Reklama

.

.

čtvrtek 23. února 2017

Mrva

Vladimír Pelc
23.2.2017 Vaše věc

V pátek přinesly ParlamentníListy.cz v rozhovoru s paní Boženou Fialovou-Ivanovou, bývalou spojařkou-parašutistkou 2. čs. samostatné paradesantní brigády v SSSR z dob druhé světové války, informaci, že výtvarník David Černý jí řekl, že kdyby jí nebylo tolik let, tak by jí za její politické názory rozmlátil pusu.


Paní Božena Fialová-Ivanová je poslední žijící žena z 2. čs. samostatné paradesantní brigády v Jefremově, je jí devadesát let (narozena 18. května 1927). Davidu Černému je o čtyřicet let méně (narozen 5. prosince 1967). Takže o zkušenostech paní Ivanové nemůže vědět nic. Neprožil je.

A za jaké názory by chtěl D. Černý paní B. Ivanové „rozmlátit pusu“?


Druhou světovou jsem prošla dvakrát. Z Luhansku na Ural a pak zase zpátky. Viděla jsem, co to všechno obnáší. V osmnácti jsem si myslela, že další válka už být nemůže, a podívejte se. Je mi skoro devadesát, a zabíjí se čím dál víc. Luhansk mi rostl před očima. Teď, když to někdy vidím v televizi, bych brečela. Na Ukrajině je hlad, lidi odtamtud utíkají. Na koho čekají, na Američany? Je mi z toho špatně, jak se lidi pořád nedokážou domluvit. Zbraně se stále vyrábějí, někdo na tom bohatne a musí se to někde vystřílet. Proto se pořád válčí.

Ivanová o přepisování historie druhé světové války:
To jsou často dost blbý řeči. Válka je válka. Je to spoušť. Společnost, příroda, město, dědiny, všechno upadá. Všichni žijí přítomností, protože si říkají, že už zde být zítra nemusí. Kulka letí, koho zasáhne, tak to má spočtené.

A nejvíce musel Černého rozzuřit následující názor:
Kdyby se posadil do zeleného tanku a projel s ním frontu z Ruska do Berlína, tak má plný gatě, hnědý kaliko. Ale teď je frajer, v míru, takže přemaluje tank, co stojí jako památník na náměstí, na růžovo. To je úcta k těm, kteří projeli válkou a v tom tanku umírali? Černý mi jednou řekl, že kdyby mi nebylo tolik let, tak mi tu pusu rozmlátí. Hrdina! Zapadá to do dnešních názorů, že my staří sem nepatříme. Odcházíme, to je pravda, a žijících je nás málo. Až to ukončíme, začne nový svět bez vzpomínek.

Lidem jako D. Černý vlivem stupidních ideologických schémat nikdy nedošlo, že nebýt osvobození Československa v r. 1945 od nacistické okupace převážně Rudou armádou tehdejšího Svazu sovětských socialistických republik (SSSR), na kterém se i paní Božena Fialová podílela, – tak by ani nebyli na světě.

David Černý je hrdina – na devadesátiletou babičku si dovolí, a demokrat – názorový nesoulad se přece řeší rozmlácením úst.

Tak může myslet a chovat se jen morální mrva; jinak česky hnůj.

40 komentářů :

 1. Až ho potkám přitáhnu za vlasy na před ussackou ambasádu ať si toho banderovský hovno odtáhnou do Fuckingtownu!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chlapovi by se tento zbabělý ubožák nepostavil. Je to typické pro všechny havloidní skety.

   Vymazat
  2. Naší žoldáci jsou tam protože se Rusko nebezpečně přibližuje k hranicím států NATO. A pokud jsou ti žoldáci, kteří už prošli Afganistánem, tak se jim nedivte. Znám několik takových, kteří přišli zpět z MISE a mají všichni nervy na dranc. Rodiny mají taky na dranc. V Afganistánu na každém kroku jim hrozí, že jim to utrhne nohu, ruku, nebo vyletí celí do povětří. Ale co by neudělali pro strýčka SAMA a jeho rodinu. No jestli jsou to ti které čeká teprve MISE do Afganistánu, tak to se už není vůbec čemu divit. Ti vědí, že se nemusí vůbec vrátit.

   Vymazat
  3. Co to tady plácáš za nesmysly? Jak to souvisí s tím odpadem lidstva černým?

   Vymazat
 2. David Černý je sprosté Prase,,,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by asi šlo jiného čekat od PEDOFILA Černého?Jemu se líbí čeští žoldáci,kteří měli nyní velkou reklamu v Litvě.Tam byli za velký žold přesunuti v tzv.obraně proti Rusku.Ožrali se tam jako prasata a začali vyvádět.Museli je přijet zkrotit až vojáci z vojenský policie.Je to verbež jako jejich ministr.

   Vymazat
  2. Žoldnéři holt vědí, že v Pobaltí jsou v roli masa k semletí... Aby byl důvod udělat v Evropě Třetí světovou - poslední atomovou. Bomba nevyžaduje čistou uniformu, ani střízlivosti. Nota bene, dostali tam o něco dříve přes držky i USAci...

   Vymazat
  3. No vážní, to ale nevíte, že podle vysvětlení tohoto incidentu v Litevské televizi, to že se naši vojáci vožrali a pak vyváděli, je důsledkem působení ruské propagandy. Je to tak. Dnes cokoliv co se stane a demokratickému západu se to nelíbí, je důsledek Ruské propagandy. I Merkelová prohlásila, že když prohraje volby a nebude kancléřkou bude to výsledek Ruské propagandy, kterou řídí dnem i nocí někde z bunkru Putin. Takže je tak mocný, že Putin už zařídil, že Británie vystoupila z EU (naše TV řekla, že v Kremlu tryská šampaňské), Clintonová prohrála a vyhrál Trump (opět výsledek snažení Putina). Taková strašná síla, kterou disponuje Putin je víc než všechny atomovky které USA a jeho spojenci mají.

   Vymazat
  4. Naší žoldáci jsou tam protože se Rusko nebezpečně přibližuje k hranicím států NATO. A pokud jsou ti žoldáci, kteří už prošli Afganistánem, tak se jim nedivte. Znám několik takových, kteří přišli zpět z MISE a mají všichni nervy na dranc. Rodiny mají taky na dranc. V Afganistánu na každém kroku jim hrozí, že jim to utrhne nohu, ruku, nebo vyletí celí do povětří. Ale co by neudělali pro strýčka SAMA a jeho rodinu. No jestli jsou to ti které čeká teprve MISE do Afganistánu, tak to se už není vůbec čemu divit. Ti vědí, že se nemusí vůbec vrátit.

   Vymazat
 3. A to se hele v tý Praze nenajde nikdo, kdo dá tomu pánovi velehrubou záplatu na jeho hrubý pytel ....?

  OdpovědětVymazat
 4. At to prpřijde zkusit se mnou.Rozmáznu ho po zdi jako švába. Nic jiného takové hovado nezasluhuje.

  OdpovědětVymazat
 5. cerny je tak velky zmrd ze si muze rikat kral zmrdu.tento pseudoumelec je mentalne narusen a mel by se dat do klece aby svoji brutalni povahou neskodil druhym. byl bych neskonale rad kdyby se nasel nejaky odvazny clovek co by tomutu zmrdovy poradne rozmlatil tu jeho hnusnou hubu

  OdpovědětVymazat
 6. Co dodat ? Paní Božena Fialová - Ivanová je pro tuto společnost, pro tento svět, rozhodně mnohem větší přínos, než vyhulený polodebil černý.

  OdpovědětVymazat
 7. Na živočicha Černého pěkně sedí to, co pronesl jistý p. Štěpánek, když byl v Radě ČT, o jistém taky živočichovi :

  " Marně přemýšlím nad Božím záměrem, proč Pánbůh vložil život do takového hovna".

  OdpovědětVymazat
 8. Uvědomte si,že tento tvor je rotumu mdlého a
  nic rozumného z něj nikdy nevypadne.Doopravdy
  je třeba,aby mu někdo udělil lekci slušného
  chování ručně stručně.Nepatří mezi ty blby,co si
  říkají 100 hoven?Jsou na stejné úrovni.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. odpornej zmetek jak celá kavárna

  OdpovědětVymazat
 10. To debilní prase Černý hajzl má ještě takovou drzost, že sám sebe považuje za umělce. Tohoto křížence mezi psím blitím a prasečím lejnem nelze považovat za člověka.

  OdpovědětVymazat
 11. Tento rádoby umělec představuje tu "pravou elitu" národa, která pokračuje dalšími "umělci" Novotným, Novým, Knížákem, Rumlem, některými "sportovci a celou kavárnou, což jsou nikým nevolení namyšlení jedinci a mnoho z nich má podíl na tom jak dnes národ a celá republika vypadá a vadí jim, že nemají moc. Mnoho z nich je placeno státem a přesto jim to je málo.Přeji všem stálé zdraví a zdraví rozum, což kavárníkům chybí. H.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou placeni a ne špatně státem, jako ta nejubožejší herecká šmíra. Ale především jdou na ruku všelijakým Sorosem placeným neziskovkám, což je ta nejodpornější pátá kolona vlastizrádců, obecně zvaná pražská kavárna.

   Vymazat
 12. ...ostatně není sám, všichni ti vyznavači Hitlera a fašizmu jsou stejně imbecilní jako černoch v kápi KKK
  Pořád těmto lidem nedochází že nejde o to oddělit jinak smýšlející, ale zlikvidovat rasu !!!
  Židé, Cikáni, Češi, Poláci...se nevejdou do tisíciletého plánu na vybudování velké církevní říše*

  OdpovědětVymazat
 13. Paní má pravdu. Žid David Černý a jemu podobní by tu dnes nebyli.

  OdpovědětVymazat
 14. Tak už mu někdo tu držku rozbijte!
  Nebo jste v pražáčkově všichni takoví poserové?
  On odtamtud nevytáhne paty, takže je to na vás.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Někdo ho bouchne a zavřou ho za antisemitismus xenofobii..

   Vymazat
 15. David Černý je odporný ksindl. Ať doufá, že ho nepotkám a nepoznám.

  OdpovědětVymazat
 16. Je to prase a ještě zřejmě i vyvolenec. To je teda kombinace. Jen ať se odkopává, co je zač.

  OdpovědětVymazat
 17. Neříkejte mi, že to hovado v Práglu nepotkáváte nebo že nevíte kde ten dobytek bydlí. Snad mu někdo rozmázne tu jeho drzou sebevědomou tlamu.Dám snad i na modlení. Sere mě dlouho, ale za tu paní by potřeboval pořádně zvalchovat rypák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobecký arogantní exhibicioninista nízkéminteligence, který v plné nahotě reprezentuje celý ten proud podporovatelů současného režimu. Je dobře, že se ukazuje tak, jak se ukazuje. Jemu, v té zaslepenosti z vlastní výjimečnosti, nedochází nic. Za jeho, tady citovaný výrok, zasloužil by přes hubu o tolik víc, o kolik je než urážená paní starší než on.

   Vymazat
 18. čísla hovoří jasně-10 milionů 800 tisíc Ruských vojáků padlo,aby takový to kretén mohl opruzovat na tomto světě.K porovnání -našich lidí zemřelo asi 360 tisíc a Amíků padlo okolo 400 tisíc.Jestli ten blb ČERNÝ zná Lidice a Ležáky a koncentráky .Tam v těch koncentrákách ,když slyšeli vězni ruská děla tak šíleli radostí ,že se snad dožijí konce války !Každou hodinu šli lidé do plynu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=nbEkNXczyDU&t=5s

   Vymazat
 19. Tu dámu jsem viděl na veřejném shromáždění u příležitosti 70. výročí konce 2.sv.v.roku 2015 , konaném v Suchdole nad Odrou . O té dámě se můžete dočíst podrobnější životopis například v tehdejším Novojičínském deníku, ale pozoruhodné je , že Suchdol nad Odrou je statutem městys a přesto nezapomněl svoji historii. Kromě projevů účastníků války zazpíval i dětský pěvecký sbor, celkový dojem byl neformální, autentický. Do pamětního kamene bylo připsáno i jméno letce, sestřeleného v boji, jehož číslo vyznamenání (víc se z člověka v troskách sestřeleného letadla nezachová) bylo léta po válce identifikováno přes velvyslanectví RF.Mají tam velké nádraží, které se na noc nezamyká a je tam několik desítek laviček pro cestující. Tam, co působí David Č. mají také nádraží, které ovšem v noci kontrolují muži v maskáčích a se samopaly.To je ten rozdíl.

  OdpovědětVymazat
 20. Nejhorší je na tom, že Davida Černého podporuje tolik lidí a institucí. Mezi nimi je samozřejmě ČT, ČRo a pisálkové z PEN klubu (milovníci Peroutky).
  Všichni, co žvaní o svobodě, by se měli za něho stydět. Peníze ovšem nesmrdí, když se zahalíte do oné pravdy a lásky.
  Někdy si fakt myslím, že na převýchovu těchto blbečků platí jen skutečná válka. Jenže oni zapálí stoh a stejně utečou do hospody.

  OdpovědětVymazat
 21. Je to sprostý parazit, který by normálně nikdy neprodal ani jeden za svých "uměleckých" paskvilů, kdyby neměl kamarádíčky ze stejné líhně ve vládě a v institucích, kteří to koupí, samozřejmě za peníze občanů, jak jinak, a pak se šábnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koupil to například Babiš.

   Vymazat
  2. Vrána k vráně sedá.

   Vymazat
 22. Když se podíváte na jeho "umění", tak to je jedna provokace za druhou. Nemyslím si, že by měl k provokacím důvod. Účelem je jen zviditelnění. V negativních ohlasem se přímo bahní.A takhle vyjadřuje vztah ke své rodné zemi.

  https://cs.wikipedia.org/wiki/David_%C4%8Cern%C3%BD#/media/File:Franz_Kafka_Museum_Prague.jpg

  OdpovědětVymazat
 23. ZAPOMÍNÁTE,ŽE SE SCHODY ZAMETAJÍ SE SHORA DOLŮ.Takováto sebranka,v tomto duchu nám vládne.My můžeme jen závidět Madarsku,že mají člověka na pravém místě,který chrání jejich práva.Já vzdávám úctu této paní,co dokázala všechno ve svém životě.A ten chudáček této pani Fialové nesahá ani po paty.

  OdpovědětVymazat
 24. Bylo by zajímavé vědět kdo byli jeho rodiče a prarodiče, a co jeho prarodiče dělali za války. Možná by to více osvětlilo postoje tohoto odporného jedince. Morave

  OdpovědětVymazat
 25. Paní Boženo Fialová, děkuji vám za to, jak svůj život prožíváte a přeju vám hodně zdraví.
  David Černý?? Kdo to je? Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
 26. Kdo to je David Černý? Odporný hnis obalený Havlovým lejnem.

  OdpovědětVymazat
 27. Vážená paní Fialová !
  Také patřím k lidem, kteří si hrdinů, jako jste Vy váží. Za vše, co jste pro náš národ vykonala Vám chci poděkovat a popřát pevného zdraví.
  V úctě J.Zajíc

  OdpovědětVymazat