Reklama

.

.

pátek 24. února 2017

Německá kancléřka Angela Merkelová vynakládá nemalé úsilí k tomu, aby donutila USA zaujmout tvrdší stanovisko vůči Rusku, píše Bloomberg.

J. Kovář
24. 2. 2017  České Národní Listy

O tomto úsilí kancléřsky SRN, A. Merkelové, nás informuje Sputnik. Ale není to ani tak dávno, co média líčila, co všechno paní kancléřka od Američanů musí snést. Jak ji odposlouchávají snad všechny telefony i další prostředky komunikace, div že jí nelezou po střeše kancléřství. Další média to odbývala konstatováním, že zřejmě i ostatní evropští politici a státníci jsou stejně postiženi, a to dlouhodobě. A co se s tím dá vlastně udělat? 

Tehdy paní Merkelová vystupovala, přes tyto aféry, viditelně skromně. Člověk by jí téměř politoval. V souvislosti s uvedeným jsme se dozvěděli, že Němci jsou nějak silněji vázáni k USA. Že každý německý kancléř po svém zvolení navštěvuje Ameriku a zřejmě se i zavazuje k další takovéto zvláštní německo-americké spolupráci. To i jiné znělo z médií.


Ani jsme moc nepochybovali, že je to možné. Zvláště když vystoupil jeden německý novinář, který veřejnost informoval o situaci v německé novinářské obci. Nejdříve sám na sebe prozradil, že spolupracoval s americkou zpravodajskou službou. Psal do německého tisku články, které obhajovaly americké zájmy a pomáhaly při jejich prosazování. Otevřeně překvapené veřejnosti též sdělil, že některé články, které vyšly pod jeho jménem, ani nepsal. Napsali je jiní, zřejmě sami Američané. A nakonec dodal, že takováto praxe v německém tisku nebyla ojedinělá. Prozradil, že i řada jeho kolegů takto „novinářsky“ pracovala.


Takovéto a další informace vedly k tomu, že nejednomu z nás se zželelo Němců, že tak „úpí“ pod málo viditelným americkým jhem. Pochyby jsme ztráceli i americkým konstatováním že západní Evropa, a stále více i střední a východní, byly americkým protektorátem, mírným ovšem, jak o tom napsal Z. Brzezinski ve své knize Velká šachovnice.


Ale v posledním roce či dvou se v Německu začaly dít změny. Najednou začínali mít Němci kuráž. Nejdříve M. Roth, náměstek ministra zahraničních věcí, prohlásil, že Německu jako největšímu státu v EU náleží vedoucí role v Evropě, pak o něco později mluvil B. Posselt o vedoucí roli Evropy ve světě. I paní kancléřka, zvláště v posledních měsících, nabrala hodně sebevědomí, i když její vnitroněmecká pozice je značně vratká. A nyní se dovídáme, že dokonce tlačí na USA, aby zaujaly vůči Rusku tvrdší pozici. Jaké změny musely proběhnout v zákulisí, když se takovýmto německým sebevědomím projevují? Zatím nevíme, můžeme však konstatovat fakta a čekat. Vysvětlení jistě čas přinese.


Zbývá nám jen politovat, že takovouto politiku, tvrdou vůči Rusku, chce paní kancléřka uskutečňovat. Je možné toto vše alespoň částečně pochopit, když si uvědomíme, že u Němců se opět začínají probouzet a uplatňovat jejich imperiální sny. Evropská unie se pomalu bortí. Řešením pro ně je i německá střední Evropa jako začátek dalšího úsilí. Pak Rusko se stane opět Německu rivalem a poštuchování Ameriky proti Rusku je jedním z projevů nových vztahů. Pro Německo to není nic nového. Germánský Drang nach Osten mají někteří již v krvi. Musí si však uvědomit, co jim snahy o uskutečnění jejich imperiálních snů jen ve 20. století přinesly. Sama Německo na Rusko nemá. Bude proto muset, potáhne-li válečnicky na východ, donutit i nejen sousední státy, aby se jejich dobrodružství zúčastnily. Ale i tak, pokud s Německem nepůjde NATO nebo Německo s NATO na Rusko, síly budou nevyrovnané. Jaderné zbraně, díky Bohu, Německu chybí. A toto by si mělo Německo uvědomit.

Je pro svět špatným znamením, když u ruských hranic se prohání americké tanky a do států sousedících s Ruskem proudí nové a nové vojenské jednotky. Do světa se hlásá, že jde o opatření, která mají odradit Rusko od možné agrese. Ale již i Hitler zdůvodňoval napadení SSSR tím, že jde vlastně o obranné opatření, poněvadž řada ruských divizí je již připravena k útoku na Západ. Dnes víme, jak vše ve skutečnosti bylo. A myslíme si, že určité síly chtějí zopakovat tažení proti Rusku v domnění, že tentokrát vyhrají. A ruské bohatství jim spadne do klína. Takovéto lehkovážné dobrodružství odmítáme. Pakliže začne válka proti Rusku, může se kdykoliv změnit v jadernou. Jejím důsledkem může být i zánik života na zemi. Mír podle nás nemá alternativu. Hraní si na vojáčky může skončit světovou katastrofou.


Nikdy jsme imperiální touhy neměli a nemáme. Nepůjdeme do žádného dobrodružství s Německem, ani s rozpadající se EU. Obnovíme přátelské vztahy s tradičními spojenci. Jsme pro zachování míru, pro rozpuštění NATO i EU, pro obnovu svrchovanosti našeho státu, pro Evropu, jíž chápeme jako rovnoprávné společenství svrchovaných národních států, které samy budou rozhodovat o rozsahu a formách vzájemné spolupráce

19 komentářů :

 1. Preci je davno informovanym lidem (ne idiotum) znamo ze dle dohody po 2 svetove bylo rozhodnuto ze kazdy kancler bude odsouhlasen v USA . Takze co tolik noveho ? Vzdyt pata kolona v cesku vcetne Tupolanka a dalsich zmetku kolaborovala ,nyni jakysi asshol Belohrabek ci jak s ejmenuje (je v USA ) peceny vareny pro instrukce .Vse je pouze lez pro uzitecne idioty takze neni co resit Nazdar At zije Trump a Hercegovina a jeho zidorodina

  OdpovědětVymazat
 2. Tato maskara ktera behala nahata v NDR aslozila poctive Honeckerovi je zidovka a zpiva v jidis . Dava zidum ponorky zadarmo jako odskodneni za 'holokolo" Normalni debilni nemec je stejny tazny vul jako za Adolfa takze co. Drou jako kone a dane ta zruda dava negrum z prdelni afriky ,snad doufa ze ji nekdo na stara kolen aobjede . Oni ti negri berou i baby od 65-955 viz negri co oprcavaji nebohe duchodkyne v Californii . Otazka je kdo ma z toho vetsi radost!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V národu to musí bejt! Když to tam není tak to tam zkrátka nenajdeš! - https://www.youtube.com/watch?v=R8eOEIDPi0A

   Vymazat
 3. Německo a Merkelová si případnou konfrontací s Ruskem podřezává větev. Dějiny se budou zase opakovat a odnese to celá Evropa, protože mobilním systémům kdesi v lesích, kde je minimum obyvatel, se zas tak moc nestane, narozdíl od hustě obydlených metropolí. Že je raketový deštník USA ochrání, je jen iluze, jako všechno v Hollywoodu. Jestli dneska někomu vadí radioaktivní kančí maso, tak musí vědět, že bude pak žrát všechno a ještě bude rád, že umře bez bolesti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Raketový deštník, kterého jsme měli být součásti, byl budován proti hrozbě raket z Iránu. Američani si mysleli, že jsme tak vzdělaní jako oni, tak bude velice snadné nás oblbnout. Ale doby pokročila a naše vzdělávací systému již se mílovými kroky, svými výsledky přibližují, těm v USA, takže, když naším mladým absolventům s tituly BC, MGR, řeknou, že protiraketový deštník je na ochranu demokratických principů a tento pravdu a lásku hlásající deštník zvítězí na lží a nenávistí, určitě všichni ti mladí budou pro a obléknou si uniformy a půjdou na východní frontu padnout za císaře pána, pardon za demokracii.

   Vymazat
  2. Typicka DOMINATRIX s kombinaci sadomasochismu, obdiv k tem co masakruji a Sadismus pro ty na ktery to dostala rozkazano...
   To samy jako Dolf, imperium germanu jde pod kola degenerace imperialismu a kolonialismu.
   Hlavne jsou zamilovani do masakru jejich vlastnich , kdyz musi vyprovokovat ty Preemptivni valky....Tedy zakerne napadat nic netusici a malo vyzbrojene narody...
   Za ucelem loupit a roztahovat se ...Nadlidsky ovsem..
   Jednou fasista a nacista , vzdy az za hroby doufam vsech germanu..Az bude konecne klid...

   Vymazat
 4. Psal se rok 1970 a navštěvoval jsem Základní devítiletou školu v Banské Bystrici. Naše učitelka dějepisu, při hodině dějepisu, nám řekla: "Pamatujte si děti, vždy když se Německo sjednotilo, znamenalo to pro Evropu a celý Svět válku. Rozdělené Německo je zárukou, že nebude v Evropě další válka". Na tyto slova jsem si vzpomněl, když za Gorbačova, německý kancléř využil historické situace slabosti Ruska a začal dělat vše pro sjednocení Německa, včetně slibů, kompromisů, jenom aby toho dosáhl. Taky jsem si ještě na tyto slova učitelky dějepisu vzpomněl, když Britská ministerská předsedkyně vyslovila proti sjednocení Německa vážné obavy a byla otevřeně proti sjednocení. Když se zamyslíme nad vším co v krátké historii v Evropě proběhlo, tak nám vychází opravdu jedna jediná odpověď nesmyslného zabíjení milionů lidí za I. a II. sv. války. Jak před vypuknutím I. tak před vypuknutím II. sv. války došlo k situaci, že se sjednocenému Německu průmyslově dařilo, ale ve světové konkurenci narazilo na strop možnosti levných surovinových zdrojů, kterým Hitler říkal, že Německo má právo na životní prostor. Když vše co se již dříve odehrálo, porovnáte s dnešní situací, zdá se, že se historie odehrává jako přes kopírák. Německu se hospodářsky daří, ale začíná narážet ve světové konkurenci na strop levné pracovní síly a levných surovinových zdrojů. Po březnu 1939, tehdy fašistické Německo nás již okupovalo, jinými slovy, chránilo v protektorátu, s cílem nás využít ve válečném úsilí ve zvětšení "životního prostoru" pro Německo a pak nás vyvraždit jako méněcennou rasu. V dnešní době jde na to Německo o hodně sofistikovaněji. Zcela demokraticky, to znamená dobrovolně, jsme Německu odevzdali veškerý průmysl, který vyrábí a vyváží pro Německé firmy vše co má nízkou přidanou hodnotu, která v Německu se mění na vysokou přidanou hodnotu a největší zisky jdou tedy do kapes Německu. Druhá stránka věci je, že náš ministr podepsáním předal velení části naší České armády přímo pod armádu Německa, což v tomto bodě to začíná být horší, než za II. sv. války, protože Češi do Německé armády začlenění nebyli, což zaznělo také ve filmu Ostře sledované vlaky, kde drážní inspektor tuto skutečnost vyčítá Českým zaměstnancům železniční stanice. Takže, otázka je už jenom, kdy Němci spustí vojenské tažení Barbarosa II. Snaha je také rozdělit Rusko a Čínu tak, aby Rusko v tom zůstalo samo. Otázka taky je, zda Čína bude tak naivní, aby si myslela, že hned po likvidaci Ruska, nepřijde na řadu Čína. Takže, naší mladí, hlásící se do České armády a do Aktívních záloh, by měli vědět, že budou použiti jako kanon futr, pro zájmy Německého kapitálu a že od II. sv. války se nic nezměnilo a podmínky pro to byly vytvořené sjednocením Německa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tak - bez zdrojů suorovin a energie sebedokonalejší průmyslová mašinerie nefuguje! -https://www.youtube.com/watch?v=nKHtct4Dl3s

   Vymazat
 5. Ta kráva Makrelführer ať už drží zobák a je ráda, že ještě dýchá. Stejně ji soud s válečnými zločinci v Haagu nemine, i když spíše věřím tomu, že s ní Němci zúčtují sami.

  OdpovědětVymazat
 6. měl by ji trump a putin zatnout tipec nejhorši politik v evropě vítač a válečný štváč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravne k nemcum se zachoval Konev, srovnal berlin se zemi
   Tak se na nemce musi

   Vymazat
 7. Zatknout valecnou zlocinkyni Adolfu Merklovou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Stetinu uz zatykac je, ziveho ci mrtveho, tak ted zatknout merklici

   Vymazat
  2. Na Štětinaté prase konfidenta StB Plavce se už vaří voda dávno. Ani nemusí s chrochtáním hledat čerty, jako v tom jeho propadáku v kalouskovské televizi.

   Vymazat
 8. Shrnuto: od dob Adolfa Velikého se touhy árijské rasy v rámci Velkoněmecké říše nezměnily. Že se změnil antisemitismus v antirusismus je přece nutností doby. Němci po r. 1990 vykradli někdejší státy tzv. RVHP mimo Bělorusko a Rusko a nakradené se scvrkává. Tak je zapotřebí si přivlastnit bohatství Ruska. Už Hitler věděl, že se bez něj neobejde - a Frau Merkel - jen si představte, jak by ji slušel knírek a neodbarvené vlasy!- Postnacisté v Německu se nyní s podporou neonacistů z USA cítí opět v kramflecích, že by konečně - po debaklech Napoleona, Bismarcka a Hitlera - mohl přijít jednou úspěch - jen zůstává otázkou, kdo bude z porcování Ruska profitovat více - zda náckové nebo neonáckové. A konečně se český národ vlastním přispěním dočká Heydrichova řešení - možná s nacistickou laskavostí po rozhřešení.

  OdpovědětVymazat
 9. Všechno postupuje tak,jak jsem psal dříve.Nejdřív
  sjednocení,přenesení hlavního města opět z Bonnu
  do Berlína a postupné opouštění demokratických
  principů k nové diktatuře.Jalovice je příkladem
  arogantního vyvyšování na druhé,což je vlastnost
  charakteristická pro Němce.Velikášské sny a pocit
  zneuznanosti německé nadvlády nad Evropou.Stejným
  způsobem se postupovalo v Německu ve třicátých
  letech a skončilo to světovou válkou.Jalovice jede
  stejným směrem jako A.Hitler a ani se nesnaží
  tomuto srovnávání nějakým způsobem vzepřít.Proti
  pravdě se těžko bojuje.Tak musí vymřít ta starší
  generace,protože ta mladší už není schopna použít
  mozek.Znovu zdůrazňuji největší chybu po skončení
  světové války v r.1945.Všechny osoby i s jedinou
  kapkou německé krve měly být zlikvidovány.Pokud se
  tak v případě další války po jejím konci neudělá
  toto řešení,bude se to po nějakém čase opakovat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 10. Uz ta svine visi? Za nohy jako Mussolini? Nebo doutna jako Hitler pred bunkrem?
  Jeste ne? Jak je to mozne?

  OdpovědětVymazat
 11. Makrela musí skončit před tribunálem,jako válečný zločinec a souzena za vlastizradu a rozvracení celé Evropy!

  OdpovědětVymazat
 12. Makrelo, uz umis nemecky?
  Zde je veta kterou by si se mela naucit
  "Ich brennen, berlin ist brennen, deuchland ist brennen, meine arse ist brennen, ales krautenland ist brennen"

  OdpovědětVymazat