle jedne pani co povidala, system ktery se jmenuje Dead Man Hand, ruka mrtveho muze, system ktery bude bojovat i kdyby padli vsici
   A bojovat tak ze na planete nezustane zivot
   A UFO at jiz je nebo neni s tim nema nic spolecneho

   Smazat
  3. Horní Dolní? Tak to je konec. Drzej praštěnej šmejd vlezl na diskuze a tím skončily. Bude si sem sám psát a sám si odpovídat. Nikdo jiný k tomuto článku diskutovat nebude - diskuze jsou poblitý potrhlým drzým emigrantem jak poblitá hospoda. Proč sem tohleto leze - nikdo nechápe.Ale denně ta veš na NR opruzuje. A co je zajímavý - vždycky večer. Přes den to sem neleze, asi je to dané rozdíly časového pásma - to se v Americe chrní. Ale večer to sem vleze a pod každý příspěvek to uplivne nějakou sračku. NR už se tohohle nezbaví. Pokud to nebudou odstraňovat, bude to pořád stejné.

   Smazat
  4. Pro Horní Dolní:
   Jestli posuzuješ i život jako Horní Dolní, pak se raději nevyjadřuj k ničemu, protože nejsi schopen (nebo snad ochoten?) si informace HLEDAT A DOHLEDAT! Jinak bys NEMOHL psát v takovém stylu.
   Autor 1. příspěvku.

   Smazat
  5. Obrovsky masy stale se stupnujicich poctu US WEHRMACHT ARMAD na ruskych hranicich hovori jasnou reci.
   Trumphat je silenec jaky bylo v dejinach malo, nebo vubec zadny.
   Jen male nedorozumeni staci, aby tam prave tam, rozpoutal zase svetovou valku , kterou nikdo neprezije.
   Proc Trumpophat nestahne vojska zpet?
   Takhle chce Satan vytvorit USA ? Lepsi?
   Lhal jako obvykle , vlisaval se, sliboval ....
   Samozrejme , za techto podminek neni ZADNE VYJEDNAVANI s Putinem mozne..
   A se silencem velmi zbytecne...
   A V KREMLU MAVNOU RUKOU.
   Zase dalsi magor , fanantickej nacista nas chce zakerne prepadnout.
   Bez duvodu.
   To uz zname nazpamet...!!

   Smazat
  6. 0:17 - rusáckej xindl je třeba vymazat z mapy! Ani se neuserou, máme ve Vesmíru gan první třídy který z těch jejich satánků nadělá neškodný prašivky a pak si je vychutnáme! - https://www.youtube.com/watch?v=QmDcVb1prjk

   Smazat
 2. Už to brzy začne !!

  OdpovědětSmazat
 3. Nas oblibeneny president Trump je GEMINY ! Ti maji dva mozky a nikdy, nikdo je neprevychova ! Oni prevychovaji vsechny ostatni, a to vcetne Nemcouru, kteri nemaji mozek zadny !

  Kdyz si Merkerova v Berline uprdne, tak Nemcour na jihu Nemecka stoji v pozoru a salutuje ! On je ukazneny a nebo blby, cemuz nerozumim vubec !

  V Americe je problem proto, ze media rozestvavaji lidi a a t.zv. "Demokrati" s praktikami Hitlerciku se nesmiri s jejich volebni prohrou ! Bezohledu na to, co "liberalove" (ti fasisti zasrani) zadaji, tak president dela svoji praci svedomite a podle planu. Policie zatyka illegaly ve 4 oblastech (Atlanta, New York, Chicago a L.A.). Soudy prekrocuji pravomoc a drbaji konstituci, coz jim prijde draho...nick honolulu znovu vola
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! - a komu se to v Cesku nelibi, at mi prdel polibi. Coz jsou uprimna slova od srdce !
  To jsem napsal ja nick HONOLULU

  to jsem napsal ja nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za ofenzivy na vychodni fronte kdyz kanon vystrelil na tanky tak se treba trefil ale tim se odmaskoval
   A byl znicen ostatnimi tanky
   Trumpovi a tim i nepratele lidu se odmaskavaji
   9 soud, new york times vlastneny cizaky, washington pist, cnn, wall stree journal a jini
   Utoci a tim se odmaskovavaji
   A LID STOJI NEOCHVEJNE ZA TRUMPEM
   v zakazu vstupu, deportacich, uderech na mesta kryjici zlocince
   JE TO VELIKA KATAKLYSMICKA BITVA
   ARCHANDEL GABRIEL PROTI DEMONUM
   DOBRO PROTI ZLU
   Pelosi a Walters uz mektaji z cesty
   AMERIKA PRVNI

   Smazat
 4. Protoze ja nick honolulu, jsem zazil pad nekterych zemi v Africe a uz nechci znovu nekam utikat, tak jsem naplanoval operne body v oblasti, kde ziji a predal autoritam.

  Ti my rekli, ze to ceho se obavam ma inklinace se pobit vzajemne, kvuli teniskam, ci bunde s logem sportovniho klubu.
  Takze proti nam nebude stat nepritel , ale barbari blbecci, na ktere neni treba zvat Narodni gardu , ale partu dobrovolnych hasicu, ktera na ne bude stacit !

  Tuto logickou odpoved jsem uznal, nebot nikdo jiny, nez blbecci by "Demokraty" nevolili !

  V Evrope je situace pro vas horsi, nebot bude-li vyprovokovana valka proti Rusku, za zady presidenta Trumpa, tak to vy odnesete za neproziravou politiku vasich autorit, ktere lezly Merkerove do ustroji, na kterem si sedi !
  Nick HONOLULU - vase orientacni hvezda na nebi zatazenem do temnot vasimi medii, ktere plati nepratele presidenta Trumpa !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu 18:43- bude-li válka bude světová, tedy USA-Rusko, ne Evropa-Rusko! Tak si ty svý "neokony" hlídejte, "negři" ji nerozpoutají!

   Smazat
  2. 18:54 a co cesi si hlidat cesky neokony, stetinace, kocaba, knizete a jinou rusofobni svoloc

   Smazat
  3. Utikat neni kam Evropa je na hnoji

   Smazat
  4. Vydrzet 9 tydnu po zhrouceni systemu
   Organizovat domobranu

   Smazat
  5. Naboje, jidlo, vodu, spojeni, domobranu

   Smazat
  6. Horní Dolní, někdy zkuste "výkřiky" spojit v souvislou větu! IQ na to máte ale v komentech cca á 1 minutových v 6ti vláknech a pod třemi články, vyžaduje "trollí organizaci"!

   Smazat
 5. Pracky pryc od Trumpa
  Jo cesi takovyho nemaj
  A frantici maj tak blbej dvouradovej system ze dovoluji sexisticke spiknuti proti Marence

  OdpovědětSmazat
 6. Tento web má ke svým žvástům pronajatý Dorní dolní -Honolulu a Hovnolulu - tři magoři v jednom. Pošahanej americkej zmetek, dokonale si vystačí,píše si tady sám svoje sračky, a taky si sám odpovídá. Web NR je jeho českej trhací kalendář. Kde se objeví tenhle zmrd, normální a rozumní diskuze skončí. Nastoupí švaneraj stále stejných pindů a sraček.

  OdpovědětSmazat
 7. Panove, vsimnete si ! Kretenum z prazske kavarny bylo narizeno jejich kaganem, drzet low profile - jak se rika po nasem - not attracting much attention or publicity...

  Konecne prisli na to, ze jsou minitorovani a registrovani. Jinak by zde byl jekot, slyset az do nebe..
  To jim to ale trvalo, zabednencum !
  Ve Francii vyhra volby pani MARINE LE PEN !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jdi už do prdele otrapo. V Americe se teď vstává? Tady je večer. To tady budeš otravovat a sám si psát a odpovídat celou noc? Drzý, sprostý všisko.

   Smazat
 8. 19:39... Nelzi nam zde ! Zadni jini diskuteri nejake inteligence z tve skupiny neexistuji - ty mozkova syfilido, tak je jasne, ze se boji narezu !
  HORNI DOLNI, je zde kral a ja jsem jeho praporecnik a ty jsi pouze hovnival ! Kdykoliv sem vlzes, tak je ti nakopnuta zadal, az ti cepicka poskoci.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. 19:46.. Co zde zavadis nejake orientalni despoticke
  zvyky ?
  Vzdyt te za to budou deportovat - ty kozomrde a bez me osvety - zakrnis uplne !
  Uvedom si ty smradochu, moji intelectualni superioritu o proti tvoji !
  Jsem to nejlepsi, co se ti zde stalo pro tvuj opozdeny vyvoj.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Synu poulicni syfiliticke kurvy a vecne ozraleho smazky, nelez na ceske weby, smrdis tady jak chcipla krysa.

   Smazat
 10. 19:46
  Do prdele jdi ty, Jandovo filcko. Rozumu mdlého, nic rozumného z tvého polomozku nikdy nevyleze, tak co tu prudíš? Běž na Novinky, to je pro něco pro tebe a tobě rovné! Na Honolulu prostě nemáš, loser!

  OdpovědětSmazat
 11. 19:46...Znamy MONKEY PRICK, se zde rozkrikuje, kdo zde muze zustat a kdo ne ? Tento vehlazny pomrdny z chleva plneho koz, zije mentalne v orientalnim svete a zavadi zde primitivni kmenove maniry, ktere mezi Evropany nepatri.
  Navrhuji zavrit do klece a klec umistit pod verejnym zachodem
  nick HONOLULU - svetlonos.
  (Moc se mi zde libi na pozici dr. osvetare, ale musim se vzdalit ! I SHALL RETURN - MacArthur, pardon, ne stary general, ale honolulu)

  OdpovědětSmazat
 12. 20:13... tak se mi zda z tvych zoufalych vykriku, ze uz budes mit brzy mozkovou prihodu. (To bude duvod oslavy.)
  Potom budes KOKTAT, POSRAVAT SE a tahat za sebou vanilku (nohu) !
  Budu se te posmivat, az te potkam v tvem prdelakove.

  A cesky web se konfiskuje pro promoci revoluce presidenta Trumpa. Vratim se vecer mam schuzi.
  Ty zatim zalez do diry potkane.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle tvych vykriku ty uz tu mozkovou prihodu prodelavas.
   Ubohy stariku, erekce je v davne minulosti Viaggra je draha tak se to dohani slovni masturbaci na ceskym webu.
   Bez na tu posranou plaz plnou zdrogovanych negru slintat nad HIV positivnimy kurvami.
   Mas paralysu mozku, je to zrejme z tveho bliti.

   Smazat
 13. Nevycházím z údivu,na co se může zvrhnout jediná
  diskuse.Nadávky,sprostoty a vulgarity tady vlastně
  převažují.Pokud bude válka,bude po celém světě.Jak
  prohlásil Putin,že už se nikdy nebude válčit na
  území Ruska,znamenáto,že jsou odhodláni vzít sebou
  všechny a všechno.Nelze se divit.Kolik válek už
  proběhlo na jejich území při napadení Ruska cizí
  armádou a oni pokaždé obnovovali zničenou zemi.
  Tak se bude válčit krátce a ničivě.Pro všechny.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusáckej xindl je třeba vymazat z mapy! Ani se neuserou, máme ve Vesmíru gan první třídy který z těch jejich satánků nadělá neškodný prašivky a pak si je vychutnáme! - https://www.youtube.com/watch?v=QmDcVb1prjk

   Smazat
 14. No jo Majevsky, jak sem vtrhne ta dvojice jde diskuze do kelu. Nemohou si pomoct, frustrovani emigranti z nichz jeden trpi samomluvou a druhy fixni ideou ze jeho zivotni poslani je poucovat blby cechy o svetovem deni.
  Byli vyhozeni z jinych webu kde delali to same a bylo by dobre aby je administrator tohoto webu vyrazil take.

  OdpovědětSmazat
 15. Tak zde mate neco noveho na zamysleni.

  Velky pritel Israele Obama, udelal takovou smlouvu s Iranem, ze to ohrozuje existenci Israele a president
  Trump to musi resit !

  President Obama dal Iranu $ 150 Billionu, kdyz se zrekne nuklearnich zbrani. Iran penize vzal a zbrane schoval.
  A ted zada dalsich $ 150 Billionu po presidentu Trumpovi v ramci pokracovani Obamovi smlouvy !

  Samozrejme, ze president Trump odmitl platit a Iran rekl, ze potrebuje na zniceni Israele pouze 7 minut ! Cas potrebny na dolet raket z Iranu do Israele !

  Prusvih je v tom, ze Israel nevi, kde ty zbrane jsou ukryte a nemuze je preventivne znicit, jako pred 10 lety v Iraqu.
  Jak to resit, nechavam na vas vy "statnici" po sezone.
  O tom byla rec na schuzi.

  To co jsem napsal ze schuze je sice zajimave, ale daleko zajimavejsi je nakopat prdel, 22:23 - odsuzuje Floridu, Idiot, nikdy zde nebyl.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu , to bylo jinak ty jsi ZMATENY JAKO NORMALNE. Ty penize co Amerika dala Iranu , nebyli proto ze se zreknou atomovek, ale to byly ZMRAZENE Iranske penize v Americkych bankach a ne Americke. Teda AMericani dali Iranu co co byli jejich penize , ne Americke!!! Ty jsi skutecne SENILNI !!!! Mas psychicky problem , narcismus plus kdo vi co.

   Smazat
  2. Blbec nikdy nepochopi ze je blbec i kdyby mu to reklo tisic lidi, blbec se blbcem narodil ablbcem zustane a kdyz se k tomu jeste prida paralyza mozku tak to uz je uplne mimo.
   Ale at sem ten honolulu chodi, je to dobry pro zasmani a smich je zdravy, rad si prectu jeho zoufale zvratky napul cut and paste z Wikipedia a zbytek z nejakejch pofidernich stranek.
   Velkou vetsinou je uplne mimo jelikoz veri ze jeho modla, Velky Donald Trump nemuze polozit nohu vedle i kdyz je na biledni ze ten trapny narcis z pozlacenou prehazovackou je jen dalsi chazarska loutka.
   Ale to on nevidi jelikoz je slepejsi nez slepej.

   Smazat
 16. 22:39.. administrator vyhodi drive tebe, nebot jsi na hovno - nejsi prinosem.
  Dela mi velmi dobre ze informace o deni ve svete neni prdzvykana degeneraty jako jsi ty - polopice, ktera si uspuruje monopol na informace...

  Predstav si ty nemehlo, ze ja to stejne jeste stihnu i v Americe, kdezto ty - privilegovana karikaturo schopnosti nestacis ani na Prahu.
  nick HONOLULU - Muj fotr byl Mercury ! Tvuj fotr ochrochtany vepr !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. HONOLULU ty musis mit PSYCHICKY PROBLEM, vypada to jako Azhiemer , mel jsem znameho a to se stejne projevovalo, meli to v rodine. Ty jsi okolo 70 ti let stary , to je kdy se projevuje. Co pises neni znamkou zdrave pracujiciho mozku. Ztracis kapacitu logicky myslet ale tvoje SuperEgo porad funguje a pamet a fakta jsou nejasne zamlzene. To je klasicky pripad. Co pises nema smysl. Bud realisticky!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Na 100% Alzheimer, o tom neni pochyby. Muzes byt na to pysnej, honolulu, mas stejnou zhoubnou nemoc jako tvuj drivejsi idol B grade actor Reagan.

   Smazat
  3. Tvuj fotr byl vecne ozraly zdrogovany ubozak kterej vyziral popelnice jako ty dnes vyziras popelnice na floride a matka byla syfiliticka kurva a proto mas paralyzu mozku.
   Protoze neco takoveho jako jsi ty se nemohlo narodit zdravym rodicum, jen nejakym subhuman kreaturam.

   Smazat
 17. 22:39... Ty "ARBITRE" - cenzore z prasecarny, rychle odpovez necim chytrym, nebo jdu nadavat zdejsim "demokratum".
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 18. Jděte do prdele vy ussacký kokoti vzniklý z čokovopice a syfilitický kurvy!!!!!
  Tady jsou ČECHY a ne žádnej připosranej stát USSA!!!!!

  OdpovědětSmazat
 19. 0:45... Jen se neposer Hurvinku a cekej me na nadrazi v cervnu v Praze - ODNESES MI KUFR do hotelu ! Vydelas si na cukricek s logem Ct. 24 !
  NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:23
   Leda hovno ty ussackej méněcennej mamrde!!!!!

   Smazat
  2. 5:24
   Homokurva je leda tvůj houmlesáckej fotr ty mamrde syfilitickej!!!!

   Smazat
  3. 14:51
   Zavři tlamu ty vylitej debile!!!!
   Seš mamrd,kterej by na ten anální sex neukecal ani posledního uchýla ve Fuckingtownu!!!!

   Smazat
 20. 0:20.. Takovymi zavadejicimi recmi se branil i Obama ! Kdyz mu to bylo vycitano ! Ty naivko ! Musis doprat sluchu vsem stranam !
  Kdyby to byly penize Iranu, tak by z toho nebyl takovy skandal.
  Mas mozek jako slepice ! Ta take sezobne kdejaky sopel.

  Kdyby jsi nebyl sprosty HULVAT, tak bych ti o tech penezich napsal vice. Ale kdyz jsi, tak nestojis za to !
  Vis kakanec a budes vzdy vedet kakanec ! Tva povysena tupa arogance te zaslepuje.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty vi o penezich kulovi a jeste lzes.
   Pred par tydny tu jeden clove vyjadril obavy z pristiho krachu a napsal ze ztratil 120000$ prez noc pri krachu 2108, ty jsi odpovedel ze jsi pri tom krachu ztratil mnohem vic a dodal ze lehko nabyl, lehko pozbyl jako nejakej bilionar kterymu na par milionech nezalezi.

   Ted se tu vytahujes ze jsi na minuly krizi vydelal. Lzes a usvedcil si se sam, jsi ubohy lhar a frustrat co se tady prezentuje jako Ded Vseved.
   Jo kdyz chces lhat tak musis mit dobrou pamet a tu ty s mozkovou paralyzou zjevne nemas, lhari prolhanej

   Smazat
 21. Mám takový dojem, že honolulu sem napsal snad jen dva příspěvky. Nesedí mi totiž styl příspěvků a jejich obsah! Honolulu nikdy nikomu nenadává, neuráží a jeho komenty mají hlavu i patu, i když používá "svůj" svérázný styl.
  Zdravím honolulu, Pepa z depa.

  OdpovědětSmazat
 22. 11:17
  Ty tvoje výlevy by se měly vylepovat na veřejný WC,tam je pro ně to správný místo!!!!!

  OdpovědětSmazat
 23. Obama sem do Ameriky natahal tisice lidi ILLEGALNE a casto tajne, byz vedomi Kongresu (nezamestnanitelnych cmoudu) a policie verna presidentu Trumpovi je ted zatyka a deportuje, bez ohledu na jejich protesty.

  Americka policie je REALISTICKA a svoje jednani opira o jejich statistiky ! Je posilovana vybranymi lidmi a v lidech jako jsem ja ma oporu. Tam, kde neni kriminalita cena nemovitosti, jde prudce nahoru. Je to fain i pro ekonomii... Lide z celeho sveta zde kupuji conda a domy.
  Nove luxusni kondo na $ 130 000 v roce 2011, dnes nedostane nikdo pod $ 200 000. T.j. zasluha policie !
  President Trump, ten drivejsi bordel systematicky nici a podepisuje jeden rozkaz za druhym.

  Dnes je nedele a president je v Palm Beach. Ma tam hosty z Asie... Zminuji se o tom proto, ze tam bude demostrace jeho opozice. To zas bude zmatek. A1A je nejdulezitejsi silnice, a ta bude zablokovana.
  Tam neni se kde vyhnout . Z nedne strany je more a z druhe jezero. To se zase pobavim !
  nick HONOLULU - keen observer.

  OdpovědětSmazat
 24. 11:36... Necti je ty ZMRDE ! Nikdo te k tomu nenuti, ty podradne hovno z baboona...
  Ty jsi nikdy zadnou informaci nenapsal, protoze mas NASRANO v tve tupe palici a nekdy si to i uvedomujes !
  nick HONOLULU - Tvuj psychiatr, ty P**O !

  OdpovědětSmazat
 25. 11:36 - (dodatek) - Ty vis, ze na tebe napliji a ze ti nakopnu prdel a ty presto se vnucujes. T.j. masochismus zmetku ! Kdyz ho demonstrujes, tak kazdy vi, ze jsi nechteny i ve Tvem okoli.
  nick HONOLULU - Tvuj psychiatr, ty P**O !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty syfilitickej nedodělku bez mozku,zavři tu svojí nevymáchanou ussáckou
   agresorskou držku plnou hoven a táhni do hajzlu nebo zpátky do Fuckingtownu,tam.ty tvoje debility na ty bezmozky možná zapůsobí!!!!
   Psychopate podělanej!!!!

   Smazat
 26. 12:24.. Nikdy se tak NESTANE ! Budu se snazit zde byt - vice casu ! ! Prinasi mi to velkou radost, ti zvedat krevni tlak, ty podradne hovado.. A podepisuj se nickem , abstraktni prde beze jmena a osobnosti.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 27. 17:46
  Ty vrchole trapný ussacký omezenosti,ztrapňuješ se každou větou,kterou ta tvoje ussacká senkrovna,kterou máš místo palice ,vyvrhne na tyhle stránky !!!!
  Svěrací kazajka na doživotí by ti prospěla ty psychopate!!!!:-)))

  OdpovědětSmazat
 28. VÁŽENÁ REDAKCE !!!!!
  KDY JIŽ BUDEME PSÁT A DISKUTOVAT NA NOVÉM WEBU A ZBAVÍME SE IDIOTŮ ( VIZ VÝŠE ).
  Trep.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.