Reklama

pondělí 27. února 2017

Maďarsko: EU musí podniknout kroky proti dvojím standardům u potravin

27. 2. 2017    zdroj
Maďarsko a Slovensko odešlou společnou výzvu Evropské komisi s požadavkem, aby posoudila zákonné prostředky k odstranění "dvojích standardů kvality" potravinářských výrobků, prodávaných ve východní Evropě, informovala agentura Reuters. S tímto prohlášením vystoupilo 27.února Ministerstvo zemědělství Maďarska a dodalo, že výzva bude poslána 6. března během zasedání výboru pro zemědělství a rybolov EU.


V prohlášení rezortu je také vyjádřeno kladné hodnocení iniciativy Slovenska o uskutečnění v co nekratším termínu setkání České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, věnovanému vyřešení tohoto problému. Dříve předseda slovenské vlády Robert Fico sdělil, že setkání by se mohlo konat tento týden.

Připomeňme, že Praha, Budapešť, Varšava a Bratislava se ocitly v situaci, kdy potravinářské podniky dodávají do jejich zemí výrobky, které mají horší kvalitu, než má zboží prodávané na západě EU. Je však realizované ve stejném obalu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. taky ty odpadky co tu vozí babiš nekupuji nakupuji v raichu kvalitní a levnější potraviny

  OdpovědětSmazat
 2. Nelze všechno svádět na Babiše.Zásobování těmito
  podivnými věcmi,po likvidaci českého zemědělství,
  vyjednal hlavní vyjednavač Telička.Tam hledejte
  vinu.Telička a Špidla,vláda ČSSD.Z EU se dováží
  pouze to,co si odběratel,tedy obchodní řetězce,
  objedná.Na rozdíl od Polska,kde se jedná o úmyslně
  nekvalitní potraviny.Nemůže se všechno svádět na
  Babiše a EU,ale na vládu a parlament ČR,které to
  dovolí.Mám pocit,že vybíjení drůbeže není kvůli
  ptačí chřipce,ale pro vyšší dovoz z EU.Zase někdo
  vydělá na hloupých občanech ČR.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, pane Majevský. Babiš se pouze veze na vlně. On si pouze nechává dovážet suroviny z pochybných zdrojů v pochybné kvalitě. Potom je zpracuje, zabalí a označí českou vlajkou, coby symbolem země původu. A uvede na trh. Odkud asi bere drůbež, které dodává do obchodů jako "Vodňanské kuře"? Jste přesvědčený, že byla všechna vykrmena v Čechách?

   Smazat
  2. Hricáku, běž s těmi svými prolhanými žvásty do prdele.

   "Zpracovatelské závody a distribuční centra se nacházejí ve Vodňanech, Mirovicích a Brně - Modřicích. Celková kapacita všech porážek je 240 000 kusů kuřat denně, což představuje roční objem 90 000 tun zpracovaného kuřecího masa a 8 000 tun masa kachního.
   Všechny podniky splňují přísné veterinárně–hygienické normy ČR a EU a jsou oprávněny pro export do 3. zemí. Zpracovává se zde přísně veterinárně kontrolovaná drůbež pouze z českých uzavřených chovů. K výkrmu této drůbeže se používají speciální krmné směsi vyrobené ze surovin nakoupených, ošetřených a uskladněných dle ISO norem v kvalitních silech."

   Smazat
  3. Navíc za kvalitu by mněl být zodpovědný ministr Jurečka.

   Smazat
  4. 8:43 souhlas. Babiš je mediální bublina a pomsta za EET.Dobře,pojďme a vyžadujme přísné normy,které byly za minulého režimu!V čem je problém?Vyžadujme hygienické normy a kontroly jako dříve!Podpořme nákupem naše zemědělece a nekupujme odpad z celé EU.JÁ to tak dělám a nic mi nechybí.A hlavně. Čtu,čtu,čtu!U mnohých z nás,jenom myšlenka na to,že je to produkt ze západu nebo USA,vyvolá Pavlovův reflex a musí to mít!Dokonce se objevily Ruské produkty,které splňují nejpřísnější normy bio.Fakt je ten,že Lidé na pokraji nouze,jsou nuceni zdraví škodlivé produkty kupovat!

   Smazat
  5. Hricák je zde pověstný tím, že fanaticky nenávidí Babiše, a všude, kde se to hodí, i nehodí, proti němu štve. Proč? Že by závist? A jinak jsem udělal zkušenost, že pokud se týká diskutujících na serveru Novinky, v převážné většině jsou to páni a paní domácí. Ti, kteří pronajímají byty, k nimž se dostali všelijak, dřou své nájemníky z kůže, sami dělají už léta hovno, a žijí ze svých nájemníků. Pak se nudí, dřepí u počítače, a píšou diskuzní slinty. Tyto kreatury vytáhli z lidí modří ptáci. Jsou to voliči ODS, komunistobijci, a nikdy nebudou psát nic jinýho - že by museli přestat parazitovat na svých nájemnících, to by psychicky neutáhli. Jestli celá řada nudících se nemakačenků a pobíračů různých dávek, leze diskutovat i na NR - podle toho diskuze taky vypadají. Faktem je, že lidi, kteří se živí prací, na diskuze nelezou - nemají čas. Já jdu dnes na odpolední - nenapadat prosím, že na diskuze "lezu " také.

   Smazat
  6. Z Polska se vozí to, co a v jaké ceně si naši importéři objednají. Stačí zajet za hranici a porovnat. Čerstvé mořské ryby za třetinu naší ceny (tuňák kolem Vánoc cca 300Kč/kg).Takže, mluvit o polských potravinách jako o symbolu nekvality je zkratka z kampaně v Televizních novinách.Slušný reportér by zajel k výrobci, a zeptal se, kolik platil dovozce za danou kvalitu.

   Smazat
  7. Nemá tohle ve své gesci zrovna Jourová? Co dělá za ty peníze rádoby prezidentka ČR?

   Smazat
  8. Fascinuje mě , že tu někdo hovoří o Krušných horách jako o ekologické katastrofě , kterou způsobily Češi. Snad i žák základní školy ví , že cca 80% proudícího vzduchu na naše území jde ze západu a sv.západu. A to co způsobilo katastrofu v Krušných horách byly německé uhelné elektrárny resp.jejich spad za našimi hranicemi

   Smazat
 3. Ale jak se potom zbavit tech zbytecnych zemi , stejne delaj nejaky nepokoje a chteji se furt hadat s nekym. Zebracky platy uz prezivaji asi 150 let..

  OdpovědětSmazat
 4. Mazete me, vy svine cenzorsky, mazete i slusne clanky k veci
  Mam vas dost, ted pujdete do prdele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaňte trapně vyhrožovat, a nadávat komukoliv sviní. Nadáváte sprostě Čechům obecně, protože nás jako emigrant nenávidíte Jiří Večereku z Floridy. Jste sprostý, slušné diskuze napíšete málokdy, jen sprosté, od věci, a nenávistné. Na novinkách jste opakovaně blokován. Do prdele půjdete vy - my vás máme dost.

   Smazat
 5. Do EU nás vzali za podmínky, že bude zlikvidováno naše zemědělství, průmysl a staneme se jejich kolonii. To že oni ze západu vozí sem šunt, tedy potraviny horší kvality ve stejných obalech, to oni na západě moc dobře vědí a vědí také, že tyto hnusné potraviny se tady prodávají ještě vyšší ceny než na západě. Kromě toho naše Česká národní banky ještě navíc uměle znehodnocuje naší korunu a tedy tento odpad je ještě cenově výš. Sečteno odtrženo, jsme kolonie a jako kolonie se musíme chovat. Držet hubu. Ale hlavně že nám tady nevládnou komunisti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zejména po vyhlášení sankcí proti Rusku k nám zesílil dovoz potravin ze zemí, které mají zemědělské dotace na produkci. Nic proti tomu, když už jsme si za pomoci našich Jidášů (můžeme je i pojmenovat Telička, Špidla,...) zlikvidovali potravinovou soběstačnost.
   Tak že dnes se k nám dováží bůh ví, jak dlouho zamražené půlky prasat, aby jsme je u nás nechali rozmrazit a vydávali je jako čerstvé. Musím se smát, když slyším kecy o zdravém životním prostředí a omezování kouření, a přitom nás ládují kdejakým svinstvem. Kontaminovanými vejci počínaje, přes smradlavé ryby a posypovou solí konče.

   Smazat
  2. 6:52
   Jedovaté jídlo, zničené životní prostředí, zdravotnictví nahovno,...
   Zajímavé, že se dnes dožíváme o 7 let déle než za komoušů. Něco ti tam nehraje.
   A potravinová soběstačnost u nás nikdy nebyla. Běžte s těmi báchorkami už do prdele.

   Smazat
  3. Ad Anonymní28. února 2017 8:29
   Ale uvědomte si také, že srovnáváte údaje od sebe 27 let, tj. jako kdybyste srovnával kvalitu života z let 80tých a 50tých.

   Smazat
  4. 8:29
   jasně a mizení rostlinných a živočišných druhů čekalo v tom údajně jedovatém živ.prostředí desítky let aby zmizelo. A z mého lékařského hlediska...závažná onemocnění jako onkologická onemocnění (každý 4tý), alzhaimer , roztroušená skleróza, alergie (cca 62% obyv.) apod. podle vás také čekají celá desetiletí než propuknou. Asi máte pravdu , že se někteří lidé dožívají vyššího věku, ale taky nám tu vážený pane umírají lidé na mrtvice, infarkty před třicítkou, o obrovském nárůstu diabetu (byl normální okolo 50) už u dětí na základní školách, o tom jak běžná jsou dnes i onkologická onemocnění dětí ani nemluvě. A to že vám stařenka , posledních deset let, dožije doslova v leže to za život skutečně nepovažuji. Vysokého věku ve zdraví se , pro vás asi překvapivě ,dožívají rody , které se ho dožívali vždy a mají k tomu tedy genetické dispozice.
   Pokud jde o potravinovou soběstačnost....pokud mi řeknete co konkretně a odkud se k nám muselo dovážet , pak změním názor.

   Smazat
  5. 8:29 a co kdybyste srovnal délku života u nás v konkrétním období a ve stejném ve světě , aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu. Víte např.že jsme měli v 70-80letech nejnižší novorozeneckou úmrtnost na světě, nejvyšší procento vyléčených leukémií na světě..........ale co se starat o něco dobrého , když se dá jen plivat špína , že

   Smazat
  6. 9:20

   Prostě se lidé dožívají daleko déle, s tím nic nenaděláte i kdybyste se zbláznil. To jsou prostě fakta.
   https://goo.gl/gJPznk
   Měl byste vědět že nárust počtu nemocných je právě díky tomu zvýšenému věku a daleko lepší diagnostice nemocí.

   Životní prostředí? Už jste zapomněl na mrtvé lesy v severních čechách? V zimě, kdy se topilo skoro všude uhlím všude neustálý závoj kouře? Máte věru krátkou a selektivní paměť.

   Prosimvás, zapojte trochu mozek. Kde se asi tak bralo jakékoli ovoce a zelenina mimo sezónu? Nebo když byla nějaký rok neúroda?
   Uvědomte si, že tady nejste ve Španělsku nebo severní Africe s ideálními podmínkami a úrodou 2x ročně. Nějaká absolutní soběstačnost je absurdní mýtus.

   Smazat
  7. 9:25

   Naběhl jste si pěkně, zde máte ono srovnání:

   https://goo.gl/gJPznk

   1970 skore stejná délka dožití jak u nás tak na západě.
   1990 na západě se lidé dožívají už o 4 roky déle než u nás.
   Po roce 1990 u nás nastává prudký zlom a věk začíná rychle narůstat.
   Taková je smutná pravda. Měl byste si konečně vytáhnout hlavu ze zadku a přiznat si to.

   Smazat
  8. 9:33 - pane propagandisto neobhajitelného systému. Proč nereagujete na diskutujícího, který vám tu vyjmenovává množství faktů, které hovoří proti současnému trendu? Proč melete stále jen kus ze statistik a ne celou pravdu o zdraví národa? Kdo vás za ty vaše polopravdy platí? Nebo jste jen prostý hlupák, co je sice dospělý, ale stále věří na Ježíška? Leo

   Smazat
  9. Jestlize po r.1990, zacina vek rapidne narustat, znamena to, ze se takoveho veku dozivaji lide, kteri predchozi zivot stravili ve zdravem prostredi. Konkretne vek doziti je parametr, ktery ma setrvacnost desitky let! Dnes naopak narusta pocet nadoru, zli jazykove tvrdi, ze az 5ti nasobne.

   Jenze chtit po debilkovi, ktery se neumi ani podepsat, aby umel spravne "precist" statisticka data, je holy nesmysl.

   Smazat
  10. 9:58

   Já ta data čtu velice dobře ty trubko. Vysvětli mi laskavě proč nám západ mezi lety 1970 a 1990 v délce dožití utekl o 4 roky. Máš pro tento fakt nějaké pro tebe ideologicky přijatelné zdůvodnění?

   A zrovínka v tom roce 1990 po pádu komoušů se to rapidně změnilo. Zřejmě náhoda, vidˇ.

   A na "zlé jazyky" ti kašlu. Dej sem statistiky.

   Tvůj Péťa. Nebo Pavel.

   Smazat
  11. 9:58. Jura.
   Napsal jste to přesně. Ten trouba co tu operuje 7 lety (10:08) vůbec nepochopil o čem je tzv. střední věk dožití, jakou má setrvačnost a s jakým zpožděním se projevují faktory, které jej ovlivňují.
   A že jeho prodloužení v současnosti je díky tomu, že se do toho věku dostává generace lidí, kteří prožili dětství, mládí a část dospělosti v socialismu s dobrou a všeobecně dostupnou zdravotní péčí a s dostupnými levnými, kvalitními potravinami.
   Dnešní zvěrstva v potravinách si ten nedovzdělaný romancevovský moula bude moci na vlastní oči zkusit tak za dalších 20 - 30 let.
   Heriot.

   Smazat
  12. 9:58 Co byste chtěl po individuu, které za vrchol poznání považuje umění používat Google. Tam jeho inteligence končí. Schopnost přemýšlet a dávat fakta do souvislostí mu nebyla dopřána. Tuto neschopnost nahrazuje hulvátsvím. Asi mu to v jeho Buranově funguje, tak to zkouší i tady.

   Smazat
 6. Stát vyhledává a likviduje tzv. padělky v různých tržnicích. Kdo ví, zda by "oficiální" výrobce dokázal rozlišit kvalitu padělku od toho jejich jediného originálu? Vždyť je produkují nejspíše stejní pracovníci ve stejných jihovýchodoasijských halách.
  U potravin je to jiné. Jednoznačně zde někteří prodejci nabízejí padělané zboží nevalné kvality, prokazatelně ošizené, často i předražené. Stát by měl postupovat stejně přísně - na náklady prodejce zlikvidovat veškeré potraviny kvalitou neodpovídající originálu, zjevně nabízenému západněji. Vždyť je zde ohrožováno dobré jméno výrobce!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je jen kosmetika. Daleko víc by ty hajzlíky zabolelo, kdyby na xcelou svou výrobu jako přistižení podvodníci a padělatelé dostali několikaletý distanc od českého trhu. Oni by si dali pozor i ti ostatní!!!

   Smazat
  2. Naprosto trefné! Ale to by ten stát, jako jsme my, nesměl být kolonii západu. Pak by to šlo. Ale právě v těch rozdílech, zabalených ve stejných obalech jsou zdroje zisků těch na západě! A o zisky a tedy peníze přece jde. Že by to západ nevěděl? Vše co západ aplikuje proti nám, již dávno si vyzkoušel na Africkém kontinentu a proto je Africký kontinent v takovém zuboženém stavu v jakém v současné době je. Přes dluhy je vykořisťuje do dnes. No a nás od roku 1989 taky. Rozdíl je v tom, že Africký kontinent je západem vykořisťován delší dobu.

   Smazat
 7. Zlatí komunisti. Před rokem 1989 bylo bydlení dostupné a levné, potraviny kvalitní a levné ( rohlík stál 30 haléřů od roku 1957 do roku 1089). Současný režim obsadil svými lidmi hlavně média, které nám dnes a denně říkají v jakém jsme blahobytu. Jak vypadá ten blahobyt? Všichni jsme se od roku 1989 do současné doby zadlužili a to následovně: Český stát je zadlužený 1,7 bilionu korun, města a obce jsou zadlužené 1,4 bilionu korun, občané jsou zadlužení 1,2 bilionu korun. Proč to tak je? U občanů je to proto, že od roku 1989 ceny všeho, tedy potravin, oblečení, nemovitosti, vozidel atd. tedy vše šlo nahoru 15cti násobně. Platy jenom 5tinásobně. Vznikl rozdíl. A ten rozdíl nám vzali ti ze západu ve formě divident, zisků vyváděných ročně z naší republiky no a ten samý rozdíl, aby jsme mohli přežít jsme si museli vypůjčit od západu, samozřejmě ještě na úroky, kterým se říká obslužnost dluhu a tudíž za státní dluh ročně zaplatíme částku 80 miliard a za ty ostatní dluhy měst a obci a občané, to bude asi tak 2 x 80 miliard. Navíc zadluženost neustále stoupá. Uvedu ještě jeden příklad, proč jsme tam, kde jsme. Za vlády ODS s velkým halasem náš stát předal jednu leteckou firmu Američanům a tehdejší vláda ČR doslova křičela do světa, jak je to geniální a jak bude firma prosperovat. A výsledek? Američani v oné letecké firmě začali vyrábět vrtulníky a tyto vrtulníky prodávala Americká firma dalším Americkým firmám hluboko pod výrobní cenou. Když se takto tato naše firma řízená Američany dostala do neskutečných dluhu, Američani zavřeli krám a odešli. Další příklad vidíme co západní země udělali s Řeckem. Řecko hlavně nakupovalo drahé zbraně od Německa a protože na to nemělo, tak si od Německých soukromých bank a od Německých penzijních fondů na tyto drahé nákupy půjčovalo a neskutečně se zadlužilo. V současné době za velkého křiku Německa, samotné Německo a EU řízené Německem tzv. pomáhá Řecku tím, že do Řecka posílá miliardy EUR, které se ovšem v Řecku ani neohřejí, protože jdou na splácení dluhů Německých soukromých ban a Německých penzijních fondů a Řecký dluh naopak roste, než aby se snižoval. Jinými slovy to co se děje v Řecku je proces zestátňování dluhů. Proto také Německo nedovolilo Řecku, aby vystoupilo z Eurozóny, protože kdyby se tak stalo, Německé soukromé banky a soukromé penzijní fondy by rázem zkrachovaly. Ještě je nutné dodat, že Německo nutí Řeky, aby splácely astronomicky dluh tím, že mají prodávat a tedy privatizovat svoje území, tedy prodávat přístavy, ostrovy a tady je vidět, že moderní válka se již nevede zbraněmi, ale přes prosté účetnictví, kdy se jeden stát zmocní toho druhého přes dluhy. No samozřejmě, kdyby zadlužený stát se začal cukat, bude v první řadě použita oranžová revoluce, neboli Majdan a kdyby ani to nepomohlo, tak bombardování, těmi mírovými bombami obohacenými uranem, které dopadaly na Bělehrad. I Ukrajinu západ vykořisťuje. Jen si vezměte, že na Ukrajině jsou potraviny ve stejné cenové hladině, jako je tomu u nás, tedy potraviny jsou stejně drahé, jako v Německu. No a mzdy na Ukrajině jsou ve výši našich 3000 korun. Samozřejmě, že celá Ukrajina je plná západních supermarketů a montoven, jako je tomu u nás. Tady vidíte další příklad. Celý demokratický západ, žije jenom z vykořisťování východních zemí. V současné době demokratický západ narazil na strop svých možností a to proto, že další rozšiřování impéria a vykořisťování narazil na hranice Ruska. Proto západ křičí o lidských právech v Rusku, o tom jak je Rusko nebezpečné a všechny ty nesmysly. Jsou jenom tanečky před tím, než se západ pod jakoukoliv záminkou pustí do dalšího rozšiřování, aby se západní impérium opět nažralo a zotročilo další národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto trefné. Ještě bych dodal, že znehodnocování koruny naší Českou národní bankou je asi stejný příklad, jak nás ožebračovat. Protože to znehodnocování ma za následek, že to co vyrobíme pro západ je levnější a to co nakoupíme od západu, tedy i ty potraviny, je drahší a rozdíl si západ opět vezme do kapsy.

   Smazat
  2. Ke všemu tomu skřehotání na potraviny tady, že lidi dobrovolně a za své vlastní peníze ( a nemálo) požírají kvanta prášků - o tom žádná? Já neznám ze svého okolí žádnou bábu nebo dědka, který by neukazoval šuplík plnej všelijakejch prášků, které požírají. Samá chemie s příšernými druhotnými účinky, nehledě k požírání různých takzvaných doplňků stravy, po nichž údajně nepadaj vlasy, nebude se stárnout a nemocnět, a různé další kraviny. Babky se vůbec nezabývají zjišťováním, co si mažou na ksicht za účelem omládnout, a nechají si v tom smyslu nakukat cokoliv. Jestli mám vejce od polský slepice nebo od český slepice vyjde nastejno - v řadě případů tady kecáte úplný kraviny, a vaše mládež a vnuci požírají hamburgery a různý hnůj, a vůbec jim nevadí co to obsahuje. Chlemtají colu a plechovkový pivo ( obr hnus) a to nikoho z vás nevzrušuje. Pobití spousty drůbeže byla samozřejmě hnusná zhovadilost, to je pravda. Až budou kuřata stát kus dvě stovky, pak se uvidí, co za tím doopravdy bylo.

   Smazat
  3. jestli se dožiješ vyššího věku,budeš po infarktu žrát prášky jako ty babky,kterými dnes pohrdáš!Zatím dobrý co?

   Smazat
  4. Přestaň se do mně srát! Co mi nadáváš? Vykrmujte se práškama, ale nepište na diskuze věčně ty žvásty o špatným žrádle z Polska a a bla bla bla! Proto jsem taky ten názor napsal. Ti, kteří nejvíc ječí nad žrádlem, a čtou podrobně všechno, co je napsanýho na obalech sýrů, a všeho, jsou právě ti blbci, kteří požírají hromady prášků. Jedovatých, chemických sraček, někdy úplně zbytečně. Stejně tady nebudou do stopadesáti, a stejně nemládnou, ale to si vymluvit nedají. Lezou za doktorama, a žádají další a další prášky. A nad žrádlem budeš nadávat že není dost přírodní, ty chemickej zázraku z prášků. A namísto, abys to uznal, a zavřel klapačku, tak jsi sprostej a urážíš! Co je mi do infarktu - o tom není řeč! Prášky žerou i lidi, co nemají a neměli infarkt, a na infarkt se jich nežere denně dvacet pokud vím, tak zavři držku! Todle by mi nasralo nejvíc, když mě nějakej hňup uráží, za to, že napíšu pravdu. Povzbuzuješ srdce, a současně si ničíš ledviny, játra, slinivku, žaludek, -ale svádět to budeš na salám nebo sejra, protože je z Polska? To svět neviděl takový pokrytce a hlupáky! Stačí jim něco nakecat, (jedovatý jídlo z Polska) a pak už o tom budou kvákat pořád. Tak nežer nic - nebo on ti to někdo přikazuje? Infarkt můžou mít i mladý lidi - stačí, kdyby denně četli tyhle diskuzní sračky! Naštěstí mají na háku -ty užvaněný, nudící se blbce s počítačem.

   Smazat
  5. Ptačí chřipka byla, je a bude. Je absurdní vybíjet stovky tisíc slepic a ostatních domácích ptáků, pokud to není zaměřené na zvýšení zisku supermarketu. Vydělává ten kdo ovládá státní správu. A kdo ovládá státní správu? Kapitál ovládá státní správu. A proto máme drahou vodu, drahý vzduch, drahé mobilní telefonování, prostě všechno. A to nám tatíček Klaus říkal, že trh vyřeší všechno. Tady vidíme na jasných příkladech, že kapitalismus nedodrží sám zákony trhu a sám je pokřivuje, tak aby zisky tekly jenom do určitých kapes, z 90% jen těch západních.

   Smazat
  6. 12:02 Ale zato se těmi prášky prodloužil věk dožití, jak o tom píše onen "uvědomělý občan" výše. Jeden lékař napsal: "Dříve lidé umírali rychle a poměrně bezbolestně. Dnes jsme díky díky pokroku v medicíně dosáhli toho, že umírají zdlouhavě a po velkém utrpení."

   Smazat
  7. 12:02 je zajímavé, jak bezradně se snažíš obhajovat systém a poměry, které se ukazují jako mnohem horší, než byl režim „reálného socialismu“. A to zdaleka ještě nejsou popsány jeho důsledky. Ostatně, nemusíš se trápit, prostě, nelez sem a libuj si, jak si Československo, jeho občané, „hadrákem“ pomohlo/pomohli k lepší úrovni života a kdo, k vyšší životní úrovni a na jak dlouho. Podotýkám, že za 26 let! Obávám se, že cokoli nad to, je pro tebe a podobné příliš složité.

   Smazat
  8. Ten ve 12:02 musí být ale hrozně frustrovaný.

   Smazat
 8. Maďaři jsou idealisté - EU nemusí nic. MY MUSÍME bohužel. EU a NATO to je zrůdnost a dokud tu budou
  nemůže Evropa prosperovat. Názory ž tyto organizace je možné nějak změnit k lepšímu jsou utopie. Nádory se musí zlikvidovat velice brutálním způsobem. Jinak budou bujet dál.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.