Reklama

středa 8. února 2017

,,Můžete být zdvořilí, profesionálně jednající – ale vždy musíte mít plán, jak na své cestě kohokoli zabít", řekl ministr obrany James Matis v Trumpově týmu... S kým se USA chystají válčit?


Napsal/přeložil: mbi
8.2. 2017   Eurasia 24 

 Jestřábi a další dravci z Pentagonu.
Obchodní válku mezi USA a Čínou lze považovat za téměř hotovou věc. Zároveň Peking zcela vážně předpokládá, že hospodářskou konfrontací to nemusí skončit. Vysoce postavený člověk z čínské armády prohlásil – a bylo to i zveřejněno na oficiálním webu čínského ministerstva obrany –, že „riziko války se Spojenými státy v tomto prezidentském období není žádný slogan, ale skutečná realita“.

Současně tento vysoký důstojník vyzýval k posílení vojenského kontingentu Číny ve sporných oblastech Jihočínského moře a k rozmístění protiraketové obrany na ochranu korejského poloostrova.

Skutečný protivník USA

Obrat pozornosti americké vojenské mašinérie směrem k východní Asii proběhl ještě za Obamova prezidentského mandátu: postupná koncentrace přítomnosti americké flotily, výstavba nových a rozšiřování stávajících vojenských základen, obnovení vojenské přítomnosti USA v Austrálii, na Filipínách a jinde, snahy o uzavření nových vojenských dohod (hlavně s Indií a s Vietnamem), snaha torpédovat proces vzniku pročínského bloku – ve světle těchto událostí vypadá konfrontace s Moskvou jako improvizovaná „odbočka“ washingtonské zahraniční politiky, která jen odvádí Bílý dům od skutečné konfrontace s klíčovým protivníkem v této oblasti.

Nejde o nic překvapivého. Již před pěti lety předstihla Čína USA v objemu průmyslové výroby (když dosáhla 19,8% podílu na celkové světové výrobě proti americkým 19,4 %). Její podíl na světové produkci se v řadě oblastí přibližuje nebo i přesahuje 50 %. Kupříkladu ve stavbě lodí připadá na

Čínu 45,1 % světové výroby, v produkci cementu 60 %, ve výrobě solárních panelů 80 %, ve výrobě počítačů 90,6 % atd. Ruská ekonomika, a to přes vysoké umístění ve světovém žebříčku, vypadá vedle čínské jako „trpaslík“ (srovnatelná hodnota HDP Číny je po devalvaci rublu zhruba 8krát a parita kupní síly 5,5krát vyšší než ruská).

V této souvislosti je třeba chápat, že pozice Ruska jako druhé nejsilnější vojenské velmoci světa není za daných okolností rozhodující. Při současném vztahu ekonomik nestojí otázka tak, zda se i v této oblasti dostane Čína na 2. místo ve světě, ale kdy se to stane. Zároveň existuje i dostatek důvodů se domnívat, že ono „kdy“ nastane poměrně brzy.

Ani Washingtonu už ve skutečnosti nezbývá příliš mnoho času na to, aby dostatečně efektivně zvyšoval tlaky na svého existenčně důležitého protivníka.

Americké chrastění zbraněmi na Středním a Blízkém východě a ve východní Evropě vypadá v těchto souvislostech jako zbytečné plýtvání silami.

Hrozba války bez ohledu na ekonomiku

Význam hospodářských styků a vztahů mezi Pekingem a Washingtonem, které jsou prý schopné blokovat „silový scénář“, se často přeceňuje.

Podíl USA na čínském exportu v roce 2015 představoval 17,62 %. Je to hodně, ale není to žádná katastrofa. Stupeň (ekonomické) závislosti řady prozápadních postsovětských zemí na Rusku je kupříkladu mnohem vyšší. Je také pravdou, žádné dvě země spolu nesoupeří tak silně, jako právě rozhodující obchodní partneři.

Například v roce 1913 bylo největším obchodním partnerem Ruska Německo a největším partnerem Německa naopak Rusko. V roce 1853 byli Britové klíčovým obchodním partnerem a dlouholetým spojencem tehdejšího Ruského impéria, navíc ještě silně závislým na dodávkách strategických surovin pro své námořnictvo.

Jinak řečeno silné obchodní vazby nejsou pro válku překážkou, ale naopak jejím předpokladem. Ekonomicky vzájemně závislé země se mají „o co dělit“.

Vzteklý pes a Rusko

Je tedy možná další protiruská „válečná odbočka“ USA? Na první pohled ano. Generál Barry McCaffrey uvádí, že klíčovým autorem Trumpova vojenského programu se stala konzervativní The Heritage Foundation (Nadace Dědictví) – spoluautor zahraničně-politické doktríny Ronalda Reagana, tedy programu urychlení výstavby protiraketové obrany a speciálně SDI (tzv. Strategická obranná iniciativa, známá pod názvem Strategie hvězdných válek – pozn. překl.) a propagátor operace „Pouštní bouře“.

Jinak řečeno jde o klasické „jestřáby“, pro které je válka s „říší zla“ příhodná a zisková aktivita. Jak se dalo čekat, zmíněná nadace – bez ohledu na Trumpa – prohlašuje, že Rusko je hlavní hrozbou pro americké zájmy, a to spolu s Íránem, Čínou a s teroristickými skupinami.

Druhým hlavním antiruským strašákem v Trumpově týmu, kterého již schválil Kongres, je ministr obrany „vzteklý pes“ James Mattis, jehož je možno charakterizovat jako patologického rusofoba. Nicméně i jen povrchní vyhodnocení jeho projevů ukazuje, že Mattis ve skutečnosti nikdy neřekl to, co je mu přičítáno a že uvedená nadace doporučuje ve vojenské oblasti něco jiného, než co se od ní očekávalo.

Toto jsou některé úvahy, jak je Mattis pronesl v roce 2005 na základně v San Diegu:

- Můžete být zdvořilí, profesionálně jednající – ale vždy musíte mít plán, jak na své cestě kohokoli zabít.

- Přijedete do Afghánistánu a uvidíte chlápky, jak mlátí svoje ženy za to, že nechtějí nosit šátky. Nejsou to vlastně vůbec lidé. A tak je ďábelsky zábavné tyhle kriminálníky pozabíjet. Je zábava je postřílet. Budu vám držet palce.

- A žádám vás, nezastavujte se na své cestě. Protože jinak ti, co přežijí, budou dalších deset tisíc let psát o tom, co jsme zde dělali.

Jinak řečeno, tato postava a diplomacie – to jsou dvě rozdílné věci.


A nyní se pokusíme podívat, co vlastně ve skutečnosti řekl o Rusku – ne z hlediska formy, ale obsahu:

Toto je jeho nejznámější prohlášení: „Lidé se ptají, jestli se Putin rozběsnil, nebo jestli se zbláznil. Já osobně si myslím, že problém není jen Putin, ale samo Rusko. Říká se, že až Putin skončí, bude líp. Myslím si, že jsou to jen sny.“

A nyní podrobněji: „Situace s Ruskem je mnohem vážnější a mnohem složitější, než jsme si mysleli. Podle mne je nejnebezpečnější situace na Ukrajině (…) Mnoho lidí si myslí, že máme problém s Vladimirem Putinem, že pokud Putin odejde, bude už vše v pořádku. Ale to nebude. Rusko má nejdelší hranice na celém světě – a to je příšerná strategická pozice.“

„V Rusku je víc džihádistů než v kterékoli zemi s výjimkou zemí Středního východu. A to je pro Rusko těžký problém, když má kromě toho navíc ještě i problémy hospodářské. Po demografické stránce je to tam také špatné, mnoho mužů umírá v Rusku na tuberkulózu, AIDS a alkoholismus, takže se mužská část populace snižuje. Mnoho ruských žen prodělalo speciální operace, aby již nerodily další děti. Rusko již demografickou situaci v zemi nemůže napravit, takže země v určitém okamžiku ztratí nad svými hranicemi, a to včetně námořních, kontrolu. Rusko se dostalo do pasti a NATO vidí jako svoji hrozbu.“

A dále: „Ve střednědobém horizontu by oslabení ruského vlivu mohlo vést až k rozpadu Ruské federace, to ale není v našem zájmu. Nechceme způsobit rozpad Ruska, protože poté by se jeho jaderné rakety „rozběhly“ po celém světě. Je třeba najít nějaký způsob, jak takovému scénáři zabránit, na Západě však na tuto otázku není jednotný názor. Američané nějaký názor mají, ale Evropa prostě strká hlavu do písku.“

Z uvedeného je zřejmé, že „duchem“ zůstal Mattis v 90. letech (a popravdě – ze strategického hlediska bude nejlepší, když tam co nejdéle zůstane), ale celkově je jeho zpráva jasná: Rusko není pro USA existenční hrozbou, země je vnitřně oslabená, její strategická poloha je „příšerná“ (což je pravda) a NATO je pro Rusko hrozbou. Rozpad Ruské federace a následný chaos – to je pro USA ta pravá hrozba. Řečeno jinak – v politické praxi je Mattis velmi zvláštní „jestřáb“.

Plánované posílení

Podívejme se nyní na program The Heritage Foundation, což je vlastně program Trumpa. Nákladný program přezbrojení americké armády předpokládá posílení námořní flotily o 78 lodí (o více než čtvrtinu), zvýšení počtu bojových letounů o stovku a zvýšení početního stavu pozemní armády o 60 tisíc mužů, z toho o 12 tisíc příslušníků námořní pěchoty.

Reaganovi následovníci se chystají bojovat, ale ne tam, kde to vypadá na první pohled – tedy ne v Evropě a ne na Středním východě.

Zvláštní způsob, jakým Pentagon vnímá realitu, s sebou nese i významná rizika (i slabost je pokládána za provokaci). Situace je ovšem taková, že je pro Rusy lepší, když je soupeř podcení, než aby je přecenil.

To totiž dává Moskvě to hlavní – časovou rezervu, kterou je nutno efektivně využít. Pokud se však Rusko nechce stát bojištěm s geopolitickými dravci, bude Moskva muset popřemýšlet o vytvoření třetího mocenského centra.

Zdroj: EurAsia Daily

54 komentářů :

 1. http://www.tomio.cz/aktuality/je-videt-ze-uz-zacina-volebni-kampan-nase-konkurence-zacina-sirit-nepravdy/

  OdpovědětSmazat
 2. USA potřebují války, aby vyřešily svou finanční krizi. Všechny války, které v poslední době vedly nesměřovaly k vítězství, ale naopak k tomu, aby trvaly co nejdéle - dodalo se tam co nejvíc zbraní - a aby se zničilo co nejvíc hodnot daly se tam ibvestovat dolary na obnovu.
  Válka s Čínou by byla pro ně pravým požehnáním, už proto, že by mohli anulovat čínská dolarová aktiva. Ovšem zároveň je to pro ně příliš velké sousto. Takže nejlepší (pro ně) by byla jakási válka - neválka.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. J. Hruška - další světový analytik :-D

   Smazat
  2. 12:28 nejste náhodou z týmu, úderky paní Romancovové ? Nálepkujete, ale nekomentujete obsah článku, nemáte k problému vlastní názor. Takto nějak si představuji Chovancova chovance, který tu má službu.

   Smazat
  3. 12:36
   Vlastní názor má, jak vidno na příkladu Hrušky, každý kdo má díru do prdele. Aby ale tento názor bral někdo vážně tak ho musí mít Hruška něčím podložený. Nejlépe fakty. Jinak je to jen shit hodný spláchnutí do hazlu.

   Smazat
  4. 12:50 Názor J.Hrušky je podložen fakty, které do sebe logicky zapadají. Naproti tomu vaše vyjádření jsou jen skřeky, proložené hulvátsvím. Tak se chovají lidoopi, když jsou něčím podrážděni. Vydávají skřeky a házejí výkaly.

   Smazat
  5. 15:07

   Už první Hruškova věta je lež. V USA žádná finanční krize není. Zbytek nápodobně.
   A ty jdi do prdele, ty "fakte".
   Tvůj lidoop.

   Smazat
  6. Anonymní8. února 2017 15:25
   A helemese, zavšivenej prasáckej troll se tu zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze i když o něj nikdo nestojí. „
   Trolle, trolle ty si vůl, z prdele ti čouhá hůl.
   Z Americké ambasády cpali ti tam asi klády.
   V makovici místo mozku máš jen asi z hoven kostku.
   Co tu plodíš, samé sračky, bereš za to asi kačky (dolary?).
   A hrdlem je proleješ a tady se posereš". :-)

   Smazat
  7. 15:25 Jsi mentálně opravdu na úrovni lidoopa (omlouvám se lidoopům), když ani nedokážeě pochopit celkový význam té první věty. Jednotlivým slovům rozumíš, ale to je vrchol tvého chápání. A do míst, kde ty máš rozum, rozhodně nepůjdu.

   Smazat
  8. 15:25 - blbečku, hulvátku, zkrátka milánky - finanční krizí se myslí samozřejmě rekordní a nikdy nesplatitelný dluh SS. Ale to je nad tvé "odborné" chápání, viď?!

   Smazat
  9. Pan Hruska ma 100%tni pravdu.

   Smazat
  10. Válka USA s Čínou? To asi ne. Pro USA jsou války loupeživé nájezdy, jaké se praktikují od .. prostě hodně dlouho. Rozbít stávající zřízení, dosadit zkorumpovatelné správce území, vytunelovat tak zvanou "pomoc při obnově", atd. Velkou válku vést nechtějí. Do velké války je lépe někoho ponouknout a účastnit se jí zpovzdálí. Dodávat materiál, dobré rady, vojáky .. prostě dělat byznys s tepla kanceláře. A k tomu byznysu patří slova jako diktátor, svoboda, demokracie, obnova, spravedlnost atd.
   Lidi, nenadávejte si tady, vždyť jsme na jedné lodi. Jak se potopí, bude nám hůře všem.

   Smazat
 3. je to ale dilema, je potřeba smazat dluhy a vyvolat konflikt s Čínou, ale do cesty se plete kámoš Číny po zuby (lépe než Čína) ozbrojené Rusko, takže první konflikt bude s Ruskem ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dilema probíhá jen v tvojí duté palici. Čína s Ruskem žádní kámoši nejsou. Jak jsi na tu hovadinu vůbec přišel?
   A jak se vlastně mažou dluhy vyvoláním války? Můžeš tento mechanismus podrobně vysvětlit?
   A tušíš vůbec, že Čína vlastní pouhých 6% US dluhu? Co teda ten zbytek 94%?
   Prostě jsi blbý jak troky a žvaníš nesmysly o něčem o čem nemáš ani páru, jen jsi to někde zaslechl.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Amatérský politolog 12:55 asi moc o této problematice neví. Čína, India, Rusko spolu spolupracují, založili společnou investiční banku a Čína s Ruskem vytvářejí účinnou odstrašující sílu proti USA. Takže "kámoši" jsou.
   Státní dluh je jedním z motivů války. Příkladem z poslední doby je Hitlerovo přepadení Polska a Francie.
   O zbytek dluhu SS se postarají vydírané loutky, jako např. Tošovský, který zrušil české zlato a místo toho kupoval dluhopisy. Vůl. Pardon, odborník na postu předsedy vlády (úřednické).

   Smazat
  4. Americky dluh Cine cini 1,03 trilionu $ coz je 27,8% z celkoveho dluhu Ameriky cizim vladam kterym Amerika dluzi 3.77 trilionu dolaru.
   Zbytek dluhu ve vysi 19.9 trilionu USA dluzi obcanum a americke vlade. Japonsko drzi 1.11 trilionu americkeho dluhu a je tudiz nejvedsim veritelem. Cina zredukovala svuj podil na americkem dluhu odprodejem dluhopisu a zakoupila fyzicke zlato.
   Amerika dluzi svym obcanum ohromne mnozstvi penez ktere nikdy nemuze splatit tim ze vyrabovala penzijni fundy, cili az to bouchne, penzisti budou zrat travu. A ono to bouchne, sam Trump se o tom nekolikrat zminil v jeho volebnich projevech kdy mluvil o financni bubline ktera co nevidet bouchne.

   Smazat
 4. Někteří lidé zde diskutující, mám ten dojem si vybíjejí nějaké mindráky - což je i 12:55. Mně by jen zajímal názor našeho lumináře Nicka Honolulu na toho Matise potažmo tedy názor na Trumpa. Musel jsem si to dvakrát přečíst jestli ten Matis je skutečně americký ministr obrany jmenovaný Trumpem. Skutečně je tomu tak. Válka s Čínou vadit nebude? Je to daleko, že? A jak známo ještě z cizího krev neteče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije Trump, neotírejte si o něj svoje dršky. HOVNOLULU

   Smazat
  2. Paul Craig Roberts

   Hopes for the Trump administration are not burning brightly. Trump’s military chief, Gen. Mattis, is turning out to be true to his “mad dog” nickname. He has just declared that Iran “is the single biggest state sponsor of terrorism in the world
   He has declared Russia to be the number one threat to the US.

   He has threatened intervention in China’s territorial affairs.

   I was wrong. I thought Gen. Mattis was a reasonable choice as he rejects the efficacy of torture, and, according to Trump, convinced Trump that “torture doesn’t work.” Apparently Mattis cannot reach beyond this realization to higher geo-political realizations. Trump needs to fire Mattis who has placed the Pentagon in the way of normal relations with Russia.

   There is no evidence in the behavior of Iran, Russia, and China to support Gen.Mattis’ views. His definition of threat is the neoconservative one—a country capable of resisting US hegemony. This is a convenient threat for the military/security complex as it justifies an unlimited budget in order to prevail over such “threats.” It is this hegemonic impulse that is the source of terrorism

   For twenty-four years—eight years of the criminal Clinton regime, eight years of the criminal Bush regime, eight years of the criminal Obama regime—the world has heard threats from Washington that have resulted in the death and destruction of millions of peoples and entire countries. The Trump administration needs to present a different Washington to the world.

   Smazat
 5. Já hrozně rád poslouchám vyprávění pamětníků -ale těch autentických - ne těch, kteří jsou najímáni do žvanivých a dojemných televizních šou. A kdybych od pamětníků napříč pamětnickým spektrem neslyšel, že podobné propagandistické žvásty o tom,kdo chce rozpoutat válku a kdy,bral bych dnešní žvásty v mediích o válce vážně. Tehdy byl na všech školách předmět "civilní obrana" kde se nacvičovalo prchání do krytu, nebo oblékání a pohyb v plynových maskách a taky střelba z opakovačky či hod granátem. Pamětníci absolvovali od nástupu socializmu po převrat v devadesátým celý průběh studené války tak často, až si z toho dělali prču, měli srandu i z těch plynových masek a prchání do krytu, ale nebrali to vážně ani učitelé, kteří se museli překvalifikovat na lektory civilní obrany. Kdybych neslyšel, že žvásty o politice v radiu prostě tehdy už nikdo neposlouchal, že lidi znali sice jméno prezidenta, a při povinných volbách někam strčili nějaký lístek, ale neznali jména žádného z ministrů - to všechno měli na háku. Když začala vysílat televize, tak zprávy byly většinou o tom, jak který podnik plní pětiletku, nebo o údernících, nebo o aktivitách pionýrů, ale všechno bylo stručné a krátké, vedle hrozeb válkou, a taky byly mediální aktivity jako "zachraňte Manolise Glezose nebo Angelu Davisovou" apod. o nějakých údajných pronásledovaných imperialistickým režimem. Imperializmus byl chápán jako nepřítel. Po skončení bipolarity světa proto musely USA vytvořit dalšího světového nepřítele "terorizmus" a o válce se žvejká všude, každý den, internet, media, televize, jen válka válka válka. Hrozí vypuknutí tady a tam - kdybych neslyšel ty pamětníky, že propaganda je vlastně pořád stejná! Proč jsou ale lidi tím posedlí? Proč jsou posedlí politikou? Dřív se lidi nenechali oblbovat a strašit, a prděli na ty bláboly.Věnovali se starým rodičům, dětem, vnukům, žili v pohodě se sousedy.Dnes lidi nedělají asi nic jinýho než sledujou ty žvásty, furt se navzájem straší, rodiny jsou v rozkladu, a snad každý vede nějaké soudní spory a sváry. Proč tolik nenávisti? Proč lidem dělá dobře žvanění o válce - protože nenávidí jeden druhého?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste zatim nepochopil ??? Skupina mocnych ovlada vladu USA , Rusko atd ... Kazda vlada ma 1000 sociologu a psychologu pracujici na problemu jak nejlepe je ovladat masu lidi( ovladat pro mocne) !!!!Reseni je absolutne zblbnout, ze se hadaji ,nenavidi, divaji se na Televisni pitomosti atd.. Kdyby to nebylo a meli by v hlavach jasno !! neslo by manipulovat a vladnout jim

   Smazat
  2. Poč se žvaní o válce ? Ono je lepší žvanit , než válčit, to snad uznáte. A jeden rozdíl oproti dřívějšku tady ovšem je : do Evropy nebyli dováženi primitivní černí, co mají za úkol , už jen svojí přítomností ,ji rozložit i bez války. To je asi větší nebezpečí, než cokoliv jiného.

   Smazat
  3. Omyl. Nevěřím. Černí nemají žádný úkol - jen vyjebat se sociálním systémem a pořádně okrást ty shovívané bílé blbečky. Nikdo se nevyzná v identitě těch černých hub, a když si černá huba vyžádá sociální dávky dvacetkrát!! a dostane je!! tak si spočítejte, kolik dostane jedna černá huba měsíčně od hostitelských pitomců. A o tomhle eldorádu si nejspíš esemeskujou, a táhnou do Evropy. Kdyby tady vůbec nepřicházely v úvahu sociální podpory, myslíte, že by sem někdo táhl? Za týden by chcípli hlady, nebo skončili v lochu, kdyby kradli žrádlo. A o tom to celý je. O snadným získání peněz od evropských pitomců, kterým to zas až tak nevadí, protože - jak jste dnes četl,- si můžem po americkým vzoru vytisknout peněz kolik chceme. Skoro přemýšlím - proč se vůbec vymáhají dluhy? Vytisknem a zaplatíme - ne? proč jsou lidi ožebračování kvůli dvěma stovkám pokuty za jízdu na černo? To je další odporný, hnusný, pokrytectví. Svět je plný hoven a v prdel se obrací, ale čmoudi sem prostě za žádným rozkládáním netáhnou - my se rozkládáme sami. K tomu nikoho jinýho nepotřebujeme.

   Smazat
  4. Anonymní8. února 2017 17:37
   „čmoudi sem prostě za žádným rozkládáním netáhnou - my se rozkládáme sami. K tomu nikoho jinýho nepotřebujeme.“
   Mohl byste mi vysvětlit (vidím, že psaní Vám nedělá problém), jak se rozkládáte sám? Předpokládám, že pod tím „my“ myslíte i sebe. P.K.

   Smazat
 6. Panove, prikladate stale velky vyznam tomu, co nejaky novinar napise (Eurasia Daily) a hadate se kvuli tomu, pritom casto vas nazor na thema je lepsi a logicky...

  President Trump vede valku na zdejsich domacich problemech a zoufalou valku proti mediim a nekterym clenum sve republikanske strany, kteri jsou na vyplatni listine Sorose. Je jich 6 a zvedaji mi zaludek.

  Amerika se potika s vlnou velke kriminality namirene proti belochum od barevnych, kteri ztratili "sveho presidenta" - (Obamu.)

  General Mattis musi pred kongresem zatancit tanecek pokory, dokud se nezabydli a neovladne Pentagon.

  Nikdo nepopira, ze general Mattis je prtaty , ale jeho nazor je podrizen nazoru presidenta Trumpa.

  Cina bude muset ustoupit od jednostranych smluv a az se ustali domaci situace, tak prijde k jednani.

  Chicago bylo vyhlaseno za Shitcago (shit=hovno), kvuli valce gangu, ktera loni zabila pres 3000 lidi...

  POLICIE - je KONECNE zacina mlatit, vcetne - ucastniku stalych, proti Trumpovi demonstraci....

  Toto jsou problemy dneska ! Jednani s Cinou se odklada.
  Cinane jsou chytri a myslim si, ze se dokazi domluvit.

  O Rusku nevime NIC, ale zasadne odmitame verit cemukoliv co napisi media.

  DOW (Wall str.) dela zazraky a ja nebudu pit rano cigorku, ale kafe se slehackou. (Neni mi to nic platne, prujem je z obou.)

  Napisi vice vecer, jedu z mesta. Florida je v tomto jarnim case NADHERNA - je teplo, ale nejsou vedra.
  Vidim budoucnost optimisticky ! Nas problem je ISLAM ! S Cinou a Ruskem se domluvime. Valka nebude, diky Trumpovi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já říkám pořád a opakuju denně - proč se lidi tady pořád hádají nad novinářskými prefabrikáty? Vždyť to, co se dnes slintá v mediích, vůbec žádnou hodnotu informace nemá ani zdaleka. Jsou to jen slinty. A vidíte? Imbecilní lid u počítačů se hádá do krve nad imbecilními slinty, a svět kolem jim beznadějně utíká. O všechny krásy venku přijdou jen kvůli dřepění u hádek a nadávek - oni snad exnou u rozsvícenýho počítače nad rozepsanou diskuzní litanií a hádanicí. Takový škody a nepoučí se nepoučí. Jediný co závidím - je Florida. Já bydlet na Floridě, nedřepěl bych u počítače ani hodinu - ba ani minutu - ba ani vteřinu. Tam musí být jaro nádherné.

   Smazat
  2. Ale bude mily honolulu, kreten Spicer lze o udajnem utoku Yemenu z podporou Iranu na americkou valecnou lod. Samozrejme lez jako vez, utok byl na lod Saudu.
   Dalsi Gulf of Tonkin incident?
   Trumpovi je jeho loutkovodici narizeno zacit valku pro Israel.

   Smazat
  3. proto se jmenuje florida nebot kdyz tam spanele poprve prijeli vsechno pekne kvetlo tak to nazvali florida neco jako kytickova zem

   Smazat
 7. Slova jsou jedna věc a skutečnost druhá.Může se
  nám to nelíbit,ale nemůžeme čekat okamžité akce.
  To se v politice nedělá.Hezká slova o cirkevních
  restitucích a jejich neplnění je stejná záležitost
  jako mluva amerického člověka,který se má stát
  členem vlády.Nechme pracovat nějakou dobu čas!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. Ten Mates je stejný blb, jako většína velkohubých US lampasů. V hlavě seno, na ramenou frčky. USA vedly mnoho válek po celém světě, skoro všechny ale prohrály:-D V tom Afghánu je taky na tom Táliban lépe, než před příchodem US Army:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní8. února 2017 17:13
   „USA vedly mnoho válek po celém světě, skoro všechny ale prohrály“
   Je to důležité? Podle mého názoru, je důležité něco jiného. Jak se přesouvaly státní finanční prostředky útočících států, do soukromých kapes (např. zbrojních a jiných korporací obsluhujících armádu) a kdo (které korporace) se dostal k využívání, případně rozkrádání zdrojů napadených států.
   To jsou důvody vedení války a nepochybujte, že v tomto směru, ty války plnily svůj účel. P.K.

   Smazat
 9. Rusko se nebude chtít vzdát "svých" nových území v Arktidě a Čína zase "svých" nových území v jihočínském moři a navzájem si je uznají a budou se i navzájem válečně bránit. Pokud proti nim nezasáhnete ihned i za cenu válečných střetů dokud je ještě "čas",moc proděláte a hlavně,směji se, budete nejen vypadat jako blbci. Jejich síla poroste a mezinárodní právo tak přestane nejen platit,především na něj bude každý kašlat-nebude mu věřit a to je brána k chaosu,který nevyhnutelně vyústí ve válku,která může být i světová. Ten silnější bude vládnout všem,samozřejmě. Vždy rozhoduje síla nebo dobrá vůle ji nepoužít. Zlu je nezbytné čelit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mého názoru Čína napadla mezinárodní území v Jihočínském moři s prokázanou její snahou ho trvale anektovat. Rusko se o něco takového prokazatelně snaží v Arktidě. Neutrální území,respektive ta mezinárodní,jsou vás všech včetně mne a tedy i individuálně. Není tedy jen věcí jakéhokoliv státu se tomuto útočnému úsilí Číny a Ruska bránit. Shodneme se na tom?

   Smazat
  2. Není mi jedno,že mi Čína a Rusko berou má území,tedy ta mezinárodní,respektive neutrální. Považuji za mé právo požádat o zásah v můj prospěch někoho,kohokoliv.

   Smazat
  3. Anonymní8. února 2017 22:02
   Nejspíš se Vámi na obraně své části Arktidy neshodnu. Je to trochu složitější, hraje zde roli, jestli na území navazuje šelf, nebo jestli je tam zlom, atd. atd. Nejsem právních, tolik vím z tisku. Takže to přenechme právníkům, pokud vím, Rusko nechce jednat protiprávně. P.K.

   Smazat
  4. Nezajímá mne nějaká nová dohoda o pevninském šelfu,protože pokud vím,vlastnictví je nedotknutelné a mně nikdo brát mé území nesmí. Nikdy v historii se o toto území neválčilo,nepatří tedy nikomu a zároveň patří "všem". Je mezinárodní a neutrální. Tečka. Pokud mi ho někdo bude brát,respektive všemu lidu,budu mít to právo se nějak bránit. O té dohodě vlád ani "nikdo neví",tedy je bez souhlasu-svolení lidu států neplatná.

   Smazat
  5. voni si ten sever chteji brat kanadani danove usa finove takze rus se zase jenom brani schodneme se?

   Smazat
  6. Anonymní8. února 2017 22:28
   Vidím, že s Vámi nikdo nevyjebe (nové spisovné slovo). Ale asi se budete muset se svými nároky přihlásit u CLCS.
   https://www.novinky.cz/veda-skoly/379456-nove-deleni-sveta-je-na-obzoru-v-arktide.html
   P.K.

   Smazat
  7. Já se se svými nároky a i s nároky dalších lidí v této věci, přihlásil u vesmírných civilizací. Víte,.. ony jsou opravdu strašně moc silnější než nějaké Rusko a USA a Čína dohromady. Šlo jen o to až začnou tyto pozemské státy krást území,tím padají veškeré dohody a pokud neplatí dohody,neplatí nic,směji se.

   Smazat
  8. Anonymní9. února 2017 2:48
   „Já se se svými nároky a i s nároky dalších lidí v této věci, přihlásil u vesmírných civilizací.“
   To jste udělal dobře. A propos, jak jste pochodil? P.K.

   Smazat
  9. Dobře, Rusko i Čína nám tam staví naše základny a i se zásobami a vybavením pro začátek. Například to,že ty ostrovy v Jihočínském moři Číně nepatří,respektive,že na ně nemá jakýkoliv nárok,to rozhodl Mezinárodní soudní dvůr v Haagu. Super.

   Smazat
  10. 1. Tento server NR sledují pravidelně a vlastně soustavně tajné služby a nejen ta nebo ty Česka a to z důvodu,který je především od tohoto roku zřejmý a zjevný,mají to už cíleně v popisu práce. Proto se mi zdá i nezbytné napsat ještě pár slov k této věci Vesmírného práva,které vy lidé usilovně a s rádoby výsměchem i do budoucna,ignorujete. Ale nejde o vaši ignoraci jako především o to,že vesmírné civilizace,které pozorujete na Zemi i ve vesmíru už desítky let průkazně a přímo,Vesmírné právo respektují. Asi byste se měli tedy ,ve vlastním zájmu, zeptat,proč vás ještě nenapadly,.. protože jim může být váš osud lidstva přece naprosto ukradený a ještě víc,směji se, je nemusí zajímat nějaké vaše lidské zákony a to včetně nějakého vašeho údajného práva na vlastnictví planety Země a dokonce i jednotlivých částí jejích mezinárodních území. Tedy: Čtvrtý Vesmírný zákon zakazuje zasahovat do vývoje civilizace sféricky nižší. Ten se ale týká jen vesmírných civilizací,které jsou o tu alespoň jednu vibrační sféru výše (Vy lidé to nazýváte hloupě "vyšší rozměr" ale jde jen o vyšší vibrační hladinu,stejně jako se z kapalné vody stane zvýšením její vnitřní energie pára,.. změní skupenství a zvětší vlastní rozměr a je neviditelná. Tyto sféry propojují hvězdy,přičemž do nižší se,logicky, dostanete černou dírou,přičemž a na to jsem zapomněl,směji se, se zpomalí čas. Čas je ve vyšší vibrační sféře,zase logicky,protože jde o vyšší frekvenci částicového kmitu, rychlejší.). Podobně jako vy lidé k nim ale,se k vám ještě nemohou dostat vesmírné civilizace vaší vývojové úrovně přibližně,respektive té vaší (vibrační) sféry. Jsou výjimky,například vesmírná civilizace Aldebaran,která na hlavu porazila 1947 obrovskou válečnou flotilu USA u břehů Antarktidy a vedla Hitlerovské Německo ve druhé světové válce. Tato vesmírná civilizace obecně Aldebaran, je asi tak o pouhých osm set let vašeho vývoje před vámi. To je v toleranci.

   Smazat
  11. 2. A nebo například Plejády,které na Zemi jsou autorem ideologie Islám. A existuje ale plán těch vibračně vyšších vesmírných civilizací na obranu a záchranu lidstva před těmi "nižšími" vesmírnými civilizacemi,tedy té vaší vibrační sféry ale i před vámi samými. Brání lidstvo,zatím, a jsou jimi už desítky let vyvíjeni jednotlivci,jednotliví lidé planety Země,tedy lidstva a to na vyšší vývojovou úroveň urychlením vývoje soustavným oboustranným telepatickým spojením s nimi,což přináší,logicky,i informace o nich,respektive i jejich výuku o nich, například i o Vesmírném právu a "především",směji se. Na vyšší vývojovou úroveň,která odpovídá už té nejnižší vývojové úrovni jejich a tedy jsou potom oprávněni je bránit jako své vlastní. Takových,jimi už uznaných,je na Zemi zrovna už čtyřicet dva tisíců. Mají tak právo používat i jejich vesmírné zbraně. Jsou vlastní už VESMÍRNOU civilizací planety Země. Nemají zatím vlastní faktické území. Nejde tedy o invazi z této strany,jde o pomoc lidstvu a pokud nerespektujete platné mezinárodní právo,.. děkují vám ,protože pokud neplatí dohody,neplatí nic a ta nyní ještě spíše mezinárodní-neutrální území potřebují. Víc o tom zatím nechci mluvit,mělo by to zatím stačit,pro představu. Zdraví.

   Smazat
  12. Teď jsem si to po sobě přečetl a musím konstatovat,že se projevil nějaký jejich vliv nebo co,protože já chtěl napsat jako poslední slovo jen Zdravím,tedy s tím m na konci. Sakra.

   Smazat
  13. Anonymní9. února 2017 11:41
   „Aldebaran,která na hlavu porazila 1947 obrovskou válečnou flotilu USA u břehů Antarktidy a vedla Hitlerovské Německo ve druhé světové válce.“
   Pokud vím, tak II.SV Amíci vyhráli. Zřejmě ty Aldebarany rozprášili i s Němcema. P.K.

   Smazat
  14. Jednotky SS a rodinní příslušníci kvůli samostatné existenci a nejšpičkovější nejen němečtí vědci a pomocný personál včetně námořníků na konci války v obrovských lodních flotilách včetně ponorek směřovaly z Německa na jih do Antarktidy,jak i vítězní spojenci zjistili. Proto byla 1946-47) vypravena válečná flotila USA (operace High Jump) včetně ponorky a letadlové lodi a mocné podpory z pevnin aby zničila tajné nacistické základny v Antarktidě. Byla tam ale napadena a zničena disky vylétávajícími zpod hladiny moře a domů se stěží vrátila jen polovina lodí i posádek. Některé zdroje uvádějí,že Antarktida byla kdysi obydlena a dokonce v ní nyní našli i obrovské pyramidy jako v Egyptě,přičemž předpokládá se,mimo jiné,že tam nacisté našli celá podzemní města,výzkumy v tom smyslu tam prokazatelně za Hitlera prováděli. To území nazvali Nové Švábsko (Země královny Maud),hlavní základnu údajně Nový Berlín,respektive asi i Base (základna) 221. Tehdy tu na Zemi byla jen malá vědecká skupina Aldebaranu a skoro nevyzbrojená. Trvá jim to na Zem z Aldebaranu asi tak sedmdesát let.

   Smazat
  15. Anonymní9. února 2017 13:05
   Takže to vypadá, že Aldebarani uzavřeli se spojenci separátní mír a nechali v tom Němce a Japonce vymáchat dršku. Takový separátní mír podepsal Lenin, za I.SV. později ho nazval „hanebný“. Za to jim spojenci nechali Antarktidu a zbytek Earth si rozdělili mezi sebou. Navíc jim Aldebarani museli prozradit výrobu atomovky. Churchil byl asi zase ožralej, jak se Stalinem chlastal (ten ale něco vydržel), takže si to dobře nepamatoval a Anglie ji proto měla až později. Mír Aldebaranu. P.K.

   Smazat
  16. Obecně platí,že je možné předat jakékoliv informace ale jen za splnění podmínky,že ji příjemce plně chápe aby nebyl narušen a nebo dokonce přerušen plynulý vývoj civilizace. Němci nebyli v jejich až obrovské nekvalitě schopni Aldebaranem jim předávané vesmírné informace pochopit a proto nestihli dovyrobit ty Hitlerem stále slibované zázračné zbraně. To je vše. Mimochodem: Pokud jedete dlouho třeba ve vlaku, máte pocit,že vám už patří? Jak dlouho už existuje planeta Země a jak dlouho existuje lidstvo? Napadlo vás,že na ní už vzniklo a vyvinulo se mnoho vesmírných civilizací,které vám jen uvolnily prostor a odešly do vesmíru? Pro dobrotu na žebrotu? Tak to ne, jen pomohly tím,že vás na Zemi nemasakrují,protože vaše lidská úroveň je rovna zvířecí,respektive ani zvěř nejedná tak krutě,pouze loví co potřebuje k potravě a jen tolik kolik nezbytně,na rozdíl od vás.

   Smazat
  17. Vy budete možná pravý Aldebaraňan, že neznáte pozemskou zvířenu. Takové kočky, to jsou taky pěkný potvory, když se jim dostane do pracek myš. P.K.

   Smazat
 10. Anonymní8. února 2017 21:51
  Ten Váš Machiavelismus se jistě praktikuje, ale USA zde už ztratily čas. Rusko s Čínou, se díky americké hrozbě spojily a na ně už nikdo nemá. Pouze kdyby USA upustily od svých světových silových řešení, potom by ve vztazích Ruska a Číny, možná začaly nabývat na síle, jejich rozdílné zájmy.
  K tomu mezinárodnímu právu – to je uzákonění existujících mocenských poměrů. Se změnou poměrů, se mění i toto právo. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ta demagogie,kterou nyní používá Rusko a praktikoval ji Hitler.

   Smazat
 11. Nemyslím si, že by to žvanění o té válce to byly jen žvásty - nežvanilo se náhodou o možné válce s Japonskem v USA před druhou světovou válkou a potom ti vyznavačí pravdy z USA nevyhlásili náhodou embargo na ropu a Japonsku nic jiného nezbývalo než jít do války /nebo si snad zdejší znalci myslí, že mohli udělat něco jiného - no asi zajít do Washingtonu se vzdaním holdu americkým bankéřům/. Kdosi s komentatorů tvrdí, že ta CO cvičení byla pro kočku. Opravdu? Když nyní byly odtajněny plány jaderného útoku na Sovětský blok - tedy rovněž na naši republiku. Jak si myslíte, že USA bude řešit nyní Činu - nu, jestli jsou silnější než Čina, tak stejně jako řešili Japonsko před druhou světovou válku a moudří hoši z Číny potom se budou muset domluvit s Američany - to jest pojedou asi s holdem do Washingtonu. Jedině, že by USSA neměly na to, že by přistoupily na stejnou politiku jako před druhou světovou válkou. V tomto případě se asi s Číňany domluví. Já nevím jak USSA jsou na tom. Kecálek, kterého se neoplatí číst.

  OdpovědětSmazat
 12. Problém s Jihočínským mořem - jak sám název říká ležícím blízko Činy je takový jak to uvádí 22:15. Jeví se mi, že všechny mezinárodní instituce - MMF, OSN a nevím co všechno jsou americké, proto i moře je nejlepší když je mezinárodní - ale s americkou přítomností.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.