Reklama

.

.

pondělí 6. února 2017

NATO bude!

Pavel Letko 
6.2.2017   E-republika

Jde prostě o to, aby členské země NATO prostřednictvím nákupu zbraní platily vyšší výpalné vítězné mocnosti, Spojeným státům americkým. Zdá se, že lidská nenasytnost a hloupost prostě nemají meze a stejně jak nás přivedly ke světové válce první, tak nás dnes neomylně přivedou i k té třetí.Naší "pražské kavárně" se tak trochu ulevilo. Nový americký prezident totiž nehodlá rušit NATO, dokonce jej ani upozadit, jak se zdálo z jeho předvolebních i povolebních projevů. NATO bude! Pakt rozsévající demokracii po celém světě prostřednictvím ocelových ptáků, z nichž ovšem nepadají obyčejné výkaly, nýbrž bombové výdobytky naší civilizace, která tak ukazuje svou naprostou převahu nad tmou islamismu a jiné neamerické činnosti, byl, je a bude. To jsme si ovšem oddechli, protože takový pakt zajišťuje stabilitu po celé Zemi, rozuměj, zajišťuje koryta právě těm, co u nich spokojeně mlaskají. Což je samozřejmě dobré pro všechny, i pro ty, co nemlaskají a od koryt jsou poněkud odstrčeni, ovšem jen natolik, aby je mohli našim vedoucím čuníkům pilně plnit. Proč je to dobré i pro lid obecný, pracující a daně platící? Protože střídání u koryt není vždy prováděno sametově, nýbrž často velmi hrubě, ba krvavě. A jak se říká, když se kácí les, lítají třísky. Nikdo si pak nemůže být jist ničím, třísky zasáhnou i pašíky věrné jakémukoliv režimu, bez ohledu na to, z kterého směru přichází. Revoluce se tedy nekoná, NATO nám nadále bude zajišťovat tolik potřebný klid na práci. Budeme jej potřebovat, protože první část prohlášení o telefonátu Trumpa s Merkelovou, kdy se oba shodli na „zásadním významu Severoatlantické aliance pro mír a stabilitu ve světě“ doplňuje část druhá, která je ovšem podstatou celého sdělení:

Členské země by ale měly spravedlivým podílem přispívat k zajištění kolektivní bezpečnosti, uvedli oba státníci ve společném sdělení po telefonátu

Více zbrojení, více válek, více zisků


Jde prostě o to, aby členské země NATO prostřednictvím nákupu zbraní platily vyšší výpalné vítězné mocnosti, Spojeným státům americkým. Jak praví název jedné z knih i heslo laureáta Nobelovy ceny, Miltona Friedmana, Za vším hledej peníze.

NATO je důležitým nástrojem prosazování zájmů USA. A zájmem Spojených států je, abychom od nich kupovali zbraně. Proč by dobří američtí hoši měli střílet na Rusy na tisíce mil vzdálené hranici Ukrajiny či Litvy? A není v zájmu USA to, co vždycky, totiž dodávat zbraně obou stranám konfliktu? Vždyť tato politika jim vynesla první místo ve světě, proč jí tedy opouštět? Evropské vlády budou nakupovat zbraně o to víc, oč menší podporu budou z druhé strany oceánu cítit, to je přece jasné. Ať si bojují s Ruskem především sami, se svými zdroji a se svými lidmi.

A americký daňový poplatník? Jak toho nejprve vystrašíme a pak podojíme. Už jej není třeba strašit Ruskem, pro tento účel tu máme islám, terorismus, uprchlíky... a Čínu. Ta je přece řádným tradičním nepřítelem, neboť je na rozdíl od Ruska věřitelem Spojených států. Trump tedy drží prst na tepu doby a je navíc ztělesněním jak amerického, tak evropského snu. Snu, který se hlásí nejen ke křesťanství, ale i k judaismu, a v němž spolu s Trumpem vymítáme „oheň ohněm“. Snu, v němž jsme bohatí. Snu, v němž panuje náš Řád. Snu, v němž není místo pro chudáky, bezdomovce a přivandrovalce všeho druhu, kteří si za své bezdomovectví a bídu mohou sami. Někteří sice přišli o své domovy díky štědré nadílce ocelových ptáků placených i z naší práce, z našich daní, ale to není samozřejmě „naše věc“. Naší věcí je tvořit společnost zasněných lidí jdoucích vpřed, zpátky ni krok. Tam vpředu a jedině tam, je vysněný ráj, Eldorádo, zlatý důl, prosperita a HDP vyšší o 3,15 %. Meziročně prosím. Ano, až tak daleko to můžeme jako lidé a jako národ dotáhnout. Není to úžasný svět?

Válka bude


Ano, „válka musí bejt“, jak pravil Švejk předtím, než jej odlifrovali do blázince. Ovšem než z něj vylezl, miliony mladých chlapců mašírovaly položit život za císaře pána a jeho rodinu. Bojovali, protože jim to nařídili. Zabíjeli „ty druhé“, protože snili sen vítězů. A nebo se jen prostě báli vzepřít. Ostatně mnozí z těch, kteří se vzepřeli, skončili jako zrádci císaře pána před popravčí četou nebo na šibenici. Těch ovšem bylo opravdu málo, drtivá většina bojovala za císaře pána statečně až do roztrhání těla. Jen Čechů v té první válce bylo více než milion, a tedy mnohem více než třeba Američanů, kteří ovšem stáli na opačné straně zákopů. Přestože za Rakousko-Uhersko, které bylo ve válce i s Amerikou, padlo více než sto tisíc Čechů, kouzelnictvím Tomáše G. Masaryka jsme se stali z vůle Američanů vítězným národem po jejich boku.

A proč tyto známé skutečnosti připomínat právě nyní? Protože sen, který sníme, nás vždy neomylně přivedl k válce. K válce, která nespadla z nebe, ani jí nezpůsobil či nedopustil zlý bůh, ale kterou jsme vedli navzdory Bohu, navzdory člověku, proti Zemi a celému lidstvu. K 1. světové válce, proti níž předem bojovali tisíce osvícených pacifistů, mezi nimiž měla významné místo i první nositelka Nobelovy ceny, pražská rodačka Bertha von Suttner, rozená hraběnka Kinská. Jejím nejúspěšnějším dílem byl román „Odzbrojte!“, jehož název přesně korespondoval s úsilím kolem ní shromážděných pacifistů, i když byl v rozporu se stanoviskem mnoha jiných lidí usilujících o mír, například jejího přítele Alfréda Nobela. Ten se naopak domníval, že míru lze dosáhnout díky odstrašujícímu efektu zvýšeným zbrojením a vynálezy děsivějších zbraní. Nobel a jeho názorově spřízněný okruh si myslel, že světová válka je prakticky vyloučena, protože je jasné, že by si vyžádala statisíce a možná i miliony obětí. Ukázalo se však, že i když se některým státům a jejich mocnářům do války nechtělo, stali se nakonec obětí svých snů a svého řádu věcí a válka vypukla. Odstrašující efekt prostě nefungoval, nebyl dost silný. Zdá se, že lidská nenasytnost a hloupost nemá mezí a jak nás přivedla ke světové válce první, tak nás dnes neomylně přivede i k té třetí. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne a tak dlouho se zbrojí, tak dlouho se soupeří, tak dlouho se sní o bohatství a vítězství, až přijde válka, Armagedon. A zbude-li čas na otázku „Kdo to způsobil?“, nabídne se sama odpověď „Kdo, ne-li my, kdy, ne-li teď?“

Související články:

55 komentářů :

 1. Hurá do NATA, zvyšme výdaje na armádu na 2 procenta HDP.
  Kdysi dálnice byla komunikace pro rychlý přesun vojsk, dnes je místo, kde lze zničit i Pandur.
  Jen tak dál, ta šaškárna bude stát ještě víc peněz.
  Tuhle jsem koukal na reportáž týkající se rekonstrukci lochkovského tunelu. Něco podobného se zavádí v celé armádě. Pět slepců čumí na monitory kamerového systému, který stojí miliony, či miliardy, pak stačí nějaký zkrat a peníze jsou v luftě.

  OdpovědětVymazat
 2. Co by pak dělal gen.Pavel, musel by na pracák ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja se nerad smeju a smat se proti svy vlastni vuli , boli..pane 10.54..

   Vymazat
 3. Ale jak vidno, občané zemí NATO přímo po 3. světové válce prahnou, válečné filmy a katastrofická šou jsou pro ně již málo, málo krve, málo hromad mrtvých, málo sadistického vraždění. Kdyby to tak nebylo, tak již Světem burácí mírové hnutí, jak ho dovedli v padesátých letech stvořit naši dědové proti militaristům a dokázali zabránit tomu nejhoršímu. Byly sice pak lokální války, kruté, v nichž třeba české Lidice či Ležáky propají jako bezvýznamná historka, třeba v porovnání s vietnamským My-Lai. Ale bude vůbec ještě nějaká historie po válce, kterou připravují ti, kdož si myslí, že na ní pořádně vydělají a jejich lokajové, váleční štváči par excelence. Představa militaristů, že se vše odehraje jen "lokální" válkou proti Rusku je mylná. Bude to válka o konec existence Světa, neb všem a především NATO je jasné, že by šlo jen o postupné ukusování dalších zemí technikou Adolfa Hitlera - blitzkriegy.

  OdpovědětVymazat
 4. Čeho se bojíte ? Vždyť je to všechno tak jednoduché, stačí přece hrát "střílečky"...

  ČESKÁ POZICE: Hrajete počítačové hry, takzvané střílečky. Baví vás, když jste bojoval doopravdy?

  por.NĚMEC: Hrál jsem počítačové hry dlouho před svým odjezdem do Afghánistánu a zajímavé je, že realita se od nich příliš neliší. Všechno je rychlé, musíte pořád reagovat, na emoce není čas. Rozdíl je v tom, že se nemůžete sejfnout a loudnout. Ale jinak je to velmi podobné.
  Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/to-co-jsem-delal-v-afghanistanu-nebyla-odvaha-ale-prace-pf5-/tema.aspx?c=A170202_185054_pozice-tema_lube

  Nevěříte svým očím ? Já také ne ... !! L.S.

  OdpovědětVymazat
 5. V článku jsou nějaké nesmysly - a to v části o zisku za prodej zbvbraní, který údajně zůstává v USA.
  Například v našem případě to tak určitě není, největší položky v naší armádě jsou letadla Gripeny (ze Švédska) a Pandury (z Rakouska, navíc to ani není členem NAZTO). Potom máme ruské vrtulníky a konkrétně z USA skoro nic, jen drobnosti - několik set útočných pušek a jiné maličkosti.
  Stačí si najít na webu naší armády ČR.

  To, že platíme asi tak 7x míň procentuelně z HDP než před rokem 1989, to článek ani náhodou nezmiňuje. Nehodí se to do tématu.
  I kdybychom platili slíbených 2% z HDP, tak stále jsme daleko za vojenskými výdaji z doby před 1989 = tehdy jsme platili mezi 7 - 9 % z HDP.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy ste ale demagog. Asi z vnitra?

   Vymazat
  2. Má pravdu ten z 11:37. Dá se to dohledat.

   Vymazat
  3. Neříkám, že uváděná data jsou nesprávná, říkám, že je demagog. ČSLA se článek netýká, nicméně, když už ji uvedl, tak to měl udělat v souvislostech - cca 200.000 vojáků v aktivní službě oproti nebojeschopné cca 20.000 grupě dnes, cca 4500 tanků, proti?? několika kusům dnes, cca 5000 obrněných vozidel proti pár kusům dnes, cca 400 bojových letadel a cca 100 bojových vrtulníkůproti pár kusům dnes, cca 3500 děl, raketometů a minometů proti možná pár kusům dnes .... ČSLA plně bojeschopná, proti situaci dnes - dneska by neubránili ani jeden náš kraj. Není to vina obyčejných vojáků, ale zlodějské chasy napojené na MO. Zapátrejte si po úloženkách, po vysvičenosti záloh ... - nicméně, proto je demagog, naznačí cosi, co z článku neplyne, vytrhne to ze souvislostí aby se diskutovalo o něčem jiném. Pokud je z vnitra, tak nezaslouží žold, pokud je to jen troll, tak nějaký sotva okresní přebor.

   Vymazat
  4. Jasně, ať kupješ v Lidlu nebo Kauflandu, zisky se sejdou v jednom strožoku. Tak je to i se zbraněma.

   Vymazat
  5. Ještě bych dodal, že jsme si spoustu voj. materiálu vyráběli a ještě mnoho zbylo na prodej.
   Takže se to mnohonásobně vracelo.
   Když počítat, tak se vším všudy.
   Je to stejné, jako když se někdo snaží porovnávat platy a ceny před rokem a po roce 89. Je tu mnoho dalších proměnných.

   Vymazat
  6. pro 12:16
   Ale článek se týká NATO - a členem je i Česká armáda. Takže ten z 11:37 pravdu má a jeho údaje jsou dobře.
   To , že nemáme 200t vojáků - ale desetkrát méně a 7x platíme méně v procentech z HDP je právě velká výhoda kolektivního způsobu obrany.
   Nechápu, co se komu na tom nelíbí.

   Vymazat
  7. pro 12:31 ale ČR vyváží stále vemi mnoho zbraní a vývoz stále roste: http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/vyvoz-ceskych-zbrani-roste-80096.html
   Vývoz před rokem 1989 byl v klesající tendenci už po 1985. Navíc 70% našich zbraní a částí pro zbraně jsme exportovali do SSSR. Ti to potom nabalili do dalších setů a prodávali třeba na rozvojovém trhu.
   To po 1990 už stejně nebylo možné - takže tak jednoduše se nedá šmahem hodnotit přechod po 1989.

   Vymazat
  8. 11:37 a s kým spolupracuje nebo kdo vlastní zbrojovku která vyrábí v Rakousku PANDURY. To je jako když jsem u České spořitelny a říkám ,že je česká. Sni dál.

   Vymazat
  9. Pandury vyrábí rakouská fabrika vlastněná Američany.

   Vymazat
  10. Gripeny vyrábí švédská fabrika vlastněná Brity a Američany.

   Vymazat
  11. "kolektivní obrana", s kterou tu operuje místní demagog, je sice hezká věc, ale NATO nás táhne do imperiální útočné války. Jdeme do ní po boku banderovských Ukrajinců a fašistických pohrobků z Pobaltí. Díky Sobotko, díky Havle, díky Klausi, nechci.

   Vymazat
  12. pro 16:37 a 18:12 a tu americkou firmu třeba vlastní Číňan.
   Tak to už ve světě chodí.

   Vymazat
  13. 18:16 NATO nás určitě nikam do imperiální války netáhne, jediná dobyvačná válka blízko našich hranic je momentálně na Ukrajině a spustilo ji Rusko.

   Vymazat
 6. Jak řek Trump že členi NATO musí vyrovnat výdaje na armádu na dohodnutá 2% HDP jsem napsal že tímto chce uspokojit domácí zbrojní loby.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, a proč? Abychom mohli Rusko a Rusy osvobodit od jejich bohatství? Dostaneme po hubě a prachy budou jen rozkradeny. NATO je k hovnu, vlastně ne, je k tomu, aby občané drželi huby a krok a kdyby náhodou, tak nějaké natovské Gladio a tady máte občani po čuni od NATA - ozbrojené pěsti míru, svobody a demokracie.

   Vymazat
 7. Zdrcující většinu výzbroje i výstroje jsme si vyráběli sami a ještě exportovali - včetně samopalů, pistolí, letadel, tanků, obrňáků, děl ... pak přišel Velký humanista a jeho pohrobci a šlo to do hajzlu, sorry do jůeesej, Švédska, Rakouska .. a naši odborníci na pracák. Taky jsme nevedli žádnou útočnou válku a dost peněz zůstalo ze zbrojních zakázek doma.

  OdpovědětVymazat
 8. A co tohle?

  http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/export-ceskych-zbrani-pokoril-rekord-zbrojarske-firmy-vyrabi-na-hrane-kapacit-1328242

  Jaké podmínky musí člověk splnit aby mohl publikovat na NR? Mám čí dál větší dojem že sem může psát naprosto každý kokot cokoli ho napadne. Jen to musí být dost protizápadní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké podmínky musí člověk splnit aby mohl pracovat pro zbrojařskou firmu ?
   A nebo takhle, kde se to dá naučit ?
   Firmy si stěžují, ale nové odborné pracovníky netvoří.
   Třeba Batˇa věděl, že si dělníky musí vyučit a naučit sám. Platil školné a ty nejlepší posílal na vyšší školy.

   Vymazat
  2. No, kdekdo se asi psát může, tak nějak provozovatel webu asi ctí svobodu slova a myšlenek a tak sem můžeš psát i ty. Došly argumenty, tak se začne s kokoty, běžné, polepši se. No a taky si přečti ten tvůj odkaz - vyvezli jsme do Iráku nepotřebnou munici a zbraně, úloženky. Ano, do toho Iráku, do kterého jsme vnesli i my mír a prosperitu (zborjařů). Dovážíme leccas, osobní zbraně ještě vyrobit umíme. Do USA? Asi pro ISIL? S čím by ti naši hybridi jinak bojovali. Něco skladů vyhořelo a jako Fénix z toho povstal zisk. Rekordní vývoz? V porovnání s loňskem? Úspěch jako kráva, jen ty Gripeny a Pandury musíme koupit, sice s tím nesmíme do boje a na české silnice, ale zato je můžeme koupit nejdráž na světě.

   Vymazat
  3. Pandur nesmí na české silnice, jelikož je určen do terénu a tam se opravdu, ale opravdu se škodovkou nepotká, jelikož na terén není stavěná.

   Vymazat
  4. Být 12:51, tak bych se moc neradoval. Škodovka začíná vyrábět tereňáky, takže čacké Pandury mohou zařvat i v terénu!

   Vymazat
 9. Zase jeden dement kterého strašně moc pálí, že tu už 3/4 století nebyla válka. A tak vymýšlí debility jako naše vystoupení z NATO. Důvodem má prý být požadované zvýšení nákladů na obranu ze současného 1% ke 2%. Přitom to 1 i 2% jsou stále jen zlomkem toho kdybychom si obranu měli zajišťovat komplet sami.
  Prostě Letko je hňup který si jen splnil denní normu protizápadních "úvah".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačilo po listopadu nechat zbrojní výrobu na pokoji, případně ji ještě podpořit.
   Dnes jsme mohli být naprosto v pohodě. Mohli jsme zásobovat zbraněmi kohokoli. Bez zbytečných výdajů, ale naopak se ziskem.
   Naše zbraně byly vždy světová špička.
   Ale to by nesměl přijít v roce 89 k moci ten malý kokot Veškrna se svou chátrou 77. Všechno zkurvili, zločinci.

   Vymazat
  2. 1432
   opakuji z jednoho příspěvku nahoře:

   Vývoz před rokem 1989 byl v klesající tendenci už po 1985. Navíc 70% našich zbraní a částí pro zbraně jsme exportovali do SSSR. Ti to potom nabalili do dalších setů a prodávali třeba na rozvojovém trhu.
   To po 1990 už stejně nebylo možné - takže tak jednoduše se nedá šmahem hodnotit přechod po 1989.

   Vymazat
  3. Tuto svou tezi běž vykládat do Srbska,ale
   vem si nějaký rychlý stroj na bleskový
   útěk.Jinak se už nikdy nevrátíš.Běž jim
   vysvětlovat,že tady 3/4století nebyla
   válka.Můžeš se zastavit i jinde na Balkáně.
   Petr Majevský

   Vymazat
  4. Musím demagogovi zopakovat: NATO je servisní organizace zajišťující imperiální supervelmoci krytí za "kolektiv". Vtahuje nás do útočné války proti Rusku, které nás ani nikoho ve svém okolí neohrožuje. Do té nukleární války půjdeme po boku banderovských ukronácků a fašistických pohrobků z Pobaltí. Tohle zjištění by mělo každému stačit, aby koukal, jak z NATO co nejdříve vypadnout. Taurus

   Vymazat
  5. 17:17 Majevský - mezi členy NATO nebyla 70 let válka. O tom je můj příspěvek a je to i pravda.

   Vymazat
  6. 18:33 Budeš muset tu svoji pravdu trošku poopravit- Turecko vers. Řecko na Kypru? No je pravda, že to byla jen okupace části území, úplná válka to nebyla, ale obě země za zbrojní materiál pak utratily slušný balík, Řecko se z toho nevzpamatovalo dodnes. Q.

   Vymazat
 10. Já myslím, že se NATO zničí samo. Zájmy zemí jsou tak protichůdné, že až dojde na lámání chleba, roje se slétnou jen na žvanec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rudo - zájmy členů NATO v bezpečnostní oblasti jsou naprosto identické. Funguje to takhle už 70 let a za tu dobu mezi členy NATO nebyla žádná významná válka nebo konflikt. Vyjímku tvořila 14-ti denní přestřelka na Cypru.
   Takže svůj cíl NATO plní už 70 let bez problémů.
   Je na tom něco špatně ?
   Pokud Ti vadí aktivity NATO mimo Evropu, tak ok - to je možné a dá se to pochopit. Ovšem my víme třeba desetinu toho, na základě čeho se např. NATO rozhodlo zasahovat v Afghánistánu.
   Možná je lepší eliminovat nebezpečí někde tam daleko a včas, než blízko a pozdě.

   Vymazat
  2. Pro neználka 16:54 - nejen že NATO napadalo jiné země porušujíc svou vlastní Chartu a Chartu OSN (Jugoslávie 2x - nejdřív Bosna, pak Kosovo), Afgánistán, Irák, Libye, Sýrie... ale jeho členové vedli i války mezi sebou (opakovaně konflikty mezi Řeckem a Tureckem). NATO také štve mnoho zemí do hybridních válek (naposledy Ukrajina, před tím Gruzie). 16:54 jen papouškuje vládní a NATOvské demagogie a manipulace. Dělá se mi špatně z člověka, který neumí přemýšlet a jen bezhlavě opakuje nabiflované. Taurus

   Vymazat
  3. Jaksi se chybička vloudila. Cokoliv co fubguje dlouho, jednou se rozsype a 70 let přesajhuje tři generace. Ostatně, pakty se mění, národy zůstávají.
   Například i Rakousko-Uhersko trvalo z našeho pohledu téměř třista let a bylo to déle jak státnost USA.

   Vymazat
  4. Valky maji take i JINE FORMY, kde se nedela" bum, ted jsi mrtvej", a tech variant je vice...
   Casto nejsou videt a pro ty co nehledaji , protoze nic netusi nejsou tak ani viditelne...

   Vymazat
  5. Valky maji take i JINE FORMY, kde se nedela" bum, ted jsi mrtvej", a tech variant je vice...
   Casto nejsou videt a pro ty co nehledaji , protoze nic netusi nejsou tak ani viditelne...

   Vymazat
  6. Moc se mi libi vyhledy NATO do sve budoucnosti. Horlive a uspesne privazi miliony afroarabu, rocne .
   Jen mi neni jasne ,kdo bude NATO zivit a vyzbrojovat, az afroarabove ovladnou EU ..
   Ktera ma ted financovat to NATO...
   Coz takhle kebab ? Pane generale. Neni , kebaby sakra uz taky dosly.....
   Tak hura ted ja general rozkazuji.
   Vsichni odjedou na Rusko. Hned ted.
   Ale pane generale , vsechny auta nam nejak shorely....&ˆ%$##$@!!!!!!

   Vymazat
 11. 12:51
  Pandur je akorát drahá, zbytečná plechovka.
  Sice v terénu nepotká škodovku, ale třeba malého kozomrda s levnou RPG, která z drahého Pandura ve vteřině hromadu šrotu:-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V poušti kozomrda. V našich lesích kance, srnku a nebo taky houbaře .....

   Vymazat
  2. Pandur není určen pro válku v Evropě a našich klimatických podmínkách. Ve sněhu je ztracen, zapadnut, zničen. Náš prapor na Kosovou (KFOR - Šajkovac) byl jediný z celého slavného NATO, který v místních horách během zimy mohl provozovat strážní službu s OTéčky, protože byly pásové a byly z Ruska. Taurus

   Vymazat
 12. Vypadá to, že lidstvo nemůže žít bez zničujících válek. Ty jsou v souladu s kořistnickou podstatou vládnoucích společenských systémů na této trýzněné planetě. Dovedete si vůbec představit, jaké prostředky vytvořené pracujícíma rukama jsou promrhány na co nejefektivnější vyvražďování lidí? Co všechno by se dalo vybudovat, jak by se mohl zlepšovat život lidí, rozvíjet jejich schopnosti směrem k tvořivé práci? Vidíte vůbec kde jsou příčiny tohoto běsnění? Tímto směrem by se mělo ubírat naše uvažování a nikoli dohady zda jsou 2% málo či nikoli, zda je armáda malá či velká, ale proč vůbec je. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak samozřejmě, že může, máte k tomu i konkrétní historický příklad - Sovětský svaz a jeho satelity 45-89 byly prostorem, kde docházelo maximálně k operacím policejního charakteru a k válečným konfliktům v podstatě nedocházelo...

   Vymazat
  2. 16:48 no vy jste dobrý ! Právě v rámci Varšavské smlouvy došlo v Evropě před 1989 k několika ozbrojeným akcím - nebo raději si nechcete připomenout Maďarsko 1956 a nebo ČSSR 1968, případně těsně po 1990 Litvu atd ??
   Var.smlouva byl jediný vojenský pakt na světě, kde se jednotlivé členské státy napadaly navzájem mezi sebou.
   V SSSR samotném třeba Azerb-Armenie a jejich válka v N.Karabachu .
   Toto se například mezi členy NATO za posledních skoro 70 let nestalo - jediná vyjímka je na Kypru, 14-ti denní konflikt.

   Vymazat
  3. 16:57
   A kdo Maďarům sliboval pomoc???
   Tvoje slavný USSA,ale to u Jandy a Putny na školení neprobíráte!!!!

   Vymazat
  4. 17:23
   Co to blekotáte o Maďarsku ? Jakou pomoc ? Ruské tanky tam prostě vjely a potlačily lidové povstání. Dosazené loutky pak popravili šéfy a nastala ta správná normalizace.
   Asi jako u nás po 1968 - až na to, že už sio nedovolili nikoho pověsit.

   Vymazat
  5. O "maďarských událostech" víte dost prd. Ozbrojené povstání provedli amnestovaní příslušníci Rychlých šípů. Nebýt hloupé reakce Chruščova, řezalo by se to stejně mezi sebou.

   Vymazat
  6. 18:28
   Podívej se na starý dokumenty ty Neználku!!!!
   Jenže historie je pro někoho Tera inkognita!!!

   Vymazat
  7. A coz jestli to v Madarsku nenapadne netlacili soudruzi Gladiove?/

   Vymazat
 13. Od začátku jsem říkal lepší Turump než baba C , ale nic dobrého od něj nečekám. Je to americká velká huba.

  OdpovědětVymazat
 14. Cto eto budet ?
  Rozhodne a rozhodnou bohatyri Shoigu, Putin a spol...
  Zatim roste nova Varsavska...O moc lepsi , nez ta predtim a i kdyz si Usaci vsimnou , jsou bezmocny...
  Anti-American pie...

  OdpovědětVymazat