Reklama

pátek 17. února 2017

P.C.Roberts: Trumpovo prezidentství: Requiescat in pace (nechť odpočívá v pokoji)


17. 2. 2017   PaulCraigRoberts
Přecenil Donald Trump svoji prezidentskou moc? Odpověď zni - ano. Je Steve Bannon, Trumpův hlavní poradce, politicky nezkušený? Odpověď zní: ano. Z odpovědí na tyto otázky lze učinit závěr, že Trump je ve velkém průšvihu a že zaplatí velkou cenu. Kolik bude vcelku ta cena obnášet?
New York Times píší, že zpravodajské agentury se nyní snaží zjistit, zda Trumpova kampaň spolupracovala s Rusy jen při hackerování, či i při jiných činnostech, zaměřených k ovlivnění voleb.


Někdejší špión Národní bezpečnostní agentury (NSA) na twitteru tweetnul, že mu kolega z této agentury poslal mail se zprávou, že „hluboký stát“ (CIA, Pentagon a vojenskobezpečnostní komplex), vyhlásil Trumpovi válku, a že ten „zemře ve vězení“.

Je možné, aby se něco takového skutečně stalo?

Na konci 2. světové války rozhodl vojenskobezpečnostní komplex, že proud výdělků a moci z války je natolik vydatný, že by byla škoda jej v éře míru odložit do kouta. A tak tento komplex zmanipuloval slabého a nezkušeného prezidenta Trumana do svévolné Studené války se Sovětským svazem. Vytvořila se lež, které naivní Američané uvěřili: že totiž mezinárodní komunizmus zamýšlí vpadnout do kapitalistických zemí. Ta lež byla sice dokonale průhledná, protože Stalin se zbavil jak Trockého tak i dalších komunistů, věřících ve světovou revoluci. „Socializmus v jedné zemi“ bylo Stalinovo heslo.

Američtí experti, kteří dobře vědí, která strana krajice je namazaná, se ke lži vojenskobezpečnostního komplexu rádi připojili. Do roku 1961 však prezident Eisenhower, pětihvězdičkový generál a velitel spojenecké invaze do nacisty okupované Evropy, stačil prohlédnout vzrůstající sílu a moc, kterou vojenskobezpečnostní komplex (Eisenhower jej nazval vojensko-průmyslovým komplexem), produkuje, a toto poznání ho vedlo k tomu, že ve svém posledním prezidentském projevu na rozloučenou Ameriku před nebezpečím tohoto komplexu varoval. Prohlásil, že musíme být na stráži před zničením demokracie v USA, kterým tento komplex hrozí.

„Až do našeho posledního světového konfliktu“ uvedl Eisenhower, „jsme neměli žádný zbrojní průmysl. Ale Američané dokázali, protože toho bylo třeba, vyrábět meče namísto pluhů. Ale nyní už tuto improvizaci národní obrany nemůžeme déle riskovat. Byli jsme přinuceni vytvořit válečný průmysl obrovských rozměrů. Tři a půl milionů mužů a žen je v tomto průmyslu zaměstnáno. Ročně utratíme na vojenské zabezpečení víc, než je čistý příjem všech amerických společností dohromady. Tento obrovský průmysl je v americké zkušenosti zcela novým prvkem. A jeho totální vliv – ekonomický, politický a dokonce i duchovní – je pociťován v každém městě, v každém domě a v každé kanceláři federální vlády. Avšak nesmíme přehlédnout velmi vážné problémy, které tento stav s sebou nese. V sázce je všechno naše úsílí, naše zdroje a naše životy, jakož i sama struktura naší společnosti.“

„Ve vládních úřadech musíme stát na stráži proti růstu neoprávněného vlivu vojensko-průmyslového komplexu. Potenciál růstu této z normálnosti vykolejené moci existuje a bude i nadále přetrvávat.“

„Nesmíme nikdy této moci dovolit, aby ohrozila naše svobody a naše demokratické procesy. Nic bychom neměli brát za samozřejmé. Pouze naše ostražitost a vědomé občanství může přivodit rozumný soulad obrovského průmyslu a průmyslu obranného s našimi mírovými potřebami a cíli – a to tak, aby bezpečnost a svoboda mohly fungovat společně.“


Eisenhowerovo varování bylo na mistě. Spoléhalo však na „ostražitost a vědomé občanství“, které jsou u nás, bohužel, nedostatkovým zbožím. Američané jsou totiž ve své většině lidé nadmíru bezstarostní a ve své bezstarostnosti náchylní až k sebedestrukci. Tisk a TV média slouží dnes jako propagandisté pro panující vojenskobezpečnostní komplex a elitu Wall Streetu a jsou zárukou, že k očím a uším amerických občanů se nedostane nic jiného, než falešné a vylhané informace. Každá domácnost a každá rodina, která zapne televizor či přečte si své noviny, je naprogramovaná k životu ve falešné a zinstrumentalizované realitě, jež jde k duhu jen nepatrnému procentu lidí, tvořících vládnoucí establishment.

Trump vyzval tento establishment na souboj, aniž si uvědomil, že tento establishment je mocnější než pouhý prezident Spojených států.

To je vlastně vše, co se přihodilo. Čeho jsme dnes svědky, je kampaň „hlubokého státu“, využívajícího všechny své mediální prostitutky k vystavení prezidenta Trumpa k impeachmentu, čili zbavení úřadu. A to, že Trump ze služby propustil generála Flynna, využívají všichni jeho nepřátelé k tvrzení, že propuštění generála je právě oním konečným důkazem, že se prezident s ruskými zpravodajci skutečně zkompromitoval. Když si Bilý dům tuto svou chybu uvědomil, pokusil se ji napravit vysvětlením, že Flynn byl propuštěn proto, že v něj Trump ztratil důvěru, a nikoliv tedy proto, že by učinil cokoliv nezákonného, či že by snad byl ve spojení s ruskými zpravodajci.

Ale tomuhle už Trumpovi odpůrci sluch neposkytují a CIA přihazují do protiprezidentské kampaně další a další falešné informace.

Od samého začátku jsem varoval před faktem, že Trump nemá dost zkušeností na to, aby si vybral vládu, která za ním bude stát a bude jeho agendě věrně sloužit. A Trump se nyní zbavil dokonce i jediné osoby, na kterou se mohl pevně spolehnout. Nejlogičtějším závěrem toho všeho je, že teď už je Trump mrtvým mužem.

Úsílí amerických lidí dosáhnout změny skrze Trumpa, hluboký stát tak zmařil. A argument Chrisa Hedgese, že revoluce je je jediný způsob, kterým mohou Američané získat svou moc zpět, nově prožitá zkušenost jen posílila.

Slova, kterými Trump určil svůj osud, když vyhlásil svoji válku dřív, než stačil zformovat svoji armádu:

Neexistuje nic, co by politický establishment neudělal, či žádná lež, které by se nedopustil, aby udržel svou prestiž a moc – na váš úkor. Washingtonský establishment a finanční a mediální korporace, které to všechno financují, mají jediný důvod své existence: ochránit se a zbohatnout. Toto je křižovatka naší civilizace, která rozhodne, zda ano či ne, My Lidé, získáme zpět kontrolu nad naší vládou. Politický establishment, který se snaží o cokoli, aby nás zastavil, je ten stejný spolek, jenž je zodpovědný za naše ostudné obchodní dohody, za masívní nelegální imigraci i za ekonomickou a zahraniční politiku, ze kterých tato země téměř vykrvácela.“

„Politický establishment způsobil likvidaci našich továren a našich zaměstnání, které prchly do Mexika, Číny a jiných zemí po celém světě. Je to globální mocenská struktura, jež je zodpovědná za ekonomická rozhodnutí, která ožebračila naše pracující, zbavila naši zemi jejího bohatství a vložila peníze do kapes hrstky velkých korporací a politických subjektů.“


Vybral a přeložil Lubomír Man

68 komentářů :

 1. Tak že ...

  Pro ty co chápou že 2 plus 2 jsou 4... a SYMBOLIKU skrze kterou je komunikováno světu co se děje a plánuje za oponou..

  Tillerson - se musel ubytovat v SANATORIU v Bonnu během G 20..

  Tzn že USA byly odloženy do SANATORIA pro určitý čas rehabilitace ... pokud se budou chtít REHABILITOVAT..vše může skončit občanskou válkou v USA....
  Dolar bude REHABILITOVÁN taky .... TEČKA.

  Přesně to co říkám po několik let ....

  ...uvidíme jak se pohnou měny ... o tom jsem mluvil taky dost..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady je odkaz:

   https://www.rt.com/news/377687-tillerson-g20-meeting-sanatorium/

   Vymazat
 2. Nemyslím si, že Robertsovo hodnocení Trumpovy situace je validní. Za Trumpem musí stát daleko mocnější "hybatelé", než za demokratickou, o peníze a vliv přicházející US-věrchuškou. Kdyby tomu tak nebylo, tak Trump vůbec nemá šanci, ani chuť, pustit se do politiky. Dalším signálem, že Trump je dosti silný, je kvikot EU a její zoufalá snaha ovlivňovat vývoj v USA.

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Vlastimile, jak jste již napsal i já věřím stále ve slušné a poctivé lidi a jsem rád když si mohu přečíst jejich komentáře, angličtina a ty odkazy mi dělají potíže. Děkuji Vám a všem slušným přispěvatelům. MŠ.

  OdpovědětVymazat
 4. Trump musí okamžitě vyměnit vrcholné vedení CIA, FBI a dalších těchto bezpečnostních složek. Tento řez musí jít až po střední články vedení. Tímto radikálním řezem okamžitě zamezí křivárnám proti jeho osobě. Na tyto místa dosadit nové lidi kteří s ním boudou lojální. Když toto neučiní bude mít neustálé potíže. Pro něho je i vhodná současná situace, která hovoří o úniku zpravodajských informací z těchto složek. Prostě nesmí se s tím párat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:20
   Věčná škoda, že Trump nemá poradce Vašeho kalibru!

   Vymazat
  2. Souhlasím s příspěvkářem 16:20, pakliže je v USA prezidentský systém a Trump byl vybrán americkým národem k provedení změn, tak musí odejít z funkcí všichni neloajální jedinci a vlastizrádci, kteří by mu chtěli házet klacky pod nohy. Stejně tak jako zastavit kohoutky veřejných penězovodů havloidům, oligarchům a církevní zlodějině, přičemž zatím se podařilo pouze odehnat klerofašisty od koryt, ale bude ještě druhé funkční období.

   Vymazat
 5. Příteli Honolulu, sliboval jsi noc dlouhých nožů a vypuštění washingtonské bažiny a zatím Trump ustupuje a hodil přes palubu svého nejbližšího spolupracovníka generála Flynna kvůli telefonickému navazování kontaktů s ruským velvyslancem, aby se někdy v budoucnu vůbec mohlo uskutečnit jednání a vrcholný summit Trump - Putin, tedy vlastně kvůli náplni jeho práce zahraničně politického poradce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyz se kaci les, letaji trisky. Trump udelal a udela spousty chyb. Me osobne sere to ze uz otevrene nerek ze Krym je Rusky a nejen Krym
   Trump byl uz odepsan mnohokrat. Ted ma sanci jen ze se spoji s Putinem

   Vymazat
  2. 16:33hoax,vážený!Flinn udělal tutu chybu za OBAMI!Byl porušen zákon a on o tom musel vědět,byl jistě informován tajnými službami a nepřešil to.No a teď to vytáhli.Trump dodržuje zákon a proto ho odvolal.Ale pracuje v jeho týmu.Nemá cenu vytvářet propagandistické scénáře!Putin a Trump,tito dva sočastně nejvyšší státníci světa se sejdou a to co nejdříve!Ať žije Trump!

   Vymazat
 6. Jistě by byl ještě zajímavější článek o tom, jak USA zasahovali a zasahují do voleb v jiných státech a to nejen prostřednictvím špionážních služeb, ale třeba prostřednictvím svých velvyslanců a hlavně cestou korupce. O té víme již své z období listopadu 1989. Český voliči, dávej si pozor, kdo bude Tebe na podzim masírovat, abys volil v smrtelných křečích se zmítající TOP 006 a zahnívající menševickou ČSSD. Dávej si pozor, kdo bude drobit politickou scénu pod heslem rozděl a opanuj! Čím více partají, tím více sladkých slibů a tím více nul pak po volbách v reálné politice!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co vy víte své o listopadu 1989?
   Lidé vás, vy komoušská prasata, prostě už měli plné zuby.

   Vymazat
  2. Boli to prekrasne chvile so sovetskimi sudruhmi pri samovare...kde si posedis s americanom?Tak nanajvys u radarove zakladni,ked sa docela predate.

   Vymazat
  3. Taktéž souhlas s příspěvkářem 16:34 a ignorace nenávistného provokatéra 17:02 vydávajícího se za studenta Šmída!

   Vymazat
  4. 17:02
   Ajeeee,lejnolahvárenskej alkoholik promluvil ústy zdechlého udavače?
   Kolik lidi tě v tvým okoli bere vážně ty jelito z havlobanderovský žumpy????

   Vymazat
  5. Pro 17.02 : Jste podělaný strachy , protože brzy budou lidé likvidovat vás !!

   Vymazat
  6. A jéje. Bolševičtí pohrobci kteří ještě ani po 28 letech nerozdýchali svůj pád do říše stínů si tu zase dávají dostaveníčko.

   Ti agenti CIA jsou opravdu výkonní když 99.99% volebních hlasů pro komouše dokázali snížit na pouhých 12% :-D

   Vymazat
  7. 17:36
   A jak je možný,že zároveň s tím snížily i preference havlobanderovský žumpy????
   ODA 8% a TROP09 maximálně 6%????:-))))
   Sakra mizerná práce!!!!:-D

   Vymazat
  8. 17:36 Trochu se v těch lžích mírněte. Jestli 99% dostali komunisté, tak kolik procent potom dostali Lidovci, socialisté, svaz žen a ostatní nekomunisté, kteří byli v parlamentu i ve vládě? Existovala tzv.jednotná kandidátka ze všech organizací Národní fronty a těch organizací bylo 44. Každá z těchto organizací měla právo navrhnout své kandidáty a voliči měli právo kohokoliv nevolit. Než budete příště opakovat nějakou demagogickou pitomost tak si zjistěte, jaká byla skutečnost.

   Vymazat
  9. 0:47 - to je formální pravda. Jenže na to "někoho nevolit" si musel škrtat na kandidátce - no a zkus zajít za plentu! He! To mělo komouši vymakaný, tohle. Přitom by stačil zákon, že jít za plentu je povinné a to bys viděl jak by komouši z kandidátek zmizeli! Chycht!

   Vymazat
  10. 11:21 To jsi ty s ti tikem "smeju se" a ted zase "chycht"
   Tebe je treba utratit

   Vymazat
 7. Honolulu,je skutocne chore,ze nepriatelstvo voci RF sa stava juesej oficialnou politikou.Je udesne,ze ak niekto v usa chce dobre vztahy so silnym statom,akym RF je,je oznacovany za zradcu a vsetci sa ho strania,ako malomocneho.Co to je za spolocnost ta amerika?Ak budu takto pokracovat,moze sa statze ich osvieti jadrove svetlo,aby ludia tejto pozbieraneckej krajiny vedeli,o co go !Alebo si amici myslia,ze budu strasit svet?To urcite nie !Nejaky Mc Cain?Ten ktory sposobil odpalenim rakety na stojanke liestadlovej lode,smrt 30 namornikov?Ved to su chori ludia !

  OdpovědětVymazat
 8. Naprosto souhlasím s Vlastimilem.
  Jen ten problém s dolarem se daří zatím oddalovat.
  Tak mě u toho napadá,že se USA vrací natištěné dolary,když víme,že Čína se jich zbavuje a další státy také.Pádem ceny ropy a plynu,se velice snížilo obchodování s dolarem,to je další nepříjemný skutek pro USA a jejich banky.Proto tvrdím,že ČNB musí nakupovat dolary,pod pláštíkem intervenci proti posilování koruny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo. Moc vám ty vaše blábolivé předpovědi o kolapsu dolaru a USA které prorokujete už 10 let nevycházejí. Je to k vzteku, co?
   A kde je ten zlatem krytý, Putinův Dvouhlavý zlatý orel, který měl dolar definitivně položit? Někam se asi Putinovi zalít :-D

   Vymazat
  2. 17:40
   Hlavně,že v jejím hlavním sejfu ve Ford Knox je zlata po....pod hladinou Mrtvého moře!!!;-)))))

   Vymazat
 9. Zadne strachy panove, Trump NEpadne ! A kdyz padne Trump, tak bude valka s Ruskem, protoze ti druzi si ji preji a prosadi ji.

  Kdyz padne Trump, tak kazdy kdo po nem nastoupi je nelegalni, jako Prosenko na Ukrajine.

  Kdyz padne Trump , tak kazdy kdo po nem nastoupi, bude bez respektu a nebude uznan 100 milliony Americany.

  General padnout musel, protoze uz v dobe Obamove se stykal s Ruskem za zady Obamovi vlady, coz je proti zakonu a Trump si nemuze dovolit nerespektovat zakony, kdyz se jich sam dovolava ! General se nechal nacapat jako vase ostuda Prahy - Herman s Dalejlamou...
  (Vsimli jste si, ze nektere "autority" maji nakadeno v makuvkach ?)

  Ganeral dale pracuje pro presidenta.
  Protesty organizovane jeho (Trumpovimi) neprateli
  slabnou ! Protestujici jsou tak zmalaceni, ze jsou zatykani postrani - doslova.

  Dela mi vsak starost, vydrzi-li nas oblibeny president jeho pracovni napln a stvanici, proti ktere se musi stale branit.
  AT ZIJE TRUMP - PRESIDENT a chlouba Ameriky.

  Uz davno bych byl v hranicni straze na Rio Grande, ale oni me nechteji. Rekli mi do oci, ze neprijimaji pametniky napoleonskych valek a posali me vysedet dulek na Sanibel. T.j. ostrov - vidim ho z okna.

  Jecel jsem , ze je to diskriminace, ale nepomohlo mi to !

  Tak jsem uzitecny jinak. Sprostarnama na americkych diskuzich drtim nepratele naseho presidenta.

  On zachranil Ameriku od kozomrdu + dalsich svinaren.
  Valka s Iranem asi bude a to diky Obamovi a ne Trumpovi.
  On STRASNE nadrzoval cernochum , baravnym, illegalum, kozomrdum a mam osobne podezreni , ze i UFOunum.

  Trumpa poslala nebesa za 5 minut 12.
  Koncim, budu se hadat pozdej, mam povinnosti musim z domu.
  nick HONOLULU - supporter of president Trump !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Honolulu, jste moc užitečnej, děkuji...MK

   Vymazat
  2. 19:31
   Ano, sprosťárnama drtí...

   Vymazat
  3. 20:24 ... komouše a kozomrdy, zrovna jako pan Ben Klassen! - http://creativitymovement.net/creator_library/slovakian/obbrw-9.html

   Vymazat
  4. 20:24 zavist s tebe kape, spolehas na Amiky a soucasne je urazis
   Honicka v hlave, co?

   Vymazat
 10. http://svobodne-radio.cz/category/archiv/

  zde teď vysílají co co se právě děje u Trumpa (ještě asi 2 hod.) !!!

  OdpovědětVymazat
 11. Honolulu Vy si myslíte, že Rus a Čínan povolí aby byl napadnut Irán? To ani náhodou. Jestli chce USA válčit, tak si musí vybrat někoho jiného. Nejlépe v Jížní Americe. Tam jim to může projít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se Trump rozhodne napadnout tak ho nic nezastavi

   Vymazat
  2. Pro 3:34 To se velmi pletete - zastaví a velmi rychle. USA a NATO již neni co bývalo a kam vstoupilo USA všude dostalo na prdel. Od dnešních velmocí Číny a Ruska by bylo tak vyplaceno, že by to již nikdy nerozchodilo. A tuto reputaci si nemůže poškodit, takže do konfrontace nepůjdou. Pro Čínu a Rusko také hovoří, že se nachází blízko Iránu, takže přeprava vojsk atd. je pro ně snažší než pro USA. Když by to bylo tak jednoduché jak říkáte, tak proč aktivně nevystupují v Syrii a drží se opodál? Ani nenarušují letecké nebe, protože Rus by je sestřelil. Kdyby tam Rus nebyl, tak by se tam roztahovali jako všude jinde.

   Vymazat
  3. 10:02 nejsem jasnovidec tak nevim
   Ty vis? Ja jsem Rusofil jak vis.

   Vymazat
 12. 20:24...Proc ty - FILCKO 20:24 - nabobtnala z tech, ke kterym nepatris mas dvojite merito ? ? Proc NEmeriz vsem stejne ? Vsem stejnym metrem ?

  Protoze jsi jeste neobjevil Evropskou civilizaci a CHIVARLY ?
  Nejvetsi sprotaci na svete - t.j. vase parta !
  A nejlepe je to videt prave ted v Americe. Pripravte se hnojometnici z bandy 20:24, ze vse bude vraceno !
  -------------------------------------------------
  Panove, vsimnete si jedne veci !
  Ti co nejvice bojuji proti rasismu jsou nejvetsi rasiste. President Obama sem podloudne dopravil million illegalu z Afriky a president Trump pozadal ted, pred 2 hod. o ZAKTIVOVANI Narodni Gardy a pozadal o 100 000 muzu - je vsechny pochytat a zatknou - vsechny !
  Jak to dopadne zatim nevime !
  T.j. jedno co media zvani. Amerika stoji za Trumpem.
  --------------------------------------------------------
  Obama nadrzoval Muslimum a dal Iranu billiony $, ktere dat nemel... Iran se za to vyzbrojil a rekl, ze na zniceni Israele potrebuje 7 minut. Takze fackovacka je velmi pravdepodobna.
  Jak na to bude reagovat Rusko, nebo Cina nevime.
  My jsme tak hluboce zamestnani vnitrnimi problemy a hadkami, ze nevnimame okolni svet. To bylo vysvetleni pro pana 20:03
  ------------------------------
  Zatim je vse v poradku. Kamkoliv president prijede, tak za nim jdou tisice lidi. Dnes mel projev Jizni Karoline.
  Lide ho maji radi. Kazdy, kdo se zivi, nebo musel zivit praci jde s Trumpem.
  nick HONOLULU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dodal bych ze generalu jsou tisice
   Jeden Flynn jaro nedela
   Stejne jako Honolulu se obavam o silu a vydrz Trumpa
   Ovsem nez padne Trump tak to uz Cesko a EU bude kvicet

   Vymazat
 13. http://svobodnenoviny.eu/2-ze-3-nemcu-chteji-aby-merkelova-nebyla-nemeckou-kanclerkou/

  OdpovědětVymazat
 14. Nick dík, jako vždy jsi užitečný...

  Máme problém se Sio ... přepdokládám že chápeš kdo má v rukou FED ....

  Kushner byl koupený Sorosem za 250 mil dolarů ... Trump je v tom až po uši ....(info leaked from MI6) ....

  Trump má malý prostor na manévrování ...

  Uvidíme...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec bych se nedivil kdyby se Ivanka T rozvedla až zjistí že otec její dětí je dvojitý agent a hraje pro Sionisty ... pokud to kdy zjistí..

   Toto je kamen úrazu pro Trumpa...a pro USA

   Vymazat
  2. Z Velké Británie se ozývá že tento problém se Sio může být řešen jenom přes Čínu a Rusko...

   Vymazat
  3. Sovi houkani
   Babsky reci
   Veci uz ted jsou moc rozjety

   Vymazat
 15. pro Honolulíka a taky pro Vlastíka:

  Jan Schneider, Dozrávání Američana v Američana

  http://casopisargument.cz/2017/02/17/dozravani-americana-v-americana/

  OdpovědětVymazat
 16. To bude tezke na vysvetleni, ale pokusim se !
  Obama 17 dni pred nastupem Trumpa do uradu presidenta udelal takove zmeny v zakonech pro tajne sluzby , ze tim dal zaklady pro moznost COUPS D'ETAT, jak rikaji vojaci, coz je po nasem jazyce na Smichove
  fucken prevrat..(Pardon) !
  Aby se dostali na Trumpa, tak to vzali pres generala.
  Techto intrikanu z baziny byvaleho presidenta Obami je 20 a uz zname 1/2 jmen... Media jim pomohla a general to schytal, jak pucflek honolulu na rajonech.

  FBI je ted vsechny zavre. Nebot vse co psal tisk o vztahu generala k Rusum je NEPROKAZATELNE...

  I kdyby byl general nevinnen, tak uz se na puvodni funkci nevrati, pro narusenou duveru, kvuli vysetrovani...

  Takove a podobne intriky brzdi praci presidenta na zmenach a on misto, aby se venoval vecem potrebnym se musi branit.

  Stephen Bannon na kazdou svinarnu prijde a kvakani z Obamovi baziny , (ktera zatim nebyla vypustena) prelozi a
  my zasneme nad intriky, jako byly na dvore cisare Caliguli

  On ten Obama byl pletichar a Trump zdedil takovy bordel, jaky je v nynejsi vlade v JAR...President Trump chce povolat 100 000 clenu Narodni Gardy proti illegalum, ale ja mam dojem, ze je to proti Obamove nevypustene bazine, ktera uz zase dela dalsi pletichy.

  Obama byl nepritelem vsech, krome svych lidi, jinak by nenadelal tolik sabotaze proti bilemu presidentu a jeste k tomu blondaku s nemeckym puvodem.
  Chytrost, mazanost se nedala Obamovi uprit. Byl chytrejsi nez Bush mladsi.

  On poradne vydrbal i s Zidy , kteri ho dosadili na jeho funkci. (David Axelrod skupina z Chicaga.)
  Trump to ted musi vse napravovat.

  FOR VLASTIMIL. My zde mame vlivne Zidy, kteri se rvou pod koruhvi presidenta Trumpa jako tygri ! My je zname, sledujeme a ocenujeme jejich praci. Mnohe z nich povazujme za kamose. Jina skupina Zidu je vsak silne proti Trumpovi. Jsou to vecinou ti, co ztraci vliv. Neocon's..Ted o nich neuslisime protoze budou stavet Templ. (To jim postavime MY KATOLICI, protoze oni nepostavi ani stan. Oni jsou vsak nadani na ksefty a my katolici vymenime kravu za kure. Musime se doplnovat.)

  Vlastimile oni nejsou jednotni,
  proto se nedaji generalizovat. Napr. Stephen Miller, nebo Max Levin (radio personality. Zije kousek od Palm Beach.) a dalsi.. Ti jsou cenni bojovnici pod korouhvi presidenta Trumpa.
  nick HONOLULU - zvedavy pozorovatel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amerika je v obcanske valce

   A pozor, za lhani v mediich je v USA az rok vezeni a stomilionove odskodneni

   Vymazat
 17. Valstimile nedej se odradit od analyzovani situace. I kdyby jsi nekdy pro nedostatek informaci udelal chybu, tak je to 100 x lepsi, nez sezobnou chickenshit (kurinec) predkladany Ct. 24. ! Never jim i kdyby rikali pravdu...
  Zatim je vse OK, president posiluje.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 18. Trump je uzasny ale je pouze vysledek obcanske valky

  OdpovědětVymazat
 19. Pozdraveni Horni Dolni, 3:46,
  mas pravdu v tom , ze jsme vzajemne rozdeleni na nesmiritelne frakce, mezi kterymi se Trump snazi postavit "most" a sjednotit nas. Ale zatim nikdo nevi, jak ten "most" postavit. "Most" se nestavi, ale ani se nestrili.
  Tomu se rika polarizace zeme.
  Turiste na Floride to sice nepoznaji, ale mezi lidmi je
  napeti.
  V Kanade jsou lide nazlobeni take. Turiste rikali , ze Trudeau je idiot. Proc, se ale nezminovali.

  Nez byly volby, tak levice (Hillarovci) se dali slyset, ze emigruji do Kanady v pripade vyhry Trumpa.
  Trudeau cekal 100 000 Americanu a prijelo jich tam
  9 (devet.)
  Od te doby si Kanadane verejne stezuji na vola v Ottawe.
  nick HONOLULU. (Nevim byl-li jsi v Kanade, ale to je moc pekna zeme - JEN V LETE !)
  Autor Jirovec zije v Alberte. Pujde-li jednou Kanada na KRYSTYR, tak ho dostane do Alberty. Tam je hrozna zima na tom konci sveta.
  Jsem rad, ze chodis na NR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HOMOLULU Urazet se nenechame, Trudeau neni idiot, Tudeau je Sobotka v Kanadskem rouse , podobene jako Tsiapris. Delaji dobrou praci pro budouctnost lidstva , kterou ty nechapes protoze jsi BILY NEGR!!! zivici se shnilymi korinky v Floridskych mocalech.
   HONOLULU lidi jako ty jsou nechutny , nechapajici logiku veci, ale hystorie se nebude pohybovat jak si myslis!!!!!

   Proc asi??? Protoze NAM A POUZE NAM PATRI TATO GALAGIE A CELY VESMIR!!!! Hahahaha haha. HONOLULU ty A TVUJ ORAGAN!! a cela Florida . Hahahaha

   Vymazat
  2. Kterej curak me tu furt maze?

   Vymazat
  3. Hajzla co urazi Honolulu nechavate a me mazete, vy svine cenzori

   Vymazat
 20. Honolulu
  Chodim sem kvuli tobe, jinak ta uroven je tady nulova
  K tomu me zavistivy cenzorsky hovado maze
  Az me naserou tak to tady bude zruseny
  A blby cesi zas budou cumet jako na havla
  Cenzorovat a okopavat cesti nevolnici umi
  Jinak jdou zase na jatka
  Proste svoloc

  OdpovědětVymazat
 21. Kokote ussackej,přijedeš do Čech a já tě odpitvám na nádraží nebo na letišti....Zn.ZDARMA!!!!!!
  ZKURVENEJ USSACKEJ MAMRDE NEVOLNICKEJ!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No konecne
   Tak kdy se ti to setkani hodi
   Ja ti to setkani nabizel uz dlouho
   Rad te poznam

   Vymazat
  2. Redakce, zde tolerujete vyhrozovani a tim jste spolupachatele zlocinu, coz je na vezeni
   Kamz pujdete

   Vymazat
  3. 9:17 prejes si byt uskrcen vlastnimi strevy nebo jen tak vykrvacet?

   Vymazat
  4. ты мертвый человек, ты сукин сын

   Vymazat
 22. 11:25
  Žádná oprava ty jelito havlobanderovský,USDA by podle normálních pravidel nemelo existovat!!!
  Vyhubilo Rusko snad v Americe Indiány a zabralo jim protiprávně zemi/!!!
  Nikdy!!!!

  OdpovědětVymazat
 23. 9:17 Nedelej nám ostudu a jdi se s Horním setkat, nebo se bojíš?

  OdpovědětVymazat
 24. 9:17 ma dve možnosti, bud zemre za ty svy vyhružky a nebo na nevyžadany analní sex ve vezení

  OdpovědětVymazat
 25. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 26. 9:17 Tešíš se až ochutnás vlastní koule? No trošku to bude bolet. A plutí strev též nebude pekné, toho smradu. To si si vykoledoval. Hlupáku.

  OdpovědětVymazat
 27. 9:17... kdyz se moc, smeji tak se vystavuji nebezpeci, ze neudrzim stolici ! 9:17 chce, abych se posral smichem.
  T.j. proti nasi konstituci. Muceni smichem je zakazano.

  9:17 je zde CERVIK hovnival a jeste si nevsiml, ze Horni Dolni je zde kralem a ja Honolulu jsem jeho praporecnik.

  T.j. divne, ten UFOun co si stezoval na bazinu Floridy se uplne ztratil. To zavinil Soros. On se dozaduje cenzury.

  Jak vidim tak jsou nad nasi diskuzi nove clanky, tak ahoj. jdem se podivat
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 28. Pan Kissinger je nejzkušenější politik posledních 50
  let a stále ovlivňuje mezinárodní politiku. Když on
  bere Donalda Trumpa s plnou vážností a nabízí mu
  poradenství a pomoc, to něco signalizuje pro všechny politiky světa. Jen ti hloupější to jakoby
  nechápou a nadále zesměšňují a znevažují Trumpa.
  Trump není osamocená figura, ale za ním stojí silné
  skupiny a finanční klany. Na prezidentský post byl
  připravován už asi 15 let. Je to prostě "kůň"
  silných globalistů. Trump nechce destruovat, ničit,
  ale tvořit, budovat, obchodovat se všemi státy na
  planetě. Je tvořivý, konstruktivný, ne destruktivný. Prostí lidé ho chtějí proto, že se
  jednoduše bojí války, nechtějí umírat.

  OdpovědětVymazat
 29. Pro Horní Dolní:
  Na Parlamentních listech je video s projevem Trumpa
  v Austrálii ze včerejška. Trump a ten Anglán Farage
  jsou nejlepší řečníci na planetě.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.