Reklama

.

.

úterý 7. února 2017

Naší zemi chybí milion zaměstnanců

Michal Rusek
7. 2. 2017 LiterárníNoviny
...

Veřejnost si jen pomalu uvědomuje, kdo hájí její zájmy, viz:  

V posledních prezidentských volbách se pan Vladimír Dlouhý dokonce bez jakéhokoli studu a sebereflexe ucházel o nejvyšší státní funkci a přitom by naše zaměstnance viděl v úrovni mezd nejraději na úrovni zaměstnanců v Indii. Česká společnost a média by měla posoudit, zda tito lidé naší společnosti prospívají či škodí a zda naopak cíleně nenapomáhají vyvádění obrovských zisků za hranice naší země skrze prosazování levné práce.(Jaroslav Souček, předseda OS KOVO.)


Z ČR teče zahraničním majitelům zdejších firem ročně kolem 200 až 300 mld. Kč jako renta. Viz: Odliv peněz z ČR je jeden z nejsilnějších v Unii. Jen vyšší mzdy v ekonomice ČR sníží odliv renty zahraničním vlastníkům. Jen vyšší mzdy, proměněné ve vyšší koupěschopnost, zvýší zisky našich drobných podnikatelů. Naší zemi dnes pochopitelně nechybějí lidé, naší ekonomice však chybí děti (dnešní natalita pod 1,50 se s nástupem slabé generace z konce 90. let sníží až na 60 tisíc ročně). Živitelům našich rodin chybí solidní mzdy. A nám zoufale chybí ekonomika pracující pro nás, nikoliv pro jakési nadnárodní blaho, tedy pro zájem firem vlastněných zahraničním kapitálem, jak si přeje Vladimír Goldman Sachs Dlouhý…


Celý článek najdete v Literárních novinách

58 komentářů :

 1. Uvidíme co se prosadí.Trump si vzal mezi kámoše někoho z Goldman Sachs a ti můžou prosazovat u nás za prezidenta právě V.Dlouhého.Nebo si Trump prosadí M.Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trump nabral troly proti trolum
   Udrzi je na retezu?
   Snad jo

   Vymazat
  2. Havlismus = genocida ceskeho naroda

   Vymazat
  3. " A nám zoufale chybí ekonomika pracující pro nás, nikoliv pro jakési nadnárodní blaho, tedy pro zájem firem vlastněných zahraničním kapitálem, jak si přeje Vladimír Goldman Sachs Dlouhý…" -- Ta charakteristika šplhouna Dlouhého, vyjádřená posledními čtyřmi slovy článku SEDÍ!!! Vůbec konomické rozbory odborových ekonomů jsou na vysoké úrovni, takže je začal zvát do OVM i všeználek VM (ovšem skáče jim do řeči podle přísloví, ŽE PRÁZDNÝ SUD NEJVÍC DUNÍ.)

   Vymazat
 2. Tvl. to jsi asi trochen mimo ne? Nejsi ty nahodou nejaky inteligent?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy,zdá se,nerozumíte obsahu pojmu
   Trump,GSachs,Dlouhý
   pokud ne,jste absolutně svobodný.a dokonce volič.

   Vymazat
  2. Trump na troly v Morii potrebuje troly

   Vymazat
 3. Ivánku, Ivánku, nežvaň, když nemáš co.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to je omyl. Vždy je co zvanit. Třeba: nepotřebuji kámoše na to, abych šel k volbám a vhodil tam tu svou volbu. Alespoň pokud ještě máme svobodné volby.

   Vymazat
  2. Svobodne volby? V havlocesku? Ha ha

   Vymazat
 4. Dlouhý je exemplární výstavní kus prolhaného špinavce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dlouhý je schopen prodat svůj nos, když z toho bude mít prospěch. Naprosto mu chybí čest, to by byl president ....
   emeritní kapitán

   Vymazat
  2. Takoví zmrdi jako je Dlouhý nám tady vládnou. Za komoušů profesor , kapitalistů zloděj a nenažranec. Jen se ho zeptejde jak to bylo s Bredou v Opavě.Kdy už ten bývalý komoužský ksindl bude viset.

   Vymazat
  3. Zlý kašpárek.

   Vymazat
 5. Autor článku má absolutní pravdu. A Dlouhý je absolutní zmrd.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 6. Tech milion zaměstnancú mislíte co chybí chtejí kím nahradit,přece ne běženci a poutniki ze sahary a spod Hindukúše a Kilimandžára v povodí řeki Nigér gde jsou lidojedi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi blbec. Proč lezeš na diskuze, aby sis zaťukal do klávesnice? Nikdo ti nerozumí, píšeš nějakou hatmatilkou, tak se na to vyser, nebo si najmi tlumočníka, ať píše tvý sračky alespoň česky, Buď tak hodnej.

   Vymazat
  2. vlast tě (16:05) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. 16:05 Nejhorší blbec je ten, který už ani nerozezná ironii a parodii. Když je k tomu ještě hulvát, tak má všechny předpoklady pro práci v EH.

   Vymazat
  4. 17:47 ale hovno
   Ten blbec falmer opakuje stejny vtip, a jen blbec opakuje stejny vtip

   Vymazat
 7. Zaměstnanci nezachází, každá seriózní firma se o zaměstnance nemusí obávat...chybí otroci !*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Správně - chybí otroci na práce, které dnes vykonává hromada důchodců jako přivýdělek k důchodu, ale to nejde do nekonečna. Jsou to mizerně placené, leč potřebné práce, ale nikoho by to normálně neuživilo vzhledem k cenám potravin a bydlení. Dlouhý by chtěl otroky, bydlící ve stanech, a každý ráno makající na neplacenou práci, jako v táboře nucených prací.

   Vymazat
 8. Dlouhý už je starej blbec, kterýho kdosi zaměstnal - i v politice byl blbec a sebestřednej žvanil. Ale dobře vidí, že na tom budeme jako v Německu - bílí Němci nechtějí nikde fyzicky pracovat, každému se zakládá nějakej šolich, a tak kdo by myl okna, uklízel ve firmách, dělal pikolíky, listonoše, uklízeče ulic a spoustu různejch prací ve službách? Proto na tom zaměstnávali převážně emigranty - i český gastarbeitry kdysi, kdy i lékaři umývali okna. Teď to nastává zde. Mladí lidi nechtějí fyzicky pracovat - nikdo! Studují jakési přiblblé školy k ničemu, ale nikdo si nepředstavuje, že bude dělat pošťáka, řidiče MHD, skladníka, prodavače, uklízeče, přidavače na stavbách, pikolíka, kuchaře - a spoustu jiného, hlavně ve službách. Všude jsou dnes lidi před důchodem a důchodci. Taky - za ty mzdy? A Dlouhý moc dobře ví, že na mzdách se nic nezmění, a nebude nikdo, kdo by uživil důchodce, a to ještě nenalezli do důchodů hajzlové z politiky,a další a další, kteří si vydupali obrovské důchody. Ti do důchodu teprve nalezou, a nebude kde na ně vzít peníze. Proto potřebují hnědé otroky, a ukrajince, poláky a další, kteří budou makat ve službách a dělat práce mizerně placený, který ortodoxní Čech nikdy dělat nebude, navíc se rozmnoží další cikánský dorost, a mandatorní výdaje se dostanou do obrovských částek. Stejně tak nikdo nesníží nájmy z bytů a ceny energií, a lidí vyžadujících doplatky na bydlení, bude čím dál víc. Všechno je v tomto státě zkurvené - všechno. Nastane doba, kdy nebude kde brát, a banky začnou tisknout peníze jako baťa sekal cvičky. Bude to jak v Německu a ve světě v době obrovské krize před druhou světovou, kdy dělníci brali plat třikrát denně a hned museli mazat nakoupit, protože chleba stál ráno sto marek, v poledne osm set marek, a večer patnáct set marek, nebylo co žrát, ceny potravin astronomické, ceny bydlení též, a lidi umírali hlady přímo na ulicích. Práce nebyla. Totéž bylo v USA i jinde ve světě. I u nás.To jsou důsledky všivé politiky, kterou umí jen kapitalizmus, proto taky se střídá krize - válka - krize -válka - krize - válka. Až druhá světová krizi zastavila. Dnes se blížíme ke stejné úrovni, a Dlouhý si myslí, že příliv otroků to nějak oddálí, respektive, že to oddálí, než tahle polistopadová smečka lumpů půjde pod kytky. Svým smradům¨nahospodařili a ještě nahospodaří, a myslí si, že o své plemeno se postarali. Na nikom dalším jim nezáleží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:24 Vaše slova tesat do kamene,pro budoucí generace.

   Vymazat
  2. Dlouhý je řemeslem KECAL.Co tak využít naše zdroje a zaměstnat cikány?Potřebné vzdělání na pomocné práce ve většině případů mají....

   Vymazat
 9. Myslím, že platy jsou tu tak vysoké, jak odpovídaji produktivitě práce v porovnání se zahraničím. Já si, jako dělník, nějak mnoho nestezuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím,že o produktivitě práce víš kulový.

   Vymazat
  2. To by mne zajímalo, jak víš, jakou já mám produktivitu!

   Vymazat
  3. Byls někdy v němčourech? Nebyl jinak bys tak hloupě nekecal.Byl jsem ve WMV nakupovat jejich výrobek, než jsem tam jel tak jsem mněl představu o produktivitě, ale co jsem tam viděl překonalo všechno.U ná ve firmě by se neuživil žádný německý odborník ani jako uklizečka.

   Vymazat
  4. Jiz několik let tu ziji...

   Vymazat
  5. Jen pro upresneni, co je to za firma WMV?

   Vymazat
  6. 16:32 Opravdu se domníváte, že zahraniční vlastníci "našich" firem připustí nízkou produktivitu? Zvýšení produktivity našich podniků bylo přece hlavním argumentem pro jejich "prodej" soukromníkům a zahraničním vlastníkům. Chcete snad tvrdit, že to byla lež?

   Vymazat
  7. Jako tirák jsem do Němec jezdil často a
   nebylo to do míst,kam chodí tůristé.
   Jejich pracovní morálka by tady nestačila
   a vedení jejich továren by je tady hnalo
   svinským krokem.To,co se tady udělá za
   půl hodiny v Německu trvá 1a půl.Tak mi
   tady nevykládejte o produktivitě tam.
   Petr Majevský

   Vymazat
  8. Ivánku, běž pracovat do německých firem u nás a pak si to zkus v Německu. A pak žvaň....osobně si myslím, že nepracuješ....

   Vymazat
 10. Dlouhý je jedním z hrobařů České ekonomiky.

  OdpovědětVymazat
 11. Dr.Hubbard radí - Neberte život příliš vážně, stejně
  z něho nevyváznete živí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do určité míry souhlasím s panem doktorem.

   Vymazat
 12. odliv peněz se už národu asi nesděluje, protože poslední oficiálně zveřejněná cifra bylo 315 miliard korun za rok 2013 - do té doby to raketově zrychlovalo (z 20 miliard za rok 2012)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cílem je ta depopulace.

   Vymazat
  2. Přesná čísla lze najít zde:
   http://www.cnb.cz/cs/statistika/platebni_bilance_stat/platebni_bilance_m/bop_m.htm

   Je to položka 1.B.2. kde celkové saldo za 1-11/2016 je nějakých 278 mld. Kč. Jinak si myslím, že je na čase, že se o odlivu peněz do zahraničí konečně začalo psát. V masmédiích jen samé kecy (lži) o tom, jak nás EU dotuje (záměrně se nemluví o dividendách zahr.společností).Je nejvyšší čas pojmenovat otázku platební bilance pravdivě. Kdo se toho ujme?

   Vymazat
  3. 18:31 Nerad vás opravuji, ale odliv zisků s fondy EU naprosto nesouvisí. Zisky jdou do kapes soukromníků, kdežto fondy EU jsou placeny z peněz daňových poplatníků jednotlivých států. Fondy nejsou žádná dobročinnost, je to v podstatě hodně drahá půjčka, kterou budou z daní splácet ještě naše vnoučata. Od samého začátku do těchto fondů dáváme 40 miliard ročně, což je asi třetina toho, co zatím dostáváme. Ale až "dotace" skončí, budeme stále platit až do konce existence EU. Takže všechny dotace EU, které jsou utráceny za nesmysly a na soukromé projekty, zaplatíme jednou všichni. Nejsou to peníze, které nám někdo "daroval", jak se na ně pohlíží při lehkomyslném rozhodování o jejich použití.

   Vymazat
 13. Nazí jsme přišli na svět a nazí z něj odejdeme.
  Ani Dlouhý a celá ta kriminální parta si do hrobu
  nic nevezmou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to žvaníš za píčovinu,to si nech do kostela!!!!

   Vymazat
 14. Český novinář a spisovatel žijící v Anglii tvrdí -
  - když chodíme k volbám, pomáháme legitimizovat
  kriminálníky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem zil v Anglii, chodil jsem k mistnim volbam pravidelne.

   Vymazat
  2. 17.12
   to je dobrý :) tohle tvrdím o Babišovi
   o článek výše.

   Vymazat
 15. Anonymní7. února 2017 17:47
  V republice je cca 30.000 houmeless a je problém se o ně postarat a Dlouhý,ten dobroděj s kupírovanou oháňkou a praxí u Goldman & Sachs by rád přijal milion gastarbajtů z východu a idiot Schulz z EU chce tlačit do Bémen und Méren měsíčně 5.000 nefachčících,po fáru a blondýně se stopořeným pérem toužících mohamedánů,což znamená ročně jeden okres,který bude potřebovat ročně postavit 15.000 bytů....takže asi tohle je ve hře a proč asi??!!
  No proto,aby jsme se tu porvali jako psi a dělali na žida jen za stravu a pelech a konečně byl ten jejich svět dokonalej!!!

  Odpovědět

  OdpovědětVymazat
 16. Tak tady se uhodilo hned několikrát na hlavičku hřebíku, včetně těch do české rakve. Děti? První, co diktatura kapitálu po sametové kontrarevoluci udělala, bylo zrušení jeslí a řady školek, současně s nesmyslnou propagandou o jejich škodlivosti. Tedy z hlediska fyziologického vývoje dítěte skok zpět - a výsledek? Mj.deficity v imunitě, mnoho alergiků, astmatiků a další tzv. "hygienické" nemoci. Zavedli jsme jako na běžícím páse porody císařským řezem - dobrý kšeft - a hle, opět jsme novorozence okradli o správný vývoj imunitního systému. Zrušili jsme většinu dětských hřišť, která jsme dali na pospas psům. Maminky měly hřiště pod okny svého bytu, nyní je to výprava kamsi do ohrady. Děti měly ve správnou dobu svého vývoje styk nejen mentální a fyzický se svými vrstevníky dětmi, ale zase i profitovali imunologický a svým zdravím. Režim to byl, který dalece upřednostnil psy před dětmi, aby pak nízkou porodnost svedl na ženy, že jsou vlivem civilizace líné a děti prostě nechtějí. Proto je nutné také být milými ke kolonistům, kteří k nám přicházejí, aby jako gastarbeitři stlačovali platy českých zaměstnanců a nahradili chybějící otroky kapitálu. Ženy jsou ty poslední na vině - až se vrátí do ČR podpora rodinám, až se vrátí bezúročné novomanželské půjčky, až bude obnovena družstevní výstavba s bezúročnými hypotékami, vybuduje se síť jeslí, školek, až nebudou oblečení, plínky a dětská výživa, kočárky a golfáče předmětem keťasení, pak bude zase více dětí i více žen, které budou moci vedle péče o děti vykonávat třeba na poloviční úvazek své zaměstnání. I ony vyplní současnou mezeru v nedostatku pracovních sil a rády, protože přivydělají na rodinu a nakonec několikahodinové oddělení od dětí prospěje oběma stranám: zejména děti se naučí dennímu rytmu, kdy se jí a kdy se spí, dříve se naučí chodit na nočníček a nakonec i komunikovat s okolím. Není nic horšího pro dítě než být jedináčkem "v bavlnce". Také ovšem jesle i školky musí být za režijní náklady a ne byznys, stejná zhovadilost jsou platby dětí za odpad (a následná uvalená exekuce -dříve to byl termín pro popravu- ale je to celkem dnes dtto po 18 r. věku). Ten argument, že by měli úlevy i bohatí, kteří si to nezaslouží, je blbostí. To vše má být službou pro a za dítě a naopak se pak ukáže, nakolik kapitalisté jsou solidární se svým národem. Tady je to ovšem moje blbost, vždyť valná část kapitálu u nás je v majetku cizinců, tak jakápak jejich solidarita s Čecháčky. A také viděli jste někdy, aby se kapitalisté solidarizovali se svými sluhy - snad v cukrátkových filmech. To je tedy i ten důvod proč za 1 Euro, co doteče po velkých tahanicích do ČR, z ní souběžně odtečou 4-5 Euro. Nejsem matematik, ale mohl by mi někdo spočítat, za jak dlouho budeme bankrot jako Řecko? Třeba by to zajímalo i další čtenáře.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Co s tím provést?

   Vymazat
  2. 18:57 Dlouho jsem takovou zhovadilost nečetl. Jsi evidentně velkej odborník na porodnost a zdravý vývoj dítěte, to se musí nechat.

   Vymazat
  3. 20:44 A na co jsi odborník ty? Tím že se rozdávají peníze pro každého vola který požádá(nebo je nám přidělen)o pomoc. Chybí peníze pro naše občany a lidé stále odkládají rodičovství na pozdější dobu. Dřívější podpora mladých rodin byla rozumná (i když já osobně jsem v té době s tím nesouhasil protože jsem byl do 3Olet svobodný a bezdětný). Ale jednoduše řečeno stát se má v první řadě starat o své vlastní občany!!!!!!

   Vymazat
 17. Ten dělá to a ten zas tohle aneb my pracovat stejně nebudeme
  Zdroj: http://juda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=585277

  OdpovědětVymazat
 18. Když byl jako student v ČSSR bydlel u Dlouhých a Dlouhý za kumunistů studoval na katolické universitě v Lovani. Holt náboženský teror neplatil pro všechny.

  OdpovědětVymazat
 19. Dlouhý je kůň globalistů tečka
  tomu ukrajinci v čechách
  totiž čechovi v německu snad někdo vysvětlí
  co je kůň a co globalista
  výplatu si zaslouží vysvětlovatel...kdyby náhodou
  čert nespal a trolil

  OdpovědětVymazat
 20. Dle litery zákona by měli mít přednost Rumuni, Bulhaři,Italové, Portugalci a Španělé.
  Tam v případě zaměstnávání není žádná legislativní překážka.
  Takže problém je opravdu někde jinde - nízké mzdy. Logické řešení je pouze a výhradně jediné - zvýšení platů. Z každého chudého zaměstnance bude ještě chudší důchodce.

  OdpovědětVymazat