Reklama

čtvrtek 9. února 2017

No nekupte to!


Karel Sýs
9. 2. 2017  napsáno pro Novou republiku

Chtěl jsem svůj článek uvést slovy „reklama nesmrdí“. Jaký jsem to buran! Ve slušné společnosti se neříká „reklama“, nýbrž „komerční sdělení“. O jedno takové sdělení se chci se čtenáři podělit. Dnes se tomu korektně říká „sdílení“.


Jakási Jessica Khoury (lákavé exotické jméno, něco jako Coury, Schoury apod.) nabízí široké veřejnosti slibnou knihu Zakázané přání, „vzrušující příběh o zradě, zapovězené lásce a nebezpečné magii“.

Komerční sdělení prozrazuje děj, samozřejmě nikoli celý, to dá rozum, hází jen stručnou návnadu:

„Když Aladin objeví kouzelnou lampu, džinka Zahra se zjeví ve světě, který neviděla stovky let.“
Abyste rozuměli, v tom světě jsou zapovězena kouzla. Takže milá Zahra (aby to tak byla imigrantka!), koncesovaná kouzelnice, se ocitá v nebezpečí. Protože se však nepropadla do předlistopadových časů, z nebezpečenství se vyvlékne. Jak? Inu, jako v každé pohádce: pomocí magie se skrývá, dokud její nový pán (bližší charakteristiku neuvedla) nevysloví tři přání. Už za našeho dětství byly tři, to je tedy zřejmý relikt normalizace. Takže dostane příležitost uniknout. Jenže ouha, zřejmě se zapletla s nějakým místním managerem. Vyvrcholení děje si komerční sdělení nechává pro sebe a musíme si knihu zakoupit. Jen tak se dozvíme, jak pro Zahru dopadne dilema:
„Je její svoboda důležitější než její láska?“

A pak že česká literatura hyne na úbytě! A pak že nevycházejí hodnotné knihy! Mlčte, sýčkové, když neumíte než omílat pisálky a veršotepce Nezvala, Halase, Holana, Erbena, nebo tohodle bestsellera Viewegha či trubadúra Horáčka! Sklapněte, shut up!

78 komentářů :

 1. Neskutečně mě sere, když na zcela provátní mobil mi volá nějaká obchodní společnost a když se zeptám, kdo ji dal moje číslo, odvětí, že nějaké sročko.
  Kde jsou ony donekonečna v televizi presentované orgány, které se mají starat o bezpečnost?
  Já si myslím, že stejně jako pošta (Laube) otvírá dopisy, stejnětak Ministerstvo vnitra (Chovanec) využívá touto nelegální cestou šmírování občanů.
  Pak se Sobotko nediv, že už vás nikdo v tomhle státě nechce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO právě ZRADILO Občany Brna!!!

   Bureš Vám lhal!!!
   https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1311088705639305&id=858027300945450

   Smazat
 2. A dáme si repete ! Ne?
  Ale nyní trochu vážně. Reklamy mi vadí, ale mnohem víc mi asi vadí pokleslá televizní a filmová tvorba. Kdysi jsem říkával s nadsázkou, že Amerika musí být šťastná země. Tam si zločinci ani neškrtnou. Samí dokonalá policisté, nezkorumpované soudy a přísný režim ve věznicích.
  No, a dnes to máme doma také. Bohužel, jenom na televizních obrazovkách, ale o to úporněji. Když to shrnu, tak odpoledne se všude vaří (a žere), večer se všude krade, vraždí a vyšetřuje.
  Nedovedu se zbavit pocitu, že někdo se u nás prostřednictvím televizních obrazovek snaží vyvolat pocit blahobytu a bezpečí. Na televizi se moc nedívám, ale buď mám takové štěstí, nebo se v ní už nic jiného nevysílá. Teda krom politického školení mužstva na čt 24.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To školení mužstva je ftipné.
   Na vojně to bylo každý týden, tady to je denně. Obávám se však, že to má stejný účinek.

   Smazat
  2. Rudo, co považuješ za "školení"? Názor autora (autorů)? PŠM (Politické školení mužstva) probíhá v médiích hlavního proudu a především v ČT a ČRo. Všechny tyhle instituce nám dodávají pro toto tvrzení denně dostatek důkazů. Tak Rudo, kdo koho "školí"? Hochu, prosím, konkrétně

   Smazat
  3. Já myslím, že si nemáte co vyčítat. Já jsem jako Vaculík, jsem vyškolen na obě strany.

   Smazat
  4. Reklamu mám rád.Dovím se, co nikdy nekoupím. Dále-počas reklami si zajdu na cigárko,nebo vysprchovat, něco do dobré pod pod zub a nic mi neuteče.

   Smazat
 3. Včera večer som si v telke pustil reklamu a tí blbci mi ju neustále prerušovali nejakým stupídnym filmom. jůl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si to otočila a vždycky mě hřeje, co všechno prezentované až vnucované reklamou si nekoupím, protože to nepotřebuju. Až mi je těch zadavatelů reklamy líto, v mém případě vyhozený prachy. No ale tyto společnosti evidentně nouzí netrpí, takovýto výplach hlav si drobní výrobci, pěstitelé a malé vydařené projekty typu RockOpera Praha (na rozdíl od kdejakého béčkového muzikálu) nemohou dovolit. Nu a tak je aktivně vyhledávám, kupuji a propaguji a to zcela zadarmo! Však když je něco dobrého, oni si to lidi mezi sebou rozkecají. Je jen na nás, co si necháme či nenecháme vnutit.
   Jinak ale myslím, že reklama nemusí být jen špatná nebo na špatné věci. Chce to být bdělý a jako ve všem kriticky myslící, neboli používat zdravý selský rozum.

   Smazat
  2. Reklama je jenom obtěžování lidí.Dříve
   platilo přísloví,že dobré zboží se chválí
   samo.Dnes ho chválí komedianti,kteří to
   dělají pro peníze a media to vnucují lidem.
   Reklamu zakázat a bud klid.
   Petr Majevský

   Smazat
 4. Některé reklamy spíše odpuzují. Moje(ne)oblíbené: Nadoj duhu, jak tomu černouškovi leze ruka z ruky a ještě na mě řve abych si koupil nějaký odvšivovač(dodnes nevím co opravdu nabízí), kvůli mě neoblíbenému Navrátilovi nepůjdu nic kupovat do Manfíldu(ještě bych se tam třeba setkal se Schwarzenbergem a toho nemám vůbec rád)...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám stejné pocity. Některé reklamy mne opravdu odpuzují. Vzpomínám si např. na BeBe sušenky, kdy jsem se od nic v obchodě zhnuseně otočil. Díky reklamě.
   A šťastná rodina, rozplývající se nad odvšivovacími preparáty, mne zvedá ze židle. Máme postižené dítě, které navštěvuje zvláštní školu. Odvšivovací kůru proto proděláváme několikrát do roka. Do stejné třídy chodí několik dětí naší utiskované menšiny, kteří systematicky zavšivují své spolužáky. Přípravky jsou stále méně účinné a mimochodem, vyjdou na pěkný ranec.
   Bezděky se musím smát při představě násilím prosazované inkluzi, kdyby tito zavšivenci byli rozptýleni do normálních škol mezi dítka podnikatelů a státních úředníků. Nakonec by nejvíc řvali ti, co jí dnes tak vřele prosazují.

   Smazat
  2. 8:37 To je to kouzelné, protože na dobrou školu budou mít jen ti bohatí a na normální škole z důvodu přežití ti méně bohatí budou protěžovat své inbecitní potomky inkluzivně smíchané s nepřispůsobivými individui obohacovačů.

   Smazat
  3. Mě některé reklamy taky odpuzují. Např. když nějaká panímáma si pochvaluje, jak je její vagína spokojená, protože užívá nějaké patáky(prášky), nebo o jakýchsi "dobrých půjčkách od lidí,"ve kterých si jen tak sestřička v nemocnici plácne doktora po prdeli,( zřejmě po vzoru LGBTI nebo Gender)a spoustu jiných. Dagmar

   Smazat
 5. Štve mně totéž co pana Hricáka, a jistě totéž štve i spousty dalších lidí, ale pokud jde o literaturu, když článek je o knize, tak například česká literatura jde do kopru. Co je to dnes spisovatel - nadaný umělec, nebo bulvární blafal, který píše pro sebezviditelnění? Dnes píše knihy kdekdo - kdo má love -taky zestárlé modelky a hvězdy, politici, a pověření životopisci.Kdo není modelka, je schopen psát, a chce, aby se jeho kniha ocitla na pultu knihkupců, musí volit angažované tema, kam lze zapracovat trampoty a rozervanost nějakého teplouše, nebo Arančino štěstí - o malé cikánce, která překonala všechny nástrahy a úskoky české diskriminační společnosti a vyšplhala se až k metám nejvyšším, o mrzkých snílcích, kteří koketují s islámem,a další angažované věci. Většinou neselžou ani potrhlé sračky o ničem, (viz autorův článek), nebo sračky podobné Harry Potterovi a Pánovi prstenů,a nebo megasračka o odstínech šedi. Pokud autor nemá k dispozici statisíce, musí umět přesvědčit sponzory z radnic a zastupitelstev, kteří podporují "regionální literaturu" ale lze napsat cokoliv, patří-li autor mezi kámoše radních a regionálního spolku spisovatelů, tedy kluky a holky, co spolu mluvěj. Vždy vyjde kniha napsaná bývalou sezonní ministryní spravedlnosti. Když začínala s titulem JUDr jako mladá obhájkyně v trestu, toužila po věhlasu legendárního Perry Masona a po padesátce se prostě rozhodla vydobýt si slávu jako Agatha Christie, a ve svém psaní zúročuje zajímavé kauzy ze svých obhajob. To se to potom píše! A nelze vynechat ani tvůrce uslintaných českých TV seriálů, kteří je připisují na tisíce dílů za peníze soukromých producentů a všechna ta hlušina, co otravuje diváky a nemá žádnou sledovanost, je přesto dobře zaplacena reklamami,to jest pračkami na špinavé peníze zbohatlíků. U knikupcců dominují stovky překladů v podobě tlustých bichlí v ceně přes tři stovky, většinou americká literatura, která po odležení putuje do "Levných knih" za pětinu původní ceny, ale nikdo na tom není škodný - kdo toto dotuje? Na tom by totiž normální knihkupec zkrachoval. A kdybych měl zmínit dnešní poezii? Škoda slov. Každý mládežník, který má díru do zadku, si dnes myslí, že může být z fleku básníkem, neboť se pro ně obnovil "volný verš" - to je cokoliv vyjádřeno slovy, seřazenými pod sebe do tvaru básně, a vymyslela tzv.experimentální poezie, nad kterou by takový Seifert určitě užasl. A ještě i Wolker, který byl mladý, dynamický, a moderní. Čtenáři, vedeni dnes pudem sebezáchovy, nekupují časopisy ani knihy, a už vůbec ne poezii. Pro zájemce doporučuju knihu Martina Daneše s názvem "Jak se nestat spisovatelem", tam je úplně všechno s postupem let stále se zhoršující.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „… uslintaných českých TV seriálů …“
   Já Mattoni nebylo špatný. P.K.

   Smazat
  2. Ano, to je pravda. Já Mattoni ovšem měl začátek, konec a taky děj a taky pointu. Od začátku bylo jasné, kolik to má dílů - asi jako Nemocnice na kraji města, a další kvalitní práce z dílny J.Dietla. Já jsem měl na mysli hrůzu jako je Ordinace v růžové zahradě, Ulici, a podobný humus, který nějak začíná uvedením do děje, a pak už jsou díly připisovány pro potřeby producenta, kolik herců chce zaměstnat a které. Jsou to hovadiny bez děje, bez pointy a bez konce. Ordinace už przní vysílání tři roky, Ulice ještě déle - je toto normální? Nikdo se na to nedívá - tudíž sledovanost to nemá - přesto to jede dál. Já se domnívám, že vedle reklamního sponzoringu si ještě herci samotní ze svých honorářů sponzorují pořád další díly, aby si zajistili práci, a bude to klidně třeba deset let. Stejně jako si sponzoruje svoji nekonečnou žvanírnu Šíp, Kraus, Jílková,Brožová, a další žvanilové, což nám hrozí asi do smrti, stejně jako humus šou Soudkyně Barbara,která už běží asi čtyřikrát každý den, a další rádoby soudní hnus.A další a další reality hnusy. Mně je to šumák, já TV nezapnu jak je rok dlouhej, ale prarodiče, teta, starší sousedé - ti jsou z toho nešťastní. Skoro na nic se nedá koukat. Máme v knihovně asi pět set knih z doby normální literatury, ale přečtených - těch lidí je mi líto. Nemůžou chodit někam pařit, skotačit, nebo fetovat.

   Smazat
  3. pokud knihkupec nebo knihovník zbankrotuje je odložen do parlamentu (viz Němcová) nebo do EU parlamentu případně vlády made in Germany viz ten blb kandidující na místo baby makrely)

   Smazat
  4. Anonymní9. února 2017 9:28
   To nesmíte koukat na takový sra.ky, pusťte si Partičku:-)

   Smazat
  5. Ano - teď jste na to kápl 9.41. Partička - to bude ono, dík za inspiraci, to si nenechám ujít.Stačí mi Genzer a Suchánek plus další troubové - už když je vidím, mám dost.

   Smazat
  6. Souhlasím s úplným odsudkem dnešní literární tvorby. Hrůza je např. pohledět na obsah regálů brněnské Mahenovy knihovny. Jsou přeplněné doslova brakem, zřejmě z rozkazu vedení. Brakovitost jeví i odd. tzv.odborné literatury. Kdo chce něco hodnotného, musídát žádanku a čekat, až mu to vydají ze skladu. Ještěže je tato možnost. Jinak v regálech, opravdu, brak. Blbé detektivky, "sci-fi", romány pro ženy a bláboly grafomanů.

   Smazat
 6. 8:15: Po Vašem příspěvku, stejně jako po dalších příspěvcích jsem se stal opět hluboce depresivní, to znamená odvedl jste dobrou práci. Budu muset číst tu Novou republiku večer, protože deprese se hodí spíše na večer než na začátek dne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem teď hluboce rozerván 9.06 - odvedl jsem "dobrou práci" protože jsem vám přivodil hluboké deprese, nebo přestože jsem vám je přivodil? Tak to jsem nechtěl -sorry jako - Ohledně současné literatury ( a taky k ohromnému pobavení) opět doporučuju knihu Martina Daneše "Jak se nestat spisovatelem" - hluboce si rozšíříte literární obzory, obrovsky se pobavíte a náramně se poučíte. Někde si to vypůjčte ( knihovny to mají určitě) a namísto čtení NR si k tomu udělejte večer kafčo -nebudete zklamán, naopak ideově odlehčen řadu dní. Přemýšlím o knize "Jak se nestat idealistou" jímž jsem byl dost dlouho, a taky snílkem, a způsobil jsem si tím řadu komplikací. Teď jsem vyléčen, přesto nevím, jestli je to dobře. Stal se ze mne skeptik se sklonem k negativizmu, nemohu ze sebe vymočit optimizmus, ambicioznost, a ochotu učit se novým věcem. A to je špatně - opět na sobě musím začít pracovat. Změna je život.

   Smazat
  2. Khoury je uslechtile arabske jmeno a za nim se skryva jeste uslechtelejsi ,uslehana slehna z arabie a nedotknutelna...
   A nezapomene nas i slehnout svymi moudrostmi.
   Zeny pak pro posedlosti svym telem a cizimi propagandami, kterym radi poskytuji utulek a asyl ve sve prazdnote vnejsi i vnitrni , pak nemaji dusi , ta je pro ne moc abstraktni pojem..Tu pak nahrazuji sklony obdivovat a napodobovat , ke vsem moznym nerestem , ktere tak vyplnuji a svudne drazdi jejich smysly , ktere touzi po stale vetsich a zabavnych, predevsim vzrusenich... Pak prichazi na radu pareni s nekym jim doporucenym, jako obohacovaci uslechtilec a rady polozi i sva tela za zajmy vyssi...Ktere ovsem nechapou a nerozumi jim..
   Ale to nevadi v zabavach si nevybiraji , hlavne kdyz je nekdo urci ako modu !!!

   Smazat
 7. Zasloužilý umělec, soudruh Sýs, opět kvalitně splnil úkol, může si udělat čárku. Opět rozvášnil frustráty kteří bědují jak dávají v televizi samé sračky a v knihkupectvích prodávají také samé sračky. A navíc na ně všude útočí reklamy.
  Jó za komunismu, to byli časy. Všude samá kulturní kvalita a v neomezeném množství! A žádné reklamy. Nebyly totiž potřeba. Člověk byl šťastný když pod pultem, po známost nebo na pořadník vůbec něco sehnal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. byly časy atd.

   Smazat
  2. Jo? Opravdu 9.48? A proč pod článek pana Sýse lezeš ty? Proč to čteš? Proč lezeš mezi "rozvášněný frustráty" ty přerostlá lebedo? Protože diskutujeme k věci, to jest k článku, jsme rozvášnění frustráti, zatímco ty si myslíš, že nejsi frustrát, když dovedeš vypotit jen sprostý urážky, nadávky, a slinty, který nemají s článkem nic společnýho? Ale náhodou ses trefil -ano, na televizi se dnes lze dívat málokdy ( což se tebe netýká, tebe rajcujou americký zabijácký sračky) a ještě do všeho vpadá s řevem reklama - což jsou nevyžádané informace. Když je to ve schránce, můžu to vyhodit, ale v TV musím ztlumit zvuk a vybíjím si zbytečně baterii v ovladači.Najdi si na Wikippedii nebo v tabletu, že komunizmus zde nikdy nebyl.To o čem píšeš, byl socializmus, o němž víš kulový, protože jsi ještě plaval tátovi v pytlíku. Ale pro zlepšení tvých vyčtených poznatků - ano, za socializmu byly k mání kvalitní knihy, cenově dostupné pro všechny, a taky se hodně četlo - lidi četli knihy ve vlacích, v MHD, v metru, i ve škole pod lavicí, a na pláži u vody -všude tam, kde ty čučíš do tabletu, když potřebuješ mozek. A taky byla kultura kulturní a vkusná, a zpěvačky mohly zpívat, aniž by při tom musely ukazovat rozkrok. To co píšeš o podpultovkách je směšný, když dnes je jich více, a taky bez korupce a protekce seženeš prdlajs, ani práci ne ( tu ty ovšem nesháníš - to ber jako informaci pro budoucnost). Pan Sýs patří k dříve narozeným,ale i tvůj táta byl soudruh, všichni byli soudruh, jestli to myslíš jako nadávku, jsi křupan. Ano, byly to zlatý časy, kdy ještě všechno stálo jenom za hovno - ty už je nezažiješ nikdy, můžeš jednom psát svoje sprostý sračky o něčem, o čem nic nevíš. A teď nakonec ti ještě připomenu, že když si budeš brát do huby jméno "Sýs" postav se při tom do pozoru.Ty nedokážeš kromě psaní sraček do diskuzí nic -i sloh na tema "prázdniny u babičky" by ti dělal potíže, musel by sis na to najmout agenturu. A nenamáhej se s nadávkami "čuráků"- jsi směšná atrapa, nepleť se mezi dospěláky, jdi si prásknout pervitin a neotravuj tady. A pořiď si psa -více hlav, více rozumu.

   Smazat
  3. Pro 10:25. Palec nahoru. Skvěle jste s tím Havlolejnem od Jandy v 9:48 zametl podlahu.

   Smazat
  4. 10:25
   Taková koncentrace frustrátství a komoušských blábolů, to se hned tak nevidí.

   Ty máš obrovský psychický problém. Nedokázal jsi se vyrovnat s nabytou svobodou a hlavně s ní související zodpovědností. Za tvé vlastní neúspěchy a prohry obviňuješ společnost.
   Jsi jako vězeň kterého pustili po 20 letech z kriminálu a on vůbec neví co si tam venku počít. A chce zpět do krymu, kdy se nemusel o nic starat, nad ničím přemýšlet, vše bylo nalajnované, stačilo plnit příkazy dozorců, bylo tam teplo, sprcha jednou týdně a dostal jsi každý den nažrat. Jaká to jistota a pohoda.

   Já ti to neberu, že se ti stýská, že by jsi chtěl znovu žít takový pro tebe krásný a bezstarostný život. Ale nedělej laskavě z toho hovna drahokam a netlač ten "drahokam" ostatním kteří vidí, že to je obyčejné smradlavé hovno.

   Doufám, že se svým frustrátsvím začneš něco dělat a nepůjdeš si svou nenávist ke společnosti vybít vystřílením hospody jako tvůj kolega ve Žďáru, nebo vyhozením bytovky do povětří jako druhý kolega ve Frenštátu.

   Smazat
  5. 10:50
   Jo, natřeli jste mě to ohromně, frustráti. Tak jste se na sekundu zaradovali a teď se vraťte k vašemu bolestnému kvílení, kňučení, sténání, hýkání, na vzpomínání na staré zlaté totalitní časy kdy všichni měli stejné hovno jako jste měli vy a vy jste se tak nemuseli sžírat závistí jako teď. Nic jiného než kvičet neumíte, je to smysl vašeho života, kvičení máte zakodováno ve vašem DNA.

   Smazat
  6. Nenechte se vyhecovat, to je jistý Gregory co rád diskutuje v Krajských listech. Řádí tam já falešný vrchní...

   Smazat
  7. Pro 9:48 - chytrolíne, žádný komunismus před sametem neexistoval, takže laskavě „za komunistů“ nebo za „reálného socialismu“, nebo i za totality nebo „totáče“. O kulturním úpadku po „sametu“ není pochyb. Že za totáče byl der o každou novou edici je svatá pravda. Ono bylo o co stát – hodnotná díla, kvalitní překlady, přijatelná cena. Nebo ne? Mimochodem, kdopak z dnešních generací opravdu umí číst? Mám z vás srandu, neználci.

   Smazat
  8. Myslíš, že se budu vybíjet na diskuzích sprostýma nadávkama a urážkama jako to děláš ty, protože na nic jinýho se nezmůžeš? Co je to frustrát - dnes moderní slovo, nebo to platí jen o imbecilitě na diskuzích, když redakce nechává běžet všechen ten hnůj bez povšimnutí? Z novinek už bys musel odprejsknout ty všiváku sprostej. V podstatě nevím, cos mi chtěl sdělit, ty smradlavej drahokame. Všechny ty sračky co píšeš tak smrdí naivitou, tak svědčí o tom, že jsi blbec, kterej si něco přečet a co něco - čteš jen sračky komunistobijců, nebo co se píše v mozkových klystýrech - ty už jsi vypláchnutej tak akorát. Tak naivní a pitomé cosi - nemá smysl se s tebou zahazovat, jako nemá smysl házet perly sviním, - to už říkala moje babička a to má váhu. proč tady kvičíš ty? proč lezeš mezi lidi, jimiž opovrhuješ a jimž nadáváš, a lezeš na diskuze k NR dnes a denně - tak proč ty magore? Když se mi někdo nezamlouvá, tak si vedle něj ani nesednu - proč sem lezeš je záhada. Aby ses vyblil a poctil diskuze svým průjmem? Můžeš si to ušetřit, třeba někde tvoji námahu ocení víc. Nekvič a nekňourej nám tady - co ty máš ve svým DNA - blbost, nenávist, závist?

   Smazat
  9. 10:58 A zase jsi zapoměl napsat, že máme všichni holé prdele, kdežto ty jako správný, schopný a pracovitý hovnivál máš svojí kuličku a ostatní tě nezajímají. Jsi hrdý, že tvojí velikou kuličku hoven ti ostatní hovniválové závidí. Jasně že nechápeš, že LIDI zajímá něco jiného. Ale kvůli svému duševnímu postižení sociopatií ti to nikdy nedojde.

   Smazat
 8. 9:48
  Jdi si pindat tyhle svoje bláboly na hrob tý zrzavý zdechliny,tam lejnolahvárenský žumpy patříte!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jsi na Jandu, poserplínu a lejnosrka. Neflákej to tak a polepši se.

   Smazat
 9. 9:59
  To víš ty naše netáhlo v žůžovém oblečku;-)))

  OdpovědětSmazat
 10. Také je hezké, jak jsou některé reklamy šikovně zabalené. Než se prokousáte nekonečnými logy a sponzory každé znělky a otravnými upoutávkami na kraviny, na které stejně koukat nebudete, uplyne 10 minut od avizovaného začátku pořadu, na který se chcete dívat, což je vzácnost, když na něco koukat chcete. Ale za ty všechny hovadiny, jeden dementní americký film za druhým, debilní české seriály a prastaré vykopávky si platíme a zle s vámi, kdybyste za ty idiotiny platit nechtěli !

  OdpovědětSmazat
 11. Kdysi jsme se chechtali blbosti sovětských veseloher, dnes pláčeme nad krvavými americkými takékomediemi. Lidská blbost je nekonečná a jak víme, vůbec se nechce vyhnout elitám, určitě ne těm českým. Dnes slyšíme velký pláč na stromem v pražském parku, ověšeném botami. Kdyby tuto "performaci" vymyslel pan Černý, byl by to světodějný umělecký počin, který by šel aspoň týden v televizi a žádný deník či týdeník, nejen bulvární (ale jsou u nás jiné?) by zprávu nevynechal, aby nezkrachoval. Ale protože to byl je fór nějakých študáků, tak je to mrzký, trestuhodný čin. Jo, tak to chodí v takédemokraciích! Ó lide český, měj se hezky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono - mezi námi 10.52 - kdyby vám někdo házel křápy na větve stromů na vaší zahradě, asi by vás to taky nasralo. Kolemjdoucí z jiné části Prahy to možná považují za žůžo vodvaz mládeže, ale ti, co to mají pod oknem, nebo v parčíku naproti, asi nejsou nadšeni. Je to stejný vandalizmus jako čmárání těch hovadin po fasádách domů, vždycky jsem si divil, proč to ty smečky nezkoušejí na svých barácích, nebo někde u babičky na vesnici pomalovat jí domeček. Byla by radostí bez sebe. Radost zničit něco druhému,může být asi švanda - případně někoho nasrat nebo rozbrečet - asi dnes jo, jako sprostě provokovat padesátiletou učitelku a ještě si to natáčet na mobil -rekové. A že zemřela? No a co...

   Házeči bot možná jen demonstrují, že mají dost peněz na nové boty, nebo zkouší,kdo dohodí boty výš, jako hoši soutěžili kdo má většího, nebo kdo dočůrá dál.Asi by stačilo pár pohlavků od tatíka, když zjistí, že synáčkovi chybí boty, a pak koukej smrade vylézt nahoru a sundat to - než psát do medií kokotinu, kolik tisíc bude sundání bot stát daňový poplatníky. Skoro bych řekl, že čin je to dost mrzký, asi jako když o pár let starší trotl si naškudlí na dobrodužný výlet do Syrie za hrdiny islámu ( zblblý každodenními žvásty v mediích) pak je zadržen na letišti v Turecku, poslán šupem zpět v doprovodu kulometů, a hrozí mu 15 let- zatímco odporným politickým zrůdám, které vydrancovaly veškerý majetek státu a rozkradly tady miliardy, ( denně ve zprávách) a prodaly i vodu, nehrozí nic - ale vůbec nic. Aby se rodiče toho pitomce zbláznili. A teď musí kluk poslušně opakovat, "jak bylo jeho úmyslem zabíjet" a podobný tendenční krávoviny, abychom se mohli světu pochlubit taky jedním zadrženým teroristou. Hnus! Druhá Horáková - teprve 21 let - venkovskej balík z Plzeň - jih. Taky mrzký čin -ne? Holt nemá trouba imunitu - a docvaklo mu to bohužel pozdě. Teď si na něm nahoní ego soudce ze zkorumpované a profláknuté Plzně, a mediální činovníci.
   Pokud jde o ruské veselohry - byly skutečně veselé a vtipné, a mají nejlepší pohádky na světě. Americké veselohry kde se různí kašpárci mezi sebou navzájem vykuchávají, ovšem veselé moc nejsou - nebo jo? Už nemám přehled. Ale že lidská blbost hory přenáší, o tom žádná - podívejte se na diskuze novinek - co je tam úplně zbytečných blbostí, a vynáší to miliardy.

   Smazat
  2. 10:52 Víte, ony ty boty jsou také jen projevem debilizace společnosti. To vůbec není originální studentská recese, ale obyčej, importovaný ze Západu. Tam pokud vím takto odhazovali boty vojáci, končící službu v armádě. A stejně jako se sprejerstvím si každý blb připadá "světově", když takovou kokotinu napodobí.

   Smazat
 12. Blbečci tady kňučí nad reklamami a ani si ve své nekonečné debilitě nejsou schopni uvědomit, že i tento jejich webík, kam si chodí ukájet svoje komunistické a ruské úchylky, může existovat právě jen díky reklamám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty fašistický blbečku jdi si ty výkaly trousit na Weby ktomu určené.

   Smazat
  2. 11:07 a nedošlo Ti ty troubo, že právě to je ten problém?

   Smazat
  3. 11:14
   Ten tvůj "(pseudo)problém" se dá snadno vyřešit tak, že si prostě budeš za všechno bez reklam platit.
   Opravdový problém je ten, že spousta ekonomicky negramorných pitomů jako jsi ty si myslí, že na vše mají nárok zadarmo, že vše vzniká a existuje tak nějak z podstaty na principu perpetuum mobile.

   Smazat
  4. Ale plošim tebe 11.07 - na to jsi pšišel sám? Úplně sám? To jsi teda péro. A milovník reklam - měli by tě někam zavřít a za trest ti pouštět uřvané reklamy, jednu za druhou, pěkně celý den. Za chvíli bys kňučel za dveřmi jako psík, a šťoural bys pacičkou že chceš ven. Píšeš tady ty svoje sračky, abys pokud možno ostatní nasral, nebo to myslíš úplně vážně?

   Smazat
  5. No to je zase perla 11.24! Bez reklam bys dnes nevytiskl ani jedny noviny, ani jeden časopis! Nikdo to už v síti nekupuje - jen vyjímečně. Kromě nějaké té bulvární drbny "Na kafíčko"nebo "Claudia" ale jinak si dnes nikdo nic nekoupí. Všichni vydavatelé by dávno zkrachovali, a tím i hromada novinářů a dalších mediálních parazitů. Totéž se týká televize, kde platy vyhryzů,a protekčních blboušů všech těch kanálů a kanálků zajišťuje jen reklama - na ty sračky se totiž nikdo nedívá, mají minimální sledovanost. Takže o čem to žvaníš - co bychom chtěli nejraději zadarmo?Ani zadarmo noviny nikdo nechce - nehodí se ani k použití na hajzl. Kdo dnes umí psát? Kde jsou povídky na pokračování, básně, fejetony, eseje - bez toho dříve noviny nemohly existovat, protože lidi chtěli taky něco ke čtení. Dnes může být novinář každý pako. Stačí napsat blábol v podobě zprávy, obohatit to svým pohledem na věc, a mezi to naflákat reklamy, které to zaplatí. Protože pak to všechno leží na prodejně, odkud to jde zpátky v remitendě rovnou do sběru za cenu 2 Kč za kilo papíru. To jsou dnes kšefty -co?

   Smazat
  6. 11:25
   Na to jsem nemusel nijak přicházet. To je prostě fakt. Pokud se ti fakta nelíbí můžeš to "vyřešit" zavřením očí a ucpáním uší. To by bylo řešení hodné tvé inteligence.

   NR stejně jako spousta podobných stránek jede na službě Bloger od společnosti Google. NR využívá tuto službu zcela zdarma právě proto, že Google vývoj a provoz zaplatí právě reklamy. A pravděpodobně sama NR, pokud má slušnou návštěvnost, z těch reklam taky něco má.

   Smazat
  7. 11:24 nedošlo! Ještě hloupější, než jsem si myslel ..., blábolí o ekonomice a nevídí systém.

   Smazat
  8. Tady je problém - Novinky jedou právě na to, a jejich provozovatel je společnost Seznam.cz, která nepodniká podle elektronického zákona. Z reklam rejžuje tvrdý peníze v závislosti na počtu diskuzí, které eviduje jako "sledovanost" a jejich stálá imbecilní diskuzní klientela, která uslintne třeba jen dvě slova, přesto ale ke všemu, jim zajišťuje dobrý peníze. Provozujou i ty příšerný bulvární sračky Super.cz a další sračky, a teď už i svůj vlastní bulvár Seznam.cz Seznam.cz sice je také provozovatelem NR, a tady se to několikrát už přetřásalo, ale NR se opakovaně zapřisahá, že peníze z reklam nemá. Že by to byla lež? Nedivil bych se. Zpočátku kolem článků NR reklamy nebyly - teď jsou tam. Možná máš pravdu a redakce lže. Asi proto taky nemaže ani sprosté příspěvky, až hodně sprosté - aby si neodradili právě ty sprosté chcípáky, kteří nutí ostatní reagovat - tím počet diskuzí narůstá. Že by všechno byl až takový hnus?

   Smazat
  9. Jo a ještě 11.40 - mou inteligenci neřeš - nevíš o mně nic. Dík.

   Smazat
  10. Čím více televizních kanálů, tím méně zajímavých pořadů na nich najdete. Že existují nějaké kanály jako Fanda, Smíchov, Telka, Mňammňam a já nevím co, zjistím jedině, když mi na ně padne zrak při prohlížení nějakého týdeníku Proboha, kouká na to někdo ? Je vůbec někdo zvědavý na 258. díl 7. řady nějakého dementního amerického seriálu ?

   Smazat
  11. Pro 12:02 - můžete mi sdělit, kde jsme se zapřísahali, že z reklam nemáme žádný příjem? Moc by mne to zajímalo, kde takové blbiny berete. Příjem z reklamy samozřejmě máme, ale není to k uživení ani jedné poloviny redaktorského eléva. A to máme čtenost vysokou. Získané prostředky používáme výhradně na pořádání konferencí, diskusních panelů a seminářů, případně k tomu potřebné techniky a techniky pro práci redakce. Nejbližší akcí bude každoroční setkání v Jihlavě v Dělnickém domě v první polovině dubna 2017. Pozvánku uveřejníme včas.

   Smazat
  12. Tak to mě velice mrzí vážený pane, že jsem si odpověď nestáhl, když jsem obdržel -a ne jednou - velice rozhorlenou odpověď, že NR peníze z reklam kolem svých článků nemá. Možná zpočátku - to se ještě redukovaly i ty prasárny na diskuzích. Dnes nikoliv, protože každý sprostý čurýk, který vůbec nepíše příspěvek k námětu článku, jen napadá ostatní, nadává a sprostě uráží, je tady vítán. Viz Horní Dolní který pravidelně napadá celý český národ, jací jsme blbci a otroci a že na nás čeká šibenice. Plus ten pitomec Honolulu z Floridy - zahltí celou diskuzi jen tím, že píšou a odpovídají sami sobě. Teď už tomu začínám rozumět. Nabalujou se na ně další diskuze a peněz je tím pádem víc. Jak holt se vydělává na lidské chudobě (ačkoliv se proti tomu naoko brojí) tak se vydělává i na lidské blbosti, intelektuální omezenosti, se kterou hltají ty mediální prefabrikáty, a na lidské sprostotě a urážkách. Co na tom, že je to hnusné. A podle toho taky vypadá celá ta publicistika - de facto spíš bulvár - co nejvíc šokující a nasrávací - a zase skončíme u počtu diskuzí a u peněz. Sorry jako - ale ptáte se, a já odpovídám. A opakuji, škoda že jsem si to nestáhl, dnes bych vám z odpovědí redakce NR mohl citovat.

   Smazat
 13. Ták a už vím co je v televizi. Sam si ji pouštím jen když je tam nějakej sport u kterého většinou usnu a to zvláště v dnešní době, když naší přední sportovci přestávají trénovat a raděj se starají jestli RF dostala dostatečný trest za doping či nikoli.Ještě počkám na výkony nšich biatlonistů jinak nabídnu televici někému bezďákovi ať si ji vymnění ve zběrně za čučo.

  OdpovědětSmazat
 14. Kvalita našich televizních pořadů vytrvale upadá a to nejen u ČT, ale i u tzv. komerčních nezávislých TV. Kromě reklam co jsou absolutní sračka, čest pár vtipným vyjímkám, jsou nesledovatelné i všechny ty trapné seriály každý s každým proti každému a stoleté braky s policajty v baloňácích s přitroublým dotazováním až se k vraždě někdo konečně přizná nebo na druhé straně géniové se supertechnikou made in USA. Nemluvě o filmech se supermanema, superženama, superagentama a nadlidma. Kdepak všichni byli při 11. žáří? Kdepak všichni byli, když se nyní vyrojili ruští hackeři a ruské nebezpečí? Osobně mě iritují reklamy na Oldspajze. To je žrádlo! Černý namakanec (asi také dopuje) na bílém koni (v továrně by vykonal spoustu užitečnější práce) vykládá, že mám chtít smrdět jako on a jak to mají ženské kupovat svým mužům. Nebo další díl jak udatně rozbije při reklamě bílému hubu. Fakt skvělý. Jen jsem nepochopil, proč bych měl chtít smrdět jako on a proč bych to vůbec měl kupovat když mám tu bílou hubu. No prostě jsem se jako bílá huba narodil, asi bohužel. Je to zjevně namířené pro černé a podporuje to černý rasismus, ale to asi není rasismus. To je asi multikulturalismus a moderní soužití. No prostě Oldšpajze si určitě nikdy nekoupím an Had and schoulders a podobné úžasnosti. A to ne, že bych na to neměl. Na tu super kvalitku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další frustrát...
   Proč na to teda čumíš, ty demente? Jsi nesvéprávný? Proč si nenaladíš přes satelit ruské, čínké, kubánské... televize? Nebo proč si raději nepřečteš knihu podle svého výběru? Proč nejdeš do divadla? Proč nejdeš do kina, na koncert? Proč se nevěnuješ raději sportu a svým koníčkům? Proč nevěnuješ svůj čas rodině?

   Jen se nudíš doma, sdíš na své tlusté prdeli chvíli u televice, chcíli u počítače a jen prdíš, nadáváš, stěžuješ si.

   A k těm seriálům. Teď skončil na ČT vynikajicí komediální seriál Trpaslík, před nedávnem Kosmo, Teď běžel o sobotách norský seriál Okupace, v pondělí běží výborný seriál Svět pod hlavou atd atd. Na ČT 2 běží neustále nějaké historické dokumenty. Ale ten blbec čumí na reklamy s voňavkami.

   Smazat
  2. Ve 12:59 zřejmě píše snaživý redaktor Kalouskovy televize, který se nás v potu tváře snaží nalákat na rádoby dokumenty O Havlovi a Hitlerovi do zblbnutí. Aspoň jsme si díky němu vzpomněli, že existuje něco jako ČT 2.

   Smazat
  3. Jestli jsou Kosmo či Trpaslík úžasný kousky, tak mi prosím pověz, proč ČT, která do toho nastrkala spoustu našich (mojích/tvojích/jejich) peněz, tyhle prográmky strčila mimo primetime, někam k půlnoci? Proč? Že by v hlavním vysílacím čase chtěli odbavit nekvalitu a tu kvalitu pro fajnšmekry strká do časů, kdy do bedny čučí jen netáhla, co nemusí druhý den hákovat? Prostě kvalitní programy pro nejkvalitnější z lidí,že! Taurus

   Smazat
  4. 12:59 úroveň argumentace: „... ty demente? Jsi nesvéprávný? .... sdíš na své tlusté prdeli ...“ Tvrdí co neví, nevyjadřuje se ke kritizované věci, ale napadá osobu autora nijak podloženým tvrzením. Nepochybně hlupák, nekulturní, bezcharakterní, nedovzdělaný ... produkt současnosti

   Smazat
  5. 13:44
   Co to zase meleš? Zase vytváříš jakýsi pseudoproblém který neexistuje. Dnes máš všechno okamžitě dostupné na netu na ivisilani.cz i s kompletním archivem všeho.
   A když už se tedy ptáš, tak Trpalsík se vysílal později protože je relativně sprostý. Kosmo už nevím.

   Smazat
  6. 13:48
   Ta otázka co jsem položil frustrátovi 12:36 pokládám i tobě. Jsi schopen se pokusit na ni aspoň trochu logicky odpovědět, ty produkte současnosti? Ty jsi připadáš svéprávný když vykonáváš činnost jako 12:36?

   Smazat
  7. 12.59 Poslouchejte vy "hnustráte",jestli byl trpaslík vynikající a ještě k tomu komediální seriál-tak jsem čínský kloboučník.U toho se člověk zasmál tak,jako by mě někdo lechtal a zároveň vyhrožoval pistolí,jestli se zasměju.Máte divné představy o zábavých pořadech!!!

   Smazat
  8. 14:24

   Divácký ohlas byl celkově výborný. Takže chybu hledej spíše ve svém (ne)smyslu pro humor, zapšklý dědku. Pusť si Troškův kameňák a možná to bude lepší.

   Smazat
 15. Každodenní tuny reklamních letáků po celé republice-těch lesů a chemie. Dělat z lidí hlupáky je to, o co tu běží. Slevy jsou přece ceny s normálním rabatem a před slevové ceny jsou ceny z nemravnou přirážkou. Zajímavá je úloha ČOI, která vlastně zákazníky poškozuje. Hlídá, aby zvýšená cena nebyla méně než týden, a tak obchody drží zvýšenou cenu déle. Zákazníci pak nakupují většinou zboží předražené :-)

  OdpovědětSmazat
 16. Bývaly doby, kdy televize, rozhlas, tisk, všechno, co označujeme jako mainstream sloužily k tomu, aby nás informovaly. Nyní slouží pouze k tomu, aby nás (naštěstí bez valných úspěchů, což presstituty náramně štve) poučovaly, co si máme myslet, co je jediná samospasitelná pravda, vyrobená pornoherci Jandy někde v Ústavu pro vyrábění hybridní pravdy. A protože se jim to vymývání mozků nedaří, kopou zběsile oni presstituti kolem sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jóó to byly doby soudruhu. Zlatý časy jak jsme byli neustále informováni jak plníme plán na 110%.
   Naštěstí ty komoušské sračky běžely jen v jedné televizi a v jednom rádiu. Ještě že tu byla na zprávy Svobodná Evropa a Hlas Ameriky a na filmy a seriály Vídeň.

   Smazat
  2. Zapomněl jsi ještě na tvou oblíbenou Rádio Tirana, Rádio Vatikán a Rádio Jerevan. Trochu zapomínáš, netáhlo.

   Smazat
  3. Dneska, když se zamyslím, jak nám Svobodná Evropa a Hlas Ameriky vyplňovala mezery v myšlení, jsem si jist, že dnes nemohu už zblbnout.

   Smazat
  4. Je zajímavé, že dnešní soukromé televize se mohou přetrhnout, která dřví odvysílá Majora Zemana a další "komoušské sračky". Nová vlna československého filmu jsou také "komoušské sračky"? Taurus

   Smazat
  5. Nechte toho pitomu. Podle toho, jak se vyjadřuje, se jedná o zakomplexovaného tvora nižší ho stupně inteligence. Mohlo by jít o redaktora či jiného propagandistu Nového světového řádu. Měl by se zdravit Heil! Na to určitě uslyší.

   Smazat
  6. 13:48

   Řeč byla o informacích a zpravodajství, ale to je zřejmě pod tvou rozlišovací schopnost.

   Smazat
  7. Máme tady takové myslitele, kteří nepostřehli, jak si reklamu platí v cenách zboží a že to, co chtě nechtě zaplatili, je potom obtěžuje přiblblostmi v televizi, popřípadě letáky ve schránce. Přijde mi to nesmyslně blbé. Za čest si považuju být pro tento názor frustrát, komouš a nevím co ještě.

   Smazat
  8. 14:37

   Máš to holt v dnešním světě těžký. Nezávidím ti. Co s tím hodláš dělat?

   Smazat
  9. 14:43 Nejlepší asi bude se ohnout, přizpůsobit se a neprotestovat. Jako kolaboranti za Protektorátu a každý správný obyvatel kolonie, že?

   Smazat
  10. Pro 14:43 - nemám to těžký, netrápím se. Dělám, co umím. V loterii přírody jsem získal něco talentu pro jazyky a víceméně fotografickou paměť. Zdarma. Dál rodiče, kteří rádi, správně a srozumitelně zodpověděli moje otázky a já, já se hodně ptal. Takže nakonec, dáno prostředím a okolnostmi, krom češtiny plynně dva jazyky a hladký přechod mezi slovenštinou a češtinou. Satelitní televize a internet mi umožňuje dostatečný výběr, když mimo dvou zvládnutých cizích jazyků beru za srozumitelné některé další. Taky jsem podědil dost rozsáhlou knihovnu, dílem v němčině a za život k ní ledaco přičinil. Všelijaké ty diskuze si občas čtu, abych neuváznul mimo realitu. Dík za reprezentativní reakci. Off topic – taky jsem co harant šlápnuv vedle dostával nařezáno, byl dotčen a urážel se. Nařezáno v naprosté většině právem. A protože mi to dřív nebo později došlo, bylo mi pomoženo. Navíc, díky tomu, na nějakou tu ránu choulostivý nejsem. Chápu, že to všechno tady mnohým chybí. Aniž by za to mohli. Takže mi nezbývá, než se omluvit za jistý despekt.

   Smazat
 17. Komoušské sračky byly pochopitelně sračky, ale proti těm americkým byly o dvě třídy výše. Na ty americké se vůbec koukat nedá. U nich onanují pouze takoví "frustráti", jak se sami hrdě označují.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.