Reklama

středa 1. února 2017

Poděkování diskutujícím hrdinným anonymům


Jiří Baťa
1. 2. 2017
Nedělám to často, vlastně tak činím vůbec poprvé, že reaguji na diskusi, v tomto případě k mému článku Kdyby hloupost kvetla, mnoho (naivních) Čechů by bylo samý kvítek (zde). Především bych chtěl vyzdvihnout morální odvahu těch, kteří se v diskuzi uměli podepsat, ale stejně tak i nemalou „odvahu“ bohužel převážné většiny diskutujících, kteří se pod zbabělým krytím Anonyma svými hrubými, vulgárními a urážlivými projevy snaží vyjádřit svůj vrcholně intelektuální , zcela jistě objektivní názor nebo mínění k obsahu článku.


Dovolím si proto připomenout ty, kteří se pozitivně či negativně k mému článku dne 31. ledna 2017 vyjádřili. Podle času se jistě každý autor svého příspěvku může poznat.
      Začal bych vůbec prvním diskuzním vstupem Anonyma z času 16:02, který mne počastoval přízviskem „hovado“. Pán nezná mně, já neznám jeho, ale mohu opáčit, že jen člověk takového charakteru se může o druhých takto „přívětivě“ vyjadřovat. Chtěl bych však v této souvislosti poznamenat, že dotyčný pisatel se    ve svém rozhořčení zřejmě přestal kontrolovat když napsal, cituji: „Jak si to drzé hovado Baťa může dovolit nazývat ty kteří ze svého dobrovolně přispěly "hlupáky"? Nejsem si vědom, že bych se v článku zmínil, že by snad někteří dobrovolníci přispívali nějakými hlupáky! No jestli jej obsah mého článku „vytočil“ natolik, že viděl červeně a přestal se ovládat, pak tomu výsledek jeho názoru plně odpovídá.   Je to samozřejmě slovní hříčka, ale i tak je vidět, že pan Anonym u psaní moc nepřemýšlel.
     Anonym 16:51 mi na rozdíl od předešlého Anonyma sděluje, že mám naprostou pravdu.
     Anonym z 18:00 zase píše, že jsem pohan, ale neříkám, že nenávidím katolickou církev. Chtěl bych pisateli tohoto názoru sdělit, že nejsem pohan, že jsem dokonce křtěný křesťan církve římsko-katolické a že jsem dokonce ve svém útlém mládí sloužil jako ministrant. Jenže nejen časy, ale i názory se mění a to zvláště, když člověk používá svůj rozum, umí své poznání a životní zkušenosti, stavy a situace vyhodnocovat, činit z nich svůj světonázor. Tyto skutečnosti mne přivedli k názoru, že církev má své historické poslání, které by měla naplňovat způsobem, jak to stojí v Bibli svaté. Protože tak tomu není mne nutí vyjadřovat se tak, jak to vidím a nikdo, ani pan Anonym z 18:00 mi nemůže vyčítat, tím méně vnucovat názor jiný. Já mu jeho přesvědčení, ať už je jakékoliv neberu, nekritizuji jej a ani    jej jinak neurážím, ačkoliv bych třeba měl i důvod.
     Anonym 18:25 , stejně jako pan Vl. Vašek z 18:22 mi za článek děkuji a vyslovují uznání. I já vám pánové touto cestou děkuji.
     Anonym 19:05 mi zase vyčítá, že nejhorší prý je, že se za takové ostudné názory nestydím. Ptám se, jaké ostudné názory má pan Anonym na mysli? Mohl  by být konkrétní, i když si nemyslím, že bych své názory kvůli němu jakkoliv měnil.
     Anonym 20:51 poněkud znechucen mým článkem konstatuje, že cituji:
„O hlupákovi  Baťovi se nebudu raději zmiňovat, tentokrát to přehnal!“ Nu což, i tak je možné, řekněme poněkud slušněji, se vyjádřit. Zřejmě se panu chytrému Anonymovi nelíbí můj názor na jednání církve, nebo moje kritika samotné podstaty Tříkrálové sbírky či dobrovolná činnost koledníků, nevím, ale pokud s mými názory nesouhlasí, nechť se vyjádří konkrétně, v čem nebo co jsem podle něj přehnal a     co jej vede k tomu, že mne nazývá hlupákem. Že už předem děkuji.
     A ve finiši zaregistrovaných kritických ohlasů k mému článku je vyjádření Anonyma z 20:54, který konstatuje, že  tímto hnusným článkem jsem u slušných lidí skončil“. Jsa dobře vychován se tímto panu slušnému anonymovi, stejně jako jiným „slušňákům“ já nezdvořilec,  hluboce omlouvám. Nicméně to nic nemění na skutečnosti, že se budu i nadále vyjadřovat tak, jak uznám za vhodné.
     Tolik krátká rekapitulace odezev na převážně „ dobře, upřímně myšlené, mile, přívětivě  a slušně“ vyjádřené diskuzní příspěvky celé řady hrdinných anonymů. Děkuji.

23 komentářů :

 1. Víte, když byste zjišťoval skutečnou identitu anonymů, zjistil byste, že je to anonym jeden.
  Je to obhroublé hovado, nejnižší ideologické motivace, pracující jako trol pro jednu nejmenovanou neziskovku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže to teda všechno píšeš ty?

   Smazat
  2. Jde o národní sport - udat a nejlépe anonymě :o)))

   Smazat
  3. Pane Baťo, děkuji vám za článek a rovněž se divím proč se lidé stydí své úvahy podepsat. U těch sprostých a surových poznámek bez myšlenky, zato se spoustou sprostých slov je důvodem anonymity, že se bojí, aby je nepoznali sousedé !

   Smazat
 2. Pane Baťo, nenechte se zviklat několika debilními anonymy, kteří zde neustále otravují ovzduší a pište dál ve svém stylu. Já s vámi vesměs skoro vždy souhlasím,takže mluvíte i za mne.

  OdpovědětSmazat
 3. Tak von ten Jirka Hrzánů v těch Nebeských jezdcích děl pravdu! - http://az247.cz/vedci-dokazali-ze-buh-neexistuje-kazdy-kdo-v-nej-veri-je-idiot/

  OdpovědětSmazat
 4. Já myslím, že to nemá smysl. Podstata anonymu je, se vyblejt tam, kde normálně mezi lidmi nemůže.
  Jinak, když mluvím za sebe, vím, že se musím přece lišit od ostatních lidí, proto si nemyslím pane Baťo, že byste o těch kvítcích všude uspěl.
  Ono je snadná napsat nějaký blábol a neposlouchat ozvěnu. Kdosi se podepisoval srdíčkem, Vám by slušela kytička.

  OdpovědětSmazat
 5. Pisatel Baťa to s tím původním článkem skutečně přehnal, kritizovat takovým dehonestujícím způsobem a dělat z docela ušlechtilé a velmi úspěšné dobročinné akce něco negativního, podsouvat oragizátorům nekalé úmysly a navíc si dělat posměšky z tisíců dobrovolníků, kteří chodili s kasičkami, to je fakt ubohé.
  Správně tam v té diskuzi kdosi píše, že sice Baťovi nic špatného nepřeje, ale až třeba bude někdy potřebovat pomoc druhých, tak doufám že si vzpomene na tento text.

  Myslím si, že i autor sám to teď vidí a cítí, že to fakt přehnal. Proto sepsal pokračování dnes, kde se ovšem ani neomluvil a ani neuvedl věci na pravou míru. POkračuje v zesměšňování debatérů, kteří s ním nesouhlasí - a bylo jich tedy skutečně dost.
  Uvědomme si, že od lidojedů v Africe nás asi odlišuje něco víc, než třeba moderní auto v garáži a vysoká škola. Třeba pochopení, dobrota, humánnost.
  Podle statistik Češi patří k nejštědřejším v charitativních akcích - a já jsem za to rád. Nějaký (asi zhrzený) komunista Baťa mi to nemůže pokazit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od chvíle, kdy nám katolíci uloupili ty stamilardové majetky, je jakákoliv jejich charita stejně ctihodná jako charirita ctihodných Johnny Torria, Al Caponeho, nebo Lucky Luciana.

   Vůbec žadnou úctu si nezaslouží.

   Smazat
 6. Můj názor je ten, že pokud většina sice souhlasí, ale mlčí, tak pak ojedinělý nenávistný výplod zabolí.Právě proto, že je slyšet.
  Asi by nebylo normální, kdybychom všichni tady se všemi a ve všem souhlasili, ale jakási diskuze, popřípadě polemika by měly mít slušnou a věcnou formu- i proto je správné na ty nenávistné anonymy prostě nereagovat- nehovořím řečí tvého kmene, nerozumím jí, promiň.Osobně jsem rád, že tento web existuje, zaměřuji se víc na sdělení článků, než na samotnou diskuzi pod nimi.Dnes je venku nádherná ladovská zima, zejména pro člověka, který dnes nikam nemusí cestovat.. hezký den všem slušným novorepublikánům

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Baťa by jak římský katolík měl vědět, že t. zv. církevní majetek byl původně majetkem pro potřeby věřících, který panovník hlídal, aby ho preláti neprožrali. Dnes se díky církevním restitucím stal soukromým majetkem zmíněných prelátů. Kdybyste se místo nadávání dívali na fakta, zjistili byste, že je to horší, než jste mysleli.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 8. Výstižně řečeno. Správně popsáno co to vlastně Anonym je. Já se do diskuzí zapojuji jen občas, ale s autory článků ve velké většině souhlasím. Děkuji Ván, že se nenecháváte odradit.

  OdpovědětSmazat
 9. Vážení!
  PENÍZE DANÉ NA DOBROČINNOST UNIKNOU VAŠÍ KONTROLE NEBOŤ SE STANOU MAJETKEM ORGANISÁTORA SBÍRKY.
  Většinou platíte podvodníkům, kteří "VYDAJÍ VŠECHNO" na organisaci sbírky a tak uniknou i dani z příjmu.
  A VY VĚŘÍTE........!!!
  PROTO MÁ PAN BAŤA ÚPLNOU PRAVDU.

  OdpovědětSmazat
 10. Pane Baťo, dokud jsou zavíráni lidé za antimainstreamové výroky, respektive za verbální přihlášení se k myšlence či názoru v oposici nařízených k věření a k papouškování... a to hrozí kriminál jako za vraždu či přímo postih jako za schvalování atentátu na Heydricha, prozíraví lidé diskutují v hospodách a na internetu anonymně... Alternativou je držet ústa, schovat klábosnici, nebo z plna hrdla/klábosnice hlásat svoji věrnost režimu jako komedianti před desetiletími podepisujícími tzv Antichartu a potom organizujícími OF a teatrálně vyhazující metály a tituly bývalého režimu - peníze ovšem, získané loyalitou k bývalému režimu, nevraceje... U peněz moralizace nějak končí. A udává se napříč staletími.

  OdpovědětSmazat
 11. Několikrát jsem některým anonymům sdělil,že se
  nemusí bát zveřejnit své jméno stejně,jako to
  dělám já.Výsledný efekt veškerý žádný.Anonym
  je pouze strachy podělaný zbabělý pes,který tak
  akorát dokáže štěkat v bezpečí za plotem.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevidím nic špatného, když někdo vyjádří SLUŠNĚ svůj názor i když pod hlavičkou anonyma. Anonym dle mého se skutečně jde vyblít na NR a většinou nereaguje ani na obsah článku, ty slušné bych spíše nazval "nejmenovaní". Vidím to tak, že doba je skutečně zlá, lidi mají strach a jiní jsou radši opatrní. Nějak mi k tomu nepasuje to, že tu máme údajně demokracii a svobodu. Snad nebude ještě hůř.

   Smazat
 12. Tim ovsem , kdyz se hluboce omlouvate p.Autor, priznavate nam , ze jste se skutecne dopustil neceho nedobreho , co zapricinuje vase omluvy...
  Snad nekdy najdu naladu abych upozornil na skody pusobene inteligenty vseho druhu , ktere daleko presahuji v dejinach a miliony obeti jejich ideji , ideologii a k zlocinum urgujicich urvanych projevu...
  Od Tech ,co pouzivaji slova jako hovado , hrozi /tim jsem si uplne jist!!!/ pak lidstvu daleko mensi ztraty a katastrofy..Skoro zadne...
  Uplne vzdy za slusnym a vybranym chovanim "gentlemanu"ze salonu se skryva nasili ,koristeni , chamtivost a valky ktere paktuji mezi sebou v kuloarech , na jejich sebe oslavujicich setkanich a jinych nadherach.. Zmocni se vseho a pak pachaji nekonecne a vsemozne zlociny. ALE SLUSNE a nepouzivaji vubec ta slova jako hovado !!!
  Sluzba jim jiz od mladi /ministrant / , nebo at je to kdokoliv pak vam jen pritezuje...
  Je tezka doba pro nas pro vsechny a hlavne pro NARODNI existenci. Mame neblahe zkusenosti z minulych zlocinu pachanych na nas a zvanit hloupe a do sirky /jaci jsme to hlupaci /a nacasovani toho , umi jen inteligent...
  Neni divu ,ze se nekdy docka reakce a potom se nadrazeny /jak jinak/ inteligent divi a divi pokrytecky te neslusnosti...
  Na sprostou hubu sprosta zaplata rikali nase babicky.
  I na ty co se pretvaruje jako vrchol vsech slusnosti...
  Vono je dulezity , nekdy prestat a jit se zivit obycejnou a fyzickou praci, ta odstranuje zmatky v hlave a v mysleni , kolisani a vycisti vam mysl a nekdy a ukaze spravny smer...jaky za psacim stolem vas skoro nikdy nenapadne...

  OdpovědětSmazat
 13. Takovej inteligent pak napise vysmesnou , pohrdlivou a potouchlou omluvu /nam idiotum/ a jeste na tom vydela a necha si ji zaplatit...!!!
  K nezaplaceni /ta inteligence /a jeste si mysli , jak na nas na vsechny chytre vyzral....

  OdpovědětSmazat
 14. mně ve škole učili že kdiž budeme hájit debokraciji započatú a ctít si západni spúsob zivota takhle se pak dostaneme ve vívinu na viěčí level demokracie a prosperiti globálni spolecnosti.Viď jen tak se skola kde sem se ucil nevola skola Václava Havla po kterem bila ppjmenována.

  OdpovědětSmazat
 15. mně ve škole učili že kdiž budeme hájit debokraciji započatú a ctít si západni spúsob zivota takhle se pak dostaneme ve vívinu na viěčí level demokracie a prosperiti globálni spolecnosti.Viď jen tak se skola kde sem se ucil nevola skola Václava Havla po kterem bila ppjmenována.

  OdpovědětSmazat
 16. Co ty jsi za divnyho debila? Nepis

  OdpovědětSmazat
 17. Několikrát jsem se podepsal. To co jsem si pak přečetl o sobě od těch ,,inteligentních a slušných a ušlechtilých..." Tak jsem toho raději nechal a zůstal anonymní. Je zvláštní, že ti co tady představují ,,plebs" a určitě jsou to lidi nejen vyučení, ale i VŠ, takto nevystupují. Asi je doma jinak vychovali. Jinak pane Baťo , já bych to hodil za hlavu. Na fakultě nás ve filozofii učili, že tam kde končí věcné a slušné argumenty, nastupují impertinence a nekonečná hloupost.

  OdpovědětSmazat
 18. ...
  Abych to tedy shrnul - vas KULT JMEN je pokrytecky a neni nic spatneho na tom, vyjadrit NAZOR, ktery je od-osobneny tim, ze na nem

  neni nalepka se jmenem autora, nebo je na nem jenom Nick...

  K pouzivani Nicku - ja nepotrebuji vedet, ze Xyz (treba "Čumák") je pak Jan Novak, me staci, ze si dam jeho clanky dohromady a do

  souvislosti. Uz to je trochu nalepkovani, ale celkem uzitecne. Naopak to nekdy i rekne neco o autorove psychologii, vic nez obcanske

  jmeno. Me Jan Novak, natoz pak jeho fotka nebo popud k fizlovani jej prislysnymi urady v podstate nezajima... Opet jde o VIRTUALNIHO

  cloveka, stejne ho nikdy nepotkam a nepotrebuji vedet, jake jmeno mu daly URADY, kdyz to, jake jmeno si dal on sam je mnohem

  zajimavejsi a lepe urcujici... Staci vedet, ze to neni nejaky "Elitář", ktery by se prilis pysnil svym Jmenem a jeho Ozvenou, a za

  zvucnou ozvenou treba i skryval Dutou Mísu...

  Tedy ano - clanky podepsane "Anonymous" nelze davat do souvislosti mezi sebou mezi jednotlivymi clanky tehoz autora, je treba kazdy

  zvazit samostatne a od-osobnene, narozdil od clanku, podepsanych alespon Nickem...

  Ostatne i novinari velmi casto v historii podepisovali clanky jen zkratkou, je to vice nez obvykle...

  A nakonec jen technicky - tady forum neumoznuje zadat jmeno pri posilani prispevku... Zadny ucet nebo OpenID vam samozrejme nedam. A

  navic jeste to pouziva "Robotizaci člověka" pomoci "captcha" - napis "Nejsem robot" znamena, ze z vas uspesne delaji robota a

  napisou pravy opak, aby vam to nedoslo... Jeste pri tom poslou clanky Velkemu Bratru Google k archivaci a ... (Kdyby cely "Blogger"

  nebyl u Velkeho Bratra Google, mozna by to vadilo, takhle to je stejne jedno...)

  P.A.S. - Anonymous...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.