Reklama

středa 1. února 2017

Německo obviňuje Kyjev ze zhoršení situace na Donbasu. Ministerstvo zahraničí USA vyzvalo k okamžitému zastavení krvavého masakru na Donbasu


1. 2. 2017    zdroj a zdroj a zdroj a zdroj
Německo je znepokojeno zhoršující se situací na východě Ukrajiny. Oficiální Berlín chápe, že vinu na situaci nese Kyjev. Píše to Süddeutsche Zeitung s odvoláním se na své zdroje v německé vládě. List uvádí, že právě ukrajinská armáda začala ostřelování a snaží se posunout přední linii ve svůj prospěch. Tyto údaje jsou částečně založeny na zprávách mise OBSE. V Německu panuje názor, že Kyjev záměrně zhoršuje situaci na východě země, aby zabránil změkčení protiruských sankcí.


"Berlín chápe, že Porošenko udělá cokoliv, aby zabránil zrušení sankcí proti Rusku", píše autor.

Německá vláda se však domnívá, že předpoklady Kyjeva mohou být špatné a kontraproduktivní.

Ministerstvo zahraničí USA vyzvalo k okamžitému zastavení krveprolití na Donbasu
Ministerstvo zahraničí USA důrazně odsoudilo obnovení bojů na Donbasu. Podle úřadujícího představitele Ministerstva zahraničí USA Marka Tonera Washington vyzval k okamžitému příměří a plnění Minských dohod.

Dodal, že USA jsou znepokojeny z vypuknutí násilí na jihovýchodní Ukrajině. V diplomatickém rezortu bylo konstatováno, že má k dispozici údaje OBSE o použití zakázaných těžkých zbraní.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

26 komentářů :

 1. Zdá se, že agonie Ukrajiny bude urychlena(zkrácena). Kdo ví, co bylo "předmětem" hovorů Trumpa s Merkelovou a Putinem?

  OdpovědětSmazat
 2. to prasa by maly v hagu odsudit na smrt vzhladom na to kolko mrtvých ma na svedomí aby mohol bohatnut

  OdpovědětSmazat
 3. Svině Porošenko dává vraždit občany Donbasu jako krysy. Nemá žádnou úctu k životu člověka??!! To nikdo nedokáže takovou svini zastřelit??? Ač ctím zákony, kdyby mně zavraždil někoho z rodiny, nerozpakoval bych se!!! Upřednostnil bych krevní mstu a zapomněl bych lidskost!!! Oko za oko, zub za zub!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Popravit Porošenka nelze. Byl by to přeci projev antisemitismu!

   Smazat
  2. Ano,to by byl projev antisemitismu a navíc je tragické,že té ruské propagandě nasazující psí hlavu Ukrajině směřující mílovými kroky na Západ do EU,podlehla i jinak velmi bystrá,nejlepší kancléřka,kterou kdy Německá říše měla....soudruzi,tak s takovou ten multikulturní kapitálismus s evropskými hodnotami v Evropě nevybudujeme....

   Smazat
  3. Chápu, přesto vidím jako mnohem rozumnější řešení ponechat to plně na těch, kteří tam žijí a živoří. Těm druhým valem roste motivace...

   Smazat
  4. Mimochdem, letitým problémem Ukrajiny je kromě její umělosti tamní banderovská líheň ultranacionalistických fašizujících kreatur. Jakoby nestačili všichni ti Šuchevičové, Banderové, Skoropadští a zástupy bezejmenných neváhajících obrátit zbraň a násilí proti svým lidem. Cui bono? Ukrajincům rozhodně ne...

   Smazat
 4. Ty dvě odporné zrůdy na fotce se dlouho hledaly, až se našly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pocitam ,ze jde o sadomasochismus rozsirenej v nemecku a v anglosaskych zemich.
   Obdivne zira merkel a take nemeska navstevovat Erdogana , velmi casto i do Instanbulu si zabehne , v ocekavani ze dostane po cem touzi...
   Pro nas jako obvykle nic ...mimo karabace.

   Smazat
 5. Bývalá OKRÁJENÁ "Okrajina"" prostě přijme návrat Krymu domů do Ruska, federalizaci a postupný odchod Dombasu tamtéž a bude jen držet ústa.

  A to vše díky Eurofašistickou Bruselskou Unií a HuSSeinovou Amerikou ZPACKANÉMU puči, který NÁSILNĚ svrhl podle OBSE DEMOKRATICKY zvolenou vládu, prezidenta, parlament a POVRAŽDIL TISÍCE ukrajinců všech národností :(

  Slava okrájené bývalé Ukrajině :(

  OdpovědětSmazat
 6. Mír Ukrajině, aby mohla být nastolena vláda lidskosti a odsouzeni váleční zločinci.

  OdpovědětSmazat
 7. ....Jsem z toho nemocnà na duši už třetí rok !!
  vlaštovka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:04 Jestli je ta zpráva pravdivá, tak je to výborné blýskání na lepší časy. Konečně i Němcům dochází, kde je zakopaný pes. A Trump jasně dává najevo, že se do Ukrajiny nebude vrtat. Jen naši debilové v ČT dnes říkali, že pro zastavení bojů je třeba přitvrdit protiruské sankce.

   Smazat
  2. Hlavně je důležité, že nejen Němci, ale i jejich vláda začíná veřejně přiznávat, kde je na Ukrajině černá a kde bílá. Kyjevskou bandu nikdo nepotřebuje a začíná pořádně překážet...

   Smazat
 8. "Berlín chápe, že vinu na situaci nese Kyjev"

  Po tomto prohlášení dokonce i tak tupému praseti něco docvaklo a cvrklo si do trikotu...

  OdpovědětSmazat
 9. Já bych to trochu rozvedl. Jenom naprostému debilovi nebylo od začátku jasné, kdo na Ukrajině je tím "hodným" a kdo tím "zlým". Resp. kdo nese hlavní tíhu zodpovědnosti za současný stav. To, že dnes Němci začínají obracet a najednou jako by pochopili, že ti "hodní" nejsou až tak hodní, může mít víc důvodů. Bezesporu jedničkou je výsledek voleb v USA. Potom ale může následovat pokles popularity Merkelové, pozvolný obrat ve Francii, kde všichni současní kandidáti blížících se prezidentských voleb jsou více, či méně pro zrušení sankcí a asi jako posledním důvodem bych viděl hrozba přílivu ukrajinských uprchlíků. Jako posledním proto, že v tomto případě jde skutečně o lidi a jak ukazuje bezpočet kroků i německých špiček, o lidi jim jde až v poslední řadě.
  Ukrajinců je mi líto a pro nás by mohli být vcelku dobrým odstrašujícím příkladem. Ale bohužel nejsou. Myslím, že mezi námi a Ukrajinci je jediný rozdíl. Asi tak deset let. A nyní mám na mysli především jejich stav justice a hospodářství.
  Problém Ukrajiny je především v hospodářství, které si rozebrali ukrajinští Bakalové a Babišové. Ti si postupně také získali média, jako se tomu děje i u nás, dále si koupili soudce a policii, jako se začíná dít i u nás, což jim zaručilo beztrestnost svého nezákonného počínání, jako se děje i u nás a nakonec přivedli tito ukrajinští Bakalové Ukrajinu na buben. Prostí Ukrajinci zchudli a začali páchat různé barevné revoluce. Toho využili jak domácí, tak zahraniční zločinci všeho druhu. Ti domácí chtěli upevnit své pozice a rozkrást poslední zbytky. Ti zahraniční jim v tom chtěli pomáhat a zajistit si nástupní prostor pro pokračování loupežného tažení dál na východ.
  Nevím, jak to všechno dopadne. Ale logicky mi vychází, že určitě ne dobře. Podle mne Ukrajincům, ale vlastně i nám, zbývají na výběr jenom špatná, nebo ještě horší řešení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobré postřehy, Vladimíre. Jen bych upřesnil, že jakmile sami Ukrajinci zjistí, že to, co jim v přímých vstupech říkal Zacharčenko, najednou říkají i ti na Západě, tak to bude poslední tažení kyjevské a lvovské bandy. Zdraví Petr Ježek

   Smazat
 10. Milý pane, všechno nakonec dopadne blbě. Jen život člověk může mít dobrý, nebo lepší. Ukrajina není národnostně jednotný stát, je to umělý konglomerát, který se však snadno zafixuje do poblouzněných hlav. Kdyby například čechoslováci měli v bývalém státě většinu, dopadli bychom stejně.
  Situace na Ukrajině zdaleka není jasná. Obyvatelstvo mluvící rusky stále neví, kam patří, něco v tom smyslu, jako moravané v česku. U nich rozhoduje zcela logický atribut, klid, práce, peníze a rodina, tedy to samé, jako kdekoliv jinde. Válka rozděluje rodiny trvale a na několik generací. Jak říká náš rabín, všechno je jinak.

  OdpovědětSmazat
 11. porošenko patří do Haagu před vojenský tribunál Od samého počátku vláda v Kyjevě ostřeluje SVÉ vlastní lidi,-ukrajince na výcjodě země.Dobytek z Evropy tomu fandí,jen svině z ČT už o tom 2 roky zdatně lžou.Ukrajinská armáda nelikviduje žádné separatisty ale obyčejné východoukrajinské občany.Německo této sviňárně dost napomáhalo.Jinak zdá se že Porošenko ztrácí podporu USA, nakonec se USA s RF domluví a tento válečný konflikt vyvolaný fašistickou vládou v Kyjevě vyřeší jednou pro vždy. EU bude zase jen čumět a bude tupě prskat že nejsou přizváni k rozhovorům tak jak to bylo v Astaně o Sýrii. EU je totalitní uskupení pod vedením fašistického Německa, a jako taková vyvola v posledních 10 letech ohromné válečné konflikty krytá černým mislimem Obamou-je to k blití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výžený anonyme, o tomto nerozhodujete vy ani Porošenko. Když si rozdělí své role USA a Rusko, může nastat zcela opačná situace než v Sýrii. Tedy se uplatní svrchovanost státu, ať má jakoukoliv podstatu. I tato možnost tady je, tak bych moc nejásal, ani neplakal.

   Smazat
  2. Do Hagu ne, tam by ho osvobodily,jako kosovske Albance. Musel by se zalozit novy soud a musely by ho zalozit zeme BRICS.

   Smazat
 12. Není to všem nápadné,že všude ve světě podporuje USA takovouto svoloč,proto nebude nikde klid.

  OdpovědětSmazat
 13. V Haagu nečekejte spravedlnost, ale jen rozhodnutí. Vím, že je to slogan, charakterizující českou justici. Haag se zprofanoval "soudem pro Jugoslávii", kde vůbec netrestal skutečné válečné zločince, ale jimi vyrobené fiktivní, které na příkaz oligarchokracie dokonce ve věznici vraždil - viz kauza Miloševič. Neodsoudil provozovatele lidských jatek v Kosovu, kde se jako dobytek poráželi/vraždili mladí Srbové a vyráběly se z nich "náhradní orgánové díly" pro potřebu západních boháčů. A pokud jde o občanskou válku na Ukrajině mezi prokyjevskými nacisty a antikyjevskými antinacisty, to, že podporujeme nacismus takřka v krystalické čistotě, by nás nemělo překvapovat. Vždyť my nejcivilizovanější (po ztrátě kulturnosti), se cítíme bohem povoláni velet ostatním podlidem. Aspoň to si myslí ti, co kritizují lidská práva v Číně a nás občany jejich pašalíku považují A OCEŇUJÍ JAKO DOBYTEK.

  OdpovědětSmazat
 14. Jednomu by se chtělo říct, ať připojí regiony s převahou obyvatelstva hlásícího se k Rusku k RF, a bude klid. Krym je zcela něco jiného nelze to srovnávat ani s Kosovem , ani z Dombasem. Proto se ptám nebyl by to novodobý Mnichov?

  OdpovědětSmazat
 15. Tento článek je naprosto lživý. Cituji shora z první části: "Oficiální Berlín chápe, že vinu na situaci nese Kyjev. Píše to Süddeutsche Zeitung s odvoláním se na své zdroje v německé vládě. List uvádí, že právě ukrajinská armáda začala ostřelování a snaží se posunout přední linii ve svůj prospěch."

  Ve skutečnosti nic takového ani náhodou v tom originálním článku není, můžete si každý zkontrolovat:
  http://www.sueddeutsche.de/politik/ostukraine-kiews-kalkuel-1.3356319

  Takhle se dělá neobjektivní a lživá žurnalistika.
  Ach jo...

  OdpovědětSmazat
 16. Podle podobných případů v minulosti je na místě okamžitě bombardovat Kyjev a okolí !!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.