Reklama

.

.

středa 22. února 2017

Petr Schnur: Plánují vykastrovat Donalda Trumpa. Vy nevíte, kde je zapojen Martin Schulz? Varuji vás, mezi Ruskem a Německem to bude jinak

rozhovor s Petrem Schnurem
22. 2. 2017   ParlamentníListy

Pitbullové kolem Donalda Trumpa vydávají prohlášení, která nového prezidenta spíše politicky a diplomaticky svazují. Podle historika Petra Schnura, rovněž sociálního psychologa a publicisty žijícího v Hannoveru, Německo dál kráčí „přes mrtvoly“ i proti své ústavě k ovládnutí Evropy a může nejen za bombardování Srbska, ale i za současnou situaci Kosova, Bosny, za kyjevský majdan. Je na čase, aby se naši politici probudili, varuje rodák z Brna v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.


Na Mnichovské bezpečnostní konferenci se poprvé setkali zástupci nové americké administrativy s evropskými politiky. Vidíte nějakou naději na další rozvoj transatlantických vztahů?

Promiňte, pane redaktore, úvodem malou, leč zásadní otázku: Když hovoříte o „naději“, chcete tím naznačit, že by transatlantické vztahy mohly stagnovat, nebo dokonce být narušeny, že bychom se o jejich existenci měli strachovat? Nerad bych, aby naše otázky dostaly stejný hábit jako současné „diskusní“ pořady německé televize, ve kterých se pečlivě vybraní hosté hádají o to, kdo bude stát na čele transatlantického „humanitárního“ šiku, jestli EU nebo USA... Takže pojďme k věci.

Podle mého tohoto strašáka vytáhli ti, kteří tyto vztahy v podobě, kterou dostaly po rozpadu východního bloku, chtějí nerozborně svázat na věčné časy do svěrací kazajky. A Trump je nástroj neskutečné manipulační politicko-mediální mašinérie. Že za ní musí stát velmi mocné oligarchické struktury dokazuje to, že je o něm možné říct a napsat cokoliv, aniž by někdo přišel s oblíbeným politickým pendrekem tzv. antiamerikanismu. Metoda je – nebo by alespoň měla být – známá: kromě útoků z pozadí hrají důležitou roli pittbullové v přímém okolí prezidenta, v jeho vládě a administrativě. Ti hlídají, aby neprováděl „hlouposti“ a vydávají prohlášení, která následně i prezidenta politicky a diplomaticky svazují. Příklad z nedávné minulosti: nejpozději v okamžiku, kdy byla Hillary Clintonová jmenovaná do funkce ministryně zahraničí, bylo jasné, že Obama bude všechno možné jen ne Martin L. King a J. F. Kennedy, jak to Američanům a světu sugerovaly předvolební plakáty.

Dělat prognózy jsou momentálně ošemetná záležitost. Jednak nevíme přesně, co Trump v předvolební kampani myslel vážně; a nevíme, jestli mu to, co vážně myslel, mccainovsko-clintonovské struktury s celým svým mocenským pozadím a prorostlými kvazistátními strukturami dovolí. Vše, a nejvíce tato konference, naznačuje, že dělají všechno, aby jakémukoliv nebezpečí ztráty vlastního vlivu od samého počátku zamezily. A pokud Trump samotný nebyl součástí této hry, potom se velmi pilně pracuje na jeho politické neutralizaci. Kdo tento frontální, masívní útok ze všech stran nevidí, je buď slepý, nebo nevyléčitelně naivní. A vše nasvědčuje tomu, že pacifikace Trumpa v základních otázkách, jakými jsou vztah k Rusku, americké vojenské intervence a TTIP, se bude stupňovat, byť by mnohé z „mrtvol“ zůstaly v zákulisí moci.

Takzvaná Mnichovská bezpečnostní konference byla setkáním expanzionistických transatlantiků, kteří mají jediný cíl: udržet status quo unipolárního světa, jak se jim na věčné časy jevil po rozpuštění Varšavské smlouvy. Kam tento spolek směřuje a jak hluboce klesla politická kultura Západu a především Evropy, demonstruje nejlépe účast jednoho z největších amerických politických jestřábů, senátora McCaina. Ten nejenže byl pozván, on již požívá statut politické hvězdy a naděje všech „demokratů“! V 60. až 80. letech by u veškeré politické reprezentace evropských států platil za nebezpečného šílence, který by neměl opustit půdu Spojených států. Dnes již nevadí ani Zeleným. A z německé strany mu přizvukuje spolková ministryně permanentní války Ursula von der Leyenová, která se stala symbolem i výkonným orgánem nového německého militarismu.

Příkladů transatlantické ofenzívy by bylo nespočet, za všechny tato perlička. Bill Gates a německá vláda chtějí společně působit na africkém kontinentu, prý aby zlepšili přístup tamních obyvatel ke kontům a účtům. Nová kolonizace pod praporem lidských práv a sluníčkářských frází. Tak daleko již sahá imperiální cynismus etablované transatlantické elity, na kterém se bez sebemenších zábran podílejí sociální demokraté. A toto všechno fatalisticky a zcela nereflektovaně bere na vědomí a považuje za normální takzvaná občanská společnost. Jestliže se válečný štváč McCain strachuje o budoucnost Západu, tady máme odpověď, kdo bude jeho civilizačním hrobařem: on a jemu podobní.


Jak vidíte další rozvoj americko–německých vztahů, zvláště nyní, za nového německého prezidenta?


O „rozvoj“ americko–německých vztahů, jak říkáte, nemusíme mít obavu. Německo jede po dvou kolejích, a to velmi chytře. Na jedné využívá strachu USA, respektive amerických transatlantických jestřábů, ze ztráty dominantního postavení ve světě – na druhé instrumentalizuje démonizovaného Trumpa k zabetonování vlastního vůdcovství v Evropě skrze instituce EU. Proto ty fráze o nutnosti dalšího „semknutí Evropy“, další „integrace“ včetně vojenské, ve které by bundeswehr fakticky převzal „velení“ plánované euroarmády. Němci vědí, že si Amerika nemůže dovolit Evropu pustit, pokud si chce zachovat naději na světový primát. Jakákoliv forma spolupráce Německa a západní Evropy s Ruskem by znamenala oslabení amerického vlivu, proto ta Ukrajina a nekonečné provokace NATO, které bylo a je spolehlivým nástrojem Washingtonu, jak držet Evropany na uzdě. To věděl dříve například takový De Gaulle, který vojenský pakt opustil. USA naopak věděly, proč podporovaly Sarkozyho, který Francii do generálního štábu paktu vrátil, a jak cenná je taková von der Leyenová.

Zároveň USA vědí, kam Němci směřují, a musí tuto hru hrát co nejlépe. Na jedné straně Německo potřebují, na straně druhé ale určitě nechtějí, aby  ...

(celý text zde)

21 komentářů :

 1. Domnívám se, že P. Schnur příliš propadl velkoněmeckému pohledu. Je třeba si uvědomit, že velmocenské postavení Německa není v zájmu ani USA, ani Ruska, ani Anglie. Pokud bude Německo příliš velmocensky přesahovat, tak si s ním poradí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Britské elity zavelely k odchodu z EU, právě proto, aby nebyly podřízeny posilujícímu Německu. Německo změnilo např. koncepci armády a ta už může opět intervenovat ve světě v nových imperiálních válkách. Hitler byl pro ně omyl a packal, který Velkému Německu prohrál válku. Nyní nastoupili jiní kabrňáci a hle, co nedokázal Heidrich s Frankem, to se dnes daří v Česku pomocí eura a Brusele. Petr Schnur, který žije léta v Německu, má tuhle problematiku nastudovanou z první ruky a dopodrobna.

   Vymazat
 2. Nejde o Německo, jde o třídní zájmy supernejvyšší třídy, která národní státy, počínaje USA přes Německo, Velkou Británii až po ČR, Polsko ap., používá ke své mocenské politice. Ta supertřída je mocná, ale ještě neovládá národní státy zcela, ještě tam je kus formálního prostoru pro demokracii, který se snaží korporátní média změnit jen v pouhou reklamní výlohu pro voličské stádo, ale občané se ještě vzpírají. Je třeba vidět hlavního soupeře, který je nadnárodní, a použít proti němu právě zbylé demokratické nástroje národních států. EU občany nezachrání, tu už má supertřída na povel. Kráčí o složitou situaci, kdy přemrštěné, fangličkářské vlastenectví či nacionalismus není řešením, protože nemíří na podstatu problému, ale přitom obrana národních států je hlavním nástrojem obrany, protože ony poskytují občanům demokratické mocenské nástroje proti EU a korporacím. Takže národní státy - pokud jsou demokratické - ano, ale nacionalismus nikoli, protože členové supertřídy pocházejí z různých národů a vždy se mohou národem zaštítit, aby od sebe odvedli pozornost.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, také se mi zdá, že to tak nějak přibližně bude. To rovněž vysvětluje, proč všichni tihle honzejkové a další novinářské hvízdy řvou s prominutím jak stádo hladových krav před tím než padne tma, že lidi jsou hnusný nacionalisti a vůbec jako hitler a další nepříčetné hovadiny. Vědí, že zde je jádro pudla a proto tak nepříčetně řvou a řvát budou. Halt více demokracie nutně ohrožuje jejich chlebodárce, tedy i je samotné.

   Vymazat
  2. ii 007
   da se souhlasit s komentarem , jen lze dodat , ze uz asi uspesne zahnali Trumpa do kouta a vysvetlili mu kdo je u moci .
   V podstate se jedna o valku vrchnich trid Nemecke a Americke o Rusko, komu bude patrit ekonomicky Rusko a s komu bude spojencem. Pak vytvorit jeden "bily" blok proti zlutemu (Cine) , jak si preji Globalisti dlouhou dobu a vladnout vsem!!!

   ii 007

   Vymazat
  3. Anonymní22. února 2017 16:11
   „Nejde o Německo, jde o třídní zájmy supernejvyšší třídy, …“
   Tak to nějak asi bude. Ale co s tím můžeme dělat? V našich končinách, je jejich nástrojem EU (s Německem v čele). Takže naším zájmem je tuto EU oslabit. Vítat každý ..exit i oslabit nepřirozeně vytvářenou jednotnou frontu, dílčím společenstvím. Např. společenstvím středoevropským států, které by vystupovaly jednotně, např. v oblasti obrany a bezpečnosti. Případně požadovaly navrácení některých kompetencí na úroveň států. Vzorem nám můžou být požadavky Velké Británie, které měla před Brexitem. P.K.

   Vymazat
  4. Problém není se kterými státy, ale kvalita, charakter vzájemných vztahů, partnerství, spojenectví, či jak to nazveme. Nehledat partnery podle kompasu, ale podle společenských hodnot. Počínaje respektováním suverenity, rovnoprávností a dobrovolností ve vzájemných vztazích, nabízením pomoci formou příkladu, vzoru, nepoužívání nátlaku či vydírání, sankcí za odmítnutí "nabídek" atd.
   Ano, státy nemají přátele, mají zájmy, ale naším zájmem je mít přátelské, seriozní, korektní vztahy s ostatními. Aby bylo pro cizí vlády i občany jasně čitelné, že v ČR funguje demokracie, nikoli jen její formální skořápka, že respektujeme mezinárodní právo (RB OSN, Mezinárodní trestní soud v Haagu), že nám jde o vzájemně výhodnou spolupráci, že se nebráníme zahraničním podnětům, ale rozhodneme si o nich sami a stejné nabízíme ostatním, že odmítáme cestu "jestli toto, tak toto" atd.

   Vymazat
 3. K tomu všemu poznamenávám svůj pohled.Německo
  opustilo svou demokratickou tradici,vybudovanou
  po prohrané válce.Od sjednocení Německa přeneslo
  své hlavní město z Bonnu do Berlína a postupně
  začalo místo demokracie používat diktát.Užívá ho
  jak proti svým občanům,tak proti druhým státům.
  Jalová Andělka dělá jen to,co má přikázáno.Odkud
  ale fouká vítr nevím.Abychom ještě nebyli trochu
  více překvapeni a Němci neplnili úlohu odvádění
  pozornosti.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:24
   Musíš tenhle svůj(?) výtvor považovat za mimořádně zdařilý, že ho sem už po padesáté kopíruješ!

   Vymazat
  2. Ten náckovská výtvor redakce smazala.

   Vymazat
  3. Dvoraku, cenzori v redakci mazou vse, kur nez komunisti

   Vymazat
  4. Tak především Německo přestává být německé! Dnešní Pseudoněmci jsou jen pouhé nemnožící se a proto vymírající polobuzny schopné plivat na pokyn cizáků na dějiny svého vlastního národa! Nad zájem národa je jim sloužit té nejodpornější xenofilské havěti, hodlající podkopat a zničit základy naší - tedy Bílé civilizace!! Německo po svém sjednocení se nikomu zvenčí "otvírat" nepotřebovalo! Samo kolonizovalo a rozvíjelo se, Němci získali na pár let více než Frantíci za padesát! Německá Jihozápadní Afrika se stala domovem pro statisíce Němců, kteří tam byli páni a místním lidožroutům předali základy kulturního chování! A sami si žádnýho z nich, aby je čímkoliv "obohacoval" do Německa nepustili! A proto bývávali hrdými Němci!

   Vymazat
  5. 20:42 - Jasněže, rudý škubánku! Konečně táhni s další komoušskou svoločí do Rusácka, tvýho Ráje, až se připojíme, bude to jeden z významných bonusů! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Vymazat
  6. Anonymní 23.února 2017 22:22
   Vida, další nácek!

   Vymazat
 4. Cesko je protektorat nemecka
  Slovo nevolnik je uz na cechy moc slabe

  OdpovědětVymazat
 5. Pro zacatek staci kdyz Trumpovi seberou 3 kg Viagry.
  .Nemusi hned bejt nejhur...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Horni Dolni 23.února 2017 11:27

   Umíš ještě něco kromě těch hloupých opakovaných výkřiků?

   Vymazat
  2. Proč soudíte podle sebe ostatní? Takže jste nám po zvolení Trumpa přeběhl od amerických obamovských soudruhů k německým eurofašistům, dědečku?

   Vymazat
 6. HR , doufam ,ze prestanes tady rozkazovat Nadhero..P.
  Nikdo se te neprosil vo tvoje zastydly rozumy..

  OdpovědětVymazat
 7. Jako asi znacne mnozstvi Usaku a jejich obdivovatelu i zde , Trump se zda jiz vykastrovan , ale nejakym nedopatrenim take v oblasti mozkove...
  Kazdopadne je to videt a Usasci nevynechaji jedinnou prilezitost na to snazive upozornit...

  OdpovědětVymazat