Reklama

.

.

úterý 21. února 2017

Kdo by bral Rusko a jeho hymnu vážně, ať mají svoji starou verzi… Co by dělali Francouzi, kdyby jim místo Marseillaisy zahráli Kutuzovovu častušku z časů, kdy dostal jejich Napoleon po zálusku na Moskvu notně nafrak v Ruském nebiatlonovém mrazu.

Břetislav Olšer
21.2. 2017   Rukojmí
Dovolím si ulevit fejetonem na téma nedávných biatlonových podpásovek. Nevraživost vůči ruským sportovcům už totiž překročila všechny meze slušného chování a změnila se v beztrestnou šikanu. Je vedena studená válka proti ruským sportovcům nejen proto, že se biatlon jezdí v zimě...
 Nikomu nevadí, že platí presumpce neviny a že největší státem podporovaná dopingová aféra se odehrála v USA, když se přišlo na to, že sprinterka USA Jonesová brala látku, které se říkalo “The Clear” (Čistý), protože v té době byla známými metodami neodhalitelná.

Chemický název měla tetrahydrogestrinon (THG) a byl to zakázaný steroid, který produkovala právě nechvalně proslulá laboratoř BALCO. To byla špatná zpráva zejména pro Americký olympijský výbor (USOC). Spojené státy totiž přitom usilovaly o pořadatelství olympijských her v roce 2012, které by se konaly v New Yorku, „naštěstí prohrály“ s Londýnem (za kolik milionů dolarů?)...

Je nasnadě, že jejich kandidatuře by uškodilo, kdyby se mezi americkými a vždycinky férovými a čestnými reprezentanty vyskytli dopingoví hříšníci. Vzhledem k utajení výslechů sportovců před velkou porotou a nezveřejnění řady dokumentů však americký USOC nemohl proti nominaci „skrytých“ dopingových hříšníků nic udělat. A že jich byly stovky nejen v atletice....Čestné a šlechetné jednání, jak se sluší a patří na USA...

Čas ale oponou trhnul a nyní je pro změnu na nohou český biatlonový minisvět; jak už víme, Rusové měli vyhrožovat závodníkům i svazu, že "i na ně přijde"...? Viděl někdo nějaké inkriminované e-maily, dopisy od Rusů, které mají údajně posílat nejen funkcionářům ale i na osobní profily…? Nikdo je nikdy neviděl. Přesto si naši géniové dvakrát překontrolují, jestli mají zamčené pokoje.

O kontrole podávaných nápojů a jídel ani nemluvě. Důvod této hysterie je jasný; paranoia, jelikož kdyby se něco objevilo v krvi našich hrdinů a hrdinek, hned by byl původce zla znám - přece Rusko. Celý humbuk je pouze hra na jistotu, kdyby se na "bobule" českých biatlonistů přišlo, dělají si dopředu alibi, že oni nic, že oni jsou čistí jako Grossův křišťál… (je to opravdu Moskva...? https://www.youtube.com/watch?v=hZaN4jaQT_4)

Dnes je prostě globálním obětním beránkem Rusko na pohánském oltáři; napřed zákaz na LOH v Riu pro atlety, pak bez relevantních důkazů přišli na řadu paralympionici, nyní se odehrává studená válka v biatlonu a nejen proto, že se závodí v zimě… Vedle českých hrdinů a hrdinek s třískou zadřenou v palci, je zde Francouz Martin Fourcade, velký a „čestný“ bojovník proti dopingu. Zcela „férově a beztrestně“ v prvním závodě na MS v Rakousku složil k zemi ve smíšené štafetě ruského Alexandra Loginova, když mu strčil hůl mezi lyže.

Rusové mohli podat protest, ale neučinili tak; dovede si někdo představit, co by se stalo, kdyby někdo z ruských biatlonistů takto podrazil Fourcada...? Proto alespoň vypěnil ruský komentátor Gubernijev a zakřičel holou pravdu: „Martine, jsi prase! Ať to ví celý svět,“ řval v přímém přenosu. To samé si pak napsal na Instagram. A pak při vyhlášení vítězů nejdříve ruský biatlonista Anton Šipulin za to nepodal Fourcadeovi ruku, načež Francouz ironicky zatleskal a odešel ze stupňů vítězů. „Jako člověka už ho nerespektuji,“ naštval se pak na něj Šipulin, byť byl vzápětí přinucen, aby se s Francouzem "usmířili".

A byl to stejný komentátor Gubernijev, co za pořadatele tahal „horké kaštany z ohně“, když organizátoři biatlonového mistrovství světa v Hochfilzenu patrně záměrně pustili při slavnostním vyhlášení vítězné štafetě Ruska starou verzi jeho hymny. Na to zareagoval opět emotivní ruský televizní komentátor Dmitrij Gubernijev a vtrhl na pódium se slovy: Rebjata, pojďom - Děti, jdeme; vzal si od moderátora ceremoniálu mikrofon a zanotoval správnou verzi hymny. Po něm to bez hudebního doprovodu zopakovalo i vítězné ruské kvarteto Alexej Volkov, Maxim Cvetkov, Anton Babikov a Anton Šipulin...Pořadatelé se formálně omluvili; kdo by bral Rusko a jeho hymnu vážně, ať mají svoji starou verzi… Co by dělali Francouzi, kdyby jim místo Marseillaisy zahráli Kutuzovovu častušku z časů, kdy dostal jejich Napoleon po zálusku na Moskvu notně na prdel v Ruském nebiatlonovém mrazu. Tak v prosinci 1812 tažení do Ruska skončilo; kdysi slavná několikasettisícová Velká Armáda - Grande Armée byla v troskách… Třeba paralela na budoucí francouzský fiasko biatlon…?

A Martin Fourcad nemusel čekat dlouho na svoji karmu; ověřil si v praxi přísloví: "Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá" a byl přinucen vypil kalich hořkosti svého ponížení až do dna, když si musel vyslechnout na stupních vítězů hymnu nenáviděných Rusů, navíc v jejich byť falešně, ale o to hrději odzpívané... Nic by Fourcadovi a jeho scvrklému egu nepomohlo, ani kdyby znovu uraženě opustil stupně vítězů, jak to už jednou učinil. Bylo to větší ponížení, než to, které prožil v závodě štafet světového poháru v roce 2013, kdy musel z jasného prvního místa na tři trestné okruhy a tím skončil až třetí… Videa Petra Ďoubalíka: zde

Čeho je zkrátka moc, toho je příliš; proč je Rusko pro kdekoho fackovacím panákem a největší hrozbou světa? Že anektovalo Krym, když si jen vzalo zpět odjakživa ruské území? Kvůli tomuto činu se neúčinné ekonomické sankce přenesly na sport, hlava nehlava. Nikdo ani muk o tom, že to byli právě Rusové, kdo přišel o nejvíc obětí pro světový mír ve 2. sv. válce; 27 milionů zabitých lidí, z toho 13 milionů vojáků. Ti samí Rusové, co se svými „přáteli“ vytvořili obrannou Varšavskou smlouvu 14. května 1955, když už pět let od 4. dubna 1949 existovalo NATO. Proč byla zrušena Varšavská smlouva a ne NATO? Kdo byl v obraně a kdo v útoku? Komu sloužil konec světové bipolarity…?

Skutečně jsou to pořád ti stejní „militantní Rusové“, jež dnes mají v zahraničí tolik vojenských základen, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky, zatímco ti „největší ochránci globálního klidu a míru“ jich proto mají po světě na tisíc… Ale z každé strany Západu slyšíme to samé: Rusko je největší nebezpečí, dokonce větší, než teroristé Islámského státu....Vojenské základny USA

Také máte plné zuby toho protiruského žvanění a tupost, s jakou to příkoří konzumují čeští anální parchanti, co jsou většinou přímo na tomto aktu se svým nádobíčkem fyzicky závislí. Politické děvky, které moc dobře vědí, že samy USA, potažmo NATO, uskutečnily stovky anexí, státních převratů, invazí a válek po celé naší planetě s desítkami milionů zavražděných lidí, avšak proradně ze sebe dělají hluché a slepé nýmandy…

Trpí stihomamem, že jsou po boku Západu na té "jediné mírumilovné straně", která jako by nikdy humanitárně nebombardovala, neshazovala atomové bomby, ani promyšleně nikoho nemučila a neměla dva tucty tajných věznic po Evropě a na Blízkém východu…

Inu, vážení, jsem už unavený z neustálého psaním o tom, že svět je vůči Rusku programově hnusný, proto jsem se dnes ve svém fejetonu zmohl jen na shrnutí těch nejzásadnějších důvodů, proč se právě Václav Havel v hrobě obrací hrůzou, když vidí, jak jeho vykalkulovaný a populistický falešný kec o tom, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, byl tak brzy po jeho smrti odhalen jako kardinální lež století… humanitární bombardování…

Jaromír Bradávka

41 komentářů :

 1. Zrovna tak si nedovedu představit že by našim v Rakousku zahráli,,Zachovej nám hospodine". Hymnu ze starého Rakousko Uherska.

  OdpovědětVymazat
 2. A to jak Američani zpívali německým tenistkám nacistickou verzi hymny, k tomu se ty ruský pošuku vyjádříš? Bylo to zahájení studené války Německu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne byla to státem a tenisovým svazem USA úmyslná, sprostá propagace fašismu, jen hákenkreuz chyběl

   Vymazat
  2. 14:42 - Testem inteligence jste opět neprošel. Tak snad někdy příště.

   Vymazat
  3. Pro Anonima 14:42 Ano vyjádřím. Je to úplně stejná záležitost. Jen tady se to stalo mezi rádoby přáteli. Od Rusů by se to bralo jako hanebná provokace. A mimochodem, komentář 14:50 jsem nepsal.

   Vymazat
  4. To nebylo mistrovství světa, ale zápas dvou tenisových družstev na Jamajce. To je trošku jiný levl.

   Vymazat
 3. Je to hnus co se děje. USA ve FED cupu zahráli Němkám Hymnu se slovy Hitlerovského Německa ... A Němky ji taktéž hrdě zazpívali ????? Co si o tom mám myslet ?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je přesně ono!
   Tyto dva "omyly" vůbec nebyly stejného ražení, neměly stejný účel.

   Němci si mohli "hrdě" zazpívat svoji nacistickou hymnu a amici jim k tomu ještě zahráli. Hitler s Goebbelsem by měli radost.

   Vymazat
  2. Němky hrdě zpívaly slova jejich současné hymny navzdory kokrhání toho Amíka, vy dva prolhaní idioti.

   Vymazat
 4. Pane Olšere, máte 100% pravdu. Jak je možné, že to tolik lidí nevidí? Jak je možné, že je tu tolik iracionální nenávisti k bratrskému slovanskému národu? A navíc k národu, bez něhož by jsme již neexistovali. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevidí to, protože to vidět nechtějí. Raději to vytlačí do nevědomí, aby se s tím nemuseli duševně potýkat.
   Vždyť to není žádná výhra, všechno to šílentsví a sprostotu vidět a nemít žádnou možnost něco s tím udělat.

   Všichni máme svých starostí dost a režim nám život jenom komplikuje. Takže není divu, že většina národa zatím strká hlavu do písku, dál drží hubu a krok, a bláhově věří, že kus žvance ze stolu mocných vždycky nějaký spadne.

   Vymazat
  2. Je to možné asi tak jako se mnoho lidí utápí v iracionální nenávisti vůči západu.

   Vymazat
  3. I já jsme zhnusen stejně, jako jsem byl znusen,když Rusové přijeli v roce 1968.To byla samozřejmě jejich obrovská chyba a napomohla zhroucení chybného režimu. Ale zdejší režim se chová hůře než bolševické nebezpečí.
   Není možno polevit v poukazování na pitomosti našich politiků. Na to ti,co se nás snaží dostat, čekají. A nejsou to Rusové !

   Vymazat
  4. Bedřichu, ty budeš asi zhnusený celý život. Zřejmě je to tvá přirozenost.

   Vymazat
  5. 17:10
   Ty jsi přirození od svýho výskytu!!!!

   Vymazat
  6. Ještě nikdy proti žádnému národu nebylo
   vysloveno tolik nenávisti,jako proti
   ruskému národu.To jsou slova ruské carevny
   Kateřiny II.Takže se to táhne do dávné
   historie a nikdo už neví proč.Domnívám se,
   že je to důsledek nepochopení mentality
   ruského národa,jež je pro ostatní zcela
   nepochopitelná.Proto selhávají pokusy
   nepřátel Ruska srazit ten národ do kolen.
   Je to o nesplněných přání.
   Petr Majevský

   Vymazat
  7. Ja si myslim, ze vetsina naroda v demokracii se chova nedemokraticky a neobjektivne, dale stale vetsi hlouposti, nevzdelanosti a blbosti naroda, ktery nechce premyslet a neni objektivni, sleduje sdelovaci prostredky a je mu lenivo myslit.

   Vymazat
  8. Aby mohl člověk získat a udržet si moc, musí ji milovat. Tudíž snaha ji získat pravděpodobně nebude doprovázena dobrotou, ale přesně opačnými vlastnostmi jako pýcha, prohnanost a krutost. Bez nadřazování sebe a ponižování ostatních, bez pokrytectví, lhaní, věznic, pevností, trestů a vraždění, nemůže vzejít žádná moc či se udržet.“
   Lev Tolstoj (1820-1910)

   Vymazat
 5. Ruští sportovci prý dopují. Někteří asi ano. Ale kde se nedopuje? US cyklista Armstrong díky dopingu 7x vyhrál Tour de France. "Zázračná" US atletka Joynerová se díky zdravotním komplikacím po skončení kariery nedožila ani čtyřicítky. U nás je bývalý vzpěrač Zaremba invalidou. Taky byla uveřejněna tabulka deseti nejrychlejších stovkařů historie, žádný Rus mezi nimi nebyl. Zato devět z nich už bylo za doping potrestáno! Vyjímkou je jen U.Bolt, ten nebyl zatím při ničem přistižen. A ty podvody s povolováním jinak zakázaných látek pro "terapeutické" účely s posvěcením antidopingového orgánu - např.většina norských běžců na lyžích jsou "astmatici". A dalo by se pokračovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:03 ano, prý dopují a měli by být diskvalifikováni. Říkala to i naše " nejkrásnější sportovkyně ",K.Neumanová.

   Vymazat
  2. No když jsem viděl na OH v Riu některé americké sporovní gymnastky, účelově tělesně stavěné zrůdičky s pozastaveným růstem atd... Američani jsou opět ve předu. Jednou se dočkáme třeba u biatlonistů dlouhých rukou aby se mohli lépe a dlouze odpichovat.

   Vymazat
  3. K. Neumannová musí říkat to,co jí nakáží. Přece ji chtěli také zavřít za rozkrádání.

   Vymazat
 6. Pane Olšer, zdaleka nejste jediný, kdo je znechucen neustálou a neutuchající averzí ke všemu, co jen trochu zavání Ruskem. Západní ideologové už víc jak 20 let čerpají energii pro své výpady proti Rusku z původní averze občanů východního bloku vůči SSSR. Zdá se , že si ale neuvědomují, že i nám "na východě" se už otevřely oči zprvu nevidomé díky růžovým brýlím západního pozlátka, a že s každým dalším dnem života v relativním blahobytu a svobodě si uvědomujeme, odkud skutečně přichází zlo a kdo hrotí situaci ve světě na ostří nože. Nechceme přijít o to, co už máme. A není to určitě Rusko, kdo nám to chce vzít a vehnat nás do války za absolutní nadvládu globálních elit. Rusko neútočí, Rusko si opravdu brání jen svou státnost a zbytek sféry vlivu, která mu zbyla a která se každým dnem zmenšuje. Rusko je jako pes, který je bit holí za to, že štěká na vetřelce ve svém vlastním domě. Reakce Ruska jsou v tomto smyslu jen přirozenou a správnou odpovědí na vnější hrozbu. A já nemohu souhlasit s tím, že je za tuto snahu námi, a našim rádoby demokratickými spojenci v NATO trestáno. SMRT NATO!

  OdpovědětVymazat
 7. A když už se píše o dopingu, tak stále čekám na skutečného novináře, který se konečně začne zabývat prací, ale i složením, speciální komise WADA pro udělování "terapeutických vyjímek" pro dlouhodobé užívání zakázaných substancií a látek. Vyjímek které jsou udělovány ve zdrcující většině západním sportovcům. Například čtvrtina olympioniků, z dvou nejúspěšnějších výprav v Riu 2016 (USA a V. Británie) tyto výjímky dostala, zatímco většina ostatních výprav nedostala ani jednu. Kupodivu, vyjímky na dlouhodobé používaní zakázaných substancií přitom dostávali právě velmi úspěšní olympionici. Tady máme zjevně případy dopingu, organizovaného už celosvětově ve prospěch jistých zemí, západních zemí světa. Kam se hrabou soudruzi z bývalé NDR nebo Rusko. Taková dvě ubohá nemocná nemocná nedochůdčata, jako jsou na příklad tenistky sestry Wiliamsovy, berou zakázané látky s požehnáním WADA celé roky. V případě ruských sportovců jen zdivočelý zloděj křičí "chyťte zloděje".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš o tom hovno tak raději drž hubu.

   Vymazat
  2. Tak ye pochlub Všeználku,ty jsi patrně ten nejzasvěcenější.....15:44

   Vymazat
  3. "Všeználek" je jen pologramotný sprosťák. Škoda pro něj jediného ťuku do klávesy.

   Vymazat
 8. Od dob kdy do světového sportu, jak v atletice, tak v jiných sportech, přišli profesionálové stojí celý sport za nic a nemá cenu se tím zabývat. Tam, kde zvítězily peníze a zisky z reklam a příjmů, kde sportovci jsou součásti obchodu a ne sportovních výkonů, nejde o sport, ale jenom o obchod s divadlem. Sport už není sportem. Sportovec vyhraje, je kolem toho velké divadlo, ale všichni vědí, že vyhrál chemický koncern, produkující preparát, který to sportovcovi umožnil. Zisk je zisk a obchod je obchod a čistota sportu v obchodě a zisku nemá co dělat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A čím se soudruhu liší "amatér" od "profesionála"? Tím že má razítko v občance o zaměstnání?

   Vymazat
  2. 16.23 Profesionál se živí prací, "amatérizuje" ve svém koníčku za svoje prachy pocházející z práce.

   Chytrému napověz...

   Vymazat
 9. Pokud se týče té ostudné záměny ruské hymny, to nebyl omyl! Byla to jen taková obyčejná a všední provokace. Za kterou se jinak dává liskanec.
  Daleko víc mě zahanbuje to, že i naši špičkoví sportovci se nechávají zatahovat do protiruských mediálních her. Asi jim nestačilo, s jakou trapností a podlostí se na MS v biatlonu vytasil M. Fourcade, který zezadu podsekl ruského soupeře Loginova. Vše bylo zdokumentováno, na vlastní oči to viděl svět. Ihned měl být z toho šampionátu vyloučen! Nebyl, a moc jsem mu proto i "přál", aby od té doby nic nevyhrál ...

  OdpovědětVymazat
 10. Bedřichu v 17.08, chyba to nebyla, ale časová brzda toho, co je teď. Mimo jiné nebyli to jen Rusové, ale Poláci, Němci, Maďaři, Litevci, Lotyši, aj. hlavně Ukrajinci, ale dnes je moderní plivat pouze na Rusko, které pouze hájí své. Viz záminka Krym. Když by si ho včas nehájili, byla by tam již us základna jako v pobaltí a proto ten humbuk. Je to hnus, hlavně od zaprodaných politiků a hlavně médií, co způsobují. ve spotru bylo nejvíce dopingů(prokázaných)v NDR a USA. Dnes jsou všichni včetně Francouzů čistí mimo Rusů?Tomu může věřit opravdu slepý hlupák, co sleduje ČT.

  OdpovědětVymazat
 11. Bedřichu v 17.08. Zkouším reagovat podruhé, poprvé to nebylo zveřejněno.Chyba v 68 to nebyla, pouze časové oddálení toho, co je nyní a co nastává. Nebyli to jen Rusové, na které se nyní plive, ale Polaci, Maďaři, Němci(východní), Lotyši, Litevci a hlavně Ukrajinci. Ale rusko je všude v tom negativním, které si hájí pouze své. Když by nehájilo Krym, jsou tam už dnes us základny jako v pobaltí. Politika do sportu nepatří. Nejvíce prokázaně dopovali USA a NDR. Dnes jsou všichni i s Francouzema čistí mimo Rusů?Tomu věří jen slepý blb, co sleduje Čt a několik zaplacených medií.

  OdpovědětVymazat
 12. Omlouvám se, je to publikováno 2x.

  OdpovědětVymazat
 13. Pane Olšere, vystihl jste to dobře.
  Díky moc za čas věnovaný této problematice. Nutno stále připomínat.
  Six

  OdpovědětVymazat
 14. Pane Olšere,
  jistě není sporu o tom, že je Rusko cílem ne zrovna dobrých politických her, ve kterých o lži a podrazy není nouze. Ale to, že jste si vybral ke své argumentaci biatlon, o kterém evidentně nic nevíte a šíříte odporné žvásty o našich biatlonistech a především o Martinu Fourcadovi, není o nic lepší. Zajímavé je to, že vaše poznámky se nápadně podobají těm, které byly používány v kampani, již vedla několik týdnů ruská biatlonová federace a která byla i plná vulgarit a která už (zřejmě na nátlak IBU) je silně omezena. Ale popořadě:
  1. Údajné sražení Loginova: Proč nepodali ruští trenéři protest? Proč nepostihla Fourcada jury? Protože se všichni vyjádřili v tom smyslu, že to nebyla chyba Fourcada, ale Loginova, který včas neuvolnil trať, ale naopak tam překážel a svoji hůli stavěl Fourcadovi do cesty. Přesně je to popsáno dokonce v ruské televizi - YouTube - Двукратная олимпийская чемпионка Светлана Ишмуратова об итогах первой недели чемпионата Мира 2017 - sledujte od 23.minuty.
  2. Ceremoniál pro vítěze: Z výše uvedeného vyplývá, že Šipulin i Loginov ( dopingista) neoprávněně urazili Fourcada. Ovšem Vám se líbí, že ruský komentátor řve do celého světa, že je Fourcade prase, že ruská televize zveřejňuje jeho fotky s fotomontáží prasečího rypáku, že reportér Trifanov (osobní přítel Šipulina) vykládá o naší Koukalové, že dostala pytlem po hlavě a od té doby je slabomyslná a tak podobně. To už si najděte v reportážích z MS sám, třeba objevíte i další perly. .
  3. Ruská hymna: To byla chyba, která se stává. Ideální by asi bylo, kdyby si každý výprava přivezla svoji hymnu. Ale stalo se. Když už jste to tak pozorně sledoval, tak jste si snad mohl všimnout, že první na to přišli Francouzi a upozornili Šipulina. Ale ono jim asi na hymně zas tak moc nezáleží, protože nedábno při ME v Dušníkách , kde poněkud neobvykle spustili hymnu při ceremoniálu po posledním závodě ruští závodnící klidně během ní odešli ze stupňu vítězů. Ukrajinci odešli již dříve, takže jediní, kdo zůstali stát, byli Norové.
  4- Doping v ruském biatlonu: Byl tam i dříve, ale zrekapituljme posledních pár let. V roce 2009 byly konkrétně 3 případy. Závodníci potrestáni. V roce 2013 opět 3 případy, jednou ze závodnic byla osoba z roku 2009. K dnešnímu dni mají 3 závodnice pozastavenou činnost, další závodníci se. prošetřují. Tohle nemá s politikou nic společného a neobstojí ani poukazování na jiné sporty. Problémy jsou všude, ale momentálně se jedná o problém biatlonu.
  Ale je dobře, že jste napsal co jste napsal. příště už leckdo bude vědět, jak vaše články hodnotit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejen Vám, ale bohužel značné části světa chybí objektivita, která se jaksi ze současného světa vytrácí mílovými kroky, k čemu tento trend směřuje raději nedomýšlet

   Vymazat
 15. Jiří Jírovec22. února 2017 0:15

  Jako analytický chemik bych rád znal odpověď na tři otázky:

  1) Jaká je skladovatelnost biologických vzorků;
  2) Proč nebyl doping objeven třeba na OH 2012; a
  3) Jak se bere v úvahu stále rostoucí citlivost analytických metod.

  Nebyl-li doping objeven před lety kvůli nedostatečné citlivosti metod, proč byly reanalyzovány jen vzorky ruských sportovců a ne všech sportovců.

  Zajímavé je, že Češi nenapadají Nory, kteří byli chyceni (Johaug a Sundby).

  Doping je nafouknutá záležitost, protože o zdraví sportovců nikomu nejde. Ani jim samým. Jde o slávu a o peníze. Doping ovlivňuje chemii těla. To ale dělá i potrava, nápoje a třeba vysokohorská příprava.

  Astmatici berou Ventolin, bez kterého by nevylezli pár pater. Profesionální cyklisti by bez něj nevyjeli do kopců na Tour de France.

  MUDr Jan Hnízdil před nějakou dobou napsal, že úkolem sportovního lékaře není dbát o zdraví sportovce, ale zajistit, aby závodník podal maximální výkonu v potřebný moment.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážený pane Jírovče,
   co se týká vašich dotazů, možná vám unikla tato drobná zpráva:

   V zájmu zjištění pravdy se delegace uznávaných rakouských a ruských mikrobiologů a biochemiků vypravila do úřadovny WADA, aby provedli srovnávací analýzu vzorků ruských sportovců se vzorky sportovců amerických a výsledky následně zveřejnili. Dosáhnout povolení takové ho výzkumu nebylo vůbec jednoduché. Vedení WADA se pod nejrůznějšími záminkami snažilo vyhnout návštěvě vědců ve své úřadovně.

   Když konečně bylo dáno povolení k práci se vzorky, stalo se následující: …nešikovné uklízečce se při ohánění hadrem podařilo zničit vzorky sportovců USA za léta 1990-2016 !

   Vedení WADA to okomentovalo následovně: „Jedna z pracovnic úklidové agentury, při provádění úklidových prací v americké sekci, neopatrně zavadila o regál se vzorky. Padající regál, podle principu dominového efektu, s sebou vzal další regály.“ V důsledku toho bylo více než 30.000 zkumavek rozbito a ostatní nelze identifikovat, protože byly uloženy v popsaných a očíslovaných boxech, zatímco na zkumavkách samotných identifikace nebyla.

   Řekl bych, že ten kdo se řídí údaji a závěry WADA by se mněl pomalu rozhlédnout v okolí po nejbližším psychiatrickém pracovišti.

   Vymazat
  2. Vážený pane Jírovče,
   jedna fakt bezvadná historka je o tom pánovi, co uprchl z nedemokratického Ruska a začal vykládat o státním dopingu. Měl ho na tapetě Putin v poslední tiskovce. Neznám jméno, ale do Ruska se původně vrátil snad z Kanady jako antidopingový odborník. Dostal flek v antidopingové komisi, načež začal z Kanady a USA vozit jakési preparáty a vnucoval je sportovcům. Když to zkusil na plavce, tak to práskli, načež začalo vyšetřování, Chytrý pán rychle práskl do bot, když předtím zničil srovnávací vzorky a odebral se jako hodnověrný svědek na daleký západ, kde svědčil o státem řízené dopingu v Rusku.
   No, není to krásné?
   P.S. Kdybych byla na olympiádě stříbrná a nějaký blb mi po 5 letech chtěl odebrat medaili za doping, tak ho pošlu kamsi. A kdybych byla bronzová, tak bych tu stříbrnou hodila komisi na hlavu.

   Vymazat
 16. Samozřejmě, že starší lidé, kteří zažili kapitalismus 1. republiky, válku s humanitárním bombardováním, socík a znovu diktaturu kapitálu s novým humanitárním bombardováním,mají jiný náhled na současnost než odkojení kapitálem a vidinou zahálčivého života zbohatlíků. Proto starší netrpí ani antisemitismem, ale ani antirusismem, proto skepticky i kriticky přijímají jásavé zprávy o kvetoucím Západu a jeho mírumilovných vojenských základnách po celém světě i agresívních válkách vedených mírovými misemi. Ale také o úpadku Východu do stavu sotva rozvojových zemí. Berou skepticky staronovou politiku pohrobků nejdrsnějších kolonizátorů i masových vrahů indiánských národů, následovníků a obdivovatelů Napoleona, Bismarcka a Hitlera, organizátorů fašistických převratů v různých světadílech ve prospěch oligarchů a paranoidních militaristů.

  OdpovědětVymazat