Reklama

čtvrtek 2. února 2017

P.C.Roberts: Pentagon Trumpa sabotuje!


2. 2. 2017      PaulCraigRoberts
Prezident Trump říká, že chce zlepšit vztahy s Ruskem a zastavit vojenské operace proti muslimským zemím. Ale Pentagon tyto jeho snahy podkopává. Velitel amerických sil v Evropě generál Ben Hodges nasměroval tanky na hranice polsko-ruské a nechal z jejích děl vypálit salvy, o kterých prohlásil, že jsou vzkazem Rusům a nikoliv součástí výcviku. Jak tedy může Trump znormalizovat vztahy s Ruskem, když velitel amerických sil v Evropě vyhrožuje Rusům nejen slovy, ale i činy? A když Pentagon poslal „umírněným rebelům“ v Sýrii obrněná vozidla? Neschopen zabránit vítězství Ruska a Sýrie ve válce proti Islamskému státu, se tak Pentagon snaží aspoň narušit probíhající mírová jednání, jež se v současné době mezi bojujícímu stranami v Sýrii vedou.

Vojensko-bezpečnostní komplex využívá své loutky ve sněmovně reprezentatntů a v senátu k tomu, aby vyvolal konflikt s Iránem a dál pokračoval ve vyhrožování Číně.

Takže Trump, jak se ukazuje, neovládá onu nejdůležitější část své agendy, kterou je ustavit mír s thermonukleárními mocnostmi a skončit s vměšováním se do záležitostí jiných zemí.

Trump nemůže uzavírat mír s Ruskem a současně též bojovat s Iránem a Čínou. Za dohodu se Západem není totiž Rusko ochotno prodat Čínu a Irán. Irán je nárazníkem proti džihádismu, připravenému rozlít se ze svých současných oblastí i do muslimských končin v Ruské federaci. A Čína je nejdůležitějším vojenským a ekonomickým spojencem Ruska i pro období „po Trumpovi“, kdy zde neokonzervativci se svou agendou neomezené vlády nad světem a spojeni s vojensko-bezpečnostním komplexem budou znovu, a v plné síle.

A navíc: Čína roste, zatímco korupční a odlidštěný Západ upadá. Uzavírat dohody se Západem nemá tedy smyslu i z toho důvodu, že země, které dohody s tímto partnerem uzavřou, se okamžitě vystavují jak finančnímu, tak politickému vydírání. Stávají se vazaly – všechny, bez výjimky.

Ruská touha být částí Západu je proto nesmyslná. Rusko by svou bezpečnost mělo tedy budovat na vztazích s Čínou a Asií, a počkat si, až Západ, žádostivý účastnit se též na tomto úspěšném projektu, přijde za Rusy a o dohodu je poprosí.

Proč totiž být prosebníkem, když je možno si počkat, až se role samy vymění.

Překlad: Lubomír Man

38 komentářů :

 1. Bože, zase tento dement s jeho "moudry".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikdo Ťa k ničomu nenúti Pepku, A11:16. Alebo nám chceš silou-mocou dokázať aký si nesvojprávny, odkedy odišiel od Teba Tvoj milý obrábač Šapiró? Žiaľ, my Ti nepomôžeme. Budeš musieť za svojím ošetrovateľom, v ústavu kde si ubytovaný požiadať ho o prášky na ukľudnenie:-).

   Smazat
  2. Podívej, inteligente, když už nazýváš dementem člověka, který pracoval v Reaganově vládě, které se podařilo, i díky tomu "dementovi", postavit Ameriku zpět na nohy, tak se zamysli sám nad sebou a polož si následující otázky:

   1. Co jsi v životě dokázal, ty nulo?
   2. Kolik řečí znáš, ty nulo?
   3. Kde jsi byl a co jsi tam viděl, ty nulo?
   4. Na co se tady v těch diskuzích zmůžeš, kromě jednoduchých vět s nadávkami, ty nulo?
   5. Proč tady, mezi dementy, vůbec prudíš, ty nulo?
   6. Proč jsi loser?

   Smazat
  3. 11:28

   A čo těba do nášho Šapira? Ovcomrd z Horných Uhier?

   Smazat
  4. 11:28

   Hele, blbísku, že byl někdo před 40 lety cca rok jedním z náměstků ministra je jako dnes důkazem čeho? Dnes je to normální debil. Stejně jako ty. Stačí si proletět ty všechny jeho předpovědi za poslední roky ze kterých se nevyplnilo vůbec NIC!
   Přesto tady dostává neustále další prostor a dementi jako ty ho stále hltají. Stačí že oslavuje Rusko a haní USA

   Smazat
  5. agente, vlast tě (11:16) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  6. 12:29 - Zato ty žádnou vlast ani nemáš, užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku! A vyskakovat nemusíš, páč ten kremelskej skřet co tě drží na gumičce jako svý pimprle to zařídí za tebe:)! - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
  7. 11:41 - to je jako Ivánek Davidů ... taky býval i ministrem! A dnes ...

   Smazat
  8. agente, vlast tě (13:21) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  9. dement si mysli , ze ten druhy je dement...

   Smazat
  10. 15:51 - Zato ty žádnou vlast ani nemáš, užgrundanej chlastoslovanskej zdegenerovanej čechomužiku! A vyskakovat nemusíš, páč ten kremelskej skřet co tě drží na gumičce jako svý pimprle to zařídí za tebe:)! - http://content.foto.mail.ru/list/carverxxi/_blogs/i-2269.jpg

   Smazat
 2. 11:41
  Odpověz si na těch 6 otázek, Jando. Pak mudruj a nadávej, nulo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná doplnit ještě o jednu: Co jsi v životě vytvořil vlastníma rukama tak, aby z toho měli užitek i ostatní lidé? T

   Smazat
 3. 11:16 & 11:28.. Kdo ti dal pravo ty primitivni SVINSKE HOVADO, nekoho umlcovat v jeho nazorech ? Roberts analyzuje situaci a dava podnet k premysleni. Zatim mel vzdy pravdu.
  Rberts NEHANI Americu tupane ! On poukazuje na vnitropoliticky boj v Americe o kterem nedomrdek, jako jsi ty, nevi vubec nic.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je prave ono, ze ten jandovsky amrdol nechape vyznam psaneho textu. Ale to je pro takove jako je on a jemu rovne z jandovskoho tingltanglu Evropske hodnoty typicke.

   Smazat
  2. A kdo ti dal ty pičusi hovnolulu právo umlčovat mě v mých názorech?

   Smazat
 4. Panove, ta obrovska nenavist medii proti presidentu Trumpovi, trvajici od cervence 2015 NEUSTAVA a dokonce se zvetsuje.
  To jednou skonci poradnou fackovackou.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, přesně tohle říkám. Občanská válka v USA je nevyhnutelná. Walmart už vyprodal všechny konzervy.

   Smazat
  2. 12:44 ty konzervy si vykoupila střední třída (chudáci na ani na ně nemají). Zbohatlíci všeho druhu si místo konzerv nakupují tryskáče - ti nejbohatší hodlají přeletět i Tichý oceán, protože mají svá útočiště na Novém Zélandu.

   Smazat
  3. 12:44

   V obchodech v USA se pod žrádlem prohýbají regály, ty demente. USA nejsou Rusko. Zkus si vymyslet něco lepšího.

   Smazat
  4. 13:11 - jenže to je žrádlo pro osly! To bez bachoru, knihy a slezu nepobereš! Chycht!

   Smazat
 5. 12:22 Trump nevyhovuje elitám, které chtěly žít jako do Obamy díky dolaru na cizí účet (ven se vyvážely ve velkém tisknuté dolary a zpátky do USA reálné zboží všeho druhu). Trump nevyhovuje proto, že chce naučit celou Ameriku žít za své, to ovšem znamená, že americké elity odstřihne od příjmů ze světa. Americké elity nechtějí pochopit, že dřívější mechanismus okrádání světa už dávno přestal fungovat. Už za Obamy USA přežily jenom proto, že vytvořily stejný dluh (10 biliónů dolarů), jako za všech předchozích prezidentů dohromady. Tady už žerty končí, ty dluhy se musejí nějak vynulovat. Trump se asi domnívá, že to půjde "tvořivou" prací Američanů ve fabrikách, které se přestěhují ze světa zpátky do USA. Americká elita bohužel ví, že se to už nestihne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:40 Taky se domnívám, že nahromaděné dluhy jsou podstatou problémů, a to nejen USA ale i EU. Exponenciální průběh je neúprosný. Řešení? Buď hluboký úpadek a zotročení, nebo odstavení supervěřitelů?
   Víme málo o celkové struktuře věřitelů. Ale i tohle je asi zbytečná otázka a vše je dáno zdegenerovaným nepodlooženým dolarovým systémem. Když se jiné části světa od něj postupně distancují jak jen možno. Děda.

   Smazat
 6. Bombardování v Jemenu je sabotáží Trumpa nebo vykonáním jeho rozkazu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je velmi dobrá otázka.
   Zdá se mi, že Trump nezačal od správného konce.
   PB

   Smazat
  2. Anonymní 2.února 2017 15:17 - PB

   Ten posun není zas tak velký:

   Dříve pro Trumpa zabíjeli šéfové spřátelených stavebních firem jako Tony Salerno nebo Paul Castellano, dne na to má Ministry of Defense.

   Smazat
  3. (16:04 - úředně "Department")

   Smazat
 7. 13:09...Pravo na tvuj nazor KONCI tam, kde upiras pravo mluvit jinemu...Robert je znamy po cele Americe !

  Ty jsi nikdo ! NULA ! Obute hovno, ktere si hraje na diktatora.
  nick HONOLULU - Ted jsem si uvedomil , kde je tvuj nick ty p..o ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám jsi nula. Vykořeněná nula která ani po 40 letech nedokázala nikde zapustit kořeny, nemá nikde žádné skutečné kamarády. Proto sentimentálně pořád lozíš stále na české stránky kde hledáš uznání. Chudáku. Přijde ti tam na té Floridě někdo aspoň na pohřeb?

   Smazat
  2. Anonymní HONOLULU 2.února 2017 13:24

   Ať žije Angela Davis, vůdkyně amerického lidu!

   Smazat
 8. Prispevkar 15:53 - JE NEJVETSI IDIOT na uzemi Evropy !
  Prispevkar 15:53 - JE POHLAVNI UD africkeho slona v Evrope a Angela Davis je americka Batoricka.
  A ja jsem HONOLULU intelektualni hvezda na NR a vy jste trpaslici a ke vsemu jeste neifformovani !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:33
   Angela Davis je bojovnice za svobodu Američanů. A s žádnými Honimíry z Floridy se mazlit nebude!

   Smazat
 9. Mně se tak jeví, že USA již silné nebudou - viz text článku. Podle všeho totiž Bretonwood končí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:33
   O čem to mluvíte?
   Bretton-Woodský systém skončil před 45 lety.

   Smazat
 10. O svých kamarádech z podsvětí (viz 16:04, podrobně u Wayne Barretta) Donald Trump na twitteru nic nesděluje. Proč by to taky dělal.
  Oni ale s jeho vděčností nepochybně počítají a dočkají se.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidičky až uvidíte zář tisíce slunci věřte že slunce to nebude pak se můžete hádat Hau

  OdpovědětSmazat
 12. 19:31: Omlouvám se, měl jsem napsat Smithonianská dohoda. Viz článek toho ruského analytika, Chazina který píše o novým Bretton Wood. Chtěl jsem pouze napsat, že se pomalu končí petrodolar a s ním i "velikost" USSA.

  OdpovědětSmazat
 13. Pan Roberts píše:
  " Rusko by svou bezpečnost mělo tedy budovat na vztazích s Čínou a Asií, a počkat si, až Západ, žádostivý účastnit se též na tomto úspěšném projektu, přijde za Rusy a o dohodu je poprosí."

  Jak znám Putina, nepochybně "bude nad věcí", i když to s tlakem opozice nebude mít snadné. Děda.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.