Reklama

úterý 28. února 2017

Moldavský prezident brání zemi před NATO. Uzemnil velvyslance USA a Rumunska kvůli vměšování ...

Napsal/přeložil: mbi
28.2. 2017   Eurasia24
Prezident Moldavska Igor Dodon písemně požádal velvyslance USA a Rumunska Jamese Pettita a Daniela Ionițu, aby se nevměšovali do činnosti hlavy moldavského státu.
Text dopisu prezidenta Dodona oběma diplomatům zveřejnila v neděli moldavská média.
Současně byl zveřejněn i text psaní, v němž se na Dodona obrátili americký a rumunský velvyslanec v Kišiněvě. Vyjádřili v něm „politování“ nad tím, že Dodon zablokoval účast moldavských vojáků na cvičení Platinum Eagle 2017, které od 20. února do 1. března probíhá v Rumunsku.

Cvičení se účastní vojáci USA, Bulharska, Makedonie, Černé Hory, Rumunska, Srbska, Slovinska a Ukrajiny.

Pettit a Ioniță nařkli Dodona z „nepřátelského jednání“ a varovali jej, že kvůli jeho gestu „nebude moldavská armáda dostatečně vycvičena“, neboť „výcvik armády je z 80 % založen na účasti na obdobných cvičeních“.

Prezident Dodon ve své písemné odpovědi připomněl velvyslancům, že „Moldavská republika je nezávislý a svrchovaný stát“ a že „úřad prezidenta se nehodlá zabývat žádnými komentáři své činnosti ani hodnocením svých rozhodnutí přicházejícím zpoza hranic země“.

„Žádám vás, abyste neškolili prezidenta této země z toho, co má dělat, zejména z pohledu jeho ústavních pravomocí, ale i dalších oblastí výkonu jeho funkce. Nedomnívám se, že v zemích, které zde zastupujete, může ten či onen velvyslanec komentovat jednání prezidenta, zejména pak v otázce dislokace ozbrojených sil,“ napsal Dodon.


„Rád bych viděl reakci Bílého domu nebo Paláce Cotroceni (oficiální sídlo rumunského prezidenta) na podobné komentáře, vyslovené například velvyslanci Moldavské republiky ve Washingtonu nebo v Bukurešti,“ uvedl Dodon ve svém vyjádření.

Zdroj: Interfax.ru

20 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Po tom, co americká soldateska vraždila od Jugoslávie po Libyi, pod rouškou NATA, po zrušení Varšavské smlouvy může těm hovadům věřit jen naprostý dement a babišovec !

   Smazat
 2. Tak se má chovat každý státník, škoda, že u nás nemá nikdo takovou odvahu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takového máme, ale má málo pravomocí,protože jeho lid je posraný a neumí ho bránit.
   Lada

   Smazat
  2. LAdo, v tom člověku se mýlíš. Ten není odvážný, ale velmi velmi opatrný a myslí především na sebe. Abys nebyla ve finále zklamaná!!! Leo

   Smazat
  3. 16:01 Dodon je státník jak náš mluvka Ovčáček.
   Taky s velkým egem,bez studu odvážně fabuluje a lže.Moldávie,jak to vypadà,bude druhá Ukrajina.

   Smazat
 3. Ukrajina již brzy posílí protiputleroffský východní Val! z prvních průzkumů vyplývá, že by se pro vstup země do NATO vyslovilo 54 % občanů. Před čtyřmi lety by přitom pro hlasovalo pouze 16 % Ukrajinců. - http://www.info.cz/svet/valecna-ukrajina-clenem-nato-stale-vic-lidi-je-pro-porosenko-slibuje-referendum-4059.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:07 No vidíte, jak jim na Ukrajině funguje vymývání mozků. Úplně čisté je budou mít až po ožehnutí radioaktivním zářením z vyvolané války.

   Smazat
  2. No sláva, Pepíku, hned je ti líp. Jenže to má ještě jeden háček. Až tam budou chcípat hladem, tak budou žebrat rusáky o skývu chleba a celé NATO jim bude ukradené. Jo, a ještě předtím, začnou nahánět ty, kteří je k tomu hladu dohnali, když je tam vysávali a vykrádali.

   Smazat
  3. Vymění místo Česka v NATO za totéž místo pro Ukrajinu. Ať žije neutrální Česko!

   Smazat
 4. Jasně, přání otcem myšlenky. Ukrajina posiluje ve všech směrech :oDDD Jo fašounská verbež do NATA, to si nikdo nelajzne, ty Putlere. To jsem se zase jednou od srdce zasmál. A toto tu s námi taky žije.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není ta velitelka náhodou také hééérečka? V tom by se Norové mohli od nás přiučit.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Přestaň fantazírovat a šlehni si. To tě uklidní.

   Smazat
  4. Vždyť ten troba Pepek Vyskoč A26:15, 19:22, není ani Čech! Čtete to: "...odutým čechomužikům..."? A tenhke ňouma se pasuje za Vašeho představitele? Českého státu a národa?! Vona už opět pro Pepka existuje taky (u)krajina, nejenom Russko? Co Pepku konečně jsi si tu Ukrajinu vyrval z prdele?

   Smazat
 5. Konečne ďalší štátnik, ktorý vie, čo má robiť!

  OdpovědětSmazat
 6. Dodon má páteř. Kéž bychom měli všichni, my lidé.

  OdpovědětSmazat
 7. Sleduji,že se opět dokázal někdo vyhnout článku
  a psát příspěvek,který k němu nepatří.Pochybuji,
  že ten člověk vůbec ví,o čem článek pojednává.
  Mluví o něčem a neví o čem.Stejně tak poslanci
  hlasují,aniž by věděli,pro co zvedají ruce.Pak
  chybí osobnosti typu Dodona či Orbána.Cinkání se
  nám vyplatilo.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. naštěstí presidenta máme dobrého ne jak na slovensku

  OdpovědětSmazat
 9. nuž - náš je "turista" - ale nemali ste ho zbaviť trestného stíhania - alebo za čo dostal metál Kocáb - hááááá

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.