Reklama

čtvrtek 2. února 2017

Madridští fanoušci ukrajinskému fotbalistovi: "Vypadni odsud, mizero!"2. 2. 2017       zdroj
Španělský tisk dostal neočekávaně příležitost mluvit o senzaci tam, kde to nikdo neočekával. "Skupina fanoušků "Bukaneros" madridského fotbalového klubu "Rayo Vallecano" je nepřátelsky naladěna vůči novému hráči týmu, Ukrajinci Romanu Zozulovi, píše El País. Fotbalistu, který se dnes poprvé objevil na tréninku týmu, přivítali pokřikem: "Mizero!" "Vypadni odsud!", "Vallecas je území, které nepřijímá nacisty!", "Vallecas je na straně Donbasu!"


Noviny uvádějí, že "fanoušci viděli na internetu fotografie tohoto Ukrajince na pozadí portrétů Stepana Bandery a vědí, že organizoval dobročinný fond "Lidová armáda", který shromažďuje peníze na podporu bojovníků, učastnících se tzv. ATO".

Čtvrtý kanál španělské televize několikrát promítal v každodenním sportovním programu Deportes cuatro záznam, na němž fanoušci "vítají" ukrajinského fotbalistu nadávkami a ukazují plakát "Vallecas je s Donbasem! Nacisté sem nepatří!"

El País předložil návrh, že Zozula může jít do jiného klubu, aniž by hrál za "Rayo Vallecano" jedinou minutu, protože "tento tým prakticky vedou fanoušci".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

K tomu SME   Sportky

87 komentářů :

 1. Tak už i údajné názory jakýchsi fotbalových chuligánů se vám hodí do propagandy?
  A co že nebojují tito udatní "fanouškové" za odtržení Katalánska z rukou nacistického Španělska?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli to nebude tím, že Španělé mají s fašouny téměř intimní nehezkou zkušenost.

   Mimochodem na Donbase teď už zase musejí evakuovat tisíce civilistů z míst, které těžkými děly ostřelují Ukrové.

   Označovat někdejší fašistický režimu ve Španělsku jako nacismus může jenom idiot.

   Smazat
  2. Neoznačuju tak někdejší španělský režim, blbečku. O minulosti není vůbec řeč.
   Tak jako vy označujete ukrajinský režim, který se zcela legitimně snaží udržet svou územní celistvost a svrchovanost za nacistický, tak já tak musím zcela analogicky po vašem vzoru takto označit i dnešní režim Španělský, který nechce dovolit Kataláncům odtržení od Španělska.

   Chápeš nebo to potřebuješ namalovat?

   Smazat
  3. K 11:31. Aha, takže teď jste nechtěně, ale přesně proflákl přístup té nedovzdělané, odpudivé party Romancevové. Cenzura.
   Zpráva, která bez komentáře informuje o něčem co se reálně stalo, je podle Vás propaganda...
   Heriot.

   Smazat
  4. 11:54

   O jaký cenzuře to ty imbecile zase mektáš? Pište si tu hovna jaký chcete.

   Zítra tu bude třeba zpráva o tom jak Ultras "fanoušci" Sparty Praha vypískali nějakého černého hráče. A ještě to bude navíc přeložený z ruštiny :-D

   Smazat
  5. Tenhle trol (anonym tady 11:31, 11:51, 11:54, 12:07 a v dalších diskuzích taky) je nějaký akční, asi nový zaměstnanec a koště, které dobře mete, hlavně aby to nasazení vydržel aspoň do konce tříměsíční zkušební doby, nebo se mu to nevyplatí.

   Smazat
  6. To je všechno, "demokrate" Vláďo? S tím Katalánskem teda nic? A co znamená pojem "fašismus" jsi si už po včerejší debatě zjistil?

   Smazat
  7. 12:25 - Španělsko fašistický jistě dnes je víc než kdy být mohlo! Jako každá satrapia globálžida, ať je formálně součástí jakékoliv jím svořené struktůry! Tedy OSN, NATO, SEATO, CENTO, RIO, ASEAN, ANZUK, ANZUS, NAFTA, EU či cokoliv dalšího, kryjícho globální nadvládu těchto zemských pijavic! Lid Katalánska to tuší a podvědomě bojuje za osvobození, ale špatnou cestou (nové Katalánsko by se po svém případném "osamostatnění" přihlásilo zcela jistě opět do EU!). Pouze Reconquista může naší rasu spasit a definitivně utnout pařátu globálžida rdousící naše hrdla! - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Smazat
  8. Nechtějte po fotbalových fandech rozumný názor na mezinárodní politiku,mají problém zvládnout mnohem jednodušší fatbalová pravidla.

   Smazat
  9. 11:31 je to smutné,ale hodí.Proto ta informace z druhé,v Rusku přežvýkano,ruky.Přece nebudou citovat El País,kde vysvětleno-triko se znakem Ukrajiny a básní Tarase Ševčenka.To by nebyla zde ta správné diskuse.
   ka

   Smazat
  10. Vzkaz pro inteligentního spoluobčana Anonymní2. února 2017 11:51
   Když se Slovensko chtělo odtrhnout bez referenda jen z vůle politiků tak jsme tam poslali trestné oddíly, RM70, SU25, T72 a Dany? Chcete stejný metr. Charta OSN jasně říká něco o právu na sebeurčení. Plebiscit má mít rozhodně větší váhu než rozhodnutí politiků. Když se mohlo na základě etnického rozdílu odtrhnout Slovensko a Kosovo, tak určitě může i Donbas.

   Smazat
  11. Bolševik Lenin odtrhl Novorusko od Ruska a bez ohledu na vůli obyvatel je přidělil k Ukrajině. Bolševik Chruščov odtrhl Krym od Ruska a bez ohledu na vůli obyvatel ho přidělil k Ukrajině. Kdo podporuje toto bolševické znásilnění historie a zeměpisu, ten podporuje bolševika. Na druhé straně většinou titíž lidé podporují ukrajinské nacisty, kteří se svým nacismem neskrývají, ale otevřeně se k němu hlásí. Tito lidé neuznávají právo národů na sebeurčení. Jenom obyvatelé Novoruska a Krymu mají právo rozhodnout, v jaké zemi a s kým chtějí žít. Kdyby se lidé nesměli domáhat odtržení od nějakého státu i osvobozeneckým bojem, byla by existence USA nelegální.

   Smazat
  12. 11:51 ty hovado schvalujes domocidu

   Smazat
 2. Tleskám fanouškům!! Nikdo rozumný nebude podporovat tu fašistickou ukrajinskou pakáž a ještě ji de facto zprostředkovaně živit.

  OdpovědětSmazat
 3. 11:31
  A co že ty nebojuješ za banderovský svině a pindáš tady ty havloblitky tukane?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až v Karlových varech začne dnes už rusácká většina za podpory diverzantů z Ruska zakládat vlastní stát tak půjdu bojovat ty demente. A jsem si jistý, že ty budeš na druhé straně, ty kolaborantská rusácká svině.

   Smazat
  2. 11:54 - tady sotva můžou cokoliv zakládat ty debile - Český království je nedělitelný! To ty kreténe vlastineznalej stvrdil sám Béďa Rudovous! Stjeně tak je nedělitelná Rus! Tu založil Germán z vůle Odina a na její půdě nemá chazarská svině Prasenko-Waltzmann co krom hrobu pohledávat! A možná ani ten hrob - tenhle xindl patří smést do chazarský stoky! Poslk-chazarskej xindl prohrál válku a v Andruševu jasně uznal právo Veliké Rusi na Kyjev, takže tam neamj tyhle svině co pohledávat! Kdyby před sto lety neproběhl ten zednářskej puč v Pitěru, tak by Imperátor zakroutil mazepčickým teroristům z Kyjeva krčiskama! A lid Maloruska a Novoruska by měl od nich klid! V Rakousku si mohli vyhlašovat ty svý "úkrajíny" jak libo! Ona by jim to už c. a k. rakouská policie vysvětlila!:)))

   Smazat
  3. oprava: Stejně ... Polsko- .... nemaj ...

   Smazat
  4. 11:54 - tady mi na neceých 100 let starý mapě ty kreténe blbostí skamaráděnej ukaž kde máš jaký Pomezí!! (což je překlad termínu "Ukrajina")! He? - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png


   Kdežto Ćeské království bylo 1000 let stejný! - https://blog.miksu.cz/ceske-kralovstvi-budme-hrdi/

   Smazat
  5. oprava a doplnění: necelých ... s blbostí

   Na vrchní mapě je autonomní pouze Polské království (carství) a Finské velkoknížectví (nezasahuje asle celé dnešní uměle vuytvořené tzv. Finsko). Vidíš debile, že neexistuje ani žádný Bělorusko, Litva, Estonsko, Lotyšsko, Moldávie, Gruzie, Arménie či Ázerbájdžán a jiný podobný nesmysly! Je jen Veliká Ruská říše - Třetí Ŕím! Ta rozhodl pravosalvný Bůh ty hovado v Jahvových službách! Bůh jenž vložil úkol obnovit slávy druhého Říma na bedra geniálního Ivana IV., pravnuka to posledního byzantského císaře - http://iks2010.info/?p=48862

   Smazat
  6. oprava: ... ale ... vytvořené ... Řím

   Smazat
  7. oprava - 2. díl: Tak ... pravoslavný ...

   Smazat
  8. Nemůže jít bojovat.Mohlo by se mu něco
   přihodit,neboť je to jeden z havloidů,
   který ukončil školní docházku(puberťák,
   čemuž nasvědčuje jeho slovník)a mozek se
   ještě nenaučil používat.
   Petr Majevský

   Smazat
  9. 11:54 ty pujdes bojovat? Vzdyt ty havlosvine se me bojis potkat me.
   Bojis se i podepsat.

   Smazat
 4. 11:54
  Zavři tlamu ty potrate opičí kurvy a táhni pralesa za tou smrdlavou čokovopicí!!!!
  A nebo líp,za zrzavým udavačem na krchov!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsi vymyslel sám? Pocítil jsi potom úlevu?

   Smazat
  2. 12:09 - určitě je pan kolega A12:01 na svůj příspěvek náležitě pyšnej...

   Smazat
  3. Vy dva ussacký vygumovanci,vemte se za ruce a hurá za Jandou a Putnou,bude školení a pak dýmka míru!:-)
   12:09 12:21

   Smazat
  4. Co to je za termín- udržet celistvost země.
   Na Krymu si lidé v referendu odhlasovali, že nechtějí žít v Ukrajině a učit se Ukro..Totéž na Dombase- je tedy rozumné je vybít v zájmu zachování celistvosti.Má tento nacionalismus a fašismus perspektivu? A co ostatní země i my Čechoslováci, Jugoslávie, pobaltské země atd.

   Smazat
  5. 13:20
   To je furt dokola. Sudeťáci si také odhlasovali. Předválečné volby ve všech sudetských oblastech vyhráli Henlainovci a to drtivě. Takže nakonec Češi kteří se nechtěli podvolit byli fašisti.
   Co tady se člověk dozví za věci...

   Smazat
  6. 13:40 - Sudeťáci nekandidovali s programem odtržení Němcům pronajatých území!! Pozor! České království není dělitelné! Pan Hitler mohl právem požadovat přivtělení zemí Koruny české k jeho Nové Evropě, ale jen jako celek, jináč nnikoliv! Celých tisíc let byly tyto země součástí Svaté říše římské, ale nikoliv Německého království - neplést! A to v žádné jeho části! Ovšem tzv. ČSR byla fašistická, zednářsko-fašounská a zanikal proto právem! (to nijak nevylučuje co píši výše o nedělitelnost samotného království Českého!) - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  7. A jinak - i kdyby dnes jsem se připojili k tzv. SNR jako další spolková země, tak jedině jako celek! Viz mapa zde - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Jináč nelze! Jsme hitorický útvar! odobně na tom je Tavrida,která je dále sučástí Novoruska - historického území,jež je nyní aktuálně rozerváno silami světového židozedářstva - židobolševiky z tzv. DNR a LNR a také židonácky z tzv. Ukrajiny a RF! Jde o nelegitiminí ahistorické patvary Bohem neuznané a proklínané! Celá sporná oblast náleží na základě vůle Boží Svaté Rusi a spravovat ji smí pouze a toliko císař Pravoslavný říše! ť se nazývá Byzanc či Svatá Rus (která zahrnuje Malou Rus, Bílou Rus, Velikou Rus). Novorusko je součást Veliké Rusi na základě převzetí Kateřinou Imperátorkou Druhou toho jména od Vysoké porty v roce 1783! mlouva hovoří jasně! Malá Rus pak včetně Kyjeva přináleží caru na základě rozhodnutí Boha jenž dal zvítěziti jeho zbraním nad vojsky antikrista-papeže v polsko-ruských válce z roku 1667 a stvrzené ve vsi Andruševo téhož roku!

   Smazat
  8. opravy: jsme ... SRN (Spolkové republice Německo) ... Smlouva ...

   Smazat
  9. oprava - dodatek: historický ... součástí ...

   Smazat
 5. Fanoušci klub neřídí, ale neoblíbenému hráči to dokáží tak dát najevo a znepříjemnit mu život v klubu, že rychle vypadne. To se týká i trenérů. Nepodceňoval bych moc fanoušků. A nezáleží na tom, čím se jim znelíbil. Vis Straka, který se ztrapnil a znelíbil jak Spart´anům tak Slávistům.

  OdpovědětSmazat
 6. Ukrajina si poslední tři roky velmi zakládá na Banderovi (natolik, že někteří už této zemi říkají Banderostán). Sranda je ale v tom, že v nedávno odtajněných materiálech CIA byl nalezen doklad o tom, že Stěpan Bandera byl německým špiónem. Takže poté, co na Ukrajině pokáceli sochy svému zakladateli (Lenin) budou asi muset kácet i ty sochy Banderovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kácet Banderovy sochy? Ukrové spíš vedle nich vystaví památníky Hitlera - Osvoboditele!

   Smazat
 7. K 12:07. No, úkolem té vaší partičky je bojovat proti propagandě, ne ?
  Takže první krok jste udělal, označil jste zprávu, která se Vám nelíbí za propagandu. Takže by měl následovat krok druhý - ten boj.
  Docela brzy jste se tedy dost od svých metodách odkopali...:-)
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně že to je propaganda. Viz jasný důkaz v 12:34. A je mi vás skutečně líto, že k vaší protiukrajinské propagandě nemáte nic lepšího než řvaní fotbalových chuligánů. Zoufalost sama.

   A když ten tvůj "boj a cenzůra" stále nenastává, tak opět musíš lhát a vymyslet si je, viď?

   Smazat
  2. Ukrajina neexistuje. Takže nemůže bejt ani žádná "protiukrajinská propaganda":) To je je přeloženo do češtiny něco jako "protipomezní propaganda":))) U-krajina znamená česky "Pomezí" - tedy země na okraji ruské země ...

   Smazat
  3. Jó je Červená Rus! Tóóó je něco jinačího! Ta je historicky daná a Rusi byla ukradená! Nejprv Bolky (nejprv tím naším a pak i polským) a pak volky! Tedy Poláky. Chvíli byla samostatná za jistýho Danyla pod falešným označením jako jakési Volyňsk-haličské či co knížectví. Pak si ho uzurpovali Habsburci a na jeho území stvořili "Ukrajince". To byl projetk c. a k. rakouský tajný policie. Šoupli tě do lágru a řekli - jestli jsi Rus,chcípneš tu! když ale budeš Ukrajincem, tak tě pustíme do školy,aby ses naučil "ukrajinsky" (na tý řeči pracoval jistý profesůrek lemberské, tedy lvovské univerzity jménem Hruševski) a sloužil nám! - http://verumetbonum.webnode.cz/news/jsou-ukrajinci-narod-/

   Smazat
  4. Tady je jeden takový lágýrek na "výrobu Ukrajinců"! - http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/

   Smazat
  5. K 12:42.
   No, ten boj není ovšem můj, ale Vaší partičky, která přece tvrdí, že jejím úkolem je boj proti propagandě. Takže si to trochu srovnejte v hlavě. Nebo jste placení za nic ?
   Jinak 12:34 není přece žádný důkaz, ale jasná propaganda.Zoufalost sama...:-)
   Heriot.

   Smazat
  6. 13:08

   Boj proti propagandě jo, cenzura, umlčování, zavírání jak se snažíš lhát výše, ne.

   V 12:34 máš prostá fakta. Poraď si s nimi s tvou mozkovou kapacitou jak umíš a chceš, ruský zoufalče.

   Smazat
  7. K 13:17.
   Aha, tak nejdřív boj "stále nenastává" (12:42), teď najednou "boj proti propagandě jo" (13:17)...:-).
   Vy jste tedy povedená partička vypraných mozků.
   Heriot.

   Smazat
  8. 13:17 kde ty, chuj
   Ja chocu tebja

   Smazat
  9. 11:31 až 13:17 Boj proti propagandě v tvém podání je dost ubohý. Onálepkovat nesouhlasící Španěly jako chuligány a snažit se odvést pozornost jinam svědčí o chabosti tvého ducha. Jestli je článek "propaganda" tak dokaž, že se to nestalo, že španělští občané neprojevili svůj odpor k dění na Ukrajině. Jestli je něco propaganda, pak tvoje křečovitá demagogie. Nápadně připomínáš zloděje, křicího "chyťte zoděje".

   Smazat
 8. No věc se má tak, že tento hráč Zozulya přiletěl na letiště v Sevile v tričku se znakem Ukrajny. Nějaký debilní pisálek napsal, že to je znak nějaké paramilitární skupiny. Na stížnost klubu byl článek okamžitě odstraněn a byla zveřejněna omluva. Zozulya sám výslovně popřel jakékoli členství či sympatie k paramilitárním skupinám. Tento příběh už si ale začal žít mezi vymatlanými fotbalovými chuligány vlastním životem.

  http://int.soccerway.com/news/2017/February/01/zozulya-leaves-rayo-after-fans-call-him-nazi/

  Hned se toho také chytla ruská propaganda, hezky to překroutila k obrazu svému. A od ní to s chutí přebírají ruští užiteční idioti po celém světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vygooglujte si o něm informace, je to aktivní podporovatel ATO a různých fašistických bojůvek. Zastáváte se nácka a fašouna.

   Smazat
  2. On to přeci dobře ví, ale doufal, že to nevíme MY.

   Smazat
 9. Takový tu byl klid a pohoda, rozumné vyjádřední nánoru a debata k tématu. Bohužel nalezla sem ta sebranka od chovance a pornoherce a musím strávit daleko více času k přečtení skutečných seriozních vyjádření k článkům.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečti si fakta z 12:34. Víc číst nemusíš.
   Ale pokud chceš za každou cenu protiukrajinský "klid a pohodu", tak nemohu sloužit.

   Smazat
  2. 12:47 - Ukrajina neexistuje. Takže nemůže bejt ani žádná "protiukrajinská propaganda":) To je je přeloženo do češtiny něco jako "protipomezní propaganda":))) U-krajina znamená česky "Pomezí" - tedy země na okraji ruské země ... na jeho území stvořili "Ukrajince". To byl projekt c. a k. rakouský tajný policie. Šoupli tě do lágru a řekli - jestli jsi Rus,chcípneš tu! když ale budeš Ukrajincem, tak tě pustíme do školy,aby ses naučil "ukrajinsky" (na tý řeči pracoval jistý profesůrek lemberské, tedy lvovské univerzity jménem Hruševski) a sloužil nám! - http://leva-net.webnode.cz/products/tabor-smrti-talerhof-aneb-utrpeni-halice/

   Smazat
  3. Polákům, kteří území Maloruska a Červené Rusi spravovali již od 13.století, se po celou dobu nedařilo „ohněm a mečem“ vymýtit z obyvatelstva jejich pojetí o vlastní etnické příslušnosti k ruskému národu. Už jen názvy Rusín, Malorus, Červená Rus, příliš připomínaly, kam toto obyvatelstvo etnicky patří. Etnikum Bojků, Lemků, Huculů, Rusínů, Goralů – ti všichni odvozovali svou příslušnost od „ruských“, tj. pokládali se za část ruské civilizace.
   Rakousko–uherská monarchie použila „zkušenosti“ anglických kolegů a připravila svůj vlastní plán „očisty“ haličského území od neloajálního obyvatelstva. Přitom vzala do úvahy i metody svých polských kolegů, kteří za staletí haličského vlastnictví systematicky odstraňovali „ruské“ a nahrazovali je cizím, více loajálním obyvatelstvem. Ona loajálnost spočívala také na katolické víře, tj. pravoslaví bylo potlačováno (a po určitou dobu také zakázáno) a jedinou povolenou alternativou bylo náboženství katolické.
   V „ukrajinském projektu“ byl hlavní úder veden na jazyk a historii. Již Poláci, kterým vůbec nevyhovovaly asociace při vyslovení názvů Malorus, Červená Rus, začali zavádět pro tato území jeden společný název – Okrajina, Ukrajina. Nebyl to jejich vymyšlený název, ale název, který pro tato území používali tamní židé.
   Rakousko–uherská monarchie jen využila a „zdokonalila“ prostředky, které před ní používali jiní. Shovívavě na Haliči tolerovala tehdy módní „národní obrození“, které obecně probíhalo napříč Evropou zhruba od poloviny 19. století. Tolerovala i tehdejší vlnu rusofilství, která zachvátila celé území Haliče i Bukoviny. Dneska to zní velmi neuvěřitelně, ale v celé této oblasti tehdy vznikaly vlastenecké spolky, úzce spolupracující s ruskými, vydávaly se ruské noviny, knihy, vznikaly spolky přátel ruské literatury. Ve vesnici Zabolotovce dokonce postavili Puškinův památník – jako úplně první na neruském území. Tyto obrozenecké aktivity brzy přerostly v politickou sílu a v roce 1871 byla ustanovena Ruská rada, hájící práva ruskojazyčného obyvatelstva. Petici k císařskému dvoru, požadující svobodně používat ruský jazyk a učit ho na školách, podepsalo tehdy přes sto tisíc lidí.
   A co na to monarchie? Tolerovala, dokonce i autonomii přislíbila. Ve skutečnosti ale všechny pokládala za své úhlavní nepřátele. Již tehdy její úředníci měli za úkol vést si černé spisky všech nejaktivnějších a vzdělaných „rusofilů“, včetně kněžích v tehdy se legalizujícím pravoslaví. A tyto spisky byly využity až těsně před začátkem 1. světové války a hned po něm.

   Smazat
  4. Povolené „obrození“ bylo využito k odhalení potencionálních nepřátel, určených k likvidaci. A druhým jeho „efektem“ bylo nenápadné spouštění „ukrajinského projektu“ pomocí, dnes bychom řekli, páté kolony. V jejich pojetí bylo vlastenectví zaměněno za nacionalismus jakéhosi výjimečného „ukrajinského národa“, který byl pod ruskou tyranií téměř vyhlazen a upadl do zapomnění. Co na tom, že chyběla historická fakta, chyběly důkazy? Co chybělo, bylo vymyšleno. A to, co původně začalo jako módní záležitost a nevinná hra hrstky mladých intelektuálů na „osobitý národ“, bylo podpořeno státní mocí jak Rakouska–Uherska, tak později Německa a Sovětského svazu, aby skončilo později u krveprolití a teroru na „rusofilech“ v dobách obou světových válek i dneška.
   Projekt „ukrajinizace“ měl a má za úkol zbavit území rusky smýšlejícího obyvatelstva a nahradit ho jiným, ruskou kulturu nenávidějícím.
   „Ukrajinství“ se snaží tvářit jako národní vlastenectví, ale ve skutečnosti bude vždy opakem každého hnutí podobného ražení, protože odvrhlo své národní kořeny. Chybí mu etnická sounáležitost, o kterou by se mohlo opřít a vytvořit tak samostatný národ. Jestliže se v jiných zemích národnost vytvářela na již existujících společných etnických základech a historických tradicích, pak ta ukrajinská začínala prakticky od nuly, tj. vnutila obyvatelstvu novou, nikdy dříve neexistující identitu. Ještě na konci 19. století se žádný z obyvatel území nepokládal na Ukrajince. Hrstka mladých „obrodilých“ intelektuálů byla lidem spíše k smíchu a jen díky podpoře mocných se mohla stát později politickou stranou, která pomohla míchat kartami osudu nejen Haliče.
   - Zažehneme požáry až za Dněpr a Don, do samého srdce Rusi. Zažehneme spory a nenávist mezi ruský národ, že budou sami sebe rvát vlastními spáry. A my, Poláci, přitom budeme růst a sílit.
   Ludvík Meroslavský, 1864

   - Rusové, to jsou nepřátelé monarchie. Je nemá cenu zastrašovat, oni se musí vyhubit. Přáteli monarchie mohou být pouze Ukrajinci. Zbavit se ruských bez teroru není možné.
   generálmajor Franz Rimel, guvernér Lvova, 1914

   - Ve skutečnosti tahle Ukrajina je mým vlastním dílem a ne vědomá vůle ruského národa. Vytvořil jsem Ukrajinu proto, abychom mohli uzavřít mír alespoň s částí Ruska.
   Max Hoffmann, 1919

   - V německých politických kruzích bylo již dlouho přáním, aby se Ukrajina stala samostatným státem. Myslí si, že to bude přínosem pro Německo.
   Michail Gruševský, 1918 (Gruševský – politik nacionalista, ten, který sepsal „Nové dějiny ukrajinského národa“)

   - Nelze upřít Ševčenkovi, že měl rád Ukrajinu. Ale ať mi kdokoliv z Haličanů nebo našich ukrajinských šovinistů odpoví poctivě podle svědomí, jestli by také zavrhl ruskou kulturu. Zavrhl Puškina, Gogola, Tolstého a uznával jen kulturu haličskou. Myslím si, že by si to nikdo z nich nepřál. Pokládám za důležité, aby každé dítě doma i ve škole mohlo hovořit jazykem, jakým ho naučila mluvit matka, a učilo se dopodrobna historii Ukrajiny. Pokládám za nutné, aby Ukrajinci pracovali na své vlastní kultuře, ale zároveň pokládám za nesmyslné a životu nebezpečné zavrhnout kulturu ruskou a úplně se od ní oddělit. Při svobodném přístupu jak k ukrajinské, tak k ruské kultuře můžeme jen vzkvétat, ale pokud se nyní ruské kultury zřekneme, budeme jiným národům sloužit jen jako rohožka a nikdy ničeho velikého nedosáhneme.
   P.P. Skoropadskij, hejtman Ukrajiny, 1918


   Smazat
  5. To je dobré, moc dobré! Nové "osvěžení si původu" by neškodilo i nám středoevropanům!

   Smazat
  6. Ukraina neni, tam vsude je Rusko

   Smazat
 10. Agent se sice vtipně vykroutil ze spojení fotbalisty s Banderou, i když to bylo pouze ilustrativní foto, ale ještě zapomněl argumentačně vyvrátit ten dobročinný fond "Lidová armáda", který shromažďuje prachy pro banderovské hrdlořezy z ATO.

  OdpovědětSmazat
 11. 12:25 Každý Ukrajinec, který se dnes tak hrdě hlásí k Banderovi a jeho odkazu, je bez diskuse fašista. Pikantní na tom je skutečnost, že to CIA pustila do světa právě nyní, když to věděla už od r. 1951. To určitě není náhoda, možná k tomu došlo jenom díky Trumpovi a novému velení v ozbrojených složkách.

  OdpovědětSmazat
 12. 12:34
  Nejsem moc v obraze, jen se bavím tou dnešní diskuzí. Dej mi odkaz na nějakou ruskou propagandu, která se toho hned chytla. Dík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No je to z ní přímo přeloženy :-D
   Odkaz máš pod titulkem.

   Smazat
  2. Božínku, ten trumpeta 13:05, to musí ale být prostinké stvoření. On snad těm blbinám i věří.

   Smazat
  3. 13:05 Od kdy je El Pais, ze kterého je článek převzat, "ruskou propagandou"? Podle tebe je ruskou propagandou nejspíš všechno, co ti nejde pod nos. Tak jako vlastně všem "osvíceným demokratům". Jen je mi záhadou, proč tento svůj promitivismus musíte pořád dokazovat.

   Smazat
 13. Vážení, tady se strhne řež kvůli jednomu zblbnutému klukovi, kterej si jede přivydělat do Španělska, ale mezitím na Krym (k úhlavnímu nepříteli) směřují ze západní Ukrajiny (Haliče) celé vlaky gastarbeiterů na stavby hotelů (než tam bude stavební uzávěra přes letní sezónu), někteří z nich ještě s vojenským účesem (dohola) prohlašují před ruskými pohraničníky, že nejedou z Donbasu, že nebyli v ATO, že ani nemají vojenskou knížku, protože jsou nemocní, a proto nebyli odvedeni (ale těžkou práci na stavbách kupodivu zvládají). To je ta ironie dnešní doby na Ukrajině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. v Rusku včetně Krymu jsou stejné ne-li vyšší platy, nadto nepotřebují zahraniční pas a vízum do EU, jedou tam na občanku

   Smazat
  2. Neni Ukraina, tam vsude je Rusko

   Smazat
 14. ten hloupý ukrodement se odhalil hned na začátku a nikdo si toho nevšimne? Viz "ukrajinský režim, který se zcela legitimně snaží udržet svou územní celistvost"... jak může ukrajinský režim legitimně.., když vznikl Majdanem. Víc se nemá cenu rozepisovat

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je stále Ukrajina v jejích původních hranicích. Nebo chceš ty snaživý ruský blbísku tvrdit, že převratem v roce 1989 zaniklo Československo a veškeré volby, vlády a kroky od té doby byly a dodnes jsou nelegitimní?

   Smazat
  2. vznik ČR a SR zrovna košer taky nebyl. a nelegitimní ukrorežim nemůže mít legitimní snahu banderovský trolle. Víc tě krmit nebudu. ;)

   Smazat
  3. 13:35 - byly! Šlo o židozednářský komplot! Celé to vymyslel a stvořil jistý zednář Aritied Briand! - http://nassmer.blogspot.cz/2008/12/francouzsk-protektort-zvan.html

   Zaniklo tedy 15. března 39 právem! (vosol zvuk!) - https://www.youtube.com/watch?v=B-oTS2XulNU

   Smazat
  4. Jeho obnova židobolševíky ve spolupráci s nosatou kolonou tzv. morgentauců ve Vošingtnu byla nelegitimní a proti Bohu! A to se vždy vymstí! Zrovna jako upatlání německými obřezaneckými antikristy tzv. "Ukrajiny" na území Maloruska a v roce 1917! Připojení k ní dokonce i Tavridy a Novoruska v letech židozednářstvem vyvolané ruské občanské válce bylo už vyloženým zločinem jak proti pravoslavnému lidu tak proti Bohu! - http://verumetbonum.webnode.cz/news/jsou-ukrajinci-narod-/

   Smazat
  5. opravy - 1. 14:15: Aristied
   2. 14:20: ... války

   Smazat
  6. Čili shrnuto: síly zla stvořily dva nepřirozené pastáty (stvořily jich povícero, ale o dvou tu nyní hovoříme), tedy tzv. Československo a tzv. Ukrajinu!

   Ten první pastát zašel bez násilí dvakráte, snad trvale. Ten druhý teprve musí zajíti! Aby se obnovily země historické jakými jsou: Česko, Morava, Slezsko, horní Uhry (Slovensko lze zde pojmout coby náhradu), Podkarpatská Rus, Tavrida, Halič, Volyň, Malorusko, Novorusko).

   Smazat
  7. 14.27 Zapomněl jste na Doudlebsko, na Vekou Hanou, na Svobodný Žižkov, ... a na Bohnice, District of Evropa (tedy na Bohnice D.E.).


   Nás učili ještě ve škole za presidenta Zápotockého, že dělením se množí jenom ty nejprimitivnější organizmy.

   Smazat
  8. 13:35 я хочу встретиться с тобой

   Smazat
  9. Pro koment z 2.února 13:35:
   Ty snaživý havlistický blbísku-jak můžeš srovnávat převraty v ČSSR v 89´ s pučem na Ukrajině ve 2014´?
   U nás došlo k nekrvavému předání moci výměnou za to,že nebude docházet k následným mstivým represím vůči bývalým vládcům.Mrtvý student Šmíd byla cíleně vypuštěná dezinformace,která měla celému předání moci vytvořit kulisu tlaku veřejnosti.Svět nám nekrvavý,sametový průběh převratu záviděl.
   To v Kyjevě bylo zastřelených mnohem víc,cca 70,a na rozdíl od nás skutečně.Provedli to pučisté a bez sebemenšího důkazu to svedli na Janukovyče-klasická operace pod falešnou vlajkou.Než se po měsících a letech ukázala pravda,už to spustilo lavinu událostí-pokus o zavraždění Janukovyče,který byl donucen uprchnout,aby si zachránil život,a když se jej nepovedlo zavraždit,tak mlácení nepohodlných poslanců a vyhrožování jim za účelem odvolání prezidenta(Berlín leden 1933 jako přes kopírák).
   A to prosím ve chvíli,kdy byly v plánu svobodné přímé volby prezidenta,dokonce na žádost majdanistů posunuté na dřívější termín!To u nás v 89´ fakt v plánu nebylo,i proto to srovnání Majdanu s Listopadem kulhá na obě nohy.Volby na Ukrajině by samozřejmě tehdy vyhrál Janukovyč(mediálně hýčkaní profesionální demonstranti ze západní Ukrajinya několik tisícovek demonstrantů coby křoví fakt nejsou ani trochu reprentativním obrázkem celé Ukrajiny).
   Což nemohli pučisté a jejich sponzoři(oficiálně přiznaných 5 mld.USD) dopustit-volby,ve kterých by nevyhrál ten jejich...

   Smazat
  10. 13:35 Článek 3 ústavy Ukrajiny jasně definuje, jaká jsou práva lidí v zemi:
   "Rights and freedoms of man and their guarantees determine maintenance and
   orientation of activity of the state. The state is responsible to the man for the activity. Assertion and providing of right
   s and freedoms of man is the main duty of the state."
   Pokud nerozumíte, tak hlavní povinností státu Ukrajina je hájit práva a svobody občanů. Ne jim něco vnucovat vojenskou silou. Vojenský zásah proti Donbasu je jasně protiústavní čin. Porušení ústavy prezidentem je ve všech zemích považováno za velezradu. LLR a DLR nijak hranice nenarušují, zatím to jsou jen administrativní útvary uvnitř jednoho státu. Autonomní Republika Krym naproti tomu byla i podle ústavy Ukrajiny vždy autonomní jednotkou, se všemi atributy státu (vlastní ústava, vlastní parlament, vlastní vláda).

   Vaše chápání "celistvosti Ukrajiny" je na úrovni absolventa zvláštní školy.

   Smazat
 15. Nejčernější fašisticko-banderovský útvar na mapě světa je kromě Islámského "státu" a takzvaného "Kosova", což je ve skutečnosti Srbsko, je Kyjevská Ukrajina i se svým hnusným vrahem Prasečenkem. Ale i v Haagu se už na něj vaří voda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dnešní Kosovo se skládá ze dvou hlavních částí, první je vojenská základna Camp Bond Steel patřící americkému státu a ta druhá část představuje čestně nabytý soukromý majetek balkánské řeznice řeznice

   Smazat
 16. Situace už dozrává na té Okrajině:misis Savčenko prohlásila,že Okrajina,lid Okrajiny má dva nepřátele,jeden je pochopitelně Rusko a druhý je Porošenko a mu asistující vláda...čili zbývá nám jen počkat,až té náně Poroš zakroutí krkem a ti potrhlí Okrajinci se vzbouří a tu jewrejskou chuntu si vykošerují už sami...je to na nejlepší cestě,jak VSU,tak nacistické ejnsatzGrupy jich mají už pokrk...
  EU,ani USA už za chuntu v kyJewvě a její provokace nedají ani zlámanou grešli....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doplnění:http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JH4MQ00A.html

   Okrajinský parlament právě uzákonil "držení automatických zbraní doma všem záložákům,kteří prošli ATO"....takže až se to tam na té Okrajině začne mazat,tak u toho nebudou,jako malí kluci a my v EU se tomu taky nevyhneme a máme záruku,že veškeré snahy o odzbrojení obyvatelstva v EU se jeví jako zbytečné,neboť s děravou hranicí si zbraně bude možno obstarat od našich hladových Okrajinských sousedů....
   Ti čuráci v EU budou brzy proklínat ten den,kdy podpořili ted chazarský puč podnícený islamistou Obamou z USA...

   Smazat
  2. 15:08 Hrdlořezům z ATO jde dneska o kejhák, protože se asi ani nemusí dočkat zrušení víz do EU, kam by se mohli zdekovat. A doma už jim pšenka nekvete, místní Ukrajinci už je doslova lynčují, kdykoliv se naskytne příležitost, dokonce si už značkují jejich domy, aby se na ně dostalo, až bude čas. Takovému Porošenkovi tomu je hej. Nedávno si vyjednal azyl v Estonsku. Teď jde o to, jestli ho nezradí ochranka a jestli se vůbec dostane k letadlu.

   Smazat
  3. 14:54 nedělejte si iluze, jedna židovská klika bude nahrazena druhou, Tymošenková si přímo v USA dojednala po nástupu Trumpa nástupnictví po Porošenkovi a na Ukrajině se říká, že ten už má schůzku s Trumpem vyjednanou na 30. a 31. února t.r. :-)

   Smazat
  4. Nekmte Troly na hlavu padlé z nebe.

   Smazat
 17. Táhněte někam do stájí chovance a nezasviňujte Novou republiku
  Václav

  OdpovědětSmazat
 18. Tady je odkaz na ten článek v El Paísu http://deportes.elpais.com/deportes/2017/02/02/actualidad/1486068560_767765.html .

  Kdo snad náhodou ještě neumíte dostatečně dobře španělsky,tak vám to dost srozumitelně přeloží Google překladač.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.