Reklama

sobota 11. února 2017

Kyjev překračuje meze


Jurij Makarenko 
11.2.2017 Politikus.ru 
překlad Sam Elles Ostrov Janiky

Kyjev překračuje meze. Armáda chce provádět střelby z BUK-M1 u krymských hranic.„Trestatelé“ kyjevské chunty opouštějí místo zločinu po zničení Boeingu-777.

Ukrajinská armáda se aktivuje nebezpečně blízko u hranice s Krymem a opět má snahu napíchnout se na rožeň, když otevřeně ohrožuje bezpečnost obyvatel poloostrova.

Ukrajinský prezident překročil všechny meze už před třemi lety, když rozpoutal válku proti vlastnímu obyvatelstvu. Od té doby se beztrestně a za podpory Západu změnil z „cukráře“ na nebezpečného maniaka. Selhání avdějevského dobrodružství a mnohonásobné porážky v zahraniční politice jen situaci zhoršily a z počátečních ubohých klaunů se vyklubali teroristé velkých rozměrů. Ukrajinské armádě se nepodařilo dobýt Donbas, přesto masívní útoky nepřestávají. Vypadá to, že v Porošenkově programu ještě Avdějevka neodehrála své. Východ tak jako tak zůstane zónou zvýšeného napětí, jenže „reformátorům“ je to málo. Očekávaného efektu totiž nedosáhli. Proto se Kyjev znovu vrhá na jih, aby se pokusil rozvrátit pokoj obyvatelů Krymu nějakým rozsáhlým konfliktem. Porošenkův režim si přeje Třetí světovou válku a zapaluje pod kotlem ohníčky všemi možnými metodami.

Generální štáb ukro armády avizoval střelby u krymských hranic. Ukrajinská soldateska plánuje střílet v těsné blízkosti Krymu střelami protiletadlového systému BUK-M1 v rámci „velkého taktického cvičení“. Informaci potvrdil mluvčí ministerstva obrany Dmitrij Guculjak. 50 cvičení se bude konat za účasti specializovaných jednotek a zvláštních vojenských jednotek, umístěných v regionu. 25 programových komplexů bojové střelby protiletadlových raket BUK-M1 provedou na polygoně Jagorlyk v chersonské oblasti. K akci se připojí i oddíl rozvědky s cvičnými lety dronů. Kromě toho ministerstvo obrany iniciuje každoměsíční manévry v jižní části chersonského regionu s účastí radiolokačních jednotek ukrajinského letectva. Jak je vidět, vojáci se chystají střílet nedaleko od poloostrova prakticky 24 hodin denně po celý rok. Guculjak navíc nevylučuje možnost prodloužení cvičení, včetně prostředků protiletadlové obrany, na neomezenou dobu. Program bojových cvičení ukro armády potvrdili na nedávném mimořádném zasedání Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny. Podle všeho současně s diskusí o přípravách na zavedení stanného práva.

Ukrajina prostě zkouší ukazovat svaly, kterých má ovšem nedostatek, a věří, že se schová pod křídly loďstva NATO ve vodách Černého moře. Marně doufá v úspěch jedné ze svých provokací, dokud jsou síly Aliance na obzoru. Kyjev znovu dělá velký humbuk kolem svých provokací na dosah Krymu, připomíná své hrdinské činy a kasá se svými domnělými politickými úspěchy.

Je všeobecné známo, že kyjevští žoldnéři už nejednou namířili zbraně směrem ke Krymu, a za pokus narušit suverénní hranice dostávají pravidelně výchovný pohlavek od ministerstva obrany Ruské federace. Krym je připraven odrazit jakýkoliv útok a zasadit preventivní úder při jakékoliv vážné hrozbě nepřátelského letectva. Ukrajinští vojáci, zrovna tak jako jejich velitelé, to vše dobře chápou, a po informačním „bububu“ jsou připraveni ukončit střelbu, odtáhnout do bezpečné zóny a odškrtnout si další fajfku.

Porošenko nejspíš i teď chystá podobný spektákl. Ale v dnešní politické situaci není vyloučeno, že režim sáhne k vážnému mezinárodnímu konfliktu v zoufalé snaze upoutat na sebe pozornost.

Podstatné je, že Krym je pod spolehlivou ochranou Černomořské flotily RF a jejích prostředků protivzdušné obrany, schopných zabránit veškerým výpadům hyperaktivního potrhlého souseda.


- - -

24 komentářů :

 1. Překlad Sama Ellese bude skvělý.

  OdpovědětSmazat
 2. Po celém světě, tam kde jsou velvyslanectví USA se uskutečňují převraty, barevné revoluce, puče. V každém státě, kde se nachází velvyslanectví USA je to stejné. Na Ukrajině velvyslanectví USA investovalo pět miliard dolarů na rozvrácení Ukrajiny, vycvičilo na základnách NATO záškodníky, kteří pak na Majdanu předváděli demokratické síly, které zabíjeli lidi, útočili proti pořádkovým silám Ukrajiny. Stejně se to odehrávalo v Egyptě, v Tunisu, Lybii, Iráku, Sírii. Všude je to stejné odehrálo se to v Panamě, Čile a také v Afrických státech. Cílem USA jsou permanentní války a nestabilita, podněcování místních konfliktů a vytváření nových válek. To je politika USA a dokud budou USA existovat, nikdy se to nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Propaganda se musí dělat nenápadně, rafinovaně a chytře. Na tobě je na první pohled vidět, že jsi fanatický, vymytý, rusácký užitečný idiot.
   Prémie nebudou. Zapracuj na sobě.

   Smazat
  2. 22:06-Na tobě je zase vidět,že jsi zabořený
   v americké prdeli a ani ti boty nekoukají.
   Vymytý americký blb chce někoho poučovat.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. 22:06 Ty jsi zase nesmírně inteligentní, myšlenkově samostatný příznivec jediného správného majitele zeměkoule jůesej. Shrnuto užitečný idiot na entou.

   Smazat
  4. protiruskému anonymovi nějak vypadly z diskuzního příspěvku argumenty....

   Smazat
  5. 23:06- máš pravdu! Víš Pepku, ono to že mu uvedené věci v jeho textu chybí asi bude nejspíš tím, že nejde o propagandu, ale o prostý popis reality. A ta bohužel není ani "nenápadná", ani "rafinovaná", natož pak "chytrá"! Realita je bohužel jen brutální a nikdo s tím nic nenadělá, páč pud války je hluboce zakořeněn v genech každého jedince, jak napsal Henri Bergson ... a tam kde jedinci vládnou nad kohezí, se to projevuje mnohem výrazněji. Proto jsou tzv. Američané více puzeni vést války a zabíjet než jiné,tradiční národy.

   Smazat
 3. Však oni se zase stáhnou! Porošenko se zastřelí jako se zastřelil Jaceňuk, vrátí se bývalý prezident, a bude se provádět rekonstrukce státu za americký peníze. A nad tím bude lítat holubička míru, a davy budou jásat.

  OdpovědětSmazat
 4. Celý rok střílet a létat kolem hranic s Krymem bude Ukrajinu něco stát. Už dnes jsou na tom ekonomicky víc než bídně a když naštvou " Opolčenecké a Ruské oligarchy ", tak ti na ně spolu s Rusama vlétnou a bude konec Majdanu a konec Porošenka, jako prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 5. Přísun techniky do Polska a pobaltí- viz článek o konvoji v Sabinově,neustálé posilování v Černém moři- je to logické, začnou provokace které se rozhoří v horký konflikt- budou je tlačit tak dlouho až nebude kam ustoupit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky to tak vidím, ale i kdyby ne, Krym je víceméně závislý na turistickém ruchu, pojedete do oblasti, kde bude v dáli dunět střelba? Jak se ohnulo Turecko poté, co po sestřelení ruské stihačky, přestali k nim Rusové jezdit. Q.

   Smazat
 6. Přísun techniky do pobaltských států a Polska může znamenat leccos - přípravu agrese (možná, ale tak blbí natovci nejsou - byl by to jejich konec - občané by se radikalizovali, Rusko se nedá, byli by mrtví, v EU, dost hodně mrtvých - takže tomu nevěřím, síla je to marginální, schopná jen provokace, nikoli útoku); rádoby politické gesto (gesto blbů, popuzuje občany EU proti NATO - to, místo aby Evropu chránilo - řešení migrační krize, rozpoutalo genocidu v arabských zemích, vedlo válku v Evropě - Jugoslávie, má svou operaci Gladio, zaměřenou proti občanům EU, prostě slaboduchá ukázka svalů ale vlhké sny malých šprtů); o řešení Ukrajiny Ruskem je rozhodnuto (nejspíš, vojáci jsou v pobaltí a Pšonsku rozmístěni pro uklidnění situace při panice vzniklé řešením Ukrobanderstánu, něco jako v 68 - Varšqvská smlouva věděla, že může do ČSSR vlítnout bez hrozby války, byli informováni, že jediné, co Západ udělá, bude jen mediální pokřik - tehdy ještě Západ ctil dohody - sféry vlivu). Řešení Ruskem nemusí být válka vedená armádou RF, ale nejspíš podporou opolčenců a nějakého nového "majdanu" - proruského).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Zbraně do Banderostánu ? No to je ale přece nová ochranka pro kyjevskou loutkovou bandu. To není ochrana před Ruskem, to je nová ochranka před vlastním obyvatelstvem, které se chystá na třetí majdan.

   Smazat
  2. 8:27 na rozdíl od vás jsem asi pesimista

   Smazat
 7. Ukrajina se zklidní až poté, co Rusko přeruší veškerý tranzit uhlovodíků přes tuto zemi. Vždyť jenom ruské poplatky za tranzit znamenají pro Ukrajinu 10% veškerých přílmů. Severní proud 2 a Turecký proud to je konečná! Stačí se podívat na reakce běloruského Lukašenka, kterému Rusko nepatrně přiškrtilo dodávky ropy (kterou stejně ani neplatil).

  OdpovědětSmazat
 8. Zrada! Ve stejné chvíli směřují na Krym celé vlaky vylepaných makačenků z Haliče na krymské stavby. Asi je to nějaký předvoj. Ruským poohraničníkům tvrdí, že nemají vojenskou knížku, protože jsou neschopní vojenské služby, ale těžkou práci na stavbách zvládnou, a Donbas prý znají pouze z televize, prý tam nikdy nebojovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím se samozřejmě musí počítat, a jistě i počítá... SMERŚ má jistě schopné následníky... v dnešní RF.

   Smazat
 9. A úplně všechny světový problémy vyřeší bulvární pisálci a jejich věrné imbecilní smečky na diskuzích. A ještě na tom bulvár vydělá. Myslíte, že ty články píšou jen abyste si početli a byli ifnormováni? Ne - právě jen proto, abyste následně spustili diskuzní štěkot plný nadávek, ale přesto vydělává. Když páníček pejsáčkovi hodí klacek a pejsáček ho přinese, je to hodný pejsáček. Když hází bulvár klacíky ke čtení do diskuzí, diskuzní pejsáčci zuřivě štěkají, a tím jsou to velmi užiteční pejsáčci, bez ohledu na sprostoty, jimiž se navzájem častují. Dobrá metoda, a taky už se tím živí řada bulvárních webů. V ČR vždycky přijdou na to, jak lidi ochcávat, a vydělávat i na lhaní a zkreslování skutečnosti, když lidská blbost je bezmezná a magoříků plno - no, proč z nich nevytěžit ještě i z toho poslední co jim zbylo? Ze vztekání?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidi, války s Ruskem bych se nebál. NATO nikdy nebojovala s takovým státem, který by mu to mohl oplatit. A to Rusko zcela jistě může - má ou a odhodlanpou zorganizovnou armádu, letectvo, protivzušnou obranu, rozvědku, kontrarozvědku. Má historii, připravené obyvatelstvo, pevnou a odhodlanou vládu. Zkušenost s rozbitím Ruska je poměrně nedávná (za jelcina to Západu málem vyšlo). Ta zkušenost je strategická. Teď už se Rusko robít nepovede. Zbraně Západu jsou hlavně předražené, choulostivé na obsluhu. Do toho Nato nepůjde ani omylem. S USA je to to samé. Válka byla na spadnutí po falseflag sestřelu na Ukrajině, ale Rusko dalo dostatečně najevo, že má jaderné zbraně a "když je útok nevyhnutelný, je třeba udeřit první". NATO je tady proti občanům Evropy. Hrozí jí rozpad, občanské nepokoje, občanská válka. Establihment se bude bránit a občané také. Použijí proti nám vše, nemají morálku, to už naše Západní elity dávno porkázaly svým jednáním - po staletí je to stejné. Jsme jim u prdele, peníze a moc ne. Proto vznikají úřady na jedinou pravdu, proto nás čím dál víc mohou špehovat, šikanovat, proto přijímají zákony, aby svému jednání daly zdání legitimity. Takže - válka s Ruskem nehrozí, Rusko do toho nepůjde a občané EU také ne. Ruska na nás chce vydělávat, chce nám prodávat a kupovat naše technologie. Jednoho má hodně, druhého nedostatek. Problémem je tedy rozpad EU, boj establishmentu proti vlastním občanům - terorismus, občanské nepokoje, rozpad Evropy, občanské války, nástup tvrdých totalitních režimů.

   Smazat
  2. 9:54 Děkuji za osvětu, nebo jak se dnes vznešeně říká, za edukaci. Jenom bych si dovolil dva dotazy:
   1) Odkud víte, že "hodnota" webu pro reklamní agentury se počítá podle množství diskusních příspěvků a ne podle návštěvnosti?
   2) Pokud máte takový negativní názor na diskuze, proč se jich účastníte a tím takovou nemravnost podporujete? Kvůli "vyvztekání se"?

   Smazat
  3. 16.53 Nejčastěji chodím tam, kde je svobodná = anonymní diskuze... A aby mohla být v tomto státě diskuse doopravdy svobodná=upřímná, musí být anonymní. Divíte se v udavačské antifa-multikulti demokracii?

   Smazat
 10. Myslíte, že by bez mediální hrozby válkou bylo pro USA a Británii možno rozmístit své armády po celé Evropě? Národní armády proti vlastnímu obyvatelstvu nepůjdou, ani obyčejným Ukrajincům se nechce jít proti D.LNR. Amící a britíci to tady zmáknou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BINGO!!! Cizácký žoldnéř je nejspolehlivější oporou každého režimu, Zejména, když ho (režim) chrání proti stíhání za válečné zločiny.

   Smazat
  2. P.S. Národní armády NEJSOU ŽOLDNÉŘSKÉ, ale miličního charakteru - všeobecné národní tažení. Vím o jediné - švýcarské.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.