Reklama

.

.

neděle 19. února 2017

Multikulturalismus po německu – díl 3.

Lenka SK
19.2.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Protože většina lidí v Čechách či na Slovensku nemá přímou zkušenost s migrací, chtěla bych se podělit o zkušenosti z pětiletého pobytu v Bavorsku. Přestěhovali jsme se v roce 2012: jako celá rodina – tedy manžel i naše děti, z nichž nejstarší zde tehdy nastoupilo do první třídy. Chtěli jsme svým potomkům umožnit naučit se cizí jazyk nejrychlejší a nejpřirozenější cestou, sami získat nové pracovní zkušenosti, otestovat si naši odhodlanost a všichni spolu poznat kus jiného světa. To se nám v podstatě podařilo. V plánu bylo ještě přesunout se po čtyřech letech do nějaké jiné země, mezinárodní situace se však natolik změnila, že se vracíme domů již toto léto.V našem městě bylo i při našem příjezdu hodně cizinců, přesto byl v posledních dvou letech příliv „těch nových“ zřejmý. Moji známou tuhle rozesmálo, když jí při nákupní pochůzce městem její manžel, který sám přišel před dvaceti lety z Bosny, s jeho typickým balkánským přízvukem oznámil: „Zlato, víš co mi tady v poslední době chybí? Němčina!“. Opravdu, na ulicích je slyšet všechny možné řeči. Možná to takhle nějak mohlo vypadat v Babylonu. Je opravdu zvláštní zážitek, když do MHD spolu se všemi jinými školáky přistoupí dva černošští kluci dvojčata, opravdu velmi tmavé pleti a začnou se spolu bavit rusky.

Ostatně legitimizace pobytu založením rodiny s osamělou ženou s německým občanstvím je poměrně častá situace. Nezřídka se pak zjistí, že manžel už jednou v domovině ženatý je a místní štědré sociální příspěvky dělí mezi obě rodiny. Pokud se na to přijde, dochází k rozvodům – takových osamělých matek s dětmi-míšenci znám několik. Pro spoustu mladých žen je takový sňatek něco jako poslední šance mít rodinu. Domorodí muži mají jiné priority a také mnohem více biologického času. Když jsem jednou potkala na ulici dědečka starousedlíka s černošskou vnučkou, přemýšlela jsem i o něm. Starší generace si totiž tatínky pro svá vnoučata nijak nevybírá, prostě se jim to v tomto multikulturním kotli stane, a častěji než třeba v Čechách. Jaký to je asi pocit, když jsou vlastní geny takto výrazně překryty, když tam vstoupí ten neznámý prvek „jiné“ kulturní paměti? A o vykořeněnosti a následných adaptačních problémech těchto nových generací ani nemluvě, o tom se popsalo již mnohé.

Moje česká známá se provdala za Španěla, doma spolu mluví německy nebo španělsky. Z češtiny děti rozumí jen málo, s prarodiči z máminy strany se prakticky nedomluví. Starší syn jezdí na celé léto za babičkou do Španělska, cítí se tam jako doma. Po návratu se pak vždycky tak týden aklimatizuje na německou realitu a je rozhodnut v dospělosti žít ve Španělsku. Slovy jeho mámy řečeno, „má v sobě prostě španělské srdce“. A pak mi někdo povídejte o tom, že národ je sociální konstrukt a na tradicích a kořenech nezáleží. Že prý příslušnost k národu není uložená v genech. V specifických genech možná ne, v duši ale určitě. A tu mikroskopem zkoumat nemusíme, ukazuje se sama. Stačí být vnímavý a sledovat její projevy.

Mám další zážitek z domova seniorů s demencí. Pokoj jedné klientky byl polepen fotkami černošských vnoučat od její dcery. Přemýšlela jsem, co ty obličeje v té paní asi vyvolávají za pocity. Zvláště pokud si již nepamatuje, že nějaká vnoučata či dokonce dceru má. U demencí postižených lidí jsou vlastní děti a jejich potomci často pro jejich genetickou podobu považovány za jejich vlastní rodiče nebo sourozence. A rozvíjejí si k nim tyto pozapomenuté a znovu objevené city. Je to velmi dojemná a pro rodinné příslušníky často jediná možnost, jak se svými nemocnými rodiči či prarodiči udržovat nějaký citový vztah. U výrazně smíšených rodin to ale stěží bude fungovat, spíše hrozí naprosté odmítání. A vysvětlujte člověku s vymazanou pamětí tak do roku 1970 a s životním pocitem, že je mu právě takových čtyřicet let, že tito usměvaví černoušci patří do rodiny!

V MHD se zde po městě prohánějí lidé z celého světa. Školáci, pracující, důchodci, maminky všech ras na mateřské. Německé maminky po třicítce, ty přistěhovalecké sotva na hranici dospělosti, samy ještě děti. Demografické výhledy obou skupin obyvatel jsou snad zřejmé, domorodí budou brzy nahrazeni nebo „naředěni“. Jednou při cestě do práce o vánočních prázdninách, kdy měla i většina manuálních pracantů volno a sockou jeli opravdu jen pracující do nepřetržitých provozů, uvědomila jsem si, že to etnicky na mě poprvé působí asi jako u nás. Prožívám velice intenzivně návraty domů, kdy znovu ve městě a v tramvajích potkávám ty tak podvědomě známé české obličeje. Jsem proto hned xenofob, když mi jsou bližší Středoevropané než Papuánci?

A víte, kdy jsem tento zážitek měla v Německu znova? Když jsem nedávno kvůli nějakému školení jela večer příměstskou vlakovou dopravou. To se vracela z práce lepší sociální třída – Němci, kteří si pořídili domy na venkově. V některých částech města bydlí už jen ti nejotrlejší domorodí Němci spolu s přistěhovalci. Kolegyně rezignovaně hodnotila takové sousedství s lidmi z Turecka a Balkánu – slyší prý pořád, jak je důležité, abychom cizince tolerovali a pomohli jim se integrovat, zatímco ona má intenzivní pocit, že přizpůsobovat se a zvykat si na nové poměry musí hlavně ona.

- - -

26 komentářů :

 1. čím delší text, tím stupidnější článek. žádná fakta, pokud dojde na "lámání chleba", tak má cenzor tohoto serveru radost, jen samé kecy.
  Tomu odpovídá i diskuse pod ostatními články. Úroveň hodná třetí obecné.

  OdpovědětVymazat
 2. Těch dílů (hezky napsané),
  by mohlo být i dvacet a autorka by přesto vylíčila společenské klima současného Německa jen okrajově...

  Jisté je to, že občané ČR a nejen oni, něco takového ve své zemi nechtějí.To není STRACH z cizích etnik, především těch muslimských, ale ODMÍTÁNÍ stavu, který
  je cílenou likvidací kulturní a národní identity.

  Již před několika lety jsem si přečetl knihu
  Thilo Sarrazina "Deutschland schafft sich ab " ,
  vyšla následně i v češtině pod názvem

  "Německo páchá sebevraždu."
  Velice fundovaně analyzováno, někdy trochu nudné - samá tabulka, graf ap. , ale plně výstižné i do blízké budoucnosti.
  Jen jedna věta z knihy autora :

  "Pozvání hostujících dělníků (Gastarbeitři) v šedesátých letech,především z muslimských zemí, se ukázalo jako
  GIGANTICKÝ OMYL poválečného Německa."

  Souhlasu netřeba.

  OdpovědětVymazat
 3. FRANCIE NA POKRAJI OBČANSKÉ VÁLKY (VIDEO)
  http://pravyprostor.cz/francie-na-pokraji-obcanske-valky-video/

  Theova lež aneb drobná aktualizace o tom, jak moc je Francie v sedince
  http://prikrylova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=587939

  Francouzská policie štvaná jako zvěř, zběsilé násilí kromě Paříže hlásí dalších 20 míst
  http://prikrylova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=587666

  OdpovědětVymazat
 4. Nevím,co chcete.Vždyť islám je mírumilovný.To
  tvrdí (j)elita,která za to něco má.Teď je otázka
  nejen co,ale i od koho!Kdo má zájem na islámu
  v Evropě?Toto není o vytvoření nové smíšené rasy,
  ale o vyhlazení bílé rasy!
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Je to takové povídání, je vidět, že paní pracovala u nás v knihovně. Do rajchu jezdím často, mám v Porýní rodinu (jsou tam od roku 1969). Německo, to je dnes velká tragédie, paní popisuje jen věci na povrchu, marginálie. Thilo Sarazin to popsal dobře, jen se mýlil v tom, jak rychle ta katastrofa přijde. Toto nečekal tak rychle a ono to je tady. Německé "papíry" - občanství, a je u nás spousta z Prajzké má, co je mají, jsou už dnes považovány za šajspapír.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:20 Jenže Sarazin nevěděl, že Mutti Merkel pozve takové množství parazitů za tak krátkou dobu.
   A nevěděl to nikdo nezasvěcený.

   Vymazat
 6. Bulvární kecy. Sama autorka se i s dětmi "přesouvá" z jedné země do druhé za účelem "poznatků" tak asi se všichni dnes "přesouvají" z jedné země do druhé za účelem "poznatků" a ty barevné je nutné je při tom přesouvání živit, ubytovat, šatit a starat se o ně. Zřejmě ti, kteří se nikam "nepřesouvají", starají se doma a pracují pro rozkvět své země, budou nejspíš hlupáci, tupci, nebo něco podobného. Všem přesouvacím pitomcům se jejich "přesouvání" vymstí po šedesátce. Budou mít dopřesouváno, všichni polezou zpátky domů "hledat kořeny", budou chtít důchody a někde bydlet, zase se jim bude muset ustupovat, a hlavně, budou to staří páprdové, kteří se nedomluví s vlastními vnoučaty. Vlastně je do smrti pak už ani neuvidí. Každý zemře zchátralý a opuštěný, mimo "rodinný kruh". Nějaká charitativní neziskovka je nechá někam zahrabat jako psy. Jo, kde zůstaly časy, kdy staří rodiče dožívali u dětí, nebo kdy bylo zdařilé soužití až tří generací, staří rodiče mohli mít radost z vnoučat - a mají zde "doma" své hroby, kam jim na dušičky chodí rodiny zapalovat svíčky. Všechno je v hajzlu! Dnešní život je jen pseudoživot. Všichni na to přijdou - ti pitomí světoběžníci, a jejich vyprávění o životě v širém světě nebude nikoho zajímat. Pak budou všichni čumět. A ty kecy v jakém složení jezdí v Německu lidi v MHD - je jen bulvár. Světoběžná sebranka musí počítat s tím, že bude potkávat lidi bílé, žluté, hnědé, černé.

  OdpovědětVymazat
 7. Když je to potřebné, tak nám Vlk umí předložit pozitiva inkluze či imigrace, nebo vysvětlit, jak dvě letadla zdemolují tři věže a jak jen konspirační pitomci tomu nevěří.

  OdpovědětVymazat
 8. Ten, kdo tento clanek pani Lenky SK hodnoti negativne a zaporne, je blbe tupe PRASE ! Je to omezeny provincionalni IDIOT ! At to hovado jede na vylet na Hillbrow do Johannesburgu...
  Je to komnec Nemecka, a zacatek konce Evropy.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak - v první řadě jsi prase ty, Jiří Večereku z Floridy, a přestaň tady sprostě nadávat pod názvem Honolulu. Jsi odpornej, trapnej emigrant, dnes američan, a připomínám jen, že na českém webu nemáš co dělat. Vůbec co dělat! Ničemu nerozumíš, nikoho neznáš, do našich poměrů je ti prdlajs, a my se taky nestaráme o Floridu. Kromě toho žvejkáš pořád to samé - jsi už vypatlanej, dementní dědek. Neznáš žádnou paní Lenku - neber si do huby nikoho v ČR.Vrať se na svůj bulvár na Novinky a přestaň otravovat perverzníma nadávkama!

   Vymazat
  2. Přestaňte pořád nadávat panu Honolulu. O co jste lepší. Mne třeba jeho názory z druhého konce zeměkoule zajímají, na rozudíl od vašeho sprostého napadání. Nemáte právo nikoho z webu vyhánět, nejste tu sám.

   Vymazat
 9. Článek,víceméně povídka,he náhodou napsán velice,velice chytře!Každý je jinak vnímavý a každý reaguje na zážitky,které jsou psány ne důrazně,ale lehce okrajově,jak tu někdo psal a utváří si svůj postoj k běžencům.Nezlobte se,ale mně paní nepřesvědčila o tom,že se vrací domů z lásky ke slovanství,ba naopak,že je to promyšlený,propagandistický článek buď havloidní kavárny,nebo někoho z dobrpe placeného pracovníka neziskové organizace.Ani ryba,ani rak!Inkluse,mešita,náboženství,modlení,školní slavnosti za přítomnosti multikulti rodičů.Ne,nechci dělat rozbor článků pisatelky LK Lenky.Vím a jsem přesvědčena,že takovýto multikulturizmus NESMÍ zničit náš národ,slovanství,vlastenectví.A právě ti,které pisatelka zmiňuje a myslím,že to byla taktika,že nezmiňovala ,těch vymydlených mozků více,nejsou již sto pochopit,co ta slova znamenají.Takže i toto jemné masírování mozků,je velice nebezpečné!

  OdpovědětVymazat
 10. Chci to ještě doplnit (ad 19:20), především Němci si neuvědomují, co se tam stane. Th. Sarazin píše, že ani známí v jeho okruhu se ničím netrápí,a mohu to potvrdit, že skutečně většina Němců je neuvěřitelně hloupých a berou to, co se kolem nich děje pasivně. Prostě befehl je befefl. V tom je tragédie Německa, které se ruší za nezájmu národa. Dvakrát to Němci v posledních 100 letech prodělali a teď to posírají potřetí. Jinak si myslím, že ta paní, která to napsala, buď v Německu nebyla, nebo není schopna vidět hloubku té tragédie a podíl němcû na ní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě do toho plete inkluzi ta kunda blbá.

   Vymazat
 11. Emigrace musi byt pod kontrolou a na zaklade potreby statu.
  To co udelalal Merkerova je destrukce Nemecka.
  Hitler znicil Nemecko castecne, Merkerova totalne.

  Narody se smeji michat na zaklade stejnych prarodicu.
  Na zaklade prislusnosti k rasovemu zarazeni. Napr. Slovane jsou severni vetev Arijcu. Italove jizni vetev.
  Michat je v malem mnozstvi je OK.
  Bantu je rasa predatoru z Afriky a Nemci jsou Arijci. Potomci jsou dizaster pro Nemecko.

  To co Merkerova udelala je konspirace na zniceni uslechtilych GENU Evropanu... Proc s tim svym snazenim nejela do Israele ? Vzdyt mluvi Hebrew, velmi dobre. Snadno by jim to tam vysvetlila ! (A oni by zni udelali Kud-Kus zradlo pro velbloudy.)
  Merkerova je Elizabeth Bathory moderni doby.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vrať se do hrobu emigrantskej otrapo. Nedrž se tady jako hovno košile. To, co píšeš jsou nesmysly. Piš knihu, jestli máš potřebu psát, a přestaň otravovat.

   Vymazat
  2. Honolulu, Italové, Řekové jsou promíchaní stejně jak dnes Němci. Akorát v době Antiky bylo více bílých lidí a to i v severní Africe a na západě Asie.
   Je známo, že starý Řím byl plný emigrantů z celého světa tehdy známého světa.

   20:13 nauč se historii, troubo...nečteš a NEVÍŠ!

   Vymazat
 12. paní bohužel nepsala pro většinové spotřebitele
  internetu a diskuzí.
  Tady je žrádlo,tady je práce,tady máš sex.Makej.
  Když ne,přijde větší testosteron,sebere ti co máš
  a ještě ti dá přes hubu.
  Latina ani Esperanto není nutné.

  OdpovědětVymazat
 13. Že prý němečtí muži mají jiné priority .... ano třeba prioritu pracovat, mít odpovědnost. To ty migrující "chudáčci" přeci řešit nemusí. Copak to nikdo nevidí a není schopen to pojmenovat? Vinou je náš styl života, který klade na člověka neuvěřitelné nároky. Původním Měmcům jde víc o kvalitu svých potomků, jejich zajištění, ...atd.Vyrostli zkrátka v jém modelu. Copak s tím si nějaký černoch z Nigerie, Somálska bude lámat hlavu? ... ty kvalitu neřeší. Nejsou ani stresováni tím mít nějaké vzdělání ... vždyť to zajistí ti hloupí bílí, kteří se jako hlupáci stresují, chodí každý den do práce a snaží se něčeho dosáhnout. Je lepší ze sebe dělat chudinku, natahovat ruku a když nedostanu, co chci, tak všechny označím za rasisty.A že ty svobodné ženy to řeší, jak je v článku napsáno? Myslím, že je v tom trošku něco jiného. Dítě si klidně můžou nechat udělat i bílým. Ale láska je přeci láska :-)))) Co na tom, že ji ten černoušek pak stejně nechá ve štychu a bude na tom úplně stejně blbě jako svobodná matka s tím bílým. Začne se chovat stejně jako ten její oploditel ... začne natahovat ruce a všechny osočuje z rasismu. Je to celé zvrácenost. Nemám nic proti smíšeným manželstvím. Ve své podstatě opravdu nezáleží na barvě pleti. Problém je ale v tom, že se věci dějí příliš rychle a společnost nemá šanci se s tím vyrovnat. Nově příchozí nejsou ochotni se přizpůsobovat a je jim to tolerováno. Proto to celé skončí jedním velký bordelem, který už v dnešní době je tam, odkud ti migranti přichází. Zkrátka sbohem Evropo, sbohem Německo. Teď se z Evropy stane třetí svět verze 2.0. Možná příjde i migrační vlna bílých pryč z Evropy.

  OdpovědětVymazat
 14. 20:11... Vpadnu do tveho prasackeho alchymistickeho chleva , kdy budu chtit !..Ty jsi take v Evrope a nepatriz tam !

  Ty exoticka poloopice. Vsechny Tvoje babovecky slepene z manipulativnich sracek vyhovujici male skupine zivocichu na ukor civilizace, rozslapu a tebe odplavim na pracak. Lepsi by bylo do hajzlu, i s tvoji ideologii.

  Zkoncis na pracaku, uz opravdu brzy - jako tvoji politicti souputnici ve Washingtone. Dnes se hromadne propoustelo ve State Deparmentu... Bazina se vypousti...To stejne bude i v Praze.
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! - zachrance civilizace.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Me zde zase chybi prispevky ! Jako kazdy retard, jsou zde chraneni vsichni, kdo uprednostnuji utopii pred realitou.

  Uvedomte si, VY vsichni zmetci pod ochranou CENZURY, ze jste prohrali informacni valku a budoucnost pro vas bude neprijemna. To ne kvuli me, ale kvuli vasim sousedum u vas doma. To bude estrada. To se zase zasmeji.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 16. To co napsala pani Lenka SK je smutna realita ! A vsimnetesi hned prvniho prispevku, jak je plny negativity k autorce.

  Vy vsichni IDIOTI z prazske kavarny, kde berete tu drzost opic, urcovat co je hodnotne a co hodnotne neni, kdyz jste mentalne na urovni primatu z brehu LIMPOPA v Africe.

  Vite co je to MODESTY ? Nevite nic, vy kousavi paviani !
  Vas se pozna podle stylu vyjadrovani !

  Znam Afriku velmi dobre, ja tam zil a pracoval dlouha leta. Budete exterminovani, at uz jste utopiste, nebo realiste. Vy neznate dosah toho, co se na vas zene. Pritom si to muzete overit na osudu Rhodesie, JAR, Mozambique a mnoha dalsich zemi...

  Vy nejste schopni predlozit hodnotny argument, ale vzdy pouze nalepky a odsudky. Ceka vas osud Hillbrow a Johannesburgu Down Townu. A vsimnete si, co se deje v Chicagu v tuto dobu.
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kašli na ně Honolulu, jsou to magoři, většinou ubožáci, které živí maminka a nebo jsou závislí na přítelkyni.
   A jak známo, že závisláci plivou na své živitele, tak tito mamrdi se nechtějí starat, chtějí aby o ně bylo postaráno a oni nic dělat nemusí, jen ležet, čumět to bedny.
   Komouši jim říkali přiživníci.

   Vymazat
 17. Velmi prospěšné články, od paní Lenky SK. Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale kdež, je to taková červená knihovna, aby moc nikoho nenaštvala, asi jsou i ti Němci takto zblblí, smíření s osudem, proti kterému už dnes nic nezmůžou. Proč lidé vždycky jdou jako hovádka na porážku, i ti zajatci IS se nechají zajmout, byť vědí, jaký je čeká osud, proč tedy nebojují až do konce, s posledním nábojem pro sebe, jako to dokázali parašutisté ve sklepě kostela? Q.

   Vymazat
 18. O tom, kdo hlásá multikulturalismus, píše ve své recensi Jan Keller:
  http://casopisargument.cz/2017/02/22/christophe-guilluy-soumrak-francie-videne-shora/

  OdpovědětVymazat