Reklama

.

.

neděle 12. února 2017

MMF odmítl projednávat záchranu Ukrajiny


12. 2. 2017   zdroj
Mezinárodní měnový fond (MMF) nemá v plánu projednávat v příštím týdnu přidělení čtvrté tranše ve výši jedné miliardy dolarů Kyjevu. Plán práce představenstva fondu do 17. února nepředpokládá poskytnutí peněz, informuje Lenta.ru s odkazem na materiály MMF.


V seznamu témat k diskuzi jsou uvedeny konzultace s vládou Malty a monitorování dodatečného programu portugalského hospodářství.

8. února premiér Ukrajiny Vladimír Grojsman oznámil, že důchodová reforma v zemi bude provedena v roce 2017. Začátkem měsíce ministr sociální politiky Ukrajiny Andrej Reva sdělil, že MMF trvá na zvýšení důchodového věku v zemi.

Koncem loňského roku převedl fond Ukrajině druhou tranši finanční pomoci od Evropské unie ve výši 55 milionů eur.

Představenstvo MMF v září rozhodlo o přidělení Ukrajině tranše ve výši jedné miliardy dolarů v rámci čtyřletého programu pomoci (jeho výše je více než 17 miliard dolarů).

Dříve Národní banka Ukrajiny přiznala, že již neočekává, že by obdržela v roce 2017 1 miliardu dolarů za umístění eurobondů pod státními zárukami USA. Výše úvěru MMF bude v tomto roce také snížena. Je to uvedeno ve čtvrtletní zprávě o inflaci NBU za leden.

Ve zveřejněném rozpisu oficiálního financování Ukrajiny v tomto roce je vidět, že zmizela 1 miliarda z umístění pod státními zárukami USA (v předchozí zprávě NBU byla informace o 1 miliardě dolarů). Zároveň Ukrajina očekává, že v roce 2017 získá od MMF 4,6 miliardy dolarů (původně se očekávaly 5,4 miliardy dolarů ve čtyřech tranších).

Podle některých expertů dal MMF Ukrajině peníze naposledy (1 miliardu dolarů v minulém roce).

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

13 komentářů :

 1. Nějak se mi nechce věřit tomu, že když už ti západní bezmezní vyznavači demokratických hodnot nastrkali do té nově se rodící demokracie na Ukrajině tolik peněz, že by prohlédli. A konečně zjistili, že ta nově rodící se demokracie a štít proti rozpínavosti toho zlého Ruska je jen jedna velká černá díra, ve které by v pohodě zmizelo nespočet celoročních rozpočtů všech těch vyspělých zemí, jejichž představitelé ukrajince tak krásně nabulíkovali z tribuny na Majdanu. Snažím se být optimista, ale mám pocit, že ukrajince čeká drsný držkopád do reality a těžká, přetěžká kocovina. V žádném případě jim to nepřeju, protože my jsme také slýchávali a uvěřili, že za pár let doženeme tu Rakousko, či že budeme právě my tím tygrem v Evropě. František

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:46 miliarda eur sem miliarda eur tam. Dělníci mají práci rotačky tisknou a Česká národní banka se zbavuje posledních zásob zlata. Prostě papaláši z EU to platit z vlastního nebudou. Jsou to přeci kapitalisté.

   Vymazat
  2. doplnění k 20:26 až nás všechny očipují nebudou muset ani tisknout ty eura.

   Vymazat
 2. Brzda spočívá v tom, že zatím nedošlo k domluvě, jak budou vykáceny karpatské lesy... až Ukrajina za hubičku svolí k nekontrolovatelnému vývozu dřeva... další výhodný tranš určitě přijde...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před lety pár českých podnikatelů koupilo v Zakarpatí dubový les a vedle postavilo pilu na zpracování kulatiny. Za pár les neměli ani les, ani tu pilu. Obojí znárodnila místní mafie.

   Vymazat
  2. 18:08 nekonspirujte,co se dílo u nás nemusí kopírovat.Ukrajině budou stačit reparace Ruska za válku na jejím území.Proto MMF momentalně nemá v plánu tranši 1 mld.$ posílat.

   Vymazat
  3. 20:58 priatelu , ty zjavne nemas vsetkych doma...

   Vymazat
  4. Reseni je pak jednoduchy jako facka. Posle se na to IMF/MMF/ oddil Banderovcu a razem zacnou "zpivat" jinak. Kazdej uplne kazdej zpiva odlisne, kdyz je skrcen a nebo jeste neco horsiho...

   Vymazat
 3. Myslím si,že už nepomůže ani dohoda o kácení.
  Ukrajina je černá díra a všechny peníze se
  ztratí v neznámu.Ani MMF nemá tolik financí,kolik jich Ukrajina potřebuje spolknout.Z ní se nic
  nikde neobjeví,kromě válčení s civilisty.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cpát peníze na Ukrajinu vlastně znamená cpát peníze do chrápe fašistů a vrahů!!!

   Vymazat
 4. Ukrajině zvoní zvony, jako v té detektice´s názvem "Zvony smrti".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jistej,ze je tam na Ukrajine ticho. Ze ty zvony uz davno nekdo ukrad...

   Vymazat
 5. 17:46 Práce schopné otroky z Ukrajiny čeká do široka rozevřená náruč EU. Do Ruska uteklo asi 7 miliónů, ale EU má vyšší kurz, tam prý dorazí násobek tohoto počtu.

  OdpovědětVymazat