Reklama

.

.

středa 15. února 2017

Otevřený dopis hlavě státu

15. 2. 2017
Vážený pane prezidente, Miloši,
s velkým znepokojením jsem dnes si (15. 2.) přečetl Tvé dnes publikované vystoupení, z něhož vyjímám: "Vždyť vám ještě osm tisíc zbyde, vzkazuje Zeman"
„Ano, můžeme lamentovat nad tím, že se mají zvýšit platy, ale také musíme říct, kde na to vzít. Stovka denně za hospitalizační poplatek nikoho nezabije. Bude vás to stát tři tisíce měsíčně. Průměrný starobní důchod je 11 tisíc, pořád nebudete o žebrácké holi,“ řekl prezident a zmínil případy, kdy se pobyt v nemocnicích zneužívá.

Takže k prvému řádku – 8000,-.= 266.- Kč na den. Státní a parlamentní představitelé si letos nechali přidat v průměru asi 8000,-. Kč. měsíčně. Mohly být použity jinak?

Z vlastní zkušenosti jako invalidní důchodce vím, jak jsem se cítil po dvouměsíčním pobytu na interně (srdce - proonemocněl jsem se přes by-passy až k defibrilátoru) a předtím měsíc na kožním oddělení (těžká lupénka). Celkem 9000,- za nemocniční poplatky. Bydlím v Praze v již téměř vybydleném bytě v paneláku (společenství vlastníků) – tj. náklady cca 6000,- Kč. měsíčně. Platím asi 1300,- Kč. měsíčně za léky. Chodit mohu jen na krátké vzdálenosti, asi 200 -300 m., proto zatím povinné ručení za malé auto, tj. cca 300,- Kč měsíčně. Ujedu ročně za nákupy a lékaři okolo 5000,- km. Cena benzín nám byla v loňském roce milostivá. Nezaručené parkování poblíž bydliště stojí 100,- měsíčně. Sečteno a podtrženo – osm tisíc mi bohužel ani omylem nezbývá.

Pomocí splátkového kalendáře jsem se s poplatky – stovka denně -vypořádával více než rok.

Ač zvyklý na občasný nákup knih (dovolím si maximálně tak jednu ročně (pro informaci u normální knihy se platí okolo 1,- Kč za stránku), na návštěvu divadla nebo koncertu nezbývá (cena vstupenky a k tomu parkování – je-li vůbec možné (modré zóny).

Rusnokova 2% inflace letošní tři stovky důchodcům hravě překoná.

Vzpomněl jsem si v této souvislosti na jeden velmi starý vtip, opět aktuální:

Schůze, na které má ministr vnitřního obchodu zdůvodnit straníkům a odborářům oznámené zdražení. Po asi pěti minutách se nahlas ozve trochu koktající posluchač a vykřikne „Aaať žiiije soudruh Krakrajčír.“ Přítomní několikrát skandují „Ať žije soudruh Krajčír.“

Když se jeho věta zopakuje už po několikáté, spolu se skandováním, je důrazně vyzván řídícím schůze, aby se už neopakoval. Koktající praví: Nenechte mně dodomluvit: Aaať žiiije soudruh Krakrajčír za těch devět stovek jako já.

Strávili jsme spolu na několikrát hodiny času ve Veselí (s Vaškem) ještě více v Praze Na Rybníčku. Společně s Mirkem, Karlem, Martinem, malou a velkou Janou a dalšími jsme udělali vše, abys byl zvolen před těmi již skoro patnácti lety. Někteří „přátelé“ z ČSSD volbu zhatili a Tebe, a vlastně většinu našich členů podrazili.

Tvé dnešní vystoupení mne rozesmutnělo a pohoršilo. Věřím, že v druhém prezidentském volebním období se Ti podobné úvahy a názory vyhnou.

Rozesmutněle, ale stále přátelsky Ti přeje pevné zdraví a úspěch

JUDr. Oldřich Průša

(bývalý diplomat (MZV -Addis Abeba, Moskva, Athény, od roku 1996 Ministerstvo průmyslu a obchodu), bývalý člen ÚVV ČSSD a Platformy pro renesanci strany, komentátor a publicista, dříve Britské listy nyní Nová republika, občas Parlamentní listy)

(pro informaci tiskovému mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi a řediteli zahraničně-potilitického odboru KPR Hynku Kmoníčkovi)

P. s.: (neblbý novinář by v mezititulku nenapsal „zbyde“ ale „zbude.“ V tom se shodneme.

107 komentářů :

 1. To už zase ty psychopatický babišovský svině zavádějí zlodějské poplatky za nemocnici? To mi nějak uniklo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera na ČT 24 poslankyně za ODS Černochová, křičela, že musíme dávat okamžitě 100 miliard korun na zbrojení protože Rusko se roztahuje po celé Evropě a ohrožuje naší demokracii, jinými slovy Rusko se nebezpečně přibližuje k hranicím státu NATO. Všichni dnes křičí, že musíme okamžitě dávat na zbrojení 2% HDP tedy těch 100 miliard. Komunistický poslanec odpověděl, že už v současné době státy NATO dávají na zbrojení 15 x víc než Rusko a stav vojska států EU několikanásobně převyšuje stav Rusů ve zbrani. Přesto nás Rusko neustále ohrožuje. Jinými slovy, naší důchodci můžou jít vybírat popelnice. Zvýšení důchodu v letošním roce nepokryje ani inflaci. Naše společnost okrádá ty bezbranné, kteří se již nemůžou bránit. Nemůžou? Můžou! To by ale nesměli poslouchat herce Issovou a Madra s jejich heslem "PŘEMLUVTE BABKU, PŘEMLUVTE DĚDKA". V devadesátých létech všichni dnešní důchodci volili pravici s odůvodněním, aby se naší mladí měli lépe. A výsledek jejich volby? 360 miliard odchází ročně z republiky ve formě zisků zahraničních firem na západ. Veškerá voda, vzduch patří západním firmám a tvrdě za to platíme. Otočíš kohoutek a peníze jdou do Francie, Německa. Nájmy v dnešní době dosahují od 8 tisíc do 12 tisíc a průměrný reálný plat je 12 až 14 tisíc. Aby naší kapitalisti nemuseli naším lidem zvýšit platy ani o korunu, budou sem vozit Ukrajince, kteří si budou vážit i poloviční platy než mají naši. To znamená s vděčností budou pracovat za 7 tisícovek. Dojde ještě k většímu vykořisťování naších lidí a zisky západních kapitalistů jenom porostou s tím, že nám budou nadávat, že si za to můžeme sami. Jsme vzorná kolonie západu a úrovni platu se přibližujeme Rumunsku a Bulharsku. Můžeme si za to sami. Zvonili jsme klíči a křičeli: "UŽ JE TO TADY". Tak, to máme co jsme chtěli!

   Vymazat
  2. Jsme kolonie západních států a musíme držet hubu a krok. Naší politici včetně České národní banky nedělají nic jiného než poslouchají příkazy západu. A bude hůř. Když začne již dlouho plánovaná válka s Ruskem půjdeme na frontu se nechat mrzačit a zabíjet v první linii a z Prahy bude tomu velet poslankyně Černochová naše Clintonová.

   Vymazat
  3. Poslankyně Černochová mluví pořád z cesty, ani mě to nepřekvapuje. AŤ si vyfasuje mundůr a může se Stropnickým běhat ....na víc v hlavě nemají.

   Vymazat
  4. Tady se nadává na Babiše a ministr zdravotnictví je za ČSSD a předseda vlády také. Rozumíte tomu?

   Vymazat
  5. Za socialismu jsme se meli spatne. Pobyt v nemocnici nebyl casove limitovan a byl zdarma. Ted konecne mame to, co jsme chteli. A budeme mit, jednou to beztak projde, protoze jestli Rusove nebudou mit zakladny aspon na 180 mistech ve svete jako USA, budeme muset zvysovat rozpocet. Uz aby meli aspon 200, a primo v USA. Zdravotnictvi zase bude zdarma.

   Vymazat
  6. 6:08 - LŽEŠ. Přehraj si tu včerejsí reportáž. Poslankyně Černochová tam nic takového neřekla. Buďme aspoň trochu objektivní, prosím.

   Vymazat
  7. Bohužel tuto diskuzi pod článkem pana Průši navštívilo mnoho prostoduchých lidí, kteří jsou ochotni veřejně říkat, že je Zeman zklamal (že už dříve byl špatný a podobně) a že ho už nebudou volit.
   Ty lidé zapomínají a bohužel nevidí nejen reálná fakta, ale i to, že tím pomáhají současným "anti - zemanovcům!
   Je přeci jasné, že Zeman si z minulosti, společně s ostatními "politiky", kteří se zasloužili o "podraz ( = sametová revoluce)" a následnou přeměnu naší ekonomiky a celkově společnosti do současné podoby, nese nesmazatelnou vinu!
   Jak velká to bude vina, rozhodne jeho nynější snaha o nápravu toho, co se zničilo a množství toho, co se mu podaří napravit.
   A určí ji budoucí historici (pokud historii nebudou psát současní "vítězové")!
   Takže - Zeman není "svatý", má MNOHO chyb, ale LEPŠÍ alternativa NENÍ!
   To by mělo být jasné každému normálnímu člověkovi, zvlášť když se podíváte, jak tuto diskuzi využili "manipulátoři" k proti - zemanovskému tažení!
   Pavel p
   P.S.: Samozřejmě, že je to od něj hloupá chyba!

   Vymazat
  8. Prezident také pobyt v nemocnici přirovnává k hotelovým službám. Asi nebyl nikdy v hotelu, kde bude na pokoji se čtyřmi dalšími cizími nemocnými lidmi na posteli ze které ho budou bolet záda, o jídle které se někdy nedá jíst a čaji který se nedá pít, musí mít vlastní ručník, léky si musí koupit sám a přinést sebou. Příbuzní musí přinést něco k jídlu, ovoce a hygienické potřeby. Doma běží obvyklé výdaje, kromě toho jídla. To vše tedy z pojištění dosti vysokého, které platí celý život.

   Vymazat
 2. Průša je úchyl, zní známá věta. \Když jsi neprosadil svého kandidáta na presidenta, neúchyluj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, kdo je Průša, ale má pravdu. Tchyně žije jako vdova v okresním městě. Coby bývalá učitelka má asi 10.500 měsíčně. Z toho platí 2-pokojový byt 6000,-Kč (včetně vody a energií), 500 dá za léky. Naštěstí je nedaleko centra, takže neplatí za dopravu a větší nákupy jí zabezpečíme my. Necelé 2000,- Kč měsíčně dá za jídlo. Protože je skromná, ty 2000, co zůstanou, jí na jednoduchý život stačí, ale každému soudnému člověku musí být jasné, že to na nějaké velké vyskakování není. Občas se musí koupit i nějaké boty, oblečení, ale nic přepychového... Pan prezident prostě žije mimo svět normálních lidí.

   Vymazat
  2. A proč bysme měli držet hubu a krok? Jsou internety, stačí si dát sraz před parlamentem a udělat pořádnou demonstraci s případnou defenestrací. Podívejte na Rumuny, už stávkují 14 dní v mrazech, ale pomalu se to láme. Tady je dneska každej línej vystrčit prdel z domova a jít pro tento národ pořádně zařvat A DOST!!!

   Vymazat
  3. Při těch nářcích, jak se mají mnozí důchodci špatně a žijí vlastně z ruky do úst si říkám :

   "Vždyť naprostá většina důchodců má odpracováno kolem 45 let a to za tu dobu všechny vydělané peníze utratili a na stará kolena si nic neuložili stranou ?!"

   Ono je dobré, zamyslet se nad tím, jak jsme žili,
   když jsme byli zdraví, vydělávali jsme peníze....ale nic jsme si nedávali stranou
   a na přilepšení si k důchodu nám nic nezbylo.

   Je to o finanční GRAMOTNOSTI, což je prosté hospodaření s penězi a pro mnohé občany v produktivním věku "španělská vesnice." , prostě vycházejí z toho, že se důchodu stejně nedožijí...

   Vymazat
  4. Bystrá hlavo, ti dnešní důchodci ze svých platů žili, krmili a oblékali děti a platili jim mimoškolní vzdělávání. Taky bydleli a udržovali byty. Co našetřili, často užili na koupi oněch bytů, kde bydleli mnoho let. Co si našetřili, okousala inflace a zvýšené nároky - např. na léky, které dřív nepotřebovali, mnohdy vzhledem ke zdraví je třeba upravit i jídelníček.Tím se i při "finanční gramotnosti" stane, že jen taktak vycházejí

   Vymazat
  5. 9:44 A kdo jste,ž takto píšete.Já si neztěžuji,jsem důchodce,ještě pracuji a odvádí poctivě jako celý aktivní život daně a sociální.Al vím moc dobrpe,ž nešlo šetřit na stáři.A když se šetřilo,tak tolik,aby to nezatěžovalo rodinný rozpočet a to vskudku není suma závratná.Řeknete,kolik jste mohl šetřit?A kolik by jste šetril z rodinného rozpočtu např.30 .tis.kč?/rodiče a dvě děti studující?/Bylo by zajímavé,jak by jste odpověděl.

   Vymazat
  6. Autor 9:44 se zamýšlel nad tím, že po více než 40 letech v pracovním procesu, některým důchodcům nezbyly žádné úspory a nyní živoří z pouhého důchodu.
   Děti současných důchodců se narodily a vyrůstaly převážně kolem roku 1970,kdy byly platby za
   ..."krmení,oblékání a mimoškolní vzdělávání...",
   jak chybně argumentuje Marie, minimální.

   Ale trendem tehdejší doby byla chata, nebo chalupa a každoroční dovolená, po roce 89 i zahraniční.

   Proto se také přikláním k názoru o finanční gramotnosti, neboť právě toto téma by se mělo povinně vyučovat již od základní školy, namísto kravin,povinně přejímající direktivy Bruselu.

   Ostatně exekutoři jsou živi především z následků finanční NEgramotnosti mnohých občanů.

   Vymazat
  7. Když tedy pracovali 45 let, odváděli celou dobu zdravotní pojištění (přepočítáno cca 1 -2 milióny každý), tak jim to pojistné nebude stačit ani na úhradu pobytu v nemocnici?

   Vymazat
  8. Přesně tak, platili jsme si celý profesní život zdravotní pojištění a jistě jsme nebyli nikdo víc nemocní než zdraví, takže nevím, co je vůbec slušného na požadavku, aby si lidé ještě platili stovku denně ve špitále. Zeman mne znechutil, to je to správné slovo.

   Vymazat
  9. 10:17-Jste mimo mísu.Vaše řeči o chatách
   a chalupách jsou sice částečně pravdivé,
   ale právě tam lidé trávili dovolenou,již
   tak vehementně odsuzujete.Já jsem byl na dovolené jen jednou v životě a mám také
   to kulové,jako většina důchodců.Když jsem
   po rozvodu byl sám s dvěma dětmi(nar.68 a
   74),rozhodně jsem nebyl v situaci,kdy bych
   mohl něco ušetřit.A když jsem požadoval
   placení alimentů,soudce to prohlásil za
   nemorální.Tak si své řeči o té finanční
   gramotnosti nechte pro svoji rodinu.Nutné
   je posuzovat jednotlivě a ne hodit všechny
   do jednoho pytle.Buďte rád,že jste tolik
   finančně gramotný,abyste vyšel s tím,co
   dostanete za důchod.Bohužel Vás čeká to,
   že nebudete mít žádný.
   Petr Majevský

   Vymazat
 3. V tom podivném článku mi jaksi schází datum, kdy to měl údajně pan prezident říci. Tedy hlavně kterého roku to mělo být. Poplatky za nemocnici nejsou vůbec na programu vlády. Takže zase jenom ubohá provokace neznámého idiota.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pronesl to 15. února při obvyklé krajské krasojízdě, tentokrát v královohradeckém Rudníku:

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-uzemnil-namesti-vtipem-o-nezavisle-a-objektivni-Ceske-televizi-Pak-doslo-na-pijavice-z-neziskovek-a-nenormalni-politiky-v-parlamentu-475728
   Konkrétní odstavec:
   Své pak řekl i k poplatkům v nemocnicích. „Jsou lidé v nemocnicích nebo v sociálních zařízeních, kteří mají nízké platy. A na tyto platy prý není dost peněz. A já říkám všem politikům, že tím, že byly zrušeny hospitalizační poplatky, přišlo zdravotnictví o dvě miliardy korun, které by se mohly věnovat na platy zdravotníkům,“ zmínil. „Když byly zrušeny hospitalizační poplatky, tak vděčné potomstvo posílá své staré rodiče na tzv. sociální lůžka, aby ušetřilo,“ podotkl také Zeman. Tři tisíce měsíčně, které se případně dříve investovaly do pobytu v nemocnici, podle něj nikoho nezabily.

   Zdá se, že Miloši Zemanovi měkne mozek, když výpočet, který by měl vztáhnout na minimální důchod, aplikuje na důchodu průměrném. To by se ekonomovi a prognostikovi stávat nemělo.

   Pokud si české zdravotnictví chce nabrat z kapes pacientů nad rámec zdravotního pojištění, tak v případě hospitalizace jen do úrovně výdajů občanů na stravu. Člověk musí jíst ať je nebo není v nemocnici, tudíž denní poplatek by se mohl pohybovat tak ve výši 30 Kč. I přesto by ovšem někteří důchodci, žel, tratili, poněvadž se stravují v běžném životě ještě laciněji. Výdaje na denní hygienu, praní ložního prádla a "ošatné", což jsou další služby, které si "nosíme s sebou" nechť už jsme kdekoli, jsou v korunových výškách, takže třeba 30+5 Kč? Je pravda, že tento poplatek v takové výši má sice ekonomické opodstatnění, je podložený realitou, takže z toho úhlu pohledu není nemravný, leč z celkového pohledu na osud člověka - pacienta, kterému jeho zdravotní stav mění jeho svět, jeho místo na světě a způsob života, to lidskostí zrovna nezavání.
   To, kde by si lidé - ti, kteří by o to požádali - mohli připlatit, je přednostní zařazení na léčebný zákrok, pokud je fronta čekatelů dána jen omezenými prostředky nemocnice na zdravotní materiál (kupř. by mohlo jít třeba o operace rohovky, pokud jsou limitovány výdaje nemocnice na umělé náhrady a kvůli tomu personál není vytížen a mohl by operovat více pacientů), a to za podmínky, že zájemce zaplatí za přednostní operaci takovou sumu, která zkrátí frontu dalších čekatelů o jednoho - tj. vyřízení přednostního pacienta bude přínosné i pro všechny ostatní pacienty, protože jejich čekání se "předběhnutím" neprodlouží, nýbrž naopak zkrátí. Stát (pojišťovny) by nic "předběhnutí" také nestálo, protože personál, energie atd. platí ať již operují či čekají, a náklady by šly za tím, kdo tolik potřebuje být brzy fit a má na to. (Riziko, že české zdravotní pojišťovny by u některých diagnóz začaly omezovat úhrady spoléhajíc na to, že pospíchající utáhnou i zbytek pacientů, je eliminovatelné argumentací běžnou při zdůvodňování opodstatněnosti hrazených zákroků.)
   KR

   Vymazat
  2. k těm zrušeným poplarkům:
   Stále se nám "nadhazuje", že jejich zrušením zdravotnictví přišlo o 5 mld korun! Je to ovšem jen polovina pravdy! V době zavádění poplatků byl vyčíslen jejich "přínos právě na těch 5 mld. O TUTO ČÁSTKU BYL ALE SNÍŽEN ROZPOČET PENĚZ DO ZDRAVOTNICTVÍ PRO NÁSLEDUJÍCÍ ROK!!!!!! Takže pravda je taková, že nám Julínek formou poplatků NAVÝŠIL SPOLUÚČAST na zdravotnictví!
   O těchto dvou faktorech se ovšem NEMLUVÍ, jen se připomíná, o kolik zdravotnictví přišlo!

   Babiše nemusím, ale má pravdu v tom, že ve zdravotnictví je peněz dost, jenže s nimi neumí hospodařit!
   A to, jestli Babiš taky krade, nebo ne, nemá vliv na jeho slova!

   Vymazat
 4. Platové podmínky pečovatelek v sociálních službách by podle prezidenta Miloše Zemana zlepšilo opětné zavedení stokorunového poplatku za hospitalizaci. Řekl při návštěvě Královéhradeckého kraje a vysloužil si za to kritiku od premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD. Poplatky od ledna 2014 zrušil Ústavní soud.

  Těžké rozhodnutí, sám, nevím: (

  Peněz je dost jen, se kradou, ale to, je těm o, které se kvůli, korupci ve zdravotnictví nikdo nestará asi jedno, v okamžiku kdy trpí :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ještě jsem neviděl a ani neuvidim chudeho doktora stejně jako posrance sernarnatora či prasedidenta položme se na otazku co muže znamenat pro prasedidenta stokruna když nikdy nemusel platit ze sveho a vždy byl na straně dolnich chudych jak sam velice rad žovialně vždy a všude proklamuje

   Vymazat
 5. Včera - 15. února 2017

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera jsem tomu článku nemohla uvěřit, dnes jsem to slyšela i z televize, bohužel. Pan prezident mne tím hodně překvapil...opravdu nikdy bych nevěřila, že by něco takového mohl říci. Tak nevím, ale zdá se mi, že pan prezident nějak zapomíná, jak se žije lidem s nízkým příjmem, s malými dětmi, nebo důchodcům...Možná si zase vzpomene, až se zas vrátí zpátky na Vysočinu, ale to už bude lidem prd platné.

   Vymazat
 6. Text dopisu je velmi pravdivý a souhlasím s ním. Jak se říká bohatý chudému nevěří. Ten dluh v nemocnicích nedělají důchodci a čeští občané kteří si platili nemocenskou celý pracovní život, ale ti kteří zde pracují krátkou dobu. Dále zde léčíme vojáky cizích států. Ti také musí platit poplatky???
  Už jednou jsem prohlásil, že pan president by mněl přemýšlet než otevře hubu.
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejenom to. Vyplácet nesmyslné restituce církvím na to peníze rovněž jsou.

   Vymazat
 7. ..no tak občané, pochopte že se těchto asistenčních služeb chopila církev. Skvělý kšeft tahle placená péče...na a Milouš je apoštol ... *

  OdpovědětVymazat
 8. Nejlepším předsedou ČSSD byl Jiří Paroubek. Jenže měl jednu naprosto neodpustitelnou chybu: byl sociální demokrat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava:
   Paroubek byl asociální demograf...

   Vymazat
 9. Ale pratele to neni konec, utahovani remenu se deje po dirkach a ne na jednou. Jiste vysvetli vsehomira znalec Hovnolucu kolikrat si vyrazi z krabice k doktorovi rocne ,kolik je pojisteni kolik je poplatek u doktora ktery stejne vi hovno ,posle vas na roentgen na nic 2x extra dalsi charge potom jeste krevni obraz a moc a podobne a kdyz nemate skvarky radi vam seberou barak neb platit se musi . Tenhle v podstate socialismus ve zbytcich jiste brzy poradci z USA vysvetli tak jako cinili kdyz se zacalo rabovat pod vedenim ozralcu a kamosu Havelsteina chrapace a Vaclava Klause co dnes vse vi jak to je spatne (ale vse zpunktoval) dale tento to ozraly ktery ma hodne spolecneho s Trumpem je take rad hodne keca ale malo dela .Proste na chudy musi bejt prisnost ,to uz neni Tonda se Zakolan ktery razil heslo ze pivo a chleba se zdrazovat za nej nebude . Ono 11 000 Kc je tak zhruba 400 $ a pri cenach casto vyssich nezli v USA a 20 % taxy na vse ,no potes Panbuh ty chudaky kteri nemaji nakradeno a musi zit v tom prasecinci . Muj nazor democratickkou revoluci s pevnymi provazy za pasem

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedině ta by byla správnou rekcí na to svinstvo, co se zde uchytilo.

   Vymazat
 10. z těhle s....k nás dosta snad jen Okamura

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, pane neb paní, bojím se, že Okamura nás nikam dostávat na lepší nebude. Dokázal, že mu jde jen o osobní moc.Čím? Inu tím, že se opojil volebními výsledky a honem se trhá od Veleby...Tím se oslabují oba dva a malinké společenství se ještě zmenší. Okamura půjde volebně do kopru a patří mu to, za takovou politickou nezralost. Proboha, vždyť je to jen manažer cestovního ruchu.Jaképak naděje s ním.

   Vymazat
  2. Pro A z 8:47h:
   Vyvozovat z faktu, že se nechce Okamura spojit s Velebou, že mu jde o "osobní moc", může jen fanda pana Veleby nebo někdo, kdo uvažuje velmi povrchně a ve výsledku naprosto mylně.
   Volit Okamuru je v současné době jediná smysluplná volba.
   Ať už z hlediska volebního programu nebo z hlediska důvěryhodnosti.
   Už jenom to, jak proti němu "současná moc" jede všemi možnými i nemožnými způsoby, by mělo každému otevřít oči.
   Pavel p

   Vymazat
  3. Volit Okamuru je v současné době jedna z nesmyslných voleb. Budou ho volit vděční konsumenti politického spotřebního průmyslu, jako v minulosti "Vítka Bártu" a Radka Johna. Ti taky bojovali proti "současné moci" - a vyprodukovali akorát Karolinu Peake a Krystýnu Kočí.

   Vymazat
  4. Reakce na A z 12:03h:
   Jak jsem říkal, Váš příspěvek ukazuje, že " proti němu jedou jako slepice po flusu...!"
   Naposledy, když ho připravili o Úsvit a mnohamiliónový státní příspěvek, což obojí by bylo nebezpečné současné "moci".
   A to díky jeho naivní důvěřivosti, že mezi těmi, kteří nově vstupují do politiky, nejsou žádní její agenti! Podle jeho dalších aktivit se dá říct, že už se poučil.
   Již toto říká, že srovnávat Rumla, Bártu, Gazdíka, Bělobrádka, Kalouska a ostatní "reformátory" naší "politiky" s Okamurou, je naprosto zcestné!
   A to se nebavím o "morálním kreditu", který snad měli Ruml a Bárta.
   Pavel p

   Vymazat
  5. 8:47 pan Okamura se od Veleby netrh. Veleba je ve vleku Zemana který podporuje EU a euro, mimochodem také říkal že oslabování koruny proti euru je zločin a proto dosadil kreténa Rusnoka který ještě prodá zbytek našeho zlata. Jak říkám poslední dobou se Zeman živí kecáním a vlastně proti bordelu vlády a soudů nic nedělá. Kdyby mu někdo ukrad hůl určitě by se obrátil na policia soud aby to řešilli ale když mu ukradnou státní symbol čeká že to za něj vyřídí a zařídí někdo jiný.

   Vymazat
  6. 14:44
   Vy jste snad čekal, že si novou prezidentskou standardu bude vyšívat sám?

   Vymazat
 11. Včera na ČT 24 poslankyně za ODS Černochová, křičela, že musíme dávat okamžitě 100 miliard korun na zbrojení protože Rusko se roztahuje po celé Evropě a ohrožuje naší demokracii, jinými slovy Rusko se nebezpečně přibližuje k hranicím státu NATO. Všichni dnes křičí, že musíme okamžitě dávat na zbrojení 2% HDP tedy těch 100 miliard. Komunistický poslanec odpověděl, že už v současné době státy NATO dávají na zbrojení 15 x víc než Rusko a stav vojska států EU několikanásobně převyšuje stav Rusů ve zbrani. Přesto nás Rusko neustále ohrožuje. Jinými slovy, naší důchodci můžou jít vybírat popelnice. Zvýšení důchodu v letošním roce nepokryje ani inflaci. Naše společnost okrádá ty bezbranné, kteří se již nemůžou bránit. Nemůžou? Můžou! To by ale nesměli poslouchat herce Issovou a Madra s jejich heslem "PŘEMLUVTE BABKU, PŘEMLUVTE DĚDKA". V devadesátých létech všichni dnešní důchodci volili pravici s odůvodněním, aby se naší mladí měli lépe. A výsledek jejich volby? 360 miliard odchází ročně z republiky ve formě zisků zahraničních firem na západ. Veškerá voda, vzduch patří západním firmám a tvrdě za to platíme. Otočíš kohoutek a peníze jdou do Francie, Německa. Nájmy v dnešní době dosahují od 8 tisíc do 12 tisíc a průměrný reálný plat je 12 až 14 tisíc. Aby naší kapitalisti nemuseli naším lidem zvýšit platy ani o korunu, budou sem vozit Ukrajince, kteří si budou vážit i poloviční platy než mají naši. To znamená s vděčností budou pracovat za 7 tisícovek. Dojde ještě k většímu vykořisťování naších lidí a zisky západních kapitalistů jenom porostou s tím, že nám budou nadávat, že si za to můžeme sami. Jsme vzorná kolonie západu a úrovni platu se přibližujeme Rumunsku a Bulharsku. Můžeme si za to sami. Zvonili jsme klíči a křičeli: "UŽ JE TO TADY". Tak, to máme co jsme chtěli!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, národ má to, co si zaslouží. Komouši mu prý dávali málo, tak dnes dostává ještě míň a téměř všichni jsou spokojení, protože volí politiky z ČSSD, miliardářské strany a lidovce se starosty.

   Vymazat
  2. 6:11 - LŽEŠ. Přehraj si tu včerejsí reportáž. Poslankyně Černochová tam nic takového neřekla. Buďme aspoň trochu objektivní, prosím.

   Vymazat
 12. do frasa - takže ÚV KSČ mali pravdu - no blíži sa Víťazný február - načim vám ísť k Matyášovej bráne a položiť veniec na pamiatku doby, keď chudoba chcela vládnuť ....

  OdpovědětVymazat
 13. Autor si nespočítal,kolik za celý měsíc ušetří na jídle a na topení a kolik mu bude vrácen přeplatek za ušetřenu elektřinu a plyn.

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní 7:11
  Vy byste vypnul topení v těch mrazech a šel si lehnout do nemocnice?
  Kam se ztratí mld.slibované Babišem,že se vyberou,zavedením EET.Vždyť může pomoci ČNB nakoupenými EURO.

  OdpovědětVymazat
 15. Jestli si Zeman myslí, že by stokorunové poplatky šli na zvýšení platů pracujících ve zdravotnictví, tak je buď blbý nebo ožralý.
  Nebo spíš už nevidí z výšin Hradu realitu ve státě.

  OdpovědětVymazat
 16. Alespoň jídlo by se v nemocnici platit mělo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pak zase něco a zase něco...proč, když celý život člověk platí zdravotní pojištění? Vy jste mi pokornej...

   Vymazat
 17. Zeman mě tedy hodně zklamal. Může kvůli tomuto výroku přijít o příští prezidentství, stejně jako Karel, kvůli Benešovým dekretům. Už ho mají.Já sama mám inv. d. Kč 7400,-. Měla jsem plný, ale po Drábovi jsem skončila na částečném inv. d.. Všichni se smáli Drábkovi, že z nemocných nadělal zdravé, ale do dnešní doby s tím nikdo nic neudělal. Takových případů je mnoho. Někteří jdou do práce, ale zdraví se jim hodně zkazí, tak to je. Peníze se mrhají na všech stranách, MŠ - inkluze 4 miliardy, solární bordel , ČNB atd.. Nejjednodušší a nejhloupější je to chtít po občanovi.

  OdpovědětVymazat
 18. Trochu velkorysosti a soudnosti. Doma nejíte? Nespojuje marginální věc s volbou presidenta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je podle vás "marginální" věc, vašnosto?
   Víte to, nebo jen tak kecáte aby jste něco napsal?
   Možná je to pro někoho k neuvěření, ale řada občanů tohoto laskavého státu nepovažuje stovku denně za marginální záležitost. A právě tito občané si řádně rozmyslí koho příště volit. Jestli si Zeman myslí, že se na jeho výrok o stovce, která nikoho nezabije "zapomene", tak jako on zapomíná po pár panácích, pak je na omylu.
   Knížeti také nikdo nezapomněl jeho servilitu k sudeťákům...

   Vymazat
  2. Ty se doma chodíš ven pást? Pokud ne, miluješ žrádlo a vaříte, nebo ti to odněkud nosí, tak použi jmakovici na myšlení a nedožaduj se, aby tě krmili zadara.Léčbu neplatíš, tak neskuhrej kvůli tomu, že by sis platil jídlo. Za stovku se doma nenajíš, pokus se nepaseš na louce.

   Vymazat
 19. milouš už asi vi že nebude moci kandidovat a že jeho zdravičko bude potřebovat zdravotnictvi jako sul proto dokončuje co začal s klauzem privatizirovani už jen že sam velki soudruch ze sve funkcički neplati ani kačku za ty nejlepši dochtoři ale jaksi plebsu přes jeho prostořekost vykecat i co nevi jaksi taji zda plati či neplati ani podělany novinař se nezepta vědic že tajne zustva tajne i kdyby milouš na koze jezdil

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ve které třídě jste ukončil ZDŠ?

   Vymazat
 20. Přátelé, pláčete na nesprávném hrobě, plakat jste měli v roce 89 na všech těch lidových schromážděních co se všude konaly. Nevymlouvejte se, že jste to nevěděli, copak jste jloupější než komunisti, kteří to všichni věděli co bude následovat ?Komunisté byli byli lháři, ale pravdu říkali o "vysněném" kapitalismu, to si jistě všichni pamatujete nejen z novin ale i ze školy. Cesta zpět už neexistuje a staré časy o kterých začínáte snít se nevrátí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano nevěděli. Komunisté nás tak chránili, že jsme vůbec nečekali, co nás čeká.
   Xindl si opečovávali a hlídali, aby moc nechlastali a tu revoluci dokonali. Ti znalí a připravení teprve začali krást ve velkém a My jim na to skočili a dokonce tleskali.
   Stačí si přečíst osazenstvo prognostického ústavu. Ti už jsou mimo, ale jejich děti ....

   Vymazat
  2. 8.28
   Ty chytráku, v 89 jsi věděl úplný hovno a vyřvával Havel na Hrad, jako většina ostatních. Teď jsi na to zapomněl, protože se ti to hodí, vole.
   Poučuj svoji starou a drž se z dostřelu nebo ti dá hadrem přes tlamu...

   Vymazat
 21. Mno - tak tímhle mám Zemana vyřešeného / škrtnutého. Rovněž postojem k národním parkům a vztahem k zločinné ČNB přispěl na svoji budoucí kampaň tak, že přišel u nás doma o dva voliče. Přírodní parky, zaplavené podnikateli, budoucí generaci nevrátí už nikdo. Zeman věří ve spasitelnost soukromého podnikání a zřejmě si myslí, že příroda se dá vyrábět na objednávku.A řeči ve prospěch 100 denně jsou vysloveně hloupé včetně poznámek o tom, jak důchodci ještě zbyde. Navyšování platů sester z kapes pacientů...a to je ekonom? Ano, aspoň vidíme, jaká je to VĚDA! Místo pořádných zákonů o hospodaření zdravotních pojišťoven, které SHRABUJÍ peníze, ale kontrola jejich vydávání jaksi kulhá, navrhuje EKONOM, aby byly pojišťovny z navýšení platů VYŇATY. A dost - Zeman tímto přišel o voliče. Mne nahlodal už tím, jak řekl Porošenkovi, že kdyby on, Zeman, žil na UA, volil by ho...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Příroda nezajímá ani Zelené. Jak je možné, že zelení prosadili zákaz igelitových tašek a nevadí jim pet láhve. Zakážou žárovky a povolí výbojky, co obsahují rtuť a tak dále a dále ....

   Vymazat
  2. Naopak, Miloš Zeman má právě o voliče víc.

   Vymazat
  3. Národním parkům nerozumím, ale k té ČNB - proti které nějakých 100,- Kč denně v nemocnici je pakatel - si klidně přičtěte společenskou (nebo jak se to jmenovalo) smlouvu s Klausem, což byl velkopodraz a vedl přímo k supertunelování a Klausovu amnestii všem grázlům, takže rozměrově proti nějakým poplatkům opět Himaláje okradení občanů. Tohle je ekonom a prognostik ?

   Vymazat
  4. To jsem ani nevěděl, že je Zeman kámoš s tím ukrajinským banderovcem. Nicméně to zapadá do jeho morálního profilu.
   Jsou si oba papaláši dosti podobni.
   Zeman plundruje stát prostřednictvím svého podržtašky, kterého dosadil do ČNB jako guvernéra. Ten poslouchá jenom Zemana i když se ohání "nezávislostí".
   I přes další sofistikované Zemanovo gaunerství ( jen namátkou: prosazování eura, modrý hadr na Hradě, volání po euroarmádě atd.) se má od Porošenka co učit, ale Zeman je hlava otevřená a dokáže pravdivost úsloví, že žák předčí mistra...

   Vymazat
 22. Melete tu patý přes devátý.
  Stravu by si měl pacient platit, to je bez debat. Jíst se musí. Ovšem ceny stravy by měly odpovídat cenám v PS. Není přece možné nemocnicím účtovat DPH. Marže pro dodavatele zastropovaná.
  A to hlavní ! Je povinností pacientům podávat pouze kvalitní stravu ! Jak je možné, že v nemocnicích dávají k jídlu chemicky upravené potraviny ?!? Například salámy, které způsobují rakovinu tlustého střeva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaképak páté přes deváté, jen se nerozčilujte, škodí to zdraví!!! Jíst se musí a platit zdravotní pojištění se taky musí. Když tak si vy osobně v nemocnici připlaťte. Váš příspěvek jen dokazuje, jak krásně se ty ovce dají stříhat, jak ochotně, jak jsou blbé a vybaveny "argumenty", jak lezou pod nůžky! Chachá!To jsem se po ránu zasmála..

   Vymazat
  2. Vole, mícháš ochotu se nechat odírat a zdravou výživu dohromady!

   Vymazat
  3. Upřesnění: Vole v 8.40

   Vymazat
  4. Pan Vůl 8:55 Nejde o výživu, ale o stravu.

   Necháváme se odírat od nepaměti.
   Ovšem teď je to téměř dokonalé. Církev brala desátek, nebo-li 10 % .
   Nyní: přes 50 % z platu jde státu + DPH 15/ 21% , tedy 17 % . Pohonné hmoty: spotřební daň, která se projeví nárůstem veškerých dopravovaných komodit. A k tomu poplatky.
   Není spravedlivé vlády.

   Vymazat
 23. Tón článku je devótní a přeuctivý - jako když první křesťan vidí hřešit svého svatého biskupa. Naše země oplývá těmito charaktery- služebný, smutně uctivý duch, hotov se rozplakat, místo abys Miloše poslal, kam náleží, tak se citově chvěješ, troubo.

  OdpovědětVymazat
 24. Doporučuji Pitkina v Kotli s Lenkou Plačkovou na Youtube. Tam je to moc pěkně vysvětleno.

  OdpovědětVymazat
 25. Miluji lidi kteří mají příjem 100 000,-Kč a radí chudému jak se má chovat. Pane prezidente kolik důchodců má příjem ll 000,-Kč ? Vraťte přes 330 miliard do důchodového účtu, tím můžete zvýšit důchody. Vraťte průměrný důchod k procentům které byly za komunistů k průměrnému platu / snížení minimálně l5procent /. Na tomto zvěrstvu jste se sám podílel jako politik, předseda strany, předseda vlády a nyní jako prezident. Až uděláte tyto minimálně dvě věci kterými jste okradl důchodce, tak poté mudrujte co se má platit v nemocnicích. Přestante blbě kecat a to přitom jsem váš volič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem volil Zemana, ale nechci se k tomu výroku, který je prezentován sračko médii, zatím vyjadřovat.
   Určitě je to jako obvykle vytrženo z textu.
   Co dělá Mirek neznamená, že může dělat Miloš.

   Vymazat
  2. To, že Zemanův slouha likviduje jako jím dosazený šéf ČNB národní měnu, je také vytrženo z kontextu?

   Vymazat
 26. Nejhorší způsob vládnutí je DEMOKRACIE.
  Caesar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Takhle to dopadne, když lid dostane volební právo a jediný zdroj informací mu poskytne pan Soroš.

   Vymazat
  2. Navrhněte lepší způsob správy země.

   Vymazat
 27. Pobyt v nemocnici je pro člověka velice stresující a já bych doporučoval, aby pacientům stát naopak platil, nejlépe ze zisku ČEZ, zdroje jsou.
  Článek a celá diskuze jsou velice zábavné. Měl jsem včera asi 5 kousků a takovou nepříjemnou kocovinu. Po přečtení článku a diskuze, je to pryč. Veselá mysl, půl zdraví. Přeji hezký den, má být až 11 stupňů.

  OdpovědětVymazat
 28. A národ má zase o čem mluvit. Místo Peroutky a kolaborace některých našich politiků a novinářů, se zřejmě několik měsíců bude mluvit o důchodech, zdravotnictví, sociálních službách, apod.
  Článek, i ohlasy na něj, tomu nasvědčují.
  Místo návrhů na řešení problémů se,skoro vždy,
  objeví "kopnutí" do prezidenta republiky.
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 29. Přiblblí, rozmazlení důchodci, vy zase vřeštíte? Vy jste ti poslední kdo si může na něco stěžovat.
  Průměrný důchod není 11.000, ale od ledna 2017 11.750 a to čistýho!!!
  Vás, starobních důchodců je 2.4 milionu, tzn čtvrtina republiky a v důchodu si užíváte 24 let!
  Za komoušů, např v roce 1980 vás bylo jen 1.5 milionu a v důchodu jste byli jen 13 let!
  Výdaje na st důchody byla loni 315 miliard, v roce 1995 jen 72 miliard, tzn za 21 let zvýšení nákladů na 4.4 násobek!
  http://www.cssz.cz/NR/rdonlyres/E0A530CD-7161-4F49-9AD9-C65D2D6D6982/0/SR_web_2015.pdf

  A když teda nevycházíte, chcete si užívat luxusu samostatného bydlení za 6.000, auta za 1500 měsíčně (nevím na co v Praze auto) atd, tak to nemáte děti které za vás těch 1500 za 2 týdny v nemocnici zatáhnou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokáza bys pochopit také jiný názor než ten svůj ?Jsou důchodci,kteří 11000 rozhodně nemají,platí
   také za nájem,energie a léky(tato položka naroste nejvíc),už nemohou pracovat,aby si něco přivýdělek atd.

   Vymazat
 30. Zmente zivotospravu, budete "dlho zdravy" a tym najviacej naseriete vladu.
  Ako na to (zial, je to v anglictine, ale zdravy zivot za namahu prekladu urcite stoji):
  - KIDNEY FILTRATION - IMPORTANT! Public Domain Video
  https://www.youtube.com/watch?v=JO4V9so3bxI

  - Ilúzia nazývanej "choroba" (EN)
  https://www.youtube.com/watch?v=84gEIwBlT8M

  - R.S.Morse: All Cancers - Cancer Discussion
  https://www.youtube.com/watch?v=8v0v36lcrS8

  - R.S.Morse: Protocol Video
  https://www.youtube.com/watch?v=OXcGB5wlWnI

  - Q&A: Otazky/odpovede (EN)
  https://www.drmorsesherbalhealthclub.com/blogs/media/tagged/dr-morses-youtube-videos

  OdpovědětVymazat
 31. Anonymní 9:56
  Je to poznat,že máš nakradeno,důchod a žití v důchodu tě nezajímá.

  OdpovědětVymazat
 32. Je vidět, že pan prezident už kandidovat nebude, protože hlasy důchodců ho už nezajímají, ty už ztratil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě nejste v obraze - mnozí důchodci, zvláště v Praze, volili "nóblesu" tj. Schwarzenberga.

   Vymazat
 33. To je masakr: Zeman za "stokorunu ve špitále" sklízí potlesk TOP 09 a ODS. Zato Doubrava a Škromach... No, však se podívejte
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-masakr-Zeman-za-stokorunu-ve-spitale-sklizi-potlesk-TOP-09-a-ODS-Zato-Doubrava-a-Skromach-No-vsak-se-podivejte-475754

  OdpovědětVymazat
 34. Dost bylo Miloše,pojďme volit Vojtu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 11:37
   Brzy se to dozvíme,jestli jenom držel flek Klausovi.

   Vymazat
 35. Pan prezident to dokázal, sjednotil národ - "kopou" do něho "levičáci" i "pravičáci".
  Budou si opět muset vybrat mezi "noblesou" Horáčka, Drahoše, stropnického, apod. a "buranstvím" Miloše Zemana .
  Mezi těmi, kteří na to, z různých důvodů, "nemají" a tím, který na to "má".
  L.S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Vaší nabídky volím jednoznačně prof. Drahoše.
   p

   Vymazat
  2. 12:53-p, z Vašeho "jemného" trollení je jasné, že "všichni kromě Zemana". Co myslíte, byl by Drahoš pro poplatek 100kč á den, abychom se vrátili k téma článku? Nebo Vy, jste pro? Já ano, protože hospitalizováni nebývají jen nemajetní důchodci. Těm to lze nahradit formou sociálního vyrovnání od státu. Hlavně ale je třeba vnímat slova Zemana. Kým jsou zneužívaná lůžka v nemocnicích místo domácí péče o blízké, nebo placené služby, A znovu připomínám, v našem idiotském systému není problém přidat další sociální dávku.

   Vymazat
  3. Pane Povolný, netuším, o jakém "jemném trollení" mluvíte (asi úplně nechápu význam toho pojmu v uvozovkách). Normálně jsem reagoval na kolegův komentář.
   Co se stokoruny za den pobytu ve špitále týká, tak já jsem rozhodně pro. Ale hlavně si nemyslím, že by zrovna tohle mělo být téma pro prezidenta, natož pro kampaň před volbou.
   p

   Vymazat
  4. p- Váše komenty ve mně vyvolávají tento pocit. Jemnost spočívá v absenci vulgarit, za což Vám děkuji. Zeman si téma vybral jistě dobrovolně ale zkuste mu nabídnout poradenské služby.

   Vymazat
 36. 12:53 Máte na to právo, zřejmě rád sázíte. Otázkou zřejmě bude, jak se nám prof. Drahoš, v případě zvolení, "vybarví".
  Já bych ho "tipoval" na "Kisku 2 ..."

  OdpovědětVymazat
 37. Kombinací názorů, serioznosti a slušnosti mi nejlépe vychází profesor Hoschl. Který bohužel nekandiduje. O něco méně pak Robejšek, Rychetský...

  OdpovědětVymazat
 38. Složíme se na pana Průšu, pravděpodobně studoval v Plzni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takových škol jako v Plzni (Plzeň je jen zrnko písku) je v ČR plno . Problém je, že nikdo nebyl potrestán. Akorát se o tom hodně žvaní
   Václav pro chytráka 13:52

   Vymazat
 39. Děsím se doby až tu bude 3 miliony starobních důchodců a volby bude vyhrávat zásadně jen ten kdo této skupině slíbí nejvyšší důchody a benefity. Nic jiného v podstatě nebude důležité.

  OdpovědětVymazat
 40. Včerejší vyjádření pana prezidenta bylo neuvážené a nešťastné!! Osobně nejsem proti poplatkům za pobyt v nemocnici, ALE nechápu, proč by jeho výše nemohla být stanovena individuálně, podle příjmu dotyčného pacienta!!?? Dejme tomu 0,5%! Důchodce pobírající 10000 by zaplatil 50Kč, manažér pobírající 300 000 ale 1 500Kč!! Navyšování důchodů se tímto způsobem praktikuje, takže ti s vysokým důchodem dostávají přidáno víc než ti potřebnější!! Další z řady absurdit alá ČEZko!!

  OdpovědětVymazat
 41. A víte co? My žádného prezidenta nepotřebujeme. Nevím, proč nárůdek 10 milionů má vydržovat tyhlety darebáky, co na nás čumí z billboardů nebo otravují z obrazovek. Prostota této myšlenky je jen zdánlivá. Králové i prezidenti jsou jako dinosauři...

  OdpovědětVymazat
 42. http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/390487/s-duchodem-17700-neni-lehke-zit-co-prozradil-milous-jakes-v-rozhovoru-pro-blesk.html

  Je to bída, soudruzi, ty důchody. Ani s 18.000 se vyžít nedá.

  OdpovědětVymazat
 43. Pochopili už na Nové republice,že Miloš Zeman NENÍ žádný ,,levicový či lidový" prezident a že obyčejnými lidmi ve skutečnosti POHRDÁ ?

  Doporučuji skvělý článek.
  Selhání laskavého otrokáře.
  Po Zemanových bonmotech o příplatcích za nemocniční lůžko už i jeho voličům dochází, s kým mají tu čest.
  http://a2larm.cz/2017/02/selhani-laskaveho-otrokare/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:29
   Není jasné, koho myslíte těmi "na Nové republice". Tvrdíte snad že tu jde o nějakou názorově semknutou skupinu?

   To, že je Zeman vůl, ví mnoho lidí už léta.
   A přece mu dali přednost před Schwarzenbergem. Podle mého správně.

   Vymazat
  2. Pravda, volili jsme " menší zlo", tak to je.

   Vymazat
  3. 12:49
   Přinejmenším, pokud jde o přednes hymny...

   Vymazat
  4. https://www.youtube.com/watch?v=-hpl4caJSrA

   Vymazat
 44. Podle mne, je tento Zemanův žblept zřejmě nepříme vyjádření, že už do volby prezidenta asi nepůjde.
  Určitě dobře ví, z vlastní zkušenosti ale určitě ne, že jeho hlavní příznivci, jsou důchodci. Jistě že ne všichni, protože bohatých "důchodců" s jinými mnohonásobnými příjmy, je u nás skoro tolik co těch podprůměrných. Logicky vzato, že by se za ty "hotelové služby", jak je nazýval ten hajzl Julínek, platit mělo. Jenže jak praví v reklamě jisté Trivago, není hotel jako hotel. Pochybuji, že se nějaký starý člověk do takového "hotelu" nějak těší.
  Většinou tam musí a pokud by odmítl, je to považováno za porušování zdravotní péče s možnými následky. A v časech kdy se za "hotel" platilo, byla taková péče neúměrně prodlužována. Bylo to u mně taky tak, kdy jsem byl poslán do "Fakultní nemocnice Brno", na plícní oddělení (kdo nepoznal, tak by se zhrozil, jak může takový objekt ještě dnes existovat.) Stará barabizna, s jedním záchodem pro ženy i muže s neúplnou přepážkou a jednou "sprchou".
  Staré otlučené pokoje pro pět, většinou s cikánskou osádkou. "Jídlo" opravdu katastrofa, protože mohu srovnat s dobou dřívější. Je mi sedmdesátdevět, moc jsem v nemocnicích nepobyl ale pamatuji časy ještě za zlého "komunismu", kdy aspoň to jídlo bývalo jídlem.
  Dneska plní nemocnice hlavně hazardéři, samotraviči a jiní sebepoškozovači. Ti by měli platit samozřejmě ato nejen nějakou stokorunu. Na ta ale bič není. Jen na staré, většinou už bezmocné a mnohdy těžce nemocné.
  Peněz je v tomto "demokratickém státě" dost. Jen ale všude tam, kde se ztrácejí, jsou rozkradeny a nebo se mění v zisky cizích zbrojařů, cizích bank a cizích "českých" podniků a supermarketů. Peníze pak "hezky česky" odcházejí k novým protektorům.
  Zeman je pro mně jen z nouze cnost. Je to opravdu jen mluvka, která se ráda poslouchá. Byl jsem jeho volič, protože ta obdobnost, šlafenberg byla jen horší varianta.
  Altman

  "

  OdpovědětVymazat
 45. Důchodce ŠPIDLA a jemu podobní DARMOŽROUTI by to měli PLATIT ZA VŠECHNY TY,CO MAJÍ DŮCHOD POD 15000 !!!!!!!!

  OdpovědětVymazat