Reklama

úterý 7. února 2017

OSN doporučuje Kyjevu, aby obnovil výplatu důchodů obyvatelům Donbasu

7. 2. 2017    zdroj
Organizace spojených národů (OSN) vyjadřuje znepokojení v souvislosti s tím, že ukrajinské orgány nevyplácejí sociální dávky a důchody obyvatelům těch území Donbasu, která nekontrolují. Jak uvádí RT, řekl to koordinátor systému OSN na Ukrajině ...

"Jsme velmi vážně znepokojeni a opakovaně jsme vznášeli otázku, týkající se přerušení vyplácení sociálních dávek a důchodů, říká. V některých případech, kdy byli lidé odstraňováni z výplatních seznamů, porušovalo toto konání dokonce ukrajinské zákony, nemluvě už o mezinárodních".

Koordinátor systému OSN na Ukrajině dodal, že všichni občané země mají právo na sociální dávky, bez ohledu na to, kde žijí a zda jsou dočasně přesídleni nebo důchodci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. To říkám už dlouho. Ukrajina pořád prohlašuje, jak je Donbas a Krym "jejich" a přitom se jich nevyplácením státních povinností a blokádami sama vzdala.

  OdpovědětSmazat
 2. Dotaz na OSN:ještě jim prozraďte,kde mají ty
  peníze vzít.Nemají ani pro lidi v okolí Kyjeva.
  Miliardy od EU jsou na soukromých kontech.Tak
  z čeho platit?Čí jsou ta konta je všeobecně
  známo.Jeden z nich dostal azyl v ČR.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Hmm, tak důchody. A co takhle zastavit palbu, to OSN Kyjevu nedoporučuje?
  Jsem opravdu rád, že máme na světě tak outlocitné spolky, jakým je OSN.

  OdpovědětSmazat
 4. Prasečenko a vyplácet důchody? Dovolte, abych se zasmál. Ten už nemá ani za co zaplatit své milé fašisty banderovce.

  OdpovědětSmazat
 5. OSN by mělo třeba také "doporučit" Kyjevu, aby Kyjev obnovil dodávky vody na Krym (toto naposledy udělali hitlerovci, když na důchodech pro Krym ušetřil Kyjev ohromné částky i do budoucna), aby obnovili odpálené stožáry vysokého napětí (dodávky elektřiny dnes potřebuje Ukrajina), aby Kyjev obnovil výbuchem zničená železniční spojení s Donbasem, aby měly ukrajinské tepelné elektrárny uhlí, aby ukrajinské dělostřelectvo přestalo ostřelovat obytné domy horníků a jejich rodin, ale dokonce, aby Kyjev přestal ničit těžní věže dolů, protože bez uhlí už Ukrajina skutečně nepřežije ani tuto zimu atd. atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to divná země, vedené pitomci. Ale ty lautr hlupáky, vzešlé z puče si národ potvrdil ve volbách, takže si za to mohou Ukrajinci sami. Ano, uhlí nemají a to z Donbasu jim smrdí, takže raději mrznou. Ano, elektřiny nemají dost, ale raději nesvítí. Peníze nemají, ale na válčení jim to vždy vystačí. Donbas chtějí zpět do Ukrajiny, proto si ho pokud možno co nejvíc rozbombardují. Krym chtějí také, tak jim zastaví přísun vody, odstřelí elektrické vedení a zablokují přísun potravin. Samozřejmě by chtěli, aby s nimo v jednom státě žili i Donbasané, tak jim nedávají dlouhodobě důchody, na které si ti lidé celý život šetřili na Ukrajině. Pokud se Ukrajinci chovají tak, jak to vypadá, musí to být nejblbější národ v Evropě... Alespoň v něčem vítězí.

   Smazat
 6. Co Ukrajinci chtěli, to mají. Mohli všemu, co se stalo, včas zabránit. Není možné, aby miliony lidí nedokázali zabránit několika všivákům jejich všivárny. Proč nepodpořili svého prezidenta Janukoviče? Naopak by ho byli klidně nechali zabít? Prostě se nechali oblbovat, asi jako kdysi my. Že budou evropsky bohatí - každej se viděl ve zlatým paláci - tak teď jsou bez důchodů, vody a energií, a jako my, nejsou na kolenou - ale ryjí držkou v zemi ( a k tomu denně mlátí do klávesnic počítačů).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:25 To všechno proto, že lidé se v rozporu s vlastními zájmy často chovají jako stádo a následují nejhlasitěji bučící voly. U nás to není jiné, netřeba se divit Ukrajincům.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.