Reklama

.

.

úterý 21. února 2017

"Kdybychom potřebovali kázání, šli bychom do kostela", 10 výrazných výroků z vystoupení Vitalije Čurkina

21. 2. 2017    zdroj
Vitalij Čurkin zemřel dnes (článek byl publikován 20.2.) ve věku 64 let v New Yorku, den před svými 65. narozeninami. Stálý zástupce Velké Británie při OSN Matthew Rycroft považuje zesnulého velvyslance Ruské federace při OSN Vitalije Čurkina za "velikána diplomacie". "Byl jsem naprosto zničen, když jsem se dověděl, že můj přítel a kolega Vitalij Čurkin zemřel. Velikán diplomacie a (člověk) s výjímečným charakterem. Odpočívej v pokoji!", napsal Rycroft na Twitteru.


Bývalá americká velvyslankyně při OSN Samantha Power nazvala zemřelého ruského velvyslance Vitalije Čurkina maestro v oblasti diplomacie. "Jsem zdrcena zprávou o úmrtí ruského velvyslance při OSN Vitalije Čurkina. Maestro v oblasti diplomacie a člověk, který nebyl lhostejný a který dělal všechno možné k překonání rozporů mezi USA a RF", napsala Power na Twitteru.

Představujeme čtenářům "Pravdy.Ru výběr výrazných citátů z projevů Vitalije Čurkina z různých let

Co se stalo je něco jako by ze seriálu o virtuální realitě ve stylu "Matrix", který nelze považovat za legitimní realitu. (K uznání Kosova nezávislým státem, březen 2008)

Pokud by se v našem sále ... objevil mimozemšťan a vyslechl naši diskusi, jeho srdce by přetékalo pýchou na členy Rady bezpečnosti. Jací to jsou zásadoví lidé! (Srpen 2008)

Pokud se mnou budete ještě jednou mluvit tímto tónem, taková věc jako je Katar, po dnešku už nebude. (Diskuse o situaci v Sýrii, únor 2012)

Tentokrát to nebyl ani proslov, ale snůška hloupých výmyslů, které neměly jen protiruský, ale i rusofobní a antipravoslavný charakter. Naštěstí pro gruzínský národ je nablízku západ politické kariéry člověka, jehož duševní stav vyžaduje odborné posouzení. (O Michailu Saakašvilim, září 2013)

Nemůžeme předstírat, že na Ukrajině nedochází k politicky motivovaným vraždám, masakrům a mučení. Nemůžeme předstírat, že tam nejsou žádné únosy, útoky na novináře a aktivisty v oblasti lidských práv, věznění z politických důvodů. (Březen 2014)

Mnozí z těch, kteří jsou nyní v Kyjevě u moci, mají takovou pověst, že před rokem byste jim ruku nepodali. (Duben 2014)

Co se stalo v Radě bezpečnosti, mně připomnělo "Království křivých zrcadel", neboť některé členy Rady nezajímalo, že na východní Ukrajině jsou zabíjeni civilisté, nezajímalo je, že tam je humanitární katastrofa, ale znepokojovalo je, že Rusko poskytuje humanitární pomoc těm lidem, kteří jsou ostřelováni. (Srpen 2014)

Velvyslanec Spojeného království pateticky vykřikoval: "Okamžitě (s nálety) přestaňte". Skutečně, přestaňte podporovat nejrůznější chátru po celém světě - extremisty, teroristy a různé další milovníky destabilizování situace v různých zemích. Vůbec se přestaňte vměšovat do záležitostí jiných suverénních států, opusťte tyto koloniální zvyky, nechte svět na pokoji. A situace se pak zlepší ve velmi mnoha oblastech a regionech světa. (O situaci v Sýrii, říjen 2016)

Od vedoucích sekretariátu OSN, když jsou pozváni k účasti na zasedání Rady bezpečnosti, očekáváme objektivní analýzu situace. Zjevně se to nestalo. Kdybychom potřebovali kázání, šli bychom do kostela, kdybychom chtěli poslouchat poezii, šli bychom do divadla ... (O situaci v Sýrii, říjen 2016)

Obzvlášť podivným se mi zdálo vystoupení zástupkyně Spojených států, která svou řeč sestavila, jako by byla Matka Tereza. (Prosinec 2016)

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Hmm, stejný věk jako Putin.... To jsem zvědavý co se bude v Rusku dít až přijde zubatá pro něj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21.15 rouháš se, Putina určitě nepřežiješ!

   Vymazat
 2. Stardust - čestné modré oči, opravdu zradil Jirku Hradce! Neutopil(a) se s Arnoštem Haklem, ale píše na Lidovkách! Cituju:
  S. Stardust 20.2.2017 21:29
  Nedávno zatřepali brky nacističtí putlerovci v Turecku - napřed ten vrahounn z hadraplánu a pak rezident v istanbulu, dále následovala banda kvičících bestií, které po té, co absolvovaly rychlokurz potápění už si nestihly zakřepčit a zabékat putlerovské odrhhovačky na hrobech a troskách Aleppa, no a nyní je to do třetice tento Ču.ák z OSN! To už chce flašku! Ty Boží mlýny mají fakt cosi do sebe!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A další hodnocení z klávesnice bývalého agenta komoušské rozvědky co přešel na druhý břeh:

   S. Stardust 20.2.2017 21:13
   Dějiny nám jasně říkají, co v případě komunistického SSSR a nyní jeho pokračovatele - putlerovského žebrákostánu znamená termín "náhle" v případě, že tam někdo z ekipy natáhne brka. Je tam takřka 100 % jistota, že na příkaz exkomunistického masového vraha z Kremlu byl zemřen! Tentokrát to ale nebylo Polonium 210 ale zatím neznámý jed vstříknutý do obličeje, jak před pár dny úspěšně bylo otestováno při komunistické bratrovraždě a u putlerovského Ču.áka se tak už šlo na jisto...

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. 21.31 Doporučuji zavolat vašeho lékaře. Bojím se o vaše duševní zdraví. 21.30; prostě Stardust je prostě Stardust. Kobylí vejce, omyl přírody...

   Vymazat
  4. Škoda, že sem nejde na ty zrůdy, co se radují z lidského neštěstí, plivnout.

   Vymazat
  5. Já si spíš představuju skvělý hlas Jana Přeučila z episody Klauni v 30 případech majora Zemana. Ják to krásně zní - "kvičící" když to pronáší tam v baru a do ruda tím rozpálí ty dva komoušský buzyky ... jak to bylo? Vzpomene si někdo na celý verš?

   Vymazat
  6. Zrovna na tobě by přistál chrcel havloidní buzerante.

   Vymazat
  7. 17:38 - havloidní? Spíš komoušsko-zemanovský, ne? Kdo vůbec hrál Havla? Tam se stejně tak nejmenoval. Myslím že mu říkali "Míla" - ten vousáč to byl v Růži pro Zemana ...

   Vymazat
 3. Peter Pomerantsev; Nic není pravda a všechno je možné (2016, Dokořán) - NECH SA PÁČI...
  Pomerantsev strávil počátkem jednadvacátého století několik let v Rusku. Jeho britsko-ruský původ mu otevřel dveře do tamní komerční televize. Tam získal přístup do soukromí Rusů z nejrůznějších prostředí a koutů země – od sibiřského gangstera-filmaře přes topmodelku v zajetí kultu až po uvězněné podnikatele. Na všech těchto lidech ukazuje současnou ruskou mentalitu a její proměny. Pomerantsev byl fascinován zemí, která přišla o vládnoucí ideologii a nyní ji soustavně nahrazuje něčím jiným stejně rychle, jako mrakodrapy mění panorama Moskvy. Měl možnost zblízka sledovat, jak se v ruských médiích vyrábějí informace, jež vytvářejí úplnou alternativní realitu. V knize Nic není pravda a všechno je možné ukazuje současné Rusko s pochopením a zároveň se strachem, jaký vzbuzuje zcela nová civilizační mutace ...

  OdpovědětVymazat
 4. Někdo měl zájem o jeho zmizení ...
  pořád to stejné -zajímavé ale je ,že nikdo z protistrany?....to znamená jedno ,že jo ?
  j

  OdpovědětVymazat
 5. 21:29 Komu není rady tomu není pomoci. Některé nemoci nejsou léčitelné - k Vašemu duševnímu stavu.

  OdpovědětVymazat
 6. Když tady pročítám rádoby vtipné poznámky ze
  strany pubertálních havloidních sluníčkářů,co
  se bojí sami sebe a tak jsou anonymové,podivuji
  se nad jejich naivitou.Jejich dvojí metr na ty
  stejné události z různých stran znamená,že neumí
  používat mozek.Nejsou blbí,jen nejsou schopni se
  orientovat v situaci a hlásají to,co mají psáno
  od svého vedení.To by mohli teď Rusové prohlásit,
  že ho zavraždila CIA,jako to tvrdí amíci při každém
  úmrtí zrádce Ruska.To by se puberťáčci zbláznili.
  Nemá cenu se s nimi zabývat.Nestojí za tu námahu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 7. Vitalij Čůrkin - tohle jméno si ještě pamatuji ze zpráv rozhlasu socialistického Československa. Jedno je jisté, byl to tehdá snaživý soudruh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. evropsky gay-porno-hodnotné vojenské zpravodajství22. února 2017 5:57

   Co jiného čekat od adrenalinového a cholesterolového vraha z Horáčkovo stáje dlouhoprsťáků a valchařů obírajících mimopražské kavky. Naštěstí se hyeny jako Anonymní 1:55, žijící Prague pride a perverzní fašistické Brno a donášející sudetoněmeckých ztohoven Chovancově z Hate free přejmenovanému gestapu, v mém okolí nevyskytují.

   Vymazat
  2. Tehdy pracoval na ruské ambasádě v USA, takže cos o něm asi tehdy v dráťáku poslouchal? Už ta paměť odchází a intelekt taky.

   Vymazat
  3. "V období let 1982 až 1987 působil jako druhý a posléze první tajemník sovětského velvyslanectví v USA, poté do roku 1989 jako referent mezinárodního oddělení Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu. V letech 1989 až 1990 byl tiskovým mluvčím Ministerstva zahraničních věcí SSSR".
   Tedy dobře prověřený soudruh to byl zcela jistě.

   Vymazat
 8. Smrt Čurkina,je jen další provokace proti Rusku.
  Nějak se to stupňuje,není týden,aby se něco nepřihodilo.
  Ještě mě napadá,různé ty atentáty v Evropě,mají odvést pozornost od něčeho většího,třeba i od havárie v jaderné elektrárně ve Francii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Masoví vrahouni Putler a Kim čum sem hrají diktátorskou partičku, kdo z nich nechá odkrádlovat víc loutek kolem sebe. Je fakt, že nedávnou bratrovraždou získal komunista Kim náskok, který už nedokázaly vyrovnat ani předchozí Putlerem nařízené vraždy Litviňenka, Politkovské, Magnitského, Němcova a nedávno velvyslance Karlova v Turecku, protože Kimova komunistická bratrovražda je mezi nimi hodnocena jako jedna z nejvíce ceněných! Nacista Putler nemaje sourozence (kteří už by byli stejně dávno pod drnem) musel zvolit nějakého vysoce postaveného vládního pěšce, no a jeho palec dolů si nyní vysloužil putlerovský Č.rák v OSN! Na tahu je nyní komunistická zrůda Kim čum sem, tak se nechejme překvapit, čím nebo spíše kým to přebije!

   Vymazat
  2. Jistě smrt nikomu nelze přát, leč smrt komunisty (ať to byl Brežněv, Gottwald, Husák, Karlov, Čůrkin) nebo nacisty (Hitler, Henlein, Frank) ve mně opravdu lítost nevyvolává.

   Vymazat
 9. Čurkin byl veliký člověk svými činy - pracoval pro svou vlast a národ, což je na západě, ale i ve střední Evropě, jev zcela nevídaný (snad až na Orbána). Sláva mu a čest jeho památce!
  Zajímavé je, že zemřel den před svými 65. narozeninami na 20. února. Zde se realizátoři vraždy zřejmě o den předběhli.
  Putin varoval ruské občany, že ruským občanům v zahraničí hrozí nebezpečí a zápaďáci je kosí tak jak to umí jen oni. Zbaběle a podle - nejlépe zezadu.

  OdpovědětVymazat
 10. 11:O5 Podle toho jak píšeš - ty jsi tzv. tržní orientace - typická pro kapitalismus. Jejími nositeli je bohužel drtivá většina lidí v kapitalismu. Tato orientace - stručně - vede k nenávisti svých bližních /co jiného bychom očekáváli od režimu který sobectví povýšil na cnost/, nakonec k válkám - a dnes k docela možné jaderné sebevraždě - černý scenář vystrašeného jedince - to jest mně. Déle čas psát nemám. Doporučuji: Erich Fromm - jeho knihy, např. Mít nebo být. Doporučuji rovněž pro SVĚDOMITÉ ostatní komentátory. Knihy tohoto autora by měl přečíst každý, měly by být povinnou četbou na středních školách. Jsou, předpokládám, k máni ve většině knihoven. Podpis: Hloupý pisálek. A prosím Tě neodepisuj něco o mé hlouposti - ztráta času.

  OdpovědětVymazat
 11. Do sálu, kde probíhá zasedání RB OSN vběhne chlápek s lehkým kulometem v rukách a zařve:,,Který z vás je Čurkin?"
  Všichni bonzácky ukazují na Čurkina.
  Chlápek si nadhodí kulomet do pozice ke střelbě a zařve ještě hlasitěji:
  ,,Vitaliji, sehni se ..."

  Nesmierna škoda tohto človeka. Bol to pre mňa veľký šok. Diplomat par excellence.

  OdpovědětVymazat