Reklama

.

.

úterý 14. února 2017

Kdy konečně premiér Sobotka začne říkat pravdu o českoněmeckých vztazích?

J. Kovář
13.2.2017  zdroj

Pan Sobotka tvrdí, že jsme se nároků na reparace vzdali. To je z jedné strany pohodlnější, než se o ně rvát s Němci. Svým tvrzením však značnou část české populace přivede do varu.


Zastáváme stanovisko, že žádný ústavní orgán se nemůže vzdát našeho práva na německé reparace. To právo vyplývá jak z mezinárodních dohod, především Pařížské reparační smlouvy, tak ze zásady mezinárodního práva, že agresor je povinen zaplatit své oběti škody, které jí agresím vznikly. Podle našeho názoru se nemůžeme vzdát práva na reparace ani v prvním, ani druhém případě. Řešení je jediné. Obnovit jednání o reparacích, které nám Německo stále dluhuje.

Němci, někteří politici, sudeti nám nadávají do zločinců. Podle nich jsme se dopustili zločinů proti lidskosti, válečných zločinů a dokonce i genocidy. Již delší dobu se snažíme, aby ČR na tyto prolhané protičeské útoky důrazně diplomaticky odpověděla. Zatím z české strany ani slůvkem se nikdo z našich představitelů nepostavil proti těmto lžím.

Naši diplomaté jsou přítomní na štvavých sudeťáckých akcí, ale na útoky proti nám neodpovídají. Podle všeho asi ani nemohou. Jsou zřejmě odsouzeni k pasivnímu poslechu a podání následné informace na MZV ČR. Jistě by bylo lépe, kdyby za těchto podmínek na sudeťácké srazy nechodili. Platí totiž zásada, již odedávna, kdo mlčí, souhlasí.

I další frašky s námi hrají sudeti. Již dva roky se údajně zříkají práva na vlast a na odškodnění. Přesto však dosud zřejmě platí stanovy v původním znění. Ale i v mezidobí slibují někteří funkcionáři tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu, např. B. Posselt, že restituce i odškodnění budou.Podstatnější je, a také ostudnější, že se vzdávají práv, které nikdy neměli a nemají. Pan předseda vlády je za to dokonce honoruje. Veřejně sudety prohlásil za naše spojence. Fakta však svědčí o něčem zcela jiném.

Místo toho, aby sudetům sdělil, že práva, jichž se vzdávají, z hlediska mezinárodněprávního nikdy neměli a nemají. A jak by to bylo hezké, kdyby to řekl i českým občanům. Neudělal ani jedno, ani druhé. Ale řeční o tom, že vztahy česko-německé jsou vynikající. Pravdu se bojí nebo nechce říkat, tak raději skutečnost natírá na růžovo. A to dělá nejen v česko-německých vztazích. To je prostě, jak se domníváme, pravý sobotkovský styl. Dokonce jsme přesvědčeni, že pan B. Sobotka více než aby holdoval solciáldemokratismu, tak se sám stává jedním z návštěvníků, a možná nejen jím, pražské kavárny. Média se za něj bijí, chyby nevidí, jen samé klady. A to u předsedy sociální demokracie není samo sebou, že? Něco to stojí, kdo ta to platí a čím?


- - -

16 komentářů :

 1. Pan Sobotka je (prý) politik. A pro politika je přece lhaní každodenním nástrojem standardní komunikace.

  OdpovědětVymazat
 2. němečtí soudruzi by nám mohli splácet reparace dodávkami muslimů, tedy těch bohatých

  OdpovědětVymazat
 3. Sobotka do Bruselu a na Teličkovu židli!

  OdpovědětVymazat
 4. No konečně, alespoň článek. Ty kecy předtím o odškodnění odsunutých Němců, když nezaplatili ani cent za své opravdu hrůzné zločiny. Ani ostatním státům jmenuji například Řecko. Všechno je to fraška pro zotročený dav.

  OdpovědětVymazat
 5. Vím,že teď naštvu amerikanofily,ale neplacení
  reparací prosadily USA.Bylo jim jasné,že by v
  případě placení reparací museli Německo táhnout
  sami svými dolary.To se jim nechtělo,čemuž se
  vůbec nedivím.Československo odškodnilo některé
  sudeťáky ještě v dobách sociku.Proto si nyní tak
  vyskakují.Pokud by Němci měli reparace zaplatit,
  nedosahovali by ani úrovně Řecka.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. napr. istého Havla - dvakrát - reparácie boli odpustené NDR - NSR nie -

   Vymazat
 6. Toz prosim Vás co chcete po této vláde máte voci aj usicka a sesté smysl abeste to vosacoval...só to Nímándi....bez lesko ...a ten osaté PRI ZDI SRÁC ten je koronované to je IV cenová skopina tzv. protektorátná vláda.......toz do té dobe nez to volicom donde.....toz slonce v srdci Petr Svetr

  OdpovědětVymazat
 7. Bohouš Sobotka by měl skončit. Snad to dojde soc.dem. včas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:04 Skončit by mněli všichni vedoucí představitelé sociální demokracie, protože, kdo podporuje Sobotku, Zvorala, Valachovou, Marxovou,Chovance je stejný zločinec jako zde jmenovaní.

   Vymazat
 8. Pěkný článek. Začínají se tady zase roztahovat, jejich policie na našem území, armáda bude pod jejich velením, diktují ČNB kurz pro české výrobny, koho si smíme/musíme pustit do republiky, dokonce už republiku nechali přejmenovat jen na Čechii - příprava na začlenění jako další spolkový stát, řepka na polích, sluneční panely - všechno německé hovadiny. A nikdo se pořádně neozve, koho máme volit v letošních volbách?

  OdpovědětVymazat
 9. Jsem-li dobře informován, od reparací bylo upuštěno v souvislosti se záborem majetku odsunutých Němců. (Vemte si svoje Němce, a nechte si svoje reparace.)

  Reparace byly pokládány za riskantní.
  Po 1.světové válce reparace zbídačily Německo a usnadnily tím nástup nacizmu.
  Po 2.světové válce se vítězná strana bála tuto chybu opakovat, proto se spokojila s jakousi válečnou kořistí, ale od reparací bylo upuštěno. Naopak zvítězila koncepce zainvestovat do Německa a zahrnout ho do svých řad jako spojence proti SSSR.

  Zaplatit válečné škody způsobené Sovětskému svazu bylo prakticky nemožné. Obě strany se alespoň zmocnily německých technologií, na které na okupovaném území natrefily.

  Amerika na válce vydělala, evropské státy byly před bankrotem, SSSR ztratil polovinu své ekonomiky a tři ročníky mladých mužů 1920-1922, které kompletně padly na bojištích.
  Jak vysoké reparace by asi toto mohly nahradit?

  Jenom pro zajímavost:
  Nějaká švédská univerzita spočítala, že ztráty, které utrpělo Rusko, když se otevřelo americkým demokratizátorům v 90-tých letech, byly 2,5x větší, než ztráty válečné.
  A Clinton se pochlubil, že americká pomoc Rusku vyneska USA zisk 5000-násobný.

  Ještě je tu někdo, kdo nechápe, že vydojit Rusko až na krev je snem západní podnikatelské elity?

  Ještě je tu někdo, kdo se diví Putinovi?
  PB

  OdpovědětVymazat