Reklama

úterý 14. února 2017

Konference o bezpečnosti v Mnichově - EU a USA posilují vojenské svaly: Západ připravuje Mnichovskou dohodu 2

Andrej Polunin
14. 2. 2017     zdroj
Mnichovská konference o bezpečnosti bude demonstrovat "rozhodnost většiny euroatlantické elity trvat si na svém" v Sýrii, na Ukrajině a v otázkách protiruských sankcí. Tento názor vyslovil v neděli 12. února předseda komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov. Připomeňme si: na konferenci, která se bude konat od 17. do 19. února v Bayerischer Hof, se shromáždí více než 500 vysoce postavených politiků a expertů z celého světa. 


Svou účast na fóru potvrdili generální tajemník OSN Antonio Guterres, německá kancléřka Angela Merkelová, hlava Evropské rady Donald Tusk, hlava evropské diplomacie Federica Mogheriniová, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, polský prezident Andrzej Duda.P0lus, což je příznačné, prezident Ukrajiny Petr Porošenko.

Je zásadní, že do hlavního města Bavorska se vydá i velká delegace z USA v čele s viceprezidentem Mikem Pencem. V delegaci budou ministr obrany James Mattis, ministr pro vnitřní bezpečnost John Kelly a také zástupci Kongresu.

Stejně tak je důležité, že do Mnichova, stejně jako v minulém roce, nepřijede prezident Vladimír Putin. Již koncem ledna to oznámil mluvčí hlavy státu Dmitrij Peskov. Rusko bude na konferenci reprezentovat ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Experti soudí, že hlavním tématem bude v Mnichově boj proti terorismu, ale ne na území Sýrie. Diskuse se zřejmě povede o tom, jak čelit novému druhu terorismu - terorismu, s nímž se střetla Evropa. Toto pojetí problému zahrnuje i další důležité téma - jak je terorismus spojený s migračními toky a tou bránou, která byla Německem a Angelou Merkelovou otevřena do celé EU. Kromě toho bude projednáván i Brexit v rámci tématu, jak bude EU nyní spolupracovat s Londýnem v oblasti bezpečnosti.

V každém případě je konference jednou z nejočekávanějších politických událostí v roce 2017, zejména po prezidentských volbách v USA.

Svobodnaja pressa (SP):Podle jakých scénářů se budou vyvíjet události v oblasti mezinárodní bezpečnosti a co má od fóra očekávat Rusko?

Zásadní je, že Evropa se posunula směrem k hromadění zbraní a vytváření vlastních ozbrojených formací, poznamenává hlava Střediska evropsko-atlantických a obranných výzkumů RISV Grigorij Tiščenko. Dříve Evropané žádali NATO o nasazení dalších sil na základě v Evropě existujících velitelských středisek, ale vedení aliance neustále tyto žádosti odmítalo. Nyní chce být Evropa rozhodně z vojenského hlediska samostatnější.

Přesto se domnívám, že se neočekávají výrazné posuny ve sféře mezinárodní bezpečnosti a že podstatné nové návrhy na konferenci v Mnichově nebudou formulovány.

SP: USA posílají do Bavorska velkou delegaci. Znamená to, že Washington se chystá přehodnotit svou politiku v oblasti bezpečnosti?
V hierarchii priorit ve vojenské oblasti znovu nová administrativa USA zařadí tři cíle: zvýšení bojeschopnosti ozbrojených sil, vytvoření vyváženého programu vojenské výstavby, modernizaci zbraní.

Trump nejednou prohlašoval, že je pro něj mnohem důležitější zvyšování americké vojenské síly než dosažení vyrovnaného zbrojního rozpočtu. Připomenu, že za Obamy byla situace přesně opačná: zbrojní výdaje USA byly sekvestrovány v rámci zákona o kontrole rozpočtu, který byl přijat v roce 2011 na dobu deseti let. Tento zákon byl zaměřen na úspory ve výši až 500 miliard dolarů na vojenské výdaje, avšak nebyl nikdy realizován.

Nyní si na Ministerstvu obrany USA na sekvestraci nikdo ani nevzpomene. Na druhou stranu, už 1. března musí Pentagon předložit dodatečný požadavek o navýšení rozpočtu na rok 2017. Podle odhadů vysokých vojenských činitelů USA by mohly dodatečné finanční prostředky dosáhnout 40 miliard dolarů. Směrem nahoru bude revidován i požadavek pro rok 2018 - ten bude předložen do 1. května. Jak již prohlásil republikánský senátor John McCain, rozpočet Pentagonu v roce 2018 by měl činit asi 640 miliard dolarů, přibližně o 90 miliard dolarů více, než předepisoval onen zákon o kontrole rozpočtu z roku 2011.

Jinými slovy, EU a USA se aktivně zaměřily na vojenskou výstavbu. Přičemž prioritou se stává navyšování jaderných zbraní a stále větší váhu získává myšlenka, jak co nejrychleji začlenit taktické jaderné zbraně do celkového jaderného potenciálu.

SP: Co to všechno znamená?

Že se směřuje ke zvyšování napětí, a to i v Evropě. Myslím, že to bude také jedním z hlavních témat Mnichova.

SP: Na konferenci do Mnichova přijede i ukrajinský prezident Petr Porošenko. Budou účastníci fóra demonstrovat podporu Kyjevu?

To si nemyslím. USA teď Ukrajina nezajímá. To se stává evidentní, když zanalyzujeme materiály Kongresu USA: ukrajinský konflikt se americkými poslanci prakticky neprojednává.

Znamená to, že Západ na Ukrajinu ve své podstatě zapomněl. A Porošenkova návštěva, která se koná na pozadí Kyjevem vyprovokovaného zostření na Donbasu, je jen pokus připomenout západním "partnerům" o své existenci.

SP: Proč do Mnichova tentokrát nejede nejen Putin, ale ani premiér Dmitrij Medveděv?

Jedním z hlavních důvodů absence pozitivních změn v oblasti mezinárodní bezpečnosti je neochota Západu plnohodnotně spolupracovat s Ruskem. Ano, Washington slibuje zesílení boje proti DAEŠ a slibuje, že se pokusí těsněji spolupracovat s Ruskou federací v Sýrii. Ale zatím se jeho činy rozcházejí se slovy. A když se v Mnichově neočekává posun a průlomové návrhy k Moskvě, nepřítomnost prezidenta a premiéra v ruské delegaci je zcela oprávněná.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

46 komentářů :

 1. S pokrytci nemá cenu jednat. Slušný se slibem zaváže a snaží se svůj slib dodržet, pokrytec naslibuje hory doly a ukáže zadek holý viz nerozšiřovat NATO a další kecy. Parazity je potřeba zlikvidovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diplomaté USA řekli: "Rusko se nebezpečně přibližuje k hranicím států NATO". " To, že Rusko nereaguje na provokace západních demokratických států je důkazem agresivity a prolhanosti Ruska". Ještě je nutné dodat, že USA zbrojí 10 X víc než Rusko a EU zbrojí 5 x víc než Rusko. Rusko tím, že zbrojí míň ohrožuje západní demokracie. Na Donbasu se rusky mluvící Ukrajinci nenechali upálit jako se tomu stalo v Oděse a proto jsou označení za teroristy, které je nutné upálit. Západ demokraticky vybombardoval Irák, Afganistán, Jugoslávii, Libyi, Sírii, pozabíjel stovky tisíc nevinných lidí v těchto státech. V Mnichově západ dojedná další bombardování a zabíjení a zcela v rámci demokratických principů. Žádný voják Československé lidové armády za celou její existenci nepřekročil hranice Československa, tedy byl agresorem naproti tomu dnešní vojáci České armády jsou součásti demokratických zabíjecích komand ve státech, které nám nikdy nic zlého neudělaly.

   Vymazat
 2. Jak by se tam mohlo zmírnit napětí, když současně proudí z celé Evropy, k ruským hranicím vlaky těžkých zbraní.
  Navíc už Rusko se Západem jednu zkušenost udělalo, za Jelcina. Tak naivně vstřícní, už nikdy nebudou. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Válka s Ruskem je na spadnutí, čeká se už jenom na vhodný okamžik, jako například napadení západní demokratické radiostanice jak to udělal Hitler, ale možná k tomu bude použitý útok na webové stránky demokratické stránky Clintonové, které si provedou Američani sami přes počítač umístěný v Rusku. Pak se už rozjede vraždění jako za první světové války 10 milionů mrtvých a 20 milionů zraněných a druhé světové války 60 milionů zavražděných a 30 milionů zraněných. Třetí světová bude 150 milionů zavražděných naivních Evropanů.

   Vymazat
  2. 11:44 - žádnou radiostanici nebylo třeba přepadat, válka by byla neodvratnou tak jako tak! Rozhodl to americký prezident po intervenci jistých pánů! - http://nassmer.blogspot.cz/2015/05/zacatek-2-svetove-valky.html

   Vymazat
 3. ii 007
  Zrejme se bude jednat o Ukrajine a Cine a Syrii.
  Pro Ameriku je podstatne neutralisovat vojenske moci rust v Ciny . Situace je komplikovanejsi , nezli Mnichov to bylo jednoduche.

  Bylo by rozumne asi , kdyby pritlacili Ukrajinu ke zdi a prinutili ji udelat nejakou prijatelnou federaci s Donbasem a pomalu a opatrne resit politicky .

  A dohodnout se na Cine a Syrii. Komplikovane protoze v tom jede Israel a Iran , absolutni nepratele z principu.
  Pokud se vyresi Syrie s Assadem v cele posili se
  proti Israelska posice coz neni mozne pro Trumpa.
  Pak Cina jak chcete zastavit Cinu ?? Jedine reseni postavit proti ni SUPER BLOCK Evropa-Rusko-USA a udelat to vse ekonomicky. Plus agresivni populace muslimu 2.4 miliardy lidi , kteri chteji do Evropy. Boze bud k nam milostiv!!

  OdpovědětVymazat
 4. Sráčovi - huličovi od debila žida Novotného co blepotá že ostatní národy budou sloužit impotentům...

  trochu p..rna na rozhřátí

  https://www.youtube.com/watch?v=xynTJv4HaiU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bych se zas tak moc nesmál! Novotnej má pravdu! Bohužel - https://www.youtube.com/watch?v=T85bwBzoY9E

   Vymazat
 5. Co je to sekvestrace ?
  Tohle neni Mnichov ale jednostranna smlouva Paktu Hitlera o neutoceni /se Stalinem/. Jak uz jsem psal pruser Syrie /a Str.Vychodu !!!/se neda nicim zahnat ani nahradit. Snaha to vyrovnat s Ukrajinou taky moc nefunguje. Prizvat na Porady PoroParazity neslibuje nic moc...
  Jsou porad v koncich...
  Tohle nesrovnaji a nemohou zadne trilionove rozpocty zadnych armad. Preslapujou na miste a ani miliony poradcu a schuzi nepomahaji.
  Jde zase o Rozkazy USA ostatnim.
  Sileny pes /Mad Dog, aspon se nepretvaruji//se vzteklinou bude Poroucet.
  Ze si EU , maji poridit zaplaceni celeho NATO a s tim i dalsi svetovou je nebiledni...
  S Trumpem k jeste horsimu pak samozrejme..
  Asi jde taky o rozsireni okupaci...Ale zadne reseni neexistuje...

  OdpovědětVymazat
 6. Američtí nacisti použili ochuzený uran v Sýrii tak jak to udělali v IRÁKU ...

  Tzn radiace - budou se rodit děti s defekty a nebo se vůbec nebudou rodit ..

  ????
  Je na čase aby to někdo udělal amíkům a Israeli ve velkém...

  oko za oko, zub za zub ... jedinný způsob jak s nimi jednat. Ostatní způsoby selhali ... nacisti zůstanou nacisty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nejen to!Kdo si pamatuje,vyly použity biologické zbraně!Spála,spalničky,plané neštovice ,pozabíjely tisíce lidí!To bylo za Busche!

   Vymazat
 7. Bude tam prosím i Sobotka zrádce Herman? Mohl by alespoň účastníkům leštit boty.Jinak mi neleze do hlavy Porošenko.Nejsou v EU,nejsou v NATO!Vždy se s ním jedná jak téměř s rovným v EP a Merkelová ho snad i miluje.To,že Ukrajinu okupují agresoři a on dopustil válčení a likvidaci vlastních lidí,je jeho věc a zodpovědnost a doufám,že za velezradu bude odsouzen!

  OdpovědětVymazat
 8. Pro ii007, děkuji Vaše komentáře jsou velmi dobré a na úrovni. Vietnam zdevastovali chemicky a už v Jugoslávii používaly ochuzený uran. Pokud se nad tím zamyslíte jsou to nepromlčitelné odporné zločiny. S banderovci si neporadily ani komunisti za SSSR pokud je nevyženou do USA tak tam bude sníma stále problém. Vyřešení problému středního východu je klíč k možným normálním vztahům států na celém světě. Pro nás je důležité v nastávajících volbách prosadit ty co chtějí odstavit současné parazitické partaje od moci. MŠ.

  OdpovědětVymazat
 9. Západ byl, je a bude proradný. Nás v Mnichově prodali. Polsko uzavřelo (a nejen ono) pakt s Hitlerem dávno před SSSR. SSSR se snažil dát dohromady mezinárodní koalici proti Hitlerovi, ale bylo to Západem aktivně bojkotováno. Hitler se dostal k moci za podpory Západu a byl směřován proti SSSR - proto mu bylo nutno otevřít k tomu koridor - nejprve zradou ČSR v Mnichově (II.sv. válka začala 17.9.1938: "Na přímý dotaz britského ministerstva zahraničí sdělila československá vláda britskému, sovětskému, americkému a čínskému velvyslanci oficiální nótou z 28. února 1944, že Československo je ve válečném stavu s Německem od 17. září 1938, tedy ode dne, kdy byl vytvořen Sudetoněmecký dobrovolnický sbor.
  Akty agrese Německa proti Československu začaly útoky v Německu organizovaného a Německem řízeného dobrovolnického sboru proti československým občanům a objektům, nacházejícím se na území ČSR."
  Polsko je spolu s Německem AGRESOREM vůči ČSR: "30.9.1938 polská vláda poslala čsl. vládě ultimatum. V ULTIMATU polská vláda požadovala na Československu odstoupení Těšínska." Potom bylo polsko západními spojenci obětováno k uvolnění cesty Německu na SSSR. Západ se nezměnil a nezmění - zničení Slovanů, nadvláda, likvidace nepohodlných. V současné etapě dochází k "přeprogramovávání" vědomí obyvatel úmyslnou dezinterpretací historie, snížením vzdělanosti, atomizací občanské společnosti a rozeštváváním různých skupin proti sobě ... . "Rozděl a panuj!" - to je Západ. Po staletí.

  OdpovědětVymazat
 10. Zase ten Mnichov! Asi to má nějaký symbolický význam (stejně jako nedávný "omyl" s tou hitlerovskou hymnou), holt Evropa půjde opět v šlépějích svého vůdce.

  OdpovědětVymazat
 11. Co tady žvaní o tom, že pan Putin a pan Medveděv nejedou do Mnichova. Coby si tam asi mněli říci s podřadnými politity a debilnimi senátory US. Jede tam snad Trum nebo čínský president?
  Jede tam jen blbec Porošenko a mohl by se zůčastnit i kretém S..botka s doprovodem porno janda a Zvoral.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, na první dojem to vypadá, že se tam sjedou hlavy států celého světa, jen zase ti Rusi ne. To je manipulace s veřejným míněním.

   Vymazat
 12. Amerika pošle proti Rusku Evropu, protože sama bude muset opravit přehrady, železnice a mosty, které už neunesou ani ty jejich těžké tanky (proto je asi fedrují do Evropy)

  OdpovědětVymazat
 13. Jistě je paradoxem umístění konference o bezpečnosti do Mnichova, profláknutého na věčné časy mnichovskou smlouvou mezi Anglií, Francií, nacistickým Německem a fašistickou Itálií o porcování ČSR. Samozřejmě od té doby bylo mnichovských paktů uzavřeno na Západě celá řada, třebas ta na zámku Rambouilet, kde byl zpečetěno porcování Jugoslávie. Pokud jde o paktování s Hitlerem, tak to myslím začalo Polsko, přidal se Musolini, pak Anglie s Francií a SSSR v okamžiku, když Anglie odmítla uzavřít s SSSR smlouvu o spojenectví v případě útoku Německa. Tím Anglie dokonala dílo Mnichova, protože se uvolnilo Hitlerovi útočení na Západ. Kdyby Anglie prohitlerovskou koalici s SSSR tehdy uzavřela, nebyl by pakt Ribbentrop - Molotov a válka by možná skončila už po napadení Polska. Takto je Anglie odpovědná stejně jako Německo za těch 60 milionů mrtvých, tedy i 300 tisíc Čechů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Angli není zodpovědná vůbec za nic ty drzý hajzle.

   Anglie si nedělila s náckama Evropu jako Sověti. Anglie nenapadala a nepokoušela se ukrást Finsko, Litvu, Estonsko, Lotyšsko, Polsko, Rumunsko.

   Vymazat
  2. 10:37
   Ty dementní vemeno z kachny,to,že se na nás připosraná Anglie a podělaná Francie vykašlaly se učí v dějepise na základní škole!!!!
   Jenže ty máš jednu třídu pomocný,takže víš hovno ty havlobanderovskej mamrde!!!!

   Vymazat
  3. Anglie nás jenom v Mnichově zradila a odevzdala Hitlerovi československý zlatý poklad, který byl před válkou uschován v Bank of England. Po válce nám ze zlatého pokladu odebrala veškeré náklady (vypočteno až po tkaničky od bot) na československé vojáky, kteří bojovali a mnnozí padli v boji proti nacistům v anglické armádě.
   Pokrytectví světem vládne, smlouvy a ujednání se cupují na cáry papíru.
   Humanitární bombardér zničil náš zbrojní průmysl (a nejen ten) a obchodní zastupitelství ve prospěch americkému, francouzskému, anglickému, německému,... Všichni ho poplácávali po ramenou a dekorovali ho všemi možnými cenami. Jak by ne.
   Žalostný pohled na to, jak nám směnili naše zlato, rodinné stříbro za "korálky a alkohol".
   Země je vyrabovaná a zadlužená na několik generací. Německo nezaplatilo válečné reparace a ještě nám budou diktovat nějaká drzá paní Merkel, Junker či Schulz, které jsme si nevolili, že máme přijímat a živit invazníky z bývalých kolonií západoevropských zemí, které po staletí využívali ve svůj prospěch.
   Doufám, že se ti nabubřelí samozvanci bez jakékoli sebereflexe našemu panu prezidentovi omluví, že ve všem ohledně invazníků měl a má pravdu.

   Vymazat
  4. 11:05

   Anglie se na nás vykašlala stejně tak jako ty se chceš vykašlat na Ukrajinu a Pobaltské země a nechat je napospas Rusákům. Takový pokrytecký debily jako jsi ty mám nejraději.

   A je vééélký rozdíl mezi tím na někoho se v zájmu appeasementu a vlastní pohodlnosti a srabáctví vykašlat a tím se na napadání jiných zemí sám podílet a krást jejich území jak to provozovali Sověti.

   Běž se svojí komoušskou historií do hajzlu.

   Vymazat
  5. 11:28
   Ty ussackej magore,Ukrajinu rozesrala vláda ty debilní čokovopice z Fuckingtownu a Pobaltský státy dneska veřejně oslavujou Hitlera a SS.....ty máš v tý senkrovně stejný hovno jako Janda s Putnou dohromady,hajzle mablblej!!!!!

   Vymazat
  6. 10.37
   Ty znáš hystorii tak akorát pár týdnů před narozením, jinak by si takové sračky nemohl ani napsat. Anglie má stejný podíl
   na napadení Hitlerem. Proč si myslíš ty neandrtálče, že se hovoří o Mnichovské zradě. Opravdu moc toho neznáš. Že Anglie je svatá, jasný a kdo se sral za poslední období do konfliktů s USSakama ,Anglie a Francie. Za druhé svět to byla ještě fašistická Itálie. Ale toto se učilo v základní škole. Nebo ani tohoto institutu nejsi absolvent?

   Vymazat
  7. 10:37 - Anglie ty idiote vyvolala dvě světový války!! Tu druhou ruku v ruce právě s Polskem! - http://nassmer.blogspot.cz/2013/07/jedinecne-autenticke-dokumenty-o-vine_2199.html

   Vymazat
  8. 10:37 Jsi zastydlý puberťák, nebo úplný ignorant. Anglie podporovala hitlera tím, že mu umožnila vyzbrojení, což bylo versaiskou smlouvou zakázano. Je přímo zodpovědná stejně jako USA a Francie za válku vedenou němčourama.
   Václav
   PS: a toto se opakuje znova. bundeswer je opět vyzbrojen USA a je nebezpečný světu.

   Vymazat
  9. 17:30 -jak píšou v tom článku - oni s tím počítali! Kdyby nás chtěli bránit, válka mezi Německem a SSSR by skočila už ve střední Evropě a to se jim hodilo ze všeho nejméně. Takže jsem šli přes palubu, což se obecně ví. Ale co se připomíná jen sporadicky je fakt,že stejně skončilo i Polsko! Hitler nechtěl s Polskem válčit, začal dokončovat velké stavby pro Kraft durch Freude na Rujáně a nechtěl to ohrozit válkou u břehů Baltu. Navrhl proto Polákům velice přijatelné řešení otázky Danzigu. Němcům se to ale moc nelíbilo! Podle zpráv Gestapa se nálady obyvatel vůči vládě a samotnému Vůdci v té době začaly projevovat kriticky. Páč Poláci Němce dost tvrdě terorizovali a to prakticky od násilného připojení v roce 1919, po referend, ve kterém i řada Poláků hlasovala pro setrvání Warthelandu a západního Pruska v Německu (sic!). Jenže! Anglická vláda už na jaře 1939 dala bekovčíkům plné záruky že ihned po vyhlášení války přispěchá na pomoc a polští huláni maximálně do 3 měsíců budu defilovat na Unter den Linden! A proto tu nabídku nepřijali! A to nemohlo jináč skončit,páč Hitler by ústupkem riskoval krizi podpory Němců svému režimu! Poté co válka začla se ale britští panáci na celý Polsko vysrali a nechali ho padnout v naději, že Hitler se a Curzonově linii nezastaví a půjde dál na Moskvu!

   Vymazat
 14. A kurva. Komunista nazval současný ruský režim nacistickým. To je ale dilema. To vám to v hlavách to vakuum fluktuuje, rudí debilové.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429377-v-rusku-je-to-jako-v-nacistickem-nemecku-prohlasil-rusky-exposlanec-emigroval-na-ukrajinu.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:34
   No jo,Novinky,Blicí listy a Fuckingtown post,to jsou média který čtou takový genitálové jako Janda,Putna a jejich věrní kuřbuřti!!!!

   Vymazat
  2. Ahoj, nerozčiluj se, mezi ušima tě bolí z průvanu, dej si do jednoho ucha ucpávku. Průvan ustane.Jo, a vrať se ke komiksům, a kašli na novinky. Jejich text tě vede k euforickým pocitům. Jiní kouří a tobě stačí novinky. To je závislost. Měl by ses léčit. Co takhle práce rukama pod dozorem?

   Vymazat
  3. Anonymní15. února 2017 10:34 jo štvaní proti rusku už se těšíš do zákopu demokratickej blbečku rusko se bude muset bránit přesile jaderným arzenálem a pujdem do kytek všichni nebo přátelé z německa dostanou satana a my se svezem s nima
   volme SPD zbavme se válečných štváčů nata eu

   Vymazat
  4. pro 10.34
   Proboha, ty si opravdu výplod pokurvené havloidní kavárny.To totiž nelze nazvat slušně.

   Vymazat
  5. To má docela blbý - na Ukrajině jsou komunisti zakázaný! zaplaťpánbu říkám, nicméně tvá tupá makovice je fakt dobrá jen na uříznutí a darování "lvíčatům kalifátu", aby si mohla zahrát softbálek:))) Páč vůbec nevíš akej má tato informace vlastně smysl, neumíš si to tou debilní makovicí zanalyzovat a zařadit do nějakých širších souvislostí. Vsadím se že ani nevíš kdo ona Danukaite je:)

   Vymazat
 15. Pravda může být skryta za oponou, před oponou stojí lež. Selský rozum napovídá, že ruský exposlanec horlivým veřejným zdůvodněním vlastně zamlčuje pravý důvod imigrace, jako mnoho dalších před ním i po něm jde se svou kůží na trh. Nabízí se i jiná vysvětlení než nám pohotově předkládá s přičiněním vždy připravené propagandy. Tajné služby jsou čilé v každém režimu, a v této chaoticky nejisté době jde o krk všem, ale přednostně těm morálně pokleslým.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo a za pár neděl vyjde najevo, že udělal podvody za několik nega. No kde se chce uchylit jinde než na Ukrajinu. No charakterem jsou všichni podobní, včetně poroše.

   Vymazat
  2. Chesterton - Znamení zlomeného meče

   Vymazat
 16. Bude to jenom sumit ako obvikle ostatní sumiti a samety a nic víc víc a nyc míň a šmitec.

  OdpovědětVymazat
 17. Nigdo o mně nezakopne i když napišem neco a nekdy mám gilozofické komentáře-nechci nadávět ani bávět a berte inteligenty co zústali v této zemy vážne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je-li-to to cynicke a pouze cynicke a posmevacne , je to zbytecne!!! a nepouzitelne!!
   Je to HONOLULU v kratke forme.

   Vymazat
 18. Stačí, když si z té Munich Security Report 2017 přečtu předmluvu předsedy Ischingera, že prý liberální demokracie se ukázaly prý bezbranné vůči dezinformačním kampaním v post-truth mezinárodní politice. A že občané demokracií v rostoucí míře upřednostňují národní řešení a uzavřené hranice proti globalismu a otevřenosti...Jeden magor někde plácnul cosi o nějaké postpravdě a teď tu po něm tuhle hovadinu neustále všichni opakují a srdceryvně se nad touto volovinou dojímají. Jsou tak zahledění do sebe, že všechny ty nedemokratické tendecemi, jejichž jsou nositeli, považují za pravdu vítězící, a ani jim to už nepřipadá divné. Míra jejich odtržení od lidí a reality je děsivá. Lidé požadují více demokracie, ne méně demokracie, a proto jsou populisté, fašisté, xenofobové, iliberálové. Lidé nechtějí tyto novodobé aristokraty a chtějí stavět na hodnotách, které přispívají k celospolečenské soudržnosti a nechtějí prohlubovat příkopy, které lidi čím dál hlouběji rozdělují. Tito se zašťiťují jakýmsi liberalismem, obsahem jsou to však bezdušší globalističtí materialisté. To je ten důvod, proč nenávidí všechny, kteří poukazují na jejich protilidovou, aristokratickou a zpátečnickou politiku. Sami rozjeli vlastní revoluci, krutou a s krví na rukou, ale říkají - ne, to je jinak, než vidíte. Nevěřte této postpravdě, my jako ti správní aristokraté to víme správně, proto máme právo vás a (nejen) evropské národy srazit na kolena. Žádná kolektivní identita nebude, a již vůbec ne na úrovni jednotky národa, na to zapomeňte, a ještě budete prosit, abychom se s tím svým bezbřehým bezohledným a krutým individualismem vrátili zpátky....Jak dlouho to ještě bude trvat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč lidé ty debily znova a znova volí? Bezpáteřní šmejdy a pořád dokola? To jsme opravdu tak dementní národ?

   Vymazat
 19. ii 007
  To je jednoducha odpoved: lidi voli psychologicky!!! ne intelektualne: Co to znamena: aby se smecka stabilisovala a prezila maji psychicky mechanismus ktery nuti asi 80% lidi souhlasit na vecech , ktere jsou absolutni nesmysl, je to otazka pouze podani =komunikaci.

  To je proc Faraon a stary Egypt vydrzel stablilne 5000 let a Faraon byl Buh, ci Katolicka Cirkev ci Adolf Hitler .Lidi se poddali svemu instinktu !! a vypnuli intelekt.

  A proto zeny dostali pravo volit!! ze u nich tento instikt je silnejsi !!! nezli u muzu a snaze vse zkurvi !!!( viz biblicky Adam a Eva jak v raji jim dal had ovoce poznani a Buh je vykopnul )

  Co s tim delat = ORGANISOVAT a komunikovat.A tim Tromp vyhral ....zmenili hru INTERNETEM ..!!

  ii 007

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ii 007
   jen male pridani , Liberalove neexistuji,jsou to jen lidi co voli psychologicky ne intelektualne a tedy lehce manipulovatelny: Komunisti =delnici rolnici ale v vedeni zidi???

   Liberalove jsou vzdy chudi .
   Intelektual nemuze byt liberalem ale anarchistou neb sleduje sve myslenky a vlady pracuji pro smecku lidi volicich intuicii cili jak je media naprogramovaly.

   ii 007

   Vymazat
 20. Došel jsem k názoru , že mnoho diskutujících studovalo na amerických universitách. Tam už dávno začali s inkluzí a aby debilové kteří neumí číst a psát mohli studovat jsou výukové knihy ve stylu komiksu.

  OdpovědětVymazat
 21. Tyhle konference o BEZPECNOSTI JSOU TEMER VZDYCKY A VYSOCE NEBEZPECNY. ZUCASTNENE PODSTATY si to vzdycky za- plati a doplati NA-TO.
  I konfence s kaviarem ,
  sampanskym , flaska za 10 tisic dolaru . Pane vrchni , my to ale neplatime. Vedi to ??
  Na prvnim miste je Ukrajina. Jak tam neco vypukne vsichni prchnou nejdriv PRYC /proto jsou ty konference/ a populace Ukrajiny tam zbyde s vyhlasenou valkou na
  KRKU !!! To je osvedceny uz stovky let a nekdy to funguje...
  A nejen tam...

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.