Reklama

úterý 28. února 2017

Jak poznat nesvobodný režim? Vadí mu samizdaty!

Ladislav Jakl
28.2. 2017   Rukojmí
To jsme to dopracovali. Aby se člověk dočetl pravdu, musí číst samizdaty. A protože pravda bruselským kolaborantům vadí, už zase jsou samizdaty potírány.Monopol pokrokářů, sociálních inženýrů, bořitelů starých ctností a prosazovatelů kolektivistického znásilňování svobody je ohrožen. Dosud měli vše: téměř celé školství, média, kulturu. O politice nemluvě.A najednou v tomhle monopolu vznikají skuliny, kterýma se šíří alternativní pohledy na svět. Především pohledy konzervativní a ty, které svobodu jednotlivce hájí. A třeba i mnoho dalších, co jich jen v živé společnosti je. Jsou to samizdaty dnešní doby. Využívají internet a další nové komunikační možnosti, protože “velká“ média jdou s proudem a v nich šance na jiný názor není.Držitelé monopolu se s nástupem samizdatů nechtějí smířit. Šíření jiných pohledů se snaží bránit legislativně, ekonomicky, technicky. A dnes přicházejí s orwelovským „ministerstvem pravdy“. Nový úřad při ministerstvu vnitra prý nebude žádnou cenzurou, ale bude jen uvádět „na pravou míru“ (jen pokrokáři vědí, co je to „pravá míra“) údajné desinformace, šířené ve společnosti.
Protagonisté této ještě před několika lety zcela nepředstavitelné myšlenky se netají tím, že nehodlají opravovat špatná čísla v tabulkách a grafech či chybně citované zdroje v analýzách. Hodlají na pravou míru uvádět názory. A to je konec demokracie, konec svobodné soutěže myšlenek a idejí.
Opravdu si někteří naivové myslí, že půjde pouze o další zpravodajsko-publicistickou redakci, která se bude zabývat jen polemikou s jinými konkurenčními pohledy? (Ovšem polemikou jaksi certifikovanou, posvěcenou státní mocí.) Nebudou inzerenti alternativních médií vystaveni tlaku mocných institucí? Nebudou vydavatelé šikanováni či diskriminování v přístupu k informacím nebo dokonce k funkcím ve veřejném sektoru? Jistěže přesně tam státní moc novou institucí míří. A nejspíš ještě dál. Dostanou šiřitelé nepohodlných názorů sledovací náramky, jak se o tom vážně uvažuje v Německu?
A jakéže názory budou ostrakizovány a vylučovány z „dobré společnosti“? Budou snad takto označeni šiřitelé hoaxu o globálním oteplování, jejichž manipulace nás stály už stovky miliard? Budou postihováni šiřitelé horoskopů, televizní věštírny či „nevědecké“ náboženské pořady? Chce někdo „dělat pořádek“ v tisících výroků nejrůznějších obsahů, které v každé vteřině létají pestrou společností? To asi ne. Postihovány budou velmi konkrétní samizdaty.
Je třeba se mít maximálně napozoru. Boj o uchování zbytků naší svobody patrně vstupuje do horké fáze. Třeba bude i tou fází smrtelné agónie, jako jí byla za komunismu právě éra boje proti samizdatům.


39 komentářů :

 1. jo cenzůrovat by chtěly všichni ti jandové chovancové pryč s nima u voleb je poslední šance tomu zabránit

  OdpovědětSmazat
 2. Je nutno to těmto bojovníkům za "jedinou správnou pravdu" pořádně spočítat u voleb!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Tenhle zkurvený režim prezentovaný Sralbotkou so bojí obyčejných,slesky uvažujících lidí.Je to režim prasat a odpadlíků....Lidi k volbám a nevolit tenhle ksindl....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mily pane autore , zeptejte se a bude vam napovezeno.
   My pane , opresivni a nesvobodny rezim pozname hned... PODLE ZKURVENYCH VLAD uradu.
   Mate jeste nejaky rozpoznavaci problem ?

   Smazat
 4. Na tech skulinach o kterych se zminuje autor, mam zasluhu JA TAKE ! Uz 10 let narusuji officialni propagandu vsude kde se objevim. Z Aktualne CZ me vyhodili 3x ! K jinym zdrojum smrdute popagandy me ani nepustili..
  A zde v Americe za plamene projevy podporujici Trumpa me 2x vyhodili z restaurace.
  Stal jsem se Tribunem lidu ! Bylo to prani vyssich mocnosti nebezkych i kdyz mi nekdy hrozi ukrizovani..

  Nejvice radosti v techto dnech mi prinasi Amerika.
  My vyhravame na cele care. Politicka korektnost je vystridana realitou a na obzoru je prosperita a dokonce zmena k lepsimu i v Evrope.
  Poslouchejte dnes projev naseho presidenta !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobře Jiří Večereku z Floridy, že máš radost z Ameriky. Na našich Novinkách, kde také otravuješ, tě zablokovali mockrát, ale ty jsi případ, který vyhodí dveřmi a on vleze zpět oknem.

   Smazat
  2. Aneb, když to nejde udáváním a nadávkami čtenářům (13:53), tak to zkusíme mentorsky (13:50 níže). http://aeronet.cz/news/prezident-milos-zeman-uz-de-facto-neni-vrchnim-velitelem-ceskych-ozbrojenych-sil-pentagon-horecne-stahuje-techniku-z-polska-do-zemi-ktere-by-se-mohly-chtit-uchylit-pod-ochranu-bundeswehru-a-berlina/

   Smazat
  3. Dnes už je zcela jisté, že Puler bude čelit odhodlaným silám anglicky hovořích národů! Neprojde! - http://zpravy.idnes.cz/trump-mayova-nato-usa-0up-/zahranicni.aspx?c=A170127_192241_zahranicni_och

   Smazat
  4. 13.53 nadává čtenářům? Ses asi probudil zdrogovanej a máš ještě prsty v nočníku? Žádné nadávky nevidím, vidím je magora, kterej tady píše úplné sračky, začátek už je v tom idiotském názvu - kdo ti to dovolil ty blbe? Divím se, že tyhle blbiny redakce nesmaže. Nevidím - jako obvykle od magora - žádný názor. Jen odkazy na nějaké jiné magoroviny, a nadávky na adresu prezidenta Putina, o nějž v článku nejde vůbec - proč se tady tak blbě producíruješ ty exkremente? Jsi překabátěnej Horní Dolní nebo jinej diskuzní blb? Ty budeš jednou čelit pochopům z blázínce, až tě povlečou do sanitky ty magore - a když budeš klást odpor, rovnou tě zastřelí, nebo utopí.

   Smazat
  5. Směji se. Děkujeme za sondu do grafomanovy estébácké duše, hotový Ernst Röhm Chovancova gestapa a admirál Canalis v Sobotkově duhové rozvědce. :-)))))

   Smazat
  6. "Odhodlané anglicky mluvící národy " se milý synku (15:43) už melou z posledního. Dny jejich světové hegemonie mizí v dáli. Přichází nový čas a nový svět. Smiř se s tím, synku, a nevyváděj. Tata

   Smazat
  7. placeni provokateri kteri za jidasky gros zradi i sami sebe.neni jim pomoci.neni nam pomoci? jak? cekat na dalsi revoluci ktera zakonite prijde.pak hnev zotrocenych nepozna zastaveni a obrovske nasili nastane. Budeli provokater pouze obesen bude mit krasnou kratkou smrt.

   Smazat
  8. 19:24
   Na záchytce je sčot,tak koukej mazat ty havlobanderovskej vohone ba hlášení!!!!!:-)))

   Smazat
 5. Je to pravda jen částečně. Co jsou například "Novinky", nebo nový server "Seznam.cz" "Super.cz" -internetový samizdat? Server Nová Republika si musíte zvolit, ale první tři jmenované publicistické aktivity se objevují na displeji počítače automaticky jako mainstream, jako nevyžádané informace.Je to publicistický bulvár nejhrubšího zrna, Super.cz je sprostý bulvár,informující o vypadlých ňadrech a rozkrocích,a jak si žijí takzvané celebrity v naší zemi, kde miliony lidí musí počítat s každou korunou, a celebrity rozhazují peníze v milionech. A musíme se na ně dívat v televizních šou a seriálech. Proč musíme trpět ponižování těmito informacemi? Článek o chudobě, vedle článku, jak luxusně si bydlí nějaký šašek. Ano, je možné namítnout, že si nemusíme rozkliknout uváděné titulky, ale neřeší to skutečnost existence tohoto hnusu. My nežádáme o reklamy, které běhají i kolem našich soukromých e-mailů -jakým právem tyto nevyžádané informace musíme trpět? Co je to reklama v televizi, která na nás útočí každých dvacet minut, pokud sledujeme nějaký film - to jsou nevyžádané informace, které musíme strpět! Na poště si můžeme koupit kupon, nalepit na poštovní schránku, a zakázat si vhazování letáků -ale co s reklamou a vnucovanou bulvární publicistikou na internet? Například článek, že prezident KLDR dal svého strýce ministra roztrhat psy, a pak se tento roztrhaný ministr objevil na tribuně -a nic? Ani slovo omluvy klamaným a podváděným čtenářům??? Tohle by mělo být zakázáno a pokutováno!! Nebo zveřejňování lidských tragedií - například z nedávné doby, kdy v jednom bytě uhořel táta se synem!! K tomu číst ty odporné a sprosté diskuze zkažených polohovad u počítačů - že si asi dělali táboráček v bytě apod. a nakonec se ukázalo, že zapálený byt má na svědomí žhář... proč takováto publicistika vůbec smí být? Proč existuje toto hnusné vydělávání na tragediích, na válkách a podobně? Proč to účelové a úmyslné rozpoutávání nenávisti mezi lidmi - proč dnes štve soused na souseda, a namísto s lidmi, lidi komunikují se psy? Tento zhovadilý a zvrácený svět mají na svědomí převážně media, potažmo internetová media, a z medií obecně se stal dnes nezvladatelný stát ve státě, přičemž nikdo nemá na to, aby to zakázal. Jestli se to jmenuje samizdat - nevím, ale vím, že je to svinstvo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Angažovaný grafoman se nás snaží přesvědčit, abychom se zde nescházeli. Chovancovo gestapo přišlo se zákazem schvalování Breivikova atentátu na vlastizrádce a výjimečným stavem zavedený na kontrolu lidí odmítajících nelegální migraci - islámské invazní vojsko uprchlíváků, uprchlípníků a uřezávačů hlav. Zákaz kritiky žoldáků NATO je samozřejmostí.

   Smazat
  2. Tvůj úchylný nadpis, pod nímž píšeš své úchylné bláboly namísto "anonym" je příliš dlouhý. Zbytečně. Jestli tím grafomanem mám být já proto, že píšu pravdu o nepatřičných serverech, a úchylných diskuzích k nim, tak to si strč za klobouk ty primitive ubohej. Potřebuješ se bavit sračkama o lidech roztrhaných psy? Nebo sprostotama k uhořelým lidem ty ubožáku? Tak si založ soukromý klub úchylů a perverzů, a tam se slézejte, noste si ke kolektivnímu čtení nějaké svinstvo, a blafejte k tomu zhovadilosti - tam by se vaší fantazii meze nekladly.Ale na veřejnost to prostě nepatří, ať je to samizdat nebo ne, ale podobná aktivita jen k tomu, aby se smečka nějakých defektů, kteří patří do blázince, denně zabavila, nemá ve slušné společnosti co dělat. A ty žvásty o atentátu, Breivikovi, gestapu ...? Co k tomu dodat. Magor! Pro takové není třeba publicistiky, spíš prášky na hlavu.

   Smazat
  3. Á - chycht opět na scéně. Pitomé hovado, zakomplexovanej pobírač invalidního? důchodu, dřepí celé dny u počítače a smolí na různé servery na diskuzích pod různými přezdívkami ty samé hovadiny. Články on nečte vůbec - jen je zneužívá, aby mohl psát svoje sračky úplně všude. Magor - vždycky končí svůj skřek větou o cikánech. Kdo může za to, žes to nikam nedotáhl ty hadráku? Tady na diskuzích za to nemůže nikdo, tak jdi blejt svoje hovadiny jinam, ty prznitelskej plode. Przníš diskuze - ale to tobě asi nevadí, jen když zvracíš. Magoři používají možnost diskuzí jako záchod - vyzvracet,vykálet, a spokojeně si chrochtat, jak hrdinsky kazí diskuze a bere slušným čtenářům chuť číst a diskutovat. FUJ!

   Smazat
  4. Zalez už chychte, je to beznadějný. I když sis svoje magoroviny rozdělil, aby to vypadalo na dva názory. Jsi tak blbej a plnej sraček, že tě každej pozná už podle první magorský věty. Vždyť ty neumíš psát nic jinýho. Názor jsi nenapsal ještě nikdy, jen blbý, ubohý, idiotský urážky - jako jsi sám - blbej, ubohej uslintanej idiot. Sežer si svou denní dávku prášků a jdi už do prdele. Už to stačilo - už jsi vyčerpal celej svůj ubohej příspěvek.

   Smazat
  5. Směji se. Děkujeme za sondu do grafomanovy estébácké duše, hotový Ernst Röhm Chovancova gestapa a admirál Canalis v Sobotkově duhové rozvědce. :-)))))

   Smazat
  6. 13:50 Tento zhovadilý a zvrácený svět nemají převážně na svědomí média, ale systém jenž, tato média zplodil a potřebuje je ke svému fungování. Chceme-li se zbavit těchto médií, musíme se přednostně zbavit tohoto zhovadilého a zvráceného systému. T

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Nie som si istý, že "správna voľba" u volebnej urny stačí. Možno má autor článku pravdu v tom, že "Je třeba se mít maximálně napozoru. Boj o uchování zbytků naší svobody patrně vstupuje do horké fáze." Zaujímalo by ma, či tu niekto chce vyprovokovať občiansku neposlušnosť a nespokojní ľudia budú iba "užitoční idioti", alebo pôjde o výbuch spontánny a naozaj neriadený. V každom prípade predpokladám krvavé účtovanie. Som zvedavý, dokedy ľudia budú politicky korektní? Čo je to vlastne politická korektnosť? Súhlas s tým, aby nám znásilnili dcéru, zabili manželku a či všetkým odrezali hlavu? Politická korektnosť znamená, že máme počúvať zvrátenosti, ako napríklad tá, že invázia moslimov je niečo dobré pre Európu? Alebo tá, ako vyšla od administratívy Žitňanskej /SR/- proti-extrémistický zákon? Páni politici si myslia, že sa bude konať útek na nejaký ostrov? Predpokladám, že aj politikov, finančníkov a presstitútov zmetú nastávajúce udalosti! My, obyčajní ľudia, sme zárukou ich blahobytného života. Ak sa Európa a biela rasa utopí v krvi, žiaden ostrov v Tichomorí sa ani pre nich a ich deti konať nebude! Ich páni ich už pottrebovať nebudú. Mimochodom, povedzte mi, páni politici, banksteri, presstitúti, aká budúcnosť potom čaká Vaše deti v čokoládovej či hnedej, možno islamskej, Európe?

  OdpovědětSmazat
 8. Pane prispevkari 13:53 ! Mam jeste jednu radost ! A vite ktera to je ? Informovat vas , ze jste IDIOT z IDIOTU !

  Nikdy jsem na Novinkach nebyl. Ja jsem nick honolulu ze Smichova - kopeckar a zariva hvezda ceske emigrace !
  Na Floride zije 10 000 Cechu a v Americe zije 50 000 Cechu ! Kdo je Jiri Vecerek nevim, ale v pripade, ze vam nadava, tak jsem automaticky jeho spojenec !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No je vám přáno Večereku z Floridy- ten pán, co ho údajně neznáte, píše na novinkách úplně přesně stejný hovadiny jako píšete vy pod přezdívkou Honolulu - že by podobnost čistě náhodná? Blbe ze Smíchova, ani se tím nechlubte - teď jste blb z Floridy, a totálně vymaštěnej. Utekl jste odtud z ČR dříve, než jste prošel základním vzděláním? Asi jo. A proč jste zdrhnul? Teď jste emigrant, američan z americký stoky, plný blbců, magorů a střílečů. Protože jste starej, nechodíte ven po barech střílet, zato denně lezete na český server a otravujete a urážíte, nikdy nepíšete k věci, to jest k článku, ale vždycky jen hovadiny. Nenávidíte Čechy nějakou zvláštní posedlostí, protože denně nám musíte psát, jak jsme ubozí, kolonie, a bla bla.... denně kafráte blbiny, kafrejte na amerických serverech, ale tam si nedovolíte urážet a nadávat, protože by vás někdo odprásknul, tamní magoři si pro to daleko nejdou. My vás holt musíme snášet.

   Smazat
  2. Chovancovo gestapo ale má přehled. Angažovaný grafoman se nás snaží přesvědčit, abychom se zde nescházeli. Chovancovo gestapo přišlo se zákazem schvalování Breivikova atentátu na vlastizrádce a výjimečným stavem zavedeným na kontrolu lidí odmítajících nelegální migraci - islámské invazní vojsko uprchlíváků, uprchlípníků a uřezávačů hlav. Zákaz kritiky žoldáků NATO je samozřejmostí.

   Smazat
  3. Už to píšeš podruhý ty pokroucenino gaypornobleble... podruhý totéž. No chápu, ty grafoman ani nemůžeš být, nejsi schopnej samostatně vyžvejkat jedinou souvislou větu, která by měla hlavu a patu - tak zvracíš imbecilní blbiny o Breivikovi, gestapu, Chovancovi .. bla bla .. fakt tě to tak baví ukazovat tady veřejně, co jsi za duševního mrzáka?

   Smazat
  4. Honolulu neni Jiri Vecerek. Ten uz na Floride davno neni. Byl tam zatcen, uveznen a po nekolika mesicich v base vyhosten z USA. Ted je v CR na socialnich davkach.

   Smazat
 9. Pro 15,40. Kam zmizelo to co komunisti rozkradly, to by mě zajímalo? To co po nich zůstalo víme kdo to rozkradl. Poučte nás nedouky. MŠ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase ten žůžovej megatrotl z lejnolahvárenský žumpy?!!!!
   A přitom už tě Poserplína čeká,potřebuje vyměnit nočník,má ho plnej banderovskoussackejch myšlenek!!!!
   Tak padej dlouho!!!!:-DDD
   Pro 20:22

   Smazat
  2. Blbec 20.22? Je ten idiot chycht - leze sem jak ponrava z mrtvoly každej den, a píše ujetý kraviny. Totální magor. Píše svoje kraviny i jinam - nejen sem, a doufejme, že skončí v blázinci dřív, než bude někde v obchoďáku vraždit. Typickej vymaštěnej schizofrenik - správně mají tihle magoři brát prášky a chodit na kontroly,ale nestíhá se to evidovat, a když si nevezme prášky, zvrací tyhle blbiny. Totál sračka co napsal 20.22 - to je zbytečný komentovat. Výplod chorýho mozku dědka, kterej dřepí na svým pelechu, celý dny čučí do počítače a takhle se zabavuje.

   Smazat
 10. Oficiální media jsou zbožím. Zboží se musí přizpůsobit potřebám spotřebitele. Zdá se, že ale u medií toto neplatí. To proto, že spotřebitelem zdaleka není čtenář, ale majitel media, inzerenti...Myslíte, že výrobci a prodejci investují do reklamy ročně více, jak 50 miliard, pro vlastní potěšení. Ne, protože se prodá více třeba i nepotřebného zboží. S tím se ale navíc prodá snadněji a více fake news. Lidé věří reklamě, jinak by nebyla a věří i fake news stejným způsobem. Samizdat to může korigovat, ale zatím asi moc netriumfuje, snad u té přemýšlivější části populace.
  Někdy je až neuvěřitelné, jak nesmyslné zprávy zabírají - jen vzpomeňme alternativní medicínu - s operacemi nádorů bez řezu, vyhánění ďáblů z těla, mimozemšťany ... a čínskou medicínu made in Hradec Králové - náměstkem min. zdravotnictví Šprymulou. Nedivme se mnoha občanům, kteří nechtějí ani slyšet něco jiného, než co jim předkládá Čtverákovská televize, zacpávají si uši - chovají se přesně tak, jako většina Němců za nacismu - já nic, já muzikant. Bohužel chybí Svobodná Evropa, abychom mohli si naladit i něco jiného, než papoušky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No - jestli by měly tak stupidní reklamy opravdu zabírat, 18.49 - pak jsme národem pitomých ovcí - o tom žádná. Třeba ten uřvanej zelenej mužíček že by prodával jako divej? Nebo ti naši blbci herci, že by nalákali občanské blbečky na půjčky, když už všichni víme, co je to za šmejd aktivity? Pak už by nám - jako národu - skutečně nebylo pomoci. Reklama jsou pračky na špinavý peníze, a těm, kteří si reklamy zadávají u agentur, je úplně jedno, jestli se jejich zboží prodá nebo ne. Potřebujou ztráty, aby si to mohli odečíst od zisků a neplatit daně, reklama je jejich ztráta, a jestli se něco prodá, tím lépe - ale je jim to fuk. V tom je ten vtip, a proto je toho tolik. Jeden - dokonce americký - spisovatel napsal celou knihu s názvem "Reklama je navoněná zdechlina" - bezvadný čtení - a poučný. My jsme si ze světa kapitalistů vzali jen ten nejhorší možný hnůj, to, co je tam dobré, raději děláme pořád stejně - podle starých struktur. Proto i Nečas opakoval mnohokrát, že náš současný režim je prasopes.

   Smazat
 11. 16:59..... moje slusna odpoved byla smazana.
  Vy jste nejakej privilegovanej a chranenej, jako zivocich pred vymrenim. 1/2 vseho je mazana.
  nick HONOLULU - ideologicky diverzant !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a co se divíte, pane Jiří Večereku z Floridy? Občas napíšete něco také slušně, ale většinou ne, píšete samé urážky na adresu Čechů obecně, nebo píšete pitomosti a nesmysly. Máte obdivuhodnou vytrvalost, jiný - soudný - člověk by s tím dávno přestal. Copak vy tam na té Floridě nemáte čím se zabavit? Musíte pořád lozit po českých serverech a psát věci, které jsou nesmyslné? Když jste psal před zvolením Trumpa prezidentem, ještě jste jakž takž psal k věci a mnozí vám i fandili,aby byl Trump zvolen, ale teď už nemáte o čem psát, a píšete kraviny. Píšete o sobě světlonoš, ideologický diverzant, a další pitomosti - takhle diskutuje dospělý člověk? Myslíte si, že je to normální? A proč by měla redakce NR přehlížet, že si děláte ze zdejších diskutujících srandu, a píšete jako Horní Dolní, Honolulu, nebo dokonce 007, či Hovnolulu nebo Zarathustra - a takové ubožárny -proč?

   Smazat
  2. 22;37 jses blb honolulu neni vecerek, horni dolni je nespokojenej se situaci v cesku ,007 se po tatovi snazi vyhnout byvalim komunistum,zarathustra je atheista ktery nenavidi kdyz jeden zotrocuje druhyho.Honolulu se snazi nikoliv urazet ale podavat zpravy co se deje v USA on nikdy nezacina nadavat.007 ma dobry prehled o svete i kdyz je ovlivnen nenavisti ke kumunismu.Horni dolni je velice vzdelany clovek ktery trpi kdyz vidi jak hrozne to v cesku dopadlo.Zarathustra nikdy na obycejne cechy nebo americany nenadava.Takze ja ti rozumim nebot tebe taky sere dnesni situace jako nas ostatni.Kazdy se vyjadruje jinak ale v podstate chceme vsichni to same..zarathustra

   Smazat
  3. Hololulu neni JV, tak velky blb to fskt neni. Viz muj komentar 6:59 kousek vyse.

   Smazat
 12. Co je to bruselský kolaborant? ... Neměl by tenhle maník používat termíny, jimž očividně nerozumí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bruselský kolaborant je nezodpovědný vychytralý měkopáteřník mdlého rozumu, který aktivní spoluprací s globalizátory, kteří působí ze svých bruselských centrálen (EU, NATO) na zotročení a zneužití České republiky, její ekonomiky, zákonů a ozbrojených sil. Už je vám ten pojem jasný, příteli? Leo

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.