Reklama

.

.

čtvrtek 23. února 2017

Je islám náboženství nebo se za náboženství pouze schovává?


Radek Rozvoral
23.2. 2017   Rukojmí
Netolerance, velké násilí a opovrhování ženami. Právo šaría a džihád jsou toho obrovským důkazem.
Někdo může namítnout, že Korán (recitace) nenabízí jen násilí, ale je třeba si uvědomit, že tento text tvoří pouze 14% islámské doktríny a navíc ho není snadné pochopit. Klíčovou roli pro pochopení islámu hraje středověký prorok Mohamed, o kterém se můžeme dočíst v jeho životopisu (síra – 26% islámské doktríny) a jeho tradicích, činech a skutcích (hadísy – 60% islámské doktríny). Souhrnně je to označováno pojmem sunna (cesta). Tyto tři texty – Korán, síra a hadísy (trilogie) definují islám a je třeba je brát jako jeden celek.

Další důležitou věcí pro pochopení islámské ideologie je pojem káfir (nemuslim, nevěřící, jinověrec), o kterém pojednává více než polovina textu trilogie. Jde o výraz velmi negativní, jelikož Alláh nenávidí káfiry a Mohamed proti nim bojoval, aby se podřídili islámu. Následuje šaría, což je uzákonění znalostí z trilogie. Šaría je muslimy považována za Alláhův zákon, a proto je nadřazena zákonům vytvořených člověkem. Podle šaríe je nutné vykonávat džihád, a že křesťané, židé, ateisté a další káfiři mají nižší postavení než muslimové. Ve všech třech textech trilogie je zmiňován další pilíř islámu, který je označován pojmem džihád, jehož doslovný překlad je boj nebo úsilí. Džihád je ozbrojené násilí, díky němuž dosáhl islám úspěchu, a proto jej označuje za nejlepší čin, který může muslim vykonat.
Důležitým aspektem islámu je postavení žen. Korán v 71% hovoří o nízkém postavení žen a ještě větší procenta o nízkém postavení žen se objevují v hadísech, tam je to celkem 89%. Jedná se například o rozdělování dědictví, výpovědní hodnotu před soudem, popis inteligence a zbožností obou pohlaví. Do této kategorie jsou řazeny i reference ke zvláštním pravidlům, jež mají ženy dodržovat a jež v porovnání s muži omezují jejich svobodu. Vyšší postavení má žena pouze jako matka, což znamená, že má jen otěhotnět a porodit.
Stále si někdo myslí, že je islám náboženství? Dle mého názoru je to nenávistná a zvrácená ideologie, která se za náboženství pouze schovává, aby dosáhla svého cíle (povinnost muslimů rozšiřovat islám do celého světa), jež jí určil středověký prorok Mohamed. Postavme proto džihád a právo šaría mimo zákon!

Zdroj statistik: CSPI International

52 komentářů :

 1. Všechlapy u Nymburka jsou na invazi islámu připravené. To je dobrá zpráva pro celý středočeský kraj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. at zije Trump a jeho rodina ze zidu .Nazdar a zdravi Hovnocuc

   Vymazat
  2. .... tohle je Islám!!!

   https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fembed%2FM6mxplWXYpU&h=rAQFUhZ7H

   Vymazat
 2. Islám není náboženství,ale ideologie mnohem horší,
  než nacistická s fašistickou a komunistickou
  dohromady.Havloidní sluníčkáři se vytahují svou
  úžasnou inteligencí(asi 75) a nevidí,vlastně oni
  nechtějí vidět muslimské nebezpečí.Je škoda,že
  naši předkové,bojující mnohokrát proti muslimům,
  nemohou vyjít z hrobu a sluníčkáře přenést do
  doby dřívější.Tam by viděli,co je to za kretény.
  Hájí lidská práva a nedodržování práv žen u nich
  vidět nechtějí.Jsou stejní,jako Sorosem placené
  neziskovky.Jejich cílem je škodit,škodit,škodit.
  Zapomněli,že studovali za peníze českých lidí.
  I při studiích v zahraničí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosil bych z tohoto výčtu laskavě vynechat ideologii komunistickou, protože jedině za je správná a pokud lidstvo přežije, tak se přes navrácený socialismus nakonec k tomu komunismu dopracuje. A rovnat komunismus k islámu, či fašismu, to je fakt hodno k naprostému odsouzení a posměchu.

   Vymazat
  2. Komunismus = "Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb." . Kdo rozhodne,co kdo skutečně potřebuje? Kdo určí,jaké kdo má schopnosti,respektive zda je skutečně plně využívá? Proč by měl mít kdokoliv to,co si prostě vývojově ještě nezaslouží? .. ty schopnosti,to nejsou náhody. Proč by si měli být lidé rovni,pokud se liší ve schopnostech,respektive ve vývoji a kam by se poděla jakákoliv spravedlnost,která je přece obecným vyjádřením Boha a je pojímána jako Dobro? Komunismus je nesmyslem rovným víře v křesťanský Ráj,respektive v Nebe,kde se bude údajně mít každý jen dobře. Závěr: Pokud budete dřít na Vládu,jednou se prý budete mít dobře až umřete a nebo,v případě ideologie komunismu,zatím dřít na Vládu v socialismu a někdy v daleké budoucnosti se budete mít dobře i za živote,.. pokud to ještě budete vy ovšem,protože přece nežijete odteď věčně. Samé kecy,kterým asi může věřit jen dement.

   Vymazat
  3. Veci se obraceji /obratily/ do nejakeho deformovaneho /uz zase/ komunismu, marxismu, trockismu, leninismu a stalinismu , aby ani male a nejmensi deti nezustaly usetreny jako nova nadeje pro perverty vseho druhu....Sotva jsme si oddechli ,ze tyhle nestvunosti jiz jsou davno za nami !!
   !A take Obrovska Propaganda nesmi zustat pozadu v Inzenyrovani lidskych dusi vzdy 24hodin denne a za kazdou /i tu zoufalou/ cenu.
   Udernici Propagandy, vsech moznych uchylnosti a Deformaci.. pak jsou zaplaceni za tyto muzeme rovnou rict , ze nesmysly a bojuji "do kopce" proti Uplne viditelnemu Zdravemu Rozumu.

   Vymazat
  4. Kam veci nas zavedly vidime a pozorujeme treba na situaci ve Svedsku, kde velmi civilizovana zeme upadla do sparu ,krutemu islama jinde take nasleduji..
   A dalsi staty a narody , hlavne v Evrope a kde neni jeste okupace afroarabu , tam se tresou lide strachy co bude a nejistotou zda-li vubec preziji.... Nelitostne Boje v Syrii , v Iraku a v jemenu slouzi za priklad. Ale je to lepsi nez kdyby napadli Rusko.
   Obama to zaridil velmi dobre a je "nebezpeci" ze si do nejake miry tu cenu zaslouzil a zaslouzi...

   Vymazat
  5. Proc ? Tyto utoky na civilizaci vsude kam se fananticti islamiste v davech dostanou, za pomoci vlad, muzeme videt jak vsude ihned OSLABUJI A ROZVRACEJI staty a narody.
   A tak muzeme dobre pozorovat a kazdy z nas videt , ty veci ,PROTI KTERYM ZADNA PROPAGANDA NA SVETE NIKDY NIC NEMZUZE.
   A ani tisice uradu sebelepsich, snazivych zaplacenych aktivistu , kteri za penize udelaji vse co je v jejich ubohych silach, ale stale je to malo nebo nic !!!
   Jejich nastenky kazdej ignoruje. Jako vzdy je skutecnost nekde jinde nez v jejich klimatizovanych a pohodlnych kancelarich kde se hrbi a ponizuji za par haliru !!!Aby snazive vyhoveli. A s pomoci opresivnich vladnich zakonu utlacovali a deformovali sve spoluobcany...

   Vymazat
  6. Nerovnosť v schopnostiach? Čím ich merať? Je vari schopný filozof viacej, ako schopný roľník, čo mu zabezpečuje potravu. Je riaditeľ fabriky niečo viacej, ako murár , bez ktorého by býval v chatrči. Zabezpečuje obživu podnikateľ svojim robotníkom, alebo živia robotníci podnikateľa? Schopnosť nie je dôvod na nadradenosť, nakoľko spoločnosť funguje iba preto, že jej subjekty kooperujú. Vari dnešná spoločnosť rozdeľuje bohatstvo úmerne schopnostiam, primerane prínosu spomenutej kooperácii? A štát? Komunizmus nerátal so štátom. Permanentná revolúcia má dva rozmery. Prvý /šírenie revolúcie vo svete/, omielaný a zosmiešňovaný, zarazil Stalin masovou likvidáciou trockistov. Neplnenie druhého pochovalo reálny socializmus. Permanentná revolúcia v tomto smere mala likvidovať štát a nahradiť ho samosprávnou demokraciou. A marxizmus? To je predovšetkým metóda dialektického a historického materializmu. Bola použitá na analýzu kapitalizmu polovice 19.st. a potom na analýzu jeho imperiálneho stupňa v konkrétno-historických podmienkach vtedajšieho Ruska. Keďže bolo ťažké identifikovať hybné antagonizmy meniaceho sa vývoja a bolo ľahšie donekonečna opakovať naučené citáty, bol premenený z metódy na dogmatickú ideológiu. Dnes už je to jedno. Sme svedkami posledných krokov demontáže, ním inšpirovaného, sociálneho štátu a prechodu na totálnu dominanciu niekoľkých globálne panujúcich klanov, kde tí schopní i neschopní majú pridelenú koniec koncov iba rolu poskokov.

   Vymazat
  7. Tohle vsechno pak slouzi vyhradne Rusku i kdyz to nikdo z vrchnosti nechce.
   Rozvrat Evropy je velka a nenahraditelna ztrata jakekoliv "bojovnosti" , nebo aspon vyhrad proti Rusku. Kazda rozvracena zeme zinzenyrovana pak je o jednoho ruskeho pritele mene !!!
   Kdo pujde bojovat ze Svedska. Feministky, znasilnene zeny, statni moci ponizeni zniceni role muzu , nebo zbabeli zakerni afroarabove?
   Tedy chce nas Rusko napadnout vojensky porazit a okupovat , NKOLIV ?
   Ptame se Okupuje nas uz Rusko nebo nikoliv. nebo nekdo jiny ?
   Pacha denne stovky zlocinu a teroristicke masakry v EU a vsude na svete ? Nikoliv.
   Vyhrozuje nam Rusko zavedenim smrtonosnych sharia , nebo jinych fanatickych zakonu ?
   Kona Rusko temer denne sekani verejne hlav vetsinou nevinnych lidi ?
   Vrazdi Rusko a masakruje civilni obyvatelstvo , bombarduje nemocnice skoly , svatby , pohrby a vubec vse co existuje coz slouzi jen k vseobecnemu zniceni vseho ?
   Bojuje uz pres 20 let proti mezinarodnimu terorismu, zapadem podporovanemu dnes bezpochyby , osvobozuje /jak je jejich zvykem/ populace napadenych narodu a zachranuje zvolene predstavitele /Assad, Erdogan / i proti nasilnym prevratum s rozsirenym vrazdenim naslednych obcanskych valek..
   Splnuje dnes Rusko do velke miry predstavy o normalnim svet , miru a pokojneho normalniho zivota zde na zemi , emigruji tisice lidi do Ruska a bez obav ale s velkou nadeji prave na zivot normalni...?
   To at si kazdy odpovi sam za sebe....A uriceni propagandiste tez...

   Vymazat
  8. 0:41 Filozof a schopnější filozof, rolník a schopnější rolník, riaditel' a schopnější riaditel'?

   Vymazat
  9. 23:15 jestliže Vy, milý zlatý, nejste schopen abstrakce, kterou je formulován vrchol určité ideje definující cílový stav, tedy situaci o kterou má být usilováno. Nevadí, takových vás je mnoho. Ale pokusme se, zajisté uznáte, že technologicky i výrobou je lidstvo schopno vytvořit obecný nadbytek všeho toho, co je skutečnou potřebou. S důvěrou v lepší lidské vlastnosti pak můžeme předpokládat, že každému bude radostí až potřebou vytvářet užitečné pro ostatní a to ocenění ostatními mu bude odměnou. Při tom všeobecném dostatku a všeobecně převládající, rozumné korektnosti by společnost nepotřebovala žádný donucovací systém a jediné, co by muselo být organizováno, s potěšením z užitečné práce, by byla technologie tvorby potřeb a jejich teritoriální distribuce. Vy, jak je vidět, jste do takto utvářené společnosti zřetelně nedorostl. Znám ale takové, že by v onom pomyslném komunismu obstáli. Jasně, že takových je proklatě málo. Dnešní starostí je, že čím dál víc lidí nebydlí, nemá na oblečení, dokonce ani na jídlo. Ten systém, který přicházel s onou posmívanou ideou takový problém, co pamatuju, neměl. Nepoučen současnou realitou, jsem vůl, i klíči pozvonil.

   Vymazat
  10. Znaje alespoň trochu Marxe, klíči jsem nepozvonil, albérž jsem věděl co nastane. A komunistická ideologie je na rozdíl od ostatních ideologií současně vědou. Dělníci, pro něž by měl být marxismus ideologií, totiž žádné zakrývání pravdy nepotřebují, jejich zájmem je osvobodit všechny vrstvy společnosti od diktatury kapitálu. Jedině oni totiž nepracují pro sebe, ale pouze pro společnost. Jim totiž nepatří jak produkt jejich práce, tak práce samotná. Pan Vinduška klade otázku, zda podnikatel živí zaměstnance, či naopak. Odpověď je nabíledni. Podnikatel práci zaměstnancům nedává nýbrž zcizuje. Na tom je založen kapitalismus, bez toho by nemohl existovat. A přirovnávat komunismus k fašismu nebo k islámu může jen člověk obdařený naprostou absencí myšlení. T

   Vymazat
 3. Jistě. Islám skutečně není žádné náboženství. Je to pouze zvrácená ideologie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. A jak jsou na tom ostatní náboženství?

   Vymazat
  2. Křesťanství hlásá aspoň navenek lásku k bližnímu. Skutečně ale se často jedná pouze o pokrytectví, katolické církvi jde jen o mamon - hrabat a hrabat. Ale islám má nenávist a touhu vraždit přímo vyslovenou ve svém programu, zrůdné knize jako Mein Kampf - Koránu.

   Vymazat
  3. 22.10. To křesťanství uznává TORAH - Starý zákon, kde je víc zla než v Islámu, nadřazenosti "vyvolených" nad lidmi jako nad dobytkem... JEŽÍŠ byl ŽID, vedoucí jedné z mnoha židovských sekt své doby...

   Vymazat
 4. Mne osobně by zajímal ten důvod proč věřit (vyznávat ho) v islám. Abych utlačoval ženy,kterých si vážím? Abych se snažil ovládnout svět a vnutil mu Alláha? Abych nenáviděl všechny v něj nevěřící a bojoval proti nim? Abych trestal tak krutě,že zvracím? Abych z toho zešílel? To je prostě proti lidskosti i zdraví a logicky plně proti dobru a také proti lidské přirozenosti,která ale asi souvisí s mou vývojovou úrovní.

  OdpovědětVymazat
 5. ...spící národ jenž je drancován prokletou katolickou církví po staletí se bojí islámu???
  Katolická fašistická propaganda*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:17
   Slovo propaganda pochází z papežské encykliky (proti protestantům) - 1622.

   Vymazat
  2. Katolická propaganda je proti islámu čajíček.

   Vymazat
  3. 22:21
   To se ovšem zatraceně pletete. Nejúčinnější propaganda je totiž taková, na které nepoznáte, že jde o propagandu.
   Dnes se tomu ovšem už říká "práce s veřejností" (public relations).

   Vymazat
  4. 22:25
   Nebo se tomu taky říká "alternativní zpravodajství".

   Vymazat
  5. U nás mainstream...

   Vymazat
  6. A práce úřadu pro výrobu hybridní pravdy, který tím zásobuje mainstream. Výhodný džob pro všelijaké jidáše Rozumky a pornoherce pro gaye Jandy.

   Vymazat
 6. každý náboženství je špatný jsou to jen bludy a o islámu nemá cenu ani mluvit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:33
   Máte pravdu, ale ve Všechlapech to, prosím Vás, takhle neříkejte -

   Vymazat
  2. 22.35 Váš farář organizuje a řídí obranu svého koryta?

   Vymazat
 7. Tak co je ten islám,buď je to náboženství anebo ideologie,anebo je to fašizmus hrúzosyrašnýho zrna a je to neco navíc.Já si myslím pokud se nemílim že je to absolútni zlo,to je na každém jak si to určí co to je.To mně tak napadla filozofická otázka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Forma vlády.

   Vymazat
  2. Člověk na teto planetě nemá co pohledávat ,od novo věku se k zemi neumí chovat a k dalším co tady žijí!!!

   Vymazat
 8. http://svobodnenoviny.eu/politicka-kdu-csl-vyhrozuje-socialkou-rodicum-kteri-neposlou-sve-dite-na-multikulti-akci/

  OdpovědětVymazat
 9. Je to do prdele náboženství, stejně jako každé jiné!
  Ale VŠECHNA náboženství jsou ideologie.

  OdpovědětVymazat
 10. Ješte bi sem islám akceptoval jenže,ten zakazuje požívani alkoholu a jíst vepřové co to s oblibov konzumuji a rád si to dopřeju a navíc chlastám,proto islám nemúžem ustát.

  OdpovědětVymazat
 11. Islám není evidentně slučitelný s naší ústavou. Jak to, že je v EU povolen jako náboženství? V Německu jim dokonce už na provoz i platí, a co u nás? Na co čekáme?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TES 23.února 2017 23:27

   A jakpak jste na tuhle pitomost přišel/přišla, že není "slučitelný s ústavou"?

   Vymazat
  2. Protoze soucasti nasi ustavy je listina lidskych prav a svobod.

   Vymazat
  3. Je biti zen slucitelne s ustavou? Je mordovani odpadliku slucitelne s ustavou?

   Vymazat
  4. 23:30, že ty jsi přisátý na nějakou neziskovku? Už snad v islámu zrovnoprávnili ženy mužům? Nebo jsi muž, který touží mít také jejich výsady tu v EU? O zavádění šarii v NOGO zonách jsi už slyšel? TES

   Vymazat
  5. Listina lidských práv a svobod? Tak si přečtěte článek 17 a porovnejte si jej s činností Chovancových koniášů.

   Vymazat
  6. jura 24.února 2017 0:44
   Takže muslimské obce v Čechách a na Moravě existují v rozporu se zákonem? Takovou pitomost, myslíte vážně? Přečtěte si tu listinu pořádně než s ní začnete mávat.

   Anonymní "TES" 24. února 2017 8:14
   Co mají nějaké "NOGO zóny" společného s naší ústavou?
   Např. v Rakousku byl islám registrován jako náboženství už od dob mocnářství a je tomu tak dodnes.

   Vymazat
  7. Tezko vas rozlisim "anonymove", takze strucne a jasne: kde neni zalobce, neni soudce!

   Navic Sanka to uplichtil na formalismu, ze islam je ideologie a ne hnuti.

   Vymazat
 12. Islám nie je evidentne zlučiteľný s ľudskosťou, dokonca ani so spiritualitou a duchovnosťou. Islam dokonca duchovnosť zakazuje. Príkladom je Rúmi a mystický rád dervišov, ktorý je/bol celé desaťročia/storočia v Islame zakázaný. Nakoniec, keď človek má transpersonálny zážitok, je mu všetko jasné, aj to o Islame. Ja vníma islam ako zvratok ľudskej duše/mysle zdémonizovaného stredovekého pedofila.

  OdpovědětVymazat
 13. Stejnou otázku, jako pokládá autor, asi pokládali myslitelé Evropy až snad do 19. století, když hodnotili křesťanství. Katolické excesy v křižáckých válkách, také posléze i proti českému národu, dekapitace českého národa katolickou církví po Bílé Hoře, inkvizice (katolická šaria), upalování čarodějnic, dodnes vyhánění ďáblů z těla a zejména pak uzurpace majetku a postavení se do čela světových oligarchů. A protestanté - v Německu a nebo švédští za třicetileté války v Česku - nemám pocit, že by se chovali o něco vzorněji než vyznavači koránu. Je ale trochu paradoxem, kdo nabudil muslimy k fanatismu, kdo je zatlačil zpět do pomyslného středověku. Vždyť v celé řadě muslimských států vládl smír mezi náboženstvími a tolerance, jejich kultura a civilizace také vzkvétala. Nebyl to ten svět, který se prohlašuje za nejcivilizovanější, který propadem vlastní kultury a humanity zatoužil po bohatství druhých národů, nebyl to tento svět, který rozkulačoval muslimské národy a stavěl proti sobě jednotlivé směry jejich vyznání. Západ nechť si udělá také jednou úklid na svém dvorku. Povede se i nám, křesťanů, lépe, když budeme vnímat, že nejsme jedinými lidmi na této planetě. Bylo by už dobré, kdyby slova Františka I. už církev a křesťané brali vážně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:01

   Vždycky, když se na papežský stolec nedopatřením dostane křesťansky smýšlející člověk (naposledy Angelo Giuseppe Roncalli 1958 a možná Albino Luciani 1978, který si ale na stolci dlouho neposeděl), vypukne v katolické hierarchii panika.
   O hlasatelích nenávisti jako byli Luther nebo Kalvín škoda mluvit.
   Hlásat nenávist lze ve jménu čehokoli, ani se tomu nemusí říkat náboženství.

   Důležité ale je, že Všechlapy u Nymburka mají jasno. Odtud už se světlo pravdy bude šířit dál po celé zeměkouli...

   Vymazat
 14. Franta Papež První by měl přestat s olizováním špinavých hnátů džihádistů a začít něco dělat pro to, čím se jeho církev dávno ohání.

  OdpovědětVymazat
 15. 11:01, to je všechno pravda, ale co my dnes s tím? My Češi jsme toho asi moc nerozkaločovali a ani dnes neurčujeme dekadenci západní kultury. Ano, nechť si Západ udělá také jednou úklid na svém dvorku, ale bez muslimů. Ti ať si uklízí doma. TES

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:17 TES

   Já bych naopak řekl, že se (Češi i Moravané) na tom úklidu "Západu" máme podílet. V duchu Komenského, Palackého, Havlíčka, Masaryka.

   Druhou možností je, že by se Všechlapy staly hlavním městem republiky a sídlem jejích ústředních orgánů. A ve školních třídách by vedle tabule visel Okamura. S takovou mentalitou by to ČR jistě dotáhla až k zářným zítřkům.

   Vymazat
 16. Prorok byl na uceni (brainwashingu) u Zidu tak aby znehodnotil perske vychodni uceni coz lze ted videt soubojem mezi sunnity a sity. Problem je ten ze uz ani Persane tj.lide z iranu si nepamatuji sve koreny a staly se muslimy stejne tak jak zidokrestansti antikriste vyhladily miliony slovanu u nas.Jeste podotknu ze lide z Iranu berou araby jako Barbary. Vite ono se hodne ovcanu hada ,zabiji za ideologii kterou si vybrali nebo jim byla spolecensky vnucena ale!: kdyz nelidske elity od demokratu po komouse,kapitalisty ,bankere,islamisty,judaisty a dalsi ideologie mluvi o jejich cili a lidskosti tak oznacuji sebe kdo z toho bude profitovat nadvladou nad naradim k praci vydavajici animalisticky zvuk - otrok,biororobot tedy clovek ze svedomym a duchem. Hlupaci bez znalosti svych korenu,touzici po nejake identite a cili se pak ztotoznuji s ideologii a pachaji zlociny vejmenu materialismu-vedomem pojeti sveta cili hrubych energii a odvraceji se od vnitrniho sveta zivouci energie a vedomi vesmiru cili jemnohmotneho sveta ktery se postupem technokracie ,materialniho konzumniho kanibalismu oddeluje od nas cim dal Vic.............
  Elity dosahuji svych cilu manipulaci ovci ktere tyto cile naplnuji.to je vse

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Max 24.února 2017 12:09

   Bla bla bla ...

   Vymazat
 17. Blbina! Hádáte se tu o něčem, o čem nemáte ponětí. Já si ten Korán aspoň důkladně přečetla. A mám dotaz.
  Ve které náboženské knize se pachatelé obtěžovali, aby v ní uzákonili alimenty? A možnost ženy stěžovat si na manžela u soudce? A uvědomte si, že se jedná o 7.století!
  Islámský stát je formulace nesmyslná - Kadyrov jim říká Iblíský stát a má pravdu.

  OdpovědětVymazat