Reklama

.

.

úterý 21. února 2017

Moody’s přiznala: Rusko je z krize venku. A ČNB se připravuje na euro.

21.2.2017 SkrytaPravda
Dvě zprávy z kraje týdne, které by neměly zapadnout. První je oznámení ratingové agentury, že Rusko se přes všechny zločinné sankce a vyhrožování Pentagonu, Obamy a NATO zvedá a druhá zpráva, která stále více rezonuje éterem, že ČNB se začala připravovat na euro.


Že na rozdíl od všech hoaxů a fake newsů Romancovové a Chovance je opak pravdou a Rusko stále nejen měnou posiluje v pátek doložila i třetí americká agentura z Wall Street Moody’s a tím potvrdila, že Obama svou špinavou hru definitivně s Ruskem prohrál. Jedině je ještě šance, že označí naše ministerstvo pravdy a světově zaručeně nezávislá média tato rozhodnutí za hoaxy a fake newsy...

Jako druhá zpráva, která je pro změnu velice nebezpečná: lidé kolem ČNB tento víkend začali opatrně prohlašovat, že nepodaří li se stabilizovat po čtyřech létech měnu (což se asi nepodaří a ta bude asi tvrdnout), jsou připraveni ukotvit, navázat a posléze přejít na euro.

odhad Skrytá Pravda

Což by po krocích Zemana, který se netajil v dlouhodobém horizontu přijmout euro a už nominoval do ČNB tři bankéře, kteří si zoufale euro přejí s Dědkem v čele mělo znamenat, že by lidé před volbou prezidenta měli být ostražití. Sice v mezinárodních stycích dělá vše pro Českou republiku, ale otázkou je, zda tu volnost nevyměnil za přechod na euro. A bankéř z ČNB Dědek to řekl jasně - jsem tu zde, abych zajistil přechod na euro. Oldřich Dědek - koordinátor pro euro: chodí do práce a nedělá nic! Blue Effect 1969.

Ve večerních hodinách opět Rusnok vehementně zapíral, že to není na přijetí eura, ale... „Ten barák se musí po požárech a potopách, které se tam nedávno staly, trochu rekonstruovat, vymalovat, znovu zařídit, a až pak se do něj můžeme stěhovat,“ uvedl v pořadu Devadesátka na ČT24.

„Eurozóna ještě nezvládá úklid po nedávných požárech, proto se obávám, že v tuto chvíli to (zavedení eura v Česku) je bezpředmětné. A hlavně o tom rozhodne politická reprezentace, a ta, jak vidím jako pozorovatel, se k tomu zrovna nechystá,“ konstatoval guvernér.

Do bankovní rady ČNB byl nedávno jmenován Oldřich Dědek, národní koordinátor pro zavedení eura.
Nesmysly, že se lidé bojí zdražování a proto euro nechtějí, je příprava na zahájení propagace eura.

My odmítáme euro z jiného, závažného důvodu: protože to znamená podvázání koruny a ožebračení jako Řecka, Itálie či Portugalska a zakonzervování navěky. Takže Rusnok lže, o žádném strachu ze zdražení o pár haléřů to není! Pokud to lidem nevsugerují!

Vraťme se k Rusku

Mezinárodní ratingová agentura změnila výhled z "negativní" na "stabilní". Moody to oznámila na internetových stránkách agentury . Rating emitenta a rating Ruska státních dluhopisů potvrzen na «BA1» úrovni, krátkodobý rating - "No Prime".

Ruský ministr financí Anton Siluanov popsal rozhodnutí Moodys jako potvrzení stabilizace ruské ekonomiky. "Toto rozhodnutí znamená, že experti agentur z velké trojky se v hodnocení spojily. Takže teď všechny tři agentury potvrzují stabilizaci ruské ekonomiky a její zotavení z recese, " řekl Siluanov.

Podle něj, zlepšení predikce je výsledkem proaktivní vlády zaměřená na snížení závislosti ruské ekonomiky na příjmech z těžby ropy a zemního plynu a postupné doplňování fondů státního majetku.


Rating Akce "Rusko":

Moody změní pohled na ruském Ba1 vládního ratingu dluhopisů na stabilní z negativního; potvrzuje hodnocení

New York, 17.února 2017 - Moody Investors Service ( "Moody")

HODNOCENÍ ZDŮVODNĚNÍ

Hlavním motorem pro změnu pohledu na ruském Ba1 vládního ratingu dluhopisů na stabilní z negativního je vládní Zakotvení střednědobé fiskální konsolidační strategie, která se očekává snížení závislosti vlády na příjmech z ropy a zemního plynu. Navíc ruská ekonomika se nyní zotavuje po téměř dvouletém dlouhé recesi. Ostatní zůstávají beze změny na úrovni BA1 / NP (v cizí měně dluhopisy), Ba2 / NP (v cizí měně bankovní depozita) a Baa3 (dlouhodobý lokální měny zadlužení a vklady). Moody nyní věří, že protiinflační rizika identifikovaná v dubnu 2016 se snížila na úroveň konzistentní se stabilním výhledem. Stabilizace výhledu ratingu částečně odráží vnějšími události, zejména zvýšení cen ropy na úroveň v souladu s rozpočtovými předpoklady vlády.

Kristin Lindow
senior viceprezident
Sovereign riziková skupina
Moody Investors Service, Inc.
250 Greenwich Street
New York, NY 10007
USA
pro novináře: 212-553-0376
pro předplatitele: 212-553-1653P.S. Nebylo by dobré, aby chovanci Chovancova hybridního ústavu Romancovové začali dávat kulaté razítko "HOAX a FAKE NEWS" na všechny Romancovovy, Votápkovy, Kozákovy, Kolářovy a Gabalovy zaručené zprávy, jak se Rusko když ne dnes, tak včera určitě zhroutilo?

30 komentářů :

 1. Z diskuze na Skryté pravdě:

  Ludva

  Tyhle vsechny agentury podhodnocovaly Rusko. Jak znamo, agentury pracuji v zajmu Wall Streetu a jejich hodnoceni neodpovidaji realite. Tento clanek neobsahuje celou problematiku A chybi porovnani zadluzeni USA a Ruska. Rusko bude bez brzy dluhu, v zahranici, dolar ztraci jako svetova mena, je neustale devaluovan tisknutim novych penez. Greenspan uz vola po navraceni zlateho ekvivalentu, coz by byla dalsi zavislost na zlatu, jehoz cena se neustale manipuluje! A tak si pockejme, az se zacne psat pravdiveji a bez nenavisti k Rusku. Greenspan je nejvetsi zlocinec FEDu, v jeho praci pokracuje Yellen tisknutim penez.
  0 Líbí se
  Odpověďět
  Ludva

  Prechodem na Euro by CR republika prevzala slabou menu, ktera politickymi nespravnymi rozhodnutimi oslabuje Euro. Na tato rozhodnuti uz nebudeme mit zadny vliv oproti dnesku. A tak je to spatne reseni. Mimoto se pro obcany vsechno zdrazi!!! Svycarsko ma stejny problem, musi svou menu oslabovat, ale dari se mu to. Prijeti Eura nepripadalo nikdy v uvahu. Pro ne je dulezita suverenity, proto nejsou v EU a nikdy tam nevstoupi. Ani do NATO ne. Nechteji financovat a vest valky za zajmy USA.


  štamgast

  Je hezký, jak naše zpravodajství mlčí ?


  JoeJoe

  Rusko je z krize venku. Nasazeny Rusnok s partou hic na prikaz Berlina znici posledni zbytky zlatych rezerv, znici nasi menu a vymeni ji za bezcenne papirky.
  0 Líbí se

  Lomcovák

  1) jediná podmínka, kterou Česko pro zavedení eura nesplňuje, je být alespoň dva roky v systému ERM-2
  2) devizové intervence (zahájené 7. 11. 2013, za Rusnokovy úřednické vlády) nám vlastně zabránily vstoupit do ERM-2
  3) Slovensko vstupovalo do ERM-2 s kurzem 38 SKK/EUR, dvakrát posílilo centrální paritu slovenské koruny a euro nakonec přijali s kurzem 30,126 SKK/EUR, takže pro obyvatelstvo to bylo výhodné
  4) české obyvatelstvo je už tři a půl roku ožebračováno zmanipulovaným oslabeným kurzem
  5) Česká národní banka "hospodaří" podobně jako dříve státní České aerolinie
  Takže když si prohlédnete tento výčet kroků ČNB a Sobotkovy-Babišovy vlády, vidíte, že se činili, abychom do eurozóny nevstoupili, anebo za co nejhorších podmínek. Ale samozřejmě někteří exportéři nebo spekulanti na intervencích vydělali.

  OdpovědětVymazat
 2. Oslabování koruny,byl jasný cíl,při přechodu na EURO,by platila zajímavá matematika,měnit EURO za 24kč,nebo měnit za 27.50kč.Takže se bude muset přijmout EURO co nejdřív,než se rozpadne EU,aby se stihlo,ožebračit České občany ještě víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proč za 24? a proč ne za 14 nebo za 8?
   co to fixujete za nesmysly, tyto kurzy nejsou pravým odrazem hodnoty měn a také nejsou spravedlné. (tak za 8kč by to šlo, ale i tak bych zůstal u Koruny a nechal to na kurzu a neměnil bych za euro. NIKDY)

   Vymazat
 3. Nepovedlo se!

  Za 28 let znehocnotila ČNB česko-českosloveskou korunu na 30% její skutečné hodnoty. Plíživě.
  Plán byl ale 25%.

  Když v r.1953 proběhla měna 1:5, ještě dnes je hanoben A. ZÁPOTOCKÝ.

  A současná ČNB to dokázala téměř totéž, ale bez bumbuku! Ovčané neprotestují. Do celostátních voleb to po roce 1999 nepromítli. Ohÿbají hřbety, mlčí. Znedhodnocení CZK jim bez reakce uniklo? A to je nesprávné!

  Z pohledu a zájmu korporátniho fašismu se ale znehodnoceni CZK ale povedlo!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pičusu jeden debilní, měnová reforma proběhla ze dne na den v poměru 1:50. Spousta lidí včetně mojich prarodičů byli ze dne na den doslova ožebračeny. Přestaň tady lhát ty demente.

   A jelikož článek je o skvělých úspěších Ruska tak si zjisti o kolik by za vlády Putina znehodnocen rubl.

   Vymazat
  2. 13:32 zahajuješ nadávkou a pokračuješ zavádějícím tvrzením, což nijak nesvědčí ani o intelektu, ani o charakteru. Já jsem kvůli postoji k měnové reformě vyfasoval za tři z chování a možná jen těsně, díky kantorům, uklouznul vyloučení z učňáku. Holým faktem je, že výměna peněz byla v základní části 1 : 5, mám dojem, že do 2000 Kčs včetně, pak 1 : 50 a snad i od nějaké částky výš ještě víc, nebo prostředky propadaly. Ano, na mnohé dopadla reforma nespravedlivě, ale dnes vidím, že byla racionálním řešením situace nesené především důsledky 2. Sv. války, že usnadnila řešení hospodářské, sociální i zásobovací situace a oprávněně likvidovala finanční majetky získané ne zrovna čistým způsobem nebo na úkor ostatních. Potom, co jsem začínal se 380ti „novými“ Kčs, byl rohlík za 30 haléřů, kg chleba za 2,50 Kč, čtvrtka másla za 9 Kč a to bez potravinových lístků, když přídělový systém skončil, dál a např. zápalky za 15 haléřů, limonáda za 46, desítka cigaret „Lipa“ za Kč 2. Za bydlení na svobodárně, garzonka s kuchyňkou, sprchou/WC, předsíňkou, ÚT, a ložním prádlem Kčs 38/měsíc včetně spotřeby elekt., plynu a vody, oběd či večeře v závodní jídelně Kč 1,60, nástupní výdělek vyučence Kč 620, po 8. měsících 1230 Kč čistého. Z té doby mi zůstává dojem, že většinu, já mezi ní, měnová reforma rychle přebolela. Tolik věcný pohled a bez nadávek, synku.

   Vymazat
  3. 15:50 omlouvám se a doplňuju, ta garzonka byla pro 3 osoby

   Vymazat
  4. 15:50

   Tvé dojmy si strč víš kam. Můj děda se sestrou tím přišli o celé dědictví, peníze z prodeje domu po rodičích.
   A budu nadávat každému hovadu které si dovolí tuto prasárnu bude srovnávat s polistopadovou inflací.

   Vymazat
  5. 16:19
   Dovolovat si můžeš u havlobanderovských hovad lejnolahvárně!!!!

   Vymazat
  6. O nejvíc peněz přišli lidé v letech 1992-3 , kdy se zvýšily ceny v obchodech skokově na dvojnásobek !! Dle ekonomů ztráty byly asi 5x větší než v roce 1953 !

   Vymazat
  7. 16:25
   Dovolovat si budu kde chci, ty demente.

   Vymazat
  8. 16:41
   Jen si pindej ty mamrde,stejně tě nikdo nebere vážně!!!!!

   Vymazat
  9. Pro 16:19 klídek mladej, klídek. Čti pořádně, píšu: „Ano, na mnohé dopadla reforma nespravedlivě…“. Mí oba vlastní dědové padli v První světové, což je o dost horší, než přijít o peníze, ale ani to nestačilo, nevlastní děda, který tu válku přežil, přišel o kavárnu na náměstí, na straně korza, spolu s babičkou o vklady, pojištění, dokonce i o podíl ve spolku pro pohřeb žehem. Což byla, onehdá, jistá extravagance. O svých rodičích nemluvím. To všechno ale neznamená, že musím být vulgární a nepokusit se o co nejméně subjektivní a jednostranný pohled. Proto ten závěr: „Z té doby mi zůstává dojem, že většinu, já mezi ní, měnová reforma rychle přebolela.“ Ostatně, chtěl bych vidět, jak bys v celospolečenských záležitostech rozhodoval, aby se vyhovělo všemu a všem. Jen blbec neví, že zcela dokonalá řešení neexistují.

   Vymazat
  10. 16:41
   To jsem také zachytil, myslím že něco o tom psal Miloš Pick a bylo to vyčísleno jen v rámci devalvací měny na počátku 90 let, bez zahrnutí dalšího období do dnešních dnů. Nevím jestli to bylo vyčísleno jako 5x větší ztráta úspor, ale rozhodně byla větší než v 53, kdy to mělo i významně pozitivní aspekty.
   Ono také bylo možné lidi po plyši odrbat třeba prostě proto, že měli úspory určitě ve větší míře, než lidé krátce po válce. Tenkrát většina lidí měla s bídou peníze a potravinové lístky na přežití do dalšího měsíce. Pokud tenkrát někteří měli větší obnosy v penězích(tenkrát bylo několik různých druhů), pak by spíše stálo za to vědět, jak k nim za války nebo krátce po ní přišli.

   Vymazat
 4. Bratia Cesi,vy zrejme tuzite po tom,aby ste spadli s eurom a snami na uplne dno,ktore je nedaleko !No hold,kto chce kam pomozme tu tam.Ve dvou se to lepe tahne !jozka ze slovenska-kovbojska

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní 13:32
  Ani ty nemáš úplnou pravdu o měně peněz v roce 1953.
  Jinak,Putin neznehodnotil rubl,ale znehodnocení bylo vyvoláno USA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TADY NECO NEHRAJE A NEKDO SI VYMYSLI.
   SANKCE MELI ZA ukol velmi uskodit A NIKOLIV
   PROSPIVAT RUSKU !!
   TO ZNAMENA ,ZE TI KDO jako EXPERTI SE SANKCEMI PRISLI A VYHLASILI JE, JSOU nepratele EU , NATO a USA.
   Na misto aby Rusko ZNESKODNILI JAKO NEPRITELE , umoznili silny vyvoj K LEPSIMU..
   Dal bych je potrestat za sabotaz , celeho usili zapadu !!!
   A rychle bych ty sankce odvolal , ponevadz to predtim bylo s Ruskem spatne !!!

   Vymazat
  2. Asi je treba ted , po zkusenostech /soudruhu/ vyhlasit neprodlene sankce na CR.

   Vymazat
 6. K tomu všemu mohu říct asi tak jenom jedno:

  ČNB dělá kamufláž a ve skutku se snaží přijmout něco na způsob pražské groše .... oficiálně se budou nazývat ČESKÉ VLEZDOPRDLE ..a budou kryté pepíkovským kavárenským odvarem...

  OdpovědětVymazat
 7. Skutečný kurz koruny k EURU je 18 Kč k 1 EURU. to ale ČNB nikdy nepřipusí protože je řízená z Berlína.

  OdpovědětVymazat
 8. Co si volíte,to máte.13:32-Naučte se trochu toho
  dějepisu.V 1953 byly peníze měněny v kurzu 1:5 v
  případě,že byly uloženy v bance.Ale jen do určité
  výše.Kdo měl peníze pod matrací doma,mohl měnit
  pouze v kurzu1:50.Stejně tak tenkdo překročil
  limit v bance.Pokud Váš děda měl peníze v polštáři
  tak skutečně dostal jen 1:50,ale svojí vinou.
  To,že používáte nadávek Vám pravdu nepřivolá.Jen
  se podívejte na tehdejší měnu a tu druhou.Potom
  teprve hovořte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:37

   Vy víte naprosté hovno.

   I na wiki se píše toto:

   "Čtyři dny po reformě bylo vyměněno 49,1 miliardy starých korun za 1,4 miliardy nových (tedy průměrně 35:1"
   V praxi to znamenalo, že za prodej domu si děda následně pořídil lavici do kuchyně. (Jeho vlastní slova!!!). Obchody byli v očekávání reformy (i přes popírání politiků) zcela vyrabované, peníze nebylo možno za nic utratit a zbavit se jich.
   Co může člověka vést k tomu obhajovat takovou prasárnu?
   Samozřejmě že pokud měl někdo holou prdel tak se ho reforma skoro nedotkla.

   Vymazat
 9. Sakra,jak je možný,že jsi tim omylem na světě....když nic nefungovalo,nic nebylo???
  A s wikipedii je to zajimavej blábol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cože? Meleš sračky úplně od věci, debile.

   Vymazat
 10. Ty bezmozku,vysvětli tady všem,jaktože existuješ,když bylo všechno po roce 1948 tak špatný a nikde nic nebylo????
  Musel by ses narodit leda koncentráku před rokem 1945!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to je ty demente za argument? V Africe nebo Indii se množí jak králíci. No a co? O čem to má jako svědčit? Že tam maj blahobyt? Měnil by jsi s nimi? Bože, to je vůl!

   Vymazat
  2. 18:47
   Když jste byli takový chudáci,proč tě má ten vůl na svědomí,havloide???
   Proč tě nenechal raději umřít,ty česká zkomolenino historie??!

   Vymazat
  3. 19:28
   Soudruhu, tvá matka se po obcování s prasetem o potrat skutečně pokusila. Bohužel se jí podařilo vyškrábnout jen tvůj mozeček.

   Vymazat
 11. Po roce 1989, konkrétně to bylo někdy kolem roku 1993 až 95 lidé kteří měli tu smůlu a odcházeli do důchodu dostali důchody vypočtené podle starých podmínek a zaplakali nad výdělkem, protože reálné ceny a mzdy šly skokově nahoru a jejich důchody byly vypočteny na úrovni roku 1989. Takže uvedu příklad, mzda už tehdy byla kolem 9 000,-Kč a důchod byl vpočten na úrovni tisícovky. Ceny mezi tím stouply několikanásobně a důchod měl být vypočten na úrovni nejmíň 4 000,-Kč. Všichni kdo v těch letech odcházeli do důchodu byli okradení a havlovská demokracie si žila na úkor těchto lidí - důchodců, kteří se neměli jak bránit. Po deseti letech asi v roce 2003 se začalo říkat, že by se těmto důchodcům měly ty důchody upravit, když už ostatní, kteří odcházeli do důchodu v roce 2003 měli důchod už na úrovni 6 až 7 tisícovek. O tomto svinstvu, které bylo na starých lidech novým režimem spáchá se raději vůbec nemluví protože doba hlavního havloida je nedotknutelná. Pak přišel ke kormidlu Kalousek a Drábek a ti předvedli doslova smršť opatření, které ožebračili miliony lidí a zvýšili zisky západním firmám na našem území a za tu sprostou dostal Kalousek vyznamenání za nejlepšího ekonoma světa, který okradl vlastní občany ve prospěch západního kapitálu.

  OdpovědětVymazat
 12. Moc nerozumím proč je identifikována dvojice Sobotka - Babiš jako řídící "národní" banku. Vždyť nám situaci české koruny koktá z papíru dojemně v ČT jistý pan Rusnok?

  OdpovědětVymazat