Reklama

.

.

neděle 19. února 2017

Kam se podělo české zlato?

Přemysl Votava
19.2.2017    Vaše věc

Naši předkové oplývali zlatem, rodilo se z jejich práce. Byly to „zlaté české ruce a řemeslo, které mělo zlaté dno. “ Tedy řemeslná zručnost, šikovnost, ale i tradice. Na polích rostla cukrovka, chmel, tedy naše „bílé, či zelené zlato“.Česká zručnost a podnikavost po staletí vládla Evropě, budila úctu i závist. Světoznámé značky Škoda, Baťa, ČKD, Jawa, Tatra, Avia, … dobývaly svět. Vyváželi jsme cukrovary, pivovary, cementárny, elektrárny, rafinérie, svět požadoval český porcelán, sklo i zbraně. Český průmysl to byly železárny, ocelárny, zbrojovky, automobilky, sklárny… Říkalo se o nás, že jsme kovárnou Evropy. A my jsme na to byli hrdi!

Politické změny po roce 1989 přinesly změnu ekonomické orientace. Český export na tradiční východní trhy se rozpadl, či byl zeslaben, v poslední době dokonce pod sankcemi EU a USA. Nová orientace na náročný západní trh, přinesl negativní změny v průmyslové oblasti. Tradiční ekonomika se postupně rozpadla, pod buldozery nebo za kopečky zmizely tradiční české značky. Kolem měst vyrostly na orné půdě obří montovny či velkosklady, místo řemeslníků, zde našli práci pracovníci u pasů a skladníci. Po dálnicích se valí kamiony z celého světa. Stali jsme se velkoskladem Evropy. Nadnárodní společnosti diktují podmínky, likvidují poslední zbytky domácí konkurence. Mzdy českých zaměstnanců, jsou hluboko pod průměrnou mzdou v EU. Mizí tradiční řemesla. Řemeslo už nemá to zlaté dno.

Pro řemeslníky, řidiče, zedníky jezdíme na Ukrajinu. Naopak, do zahraničí odcházejí za lepšími platovými podmínkami lékaři, špičkoví odborníci, tedy vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Střední a vysoké školy chrlí tisíce studentů, ale bez skutečných potřeb české ekonomiky. Technické obory, podobně jako řemesla, tedy pilíře české ekonomiky, jsou na okraji zájmu státu, tak i samotných studentů. S řemeslem mizí i tradiční řemeslná šikovnost.

I náš venkov se změnil, to „bílé zlato“, tedy cukrovka, mizí z našich polí. Ubývá orné půdy. Svazují nás kvóty EU, které omezují, jak zemědělskou, tak i živočišnou produkci. Česká vesnice ztrácí své poslední pracovní příležitosti, lidé odcházejí za prací do měst. Ráz české krajiny se mění, mizí půda, ubývá života, přibývá betonu.


V nedávné době proběhla v médiích zpráva o rozprodeji zlatých rezerv státu. Tedy toho skutečného zlata, které v minulosti patřilo k bohatství a základům ekonomiky státu. V době německé okupace bylo toto zlato ukradeno, jeho poválečný, ale jen částečný návrat do vlastnictví státu, stál mnoho úsilí. Nyní již téměř poslední české zlato, mizí na zahraničím trhu…..V majetku státu, tedy i nás občanů zůstanou jen ty „papírky“, které v minulosti se staly často zcela bezcennými.

Jak říkávaly naše babičky, „děti, rodinné stříbro, zlato se neprodává“. Je to odkaz předků nám potomkům. A my jsme zase povinni tento odkaz předat našim potomkům. Tak to dělali po staletí naši předkové…

 - - -

82 komentářů :

 1. kde jsou ty havlovy plany ?????na hřbitově zakopany

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/PrintArticle/1736-zlaty-poklad-republiky-hitlerovi-jsme-za-darovani-sudet-jeste-zaplatili-15-tun-menoveho-zlata-zbytek-rozprodal-havluv-urednik-tosovsky.aspx

   Vymazat
  2. havel žádné plány ve prospěch českého národa nikdy neměl, jeho jediným plánem bylo nacpat nás do smradlavého německo-amerického zadku.

   Vymazat
  3. 9:20 - ty negramotnej užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku vysranej z komoušský smradlavý lejnolíhně, budeš zabagrován pod zem zaživa, aby dřív než ten tvůj rachitickej trup krapet obohatí půdu, ji tvý zlodějský čpáry v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětly. Takto zúrodněná zem dá žírný chléb králikům ze kterých budeme šít límce a vložky do rukavic pro naše vojáky dobývajících Rusákostán:)

   Vymazat
  4. pro - Anonymní 19. února 2017 9:44

   krásně jsi se popsal ty havlozmrdný pohrobku

   Vymazat
  5. Anonymní19. února 2017 9:44
   Vážený příteli. Zkuste také něco jiného. Vaše dlouhodobé prznění jazyka Českého přihlouplými novotvary je již otravné a krom neuvěřitelné erudice k poplivání jakékoliv jinakosti nepřináší Vaše diskuzní příspěvky nic přínosného. Pochopte, že rada je dobře míněná. Vaše příspěvky neříkají nic o adresátovi, ani k adresátovi. Mluví jen a jen o Vás a vytváří Vám v našich očích opravdu nepěkný obraz. Přeji krásnou neděli.

   Vymazat
  6. Nebejt gaunera Havla, tax chcíp jak šváb už v 89 i se svým komoušským fotrem a jeho namrdanou kurvou rudou co tě kdesi u kanálu pohodila! Páč Havel je komoušskej dobytek, jak správně říká pan Mašín tu - http://www.nekorektni-tv.cz/?p=2688

   Vymazat
  7. A taky tady! -http://www.lidovky.cz/masin-havel-spachal-zlocin-udelal-kseft-s-komunisty-fhh-/zpravy-domov.aspx?c=A110826_121225_ln_domov_sm

   Vymazat
  8. 10:31 - to se má tak: Já jako neznámý jedinec, jsem začal boj proti bolševismu, a neskončím, dokud tento jev nezmizí ze života Čechů!

   Vymazat
  9. Zůstává skutečností, že jedině tehdy, napneme-li své veškeré síly, svoji vůli, houževnatost a píli, začneme znovu stoupat k výšinám tak, jako kdysi naši předkové, kteří nedostali tuto zem darem, ale museli si ji vybojovat!

   Vymazat
  10. Anonymní19. února 2017 10:35
   "Kefalín" a co si predstavujetě pod slovom bolševizmus. Aha?

   Vymazat
  11. 9:44 Nechtěla jsem se tebou špinit,ty hajzle,který nevíš kam patříš!Je to ostuda tvých rodičů,že z milovaného potomka vyrostl takový odpad!Styď se ty kreaturo bez vzdělání.Aby ses nad sebou zamyslel nebudu psát,jelikož nemáš čím.Nejsem komunista,to jenom pro pořádek.Článek je pravdivý,ale ne pro bezmozky, jako jsi ty.

   Vymazat
  12. 10:38-Napneme-li všechny síly dostanem se
   ne do výšin,ale do pr-yč.Naši předkové si
   museli tuto zem vybojovat,naši předáci ji
   zase s úsměvem někomu věnují.Národ proti
   tomu nakonec nic nedělá a volí stále stejné
   lidi do parlamentu,čímž podporuje vydávání
   své země do cizích rukou.Tam se vzneseme.
   Petr Majevský

   Vymazat
  13. Díky za článek. Můžeme diskutovat, kým nebo čím byl Havel. Jisté je, kým nebyl - tj. vlastencem. Soudím tak nikoliv na základě jeho krásných slov, ale z celé řady jeho konkrétních činů. Stav popsaný v článku je nevratný pokojnou cestou a na jinou cestu tady není síla. Můžeme zkusit nedat hlas stranám plným vlastizrádců, zmírnit ten propad a spoléhat, že rozpad EU a NATO proběhne dříve, než zánik našeho státu a totální podřízení cizí moci.

   Vymazat
 2. Čím víc stoupá dluh státu,tak tím víc ubývá zlata státu.
  Co řekl Rusnok,zlato je veteš,to nepotřebujeme.Další České zlato a stříbro chce doprodat i Babiš.Já se nedivím,když státu nevládnou a neřídí Češi,tak rozprodají a zašmelí všechno České.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane autore článku, koukám, že lhaní a úprava faktů k obrazu svému Vám jde výborně. Jen ta objektivita mi tam chybí.
  Ale co už, kdo by hledal objektivitu v novinovém článku, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V čem? Ty anonymní žvanile...
   Dej fakta a nezvracej tady.
   J.Caláb

   Vymazat
  2. On fakta nezná, nemá, nemůže posloužit. tak se aspoň snaží dehonestovat. Inu, blbeček.

   Vymazat
  3. To: 8:42
   Subjektivitu nelze vykládat jako objektivitu, to ví už podprůměrně vzdělaný člověk, možná by vám pomohlo samostudium nebo universita třetího věku, možná ale také ne, někteří lidé jsou nevzdělatelní.
   Pepa

   Vymazat
  4. Objektivně řečeno, Jawa, Tatra, zbrojovky, Avia, ČKD, zkrátka značka Made in Czechoslovakia tu skutečně byla, naše firmy dělaly v Avghanistanu, Iráku, Iranu, v celé Jižní Americe... silnice, cukrovary, pivovary, rafinerie...to jsou fakta! A vy se zde zabýváte objektivitou, jestli ubývá zlata v bance. Vy víte zdali tam vůbec nějaké ještě je? Fakta, fakta, fakta.

   Vymazat
  5. Fakta?
   Autor tam opomněl uvést, že ony "světoznámé značky", které tam uvádí (tedy kromě značky Baťa, ale ta sem skoro nepatří), šly zu grund už po roce 1948. A že dobývaly svět? Kdepak, dobývali jen konkrétně stanovenou část světa. V té vyspělejší části světa nebyly jejich výrobky konkurenceschopné.

   Vymazat
  6. 9:08 - subjektivita nelze vykládat jako objektivita?
   Pepo, tvůj objev by si zasloužil ocenění, to se musí nechat.

   Vymazat
  7. 9:21 - Vy Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, olezlého davida, vyvadila, petránka a imigranta pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi se poznáte podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. Kdy už konečně začnete prchat do ráje SSSR, co ?
   Chlastoslovanské barbarské Rusácko, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, musí být i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace. Stejně jako Islámský stát, který rovněž přebírá štafetu bolševizmu. A stejně jako dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše a německá třetí říše či japonské císařství. Čínský chanát přijde na řadu později.

   Vymazat
  8. Přečti si příspěvek 8 52 a pak místo žvanění začni s konkrétními argumenty.

   Vymazat
  9. 9:43 - já napsal koment v 9:21. Ale z čeho soudíš, že jsem něčí agent, to mi hlava nebere.
   Že ty jsi to s tím chlastem včera přepísknul, viď?

   Vymazat
  10. 9 43
   Ty vzteky za chvíli sám ve jménu " civilizace " chcípneš na infanrkt. Je zbytečné se takovým volem vůbec zabývat.

   Vymazat
  11. Fakta? Banky v rukou cizáků, každý rok odvezou 100 miliard zisků. Ostatní zprivatizovaný průmysl majitelé odvezeou dalších 300mld, voda nám též nepatří, pracovní síla až 3x levnější, zato potraviny již máme horší a ještě dražší. Ty platy mají se západem stejné jen ti hlavouni a politici, politologové a další, kteří nás denně oblbují a udržují stádo mlčenlivých. K tomu navíc jsou ochotní nás nechat rozsekat na východní frontě.Dá se něco dělat a je těch faktů málo?????????????????

   Vymazat
  12. 9 19:
   Má dolar z Argentiny jinou hodnotu, než dolar z Japonska ? Já jako student byl dvakrát koncem sedmdesátých let na praxi v brněnském Zetoru přímo na montážní lince CRYSTALů. S každým traktorem šel průvodní list. Vyráběly se pro polovinu světa, včetně USA, Austrálie, Nového Zélandu,Velké Británie, Argentiny, JAR a pod. Vyrábělo se jich 30 000 ročně. Dnes se jich vyrábí 2000 - 2500 ročně a ten mizerný zisk, pokud nějaký vůbec je, tak jde stejně na Slovensko. Dnes za ropu a plyn musíme tvrdě platit dolary. Dříve jsme SSSR platili auty,motocykly, botama, cukrovary, pivovary, turbínami a pod. Ten rozdíl asi nevnímáš, že ? Dnes platíme čím ? Pouze levnou pracovní silou na úkor životní úrovně 99 % obyvatel. K čemu nám je výroba 1,5 milionu aut ročně, když všechny zisky jdou do zahraničí. U nás zůstávají pouze odpady, smog a to je vše. Jinak bída a živoření. Dnes má vyšší živbotní úroveň kdejaká země třetího světa. Samozřejmě, že naši neschopní politici a jimi zkorumpovaná média ( s tebou současně ) nám budou do nekonečna tvrdit, že se máme jako nikdy. Bohužel pouze populisticky zaměňují výsledky technického vývoje za své " zásluhy " o náš blahobyt. Mobily, ploché televize, moderní auta a jiné dnešní výdobytky vědy a techniky by jsme měli, i kdyby byl dodnes u vesla Jakeš. Na to neměl vliv ani jakeš ani současný Sobotka. A já tvrdím, že bez Havla a jeho kamarádíčků a následně nastoupivší generace neschopných troubů, kteří se prodrali ke korytům, bychom dnes měli mnohem vyšší životní úroveň. Dnes nám nepatří nic, republika je kompletně rozprodaná , biliony korun z jejího výprodeje jsou rozházeny a rozkradeny a na generace dopředu je náš národ odsouzen k bezpodmínečné podřízenosti velkokapitálu. Jeden měsíc sankcí při jen náznaku neposlušnosti a tato ekonomika-neekonomika se zhroutí jako domeček z karet. A to mi žádný ze žvanilů , co tady blijí své hemzy , nikdy nevymluví. Je mi 59 let,mám vysokoškolské vzdělání,pamatuji Husáka, Štrougala, Jakeše i Adamce, celou polistopadovou garnituru, 17 let jsem po revoluci úspěšně podnikal a to, co je tady teď v politice,bankovnictví, zákonodárství,justici apod. je fialový hnus.

   Vymazat
  13. 20:26 jen jste doplnil a.9:19.Převedením výroby do spřátelených států a specializaci v rámci RVHP,díky barterovým obchodů s SSSR,kdy zboží výmněnou za ropu ztratilo konkurenceschopnost,
   že ani ten Sov.svaz už to pak nechtěl kupovat.
   Že republika padla,dík tureckému hospodaření od r.'48 -'89,na čumák se zrovna jak vy ani p. Votava nezmiňujete,proč?A že nám nic nepatří,
   prosím vás,co vám/nám/kdy patřilo? Měl by jste vědět,že jen vzpomínky jsou naše,jinak nic.

   Vymazat
  14. Souhlasím s 10.26 za 27 let tato vládnoucí sebranka ,levá i pravá rozkradla co dalo

   Vymazat
  15. 14:17 - jak je vidět z vašich málo informovaných sentencí, asi jste nestudoval historii či ekonomii, ani nejste pamětník. Proč sem píšete voloviny? Není to ztráta času - vaši i naše?

   Vymazat
  16. 18:23 máte pravdu nestudoval jen tu historii a ekonomiku jsem zažil i tu korunu kdy byla podložená zlatem a po reformě už jen prací.Jó hochu,podle toho co píšete,když já sloužil na Maďarských hranicich v r.'56 možna jste si hrál na hornika v uhláku,byl li jste na světě.To jen
   pro pořádek,holt záleží na úhlu pohledu.

   Vymazat
  17. 9:19 a další podobní. Pokud bys utrpěl kouska technických znalostí a kouska přehledu o průmyslové výrobě v ČSSR, sortimentu, embargu a dovozních clech např. tehdejší EHS a USA, o nákladech na tehdejší přezbrojenou, skutečně vševojskovou armádu i záporné dani na základní životní potřeby, tak bys věděl, že to hospodářství bylo z podstaty výkonné, že znalostní úroveň s technologickou dovedností republika daleko předstihovala světový i evropský průměr. To všechno posametová politika namísto rozvinutí promarnila. Takže, pochlub se, čemu si myslíš, že skutečně rozumíš a dáme věcnou řeč s tvrdými fakty. To cos napsal je prázdné plácání propagandistických žoldnéřů, kteří to dokonce ani valně neumí. Neztrapňuj se.

   Vymazat
  18. 19:22 - 'záleží na úhlu pohledu' - to máte pravdu. Nenávist a podceňování, zdroje typu 'jedna paní povídala', to je sakra málo na to, abyste psal do diskusí 'zasvěceně'. Píšete jen o jedné straně mince. Ta druhá byla pro náš průmysl a zemědělství velmi pozitivní. Bohužel, po listopadu 89' se k moci a rozhodování dostali diletanti a nepřátelé českého národa. Zničili na co sáhli. Bohužel. Tak začala po létech fungovat demokracie v Česku. Pak se divte, že v ní mnoho lidí nevěří a že chce návrat 'starých pořádků' nebo nového 'Vůdce'. Tzv. demokrati v čele s Havlem a Klausem a jejich kamarilami po.rali co se dalo a my se z toho budeme vyhrabávat fůru let. Taurus

   Vymazat
  19. Na nas zlaty poklad prispivaly cele generace,tak jako na Narodni divadlo, babicky i deti vsichni davali i sve posledni a ted to nejaka svine ukradla a jezdi si ve ferrari ve Svycarsku /co dostal jako odmenu/ a v Cechach se neukaze...

   Vymazat
 4. Systematické ničení České rasy...
  Krásným příkladem jsou zlaté rezervy ČR...
  ...před časem vyšetřovali Švýcaři jakého si Českého poslance za podezření z praní špinavých peněz...ukládal si u nich tunu zlata !!!
  Cílem není oddělit lidi jiného názoru, nýbrž nás zlikvidovat*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. NA 'českou rasu' se vy.er. Nic takového neexistuje. Jasné, nácku?! Je český národ, česká společnost, ale né rada... Kapiš?!

   Vymazat
 5. BYLY jsme zemí dvou národů, která před r. 1989 dokázala vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary, motocykly, osobní i nákladní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy, zemědělské stroje, turbíny, říční a námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru,zdravotnictví, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa. Národy, které byly naprosto soběstačné v zemědělství a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu. Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme (bez závislosti na západním kapitálu) vlastního skoro nic. Nepatří nám už v podstatě ani voda. Rozpadli jsme se. V naší dnes již malé zemičce nám nepatří ani rezavý hřebík ve zdi. Byli jsme velmi schopní, to však dnes řada lidí nechce slyšet, jen si trvá na svých nesmyslech o potřebě provázanosti s "vyspělým západem", tím západem, který nás v minulosti zaprodal, který v současnosti prodělává hlubokou krizi a který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště pro jejich nekvalitní produkty. Do čela jsme si pustili zaprodance, kariéristy a mamonáře.
  A dobře nám tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8:52
   Potlesk ve stoje.

   Vymazat
  2. Souhlasím, tu dobu jsem prožil, nedívám se na to tak pesimisticky. Věřím, že zase přijde národní obrození, tak jako v historii se stalo několikrát. Nechce to podléhat malomyslnosti, oprášit "povinou" školní četbu Nerudu Němcovou, Jiráska. Naděje tady zůstává.

   Vymazat
  3. Je hezké žít v naději, ale ještě hezčí je, pro ní něco dělat. Bez lidí, kteří jsou ochotni se pro věc obětovat, to budou zase jen plané naděje...

   Vymazat
  4. Jo, dobře vám tak, vy hrdinní, nezištní a všem pravdy přející čecháčkovští „boží“ bojovníci proti Bruselu !!!
   Sledujíce váš neúnavný boj a „spanilé jízdy“ proti EU a Bruselocentrizmu za výlučnost České republiky, rozhodli jsme se my Moravané po vzoru bratrů Slováků nepřekážet vám v tomto boji a opustit vaši zfušovanou a rozkradenou vozovou hradbu. Požádáme o obnovení tradičního svazku s Vídní (k níž jsme měli vždy mnohem blíže než k vám - nejen kulturně a mravně, ale i municipální správou). Hodláme posléze vytvořit desátou rakouskou spolkovou zemi Moravu s vlastní zemskou vládou i zemskými zákony. Tím zároveň posílíme (ušlechtilý) slovanský živel spolu s Chorvaty a Slovinci v Rakousku. Nebudeme muset s vámi vést „falešné a prázdné“ diskuze, jako např. o zavedení Eura coby měny, nebo jiných civilizačních norem. Vám zůstane měnová kuriozita – Pražský groš (Pg) - namísto dosavadní vekslácké (Kč). K majetkovému narovnání vás pozveme do vily Tugendhat (po konzultaci s V. Mečiarem). Předběžně vám nabízíme, že s Muchovou epopejí si můžete odvézt i Dukovany (třeba na Letnou namísto Blobu, či k zapůjčení do Japonska). K tomu vám přidáme na památku brněnský žulový třicetitunový „vibrátor Primátor Onderka“ i s primátorem (včetně řetězu - ale jen řetězu kozího). Oba jsou bohužel nefunkční, avšak nezničitelní. Vlajku si klidně ponechte, na zakrytí celé vaší euroodpadové kotliny včetně těmi správnými osmahlými vlastenci a Novými Rusy „hrdinsky počeštěných“ německých Sudet. Místo vykastrovaného lva si můžete dát do znaku rudého kance s modrým ptákem nebo straku zlodějku a za hymnu vám může posloužit česká prostonárodní píseň: „Měl jsem tři prsty v prdeli. Zastrčený. Čížek mi tu prdel ukrad, nemám je teď už kam strkat. Jsem ztracený.“ Zato heslo rodáka Masaryka z hradního praporu bychom si vzali – vy si tam vyšijte třeba: „My Prahu nedáme – radši ji zbouráme“ (aspoň náhodní turisté budou náležitě poučeni – a to nejen pražskými taxikáři a kapsáři). Váš ovarový „ctnostný mocnář“ a ruský agent toho aspoň nebude mít tolik na únavné inspekční inkontinentní objíždění a pojídání osoleného kóšer chleba od starostů. Může být volen levně aklamací přímo na Koňáku. Na Vítkově v Maus-oleum je pro něj teď po ožraleckém Gottwaldovi místa dost. Když dáte kovošrotovému loupežníku a euroteroristovi Žižkovi do ruky raketu (tenisovou), nebo ukořistěné pero, případně jitrnici s becherovkou, ušetříte za novou sochu (při vašem krizovém hospodaření) a můžete prodražit Blanku, či jakýkoli jiný Klauzemanův český tunel. Vyvěsíme: „Češi nekrást tady“ (protože „Kdo nekrade, není Čech, hop, hop, hop“).

   Vymazat
  5. Po revoluci měly Západní firmy obrovský zájem i o naše pracovité řemeslníky, a hlavně žasli nad jejich všeobecnou zručností. Přívlastek zlaté české ručičky není nijak zveličen. Cílem světové elity je srazit úplně Východ, hlavně Slovany, na kolena a podrobit si je. Udržování nízkých mezd má přimět kvalitní, hlavně mladé lidi odejít za lepším na Západ a tak se mnoho let i děje. Ty nerozhodné mladé k odchodu přiměje migrace ze třetích zemí, která se nám nevyhne. To co se Hitlerovi nepovedlo zbraněmi se staroušům z Bildenbergu daří neziskovkami s humanitární zástěrkou, hojně používanými slovy pravda a láska, a penězmi.

   Vymazat
  6. Zas bude dobře! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
  7. Anonym 8:52 - A zase ty pokroucené údaje.
   Lidská paměť je k nám milosrdná, drží si jen dobré vzpomínky, ty špatné vytěsní.

   Vymazat
  8. 10:26
   Jde o to, co považuješ za špatné vzpomínky.
   Já v tom období prožil dá se říci polovinu svého života. Mohu tedy soudit. Ta druhá polovina je opravdu k zblití.
   Vše rozkradené a dluhu, že už ani děti našich dětí to nesplatí. A nevím, proč by ani měli. oni je nevytvořili. Na místo fronty na banány, jsou fronty na pracáku a pro sociální dávky. Mimochodem dnes nemáme vše, co bychom potřebovali. Přijdu-li do obchodu pro věc, která není věcí denní potřeby, slyším opět nemáme, ale můžeme objednat... čekám zase ve frontě? V obchodech se opět objevuje, že ta a ta položka může být prodána pouze v tolika a tolika kusech..., a politici opět vymýšlí zákazy něčeho, co se zakazovat rozhodně nemá...považ takový má být kapitalismus? Taková má být demokracie? Je to zrůdokracie. Nikdo nestanovil žádné principy demokracie, nikdo nevěděl jak se buduje kapitalismus, ale všichni přesně věděli, jak v něm nastavit regule, aby se co nejdříve a nejvíce napakovali.
   Takže to nám to cestování přišlo draho co? Nebo o jakých špatných vzpomínkaách to vlastně mluvíš? J. caláb

   Vymazat
  9. Dokonce jsme vyrabeli zaoceanske lode , meli jsme pristav vypujceny od Polska...

   Vymazat
 6. Zaprodali i ty naše předky. Teď máme jen potomky s holým zadkem.

  OdpovědětVymazat
 7. Mluvíte..tedy píšete mi z duše.I já tleskám Vaším slovům.Jak je možné že tyto fakta lidem nedochází?

  OdpovědětVymazat
 8. Západní globalizační ekonomické teorie, kterými se řídil Klaus i vládci ČNB dovedli naši ekonomiku tam, kde se teď nachází. Přes momentální nevýrazný růst, který stejně již dosáhl svého stropu, jsme v podstatě již jen dodavatelem ještě zatím levné pracovní síly, naprosto závislí na ekonomikách, které nás vlastní. S uvedeným popisem souhlasím. Je snadné všechno jen rozkrást a drze prohlašovat jak všemu rozumím.

  OdpovědětVymazat
 9. Zas ty komoušské bláboly. O světoznámých firmách, které jsme opravdu měli. Ale vy jste je po válce ukradli a během 40 let dovedli do hajzlu.
  Vyvážet jsme vyváželi ale jen do zemí RVHP a pár rozvojových zemi.
  Komouši, zavřete už ty vaše drzé huby, měli byste sedět za to co jste napáchali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. není ani tak důležité komu prodáváte, ale to, jestli se uskutečnuje výroba a následný prodej výrobků s vysokou přidanou hodnotou..., to je měřítkem úspěšnosti

   Vymazat
  2. Většina uvedených podniků byla postavena po válce. I byty, na kterých zbohatnul Bakala a pak velkorise uvedená zvěrstva financoval a financuje, byly postaveny po válce. Největší plátce daní elektrárny, také postaveny po válce a také po roce 89 kde, kdo na nich zbohatnul. Na práci v poválečném období zbohatli ti dnešní největší gauneři.

   Vymazat
  3. 10:56 Uvedené podniky - Škoda, Baťa, ČKD, Jawa, Tatra, Avia. Po které válce byly tyto podniky postaveny?
   p

   Vymazat
  4. Ano a v jakém stavu byly po hospodaření Němců za války a po roce 1989...zamyslete se..

   Vymazat
  5. 11.32 V jakém stavu po roce 1945 zejména po dubnu 45 byly tyto podniky v Plzni, Ústí, Praze, Pardubicích, Kolíně... kdy byly bombardovány Američany(nesmyslné bombardování Drážďan)? Víte to? Odpovězte!!!

   Vymazat
  6. Ten vylitej havlobanderovskej odpad má jednu nedodělanou třídu pomocný školy,nechtějte po takovým relevantní informace natož odpovědi!!!!

   Vymazat
  7. 12:18 - jen pro ujasnění, koho máš přesně na mysli?

   Vymazat
  8. oprava času: to bylo samozřejmě pro 12:18! Ty ze 11:49 - neboj, proti tobě nic nemáme ...

   Vymazat
  9. 10:07 dolož věcně svoje tvrzení. Já jsem technik, který pracoval v jednom z velkých podniků a dobře vím, co, jak, kam a za kolik bylo exportováno, kolik a jakých lidí pracovalo ve vývoji, ve vývoji technologie, v konstrukci, jak a jaké pracovaly výzkumné ústavy, jak kvalifikovaní přicházeli z VŠ, průmyslovek a učňáků. Vím dobře, k jaké destrukci došlo po sametu. Když nic nevíš a zřejmě ani vědět nedokážeš, mlč a neobtěžuj. Tak ubohou a tak rozvinutou blbost jak se projevila a je k vidění po sametu, jsem si ani ve snu neuměl představit. Tušit to, klíče jsem z kapsy netahal, byl jsem vůl a omlouvám se. Dokonce i řadě těch skutečných komunistů. Jeden co žil a realizoval se ve svém oboru a dodnes umí dost, aby se dobře uživil.

   Vymazat
 10. 12:18
  Když o někom napíšu že je havlobanderovskej odpad,tak to určitě nebude pro někoho,kdo tady opěvuje udavače Havla a ussacký agresory!

  OdpovědětVymazat
 11. Co k tomuto článku říci: Vše je pryč to není sen.
  A pokud se brzy neprobudíme, bude to věčný spánek.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 12. Ještě jednou pro zdejší komunistické pitomce. Naše slavné firmy dodávaly jen na nenáročné socialistické a rozvojové trhy. Ty se po roce 1990 po pádu sovětského impéria staly insolventními. Naše výrobky nechtěly a neplatily za ně.

  Na západě ty naše zastaralé krámy nikdo nechtěl. Pro výrobky firem Mercedes, BMW, Siemens, Sony, Honda, IBM...nebyly ty komoušské poruchové krámy žádná konkurence.
  Tak se proberte, rudí idioti. Měli byste být z ticha, škrábat prstíčkem a prosit za odpuštění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to až tak nebylo. Naše sklo šlo houfně na Západ ,keramika, bižuterie... Motorky konkurovaly těm italským a japonským, kam jsme prodali automatickou převodovku. Dodnes jezdí naše lokomotivy a tramvaje v Brazílii, Argentině, Chile, tramvaje dokonce kupovali od nás Švýcaři, Němci, ti brali naše pletací stroje. Traktory brali Rakušané, Španělé, Francouzi.Čokoláda z Velimi šla do Saudské Arabie, Kuvajtu, SAE...Nic není černobílé

   Vymazat
  2. Pro: Anonymní 19. února 2017 13:47 - tento šmejd od nového českého GRU (prosím neplést si s ruskou zpravodajskou službou. GRU značí "Gay-Romancova-Úřad"), zde opruzuje v diskusi neustálými bláboly, bez uvedení jediného faktu. Mně je 80 a pamatuji jak válku, tak i poválečné období. 68 rok, atd., atd. Vše v tom článku sedí a je pravdou. Kecy, že ČSSR vyvážela jen do zemí v rámci RVHP, jseou jen kecy dnešních novodobých j/elit. Ještě dnes jsou plně funkční rafinérie ropy, které do půlky světa dodávala ČSSR na klíč. Jak to pak fungovalo po roce 1989, jen malý příklad. V celé Evropě byly 3 firmy, které dokázaly vyrábět tzv. bezešvé trubky, potřebné pro rafinérie. Manes-Mann, Václovny trub Chomutov a Podbrezovské strojárne. První co udělal Manes-Mann, po zakoupení za hubičku Válcoven trub v Chomutově, bylo, že vyhodili na dvůr moderní válcovací stolici na bezešvé trubky, kde 10 let rezivěla. Proč asi? Podobných příkladů lze najít stovky. Mně osobně by tento stav, který je dnes u nás, mohl být u pr*ele. Těch pár let co mi zbývá, přežiju, jak jsme říkali na vojně, i v sedě s nahou prdelí na bodáku. Jen je mi líto všech vás, mladších o desítky let, protože to co vás čeká, vypadá velmi, velmi špatně. A vůbec nevěřím, na nějakou možnou změnu. Přijít o vše, co jsme měli šlo velmi rychle a snadno. Napravit to alespoň k přijatelným podmínkám, to by musely přijít vidle. Jenomže na "Vidle", tento národ zatím nemá. Je to jak zpíval Karel Kryl. "Jsme sice již na kolenou, ale ještě neryjeme drškou v zemi". Až tento národ opravdu začne rýt drškou v zemi, možná "Přijdou i ty vidle".

   Vymazat
  3. Neznalý blbče, mluvíš o značkách a o výrobcích a exportech, cenách a technologiích z oblasti spotřebního zboží a reklamy. O oblasti investičních celků, speciálních výrob, výzkumu a vývoji nevíš nic. Šašku.

   Vymazat
 13. Ještě jednou pro kapitalistického pitomce.
  Proč po celou dobu,kapitalisté tvrdě uplatňovali sankce na všechny výrobky ze socialistického tábora.Proč byl zákaz prodávat cokoliv socialistům,od technologii,elektroniky,počítačů apd.Po revoluci,ještě více uplatnili tlak na naše firmy,aby zkrachovaly a pak je lacino koupily,nebo zrušily.Díky Dlouhému,jsme ztratili trhy v Rusku a v dalších zemích.Takže si dej kladivem do hlavy ať se ti rozsvítí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se ty bambulo domluv s tím za 14:32. Ty blekotáš o sankcích na všechny naše výrobky, ten druhý zase že naše zboží šlo houfně na západ.

   Rusáci ty blbe neměli v té době čím platit, byli zu grunt.

   A čím by za ty technologie platili západu platili? Vždyť by chronický nedostatek deviz.

   Na těch našich firmách kterým chyběly investice a know how měla cenu je velmi levná a relativně kvalifikovaná pracovní síla.
   Jaká si asi myslíš že byla např Škoda konkurencí pro Volkswagen? A Tesla pro Sony?

   Prostě jseš úplně pitomý komouš.

   Vymazat
  2. Ti dementi kteří jsou pro západ je kannofutr nás přeci nemůžou nijak nasrat. Jsou to ubožáci a podřadní kavárníci. Stěmi si vytírají řiť i spící knížata. Jsou na úrovni ptáků ukujáků - serou hranatá vejce a přitom ujuchají.
   Václav

   Vymazat
  3. Pro 14:54 pane Tesla vyráběla špičkové mikroskopy a litografy. Jeden z hlavních konstruktérů byl akademik Delong a litografy společně s dalšími dvěma zahraničními firmami byly nejlepší na světě. Takže Sony mohlo jít, tak akorát do pr.... nebo vyrábět přihlouplé televizory apd. Tesla byla zcela jednoznačně na vyšším stupni vývoje.

   Vymazat
  4. 14:54 je jen prostomyslný propagátor zruinování naší vlasti. On to obhajuje, jemu se to líbí. Ale hlavně nepřemýšlí. Naše podniky díky OF, ODA, ODS a bandě kolem Havla a Klause byly uměle finančně podvázány, byly svěřeny do rukou kradoucího komanda a co měla naprosto jasnou světovou perspektivu šlo za babku do rukou cizinců. Vždyť to bylo zločinné zničení perspektivní země - stačí se podívat na osud našich bank a pojišťoven. Ale vysvětlujte to tomu nedovzdělanému citově vyšinutému stvoření.

   Vymazat
  5. Anonymní 19. února 2017 14:54 a co ty víš, nevzdělanče, o Tesle a co uměla a výráběla. Mimo toho, co si krom výkladních skříní, reklam a pohledu z úrovně pampelišky umíš představit? Komouš, to je opravdu pádný argument. Nic lepšího už nemáš?

   Vymazat
 14. O čem to píšeš ty demente ve 13:47?
  O těch kapitalistických kurvítkách, které implementují do všech výrobků aby nevydržely ani ty pochybné dva roky záruky, které smetou ze stolu pod pojmem opotřebení? Moje žena například šije na šicím stroji té doby dodnes, zatímco jiný již mají již pátý předražený kapitalistický šunt u kterých nevydržela silikonová kolečka.
  Máš ty to v hlavě srovnané? Kolik ti vlastně je, že tu pliveš na práci svých předků, ty smradlavý zadku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 14:58 pane tkalcovské a pletařské stroje byly za komunistů zcela jednoznačně nejlepší na světě. Od nás Japonsko, USA a další státy kupovaly tyto mašiny, ale i patenty. Takže ... Dle jedné takové věci byl také natočen několika dílný televizní seriál o mladých konstruktérech v tomto oboru.

   Vymazat
  2. Pro 18:09 ten filmový seriál se jmenoval Inženýrská odysea, hlavní role herec Jaroslav Satoranský, scénář k seriálu Jaroslav Dietl. Natočeno dle skutečnosti.

   Vymazat
 15. avia neni ceska je to licencni saviem z francie ale ten automobil je puvodni man z nemecka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To máte pravdu, ale firma AVIA tu byla dlouho před válkou, vyráběla nejen osobní a náklandí automobily vlastní konstrukce, ale i letadla včetně vojenských stíhaček. Takže, vo co gou, profesorkej?!

   Vymazat
  2. Pravda, licenci spolu se sálovým počítačem Bull a leccos dalšího zajišťoval jazykově disponovaný komouš Štrougal. To se francouzi z amíkú ještě neposrali.

   Vymazat
  3. 22;41 ja mluvim o tom nakladacku ne o cele firme ctete pozorne

   Vymazat
 16. Pokud jde o měnové zlato, předání se uskutečnilo v roce 1981 po odečtení částky, odpovídající nákladům na účast (výstroj, střelivo) čsl. vojáků v britských ozbrojených silách a taktéž částky, odpovádající hodnotě znárodněného
  majetku firem USA a Británie.
  Podrobněji v knize Stanislava Motla : Kam zmizel zlatý poklad republiky? (děj knihy končí koncem devadesátých let XX. stol.)

  OdpovědětVymazat