Reklama

středa 1. února 2017

Otevřený dopis "Ne základnám" poslancům PS PČR: O válce se mluví jako o hotové věci, o míru se mlčí.


1. 2. 2017
Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,
jako část veřejnosti nemáme jinou možnost, než se vyjádřit k činnosti zákonodárného sboru, jeho snahy změnit čl.43 Ústavy ČR, pokud nechceme svým mlčením na sobě nechat spoluzodpovědnost z dopadu Vašeho rozhodnutí.
Dovolili jsme si ověřit, zda většina z Vás má vědomosti o tom, o čem hlasujete. Chápeme, že množství projednávaných zákonů z několika desítek oblastí Vám nedává možnost se s obsahem sněmovních tisků podrobně seznamovat.

Hlasujete na základě důvěry v poslanecký klub, stranických představitelů, podle svého nejlepšího svědomí a vědomí.

Na změnu Ústavy ČR článek 43.nelze pohlížet jako na pozměňovací návrh k zákonu. Vaše hlasování by mělo být opřeno o informace nejen předkladatele, ale i názor veřejnosti, voličů.
  
Dovolujeme si Vám připomenout, že během dvou dnů se na 500 občanů odmítavě vyjádřilo k Summitu NATO Varšava 2016 na základě výzvy ,,Pokyn do Varšavy", která byla adresována naší iniciativou politické reprezentaci. V únoru budeme do Sněmovny předávat petici s 10 000 podpisy na petici Za mírovou politiku.

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče, chceme tím sdělit, společnost se škrtnout nedá a věříme, že svojí úroveň nebudete snižovat akceptováním vymyšlených důvodů předkladatelů změny čl.43 Ústavy, kdy obraný charakter Armády České republiky je měněn  na nástroj možné válečné agrese. O válce se mluví jako o hotové věci, o míru se mlčí. 

Znovu se na Vás obracíme s výzvou, veřejnost není hloupá, chce vědět, o čem bez ní chcete hlasovat, vyřaďte sněmovní tisk č. 956 z 54. schůze Poslanecké sněmovny ČR.

za iniciativy

Eva Novotná, mluvčí

NÁVRH BYL PŘIJAT

Přítomno: 151 | Je třeba: 76
A Ano: 112 N Ne: 25 0 Nepřihlášen M Omluven Z Zdržel se

ČSSD
A Ano:           35
0 Nepřihlášen: 2
Z Zdržel se:     7
M Omluven:     6
A, Pavel Antonín, Jiří Běhounek, Vlasta Bohdalová, Robin Böhnisch, Karel Černý, Richard Dolejš, Jan Hamáček, Pavel Havíř, Pavel Holík, Jan Chvojka, Igor Jakubčík, Zuzana Kailová, Václav Klučka, Petr Kořenek, Jaroslav Krákora, Josef Novotný, Pavlína Nytrová, Jiří Petrů, Lukáš Pleticha, Pavel Ploc, Adam Rykala, Roman Sklenák, Miroslava Strnadlová, Zdeněk Syblík, Ladislav Šincl, Milan Urban, Dana Váhalová,
Roman Váňa, Ladislav Velebný, Václav Votava, Markéta Wernerová, Václav Zemek
ANO
A Ano:            33
0 Nepřihlášen:  3
Z Zdržel se:      1
M Omluven:    10
A , Miloš Babiš, Margita Balaštíková, Martina Berdychová, Stanislav Berkovec,
Richard Brabec, Pavel Čihák, Jaroslav Faltýne, Matěj Fichtner, Jiří Holeček, Bohuslav Chalupa, Miloslav Janulík, David Kasal, Martin Kolovratník, Martin Komárek, Roman Kubíček, Jana Lorencová, Ladislav Okleštěk, Jana Pastuchová, František Petrtýl, Stanislav Pfléger, Ivan Pilný, Roman Procházka, Karel Rais, Miloslava Rutová, Jan Sedláček, Bronislav Schwarz, Zdeněk Soukup, Martin Stropnický, Zuzana Šánová, Helena Válková, Pavel Volčík, Rostislav Vyzula, Jiří Zlatuška
KSČM
N Ne: 25
0 Nepřihlášen: 2
Z Zdržel se: 2
M Omluven: 4
N Vojtěch Adam, Hana Aulická Jírovcová, Zuzka Bebarová Rujbrová, Jaroslav Borka, Alexander Černý, Vojtěch Filip, N Stanislav Grospič, Milada Halíková, Gabriela Hubáčková, Jan Klán,N Soňa Marková, Květa Matušovská, Josef Nekl, Alena Nohavová, Zdeněk Ondráček, Miroslav Opálka, Marie Pěnčíková, Ivo Pojezný, Marta Semelová, Václav Snopek, Josef Šenfeld, Karel Šidlo, Jiří Valenta, Josef Vondrášek, Miloslava Vostrá,
0 Leo Luzar, Stanislav Mackovík
Z Jiří Dolejš, Vladimír Koníček
M René Číp, Miroslav Grebeníček, Pavel Kováčik, Josef Zahradníček
TOP09-S
A Ano:           15
0 Nepřihlášen: 3
M Omluven:     7
A Zdeněk Bezecný, Leoš Heger, Jitka Chalánková, Miroslav Kalousek, Daniel Korte, Rom Kostřica, Helena Langšádlová, František Laudát, Jaroslav Lobkowicz, Herbert Pavera, Gabriela Pecková, Markéta Pekarová Adamová, Martin Plíšek, Jiří Skalický, Marek Ženíšek

ODS
A Ano:           13
0 Nepřihlášen: 1
M Omluven:     2
A Ivan Adamec, Petr Bendl, Adolf Beznoska, Pavel Blažek, Jana Černochová, Petr Fiala, Jana Fischerová, Radim Holeček, Miroslava Němcová, Zbyněk Stanjura, Bohuslav Svoboda, Vladislav Vilímec, Jan Zahradník
KDU-ČSL
A Ano:             6
0 Nepřihlášen: 2
Z Zdržel se:     1
M Omluven:     5  
A Ludvík Hovorka, Jiří Junek, Vít Kaňkovský, Jaroslav Klaška, Jiří Mihola, Josef Uhlík
Úsvit
A Ano:              6
M Omluven:      1
A Augustin Karel Andrle Sylor, Marek Černoch, Olga Havlová, Jana Hnyková, Martin Lank, Jiří Štětina

Nezařaz
Ano:              4
Z Zdržel se:      3
M Omluven:      1
A Jaroslav Holík, Tomio Okamura, Karel Pražák, Kristýna Zelienková

12 komentářů :

 1. to by chtelo ne pindani ale Zizku! :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Teď jsem poslouchala soudruha fašistu Fištejna,k otázce Ukrajiny a jsem v šoku!Na UK jsou Rusové,po rozhovoru Putina s Trumpem boje zesílili!Tento zmrd bude poučovat prezidenta USA,jak se má chovat,co říkat a ke komu se má naklonit!Je prý nevzdělaný v oblasti Ukrajiny a Fištejn poučuje Trampa,jak se má chovat!A tady si myslíte,že poslanci myslí?Ale jděte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fištejn je jewrej a proto jeho názor na dění na Ukrajině nemůže u nikoho soudného uvádět v "šok" !!!

   Smazat
 3. To je asi nejúděsnější na většina našich politiků, že již zatáhli občany do agrese proti bratrskému Srbsku, a do naprosto zbytečných válečných tažení proti občanům Iráku, Afghanistánu a pokoutně též Sýrie, Libye a půl tuctu dalších zemí, které oblažujeme policejními jednotkami. Ne my, ale tyto země mají právo si stýskat na drsné okupanty. A to vše naše elitářská politická scéna bez nejmenšího uzardění - a zase prachy, prachy a prachy, které lze takto ve svůj prospěch podojit z občanů ČR a popřípadě si nakrást za hranicemi.

  OdpovědětSmazat
 4. Jedinou stranou, která v PS řekla své jasné NE válkám a zločinným agresím Západu, je KSČM.
  Co vy nato?, příznivci našich babušů aj. okamurů? ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně se k této jasné otázce postavili Jiří Dolejš a Vladimír Koníček a i Leo Luzar a Stanislav Mackovík v této jasné= otázce zaujali vlastně jasný postoj.
   V novele čl. 43 Ústavy ČR nejde o to, zda třeba EET bude platit od 1. září či od 1. listopadu, nebo zda pejskaři mají platit tolik a tolik za své hafíky. Jde o riziko usnadnění a urychlení zatažení 10 milionů obyvatel ČR do války a vystavení ČR jako legitimního válečného cíle. O válečném dobrodružství má rozhodnout jen pár ministrů, reprezentující jen koalici a nebo dokonce členů jen úřednické vlády, a obejít tak stovky zvolených poslanců a senátorů, bez diskuse, bez informování veřejnosti, třeba na nočním zasedání. Nemluvě o tom, že to nemusí mít mandát mezinárodní organizace, natož RB OSN (což, žel, nežádá ani dnešní ústava, která si vystačuje s "mezinárodní lorganizací").
   Tady už nejde jen o peníze, jde o kejhák, a to 10 milionům našich občanů a kdoví kolika lidem v nějaké cizí zemi, kam pojedou vojáci Armády ČR (naši občané plus odnedávna i zahraniční legionáři) zabíjet pro zájmy nadnárodních korporací či zaslepených fanatiků USA či EU.
   Voda se postupně vaří, ale poslanecké a mediální ropuchy zatím poklidně kuňkají.
   KR

   Smazat
 5. NO, tak postoj Okamury je překvapením

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od něj se dočkáte ještě mnoha dalších překvapení.

   Smazat
 6. Hlasování zmrdů mě nepřekvapuje. Hlasování pana Okamury je hluboké sklamání. Copak asi je za jeho náhlou změnou postoje?

  OdpovědětSmazat
 7. Nevím,proč se oslovují "vážení".To se denně
  před zasedáním váží?Místo vážení se na ně hodí
  vážný kandidát na pruhovaný dres po skončení
  jejich mandátu.Okamura bude stejný podvraťák,
  jako ti ostatní.Nemám koho volit.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. Může někdo hodit info kdy, v jaký den a přesný čas to bylo hlasováno? já to na PSP nenašel ...

  OdpovědětSmazat
 9. Vono se rekne defenestrace , ale boudou stacit okna ??

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.