Reklama

.

.

pátek 24. února 2017

Kosovský Albánec za střelbu na policisty soudem osvobozený, Janota 12 let vězení


Jaromír Petřík
24. 2. 2017  
jaromirpetrik.blog
 Českou republikou nyní hýbe sebevražda Jaroslava Janoty, který dostal 12 let nepodmíněně za střelbu na exekutora. V podobném případě, kdy kosovský Albánec střílel na policisty a dokonce jednoho zranil, byl však soudem osvobozený.
Vzpomínám si, jak těsně po roce 1989 hovořil Václav Havel o pokleslé komunistické justici, kdy kritizoval její závislost na orgánech KSČ.


  
Nyní má naše justice absolutní nezávislost, soudce se nemusí zpovídat vůbec nikomu. Mezi povoláními je toto naprostá výjimka. Najděte mi povolání, kde není vůbec žádná zodpovědnost, dotyčný si může dělat co chce a nemusí se nikomu a z ničeho zodpovídat. Možná tak v politice, ale pokud politikové vládnou pravdu špatně, tak v příštích volbách nejsou zvoleni. Justice se však toto nebezpečí netýká.

Tento stav v justici vede k anarchii, nepostižitelným případům korupce a v neposlední řadě k lajdáctví a lhostejnosti k lidskému osudu.

O případu Jaroslava Janoty toho bylo napsané dost, tak snad jen dám odkaz na jeho blog, kde popisuje svůj případ a poté na zprávu v médiích:
http://janota.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=588297
Jak víme, Jaroslav Janota dostal za jediný výstřel (kdy se domníval, že do jeho domu vtrhli lupiči a při výstřelu nikoho nezranil), 12 roků nepodmíněně. Soud trval na tom, že pan Janota střílel s úmyslem zavraždit exekutora.
Nyní popíši podobný případ, kdy kosovský Albánec Skender Bojko střílel při zatýkání na policisty a jednoho z nich střelbou zranil: http://zpravy.idnes.cz/zastaveni-stihani-albanec-strilel-na-policistu-bojku-pdf-/domaci.aspx?c=A161118_073900_krimi_ane

Cituji z článku:
Když se policejní komando začalo 10. prosince 2013 brzy ráno dobývat do domu, Bojku na ně začal střílet legálně drženou zbraní. Jedna střela prošla rámem dveří a zranila zasahujícího policistu. Zatímco žaloba se snažila přesvědčit soud o úmyslu vraždit, obžalovaný trval na tom, že policisty pokládal za zloděje a že jen bránil sebe a své blízké.“ Krajský soud v Praze mu vyměřil pětiletý trest, Vrchní soud v Praze verdikt o rok zmírnil, rozhodnutí potvrdil i Nejvyšší soud. V květnu však všechny rozsudky zrušil Ústavní soud a případ tak vrátil na začátek (více čtěte zde). Státní zástupkyně poté žalobu stáhla a trestní stíhání zastavila.
 Všimněte si vážení čtenáři těch rozsudků. V případě Bojko Krajský soud 5 roků, Vrchní soud 4 roky, Nejvyšší soud 4 roky, Ústavní soud vrátil případ na začátek pro porušení presumpce neviny a poté zproštění obžaloby. Jen podotýkám, že po celou tuto dobu byl Bojko zatčený a ve vazbě.
 Naproti tomu Jaroslav Janota byl po celou dobu vyšetřování na svobodě, ale v podstatě za totéž (navíc nikoho nezranil) dostal 12 let nepodmíněně, jak u Krajského soudu, tak u Vrchního soudu.

Další případ podivného rozsudku naší justice, kdy dvojice pachatelů vylákala dívku do lesa, kde ji ubodali k smrti. Za tento čin, kdy ji jednak vylákali na odlehlé místo a vzali si s sebou zbraň na její usmrcení (což jsou snad dostatečné důkazy, že chtěli vraždit), dostali pachatelé 8 a 4 roky, že prý neměli úmysl vraždit (ale důkazem vraždy je snad sama oběť). Případ je popsaný zde: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/dva-skinheadi-dostali-za-zabiti-divky-snizene-tresty_69151.html

Nevím jak Vy, vážení čtenáři, ale úroveň naší justice, která nepodléhá žádné kontrole a žádné zodpovědnosti pokládám ne za špatnou, ale doslova katastrofální. O tom, jak jsou našimi soudy osvobozovaní lidé, za jejichž „činností“ zůstaly stamilionové či miliardové škody se ani zmiňovat nebudu. Toto do popisovaných případů nepatří.

Ale snad sem patří příspěvek, který mi e-mailem zaslal můj známý:
"Celý případ je přitom naprosto jasný. Vládnoucí mafie si nechala odhlasovat zákony o exekucích s cílem mít naprostý vrch nad občany, zde hlavně nad neposlušnými potížisty. Takové nepohodlné vzpurné občany lze snadno zpacifikovat tím, že jim jednak zablokují účet, následně jim nabíhají dluhy na všech stranách a následně jsou vydáni do rukou exekutorům, kteří z těchto zločineckých zákonů profitují. A pokud se někdo exekutorům postaví, musí být exemplárně potrestán, aby se snad lidé, kteří jinak nemají žádnou možnost se odvolat, protože justice tady slouží vládnoucí elitě, nakonec nezačali vážně bránit (proto také ta snaha odebrat všem občanům zbraně). Takže i takový sporný případ, jako byl Janota, je třeba použít jako výstrahu obyčejným lidem, aby věděli, že jsou zcela bezbranní.

Pozn. red. (I.D.): Některá tvrzení v článku jsou poněkud přehnaná, přece jen existují kárné senáty, i když je pravda, že provinění musejí být zcela mimořádná, aby došlo k projednání. 
Soudy nezávislé být musejí, ale nesmějí být nezávislé na zákonech a jejich rozhodnutí musejí být přezkoumatelná, což jsou, ale někdy i tak jsou výsledky sporné.
Není pravda, že: "Vládnoucí mafie si nechala odhlasovat zákony o exekucích s cílem mít naprostý vrch nad občany, zde hlavně nad neposlušnými potížisty." Cílem bylo dosáhnout vymahatelnosti dluhů. Do potíží se v naprosté většině dostávají dlužníci vlastní vinou. Zákon je ovšem i po novele nevyvážený, dává exekutorům příliš silné nástroje.

74 komentářů :

 1. no máme co jsme chtěli vždyt je to pokrok a demokracie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co by jsi chtěl? Stýská se ti snad po komoušských soudech?
   Kdyby pán vytrval a hnal to dál tak by z toho byly max 2 roky nebo spíše podmínka.

   Vymazat
  2. 15:36
   Ty seš advokát ,soudce nebo obhájce že seš tak chytrej havloblbe?!!!!
   Ne každej má povahu se do nekonečna odvolávat....a co říkáš na Kajínka???
   Ten se odvolával x krát a pořád to soudí Plzeň,která je spolu s poldama do něčeho určitě namočená,jinak by se tamní soudci nebáli souzení Kajínka jinde!

   Vymazat
  3. Pro 15.36 : Vy máte nějaké zkušenostti s komoušskými soudy ? V každém případě je Janota obětí kapitalizmu !!

   Vymazat
  4. 15:54

   Janota je obětí jen vlastních chybných rozhodnutí. Včetně toho posledního.

   Vymazat
  5. 15:54 - zato ty máš zkušenosti - jako každá odulá vepřová hlava: věčně nasraný, furt něco kritizuje a ještě volí komunisty. Nadšení, že jste tak špatní, vám ještě pozvedla americká společnosti Gallup. Podle jejího výzkumu, kterého se zúčastnily tisíce lidí po celém světě, byli Češi označeni za druhý nejvíce negativní národ na světě. Ale neraduj se předčasně. Na prvním místě totiž skončilo lůzokratické azbucké Řecko – a tak je to jako v tom vtipu: ty jseš tak blbej, že bys i v soutěži o největšího blbce skončil jako druhej. Podle článku na www.expats.cz jsou Češi neustále negativně naladěni a nadávají, hlavně sami na sebe. Čechy totiž mají ze všech národů světa nejméně rádi Češi sami. Skoro polovina z nás podle průzkumu agentury STEM nevěří svým spoluobčanům a 70% mladých lidí by raději žilo v cizině než ve své vlasti. Nedivíme se tomu: ono je mnohem těžší něco budovat, než bořit. A nejlepší je prostě srabsky zdrhnout, než si uklidit vlastní svinčík v hlavě i v bytě. Češi šetří, jsou nevkusně oblečení a české ženy jsou nejvíce dávavé – což není velká pochvala. Jsme líní, závistiví a rovnostářští Tvrdí to třeba Angličané, kteří mají zkušenosti s českými au-pair. Například uživatel Aaron na serveru yahoo popisuje vřelou povahu a ochotu českých dívek při osobním kontaktu... a zároveň pak pomluvy, lenost a vypočítavost, jen co se k nim otočí zády. Poznáváš se rudej šmejde?

   Vymazat
  6. 16:22 A kdo za to může že jsou Češi takoví???Na komouše se nedá pořád vymlouvat jsou skoro 30 v pd.eli a tak za to může stát jací jsme a ti co dělají zákony. Viz příklad Janoty ty mudrlante. Prostě na policistu se může střílet ale na exekutora ne??

   Vymazat
  7. 16:39
   Politici jsou věrným obrazem občanů.

   Vymazat
  8. 16:45
   Ani náhodou. znám lidí kteří jsou jiní ale bohužel se do parlamentu nedostanou. i já bych chtěl změnit náš stát k lepšímu, jsem v jedné politické straně jen nemám sto tisíc na to abych se zapsal jako první na kandidátku. Takhle to u nás funguje prachy dělají prachy a ne demokracie

   Vymazat
  9. 16:22
   Proč tu vlastně žiješ chytrolíne? Ty se vlastně řídíš výzkumy a život obyčejných lidí neznáš. Neseď u počítače a běž se třeba podívat do LDNky, jak se stát stará o staré a nemocné lidi, kteří na rozdíl od tebe celý život pracovali za pár šprdlíků. To si ty "Manažere" ani neumíš představit. Jdi do háje.

   Vymazat
  10. 18:13

   A co by jsi čekal? Pro každého 30 let důchodu v Hiltonu se soukromou ošetřovatelkou? Kde by na to ten stát měl brát? To budou 2 lidi dělat na jednoho důchodce? Umíš počítat nebo jsi negramot?

   A kde jsou kurva jejich děti??? Ty by se měly starat především.

   Vymazat
  11. 18:22 tak proč lidi platí sociální když píšeš že nemají počítat s důchody?? A mladí?? Kde by na to vzali čas když se dnes pracuje od rána do večera.

   Vymazat
  12. Anonymní24. února 2017 16:22 co tady havlisto nadáváš šmejdi jste vy a váš kapitalismus co jste za 30 let vybudovaly kulový 70% lidí žije v bytech co jim postavili komunisti vy jste vše rozprodaly a zlikvidovaly žijete na dluh http://www.verejnydluh.cz/ já jsem v socialismu žil zlatý socialismus a budeš pomlouvat čechy ty nejsi čech ale anglosaský evropan že

   Vymazat
  13. 22:20 - ááá - další nadržená neúspěšná křivohubá vepřová tlama se ozvala! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu. Záludný prognosťácký oligarchický neobolševizmus upevňuje své pozice díky husitobolševizmem zdegenerované doubravovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům! Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!!

   Vymazat
  14. 22:20 - Už aby jsme se stali spolkovou zemí, ty rudý škubánku! Konečně odtáhneš odsud s daší komoušskou svoločí do Rusácka, svýho Ráje, mimo jiných bonusů! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
  15. Anonymní24. února 2017 22:47 http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Juncker-predstavil-svou-novou-vizi-EU-Nekteri-pujdou-na-vzduch-476959
   máš smúlu vlastizrádče a ještě na podzim jsou volby a mi husiti takovou špínu vymetem a kdybys měl dělat moji práci tak by jsi zdech

   Vymazat
  16. 23:44 - ýýýý! Hrdinní, nezištní a všem pravdy přející čecháčkovští „boží“ bojovníci proti Bruselu !!!
   Sledujíce váš neúnavný boj a „spanilé jízdy“ proti EU a Bruselocentrizmu za výlučnost České republiky, rozhodli jsme se my Moravané po vzoru bratrů Slováků nepřekážet vám v tomto boji a opustit vaši zfušovanou a rozkradenou vozovou hradbu. Požádáme o obnovení tradičního svazku s Vídní (k níž jsme měli vždy mnohem blíže než k vám - nejen kulturně a mravně, ale i municipální správou). Hodláme posléze vytvořit desátou rakouskou spolkovou zemi Moravu s vlastní zemskou vládou i zemskými zákony. Tím zároveň posílíme (ušlechtilý) slovanský živel spolu s Chorvaty a Slovinci v Rakousku. Nebudeme muset s vámi vést „falešné a prázdné“ diskuze, jako např. o zavedení Eura coby měny, nebo jiných civilizačních norem. Vám zůstane měnová kuriozita – Pražský groš (Pg) - namísto dosavadní vekslácké (Kč). K majetkovému narovnání vás pozveme do vily Tugendhat (po konzultaci s V. Mečiarem). Předběžně vám nabízíme, že s Muchovou epopejí si můžete odvézt i Dukovany (třeba na Letnou namísto Blobu, či k zapůjčení do Japonska). K tomu vám přidáme na památku brněnský žulový třicetitunový „vibrátor Primátor Onderka“ i s primátorem (včetně řetězu - ale jen řetězu kozího). Oba jsou bohužel nefunkční, avšak nezničitelní. Vlajku si klidně ponechte, na zakrytí celé vaší euroodpadové kotliny včetně těmi správnými osmahlými vlastenci a Novými Rusy „hrdinsky počeštěných“ německých Sudet. Místo vykastrovaného lva si můžete dát do znaku rudého kance s modrým ptákem nebo straku zlodějku a za hymnu vám může posloužit česká prostonárodní píseň: „Měl jsem tři prsty v prdeli. Zastrčený. Čížek mi tu prdel ukrad, nemám je teď už kam strkat. Jsem ztracený.“ Zato heslo rodáka Masaryka z hradního praporu bychom si vzali – vy si tam vyšijte třeba: „My Prahu nedáme – radši ji zbouráme“ (aspoň náhodní turisté budou náležitě poučeni – a to nejen pražskými taxikáři a kapsáři). Váš ovarový „ctnostný mocnář“ a ruský agent toho aspoň nebude mít tolik na únavné inspekční inkontinentní objíždění a pojídání osoleného kóšer chleba od starostů. Může být volen levně aklamací přímo na Koňáku. Na Vítkově v Maus-oleum je pro něj teď po ožraleckém Gottwaldovi místa dost. Když dáte kovošrotovému loupežníku a euroteroristovi Žižkovi do ruky raketu (tenisovou), nebo ukořistěné pero, případně jitrnici s becherovkou, ušetříte za novou sochu (při vašem krizovém hospodaření) a můžete prodražit Blanku, či jakýkoli jiný Klauzemanův český tunel. Vyvěsíme: „Češi nekrást tady“ (protože „Kdo nekrade, není Čech, hop, hop, hop“).

   Vymazat
  17. 22:47 jako ty zvanil KH Frank nez byl chycen na uteku a obesen
   Kam budes utikat ty, hitleristo?

   Vymazat
  18. Já si myyslím, že exekutři jsou skupina lidí, kteří by měli stát u zdi ještě před soudci a politiki. Lidi, jak rád bych se toho dožil.

   Vymazat
  19. 1:52 - budu utíkat na Ural, až vás rudý xindlové za něj budem hnát! Chycht!

   Vymazat
  20. 8:02 ty si budeš hnát akurát to, čo máš medzi nohami, chudáčik.

   Vymazat
  21. Horni Dolni k makrele nejraději do nějaké no gozony tam můžou hlásat pravdu a lásku všichni ti jandové kocábové kalousci švarcenberkové štětinové.......

   Vymazat
  22. 8:02 - hej? A preto sa nám teraz darí lepši ako vám, závistí podlí a zbabelí čeHúni? Ked naši dedovia bojovali za Evurópu,tak ti vaši chujskí dedci dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do neinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa vám možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Vymazat
  23. 11:53 - tak! Hornodolního do gozony hlásat co ho napadne a hlavně zhluboka dýýýýchat, zhluboka dýýýýchat! Páč jim tam pustíme krapet dyfosgénu - chycht! :))

   Vymazat
 2. Pro zajímavost. Nemám osobní zkušenost se soudy v trestním řízení, ale v pracovní právním mám zkušenosti s komunistickým soudem a výkvětem soudnictví. Za komunistů doba od podání žaloby na zaměstnavatele trvala cca 2 měsíce a rozsudek byl vynesen po prvním stání. Při podání žaloby v r. 2010 na neoprávněné propuštění ze zaměstnání jsem čekal na první stání cca 5 měsíců. Celkem jsem absolvoval 5 stání u soudu v Praze a když bylo moje propuštění soudem po cca 18 měsících prohlášeno za nepravomocné, zaměstnavatel prohlásil ,že jsem neprojevil zájem o pokračování v pracovním pomněru a tim to zhaslo.
  Nový soud u jiného soudce v Praze potvrdil, že jsem skutečně neprojevil dostatečný zájem o pokračování v zaměstnání. Celkem jsem byl odškodněn, že mi byla uhrazena záloha za práci mého advokáta. Tak nevím proč jsem se soudil a proč soud prohlásil,že podání výpovědi zaměstnavatelem bylo protiprávní. Ať žijí dnešní demokratické soudy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky nevím proč jsi se soudil. Když mě někdo nechce tak prostě jdu, ne? A najdu si něco lepšího kde mě chtějí. Není to pod tvou úroveň ztrácet čas oblézáním soudů, platit advokáty a domáhat se... čeho vlastně?

   Vymazat
  2. nemateli kapital tak raději do te žumpy ani nelezte o zamotani se do roztočenych kol nove lepši spravedlnosti nemluvě na konci muže každy vylest z kolečka třeba v proužkovanym a ani pes neštěkne

   Vymazat
  3. Jsi nesvéprávnej blb 15.44 - ne každý je ochoten nechat si se sebou vytírat prdel od nějakého protekčního smrada ( manažera) - takže ne, že když mne někde nechtějí, tak tam nelezu, ale žalovat, domáhat se, a pokud spor vyhrál- odškodnění. A za všechny ty měsíce, i za účelové protahování procesu. Takové tupce, mouchy vemte si mně, zaměstnavatelské kurvy potřebujou.

   Vymazat
 3. justice jen převlekla nove tričko aby mohla tvrdit že stare nikdy nenosila kdyby jim chtěl kdosi něco vyčitat když převlikaču je vic jak milon většinou na špici rozhodovani o osudech jinych komu to připomina mynule časy je jen nahoda jaka je jednou za milion světelnych let

  OdpovědětVymazat
 4. Jeden ostravský vizionáŕ napsal koncem osmdesátých let toto:
  "Kdybych měl v rukou justici
  a malou policejní stanici,
  v rukavičkách bych chodil po kraji,
  jednou tam a jednou sem
  pomalu bych vydrancoval celou zem."
  Morave

  OdpovědětVymazat
 5. Snad lidé prohlédnout. Společnost je otrokářská davo-elitářská. Zakořenilo se to v přísloví "Když pán upadne na ledu, chudák si zláme nohu", to platilo a platí stále. Ale, byla tu na chvíli budována spravedlivá společnost za Stalina, který mimo jiné plánoval šestihodinovou pracovní dobu. Nakonec ho asi zavraždili (nejpravděpodobnější výklad událostí), nepřátele pak vytvořili kult osobnosti. Po smrti Stalina po něm zbyla uniforma čtyři kopějky. Stalin vypálil otrokářům rybník i Lenin přispěl, protože původní revoluce měla být celosvětová v celém světě najednou a pak již by vlhký sen zákulisního vedení byl realizován a plně fašistická společnost pod vedením Komunistické strany (ve skutečnosti skrytého zákulisního vedení) by svou demagogií učinila život peklem na zemi. Po smrti Stalina se pomalu vše začalo vracet do starých kolejí (zpočátku musel být ve vedení každé firmy někdo z pracovního kolektivu), ale až za Gorbačova se elity nemuseli přetvařovat a skrývat před lidem a celý socialistický blok prodali západu. Lidé si příliš zvykli na výdobytky spravedlivé společnosti až je začali považovat za samozřejmé a nechali se nekriticky okouzlit pozlátky prohnilého západu (mohl si někdo za socialismu představit, že rodiče Muslimů budou učit na živých zajatcích řezat své děti krky a bude se to přenášet ke zhlédnutí milionům lidí, to nemohl - protože západ by se tím okamžitě zdiskreditoval - po prodání východu, už nic nebránilo začít všude krvavou lázeň - Kosovo, Střední východ, Ukrajina ...). Pokud se lidé nevzpamatují klidně zde může být Evropský Chalífát, v Německu je už asi neodvratný (Puškin to předpověděl v pikové Dámě - 1.karta - 1sv., 2.karta - 2sv. a 3.karta - konec), ono sloužit zlu kvůli pocitu osobní nadřazenosti nezůstane bohem nepotrestáno a Němci už svůj osud prohráli, stále si myslí, že jsou výjimeční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
  2. Tapetáři ze 16:24, je pravda: "Slabí a nezdaření musí zahynout" a dětinský hlupáček Friedrich Nietzche na to sám nepřišel, protože jinak by to znal celé: "Morálně slabí a nezdaření musí zahynout". Silní se poznají podle toho, že pomáhají, protože mají na to sílu, co by si s ní jinak počali, kdežto slabí vždy něco požadují a zabíjejí druhé, protože si ve své hlouposti myslí, že se tím stanou silní, ale pouze prodlužují dobu, kterou stráví v pekle.

   Vymazat
  3. Peklo není, páč není ani nebe. Bůh je totiž mrtev. os nevěděl?

   Vymazat
  4. To jsou ale hovadiny. Kdo je to Nietzche? Jeden žvanil z mnoha podobných žvanilů, a ti ostatní říkali a psali úplně jiné věci.Ovšem úchylům a zvrhlíkům se zamlouvá právě Nietzche. To je normální. I ty jsi nezdařenej - anonyme 16.24 - už jsi zahynul? A jak to, že ne?

   Vymazat
  5. pro 16:51
   Děkuji Vám za Váš příspěvek. Ano, přesně tak to je. VK

   Vymazat
  6. pise se NIETZSCHE nic jste nepochpili ,to jenom Hitler a spol si jeho nadcloveka predelali podle svojeho ke svojim ucelum. F. NIETZSCHE je tak vysoko nad vami v mysleni ze to nikdy nemuzete pochopit
   zarathustra

   Vymazat
  7. 18:48 - neb jsem Nadčlověkem a tys pro mě pouhým posměchem či bolestným studem ...

   Vymazat
  8. Pro kretenskýho Dvořáka co to v domění že jde o urážku maže jak rudá kurva na nádraží: to je citát z díla toho filosofa a ne nadávka, jak si asi ten tvůj debilní rudošskej polomozek co ti hnije v tvý hnusný rudý makovici domnívá!!!

   Vymazat
  9. Tady! - http://www.e-polis.cz/clanek/smrt-boha-a-navrat-nadcloveka-studie-imoralismu-friedricha-nietzscheho.html

   Vymazat
  10. doporucuji necist zadne studie ale sam osobne si to predcist a sam si udelat usudek neb studie jsou k hovnu neb je to pohled jineho.sam si precti sam si udelej usudek jinak nemuzes nikdy byt sam sebou
   zarathustra

   Vymazat
  11. 23:12 - a vidíš - Dvořák nečet ani studii! Ten debil si myslel, že jak tam píšu v odpovědi to "posměchem či bolestným studem", takže to jako nadávám tomu rudochoj nahoře - blbec:))) Mazal to proto jak vzteklej! :)))

   Vymazat
  12. Dvorak pravdepodobne zarathustru necetl jinak by to nesmazal
   zarathustra

   Vymazat
  13. 23:32 vitej zpet, Zarathustro

   Vymazat
  14. zdravim Horni Dolni
   zarathustra

   Vymazat
  15. Nietzsche byl ničema,
   jeho rodina zničena,
   skončil zle ten mizera,
   dodnes smrdí jej nevěra.

   V lednu 1889 v Turíně se nervově zhroutil a zbytek života strávil v polovědomém stavu jako duševně nemocný. Uctíváte blázna. To se stává lidem, kteří se chtějí povyšovat nad druhé a podlehli sebeklamu, že jsou něco lepšího než ostatní.

   Vymazat
 6. Celá podstata problému však spočívá v tom, že nám naši zákonodárci schválili exekutorský zákon, který je psán na ruku exekutorským hyenám.Pan Jaroslav Janota nebyl prvním občanem této republiky, kterého exekutorské hyeny , v jedné ruce s naší justicí, dohnaly ke spáchání sebevraždy. Naši politici ve sněmovně a v parlamentu mají zásadní podíl na likvidaci dlužníků exekutorskou a soudní mafií. Podívejte se do Rakouska, Kanady a jiných rozvinutých států, jak tam fungují exekutoři, vymáhají dluhy ale nelikvidují občany svého státu. U nás dostali exekutoři od politiků požehnání nejen k likvidaci dlužníků, ale i k likvidaci jejich rodin i vzdálených příbuzných.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:23 Správně, u nás nejde o spravedlnost pro věřitele. Zákonodárci vytvořili z vymáhání dluhů především výnosnou živnost pro exekutorské a soudní mafie.

   Vymazat
  2. A co to žvaníš o exekutorech? A priori se v článku píše o justici -o zkorumpované justici. I justice za totáče byla prorežimní i když neuplácená takovýma mzdama, ale všichni soudci museli být členy KSČ, takže je logické, že byli prorežimní. A tihle současní údajně nezávislí? Jen kdyby jim byly ze státní pokladny vypláceny minimální mzdy - to by bylo panečku! A samozřejmě přísně stíhat korupci! Určitě by nesloužila justice státu a hnusnému režimu - to by byl jinej prstoklad! Takto je justice odporná, zkorumpovaná smečka - zkorumpovaná tučnými výdělky, proto slouží tomu, kdo ji platí. Pravda je, že kdyby se pan Janota byl bránil, věc by dopadla jinak. Exekutor v tom roli nehraje -prostě střílel. To byl jen zástupní problém. Bohužel, ten člověk nevydržel s nervama - byl přesvědčen o své pravdě, a dostal se en face před mizerné, proradné kurvy ( řada soudců jsou bývalí komunisti) a tu hnusnou, pokryteckou masáž neutáhl. Ten kluk, co ho v Plzni odsoudí na řadu let za to, že si chtěl vyjet do Syrie, kam nedojel, protože byl vrácen z Turecka, taky spáchá sebevraždu. Dělat z něj teroristu jen proto, abychom byli taky "světoví" je hnus odpornej, hnus všech hnusů. A mediálně rozmazanej, aby všechny ty kurvy byly důležitý. Druhá Milada Horáková. Koho budou vláčet po smrti toho kluka za padesát let po soudech jako starou Polednovou? Škoda, že se toho nedožiju, to bych si to odporný pokrytectví užil.

   Vymazat
 7. Když už Janota to tak ukončil, proč tedy sebou nevzal co nejvíc grázlů? Pohoršit si nemohl a aspoň by zbavil Zemi několika gaunerů...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:25 Moc by to nepomohlo. Na gaunery je naše země hodně úrodná.

   Vymazat
  2. Nechtěl jsem, ale musím reagovat.
   Satane, Janota měl dluhy, to je pravda, ale také to byl člověk, který měl svoji hrdost a snad také touhu žít. Uznal svoji chybu asnažil se jí napravit, dále po incidentu pracoval, splácel dluhy (za poslední rok splatil cca 56 tisíc). Nejevil snahu se na někom mstít, vědom si své chyby! Na rozdíl od soudů, které soudí pouze podle litery zákona a také podle toho, jak si soudce zákony vyloží! Proto se panu Janotovi ani nedivím, když se dověděl smutnou zprávu a soudem posvěcenou! NENÍ SPRAVEDLNOST NA TOMTO SVĚTĚ!!! Mohl to být okamžik, kdy se v něm vše zlomilo a rozhodl se řešit své poznání ODCHODEM Z TROHOTO NESPAVEDLIVÉHO A PROHNILÉHO SVĚTA! Neviděl ani náznak světla v pomyslném konci tunelu.
   Takže, buďte rád Satane, že zůstal až do konce svých dnů ČLOVĚKEM.

   Vymazat
 8. Je mi velice smutno z tohoto případu.Pan Janota je ukázkovým příkladem zoufalého člověka,kterého exekutorsoudcovská mafie dohnala k tomu nejsmutňějšímu...Upřímnou soustrast jeho rodiňě.

  OdpovědětVymazat
 9. Soudy v žádném režimu a tím méně za diktatury byly nezávislé, to jsou jen slovní exhibice, podobné známe od medií a medializátorů. Tedy i v dnešní diktatuřekapitálu, ba snad dokonce více, protože motivem konání jsou v tomto systému jen a výlučně peníze. Tedy hrátky na právo a spravedlnost do současného našeho systému patří, tak jako hrátky na sociální stát a pod. Odpovědnost - pr, jak jsme včera slyšeli, ani národní banka se nikomu neodpovídá, jakou měrou jsou rozkrádány její rezervy a zlato, jestli a kdy přivede stát k bankrotu, jak chytře obrat občany o úspory. Prostě pojmenováním národní, ale vlastně patřící bankovní radě. Ta se sice jmenuje, ale nelze ji odvolat. To ona je vina tím, že se našim občanům vzdaluje blahobyt občanů německých, který byl vybudován za pomocí Národní banky, která si říká česká.
  Takže suma sumárum kdo o sobě prohlašuje, že je ve své činnosti nezávislý, ten je podezřelý z nezřízené řízené zkorumpovanosti.
  Někdy občané by rádi doufali, že soudy budou aspoň mravné a že nejsou zdrojem jen výroků, ale přece jen občas i práva. Hodně jsme slyšeli o paní dr. Horákové, ale víme už daleko méně, že takových procesů v USA proběhly stovky a zejména černoši byli popravováni, byť nevinní, jako na běžícím pásu. Dnes možná již méně, ale o to více jsou na ně pořádány policejní hony, jako na bažanty. Kolik bylo u nás zavražděno nepohodlných lidí? Kolik lidí bylo dohnáno k sebevraždě - také justicí. Jak víte, že Kájinek sedí po právu? Víme občas a po velkém hledání, kolik milionů musí vyplatit ministerstvo vnitra nevinně odsouzeným - ale o kolika se to nikdy nedozvíme, protože jejich nevina nikoho nezajímá a oni nemají na korupné a hnijí ve věznicích dál. A podívejte se na úroveň studia práv - a srovnejte si to s výši tarifních platů soudců a ty pak s platy pedagogů. Překvapí vás, že při celkem stejném studiu a odpovědnosti učitelů za prácijsou třetinové? Tuhle při interpelacích jeden hřímal, že průměrný plat (s přesčasy, nočnímia nedělními službami)je u nemocničních lékařů 63 tisíc. Víte, že ten poslední soudce v řadě, zajíček po nástupu na okresním soudě má ihned základ 75 tisíc? To je jistě výborné táhlo, pro ty, kteří směřují svoji karieru k lehkému životu za hodně peněz - a podle toho také to vypadá s kvalitou. Jdeme přes mrtvoly k lepším zítřkům, doma i v zahraničí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel jsou nezávislí, ale na zdravém rozumu a na zákonech této republiky. Přes jejich "právní názor nejede vlak". Ty jejich vlastní kárné senáty - tresty 10% z platu - spíš sranda. Na venek jsou jednotni. Velké procento životem zklamaných žena a podpantofláků s neomezenou mocí, žádnou odpovědností a odměnami které jim zkřivili pohled na ty o kterých rozhodují.

   Vymazat
  2. 18:21 Velice dobře popsaná naše současnost. Souhlasím.
   Václav

   Vymazat
  3. Však ona to justice řekla sice kamuflovaně, ale na plnou hubu: pokud nás nezkorumpuje stát vysokými příjmy, necháme se zkorumpovat kdykoli kýmkoli jiným. Je to bez debaty potlačovací a perzekuční aparát kapitalistického státu. T

   Vymazat
 10. Co můžete chtít po našich soudcích a politicích?
  CHRÁNÍ CIZOKRAJNÁ ZVÍŘATA.

  OdpovědětVymazat
 11. Kdokoli, žijící ze státních (daňových) prostředků a je označován jako "nezávislý" (soudci, ČNB), popřípadě je vybaven generální imunitou (poslanci) a neexistuje nad nimi sebemenší kontrola, jsou jednoduše korupčníci nejvyššího řádu. Čestné vyjímky v tomto systému nic neřeší.

  OdpovědětVymazat
 12. nepřesně,nemohu dohledat:

  40 let pracoval ve sklárně (ČR)
  přišlo USA manager
  rozklad,devastace,těsně před zánikem

  jednoho postřelil,jednoho zastřelil,
  spáchal sebevraždu

  čest jeho památce

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to vypadá, že jsme ve válce, zbytečná smrt. Novinky březen 2016, 70 000 bezdomovců. Nemohu to demokraticky komentovat.

   Vymazat
  2. Bylo by podnětné zjistit, kolik zoufalých lidí za dobu "demokracie a svobody" bylo dohnáno k sebevraždě.

   Vymazat
 13. "Bývalého šéfa Telecomu (Gabriela Berdára) napadli v květnu (2005) před jeho domem neznámí útočníci. Při potyčce s nimi utrpěl Berdár mnohočetná zranění. Vyrazil proto se svou přítelkyní autem do nemocnice. Cestou potkali vůz, o němž se domnívali, že v něm jsou neznámí útočníci. Legálně drženou pistoli proto Berdár na škodovku asi desetkrát vystřelil.
  Oba členy posádky (ostřelovaného vozidla), Vladimíra Račka i Stanislava Stěhuleho, policie později vyloučila z okruhu možných útočníků na Berdára."
  A takto se policie vypořádala se šerifem Berdárem:
  "Střelba prý byla v mezích nutné obrany. Policie dospěla k závěru, že nejde o trestný čin ani přestupek. Ve svém rozhodnutí přihlédla i k tomu, že Berdár byl před střelbou napaden, přičemž následující události v něm mohly vzbudit pocit, že jej útočníci znovu vyhledali. Jeho střelba prý ale nevybočila z mezí nutné obrany."
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/policie-berdar-strilel-na-mladiky-v-mezich-zakona-fbu-/domaci.aspx?c=A050914_174658_domaci_pat

  K tomu mohu dodat pouze to, že takhle volná interpretace §29 zákona 40/2009 Sb. (Trestního zákoníku) mi vyrazila dech.
  §29 Nutná obrana
  (1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
  (2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

  Jo, je to jasné. Janota nebyl ředitel vlivné firmy, ale bezvýznamná nicka dlužící prachy. Do kriminálu s ním, ať žije spravedlnost! (blijící smajlík)

  OdpovědětVymazat
 14. Cesko neni stat, cesko je komedie
  Komedie se smutnym koncem

  OdpovědětVymazat
 15. Tyhle sračky jsi tady A 0:01 jednou psal. Běž s tou tvojí žebráckou Moravou třeba do prdele, jestli budou o ní vůbec někde stát!...

  OdpovědětVymazat
 16. pro ID - poznámka
  Beru to jako snahu se vymluvit, že určitý čas byl součástí systému, který to vytvořil a podporuje.Zásadní chyba je, že je umožněno soudcům si zákony libovolně "vykládat", to je celý problém.Buď je zákon jasný a jednoznačný, nebo jeho výklad musí provést autor zákona. Obojí dnes není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cesko neni legitimni utvar, rozebirat a rejpat se v detajlech je jako se rejpat v hovnech

   Vymazat
  2. Horni Dolni 25.února 2017 13:00

   Zato ty jsi legitimní hlupák. Navíc máš nezvládnutelné nutkání ostatní o své hlouposti informovat. Podivné...

   Vymazat
 17. proti článku nic nemám, nadzvedla mne pouze poznámka redakce
  "Cílem bylo dosáhnout vymahatelnosti dluhů."
  Asi stejný argument, jako prodejme státní majetek, stát není schopen hospodařit. Naprosto ze stejného soudku. Aby soudcovská mafie měla za všech okolností navrch, a pokračovala ve ždímání obyvatel, celé to monstrum vzniklo. Občané, uvědomte si, že bohatství úzké skupiny obyvatelstva vzniká proto, že je úspěšně ždímán plebs.
  Mechanismus, kdy mají chudí nějakou výhodu, se postupně odbourává( viz bezplatné školství, zdravotnictví).Proto nikdy nedojde ke zrušení exekucí v současné podobě, pokud se nezmění celý systém a nevyvlastní neoprávněně získaný majetek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bez revoluce to nepujde
   Je cas sepsat seznamy vlastizradcu

   Vymazat
  2. Systém, jehož podstatou je zcizování práce druhých, nemůže být nikdy spravedlivý a tím méně zaručující svobodu. Kromě KSČM nemá žádná strana ve svém programu změnu systému. Jak se rozhodnete je na vás.

   Vymazat
 18. Téměř vše na co se tady podíváte jsou jen přetvářka, lži a zlodějna.

  OdpovědětVymazat
 19. Je zapotřebí, aby všichni justiční pracovníci, jako jsou žalobci, advokáti a soudci procházeli v průběhu své praxe dalším kvalifikačním školením a to podobně, jako to mají lékaři, tzn. atestacemi. Průběžným studiem by bylo možno soudcovství sjednotit a dostat na úroveň odpovídající praxe vyspělých západních demokracií. To, co je naší současností v justiční praxi odpovídá úrovní rozvojového státu. O tom již také svědčí i nastávající ekonomické hodnocení českého státu např. v USA a pod.

  OdpovědětVymazat