Reklama

.

.

čtvrtek 16. února 2017

Několik (zdánlivě hrubých) slov

Jiří Jírovec
16. 2. 2017
Nic není horší než býti sám ve dne v noci, v bouři, ohni, krupobití, sám bez pomoci. Horší je jenom válka, kdo by se jí nebál… V+W
Neexistuje nic sprostšího a odpornějšího než slovo válka. Přesto jsou lidé, kteří si válku přejí a podílejí se na její přípravě. Proto nelze považovat kritická slova, namířená proti těmto kreténům za neslušná. Vydávejte víc peněz na vojenský rozpočet, řvou blbky a blbové.


"Ale proč", ptá se Hrabalův Miloš Hrma, inspektora, který posluhuje Němcům. Ten, když mu dojdou argumenty, řekne: "Protože Vůdce to tak chce!"

Jistá Černochová, která nemá ponětí, co válka znamená, bouří ve Sněmovně a naposledy v ČT24 (15.2. 2017) abychom vyhazovali peníze na přípravu války. Dostat se na 2% HDP znamená přidat ročně 50 miliard na zbrojení. Říká přesně to, co po ní chce anonymní Vůdce, skrytý ve vojensko-průmyslovém komplexu.

Poslankyně se vyhýbá slovu válka, podobně jako se útlocitnější, anglicky mluvící ženy vyhýbají slovu "šit". Hovna, která z jejích úst tečou, mají podobu dámského výrazu "šut" byť mluví o závazcích, hodnotách a ostatním šitu, jímž se války zdůvodňují.

Předcházející odstavec je parafrází odsudku svobodníka Střevlíčka ze Škvoreckého Tankového praporu, když popuzen řečí důstojníka řekne: "Kamaráde, ten si tak nasral do krku až mu hovna tečou z huby."

Když poslanec Černý použije "Hrmovu otázkou", nemá na ni poslankyně odpověď a tak zaútočí obviněním z komunistických názorů. Moc, jakkoli maločeská, jí vytlačila z hlavy soudnost.

Černý se zcela legitimně ptal, jak daleko to zbrojení může jít, když Západ na ně vydává nějakých 800 miliard dolarů ročně proti 50-60 miliardám Ruska. Jinak řečeno, poukázal na to, že ty zbraně nedávají smysl, ledaže budou použity. Ledaže bude válka.

Kdyby měla zmíněná poslankyně špetku vlastního rozumu, musela by poslat celé NATO do prdele i s presidenty, které nejde postavit před soud za válečné zločiny jen proto, že nejsou žalobci a soudci. Kdyby jim hrozily mříže, možná by se Bushové, Blairové, Clintonové, Obamové, Sarkozyové i jejich havloidní přisluhovači byli bývali chovali jinak.

Musíme si připomínat, že tihle vůdcové rozesrali a rozesírají svět všude kam jejich geopolitické hrátky dosáhly.

V paměti je 9-11, kdy se odplata vedla proti Afghanistánu, přestože útočníci měli spojení na Saudskou Arábii a někteří přišli z Německa.

Byla rozvalena Jugoslávie, kde hrály roli historické vazby některých republik na hitlerovské Německo, byla válka v Iráku (Bush Jr tam měl taťkou "nedokončený business"),

Válka v Afghanistánu trvá již trvá 38 let (a to nám třicetiletá válka připadala neuchopitelná). Libye je v rozkladu. Ze Sýrie uteklo na 9 miliónu lidí jen proto, že Západ podporoval "umírněnou opozici" proti Asadovi, který je "proruský".

Nesmíme zapomínat na to, že USA vždy využívaly diktátory - Od Rézy Pahlavího v Iránu přes Husseina v Iráku až ke Kaddafimu, Pinochetovi po kohokoli, kdo jim byl ochoten posluhovat.

Zapomínáme na napalm, fosforové a kazetové bomby i na střely z obohaceného uranu. Co je nám do nich, když zatím nepadaly na naše území. Zapomínáme na drony, které ovládají piloti někde z kanceláře na Floridě. Je to tak hi-tec, až se to samotným pilotům příčí a odcházejí.

Zapomínáme na hrátky s Tureckem, které EU odmítá uznat jako svobodnou zem, protože by to usnadnilo jeho vstup do EU. Tím je ovšem zbavujeme povinnosti "zpracovávat" na svém území uprchlíky a případně je vracet, odkud přišli.

Zapomínáme na to, že politikům jsou (zejména cizí) životy u prdele. Jsou ochotni rozpoutat jakoukoli válku. Připomeňme si holedbání Brzezinského, že USA zatáhli SSSR do války v Afghanistánu, aby Rusové měli svůj Vietnam.

Připomeňme si výrok Albrightové, že 500,000 předčasně zemřelých iráckých dětí (v důsledku ekonomických sankcí) bylo dobrou cenou za odstranění Husseina. Tento šit neřekla dáma, ale lidská zrůda, do níž se převtělila bývalá dáma poté, když jí moc připravila o jakýkoli zbytek empatie.

Připomeňme si, že Bush Sr nechal zde bombardovat Panamu, protože diktátor Noriega, placený nějaký čas přes CIA, začal být vzpurný. Spuštění akce, která stála 4000 lidských životů, byla naplánována předem. Jen se čekalo na vhodnou záminku. Tou se stala se jí smrt amerického mariňáka, který se pokoušel dostat k panamské vojenské základně a byl na kontrolním bodu zastřelen. Invaze proběhla pod jménem "Operation Just Cause". No, neskočte na tak krásné heslo.
Akce byla pro jistotu vyfutrována obviněním, že se Noriega podílel na pašování drog do USA. Jenže to je přece podstata podnikání, uspokojovat poptávku. Kdyby obyvatelstvo USA bylo spořádané a netoužilo po drogách, mohl si Noriega strčit kšeft za klobouk. To je stejné jako vaření pervitinu u německých hranic, tedy blízko poptávky. Prostitutky tam postávaly, aby to němečtí tatíci neměli moc daleko.

V ČR jsou nepochybně lidé, kteří by uvítali válku proti Rusku. Představují si ji jako dorážkový hod v kuželkách. Kdesi v dálce porazíme pár mužíků a zvítězíme, aniž by se nás to dotklo. Jen nevíme, jak to udělat, abychom nenarušili komfort naší civilizace.

Zatím probíhá přípravná fáze, tedy šíření strachu. Z migrantů, z imperiálních choutek Ruska, z teroristů, které, statisticky vzato, nepředstavují žádné nebezpečí. Nebudeme měnit svůj životní styl, ale k jeho zachování potřebujeme víc policajtů, špiclů, odposlouchávání, drátů na hranicích a vysvětlovačů, jak a co máme číst a chápat.

A zase přijde den a s ním heslo pro další válku. Záminka se jako vždy najde. Může být tak jednoduchá jako vyprázdnění skladů, když budou zbraněmi přetékat.

Pravděpodobnější je, že na začátku budou akce proti ruským menšinám s cílem přivést Rusko k tomu aby je bránil. Tento mechanismus se osvědčil v bývalé Jugoslávii a vlastně i v případě vstupu SSSR do války v Afghanistánu.

Lze rovněž spekulovat, že Ukrajina vstoupí do NATO (přece jí v tom nemůže nikdo bránit, když si to tak toužebně přeje!) a pak s jeho souhlasem vyvolá válku o Krym. Nebo vstoupí do hry Gruzie.

Česko by mohlo hrát významnou úlohu v boji proti válce. Jenže to by Sobotka nesměl být srab a Zeman příliš starý. Spolu by mohli prohlásit "v tomhle s vámi, Západe, nejedeme" a suspendovat české působení v NATO, jako to kdysi udělala Francie. Při jejich vzdělání dobře vědí, že se svět nedobývá válkami.

Mohli by říct "chceme mír" a dát světu příklad Havlem, jenž, než mu moc zatemněla mozek, byl proti zbrojení a vojenským seskupením. Takový krok by ušetřil miliardy, které chtějí současní pablbové rozfofrovat přes vojenský rozpočet.

Pak by nemusel Zeman litovat, že byly zrušeny poplatky za hospitalizaci a zesměšňovat se tvrzením, že si je jedenáctitisícoví důchodci mohou dovolit. Zmíněná poslankyně by měla peníze třeba na to, aby se mohla postarat o bezdomovce. Možná ani neví, že ten letos první umrzl v obvodu, kde starostuje.

62 komentářů :

 1. Ale pane Jírovče, vždyť to tak je, co lidstvo po zemi chodí po dvou.
  Vychcánkové ovládají blbce. Vycgcánkové zavelí a blbci se mezi sebou tlučou. Kolikrát to bylo popsáno v historii?! A stále se to opakuje dokola. Jednou je to lebensraum, jindy obrana svobody a demokracie. Ale scénář se opakuje stále dokola. Vychcánkové, chcete li třeba Černochová, rozdmýchají vášně blbců a ti vyrazí. Další se začnou bránit, ale nakonec dojdou k poznání, že ani ten prostý voják německý vlastně válčit nechtěl. Měl doma toho svého kamenitého políčka plné kecky a další by stejně sám nedokázal obdělat. Ale k tomu poznání musí přelézt přes vysokou horu mrtvol. A bohužel, často jí tou svojí ještě o něco zvýší.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slova pana Jírovce o zodpovědnosti vlády od Sobotky po Babiše včetně Zemana jsou pravdivá a jediná správná cesta je skončit s nasazováním našich žoldáků v amerických válkách a vystoupit z NATA !!

   Vymazat
  2. Tady si taky serou do huby kazdej den..."nektery prispevkari". A jak..

   Vymazat
 2. Pod člànek pana Jírovce ,nelze jinak ,než se též podepsat!
  j.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Jírovče,máme stejný pohled na současný svět.Díky za článek!

  OdpovědětVymazat
 4. Bože, ať ten debil co emigroval z úžasné ČSSR do Kanady už zavře konečně hubu.

  Základní a jediná funkce státu, důvod proč státy původně vznikaly, bylo vždy zajištění obrany před vnějším nepřítelem.

  Dnes ČR vydává na obranu pouhé 1% HDP, Rusáci 5.4%!!!

  A v roce 1993 jsme vydávali 2.4%, za komoušů ještě daleko víc!

  https://www.sipri.org/sites/default/files/Milex-GDP-share.pdf

  Proč se tedy tento Kanaďan sere do nás a nenadává raději Rusákům?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:53- Vy asi jen tak trollíte jako vždy. Západ dává na zbrojení 800 proti 60 Ruska. Jste dement? Pan Jírovec vidí co my, "salámová" příprava na válku.

   Vymazat
  2. 21:40
   Vy jste dement.
   Rusáci jsou ti kdo neustále zvyšují výdaje na zbrojení jak absolutně tak relativně vzhledem k jejich HDP.
   My (a celá evropa) naopak výdaje na zbrojení už 20 let neustále snižujeme skoro až k nule.

   Tak vypadá příprava na válku? Ano! Ale jen z ruské strany.
   Jste kurva normální nebo jen ruský jednozávitový primitivní fanatik?

   Prohlídněte si ty tabulka a vývoj v čase, troubo.

   Vymazat
  3. 21:49- Já se jen ptal jestli nejste, tak díky za potvrzení. Dvě strany potenciální bojové fronty 12:1. Rusko musí zoufale zbrojit ač na to hospodářsky nemá ale jde mu o bytí či nebytí. Ty vaše směšné manipulace s čísly si strčte "někam".

   Vymazat
  4. 22:04
   Povolný, v 90. letech ale Rusko vydávalo na zbrojení ne 12x, ale 50x méně než západ. Přesto slaboučké Rusko nikdo nenapadl, nezaútočil, ani se k tomu nechystal, dokonce o tom ani neuvažoval.

   Jasně Povolný. Západ takticky vyčkával 20 let až Putin z příjmů z ropy mnohonásobně zvýší výdaje na armádu, kompletně přezbrojí, posílí a reorganizuje armádu.
   Během celé té doby Západ takticky výdaje na zbrojení snižoval.

   A teď se západ jako vrchol své strategie rozhodl takticky zaútočit a zničit Rusko. Tomu říkám lest.

   Poslouchejte, Povolný, vy těm vašim blábolům určitě ani sám nevěříte.

   To nejsou "směšné manipulace s čísly". Váš problém je že při vaší kombinaci nevzdělanosti a chytrolínství nic nevíte ale o všem zasvěceně blábolíte.
   Pletete si genetickou manipulaci se šlechtěním, netušíte co je deflační spirála a jak je nebezpečná atd atd.
   Všichni, i Trump, mluví o potřebě zvýšit výdaje na zbrojeníne absolutně, ale RELATIVNĚ vzhledem k HDP na 2% a vy tu začnete blekotat, že tento údaj je manipulace s čísly.
   No nic. Zřejmě je to marný.

   Vymazat
  5. 20:53- Znáš nějaké jiné oslovení než DEBILE?
   Když tě tu tak čtu, tak mi vychází, že největší debil jseš tady ty. To t píšu schválně malé protože jsi takové prase ke kterému nemám žádnou úctu! V.J.Horák

   Vymazat
  6. I o tom jsme již mluvili. USA propásly dobu ožralého Jelcina, domnívajíce se, že Rusko bez boje rozparcelují jako Jugoslávii. Ať je Putin jaký je, překazil plány. Teď to bez boje nepůjde, tak "dumejte".

   Vymazat
  7. USA nic nepropásly, měly na to 20 let. Kdykoli to mohly rozjet kdyby chtěli. Rusáci neměli nic krom zastaralých jaderných hlavic. Ale oni se místo útoku snažili o restarty s Ruskem, US firmy do Ruska investovaly, rozjížděli pobočky... Jen proto aby to podle geniálního stratéga a taktika Povolného mohli po 20 letech všechno rozmlátit.

   Povolný, VY, Jírovec a vám podobní jste ti kdo chtějí válku. VY na ni pořád myslíte, pořád o ní píšete, nedá vám spát, vzrušuje vás, vy si ji přejete.
   Vy chcete aby ten hrozný Západ který vy tak moc nenávidíte někdo pořádně rozjebal a pomstil se mu za vás. Stejně jako se ten úchyl v Brodě pomstil společnosti vystřílením hospody.

   Vymazat
  8. Horák ke mě nemá úctu! Co si jen počnu? Zhroutil se mi právě svět.

   Vymazat
  9. 22:47- Tak už víte, proč musí Rusové tak zoufale zbrojit, ve vztahu ke svým hospodářským možnostem? Cituji Vás: "neměli nic krom zastaralých jaderných hlavic". Jste vážně "na makovici".

   Vymazat
  10. 23:23

   Na makovici jste vy. Neměli nic, holé prdele, ožralé mužiky chlastající okenu a chcípající v průměru v 50. A přesto na ně tehdy nikdo ani náznakem nezaútočil. Tak proč teda "museli začít zoufale zbrojit"? A proč západ čekal s útokem 20 let až se teda rusko vyzbrojí? A proč do Ruska západ mezi tím investoval těžké prachy?

   No, po logice v těch vašich blábolech není ani stopy. S těmi myšlenkovými a strategickými výtrysky které tu předvádíte byste nevyhrál ani souboj v piškvorkách. S orangutanem.

   Vymazat
  11. Ty velký vzdělanče, že všechny ty historické pakty nás ochránily. Rusové v minulosti nás alespoň nezatahovali do svých velmocenských dobrodružství. Všechny ty výdaje na Pandury, letadla nám jsou platná jako ty pevnosti v Králíkách. Jinak nevíš-li kde Králíky leží tak lidově nám tyto náklady jsou platné jako mrtvému zimník. H.

   Vymazat
  12. 23:46
   3/4 století tu nebyla válka a chci aby to tak zůstalo. I když vy komunističtí pohrobci děláte vše proto abyste nás co nejvíc oslabili a vymýšlíte co nejabsurdnější psí kusy abyste naši zem zavedli někam do prdele.

   Vymazat
  13. 23:45-čekal jsem od Vás odpověď, proč začali horečně zbrojit. Přemýšlejte, zítra si to přečtu.

   Vymazat
  14. Víte, oni Češi mají jednu nedávnou , relevantní
   zkušenost. Oni se nacházejí mezi západem a východem a když se schylovalo na sklonku 30 .let ke konfrontaci, měli pro válku něco nazbrojeno a ono to do té války skutečně zasáhlo (československé tanky obsazovaly Paříž, dokonce na konci války československé pohraniční opevnění, jinak bez vlivu na válečný konflikt , tentokrát použili ustupující Němci proti Rudé armádě a ta musela postupovat obchvatem). A tak jsou skeptičtí vůči radám diletantů , kteří jim radí, kam cpát peníze na zbrojení, když nakonec tyto peníze doposud sloužily cizím zájmům. A Stanislav Motl
   píše ve své známé knize ...Kam zmizel zlatý poklad republiky... , že jsme si v 80 létech (9 let před převratem) museli měnovým zlatem zaplatit včechny britské akce , počínaje tkaničkami do bot a konče atentatáem na Heydricha . Kdoví, kde by ty dnešní peníze skončily Naši spojenci jsou totiž Německo, Francie, Itálie, Británie, kdežto v době Mnichova to byly Francie, Itálie, Británie. .A z Ruska jsme suroviny desetiletí nakupovawli v rámci zahraničního obchodu. Naději, že si mužiky zotročíme od Čukotky po Petrohrad chová jen Černochová a Pašková. Poslechněte si na stránkách KOLEKTIF jejich rozhovor s Michalem
   Kesudisem.

   Vymazat
  15. Rusko padlo vinou pučistům řízeným z chazarských doupat na Wall street a v London City (tam sídlí Bafomet sám!) a bylo transformováno na "bolševické Rusko" a spousta různých malých zemiček o kolo! Dnes ale eurazijští znovupovstavší vlastenci nedovolí židobandě z Kremlu dále zrazovat Impérium, o to de ty kokote! Páč i Putler ví že jináč by o čekal osud Lžidmitrije! Proto musel otočit a začal budovat říši odznovu,páč to je povinnost každého vládce v Kremlu zděděná po Ivanu IV. a tomu tento osud na bedra vložil Bůh, ty hajzle a Bafometův přisluhovači! Pudete do prdele -hajzlové! Ať si vaše krčiska připravují na střet s břity kozáckých šavlí! - http://iks2010.info/?p=111449

   Vymazat
 5. Pokud každý členský stát NATO dá na americkou výzbroj ta 2% státního rozpočtu, nebude muset Trump stěhovat fabriky z Číny a Mexika zpátky do USA (stejně je to dlouhodobý proces) a členské státy NATO tak pomohou rychle sanovat americké dluhy, je to přece jejich historická povinnost soudruhům ve zbrani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj ruský debílku. Snažíš se sice hezky, ale:

   http://ekonomika.idnes.cz/export-zbrani-a-vojenskeho-materialu-z-cr-byl-loni-rekordni-pq1-/ekonomika.aspx?c=A170130_145622_ekonomika_rts

   nebo

   http://zpravy.idnes.cz/nakup-dvaceti-panduru-za-dve-miliardy-d81-/domaci.aspx?c=A170130_151647_domaci_pku

   Víš úplný hovno, tvá propaganda je slabá jak čaj. Raději drž hubu.

   Vymazat
  2. Estonsko už ta 2% dává a je to ráj na zemi. Česko by se mělo pochlapit.

   Vymazat
  3. 21.27 Vám nedochází, že okamžikem vstupu do NATO jsme se stali přímými podílníky a účastníky válek jejichž výsledkem je vraždění obyvatelstva v druhých zemích???

   Vymazat
  4. http://aeronet.cz/news/trump-ke-spojencum-v-nato-budete-muset-zacit-platit-pro-cesko-by-to-znamenalo-zvednout-rozpocet-ministerstva-obrany-az-4-nasobne-a-soucasne-s-tim-i-zvysit-statni-deficit-minimalne-o-dvojnasobek/

   Vymazat
  5. po boku s americkými soudruhy ve zbrani si i naše malá zemička vybojuje zlevněné suroviny odkudkoliv ze světa

   Vymazat
  6. 21:27-co jste "Amíku" z Vašich postů vyvodil? Já jen, že svět zbrojí v poměru Západ- Rusko 12:1.

   Vymazat
  7. Z mých postů jsem vy troubo vyvodil, že MY, ČR, jsme velcí výrobci a exportéři zbraní. MY jsme ti, kdo na snaze západu zvýšit výdaje na zbrojení na 2% HDP může hezky vydělat.
   Ten blábol který jste z toho vyvodil vy a o čem ty posty vůbec nejsou svědčí o naprosté absenci analytického a strategického myšlení a vaší nízké inteligenci

   Vymazat
  8. 22:11-tak vydělat říkáte, no jistě, co prodávat i protistraně? Nemá v tom Vaše rodina zkušenost? Původní téma bylo, která strana potenciálního konfliktu zbrojí více v absolutních číslech, ne ve Vašich manipulativních!

   Vymazat
  9. 22:25

   NE, v absolutních!!! Původní téma je, že Jírovec napadá a kritizuje Černochovou která mluví o 2% HDP. I Trump požaduje 2% HDP. Všichni mluví o 2% HDP! Všichni, všichni. Nikde nepadají žádná absolutní čísla. Je vy tu zcela nesmyslně snažíte blekotat cosi o absolutních číslech.

   Ano, vydělat. Zajímavé, že bolševičtí pohrobci jako vy ještě i dnes po 1/4 století pořád hrozně pláčou jak havel zařízl zbrojní průmysl. No a když se náš zbrojní průmysl vzmáhá tak se vám to zase nelíbí, snažíte se ze sebe dělat morálního giganta a reagujete jako idiot. Prostě jak se vám to kdy hodí.

   A moji rodinu nechte nepokoji nebo já si začnu brát do huby vašich 5 parchantů!!!

   Vymazat
  10. 22:37-že Vy jste četl jen první odstavec? Tak "hupky dupky" nahoru a znovu. Pomaleji a vnímat souvislosti. Pokud Vám nedojdou, bude chyba asi ve Vás. Máte vůbec děti? Mnohé by to vysvětlovalo.

   Vymazat
  11. Nehádejte se puberťákem,který ještě ke
   všemu umí počítat jen jednoduchá čísla
   a vy na něj s procenty.To absolutně jde
   mimo něj.Mele pořád to samé,jak má od
   svého páníčka předepsáno.Tam nemá nic,co
   by mohl ještě použít.Proto je agresivní.
   Petr Majevský

   Vymazat
  12. Znovu a naposledy. Nemanipulujte. Není to o absolutních číslech. Tak jako to nebylo o absolutních číslech před rokem 1989 kdy výdaje NATO v dolarech byly cca 100x vyšší než Varšavské smlouvy. Bylo NATO 100x silnější?

   Jírovec kritizuje rostoucí výdaje západu, což je ale ve skutečnosti nesmysl, děje se pravý opak. Výdaje západu na zbrojení už 25 let klesají. Tak co kurva Jírovec kritizuje? Byli jsme v roce 2000 kdy byly výdaje na zbrojení ty 2% válkychtivá zem? Asi ne.

   A hlavně, kdybychom tedy vystoupili z NATO a chtěli si obranu zajišťovat komplet sami, tak by výdaje nebyly 1% ani 2%, ale 6% HDP jako před revolucí. A vzal bych na to vám, důchodcům, ať se z toho poserete.

   Ale jak jsem psal. Vy toto všechno víte. Jen se snažíte nacházet všemožné oslí můstky, hledat všemožné hole kterými byste mohl mlátit nenáviděný západ a svou nenávist nějak zdůvodnit. A trolíte a trolíte.

   Vymazat
  13. Jdu spát, Petr Majevský má pravdu, dobrou noc.

   Vymazat
  14. Tak hezké sny. Třeba jak polobůh Putin přijíždí v benění na bílém koni s ohnivým mečem v ruce nad hlavou a zachraňuje vás ze spárů pekelné kapitalistické společnosti.
   Ale ty rána potom bývají krutá...

   Vymazat
  15. PS. tu informaci o 100x větších výdajích NATO oproti Varšavské smlouvě si musím pamatovat! Že by komunisté měli pravdu o militarizmu Západu?

   Vymazat
  16. Jo Povolný, zapamatujte.
   A když už tedy vyžadujete absolutní čísla tak vám prozradím další potěšující zajímavost.
   Ekonomický výkon EU+USA je oproti Rusku 28x větší!!!
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)
   A to nepřičítám další země jako Kanada, Japonsko, Austrálie.
   Takže Rusko je v absolutních číslech naprosto bezvýznamný ekonomický trpaslík. Takový čudla :-D

   Vymazat
  17. 23:59- budu v noci přemýšlet, proč se tedy celý svět tak moc Rusů bojí?

   Vymazat
  18. 23:59 Když už preferujete %HDP na obranu a odmítáte absolutní hodnoty, tak prosím vysvětlete, proč si státy mimo NATO vystačí s tak málem? Švýcarsko 1,0% HDP a Rakousko dokonce 0,9% HDP. Není to proto, že se nebojí ruského strašáka a rozhodují se samostatně, bez nátlaku z NATO?

   Vymazat
  19. 23:59 tak, „Rusko je v absolutních číslech naprosto bezvýznamný ekonomický trpaslík. Takový čudla“ konstatujete 23:59. Nakonec správně. A hned na to, vojensky ohrožuje NATO, které je vyzbrojováno s řádově vyššími finančními prostředky, než je schopno Rusko, které skutečně je, bráno proti státům NATO, ekonomickým i co do velikosti a výzbroje armád, trpaslíkem. Proti těmto faktům ani tvrdošíjně lhát, zatloukat, nadávat a tupit nepomůže. Buď jste nemocný, nebo zaplacený. Je mi vás doopravdy líto. Zkuste si odpočinout.

   Vymazat
  20. 22:11 Vy musíte být neskutečný tupec nebo majitel zbrojovky, když dokážete tvrdit, že na zvýšení výdajů na zbrojení "můžeme pěkně vydělat". Vezměte část rodinného rozpočtu, utraťte jí místo za auto a plíny za nějaký nepotřebný krám, který na své náklady dáte k dispozici sousedovi a pak si libujte, jak jste na tom vydělal.

   Vymazat
  21. 23:59 - pudete do hajzlu, zdegenerovaný lumpové! A kdo říká že Mongolská říše není? A kdo je asi Tuvin Šojgu - druhý muž a nástupce Putina v Rusku? Čím jest Rusko samotné, když ne nástupcem oné říše Mongolů", v reálu ale šlo o říši Eurazijců! Jak řekl již markýz de Custin: „Grattez le Russe, et vous verrez un Tartare“ (podrbej Rusa a najdeš Tatara), což souvisí s ruskou "civilizační volbou" - http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=5875&status=print
   Však také Moskevské knížectví nebylo jen legitimním nástupcem Byzance jakožto pravoslavný Třetí Řím, ale také dědicem právě oné Mongolské říše, jejíž bylo několik století ulusem! Však také první car Ivan IV. byl sice po linii otce přímým potomkem Rurika, po matce ale chána Mamaje, vládce Zlaté hordy, tedy potomka Čingischána! Ruský historik proto nazývá carskou říši eurazijským Projektem! A tento Projekt nejen že nekončí, ale on přežije i tu vaši neslavnou jepičí pidiříši zvanou "Euroatlantida" (NATO, EU atd.), která přestala být invazívní a sama se stala terčem invaze barbarů, což v dějinách je vždy předznamenáním pádu! Nahradí ji silnější, zdravější rasa a kultura. Evropa pod příštím chánem Šojgu bude vypadat jinak - http://a2larm.cz/wp-content/uploads/2014/03/20070309map2053.jpg

   Vymazat
 6. NATO - NORD ATLANTIC TERRORIST ORGANISATION čo k tomu dodat ? Vid Irack, Afghanistan,Lybia,Syria, Jemen, Jugoslavia a iné štáty. Miliony zabitých,zmrzačených,bez domova. Tam zasiahli v mene štátneho terorizmu, vzletne zaodeného do šírenia demokracie. Čo je to proti individualnemu terorizmu džihádistov. Tí zúfalci sa mstia za štatny terorizmus USA, NATO, ktorý im zničil a zmrzačil ich životy a ich blízkych s milionmi zabitych ,zavraždených,mrtvých,rozvrat štátov. To je vizitka NATO, USA a my im v tom vraždení tlieskame a pomáhame !!! Zasrané,skurvené ,krvelačné NATO, USA !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosim nekritizovat , protoze vojaci US-NATO maji /a nejen vojaci tech armad/,MAJI makovice v Makovicich !!

   Vymazat
 7. Vždycky mě fascinovalo, jak naše propaganda masírovala občánky, jak by bylo žádoucí, aby Temelín stavěla americká společnost Westinghouse, ale ta už dávno patřila japonské společnosti Toshiba. Je ale docela možné, že akcie drží Američané, stejně jako v případě rakouského výrobce Pandurů. Jo, jo, není nad anonymní akcie.

  OdpovědětVymazat
 8. Vážený pane Jírovče, s Vaším článkem plně souhlasím.
  Volil jsem za presidenta p. Zemana. Pravda jiná možnost nebyla. Dnes začínám o panu Zemanovi jako člověku pochybova. Připomeňme si kdo se nejvíce zasloužil o jeho zvolení: dle mého názoru pan Šlouf, a jak se k němu pan Z zachoval...? Při spanilých jízdách po republice vypráví příběhy a jinak nic nedělá proti rozkrádání republiky. Má určitě lepší informace než já ale jeho nepřítel republiky je Dr. Ráth dle mého asi hloupého názoru ubohý břídil proti skutečným gaunerům a zlodějům.
  Neustálé protěžování účasti našich žoldáků v cizích válkách a uporného protěžování reformovatelnosti EU je doopravdy mimo mísu. Není to Miloš Zeman, kterého jsem si vážil od přečtení je kritiky vlády zveřejněné v článku v Technickém magazímu před převratem naší vlasti. Bohužel dnes ho považuji za pouťového po....ka.
  Přeji hodně štěstí
  Václav

  OdpovědětVymazat
 9. Pro 20.53 Ten tvůj příspěvek ani tak nevypovídá o panu Jírovci, jako spíše o tvé neschopnosti přemýšlet a naopak schopnosti jen uboze urážet někoho na jehož intelektuální úroveň zcela jistě nikdy nedosáhneš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:14
   Ty jsi nenapsal žádný argument, nic jsi racionálně nedokázal vyvrátit a s ničím konkrétním polemizovat. Protože na to nemáš. Tak jsi si aspoň jen prdl.

   Vymazat
  2. Ale zasmradil jsi tady jenom ty(22.26)
   V.J.Horák

   Vymazat
  3. pro 22:14 já nepolemizoval s panem Jírovce.
   Pouze jsem souhlasil s jeho názory a přidal jsem vlastní mám na to stejné právo jako ty nepodepsaný anonyme. Jsem si vědom znalostí
   pana presidenta a tyto znalosti jsem nijak nezpochyňoval. Mé schopnosti nech na pokoji já tvé také nezpochbňuji stejně jako ubožáka 22:26
   Václav

   Vymazat
  4. Milý Václave,tvůj příspěvek (22,43) asi nebyl určen mě , ani já nereagoval na tvůj, protože pochybuji,že ten z 20.53, který vyvolal mou reakci začíná, cituji:Bože, ať ten debil, co emigroval...a to ty jsi určitě nepsal. Nebo se mýlím? A na ubožáka z 22.26 nemá cenu reagovat, racionálně dokázal jen to,že je ubožák.

   Vymazat
 10. deviant.vyhlašující válku Rusku na Náměstí Míru Praha 2.V roce 2016.Proč?Protože SE stará.Kde?Na území s maximalizací lukrativnosti prodeje bytů.Nyní změna:podařilo SE zjistit,že peníze nemají hodnotu.SE podařilo změnit zákon SE hodnoty nemovitostí.Kde?Na území nadnárodní osobnostní deviace zvané Praha 2.Kudy?Lží.Býval tam jiný starosta.SE měl skandál a odstoupil.Deviaci tudíž zůstal soukromý majetek - obecní lidé a obecní domy.Nelukrativní?Vážně?SE najednou peníze mají hodnotu? Tak jak? Soudruh Kyndl,Soudružka Černochová,Soudruzi z SRO SE vzniklé SE vlastnící obecní veřejný majetek a lidi.SE je to normální.Když DEVIACE.SE to pak vyhlašuje válka Rusku,když SE to běhá mezi Prahou 2 a Bruselem na povel.Deviaci nutno najít,vyšlechtit,nakrmit,zaúkolovat,použít.
  Deviace SE domnívá,že SE to nějak vyvrbí?V atomovém krytu?Deviace netuší,že SE na takové devianty zhluboka a zvysoka.Zezhora.Zezdola.Deviant neví.Vidí SE v televizi.Vidí,že SE na ni koukaj miliony a baví SE.Kruh uzavřen.SE to nějak vyvrbí
  I s Vox parazit,plivajícím na státní vlajku RF.
  bééé.

  OdpovědětVymazat
 11. Kanadane Jirovce z Alberty, (brrrr, uz jen predstava Alberty v unoru mi mrazi v koulich).

  Zadna valka s Ruskem nebude !
  Bude se stavet 3-ti templ v Jeruzalame ! President Trump to povolil Zidum a president Putin prijede pomahat !
  Takze valka se odklada. Zide poskakuji radosti a valka je na nejakou dobu zapomenuta . Mam radost take i kdyz jsem Katolik.

  Kanadane - rikala vase podrztazka Trudeau v Ottave, ze Kanada posle penize, tak vam bude zkracena penze.
  Moje penze za Obami vystoupila tak vysoko, ze uz neni ani videt.

  Mam radost, ze bude mir a ze se bude stavet Templ, nebot se musi zbourat to, co tam postavili kozomrdi a bude tam proto fackovacka. Takze se dobre pobavime.

  Zide v Praze dostanou pozadavek prispet na stavbu a proto budou prodavat cennosti. Obrazy, porcelan, kocku v pytli medicinu pro holohlave. atd.
  Kdo z Cechu potom nedokaze usmlouvat cennu na polovinu tak, ztrati ceske obcansvi. (Uverejneno, z tajneho rozhovoru autorit v Praze.)
  nick HONOLULU - klepna a nenadavejte mi, kdyz vas informuji o dulezitych vecech.

  OdpovědětVymazat
 12. kozomrdi a konska a praseci lejna. Jsem jiz unaven vysvetlovat vam idiotum zpravy ktere zde predkladam a proto jedu na veceri k Trumpovi a jeho rodine ,kdyz mne tak prosili.Podam zpravu co se podavalo na stribre a kristalu kozomrdi idoti a behny
  Honolulu hovncuc vyseptany retarded a general s.afrika v 1 svetove

  OdpovědětVymazat
 13. Zde je honolulu !
  Panove, ja jsem NENAPSAL PRISPEVEK 3:23 !
  Ten zmrd, aby si ho nekdo vubec vsiml, tak krade
  identitu !

  Tento vykal z opice vas vsechny hlida celou noc. On je pomocnik CENZORA ! - Podradny dobytek vas chce vsechny PREVYCHOVAT. Protoze je to nemehlo nemozne a neschopne, kvuli kteremu Prazska kavarna prohrala informacni valku,tak steka urazky na slusne prispevkare.
  Na nic vice nema.
  Jeho deda ho splodil s jeho matkou a zde vidite jak u techto zrud, vypada produkt Incestu.

  Mimo to je liny jako kazdy cizopasnik a zoufaly, ze musi celou noc cist prispevky , ktere mu ukazuji ze je menecenny NEDOMRDEK, tak propada zoufalstvi.

  A takova hovna se snazi nad vami drzet dohled.
  nick HONOLULU


  OdpovědětVymazat
 14. A ted dobre zpravy !
  Policie, ktera je ze vsech slozek nejvice oddana presidentu Tumpovi, se konecne domohla toho, aby zakrocila proti bordelu, ke kteremu Soros vyziva vsechny blbecky v ulicich nasich mest.. Policie je svedomite mlati.

  Potom je podelane a pomocene naklada a odvazi pryc, casto i oslepene peprem. T.j. kvileni, jako na slavnosti v Zululandu.

  Dale se chysta akce proti profesorum na universitach, kteri hlasaji akademickou svobodu, ale tyranizuji stoupence presidenta Trumpa mezi kolegy, i studenty.
  To bude dalsi kvileni.

  Doporucuji tu verbes s dvaceti dyplomi a kyblem sracek misto mozku, poslat na pracak i u vas.

  Vezmete si priklad z Ameriky !
  My jsme neprogressivnejsi zemi na svete. My jsme zakladem k ozdraveni sveta.

  "Do ameriky, jezdej tam parniky, kdyz prijedes pripada ti vsechno veliky."
  Ano, jsme velci srdcem i duchem.
  Vsimnete si, jak jsem kamaradsky proti potkanovi - 3:23 !
  My mame slunecni povahy. Good night.
  nick HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
 15. DODATEK 5:14...President Trump a jeho spojenci NECHTEJI valku s Ruskem !
  My chceme obchodovat s Ruskem a nakupovat v Rusku.
  160 stran ma obsah toho, co bude
  Amerika nakupovat.
  Zde jde o to, kdy se presidenti Ruska a Ameriky setkaji.
  Zatim to podplaceny kongres brzdi. To byl pouze dodatek.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 16. Proč USA nenapadlo Rusko za Jelcina? Protože stačilo málo a rozebrali to jako u nás mírovou cestou. Je až neuvěřitelné jak může po všech zkušenostech někdo mluvit o útočném Rusku. Co nám v naši zemi patří jsou jen daně z hladových mezd moderních otroků. Co budeme bránit v našem zájmu to naše moderní otroctví. Na zbrojení ať platí ty co všechno vlastní, vždyť neni můj ani ten domek který mám sice zapsaný na katastru ale tzv můj stát dluží tolik že neni můj. Banky se nedají obrat demokratickou změnou jen revolucí. MŠ.

  OdpovědětVymazat
 17. Lidi!!!!
  Hádáte se o blbosti. Kdybychom se drželi zásady "Kdo užívá, ten ať platí", jinými slovy kdo v NATO velí, ten ať ho financuje, musely by nám USA platit miliardy za to, že jsme v NATO.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 18. Mě by zajímalo proč vůbec musíme zbrojit. Za prvé: Nikdy se nikomu neubráníme, i kdybychom jsme měli svůj vlastní jaderný arzenál.
  Za druhé: Spojenci jsou spojenci jen po dobu, co od nás můžou brát příspěvky a vyžadovat různé služby. Pak nás jako vždy obětuji ve ve jménu vyššího zájmu.

  K výdajům na zbrojení: Je nesmysl něco porovnávat v HDP, nebo v celkovém objemu vynaložených prostředků. Reálně by se měly náklady na zbrojeni porovnávat jako zadluženost, tedy rozpočítáním na jednotlivého občana. Pak by to mělo možná nějakou vypovídající hodnotu.

  OdpovědětVymazat
 19. Politik, který prohlásí, že je nutné válčit, by měl být bez soudu okamžitě zastřelen. Politik, který prosazuje zbrojení, by měl být odsouzen na doživotí do Guantánama.

  OdpovědětVymazat